INTEEKENBILJET Haarlem, 16 Nov. Wakende oogen" Drie boefjes gepakt Kunsttanden en Gebitten Kort en volledig MAANDAG 16 NOVEMBER 1936 Een leerzame film over het werk der geleidehonden voor hiinden 35-JARIG PRIESTERJUBILEUM MGR. STAM De kerkelijke viering Om een treinhalte te Santpoort Programma van de Haarl. Radio centrale op Dinsdag 17 Nov. BURGERLIJKE STAND In het Verre Oosten „VEREIN OESTERREICH" De vereeniging bedoelt een „thuis" te zijn Groote strijd te verwachten Verdacht van een reeks diefstallen in Schijndel en omgeving Mijnwerker doodgedrukt OMVANG DER VAKBEWEGING Bij de meeste centralen nog ledenverlies DE RIJMPRENT VOOR DE SCHOOLJEUGD Centrale Tandheelkundige Kliniek Ziekenfondstarief HOCKEY HOCKEY-COMPETITIE VAN DE GRAAL ThorQuick Girls VOETBAL V. V. E.—G. V. O. 1—0 SCHEIDSRECHTERS VOOR JUNIORENWEDSTRIJDEN Oproep tot belangstellenden JUNIOREN-AVONDEN Een drietal bijeenkomsten VitesseLisse 45 WIELRENNEN De Kampioen H. R. C. de Jonge Kampioen H. R. C. Excelsior AGENDA 17 November INSTELLINGEN BILJARTEN Kampioenschap van Lisse UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER HILLEGOM VRAGENBUS RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STAD UWS 99 Voor een aantal autoriteiten en andere ge- noodigden is in een der zalen van de Industri- eele Club te Amsterdam de door de heeren v. d. Ende en Kannegieter vervaardigde film ver toond betreffende geleidehonden voor blinden, welke leerzame film groote waardeering vond. Niet het minst door het toelichtend woord van den voorzitter van het Ned. Geleidehondenfonds W. C. J. J. baron van Voorst tot Voorst en in specteur Ph. v. d. Most werd de film een prach tig stuk propaganda voor een allernuttigst doel. Baron van Voorst tot Voorst heette de aan wezigen in het bijzonder den heer Mr, J. N. J. E. Heerkens Thijssen en den vertegenwoordiger van het Ned. Roode Kruis hartelijk welkom en zette in het kort doel en beteekenis der film uiteen. Sedert H.K.H. Prinses Juliana de Opleidings school voor geleidehonden voor blinden op 30 September 1935 geopend heeft, zijn 40 blinden in het bezit van zulk een geleidehond gesteld. Dit is echter maar een klein deel van het groote aantal blinden dat nog voor eiken uitgang buiten de woning afhankelijk is van mensche- lijk geleide. Als men uit de talrijke dankbetui gingen ontwaart welk een diepe beteekenis het in het leven van een blinde uitmaakt dit men- schelijke geleide te kunnen ontberen en gebruik te kunnen maken van een viervoetigen geleider die ook altijd een vriend is, dan komt men tot de slotsom, dat niet spoedig genoeg kan worden voortgegaan met het verstrekken van honden. Het Bestuur van het Ned. Geleidehonden fonds heeft dan ook besloten krachtig propa ganda te maken voor het algemeen invoeren van den blindengeleidehond. Het heeft een pro- paganda-film laten vervaardigen van 't bedrijf der opleiding en van het bewonderenswaardige werk der honden op den weg. Het neeft erva ren dat een der eerste vereisehten voor het welslagen der opleiding deze is, dat inensch en hond bij elkaar passen. En niet minder invloed heeft de houding van het publiek te genover deze, in ons land nieuwe, sociale proef neming. Van dit alles vertelt de propaganda film „Wakende oogen." De film geeft ons op boeiende wijze te zien hoe de jonge blinde typiste, die in de groote drukke stad op een der voornaamste bank instellingen wordt aangenomen, eerst steeds de hulp van moeder behoeft, om gebracht en gehaald te worden, maar later geheel en al alleen zich kan bewegen door de stadsdrukte, dank zij haar