LAATSTE NIEUWS \^remoId INTEEKENBILJET ÏSli De begrooting in de afdeelingen MARIA-STiCHTING HET DROEVIG ONGELUK TE TER AAR Monarchie in Duitschland Terugkeer end e uit de kerk, is kapelaan Hoogervorst om het leven gekomen Communistische actie in Duitschland Samenwerking van politie en justitie HAARLEM BURGERLIJKE STAND Nieuwe geruchten over plannen van Hitier SCHMELING OP SCHIPHOL Een „studiereis" naar Londen t mmmê wmsm vy EEN ZWARE STRAF VOOR DE ROOY Tot 1 Augustus 1939 geschorst Prins Bernhard In af scheidsaudiëntie door Hitier ontvangen lllll§ Kinderen hebben steeds honger" DUYViS 1 RADIO EN PERS Volledige overeenstemming op alle punten bereikt In beschonken toestand te water gereden De beide mannen konden echter uit den auto gehaald en aldus gered worden VELSEN CRITIEK OP DEN BURGEMEESTER Samenvoeging van de R. K. met de Algem. instelling van Maatsch. Hulpbetoon besproken Velsen-Noord bij Beverwijk? Antwoord van B. en W. V eiserbeek De gaszinker IEDEREN MIDDAG' VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK R.K. ZANGVEREENIGINGEN IN NOORD- EN ZUID-HOLLAND Het Bondsconcours volgend jaar te Den Haag VELSEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN (Doorhalen wat niet verlangd wordt) (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Onze speciale verslaggever seint ons hedenmiddag uit Ter Aar: In zijn geboortedorp Ter Aar, in de parochie van den H. Adrianus, waar hij eenmaal zijn eerste plechtig H. Mis opdroeg, heeft kapelaan Hooger vorst vanmorgen ook zijn laatste H. Mis gelezen. Op dezelfde plaats, waar voor der tien jaren bij zijn H. Priesterwijding zijn medeparochianen hem feestelijk inhaalden, vond hij vanmorgen den dood. Door het feit, dat in de St. Liduinaparochie te Haarlem deze week Missie wordt gegeven, had kapelaan Hoogervorst enkele dagen vacan- tie. Zaterdag vertrok hij met een auto, welke hij daartoe gehuurd had, naar Wervershoof, waar hij in de jaren 1923-1924 als kapelaan had gestaan. Hier heeft hü den pastoor en zijn oude ken nissen opgezocht. Maandag vertrok kapelaan Hoogervorst van Wervershoof naar zijn geboor tedorp Ter Aar voor een bezoek aan zijn ouders en familie. Vanmorgen om kwart over acht uur reed de kapelaan van het ouderlijk huis naar de parochiekerk te Langeraar, om er om half negen de H. Mis te lezen. Zijn bejaarde ouders, die hem anders plegen te vergezellen, bleven thans door het slechte weer thuis. Op den terugrit van de kerk naar zijn ouders heeft het drama zich afgespeeld. Op den Ka- naalweg tusschen de Kattenburg en de Papen brug reed kapelaan Hoogervorst den vracht auto van zijn neer Lek achterop. Hij wilde door links uit te halen den vracht auto passeeren, maar door het natte wegdek slipte hij en gleed van den berm, daarbij een paaltje langs den weg uit den grond rukkend. Nog slaagde de kapelaan erin door een krach tig omhalen van het stuur zijn wagen buiten het water te houden en weer, enkele meters verder od den weg te dirigeeren. Op dat oogenblik echter greep hem de vracht auto in den rug en wel met zooveel vaart, dat de luxe auto in het kanaal werd gedreven en de vrachtauto erlangsheen nog verder het wa ter inschoot. Door den hoogen waterstand in het toch al diepe kanaal verdween de vrachtauto geheel onder den waterspiegel. De bestuurder Lek en een 18-jarige buur jongen Kees Pieters hadden echter nog kans gezien voor de onderdompeling de portieren te openen. Zij wisten zich te bevrijden en zwem mende den kant te bereiken. Van den auto van kapelaan Hoogervorst stak slechts nog een klein stukje van de kap boven water. Op het geluid van de botsing snelden uit de huizen en van het land in de omgeving de menschen toe. Door het inslaan van een achterruit trachtten do redders,, diezjch moedig te water hadden begeven den benarden