J t. J^ico&aa 6-g4üC^e WEILL ZOON i O V Haarlem, 20 Nov. I N.V. Wed. Oosten Zoon's nq/uft ftgfe ecK Kort en volledig NUTTIGE POMEROL 1933 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1936 TASSCHEN - MOFFEN - CAPES VOSSEN - DRIEKWART BONTMANTELS BARTELJORISSTRAAT 26-28 - HAARLEM De onveiligheid in den Haarlemmerhout SERIE FIETSENDIEVEN BERECHT Ieder had een andere uitvlucht De tweede De derde De vierde De vijfde BELASTINGVERHOOGING TE HEEMSTEDE Voor 1937 onafwendbaar Verkoopingen AMERIKAANSCHE ALLURES Bloemendaalsche politie-auto's met radio-zenders KAMPEERKWESTIE OPGELOST? Opdracht Zandvoort en Bloemendaal kunnen tot elkaar komen VOOR WOLLEN DONZEN DEKENS WOLVÜLLING COMPLETE WONINGINRICHTING BARTELJORISSTRAAT 13-17 Loodgieter viel van 7 meter hoogte BURGERLIJKE STAND Organisatie tot behoud van natuurschoon Stichting „Het Noord-Hollandsch Landschapin het leven geroepen IETS BUITENGEWOONS! Programma van de Haarl. Radio centrale op Zaterdag 21 Nov. Filiaal schoenmagazijn J. Vollaerts AGENDA 21 November Centrale Tandheelkundige Kliniek Kunsttanden en Gebitten Ziekenfondstarief Centrale werkplaats voor Jeugdige Werkloozen Brutale oplichter staat terecht Leeraar voor dertigduizend gulden benadeeld Om het kampioenschap derde klasse STAD De klachten, door een aantal bewoners van het Haarlemmerhoutpark en den Zuiderhout in een adres aan den gemeenteraad geuit, over 't ongepast optreden van zedelijk gedegenereerde personen zijn velen Haarlemmers uit het hart gegrepen. De toestand schijnt in die woonwij ken steeds erger te worden. En niet alleen in den Haarlemmerhout, maar ook in de bosschen van Heemstede en vooral van Bloemendaal tiert momenteel het kwaad, zoodat krachtig ingrij pen alleszins gewenscht zou zijn. Maar de politie staat voor een moeilijke op dracht, want uit den aard der zaak nemen de ongure individuen alle mogelijke voorzorgs maatregelen om niet op heeterdaad betrapt te worden en gebeurt dat laatste niet, dan zijn zij onmiddellijk uit do voeten. Personen, waarvan bekend is, dat zij zich wel eens aan dergelijke misdrijven schuldig maken, of personen, die onder verdenking staan, worden door de politie geschaduwd en gevolgd en op deze wijze wordt al veel kwaad voorkomen. Afdoende is het ech te! niet. Het is voor de politie niet mogelijk haar taak zooals het moet te vervullen zonder de hulp van iedereen. Zoo is het b.v. eigenaardig dat zoo weinige lastig gevallen dames aangifte doen bij de po litie, maar nog eigenaardiger is, dat van de genen, die wel aangifte doen, zoo weinigen een behoorlijk signalement van den aanrander kunnen opgeven, omdat zij vergeten den aan rander goed op te nemen. Wij voldoen gaarne aan het verzoek van den commissaris van po litie bij deze de medewerking van iedereen in te roepen om het kwaad te bestrijden. Overigens dient de wensch te worden onder steund van de bewoners van Haarlemmerhout park en Zuiderhoutpark om de wegen aldaar behoorlijk te verlichten. En ook die betreffende een voldoende bewaking door de politie. Naar wij vernemen wordt er reeds voortdurend door een agent in burger gesurveilleerd. Avond aan avond. Zou het echter geen aanbeveling ver dienen op gunstige avonden bij verrassing eenige tientallen agenten den Hout in te stu ren? Dat is beter dan het dragen van gummi knuppels door de dames, waarvoor adressanten toestemming vragen. uws De Haarlemsche rechtbank heeft Donderdag een heele serie fietsendieven