trouwen geleihond, die op de op leidingsschool aan den Middenweg te Amster dam werd afgericht. „Helpt den blinde deze vreugde te brengen," besluit de film, en geeft dan veelzeggend het gironummer 275400 aan! Deze film is een greep uit het leven der blinden en doet ons zien welk een hulp en vreugde er in hun leven gebracht kan worden door de helpende honden. De heer v. d. Most vertelde van een Haar- lemschen zakenman die langzaam blind werd en zich met het dreigend gevaar voor oogen tijdig goed oriënteerde ten aanzien van de steden die hij geregeld moest bezoeken. Nu reist hij ongestoord met zijn hond heel Nederland af. Frappante staaltjes vertelde de heer v. d. Most nog over blinden die veilig door den hond wor den geleid. Nog nooit is er een ongeluk met hen gebeurd. Als het nieuwsgierige en soms al te hulpvaardige publiek de blinden en hun hond niet afleidt of hindert kunnen ze veilig hun weg gaan. Wanneer zoo'n blinde eventueel hulp noodig heeft dan vraagt hij of zij het wel. De film zal op propagandabijeenkomsten worden vertoond. We vragen er alle belang stelling voor. Men maakt kennis met een prach tig aangevat, hoogst nuttig werk in 't belang van onze misdeelde evenmenschen. In verband met de H. Missie, welke in alle kerken van Haarlem gegeven wordt, is de ker kelijke viering van het vijf-en-dertigjarig pries terfeest van Z. H. Exc. Mgr. N. Stam, Apost. Vicaris van Kisumu, een week uitgesteld. Dinsdag 24 November zal Z. H. Exc. een pon tificale H. Mis aan God opdragen in de paro chiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat te Haarlem des morgens om half tien uur. Om allen, die Z. H. Exc. bij dit heuglijk ge denken zouden willen gelukwenschen, daartoe in de gelegenheid te stellen, zal Monseigeur Dins dag 24 November in de pastorie van de paro chie van de H. H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat 43 van twee tot drie uur re- cipieeren. Merkelbach van Enkhuizen, leidster te Rotter dam; de heer H. G. Tulp, Generalvertreter der Oesterreichische Bundesbahnen, pater F. J. P. Loots uit Feldkirch en een groot aantal dames om dezen meisjes 'n eigen „tehuis" te verschaf- uit Haarlem en omgeving. Door de Oos- tenrijksche meisjes, die tot dit doel maan den lang hadden gestudeerd, werden „heimat- liche" liedjes en kleine stukjes ten tooneele ge bracht. Een „Weihespiel" vertolkte op symbo lische wijze de verbondenheid van de verschil lende landen van het Katholieke Oostenrijk. Ongeveer 350 aanwezigen hebben den geheelen avond genoten van de goed verzorgde en fraaie uitvoering, die een groot succes bleek te zijn. Het Haarlemsche Salon-ensemble zorgde onder directie van den heer La Court Sr. voor de instrumentale begeleiding. Plannen voor een Kerstuitvoering zijn reeds in voorbereiding. Voor dezen wijdingsavond, die geheel in de Oostenrijksche sfeer zal worden gehouden, zal ongetwijfeld groote belangstelling bestaan. Wie zich voor het werk onder de Ka tholieke Oostenrijksche meisjes interesseeren, kunnen zich in verbinding stellen met den heer I. Fr. Pfanzer, Prinsen Bolwerk 66rd„ die ook giften en gaven voor het instandhouden van de vereeniging gaarne in ontvangst neemt. De Vereeniging „Santpoorts Bloei" verzond onlangs aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen een adres, waarin de wenschelijk- heid werd bepleit van een halte aan den Mid- denduinerweg. Thans heeft de vereeniging be richt ontvangen, dat, in verband met de tunnel- plannen het verzoek op dit oogenblik niet in overweging kan worden genomen. Progr. I: Hilversum I (Huizen). Progr. II: Hilversum II. Progr. III: 8.05 en 8.20 Parijs Radio. 