kapelaan te bevrijden. Deza was achter in den auto geklommen, maar het was onmogelijk hem door de smalle opening t» bevrijden. Met een inderhaast gehaalde bijl hakte men toen het dank van den wagen stuk en met groote moeite gelukte het den drenkeling hier door op het droge te halen. Inmiddels echter waren een tiental kostbare minuten verstreken en kon men nog slechts den dood constateeren. Pastoor H. Bilars uit Langeraar was spoedig op de plaats des onheils tegenwoordig. Hij diendo den drenkeling nog het H. Oliesel toe. Ook medische huip kwam ijlings toegeschoten: de doktoren J. H. Post en A. Kwartel, alsmede da assistent van dr. B. Nout en wijkzuster Geert rudir. Hun huip echter mocht niet meer baten. Het stoffelijk overschot werd voorloopig on dergebracht in de woning van N. Hoogervorst, die vlak bij is gelegen. Vandaar uit werd het later op den morgen vervoerd naar Ge ouderlijke woning aan het Kerkpari, waar het stoffeiijk overschot werd opgebaard. Hier staan thans de grijze vader en mceder, de broers en zusters uit het gezin van elf kinderen, waarvan de trots, de ouaste zoon, de priesterbroeder, hier nu ligt, vredig in den dooa, bij het avondlicht van de kaarsen, die branaen naast het crucifix. Later op den middag kwam een kapelaan van de St. Liduinakerk, de weleerwaarde heer G. Luxen, om zien op de hoogte te stenen van de omstandigheden, waaronder zijn collega zoo piotseiing uit het leven is weggerukt. De verslagenheid in het dorp en omgeving, waar zeer veel familieleden van den doode wo nen, is groot. Des middags om kwart voor twee uur zijn de vraentauio' end'e luxe-auto door een kraanwa gen vervoerd, waarna de laatste getuigen van het drama van de piaats des onheils zijn ver dwenen. Het water van het Aarkanaal stroomt er nu grauw en driftig langs den groenen oever, waar een jong veelbelovend priesterleven zoo plot seling en tragisch werd afgesneden. Kapelaan Hoogervorst ruste in vrede. BERLIJN, 17 Nov. (Havas) De toeneming van het aantal politieke processen en arrestaties wegens samenzwering tegen de veiligheid van den staat verontrust de nationaal-socialistische autoriteiten, die er een duidelijk teeken van een opleving der communistische actie in Duitsch- Geboren: A. M. v. d. KlugtCeilie d. M. P. VisserHonderbors, z. A. E. BerkCornelis- sens, z. C. H. v. BeekHeeremans, d. A. M. A. Bakker—v. Soest, z. A. Hart^-Spoelstra. d! E. C. M. Peperkampv. Beek, z. A. C. Olt- hoffMiranl, d. E. WalkeuterPopkema z. -K. MolenkampHoogendoom, z. Overleden: P. p. m. S. Ma'nsheijm—Hoff- staetter, 58 j„ Soendastraat. S. G. Derks, 77 j„ v. 't Hoffstraat. C. E. v. d. Goes, 28 j„ Spaarn- damscheweg. De minister van justitie, Gurtner, heeft op zijn ministerie een belangrijke conferentie bij eengeroepen voor het organiseeren van een on derdrukkingscampagne. Aan deze conferentie werd deelgenomen door het hoofd van de poli tieke politie, den president en rechters van de volksrechtbank, den voorzitter van het hof van beroep en den president en openbare ministe ries van alle rechtbanken, die zich met hoog verraad hebebn bezig te houden. De conferentie kwam tot overeenstemming aangaande de noodzakelijkheid eener nauwe samenwerking tusschen politie en rechtbanken bij het voeren van energieken strijd tegen alle communistische drijverijen en tegen alle samen zweringen tegen de veiligheid van den staat. Bovendien werd de kwestie van de onder drukking van de misdaad van „rassenschen- ding" besproken. LONDEN, 17 Nov. (Havas). De Manches ter Guardian komt opnieuw met berichten, dat Hitier de monarchie in Duitschland wil her stellen. Het blad schrijft, dat de berichten, welke het heeft ontvangen zoozeer in tegenspraak zijn met de inzichten van de Britsche auto riteiten, dat het deze niet zou publlceeren, als zij niet uit