jL Regenkleeding J r STEGEMANS GARANDEERT U DE BESTE BREEMEN Qjyot^* Tegen Regen... Anegang Haarlem De Adriaan" Kort en volledig J. v.d. HAAK DE ZAAK Dr. Goebbels over België BRANDSTOF V. HAARLEM WOENSDAG 18 NOVEMBER 1936 vertro ensnaam Kunsttanden en Gebitten RADIO-DISTRIBUTIE - HAARLEM Opcenten op enkele belastingen AGENDA voor Regenkleeding Centrale Tandheelkundige Kliniek Ziekenfondstarief HET HILDEBRAND- MONUMENT Een stem uit het verleden ZES BEKEURINGEN TEGELIJK Revolverschoten in een maan- stillen nacht Schoten AUTO-DIEFSTAL OPGE HELDERD De wagen was al driemaal verkocht Repetitie R. K. Oratorium- vereeniging Voor de Stille Armen Programma van de Haarl. Radio centrale op Donderdag 19 Nov. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010 BURGERLIJKE STAND Er is rookworst (ieldersche rookworst Stegeman's Geldersche I Voor WERKELIJK goede brandstof Kleine Houtstraat 43 - Tel. 10896 Hij wilde niet spreken over een teruggave van Eupen en Maimedy VOETBAL POLITIE VOETBAL HilversumHaarlem 22 UIT DEN OMTREK TWEEDE KAMER Verlenging octrooi Neder- landsche Bank Eerstvolgende retraiten te Bergen (N.-H.) DAGMERRIE OM HET RIJWIELMERK „Ik heb m'n wagen volgeladen.. R.K. MIDDENSTANDS- FEDERATIE Kennemerland en Zaanstreek HALFWEG HEEMSTEDE SANTPOORT ZAANDAM SCHOUWTJESLAAN - TEL. 10070 19 November RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Maar dan solide regenkleeding. Regenkleeding die er tegen kan. Regenkleeding gegarandeerd voor 100%, zooals de FAMA regen mantels en regenjassen, zooals de FAAM's jongens- en meisjescapes, zooals de FALCON'S, gekocht in de FAAM, STAD uws 99 Een paar dagen geleden is er aan het Zui- der Buiten Spaarne nieuwen luister gegeven door de restauratie van den unieken paltrok- molen „De Eenhoorn", den eenigen molen in Haarlem, en bij die gelegenheid zijn er weer vele vriendelijke woorden gericht tot de sym pathieke vereeniging „De Hollandsche Molen", waarvan de heer Mr. G. van Tienhoven de be zielende en zaakkundige voorzitter is. Een mooie vereeniging, waarvan het werk wel niet bepaald onontbeerlijk is voor de instandhouding van de wereldhuishouding, maar die zorgt voor de stoffeering van het huis, waar wij dage lijks vertoeven, het Hollandsche landschap, en zoo bijdraagt tot verhooging van de kleine da- gelijksche vreugden van het leven. Bij de plechtigheid van Zaterdag is ook weer eens gesproken over den wederopbouw van De Adriaan, die vele tientallen jaren een bijzon dere bekoring gaf aan het Noorder Buiten Spaarne nabij den Koudenhorn. Het was goed, dat daaraan weer eens herinnerd werd, want we vergeten zoo gauw. De Hollandsche Molen waakt echter en hij schrijft het alleen aan den invloed der crisisja ren toe, dat de reeds voor het doel beschikbare 4000.nog niet is aangegroeid tot het be drag van twaalf a vijftienduizend gulden, dat benoodigd is. Moge de stille wensch, dat De Adriaan weer uit zijn asch zal herrijzen ook éénmaal werke lijkheid worden, zeide de heer van Tienhoven. Alle Haarlemmers hopen het met hem en het feit, dat nog niet zoo heel lang geleden giften aan de Haarlemsche gemeenschap wer den gedaan wij herinneren aan den nieuwen Stadsschouwburg aan het Wilsonplein en den aankoop van het beroemde orgel uit het Paleis voor Volksvlijt voor de Gemeentelijke Concert zaal toont aan, dat het niet onmogelijk moet zijn deze betrekkelijk kleine gift in de kas van „De Hollandsche Molen" te brengen. Als het Comité Haarlems Bloei door de eer ste groeistuipen heen is en zijn aandacht eens gaat besteden aan de stoffeering van Haar lem, is misschien niet zoo moeilijk iemand te vinden, die zich in den herbouw van „De Adri aan" een monument wil stichten, dat zijn naam vele jaren op de lippen der Haarlemmers brengt. KENAUPARK 36 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 911 en 12, Dinsdagav. 