9.05,9.20 en 9.50 Keulen. 11.20 Radio Danmark. 12.20, 12.50, 1.20, 1.30, 1.50, 2.20 en 2.22 Brussel Vlaamsch. 3.05, 3.20 en 4.20 Keulen. 5.40, 6.05 en 6.50 Brussel Vlaamsch. 7.00, 8.10 en 8.55 Be- romiinster. 9.35 Brussel Fransch. 10.20 Brussel Vlaamsch. 10.35 Weenen. Progr. IV: 8.00, 8.20, 8.30, 8.40, 8.45 en 9.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35, 10.50, 11.05, 11.50, 12.50, 1.35, 2.20, 2.50 en 3.20 London Regional. 4.50 5.05 ten 5.35 Droitwich. 6.20 Di versen. 6.45 Droitwich. 7.50, 8.00, 8.05, 8.45, 9.20 en 9.55 London Regional. 10.20 Diversen. 10.45 London Regional. Provr. V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Klassie ke muziek, operamuziek. 1. Aufforderung zum Tanz Staatskapel v. Berlijn 2. Tanz der Sylphiden Concertgebouworkest 3. Hcngaarsche Marsch Idem 4. Zigeunerweisen Tossy Spiwakowsky 5. Humoreske van Dvorak Edith Lorand met orkest 6. Czardas v. Monti Edith Lorand met orkest OPERAMUZIEK 7. Cavalleria Rusticana Sopraan, koor en orkest 8. Le Barbier de Seville Mezzosopraan, tenor, orkest 9. Miorgenstimming Opera-orkest v. Parijs 10. Ases Tod Idem 11. Lichte Cavallerie Staatsopera-orkest v. Berlijn Geboren: 14 Nov. J. v. LeverinkKool, z.; 14 Nov. C. QuistTolenaars, z.; 14 Nov. P. JoostenRiegen, 14 Nov. M. M. Hendriks Stumpel, d.; 15 Nov. J. M. C. HogeweijUllers, d. Overleden: 15. Nov. J. Dorst, 83 jaar, Wou- wermanstr.; G. A„ 10 mnd., z. van J. v. d. Bosch Kamperlaan; K. F. M. Keesstra, 22 jaar, M. van Heemskerkstraat; G. Hopman, 62 jaar, Kamperlaan; J. SehefferVerkruissen, 53 jaar, Pepijnstraat. In Januari van dit jaar werd in Haarlem de vereeniging „Oesterreich" opgericht, in navol ging van vereenigirigen, welke reeds in andere groote steden bestonden. De opzet is eenvoudig en verdient de volle sympathie van alle Haar lemsche katholieken, vooral van hen, die Oos tenrijksche meisjes als dienstbode hebben. Vele Oostenrijksche meisjes zijn in Haarlem en om geving werkzaam en de vereeniging is opgericht om deze meisjes een eigen „tehuis" te verschaf fen, waar zij zich in hun vrije uren kunnen amu seeren en dat hun den band verschaft, aien zij anders, alleen in het verre, toch altijd vreemde land, pijnlijk zouden missen. Insiders begrijpen welke hooge belangen hier op het spel staan, hoe noodzakelijk het is, dat deze meisjes in een geheel eigen sfeer, ver van alle politieke ge praat en in voortdurend contact met een pries ter, die Oostenrijk door en door kent, iets van hun „Heimat" terugvinden. De behoefte aan een dergelijke vereeniging werd dan ook dermate gevoeld, dat in korten tijd ruim honderd leden tot de Haarlemsche „Verein Oesterreich" zijn toegetreden Naar men ons mededeelde, werd Zondagavond in het Gebouw St. Bavo een druk bezochte bij eenkomst van do vereeniging gehouden. O.m. waren daar aanwezig: gravin Franziska At- tems-Heiligen' reuz, leidster van de Oostenrijk sche meisjesvereeniging te Amsterdam, mevr. M. Portisch, leidster te Den Haag; mevr. H. LONDEN, 16 Nov. (A.N.P.). Elk oogen blik kunnen naar de correspondent van de „Daily Telegraph" te Peiping meldt, aan de grenzen van Turkestan, Mandsjoekwo, Mon golië en Siberië vijandelijkheden op groote schaal uitbreken tusschen de Mongolen, die door Japan en de Chineezen, die door Rusland worden gesteund. Er hebben reeds schermutselingen plaats gevonden, en ongeveer 300.000 man troepen zijn gereed voor den strijd. Het werkelijke doel van beide kanten is in direct de controle in handen te krijgen over den spoorweg van Peking