zeer goede bron kwamen. Hitier en zijn meest intieme raadgevers zou den van oordeel zijn, clat het herstel van de monarchie het beste middel is om het nationaal- socialistisch bewind te bestendigen. Het blad deelt verder mede, dat de echtge- noote van den ex-keizer in den laatsten tijd twee keer naar Berlijn is geweest en dat ook de overige Hohenzollem een zekere activiteit ontplooien. De ex-keizer zou een plan hebben goedge keurd, volgens hetwelk de kroon zou worden aangeboden aan den tweeden zoon van den ex- kroonprins, prins Friedrich. Het Katholicisme kan zijn goddelijke zending in deze wereld niet vol ledig ontplooien zonder Universi teiten. Het is daarom plicht van iederen katholiek zijn eigen Universiteit naar ver mogen te steunen. Uit het Junker-vliegtuig, dat even voor tw'aalf uur uit Berlijn op Schiphol aankwam, stapte hedenmorgen de zware figuur van den ex-wereldkampioen zwaargewicht boksen, Max Schmeling. Deze Duitsche Hercules was op een .studie reis" naar Londen. Morgenavond wordt n.l. te Londen de match Foord-Neusel gebokst. Schmeling gaat er kij ken, minder uit collegiale belangstelling, dan wel om van de match te leeren. Elke match kan immers den vakman nieuwe mogelijkheden openbaren. Schmeling kent Amsterdam niet. Hij is er slechts op doorreis geweest. Ook Londen zal Kij dezen keer niet zien, want als hij de match heeft bijgewoond, keert hij onverwijld, wederom over Amsterdam, naar Berlijn terug, om daar zijn dagelijkschen arbeid voort te zetten. Di edagelijkscne arbeid bestaat uit een in gespannen training, want Max Schmeling heeft grootsche plannen. Hij is stellig overtuigd, dat hij zich in Juni 1927 zich met den wereldkam pioen Braddock zal kunnen meten. Hij is vol goeden moed, dan te kunnen winnen. Een interessante foto van den j.l. Zondag ie Berlijn gespeelden voetbalwedstrijd DuitschlandItalië, die in een gelijken stand 22 eindigde Naar wij vernemen is de B.V.Vspeler A. de Rooy door de strafcommissie van den K.N.V.B. met ingang van 6 November geschorst tot 1 Augustus 1939 wegens mishandeling van een tegenstander en handtastelijk optreden tegen den scheidsrechter in den op 18 October te Breda gespeelden wedsrtijd N. A. CB. V. V. Rijkskanselier Hitier heeft heden Prins Bernhard van LippeBiesterfeld in af- scheidsaudiëntie ontvangen. it 8 7TR.8W Jr'.'-y rif KT wanneer ér Cremolda op de boterham is. De proef is af heelgemakkelijk te nemen: een flinke pot Cremolda kost maar 37'/2 ct. (plus statiegeld). En daar Cremolda zich dun laat uitsmeren, komt het goed koop in het gebruik. Cremolda is een bijzonder fijne crème van chocolade en verkrijgbaar in drie soorten Vanille, Orange en Citroen. Neem eens een proef bijv. met Vanille /^l „een crème van chc colade' N.V T.DUYVIS Jz. Koog aan de Zaan- In de memorifc van antwoord over de P.T.T.- begrooting deelt de minister van Binnenland- sche Zaken mede, dat het hem aangenaam is, te kunnen mededeelen, dat, nadat tusschen beide partijen langdurige onderhandelingen zijn gevoerd, in een onlangs onder zijn leiding ge houden bespreking tusschen vertegenwoordigers van omroep en pers volledige overeenstemming op alle punten is bereikt. In de te dezer zake getroffen regeling is t.a.v. de advertenties in de omroepbladen weliswaar een limiet aangenomen, doch deze limiet is niet van dien aard, dat daardoor de belangen van den handel bij een goedkoope en doeltreffende reclamemogelijkheid zouden worden benadeeld. In den laten Maandagavond hebben twee mannen, beiden ongeveer vijftig jaar oud, den verregaanden staat van dronkenschap waarin zij verkeerden, bijna met hun leven betaald. Het tweetal, uit Utrecht afkomstig, had in Amsterdam de bloemetjes danig buiten ge zet, waarna zij zich zoo goed en zoo kwaad als hun beenen hen nog dragen konden, naai