aan den tand ge voeld, hetgeen vanwege den dialoog en de uit vluchten van de verdachten nu en dan een vroolijke bezigheid was, wat niet van iedere (letterlijke) tandtechnische operatie kan ge zegd worden! De eerste was een 29-jarige loswerkman uit IJmuiden, die op 1 October j.l. een fiets van het erf van een café te IJmuiden gestolen had. De man had des morgens zijn eigen fiets ver kocht voor f6 en het ontvangen geld onmid dellijk in drank omgezet! Hij beweerde dan ook, dat hij zóó dronken' was geweest, dat hij niet meer wist, wat hij deed. De caféhoudster wist echter nog precies wat zij van verdachte op 1 October aan betaling voor de biertjes had ge kregen en rekende verdachte voor, dat hij dus slechs twee biertjes had gedronken. Verdachte hield echter vol meer gedronken te hebben. De presideht tot verdachte: „Pas maar op, Want dan zou je nog te weinig betaald hebben!" Verdachte was evenals ,alle volgende zwijntjes jagers reeds meer veroordeeld en zat in voor arrest. De eisch was 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De tweede, een 38-jarige Haarlemmer, zou op 8 October een fiets voor een perceel aan den Kleinen Houtweg te Haarlem gestolen heb ben. Dit geval bewees hoe geraffineerd de Zwijntjesjagers optreden. De fiets was n.l. ge blokkeerd door een hangslot niet ketting om twee spaken van het voorwiel. De dief heeft een der spaken stukgemaakt en is er toen op de fiets van door gegaan, hoewel het slot bij het ronddraaien van het voorwiel erg ram melde. Bij het Gouvernementsgebouw aan de Dreef is hij afgestapt om het slot te verwij deren en toen dit niet lukte, heeft hij de fiets laten staan en is zelf doorgeloopen naar het Plein en de Groote Houtstraat. Daar hebben eenige personen, die den dief hadden bezig gezien en hem hadden gevolgd, aan een agent aangewezen. Ondanks dat deze personen den verdachte op de terechtzitting pertinent her kenden als den fietsendief, ontkende de Haar lemmer hardnekkig. De Officier van Justitie vond de houding van hem niet in zijn voordeel en eischte 9 maanden gevangenisstraf. De ver dediger, mr. L. G. v. Dam, pleitte clementie. De derde zwijntjesjager was een 22-jarige Haarlemmer, die in September liefst drie fietsen resp. voor de Mariastichting, op de Ged. Oude Gracht en in de Zijlstraat had weggenomen. De jongeman bekende en zeide door armoede (hij had wel schulden doch geen inkomsten) tot Zijn daad gekomen te zijn. De fietsen had hij gestolen, ze snel veranderd en ze weer vlug van de hand gedaan. Ook andere fietsen had hij gestolen. De eisch was een jaar gevangenisstraf. De steler werd in het verdachtenbankje op gevolgd door den heler, een 26-jarige Haar lemmer. Zooals doorgaans bij alle helers het geval is, wist hij van den prins geen kwaad. Den fietsendief had hij leeren kennen in het loge ment, waar ze samenwoonden en op zekeren dag was de dief bij hem gekomen met een drie kwart fiets, d. w. z. een heerenrijwiel zonder achterwiel. Met een air alsof de koop een heele gunst was geweest, vertelde hij, dat hij dit vehikel voor fl.50 had gekocht. Daarna was de dief weer bij hem gekomen, nu met een heel oude damesfiets met een zeer goed achter wiel. De president: „Dus met drie wielen?" De fiets bleek normaal te zijn geweest en slechts twee wielen te bezitten, waarvan het achterwiel echter in puiken staat verkeerde. Maar de rest was niet veel zaaks geweest, en dus had de verkoopsprijs slechts één gulden