naar Soeijoean en andere verbindingswegen, die waarschijnlijk van groot belang zouden zijn in een eventuee- len Russisch-Japanschen oorlog. De Mongolen, die door hun Mandsjoekwosche en Japansche bondgenooten worden gesteund, maken er geen geheim van, dat het hun be doeling is, de controle te verkrijgen over den Peking-Soeijoean-spoorweg te Kalgan en Pao Toe-Tsjen, den sleutel tot den Japanschen linkervleugel. De Oaklandbrug bij San Francisco is onlangs in gebruik genomen. Zij is de groot ste ter wereld. De bouwkosten bedroegen 77 millioen dollar Dit gebied ligt dicht bij Peiping, en 't doel der Mongolen wordt herhaaldelijk aan de kaak gesteld door de Chineesche autoriteiten die de Japanners er van beschuldigen, de „ban dieten" te wapenen. Aan buitenlanders is de raad gegeven, de ge vaarlijke zone te ontruimen, doch dezen wei geren hun woonplaatsen te verlaten. Intusschen heeft zich in Kansoe en Sjensi een geweldige strijdmacht van Chineesche com munisten geconcentreerd. Men schat de sterk te der communisten op 50.000 man geoefende troepen. De gemeente-politie van Schijndel heeft aan gehouden den 16-jarigen K., den 16-jarigen B. en den eveneens 16-jarigen Van W. Het drietal wordt verdacht van niet minder dan twintig diefstallen, gepleegd in Schijndel en omgeving. Zij zouden o.a. hebben ingebroken bij een juwelier te Uden in September j.l. Bij onderzoek is gebleken, dat de jeugdige dieven een organisatie hadden met verschillende vertakkingen in de omliggende dorpen. Er worden nog meer arrestaties verwacht. In de mijn Laurweg bij Kerkrade is de ge huwde mijnwerker Meinberg tusschen twee ko- lenwagentjes doodgedrukt. Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage Blijkens de dezer dagen verschenen jaarlijl:- sche statistiek van den omvang der vakbewe ging, samengesteld door het Centraal bureau voor de statistiek bleef het aantal georgani- seerden in ons land, dat tot dusver begin 1933 zijn hoogste punt bereikte, zich in dalende richting bewegen. De achteruitgang was echter minder groot dan het vorige jaar, zooals de volgende cijfers doen zien. Het aantal georganiseerden bedroeg begin 1933 828.900, begin 1934 795.800, began 1935 752.000 en begin 1936 728.200. Behalve minder groot was de daling ook minder algemeen dan in 1934. Dit blijkt bijv. uit het feit, dat van de grootere steden een vijftal (Utrecht, Groningen, Arnhem, Leiden en Maastricht) eenige ledenwinst kon boeken, ter wijl dit het vorige jaar in geen enkele voor kwam. Van de vakcentralen kon de kleinste, het syndicalistisch vakverbond, haar ledental op het peil van het vorige jaar handhaven. De overige vijf leden nog' verlies. Bij twee was dit grooter, bij drie kleiner dan in 1934, zooals on derstaande cijfers aantoonen. Ledental op 1 Januari: 1934 1935 1936 Nat. Arb. Secretariaat 19.550 12.950 12.000 N. V. V. 321.800 298.550 285.650 Chr. Nat. Vakverbond 115.600 112.600 108.500 R. K. Werkl.verbond 190.400 180.100 173.500 Ned. Vakcentrale 46.900 46.500 44,600 Syncl. Vakverbond 2.350 2.000 2.000 De blijvende herinnering, welke zooals gemeld de regeering bij gelegenheid van het a.s. huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bemhard zal doen vervaardigen ter uitreiking aan alle leerlingen en leerkrachten van de reeds genoemde scholen, zal ook aan de leer lingen en leerkrachten van de Nederlandsche scholen te Antwerpen en Brussel worden ter hand gesteld. ir in ui iiriiii mi 11 ui ui if r i in mi in ii ii i ui in mi ui iiiiiii hui ui ii ii mui ui in i ui ui ui mi ui ui iiiiiui ui in hui in mui min mi in i mi itiiiui (Bij verzending per post te frankeeren met 5 cents postzegel) Aan de Administratie van De Nieuwe Haarlemsche Courant Nassaulaan 51 - Haarlem Ondergeteekende wonende wenscht zich te abonneeren op „De Nieuwe Haarlemsche Courant", het populaire Katholieke Haarlemsche Dagblad met ochtend- en avondeditie en met gratis ongevallenverzekering. Handteekening: Betaling per kwartaal ad 3.25 per week ad 25 ct. (Doorhalen wat niet verlangd wordt) KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 911 en 12, Dinsdagav. 