6.308.30. Het is nu ongeveer 12% jaar geleden, dat de beeldhouwer Jan Brouwer, toen in Haarlem woonachtig en later professor in Amsterdam, de opdracht kreeg het Hildebrand-gedenkteeken te maken. Maar nog steeds is van uitvoering niets gekomen, omdat Jan Brouwer niet op schiet met zijn werk. Herhaalde malen hebben wij ook den draak gestoken met dat dralen, doch steeds was het antwoord, dat men een kunstenaar in zijn werk niet haasten moet. Het Hildebrand-comité vindt het nu ook wel letjes en zal een contract aangaan met den professor, waarin deze zich verbindt het ge- denkteeken binnen een bepaald aantal jaren af te leveren. Er komt dus eindelijk werking in de zaak. Aldus een bericht in de Nieuwe Haarl. Crt. 19 November 1926, dus precies tien jaren gele den. Worden we niet heerlijk voor den mal ge houden? Da meeste menschen hebben al meer dan genoeg aan één bekeuring! Ze krijgen er sla- pelooza nachten van en stellen zich de kanton- gerechtszaal ala een martelkamer voor, waar men bloedloos, redeloos en radeloos weer uit komt. Wat zal de Heemsteedsche garagehouder dan wel in de rats gezeten hebben die op een middernachtelijk uur op 1 September liefst zes bekeuringen tegelijk had gekregen! Het geheel had veel weg van een Wild-West drama, zooals men die in gangsterkringen van zekere Ame- rikaansche steden wel meer tegenkomt. De ga ragehouder in kwestie had op het Plein te Haarlem op genoemd uur gereden met een auto waaraan nog al wat ontbrak: een voorlicht brandde niet en het achterlicht evenmin, zijn nummerbord bestond uit een stuk karton met draadjes aan den auto gebonden en waarop met krijt een nummer was geschreven. Merk waardigerwijze hing een goed nummer op een bij de wet voorgeschreven wijze eronder. Een agent van politie had de euvelen bemerkt en den auto aangehouden, maar de man was doorgereden. Een nieuwe overtreding dus! En om het half dozijn vol te maken, had hij, toen hij later toch werd aangehouden, zijn papieren niet bij zich gehad. Da garagehouder kwam voor den kanton rechter met een lang, op papier geschreven verhaal, dat omstandig vertelde, dat de man heel rustig met zijn vrouw in een door hem gehuurden auto op den Wagenweg had gereden en plotseling schoten hoorde knallen. Tegelij kertijd kwam een auto vlak voor hem rijden op dwong hem tot stoppen, terwijl opnieuw revol verschoten knalden, Nauwelijks was de man van zijn verbazing en verrassing bekomen of er stapte een agent uit den auto met een geladen revolver en hield hem aan. De man was zich van geen kwaad bewust, zoo beweerde hij; al leen kon hij zijn papieren niet vertoonen. Maar dat was een kleinigheid, hij wilde ze wel even thuis gaan halen. Het spreekt vanzelf, dat de agent op dit vrij naieve voorstel niet inging en den man naar het politiebureau overbracht. Een uur later kon hij weer naar huis terug- keeren. De agent zou volgens den verdachte zoo overspannen zijn geweest dat hij hem des nachts om 2 uur nog uit zijn bed belde voor het geven van inlichtingen. De rechter begon dit fraaie verhaal eens op den keper te beschouwen en toen werd het er voor den verdachte niet beter op. Want ver dachte beweerde wel, dat hij den agent, die hem op het Plein wilde aanhouden, toen niet gezien had, maar de rechter las allerlei schrif telijke getuigenissen voor, waaruit bleek, dat de geuniformde agent midden op den weg was gaan staan, zwaaiende met zijn arm. Verdachte was langzamer gaan rijden en tenslotte vlak voor den agent naar rechts