de Heerengracht tusschen Utrechtsche,straat en Ruguliersgracht begaven, waar aan den walkant hun auto geparketrc stond. Toen zij in den wagen zaten, reed degene van hen, die aan het stuur zat, op aanwijzing van den autobewaker den auto achteruit om vrij van de hoornen te komen. Terwijl echter de voorkant nog naar den walkant gekeerd was, schoot de wagen plot seling vooruit en reed pardoes de gracht in, Verschenen zijn 't rapport van de afdeelingen uit den gemeenteraad betreffende het onder zoek van de begrooting voor 1937 en de Me morie van Antwoord van B. en W. Wij ontleenen er het volgende aan: Meerdere leden verklaarden, dat van een eigen beleid van het College in vele gevallen geen sprake is, omdat er telkens door de Re geering wordt ingegrepen. Komende tot de verhouding tusschen het College en den Raad spraken vele leden als hun meening uit, dat deze verhouding in den laatsten tijd minder soepel wordt. Zij waren van oordeel, dat de schuld hiervan niet bij den Raad moet worden gezocht, doch dat deze bij het College schuilt. Voor een groot gedeelte zocht men de aanleidende oorzaak ook in de leiding van de Raadsvergaderingen. Men kreeg den indruk, dat de leden, wat de vrijheid van spreken betreft, ongelijk worden behandeld en er in dat opzicht met 2 maten werd gemeten. Men verzocht ieder in de gelegenheid te stel len zijn meening te uiten. Het afraffelen van de agenda wekte den in druk van een gebrek aan eerbied van den voor zitter tegenover den Raad. Sommige punten zijn reeds aangenomen voordat dit tot de leden kan doordringen. Men hooote, dat de voorzitter zich in de toekomst zal aanpassen aan zijn voorgangers. teerdere leden merkten op, dat het optre den van den Burgemeester naar buiten soms een minder prettigen indruk maakte, en niet altijd op de meest oordeelkundige wijze plaats vond. Vele leden betreurden, dat door den Burge meester op zoo royale wijze gelegenheid gege ven was tot het houden van kermissen. Een der leden merkte op, dat bij de behan deling van het Wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin en tot instelling van een nieuwe ge meente Beverwijk, stemmen zijn opgegaan om Velsen-Noord ook bij de nieuwe gemeente te voegen. Als argument gold, dat aan dit deel van de gemeente door Velsen niet veel zorg werd besteed. Dit lid vroeg of ei aanleiding be stond om tot een dergelijke conclusie te ko men. Tenslotte werd gevraagd of de begrooting van 1936 reeds goedgekeurd is. Tot onze bevreemding, aldus antwoorden B. en W. o.m. hebben wij gelezen, dat de verhou ding tusschen ons College en oen Raad in den laatsten tijd minder soepel wordt. Wij hebben dit niet bemerkt en gelooven ook niet aan de juistheid van de opmerking. De voorzitter kan niet erkennen, dat, in het algemeen, de leden ongelijk worden behandeld en dat de agenda wordt afgeraffeld Aan de leden wordt voldoende spreektijd gelaten. De Burgemeester wenscht niet in eene ge- dachtenwisseling te treden omtrent de door hem afgegeven vergunningen tot het houden van feestelijkheden. Inderdaad is bij het afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp tot vereeniging van de ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin o.m. aangevoerd, dat de gemeente Velsen haar gebied ten Noorden van het Noordzeekanaal eenigszins verwaarloosd heeft. Dit argument en ook de overige in het afdeelingsonderzoek naar voren gebrachte punten gaven blijk van een zoo groote onbekendheid van de betreffen de Kamerleden met den werkelijken toestand, dat B. en W. daarop bij schrijven van 16 Maart 1936 de aandacht hebben gevestigd van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Zij heb ben in dit schrijven uitvoerig de argumentatie bestreden en den Minister verzocht van de door hen verstrekte gegevens, voor zoover zulks