6.308.30. Op den hoek van den Orionweg en de Mer- curiusstraat reed een vrachtauto tegen een Brockway-bus op. De bus werd in het midden geraakt en over een lengte van twee meter opengescheurd; aan de linkerzijde werden aile ruiten vernield. Gelukkig bevond zich maar één passagier in den bus, zoodat er geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. Ook de chauffeurs bleven ongedeerd. Tegen den bestuurder van den vrachtauto, die te hard gereden had en geen voorrang had verleend, is proces-verbaal opgemaakt. Zaterdagavond is ingebroken in een woning aan de Iordensstraat tijdens de afwezigheid van de bewoonster. De dief is met behulp van een valschen sleutel bihnengekomen. Uit een buffet stal hij een bedrag van ruim 11 en eenig ta felzilver. In den nacht van Zaterdag op Zondagss de politie op pad geweest om den utomobilisten hun nieuwe verplichtingen te leeren. Niet min der dan 32 chauffeurs, die toch nog gebruik maakten van hun claxon, kregen een ernstige waarschuwing. In het vervolg zal de politie strenger optreden en zal bij overtreding een proces-verbaal volgen. Zondagnacht om 2 uur zijn op de Dreef twee auto's tegen elkaar gereden. Tegen een van de beide automobilisten, een Aalsmeerder, die alco hol had gebruikt, is proces-verbaal opgemaakt. Een van de beide wagens was zoo ernstig be schadigd, dat hij moest worden weggesleept. De R.K. Schaakclub „St. Bavo" houdt in ver band met de H. Missie, deze week geen club avond. Het solo-mannenkwartet „Orpheus" heeft Zaterdag op den gehouden Zangwedstrijd te Overschie den lsten prijs A. behaald. De club Thor uit Amsterdam, die vorige week tegen de Overveensche club Hurry Up ver in de minderheid bleef, heeft Zondag meer geluk gehad. Eerst speelde de A-ploeg op het veld van Thor te Amsterdam tegen Quick Girls uit Haarlem. In het begin waren de Quick Girls steeds in den aanval, doch langzaam kwam Thor los en vooral de rechtsbinnen level de goed spel. Dank zij haar vasthoudendheid werd na eenigen tijd door Thor het eerste doelpunt ge maakt. Dit gaf moed, maar de Quick Girls ble ven overwicht behouden. Het stugge verdedigen van Thor was echte-- oorzaak dat er niet meer werd gescoord. Na de rust was Q. G. weer direct in de meerdeiheid, maar men had pech. Eenige harde schoten gingen naast, terwijl een goed schot door de doelverdedigster werd ge stopt. Daarna ging Thor sterker spelen, wat een nieuw doelpunt tengevolge had. Tot vlak voor het einde gingen de partijen nu gelijk op. Toen zag Thor nog even kans een derde doel punt te maken. De wedstrijd eindigde dus met «en 3O-zege voor de Amsterdamsche club. Hierna kwamen de B-ploegen in het veld. Bij het begin waren ook hier de Q. G. weer in de meerderheid. Thor werkte slecht weg en al gauw maakten de Q. G. haar eerste doelpunt. Toen de links-achter van Thor, die overigens verdienstelijk speelde een fout maakte, kregen de Q. G. voor de tweede maal de kans, die ze ook benutten. De stand werd 20. Zoo bleef het tot de rust. Daana maakten Q. G. het clerde doelpunt. Hierna