uitgeweken. „Daar door toonde u, dat u den agent wel degelijk had gezien," merkte de rechter op. En ver dachte kon toen niet meer ontkennen.... De Ambtenaar van het O.M. vond dat ver dachte schandelijk was opgetreden. Hij eischte een serie geldboeten, totaal voor f 25.De rechter scheerde alle overtredingen over één kam en bestrafte ze alle zes met f 3.boete ieder subs. 3 dagen hechtenis. Dat is een duur ritje voor den Heemstede naaf geweest! Begin October werd uit een garage van een onbewoonde villa aan den Militairenweg te Overveen een two-seater ontvreemd, ten na- deele van Mevrouw F. uit Haarlem. De auto stond daar zonder benzine en zonder accu. Het onderzoek dat aan een der rechercheurs werd opgedragen, leidde op 6 November j.l. tot de aanhouding van drie Haarlemmers. Deze zijn te Bloemendaal ingesloten en inmiddels na dat zij den diefstal bekend hadden, ter be schikking van de justitie gesteld. De auto zelf werd in Deventer in beslag genomen; hij was intusschen al drie keer verkocht, n.l. te Amers foort, Zeist en Apeldoorn. Het bestuur van de R.K. Oratoriumvereeni- ging verzoekt ons mede te deelen, dat in ver band met de H. Missie de repetitie hedenavond niet zal worden gehouden, maar verplaatst is tot a.s. Zondagmiddag om 4 uur. Binnengekomen giften; A. L. f 5; N.N. f 50. Progr. 1; Hilversum I (Huizen). Progr. 2: Hilversum XI. Progr. 3: 8.05 Parijs Radio; 8.20 Diversen; 9.05, 9.20 Keulen; 9.50, 11.20, 11.50, 12.05, 12.35 Parijs Radio; 1.05, 1.15, 1.20, 1.30, 1.50, 2.00 Brussel VI.; 2.20 Diversen; 2.50 Parijs Radio; 3.50 Londen Regional; 4.50 Keulen; 6.05 Brussel VI.; 6.55 Loncien Regional; 7.20, 7.30 Berlijn; 8.20 Bero- münster; 9.35 Boedapest; 9.55 Berlijn; 11.20 Weenen. Progr. 4 8.00, 8.20, 8.30, 8.40, 8.45, 9.00 Brussel VI.; 9.20 Diversen; 10.35, 10.50, 11.05, 12.10, 12.50, I.35, 2.20, 2.50 Londen Regional; 3.35, 5.05, 5.35 Droitwich; 6.20 Diversen; 7.00 Droitwich; 7.50 8.15, 8.20, 9.20, 9.50 Londen Reg.; 10.20, 10.40, II.35, 11.50 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 n.m. Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Accordeon en orgel. 1. Londen Bridge, Reg. Dixon 2. Six hits of the day Primo Scala acc. band 3. Waltz memories, Reg Dixon 4. Le roi du musette, Victor Marceau 5. In town tonight, Reg. Dixon 6. Au Luxembourg, Victor Marceau 7. Amoureuse, Pierre Palla 8. Wij brengen u, 2 Cavellis 9. Als het orgel speelt, accordeon orkest 10. Blackpool Switchback no. 1, Reg. Dixon 11. Perfume of the Past, Pierre Palla 12. Als Kobus harmonica speelt, accordeon band 8.0012.00 Diversen. NIET het restaurant dat de langste spijslijst publiceert is het beste, maar wel het restau rant dat de fijnste schotels bereidt. Zoo is het ook met radio-toestellen en radio-distributie. De Haarlemsche Radio-distributie brengt U met een overvloed van stations in contact en de overbrenging van het gesproken woord en van muziek is van de Haarlemsche Radio-distributie BETER dan van het beste radio-toestel. Daarenboven onder ALLE omstandigheden storingvrij en goedkooper. De stroom, dien U ge middeld met een radio-toestel gebruikt, kost U veelal meer dan het geheele radio-distributie abonnement. Radio-distributie kost TWEE KWARTJES per week of twee gulden per maand. Woensdagavond 18 November zal in café Bur gers aan het Frans Halsplein de oprichtings vergadering plaats hebben van een nieuw ge mengd koor, dat zich ten doel stelt het beoefe. nen van middel-Europeesche koormuziek. Het koor zal onder leiding staan van den heer Joh. van 't Viie. De gemeentebegrooting van Zandvoort kan door allerlei omstandigheden niet sluitend wor den gemaakt. Er zal voor 1937 een tekort zijn