dienstig werd geacht, gebruik te maken.. Noch in de Tweede, noch in de Eerste Kamer is men echter op het in het afdeelingsonderzoek aan gevoerde teruggekomen, zoodat er voor den Minister ook geen reden kon bestaan daarop verder te gaan. De begrooting van 1936 is nog niet goedge keurd. Enkele leden, aldus het rapport, kregen uit de wijze, waarop de Burgemeester beschikt over het park „Velserbeek", den indruk, dat de Bur gemeester dit park meer beschouwt als een par ticulier landgoed dan als een openbaar park. In de memorie van antwoord wordt op deze bemerkingen niet ingegaan. Meerdere leden vreesden, dat de post Maat schappelijk Hulpbetoon ondanks de plaats ge had hebbende verhooging nog te ïaag is ge raamd. In verband met de zeer belangrijke be dragen, die op dezen post uitgegeven worden drongen deze leden aan op de samenvoeging van beide instellingen van maatschappelijk hulpbetoon en deze instellingen te stellen on der de centrale leiding van een der leden van het College. Een ander lid vroeg aan het College in dit opzicht eerbied en terughouding te betoonen voor de historie en zich ernstig af te vragen of samenvoeging nuttig en noodig is. Nog een ander lidj bracht nadrukkelijk naar voren wel bereid te zijn mede te werken tot de samen voeging, doch alleen wanneer zulks door par- then vrijwillig wordt overeengekomen. B. en W. antwoorden, dat eenige twijfel of met het uitgetrokken bedrag' kan worden vol staan gerechtvaardigd is. Zij kunnen "echter thans geen hoogere subsidie uittrekken. Wat betreft de beide instellingen van maat schappelijk hulpbetoon merken zij op, dat een voorstel tot wijziging van den thans bestaanden toestand een punt van behandeling uitmaakt. Een der leden wees er op, dat in de gascom- missie aan de orde is geweest een voorstel tot het maken van een 2en gas- en waterzinker. Burgem. en Weth. antwoorden dat zij nimmer op het standpunt hebben gestaan, dat een reservezinker moet worden gelegd. Door B. en W. werd van den Directeur voor gas en water een schrijven ontvangen om het maken van een reservezinker onder de oogen te zien. Dit schrijven werd om advies verzon den naar de Commissie voor gas en water. Deze Commissie adviseerde in overleg te treden met den Rijkswaterstaat om in de te bouwen tunnel onder het Noordzeekanaal ruimte te reser- v eer en voor gas- en waterbuizen. Overeen komstig dit advies hebben B. en W. een besluit genomen. waar hij met een hevlgen plons geheel onder water verdween. Onmiddellijk schoot een burger te hulp, die den sar cle leuning van de brug hangenden reddingsbaak greep, teneinde te trachten de drenkelingen te redden. Een van hen had zich inmiddels zelf half door het portierraampje gewrongen, zoodat de haak onder zijr armen kon worden ge schoven, waarna hij door den burger, die daarbij ctoor der. autobewaker werd ge assisteerd op het droge werd gebracht. Ook de man, die naast hem had gezeten, kon met behulp van den haak uit den auto worden bevrijd en verder door handreiking op den wal worden getrokken. Het tweetal, dat door de onderdompeling en den hevigen schrik vrijwel ontnuchterd was, werd naar het politieposthuis aan de Halve maansteeg gebracht, vanwaar zij later met een particulieren auto naar Utrecht zijn vervoerd. Kort na het ongeluk verscheen een manschap pen- en een recidingswagen van de brandweer, doch er ging nog veel tijd verloren, alvorens, onder groote belangstelling van het publiek, dat ondanks het late uur van alle kanten was komen opzetten, de auto op het droge was ge bracht. In Hotel „Het Wapen van Heemskerk" te Alkmaar heeft cle R K. Bond van Zangver- eenigingen in Noord- en Zuid-Holland zijn vier de jaarvergadering gehouden. De bondsvoorzit ter, de heer J. A. Spigt (Hoogkarspel) opende met een waardeerenc woord voor de algemeene opkomst de vergadering. In het algeloopen jaar is cle innerlijke kracht van den Bond niet weinig versterkt door toe treding van tal van flinke vereenigingen. Dit geeft moed op den ingeslagen weg voort te gaan. Tevreden over het eerste optreden heeft de K.R.O.