kwam Thor enthousiast opzetten. De rechtsbinnen scoorde het eerste doelpunt. Vlak voor het eind kreeg Thor nog «en vrijen slag, waaruit de eindstand op 32 werd gebracht. Hoewel WE twee invallers telde, speelde het elftal dadelijk een goed open spel. De GVO- achterhoede moest alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Ook dé WE-achterhoede bleef meester van het terrein, zoodat de rust met blanken stand inging. Na rust was WE voortdurend in den aanval. De GVO-doelman wist op keurige wijze zijn doel schoon te houden. Eindelijk wist Durge echter met jen buitengewoon fraaien kopbal WE de leidwg te geven, 10. De stand bleef verder ongewijzigd. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0.75 per flacon. De Junioren-Commissie van het district Haarlem doet een dringend beroep op hen, die iets voelen voor den jeugdigen voetballer. Oorspronkelijk werden de junioren-wedstrij den geleid door een der aanwezige junioren leiders, doch met het oog op een betere organi satie heeft de commissie besloten, te komen tot een speciaal corps scheidsrechters, dat genegen is alleen de junioren-wedstrijden te leiden. De commissie is er volkomen van overtuigd, dat zij voor een zeer moeilijke taak staat, maar zij weet ook, dat er nog verschillende personen zijn, die zeer zeker iets voor het jeugdwerk kun nen doen. Zij doet op de eerste plaats een be roep op de oud-spelers der vereenigingen, die, wanneer zij weer eens terugdenken aan hun eigen jeugd, toch ook graag een echten scheids rechter in het veld zagen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Om echter die toekomst te behouden, stelt de junio ren-commissie alles in het werk, om de jeugd in Katholiek verband te houden en daarom is een goede organisatie van zoo'n groot belang. Wij verzoeken daarom aan hen, die genegen zijn deze wedstrijden te leiden, hun naam en adres op te geven aan J. B. Ferdolage, Binnenweg 210. Heemstede. De juniorencommissie van den R.K. Haarlem- schen Voetbalbond heeft besloten, een drietal juniorenavonden te organiseeren en wel op Zondag 6 Dec. 1936 te Haarlem, Maandag, 7 December 1936 in Santpoort en Dinsdag *8 De- cember 1936 te Bennebroek. De eerste bijeenkomst is voor de Haarlemsche vereenigingen, de bijeenkomst in Santpoort voor de Noordelijke en de bijeenkomst te Bennebroek voor de Zudelijke vereenigingen in het district. Het staat reeds vast, dat op alle avonden de heer F. van Veen voor de junioren zal spreken. In afwachting van het volledige programma vragen wij den vereenigingen reeds nu, bedoel de avonden voor hun jongens vrij te -houden. Vitesse heeft de punten aan Lisse moeten laten, al heeft men door goed volhouden een dreigende groote nederlaag voorkomen. Er ont wikkelt zich na den aftrap een mooi open spel met beide elftallen om beurten in den aanval. De aanvallen worden nog al eens door buiten spel onderbroken. Vitesse neemt na 7 minuten de leiding door Lots, na een mooien voorzet van Zeeman; 10. Aan beide zijden wordt het spel mooi open gehouden maar de verdedigingen houden stand. Bij een Lisse-aanval redt Bleijen- daal keurig, maar het is slechts uitstel, want spoedig maakt Lisse met een onhoudbaar schot gelijk: 11. Lisse blijft in de meerderheid en weet voor de rust nog tweemaal te doelpunten, zoodat de rust met een 1—3-voorsprong ingaat. Na de rust zijn de eerste aanvallen weer voor Lisse. De Vitesseachterhoede krijgt handen vol werk, maar kan niet verhinderen dat Lisse na 15 minuten den voorsprong vergroot: 14. Thans beheerscht Lisse het spel en spoedig is de stand 15. Plas