bedragen. Dat de fietsen van diefstal afkomstig waren, had verdachte natuurlijk in geen velden of wegen vermoed. Weliswaar handelde de dief niet in fietsen, zoodat het wel vreemd was, dat hij telkens met andere fietsen aan kwam zetten, maar nou ja, zoo nauw kijk je in den handel niet Hij had er nog een wiel bijgekocht en een beetje gegoocheld met de wielen van de fietsen, het voorwiel van de een werd verwisseld met het achterwiel van een ander enz. en klaar waren ze voor den verkoop. Degene, aan wien ze ten verkoop werden aangeboden, en die van fietsenheling wel meer verstand had, weigerde echter ze te accepteeren, omdat hij wel wist of vermoedde dat ze gestolen waren. Maar dat zei hij natuurlijk niet als getuige voor de recht bank diefjes en diefjesmaat helpen elkaar bijna altijd maar hij beweerde dat hij geen interesse had gehad voor den koop van de fiet sen, omdat er zooveel menschen bij het aan bieden aanwezig waren. De Officier van Justitie wees er op, dat de dief tegen den heler had gezegd, dat fietsen „link" werk waren, zoodat de heler geweten moet hebben dat de fietsen gestolen waren. Spr. eischte dan ook zes maanden gevangenis- De verdediger, mr. H. J. M. Tonio, pleitte vrijspraak en verzocht de onmiddellijke invrij- heidsstelling van verdachte, hetgeen echter door de rechtbank, na in raadkamer te zijn ge weest, werd geweigerd. De vierde fietsendief kwam uit Zandvoort en was 33 jaar oud. Hij had op 20 October twee fietsen te Santpoort weggenomen. De eisch was eveneens een jaar gevangenisstraf. De ver dediger, mr. C. Blankevoort, pleitte clementie. De laatste van de reeks was nog een merk waardig, eenigszins duister geval. Een 29-jarige monteur uit Haarlem zou op 17 Juli een fiets, staande voor het ziekenhuis „St. Joannes de Deo", hebben gestolen. Naar hij ter terecht zitting beweerde, had hij ze toen naar een zekeren v. H. gebracht om van dien een adres te weten te komen, waarnaar hij de fiets verder zou brengen. Dat adres kreeg hij echter niet en daarom heeft hij de fiets in de Zomervaart gegooid en terstond de politie gewaarschuwd dat er een fiets in de Zomervaart lag. De man is reeds meerdere malen veroordeeld en hij zit thans in de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen. De eisch was slechts drie maanden gevangenisstraf, een zeer lichte eisch dus. De verdediger, mr. Tonino, beroep zich op aller lei schriftelijke stukken in deze zaak (welke echter niet in het openbaar werden voorge lezen) om te betoogen, dat verdachte zich de fiets niet heeft willen toeëigenen. Spr. pleitte vrijspraak subs, verzocht hij een reclasseerings- rapport in te winnen. Uitspraak in alle zaken 3 December a.s. Ongeveer een maand geleden berichtten wij, dat de gemeente Bloemendaal tot belastingver- hooging zou moeten overgaan en dat men ons verzekerde, dat Heemstede er ook niet aan zou kunnen ontkomen. Intusschen deden zich al lerhande gunstige factoren voor, gedeeltelijk als gevolg van de devaluatie. Daardoor durfden B. en W. het tekort dekken uit de reserve. Naar wij thans echter vernemen, zal de be- lastingverhooging voor Heemstede onafwijsbaar zijd. Het ontstane tekort moet te groot zijn, om het uit de reserve te halen en wanneer dat wel zou geschieden, zouden Ged. Staten er, in ver band met het groote bedrag, zeker geen ge noegen mede nemen. De begrooting is thans bij de financieele commissie. Uitslag van de verkoopingen in ,,'t Notaris huis" te