van 60.000, zoodat zij noodlijdend zal worden en hulp van het Rijk zal moeten vragen. Dat beteekent natuurlijk ook rijkscontrole. De heer C. ten Boom heeft met ingang van 1 Januari bedankt als voorzitter van de Chris telijke Middenstandsvereeniging „Boaz" en zal daarmede ook afscheid nemen van zijn vele functies in de Middenstandsbeweging. Te Heemstede zullen binnenkort de terreinen van 't Oude Slot in exploitatie worden geno men. Daarmede zal een historisch plekje door huizenbouw veroverd wqrden. Maandagavond 23 November zal in het Ge meentelijk Concertgebouw de Nieuw-Guinea- film van Polygoon vertoond worden. Op 4 December zal de Rijkswaterstaat de verbetering aanbesteden van den Rijksweg HaarlemAlkmaar in de kom der gemeente Castricum. Jhr. F. J. E. van Lennep uit Heemstede is ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het Genootschap „Nederland—Frankrijk" benoemd tot ridder in het Legioen van Eer. In de vergadering van de Kruisstraat-Kruis weg-Vereeniging is de afgetreden voorzitter, de heer A. Meyer, opgevolgd door den heer A. W. Scha efer. Het secretariaat wordt waargenomen door den heer Lammerts van Bueren, Kruisstraat 39. De heer Crommelin blijft penningmeester. Wethouder Reinalda zal zijn gewone spreek uur deze week niet Vrijdag, maar Zaterdag morgen om tien uur houden. Te Bloemendaal is ingebroken in een villa aan den Heuvelweg, terwijl de bewoners afwe zig waren. Er worden eenige sieraden vermist ter waarde van ongeveer 1000. Ondertrouwd: 18 Nov 1936: J. Bergmann en M. C. J. Zweiphennig; A. Boellaard en M. Ver steeg; A. J. de Nijs en S. Chr. van der Bent; IJ. Braaksma en H. Zuidam; W. Kruijer en M. Versteeg; R. Duiker en A. H. Vermeer; W. van Groen en H. E. Stolk; D. F. Bierenbroodspot en A. Hufer. Getrouwd: 18 Nov. 1936: A. H. Goes en C. P. van Straten; H. H. Meure en C. J. Imanse; G. J. van der Peet en C. van Eerden; P. G. Kiekens en A. IJkel; M. C. van Vuuren en J. W. Veldhuis; Chr. Meur en W. van den Berg; P. G. E. Koppen en J. M. Oosterbaan; J. van der Wiel en S. J. van Dijk; J. A. van der Horst en J. Jaspersen; P. Mollema en E. J. Maarsen; K. Helmigh en M. Smits; P. J. Kloos en W. S. de Boer; G. J. G. Moorer en M. M. A. Mers- mann; N. G. J. Kooien en Th. Klement; J. van Erven en S. M. Kort. Geboren: 14 Nov.: C. J. van Kordelaar de laatste is voor fijnproevers: heer lijk gekruid, met een fijnen, zeer zachten rooksmaak. rrn, jzan Let even op het loodje In winkels met ons raambiljet Wiebes, zoon; H. M. N. Schneiderste Kloese, zoon. Overleden: 16 Nov.: A. C. Stuur, 53 jaar, Ha- zepaterslaan; P. A. Kroon, 75 jaar, Gortestraat; W. J. Petersvan Ravensteijn, 76 jaar, Kam perlaan; 17 Nov.: A. Boodavan Weeren, 70 jaar, Leidscheplein. BRUSSEL, 18 Nov. (Belga) De Duitsche minister van pers en propaganda, dr. Goebbels, heeft Robert Leurquin te Berlijn een interview toegestaan aangaande de BelgischDuitsche betrekkingen. In dit interview, dat in de „Vingtième Siècle" van heden verschijnt, verklaart dr. Goebbels, dat de punten van wrijving tus- schen Duitschland en België van na den oorlog op den achtergrond zijn geraakt wegens de groote taak, welke Duitschland en België thans moeten verwezenlijken. Goebbels prijst zich gelukkig, dat een groot deel van de Belgische openbare meening het bolsjewistisch gevaar heeft ingezien en verheugt zich over den ommekeer, welke zich zoo juist in de buitenlandsche politiek van België heeft voltrokken. Na de middelen te hebben besproken, welke de BelgischDuitsche betrekkingen zouden kunnen verbeteren, met name een systeem van cultureele uitwisseling, ontkende Goebbels, dat hij zou willen spreken over een teruggave van Eupen