gaat bij Vitesse mid-voor en Lots rechtsbuiten spelen, wat een verbetering is. Bij een Vitesse-aanval krijgen de Castricum- mers een vrijen schop te nemen, waaruit Stengs den achterstand verkleint: 25. Dit geeft nog meer moed en het gelukt Plas mooi door te breken en te scoren: 3—5. Nog eenige minuten zijn te spelen. Weer komt Vitesse terug. Een corner is het resultaat. Plas plaatst keurig voor doel en Stengs doelpunt: 45. Onmiddellijk hierna fluit de scheidsrechter voor de laatste maal en- Lisse heeft een zwaarbevochten over winning behaald. Na afloop van den iederen Dinsdag te hou den ledenvergadering bestaat voortaan gelegen heid voor de leden, zich in het clublokaal te vermaken met verschillende spelen als: scha ken, dammen, kaarten, sjoelbakken, domino enz. Tevens bestaat er gelegenheid tot training. Zondag hield de H.S.V. de K. een veldrit in de omgeving van Kraantje Lek, waarbij de eindspurt in de duinen was bepaald. De Uitslag was: 1. C. Moerkerk, 2. Dalfsen, 3. v. d. Heiden, 4. C. de Best, 5. Esveid, 6 Valk- man, 7. J. Heusen, 8. Feije, 9. Keizerswaard, 10. de Winter, 11. Terburg 12. Krom 13. Keizer, 14. v. Waard, 15. de Vries, 16. J. Sijtsma. De heer D. Nijland uit Amsterdam houdt Woensdag a.s. des avonds om half acht in de bovenzaal van café Bruggink, Koningstraat 54, voor bovengenoemde vereeniging een lezing over de training voor wielrennen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een koppelrecordrit voor de najaarscompetitie. De opkomst was goed. De uitslagen zijn: A. en B. klasse 30 K.M.: 1. Drogtrop—J. Munk 1.10.12 6 pnt. 2. W. Vonk—H. Veerman 1.12.40 5 pnt., 3. J. SmitF. Jansen 1.14.14 4 pnt., 4. H. Munk—J. Vonk 1.14.19 pnt C klasse 30 K.M.: 1. Knaap—Weyers 1.10.02, 6 pnt., 2. Tichelaar—Bijster 1 21.06 (pech) Junioren 20 K.M.: 1. Kurschner—de Groot 42 min. 49 sec., 6 pnt., 2. Gerritsen—K. Neeft, 43 m. 19 sec., 5 pnt. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd voor de revanche kampioenschap 100 K.M. Na 25 K.M. kwamen de renners zoodanig te vallen dat de wedstrijd werd afgelast. De overige renners reden een Peletonwed- strjjd. Voor het eerste peleton startten: T. Jansen, H. Kleef, H. v. Es, J. Jas en de Vries Het 2e peleton bestond uit: J. Westbroek, Walgien, Banken, Taverne en Bournan. Het tweede peleton won. De junioren reden een revanche kampioen schap over 25 K.M.. De uitslag was ais volgt: 1. Kleef, 2. v. Dijk, 3. v. Sinderen en 4. Walgien. Gebouw „St. Bavo": R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gebouw „St. Bavo" R.K. Rechtskundig Bu reau, 8 uur. St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 U"r; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 10—4 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken verpleging, Wijkverpleging en Magazijn Park laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen. in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. Iederen dag 10—12. 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Onder groote belangstelling werden boven genoemde wedstrijden in den R.K. Volksbond voortgezet. De uitslagen luidden: Pnt. Brt. H.S. Gem. G. C. Degger 150 36 24 4.16 Alf. Duivenvoorde 144 36 26 4.