Haarlem op Donderdag 19 Nov. 1936. De villa genaamd „Barbizieux" met garage, erf en tuin te Santpoort gemeente Velsen, Wil lem de Zwijgerlaan 8, voor totaal 12.700, aan F. A. Groen q.q. Een villa met erf, bijbehooren en tuin te Santpoort, Velsen, Willem de Zwijgerlaan 1; een villa met erf, bijbehooren en tuin te Santpoort, Velsen, Willem de Zwijgerlaan 5; en een villa met garage, erf, bijbehooren en tuin te Sant poort, Velsen, Willem de Zwijgerlaan 7, voor 21.770. aan N. F. Kuenen. Een villa met erf, bijbehooren en tuin te Santpoort, Velsen, Willem de Zwijgerlaan 11, voor 7050, aan E. E. Stoel q.q. Een villa met garage, erf, bijbehooren en tuin te Santpoort, Velsen, Willem de Zwijgerlaan 13, voor totaal 7350. aan E. E. Stoel q.q. Een villa met garage, erf, bijbehooren en tuin te Santpoort, Velsen, Willem de Zwijgerlaan 15, voor totaal 7550, aan E. E. Stoel q.q. Een villa, met garage, erf, bijbehooren en tuin te Santpoort, Velsen, Willem de Zwijgerlaan 17, voor i 7460, aan J. J. Bekelaar q.q. Een woonhuis genaamd „Johanna" met erf en bijbehooren te Santpoort, Velsen, Hoofdstraat 143, voor totaal 4800. aan E. E. Stoel q.q. Een winkel- en woonhuis met erf en bijbe hooren te Santpoort, Velsen, Voorplaats Ane- monenstraat 23, voor totaal 7000. aan E. E. Stoel q.q. Een villa genaamd „Chantilly" met erf, bijbe hooren en tuin te Santpoort, Velsen, Duinweg 12, voor totaal 18.370. aan E. E. Stóel q.q. Een winkelhuis en erf te Haarlem, President Steynstraat 69, voor totaal 3950. aan A. Ha- mann q.q. Een winkelhuis met bovenwoning te Haarlem, Ged. Oude Gracht 118, voor totaal 8000, aan J. M. Herken. Een woonhuis, voor- en achtertuin te Haar lem, Oosterstraat 12, voor totaal 3500, aan J. Scholten q.q. Een huis met erf en grond te Haarlem, Te- ding van Berkhoutstraat 56, voor totaal 3025. aan H. A. Dingboom q.q. Dat Jhr. den Tex, de burgemeester van Bloe mendaal zeer op zijn politiecorps gesteld is en steeds alles in het werk stelt om noviteiten, die goede resultaten kunnen opleveren, in te voe ren, is voor insiders niet onbekend. Toen we onlangs een persconferentie hadden en de plannen van het nieuwe politiebureau aan den Bloemendaalschenweg te zien kregen, werden we daar nog eens te meer van over tuigd. Een gymnastiekzaal voor de agenten, schietbanen, onderwijs in het knokkea, ta lenkennis opdoen etc. Een model-corps moet het in Bloemendaal worden! Nu zijn er zelfs Amerikaansche allures op het program gekomen. In films uit het land van Columbus spelen de politie-auto's met ra dio aan boord nogal dikwijls een groote rol Men ziet de dappere mannen instructies krij gen uit de eigen centrale, men hoort zelfs via een eigen zender antwoorden. En het resultaat is, althans op de film, steeds verbluffend: de dieven, de moordenaars loopen er in en komen achter slot en grendel. Zoo erg wordt het in Bloemendaal nu nog niet, maar het begint er wel op te lijken. Op de begrooting 1937 is een bedrag van f 1200 uitgetrokken voor kosten van radio voor de politie. In de toelichting lezen wij, dat dit bedrag noodig is om op het politiebureau een korte- golfzender te plaatsen, die werkt op ontvan gers van beide politie-auto's, waarop kleine zendertjes worden aangebracht, die terugwer ken. Dit wordt in het belang geacht voor de verkeersregeling ter gelegenheid van de te hou den Wereld-Jamboree. Lezers het is geen sprookje, het is de werke lijkheid. De villa-bewoners in het uitgestrekte