en Malmedy. Hij voegde hieraan evenwel toe, dat het uiterst nuttig zou zijn zich te onderhouden over de wijze, waarop de bewoners moeten worden geregeerd. Goebbels dementeerde, dat Duitschland im perialistische blikken op den Belgischen Congo zou slaan en hij bevestigde, dat Duitschland geen enkel agressief oogmerk jegens België nastreeft. Tenslotte zeide Goebbels nog, dat in Europa geen enkel vraagstuk bestaat, welks oplossing een oorlog noodzakelijk zou maken. Niet tegen de Amsterdamsche politietroepen, maar tegen het Haarlemsche politieteam heeft Dinsdag het Hilversumsche politie-elftal onder buitengewoon ongunstige weersomstandigheden den strijd aangebonden. Al met al is het echter toch een aardige, sportieve partij voetbal ge weest van twee gelijke ploegen. Het Hilversumsche team kwam uit met een tweetal invallers. Voor de rust was Haarlem sterk in het offensief en moest de Hilversum sche verdediging voortdurend actief zijn. Na ongeveer 20 minuten spelen opende Haarlem door zijn midvoor de score (01). De Hilver summers lieten zich echter niet deprimeeren en kort voor de rust kwam het succes in den vorm van den gelijkmaker van den voet van Triene, die na een fraaie combinatie met Jansen de Haarlemsche verdediging passeerde (11). Na de rust waren de bordjes verhangen en gaf Hilversum den toon aan. Toch zag Haar lem kans wederom cte leiding te nemen bij een misverstand in de geel-blauwe verdediging (2 1). Een penalty wegens een dubieus handsgeval, werd door Haarlem op sportieve wijze onbenut gelaten. Toen was het Hilversum weer dat suc ces had, wederom door de goede combinatie Triene-Jansen. Op onhoudbare wijze scoorde Triene hieruit. Een in de laatste seconde door Triene gemaakte goal werd door den scheids rechter geannuleerd, omdat de speeltijd reeds verstreken was. In de hedenmiddag gehouden vergadering zijn de hoofdstukken 2 (Hooge colleges van staat) 7 a (Nat. schuld), 14 (onvoorziene uit gaven) der Rijksbegrooting en de wet op de middelen, zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo het wetsontwerp tot heffing van opcenten op enkele belastingen in de begroo- tingsjaren 1937 en 1938 (n.l. 20 opcenten op successiebelasting en schenkingen, evenredige zegelrechten, registratierechten, dividend- en tantième-belasting) Aan de orde is het wetsontwerp tot ver lenging (met vijf jaar) en wijziging van het aan de Nederlandsche Bank verleende octrooi. De heer VAN DER WAERDEN (Soc. Dem.) verklaart zich teleurgesteld. Spr.'s verzet gaat tegen het laten voorbijgaan van de gelegenheid om een grondige wijziging aan te brengen. 2124 Nov.: Jonge Mannen, 6.50. 2427 Nov.: Meisjes Congreganisten e.a, bo ven 17 jaar. 14 Dec.: Meisjes congreganisten e.a., boven 17 jaar. 710 Dec.: Gehuwde mannen 6.50. 12—15 Dec.: Gehuwde mannen 6.50. 15—18 Dec.: Gehuwde vrouwen, 6.50. Aangifte Directie Retraitehuis Bergen (N.-H.), giro 45537. Er zijn zoo van die vervelende dagen, die slecht beginnen en niet meer zijn goed te maken. Menschen, die nooit uit hun humeur plegen te zijn, die nooit op kantoor te laat komen en die nog nooit met den strafrechter in aanraking zijn geweest kunnen op die ake lige, miezerige dagen, ook al schijnt cle zon, uit hun evenwicht geraken. Dat zijn de dagen, dat de ambtenaren der rijwielbelasting zich op een druk kruispunt opstellen en iederen berijder van een „tweewielig voertuig, dat door een ket ting en een as gedreven wordt" aanhouden. Meestal doen cHe heeren, die toch ook -voor hun bestaan vechten, dat in Haarlem in de vroege morgenuren. Zoo om een uur of half negen, als de groote menigte naar kantoor en bureau snelt. Is het niet vanzelfsprekend, dat daar