— J. Duivenvoorden 150 29 17 5,17 J. Schrama 125 29 20 4,31 G. C. Degger 150 25 20 6,— J. van Kampen 68 25 8 2.72 B. Mastenbroek 150 42 33 3.57 H. Verdel 130 42 14 3.09 A. Duivenvoorden Jr. 150 43 13 3.48 A. van Dijk 127 43 29 2.95 Ongeslagen in dit tournooi zijn nog! C. Th. Duivenvoorden, P. Duivenvoorden Jr. en G. C. Degger. Verkooping boerderij De aan den Hoofdweg te Hoofddorp gelegen groote boerderij van den heer G. Kort, die Donderdag 19 November pu bliek zou worden geveild," is inmiddels onders hands verkocht. Brand Zondagmorgen omstreeks half tien ontstond brand in het perceel Wilhelminalaan 41, bewoond door den heer B. De oorzaak is vermoedelijk het werpen van een lucifer, die nog niet voldoende uit was in de papiermand, die naast een dressoir staat. De dienstbode, die den lucifer wegwierp, ging daarna naar de keu ken, de heer B. was naar de kerk, terwijl de verpleegster zich boven bevond bij Mevrouw, die eenige dagen tevoren moeder was geworden. De heer De Goede en een voorbijganger, de heer W. van Ewijk, bemerkten den brand; zij gingen achter de woning binnen, wierpen de ramen open, brachten de brandende papiermand en de theemuts in de vaart achter het huis, droe gen het brandend dressoir naar buiten en bluschten met emmers water den brand. Reeds had het behang mede vlam gevat maar door 't actief optreden dezer twee menschen, is het gezin voor een groote ramp gespaard gebleven. De brandweer was in minder dan geen tijd met motorspuit en slangenwagen ter plaatse, doch behoefde gelukkig niet meer op te treden. Verzekering dekt de schade. Vr.: Hoe groot moet het inkomen zijn om vrijgesteld te worden van belasting? Mijn in komen is f 623.20 en ik betaal f 6.Is dit juist? Antw.: Dat hangt af van de gemeente waar U woont en van het feit, of U gehuwd bent en samenwoont in één gezin met personen, die ook in de gemeentefondsbelasting zijn aangeslagen. Voor de gemeentefondsbelasting wordt bij het inkomen geteld in gemeenten le klas voor ge huwden nihil en voor ongehuwden f 100; voor gemeente 2e klas resp. f 100 en f 200; in ge meenten 3e klas resp. f 200 en f 300. Voor sa menwonen f 100 minimum. Is dit bij elkaar f 750 dan kan men aangeslagen worden. Vr.: Is op lot no. 38517 van „Kunst in Nood" een prijs gevallen? Antw.: Geen prijs. Vraag: Hoe reis ik het vlugst van Egmond naaf Drachten? Antwoord: Egmond, Bergen, Schoorl, Schoorl- dam, langs Noord-Holl. Kanaal, 't Zand, van Ewijcksluis, Westerland, Den Oever, langs af sluitdijk, Zwind, Harlingen, Franeker, Dronrijp, Marsum, Leeuwarden, Hardegarijp, Quatrebras, Bergum, Nijega, Opeinde, Drachten (153 K.M.) IJMUIDEN, 16 Nov. Rijksvischafslag. Tarbot 1 1.15 per kg. Griet 16.00—35 per 50 kg. Tong 0.851.20 per kg. Groot, Schol 34.00, middel Schol 23.00—26, Zetschol 25.0027, kleine Schol 9.0021, Schar 8.5010.50. Tongschar 22.0045 per 50 kg. Rog 12.0027 per 20 stuks. Vleet 0.70 5.10 per stuk. Pieterman en Poon 2.105.60. groote Schelvisch 18.0035. middel Schelvisch 16.0032. kl. midd. Schelvisch 13.5026, kleine Schelvisch 4.5017 per 5o kg- Kabeljauw 39.00 72 per 125 kg. Gullen 4 5021 per 50 kg. Leng 0.5(1—1.70 per stuk. Heilbot 4875 cent per kg. Wijting 25.80 per 50 kg. Koolvisch 0.151.80 per stuk. Makreel 6.5011 per 50 kg. Gr. Heek 98.00—147. midd. Heek 110.00—134 per kist van 125 kg. Kl. midd. Heek 40.00_50, kl Heek 18.00 35 per kist van 50 kg. Versche Haring 4.05 5.45 per kist. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Sperwer 120 manden 1870.Olympia 105 manden 1730.Uiver 49p manden 2110.Voor waarts 70 manden )580Schoorl 500 manden 3610.Limburgia 350 manden 1890.—. R. O. 46 Claesje 450 manden 3690.Eendracht 520 man den 3220.Silvaing 365 manden 2320.I. S. Groen 400 manden 2380Martha 90 manden 2030.Ewald 425 manden 2530.Maria van Hattum 420 manden 3540.Elie Cheneviére 120 manden 2650. WATERSTANDEN IJMUIDEN. Dinsdag 17 Nov. Vloed: 4.37 v.m. en 4.49 n.m-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5