Bloemendaal kunnen deze gedachte van den burgemeester toejuichen want de veiligheid zal er zeker ook door gediend worden. „Auto gestolen, grijze two-seater. Auto 2 moet Kennemerweg volgen, auto 1 de Iepenlaan meer naar rechts.... hier auto 1, niets ge zienstaak je zoeken. Auto 2 heeft den dief al De dief is dan ook weer niet gelukkig met de dapper boksende agenten van Jhr. den Tex! Het bouwen van twee woonhuizen voor reke ning van de wed. H. v. Galen te Vogelenzang is gegund aan den laagsten inschrijver Van Kampen uit Haarlemmermeer voor f 4895. Het is alweer bijna twee jaar geleden, dat er tusschen de gemeentebesturen van Zand' voort en Bloemendaal een kwestie ontstond over het kampeeren op het strand. Men weet dat Zandvoort het zuidelijke kampeerterrein naar het noorden verplaatste tot tegen de Bloe mede in het geheel niet was ingenomen. Uit mede in het geheel niet was ingekomen. Uit protest werden de beide afgangen, ten zuiden van den kop van den Zeeweg met prikkeldraad afgesloten, zoodat de kampeerders een moei- zamen weg door het mulle strand moesten af leggen, om ter plaatse te komen. Bioemendaal wilde het strand vrij houden voor haar inge' zetenen en een zeker cachet bewaren, met het oog op bepaalde toekomstplannen. Toen er de zen zomer iemand bij het kampeerterrein ver dronk, meende men, dat medische hulp te laat kwam, omdat de afgangen waren afgesloten Later zijn echter andere factoren aan het licht gekomen. Naar wij echter vernemen is er thans een mogelijkheid om tot een oplossing te komen Beide gemeentebesturen hebben overleg ge- gepleegd en zijn tot overeenstemming gekomen, indien althans het Rijk medewerking wil ver- leenen. Als de regeering bereid is de strandpacht voor Zandvoort te verlagen, zal daarvan een onmid dellijke verlaging der nacht-kampeertarieven het gevolg zijn. Daardoor zullen de liefhebbers van een tent-verblijf goedkooper in Zandvoort (zij het tegen de Bloemendaalsche zuid-grensl terecht kunnen en het geheele Bloemendaal sche strand van nachttenten gevrijwaard blij ven. Alle aanvragen zullen dan ook naar Zand voort verwezen kunnen worden. Donderdag is de 32-jarige loodgieter B. H. v. B. uit Haarlem in dienst van de firma H. te Bloemendaal uit de pl.m. 7 Meter boven den gronci gelegen dakgoot van een perceel aan den Zuider Stationsweg gevallen. De man zou juist de tegen de dakgoot geplaatste ladder afdalen, met een klein laddertje op zijn schouder en stond reeds met één voet op de bovenste sport, toen zjjn andere voet in de dakgoot uitgleed, waardoor hij zijn evenwicht verloor en viel. Het laddertje brak zijn val nog eenigszins. Dr. Westenburg verleende de eerste hulp en liet den man naar het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem vervoeren. Het bleek dat alleen zijn rechter dijbeen was gebroken. Geboren: 18 Nov.: z. van F. Nankivell Muysken; z. van S. J. E. Baversde Best; 19 Nov.: d. van C. BoxmaKlooster; d. van M. J. F. de VriesVersteegh. Overleden: 18 Nov.: T. Beek, 74 j., Marcelis- vaartpad; 19 Nov.: T. H. Kerstel, 77 j., Scher merstraat; E. H. SmuldersBourgeos, 74 j. Cremolda een crème van chocolade voor de boterham. Per pot 3 smaken VANILLE ORANGE CITROEN plus statiegeld N.V. T. DUYVIS Jzn., Koog a/d Z«n. a In een dezer dagen te Haarlem gehouden ver gadering werd besloten tot de oprichting van een provinciale organisatie tot behoud van het natuurschoon in de provincie Noord-Holland. De vergadering werd