ellende van moet komen? Mijnheer was wat laat, had nog drie minuten den tijd om niet te laat op kantoor te komen en rende door de straten. Hij zit in gedachten te peddelen en schrikt wakker, als hij plotseling voor een dienaar der wet staat en moet af stappen. Het slachtoffer grijpt onthutst naar zijn revers en bemerkt inderdaad, dat er geen ko peren wimpel aan hangt. Maar hij heeft een verdediging: „Kijkt u eens mijnheer, gisteren regende het, dat het goot en mijn jas was vanmorgen nog zóó nat, dat ik een andere moest aantrekken. En nu heb ik vergeten het plaatje te wisselen....,." „Spijt me wel, ik moet u bekeuren en uw fiets in beslag nemen „Ik dacht, dat ik meteen betalen kon?" maar de man schrikt van deze verdediging, want hij bedenkt, dat hij maar een paar dub beltjes in zijn portemonnaie heeft. „Waarom laat u het „merk" niet vast op uw rijwiel zetten?" vraagt de ambtenaar. „Omdat onbevoegden het er al tweemaal heb ben afgehaald en ik niet van plan was om het rijk nóg rijker te maken. Neemt u nu aan, dat ik Er helpt geen moedertje lief aan en de fiets wordt bij een vijf en twintigtal collega's ge plaatst. Daar kan de wet geen rekening mee houden. Slachtoffer moet zijn reis te voet voortzetten, juist terwijl zijn eksteroog door het regenweer zoo erbarmelijk steekt. Hij komt te laat op kantoor en krijgt een uitbrander. Hij is zijn fiets voorloopig kwijt, moet boete betalen en dat alles, terwijl hij toch eerlijk zelfs drie plaatjes gekocht heeft. „Wat is er vanmorgen toch met Janzen?" vraagt men op kantoor „hij is altijd even vroo- lijk en kijk nu eens!" Janzen is er kapot van en hij gaat ingezon den stukken in de kranten schrijven om te klagen tegen de regeering-Colijn. Als hij spon taan de eerste regels op papier heeft gezet, komt zijn baas binnen en krijgt hij opnieuw een uitbrander wegens dagdieverij. Maar het top punt van ellende bezorgt toch wel de jongste bediende, die na een uur lachend vertelt, dat hij een vrachtwagen volgeladen met fietsen ge zien heeft, zeker allemaal van menschen, die zoo onsociaal waren om belasting te ontdui ken Het is een trieste geschiedenis. Maar geldt ze wel alleen voor Janzen? De Gewestelijke R. K. Middenstandsfederatie voor Kennemerland en Zaanstreek houdt Don derdagavond in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk een algemeene vergadering. In deze vergadering zal de heer H. E. v. d. Brule, lid van het Hoofdbestuur van De Hanze en lid van de Tweede Kamer, een red houden over: „De middenstandsorganisaties en de nieu we tijd." Alle leden van de aangesloten Hanze-afdee- lingen zijn uitgenoodigd deze belangrijke ver gadering te bezoeken. R.K. Volksbond. De tweede lezing over het communisme, gehouden door den heer Ant. J. H. Angenent, districtbestuurder van den R.K. Volksbond, heeft plaats gehad in het'St. Joseph- gebouw. Uitvoerig behandelde spreker „De be dreigingen van het communisme". Hij werkte dit nader uit door aan te toonen, dat het com munisme onmiskenbaar leidt tot miskenning Gevonden dieren en voorwerpen. Terug te bekomen bij: J. Lageweg. Kerklaan 19, porte monnaie; Van Merlenlaan 6, poesje; Bureau van politie, kindermanteltje; T. M. van Nas sau, Rijnstraat 24. rijwielbelasting'merk; Leffe- laar Ant. Mauvela'an 19, badmuts; Hendrikse, Binnenweg 62, gouden ring; Wed. Wiersma, Raadhuisstraat 15, rijwielbelastingmerk; Hoe- kema, Lucas van Leijdelaan 14, hond; G. Dul- mans, Laan van Insulinde 16, ceintuur; F. Draaisma, Kennemerstraat 10, gonje zakken; Bureau van politie, dameshandschoen; C, Oud, Dijk 12 te Spaarndam, portemonnaie inhoud bankbiljet; Bureau van politie, dameshand schoen; Stam, Bronsteeweg 68, schooletui