-programmaleiding haar goedkeuring ge hecht aan het Bonds voorstel, waarbij de koren uit Amsterdam, Den Helder, Den Haag, Wijk aan Zee, Spanbroek Het Streeker Mannenkoor te Grootebroek, en het koor uit Alkmaar, in cle nabije toekomst voor de K.R.O.-microfoon zullen musiceeren. Deze mededeeling ontlokte hartelijk applaus. Ingekomen is het bericht dat Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers benoemd heeft tot geestelijk adviseur van den Bond pastoor P. v. d. Meer te Schermer. De heer E. J. Groot (Grootebroek) bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waaraan wij ont leenen dat de Bond weer met 5 vereenigingen is vooruitgegaan en bet aantal aangesloten ver eenigingen thans 31 bedraagt, n.l. 28 koren uit Noord- en 3 uit Zuid-Holland. Het aantal leden bedraagt 1260. Geheel onverwacht komt dan tot aller ver rassing de pas-benoemde geestelijke adviseur, pastoor P. v. d. Meet ter vergadering. De voor zitter roept Z. Eerw. een hartelijk welkom toe, installeert hem als geestelijk adviseur, zegt hem vertrouwen en medewerking toe, en vraagt hem om zijn muzikale talenten en voorlichting ook voor den Bond beschikbaar te stellen. Pastoor v. d. Meer dankt voor de hartelijke ontvangst en voor het vertrouwen hem geschon ken. Het financieel verslag wordt uitgebracht door den heer P. Warnink (Hoorn), De Bor.dsont- vangsten waren f 3E3 en de uitgaven 422.01. Nadeelig saldo ƒ69.01 met een tegoedpost van ƒ31.30. De concoursrekening Noord-Scharwoude luid de als volgt: totals ontvangsten ƒ1460.66, to tale uitgaven 1588.17. Nadeelig saldo 127.76. Dit tekort wordt owor de Bondsgarantie gedekt. Het resultaat van het „één-centsfonds" is, dat thans bijeen is gekomen 108.22. Na uitvoerige gtdachtenwisseling over het één-centsfonds blijkt de vergadering met het bestuur van gevoelen te zijn, dat het fonds zal moeten blijven bestaan, te meer, daar anders contributieverhooging onvermijdelijk is. Aldus wordt besloten. Aftredend van het Hoofdbestuur was de heer P. v. Kooten (Weeso), die niet herkiesbaar was. Voor bezetting van de open bestuurspiaats werd aangewezen de afdeeling Voorburg. De Bondsbibliofcheek zal in werking worden gesteld met een beginlijst van 500 nummers. De heer P. Warnink (Hoorn) belast zich met de regeling. Een nieuw voorstel kwam aan de orde, waar bij de vereenigingen verplicht worden deel te nemen aan het Bondsconcours. Er kan achter door het Bondsbestuur dispensatie verleend wor den. Neemt een vereeniging niet aan een Bonds concours deel, dan is het haar in dat kalender jaar verboden ook deel te nemen aan een Na tionaal Concours. De vereeniging te Westwoud meent, dat het voorstel ongunstig in de vereenigingen zal wor den ontvangen. Gp beknotten van de vrijheid is men niet gesteld. Spr. dient een amende ment in, waarbij de verplichting om aan het Bondsconcours deel te nemen vervalt, doch het tweede wordt gehandhaafd, dus: dat men ook niet deel mag nemen aan een Nationaal con cours. Den Helder ondersteunt dit amendement, evenals Noord-Schavwoude. In stemming gebracht wordt het amende ment Westwoud met 22 tegen 3 stemmen voor verworpen. Het bestuursvoorstel wordt bij ac clamatie aangenomen Aan de orde komt het voorstel van Amster dam en Voorburg om de concoursgevende ver eeniging uit te sluiten van deelname aan het Bondsconcours. Het praeadvies van het hoofdbestuur luidde afwijzend omdat ahen aangesloten vereenigingen gelijke rechten moeten worden toegekend. Bij stemming wees de vergadering met 18 te gen 4 stemmen het voorstel