geleid door mr. P. G. van Tienhoven, voorzitter van de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Neder land. Spi. gaf een nadere uiteenzetting van het doel en de werkwijze der provinciale stichtin gen. Met de oprichting van het Noord-Hol- Iandsch landschap ia de laatste schakel ge klonken in de keten van gewestelijke organi saties, die over ons land gelegd is. Evenals bij de andere „landschappen" stelt ook thans de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten een stamkapitaal van f 100.— beschikbaar. Zeer veel kan een stichting als deze voor de provincie beteekenen. Samenwerking en vol harding leiden tot resultaten, waarvan spr. als voorbeeld wil noemen hetgeen bereikt kon wor den in den strijd voor de instandhouding van den windmolen, het sieraad, dat vooral ook 't landschap in deze provincie kenmerkt. De ve len, die zich het lot van den molen hebben aan getrokken en wier aantal nog steeds groeit, le veren het bewijs van hetgeen doelbewuste pro paganda kan uitwerken. Di. Jac. P. Thijsse gaf op enthousiaste wijze in grove trekken een schets van het natuur schoon in deze provincie. Getracht zal moeten worden allereerst te behouden de oude natuur landschappen, de duinen en de veenplassen, terwijl daarnaast aan de „kunstmatige" aan dacht zal moeten worden gewijd. Spr. noemt de dijken met de daarachter ontstane wielen, de polders en de droogmakerijen. Ook de Wierin- germeerpolder zal de jonggeborene niet mogen veronachtzamen. Ten slotte zullen voorts fraaie dorpsgezichten niet mogen worden vergeten, terwijl onvergelijkelijke vergezichten, waaraan Noord-Holland zoo rijk is, behouden moeten blijven. Op verzoek van mr. P. G. van Tienhoven verklaarde de Commissaris der Koningin zich bereid het eere-voorzitterschap te aanvaarden, terwijl in het dagelijksch bestuur werden ge kozen: tot voorzitter de heer H. de Bordes, burgemeester van Bussum; tot secretaris mr. H. Westermann te Amsterdam en tot penning meester dr. J. Peelen, eveneens te Amsterdam. Voorts namen als leden van het dagelijksch bestuur zitting: jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar en ir. J. H. Telders te Beverwijk. Ten slotte werd het algemeen be stuur der stichting als volgt samengesteld: jhr. ir. G. de Graeff, insp. Volksgezondheid Noord- Holland benoorden het IJ te 's-Gravenhage; ir. B. K. van Meurs, inspecteur Volksgezond heid bezuiden het IJ (en Amsterdam) te De Bildt; A. W. Michels te Haarlem; J. van Ol- denborgh te Overveen; ir. L. S. P. Scheffer te Amsterdam; de navolgende burgemeesters: W. P. Allan te Koog aan de Zaan; H. de Bordes te Bussum; mr. D. Breebaart te Zijpe; S. G. L. F- baron van Fridagh te Schoorl; mr. G. P. Haspels te Nieuwer-Amstel; mr. A. F. Kamp te Den Burg (Texel); P. Kikkert te Beemster; jhr. mr. F. H, van Kinschot te Alkmaar; mr. M. M. Kwint te Velsen; mr. H. C. Leemhorst te Hom; G. J. Lovink te Anna Paulowna; P. C. J. Peters te Medemblik; mr. H. D. A. van Ree- nen te Bergen; G. Ritmeester te Den Helder; mr. H. J. J. Schol tens te Beverwijk; jhr. mr. C. J. A. den Tex te Bloemendaal en voorts de heeren: Bern. A. van Beek te Kortenhoef; dr. J. a. Bierens de Haan te Amsterdam; jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden te Bloemen daal; mr. J. A. Buiskool te Schagen; ir. W. Burdet te Laren; ir. J. G. Bijl te Hoofddorp; E. D. van Dissel, directeur van het Staatsbosch- beheer, te Utrecht; J. Drijver te Santpoort; W. M. Dudok