met inhoud; J. D. Baks, Lieve de Keylaan 8, knot witte wol; Zandvoortschelaan 8, huissleutel;. Van Riet, heerenrijwiel; J. Kroeze, bureau van politie vulpotlood; C. Bruin, Eschdoornlaan 19, zilveren schakelarmand. Dc cursussen voor werkloozen aangevangen. Evenals vorige jaren heeft het Algemeen Co mité tot ontwikkeling en ontspanning voor de Werkloozen weer cursussen georganiseerd. Dinsdagmorgen werd de eerste cursus ge opend in het R. K. Vereenigingsgebouw. Aanwezig waren de voorzitter van het Al gemeene Comité de heer C. A. M. Jonckbloedt, de secretaris, de heer Ed. Steger en de pen ningmeester de heer N. J. Nijman, als leden van het dagelijksch bestuur. De heer C. A. M. Jonckbloedt memoreerde in zijn welkomstwoord, dat zich voor de cursussen? vele belangstellenden hebben opgegeven. Terugziende op vorige in dezen geest gehou den cursussen moedigde hij de a.s. cursisten aan, vol te houden. De heer Robbemond, leeraar der cursussen, dankte het bestuur voor zijn aanwezigheid, en in het bijzonder den voorzitter voor zijn harte lijke woorden. Hierna nam de eerste les, voor deze maal „Veilig Verkeer", een aanvang. Burgerlijke Stand. Geboren: M. v. d. Heij denCornet d.; S. L. KolkmanSchinkel z.; H. M. v. d. MeijWeijers d. Getrouwd: M. Spoor en W. J. J. M. Elde- ring. Overleden: L. J. Bredestijn 50 j. geh.: C. A. M. de Vries 32 j. ongeh. Supportersvereeniging. Alhier is opgericht een supportersvereeniging van de R. K. S. V. „Santpoort". Zij stelt zich ten doel de hoogste elftallen der voetbalvereeniging bij hun wedstrijden aan te moedigen en zoo mogelijk de vereeniging finan cieel te steunen. In het bestuur werden gekozen de heeren H. J. Duyn, P. H. Visser, J. Heeremans, F. Hee remans en N. Kokx. Eerstgenoemde fungeert als voorzitter, de overige functies worden onderling verdeeld. GEMEENTERAAD Dinsdagavond kwam de Gemeenteraad weer bijeen ter beëindiging van de nog loopende agenda. Onder de ingekomen stukken bevond zich een adres van de vereeniging van Boterhandelaren, houdende verzoek een andere regeling te treffen inzake de distributie van goedkoope margarine aan werkloozen. Dit verzoek wordt naar het einde van de agenda verwezen. Voor een aanvang met de eigenlijke agenda gemaakt werd, herdacht de VOORZITTER met eenige treffende woorden het overlijden van den heer Van Leeuwen, in leven directeur van den Reinigingsdienst. Aan de orde is de verkoop van terreinen aan de Pieter Ghysenlaan en van water in de Nieu we Zeehaven aan Bruynzeel's Deurenfabriek er. van een gedeelte van het middenterrein aan de Nieuwe Zeehaven aan Bruynzeel's Vloerenfa- briek, met daaraan verbonden ontbinding vkn het recht van erfpacht op een terrein aan de Nieuwe Zeehaven in erfpacht bij W. Eruynzeel te Zaandam. Gebouw „St. Bavo": R. K. Bevolkingsregister, 8 uur. Raadhuis Overveen: Gemeenteraad Bloemen daal, 2 uur. De heer KAMPHUYS (R.K.) brengt hiervoor hulde aan B. en W., doch met het oog op de belangen van de gemeente verzoekt spr. de be handeling van deze voordracht in besloten zit ting. B en W. kunnen zich hiermede accoord ver klaren en eveneens de Raad, waarna de verga dering in comité overgaat (pl.m. 2 uur). Na heropening volgt direct stemming, waar van het resultaat is, dat de voorstellen van B. en W. aangenomen worden. De woningbouw C. Hartland, waarmede voor de gemeente een bedrag van 13.000 gemoeid is, geeft den heer KOEMAN (S.D.A.P.) aanleiding vragenderwijs enkele opmerkingen te maken. Wethouder KAN (A.R.) beantwoordt den heer Koeman, waarna de VOORZITTER zegt, dat B. en W. met de destijds aangenomen motie geenszins in gebreke zijn geweest. In den geest van den heer Koeman dient thans de R.S.A.P.