af. Na inleiding van den voorzitter krijgt de af gevaardigde van Den Haag gelegenheid het voorstel toe te lichten om in 1937 het Bonds concours in Den Haag te houden. Het ligt in de bedoeling het concours te houden in de zalen van het St. Agnesgebouw. Het gebottw bevat vele zalen. De concourszaal kan ruim 500 personen bevatten. Voorgesteld wordt een drie- daagsch concours. Als data worden genoemd 30 Mei, 6 en 13 Juni. De bedoeling is geen eere- wedstrijd te houden De meeningen icopen nogal uiteen over de voorgestelde indeering. Er wordt echter met al gemeene stemmen besloten, het concours in Den Haag te houden op de voorgestelde data. Het punt eere-wedstrijd kan op de voorjaarsverga dering nog nader worden bekend gemaakt. Tot jury-leden worden op voorstel van het hoofdbestuur benoema de heeren J. P. J. Wierts uit Den Haag en Jos. Vranken Sr. uit Rijswijk. Na een uitvoerige rondvraag werd deze ver gadering, die onafgebroken van 2 tot half zeven was doorgegaan door den voorzitter met een opwekkend woord gesloten. Tijdens de vergadering werd onder applaus een telegram verzonden aan Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, ter ge legenheid van zijn verjaardag. Aanrijding Maandagmiddag had op den hoek van Zeeweg en Driehuizerkerkweg een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders. Een van hen kwam te vallen en kreeg zulke ver wondingen aan het gelaat, dat dr. De W. al hier hem moest verbinden. Daarna werd hij per auto naar zijn woning vervoejd»- q si Radio-steunbonnen Bat Comité deelt mede, dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand December voor de radio-centrales in de gemeente Velsen plaats zal hebben op Donderdag 19 November voor de Kennemer-Centrale en Velsen-Noord. De uit reiking heeft plaats op Donderdag 26 Novem ber voor de Kennemer-Centrale van 7 tot 8 uur en voor Velsen-Noord van 6.30 tot 7.30 uur. Voor de Centrales Huisman en v. d. Broek is de inschrijving Vrijdag 20 November en de uit reiking Vrijdag 27 November van 7 tot 8 uur. Inbraak Tijdens afwezigheid van de bewo ners is bij een familie in Velserbeek ingebroken. De daders hebben zich toegang tot het perceel verschaft door inklimming door een W. C.- raampje. Eenige sieraden worden vermist. IJMUIDEN, 17 Nov. Rijksvischafslag. Tarbot 8096 cent per kg. Griet 17.0034 per 50 kg. Tong 0.911.10 per kg. Middel Schol 28.00, Zet- schol 28.00, kleine Schol 6.7025, Tongschar 23.00 48 per 50 kg. Rot 12.00—22 per 20 stuks. Vleet 0.563.60 per stuk. Pieterman en Poon 3.802.60, groote Schelvisch 25.00, middel Schelvisch 26.00, kl. midd. Schelvisch 16.50_25. kleine Schelvisch 512.50 per 50 kg. Kabeljauw 36.0063 per 125 kg. Gullen 6.00—21 per 50 kg. Leng 0.45—1.25 p. stuk. Heilbot 4692 per kg. Wijting 2.80—6.10 per 50 kg. Koolvisch 0.151.40 per stuk. Makreel 9-5011 per 50 kg. Versche Haring 4.906 per kist. van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS^ Oentoeng 120 manden 1950Petten 500 man den 4490Libra 37o manden 2470.Omme- ring 375 manden 2330.—. Alma 420 manden 3160.Maria Elisabeth 85 manden 2190. LOGGERS K.W. 76 2200.—, K.W. 64 520.—. LOGGERS MET VERSCHE HARING K.W. 68 740.—, Sch. 399 1290.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Woensdag 18 Nov. 1936. Vloed: 5.13 V.m. en 5.27 n.m. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Bij verzending per post te frankeeren met 3 cents postzegel) Aan de Administratie van De Nieuwe Haarlemsche Courant Nassaulaan 51 - Haarlem Ondergeteekende wonende wenscht zich te abonneeren op „De Nieuwe Haarlemsche Courant", het populaire Katholieke Haarlemsche Dagblad met ochtend- en avondeditie en met gratis ongevallenverzekering. Betaling per kwartaal ad 3.25 per week ad 25 ct. Handteekening:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2