-er BOSMAN een motie in, waarbij de VOORZITTER tevergeefs verzoekt deze in te trekken, daar B. en W. t.z.t. heusch wel met plannen voor nieuwbouw zullen komen, zoodra de vereischte gegevens verkregen zijn. De motie-Bosman wordt hierna met 4 st. te gen 18 st. verworpen. De voorstellen van B. en W. worden hierna goedgekeurd. Toekenning van een subsidie aan de Vereeni ging Katholieke Kinderuitzending doet den VOORZITTER den Raad voorstellen deze voor dracht aan te nemen voor 1937 en volgende jaren, doch voor 1936 nog met nieuwe voorstel len te komen. Het verwondert den heer VAN DITSHUIZEN (R.K.), dat niet de hand aan de gedane offi cieuze toezeggingen is gehouden. Spr. vindt het geen gezonde basis, dat het percentage Katho lieken in Zaandam in oogenschouw genomen wordt, daar het toch bekend is, dat in Katho lieke kringen de meeste kinderen voorkomen. Een juister weg is vergoeding van het aantal verpleegdagen, aan de hand van het rapport van den geneeskundigen dienst. Want volgens het voorstel van B. en W. worden de niet-Ka- tholieke kinderen boven de Katholieke kinderen bevoordeeld. De heer KAMPHUYS (R.K.) acht het ook geen billijke verdeeling, daar zekere gedeelten van de bevolking hiervoor niet in aanmerking komen. De eene vereeniging heeft evenveel rechten als elke andere vereeniging. De houding van de Katholieke raadsleden kan de heer TILKEMA (A.R.) volkomen begrijpen. Nog nooit zijn door B. en W., aldus de VOOR ZITTER, uitzonderingen voor vereenigingen ge maakt en het is daarom billijk, dat de Katho lieken hun deel krijgen. Welke is nu de juiste weg? Volgens de gezindte of naar de verpleeg dagen? In wezen is dit volgens spr. vrijwel het zelfde. Dat er bij de Katholieken meer kinderen zijn, is reeds in het 1/7 gedeelte verdisconteerd. De heer VAN DITSHUIZEN (R.K.) kan zich hiermede wel vereenigen, indien er geen an dere toezeggingen waren gedaan. Het doet spr. genoegen, dat voor 1936 nieuwe voorstellen dien aangaande zullen komen. De toekenning wordt hierna goedgekeurd. Verder worden aangenomen, de voorstellen van B. en W. aangaande schoolvoeding in het Havenkwartier, verkoop van een bouwterrein etc., het voor kennisgeving aannemen van het adres van de vereeniging „Weespadbelang", houdende verzoek over te gaan tot afschaffing van de aanlegbelasting P. J. Troelstra-laan. Aan het einde van de zitting dankte Burg. TER LAAN den Raad voor het belangrijke werk hedenavond verricht. IJMUIDEN, 18 Nov. Rjjksvischafslag. Tarbot 8494 cent per kg. Griet 16.50—34 per 50 kg. Tong 0.861.10 per kg. Groote Schol 35.00, mid del Schol 22.00, Zetschol 26.00—27, kleine Schol 6.0022. Schar 5.0020, Tongschar 30.0040 per 50 kg. Rog 15.5018 per 2o stuks. Groote roode Poon 0.753.50, Pieterman en Poon 1.858.50, groote Schelvisch 24.0033, middel Schelvisch 24.0033, kl. midd. Schelvisch 16.0031, kleine Schelvisch 6.4018 per 50 kg. Kabeljauw 47.00 84 per 125 kg. Gullen 625.50 per 50 kg. Leng 0.701.65 per stuk. Heilbot 4890 cent per kg. Wijting 2.208 per 50 kg. Koolvisch 0.25—1.75 per stuk. Makreel 10.5011.50 per 5o kg. Versche Haring 6.507.20 per kist. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Azimuth 275 manden 2420Roode Zee 70 manden 1800.Amsterdam 520 manden 4640 Clasina Luther 350 manden 3320.Catharina Duyvis 225 manden 1950.Beatrice 100 manden 2200.Raaf 70 manden 1720.—, Julie Strijff 50 mand enl630.Flamingo 120 manden 2130. LOGGERS K.W.: 74 1700.—, 78 1540.—, 35 680.—. KOTTER G. G. 409 950.—. LOGGERS MET VERSCHE HARING K.W. 167 1480.—, K.W. 153 1590 WATERSTANDEN IJMUIDEN. Donderdag 19 Nov. Vloed: 5.50 v.m. en 6.06 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5