te Hilversum; jhr. H. van Foreest te Heiloo; dr. E. Heldring te Amsterdam; M. K. Honig te Koog aan de Zaan; J. C. M. Mensing te Aalsmeer; G. Nobel te Lutjewinkel; dr. J. Peelen te Amsterdam; dr. Henri Polak te La ren; jhr. A. van de Poll te Heemstede; mr. J. A. van Sonsbeeck te Amsterdam; J. L. Tadema te Haarlem; ir. J. H. Telders te Beverwijk; C. Thomassen te Bussum; dr. Jac. P. Thijsse te Bloemendaal; mr. P. G. van Tienhoven te Am sterdam; A. H. Verkade te Zaandam; J. Ver steeg te Monnikendam; mr. H. Westermann te Amsterdam; prof. dr. Th. Stomps te Amster dam. BORDEAUX POMEROL 1933 VAN 'N GOED JAAR DUS Door toevallige om standigheden legden wij beslag op 'n belang rijke partij van deze mooie karaktervolle Roode Bordeaux. En dat tegen zeer voor- deelige conditiën. Pro fiteert U met ons mee? 0.85 per flesch, 0.80 bij 12 fl. Hoofdkantoor: KL. HOUTSTRAAT 57 Tel. 13676 Winkels door de ge heele stad. .Ê>ri,j.Lor» i,Co Progr. 1: Hilversum I (Huizen) Progr. 2: Hilversum II Progr. 3: 8.05, 8.20 Parijs Radio; 9.05, 9.20, 9.50, 10.20, 11.20 Keulen; 1.20 Brussel VI.; 1.35 Keulen; 2.35, 3.05 Brussel Fr.; 3.20, 5.20, 5.25, Keulen; 6.20 Londen Regional; 7.20 Diversen; 7.30 Weenen; 9.00 Rome. Progr. 4: 8.00, 8.20, 8.30, 8.40, 8.45, 9.00 Brussel VI.; 9.20 Diversen; 10.35, 10.50, 11.05 Londen Regional; 11.20, 12.10, 12.50, 1.20, 2.20, 2.25, 3.20, 3.50, 4.20, 4.35, 5.35 Droitwich; 6.20 Diversen; 7.05, 7.50, 8.20, 8.35 Droitwich; 9.20 Diversen; 9.40 Droitwich; 10.45 Londen Regional. Progr. 5 8.007.00 n.m. Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: zang, ensembles en walsmuziek. 1. Waltz Medley, 2 vleugels 2. Heebie Jeebies, Boswell Sisters 3. Geschichten aus dem Wienerwald, Berl. Lehrer Ges. Verein. 4. Uns geht's immer fabelhaft, Humoresk Melodios 5. Hofballtanze, Wiener Bohème orkest 6. Tiger Rag, Mills Brothers 7. My future just gandy past, Boswell Sisters 8. Donausagen, Wiener Bohème orkest 9. I heard, Mills Brothers 10. Weaner Mad'len, Wiener Bohème orkest 11. Dinah, Boswell Sisters 12. El Turia, Wiener Bohème orkest 13. Some of these days, Mills Brothers 14. Wir Ziehen durch die Heimat, Humoresk Melodios 15. Destiny, Edith Lorand 16. Alexanders Ragtime Band, Boswell Sisters 17. Traum Walzer, Edith Lorand 8.00—12.00 Diversen. Het bekende schoenenmagazijn j. Vollaerts in de Anegang heeft een filiaal geopend in de winkelstraat van Haarlem-Noord, Gen. Cronjé- straat 104. Zooals van een firma met een der gelijke ondervinding en vakkennis kon worden verwacht, is de inrichting van de nieuwe win- kal up-to-date en toch eenvoudig-zakelijk, ge heel in de lijn van de volkrijke omgeving, welke in de Cronjéstraat een eigen winkelstand deed ontstaan Om dezelfde reden heeft de fa. Vol» laerts de nieuwe zaak in twee afdeelingen ge dacht: een afdeeling in luxe-schoenwerk in alle prijsklassen, een andere in gemak-schoenen, die voor den lastigsten voet, zelfs bij jarenlange ge breken, de oplossing brengt. De bewoners van Haarlem-Noord zullen zich in den nieuwen winkel ongetwijfeld spoedig thuis voelen. Met veel kennis van zaken is er 'n interieur geschapen, dat volkomen de rustige sfeer geeft, die men het liefst in een schoenen zaak verwacht. Bij de feestelijke opening bleek reeds, dat men den groei van de nieuwe zaak met belangstelling had gevolgd. We twijfelen er niet aan, of deze belangstelling zal onvermin derd aanhouden en den winkel van „Vollearts'' in de Cronjéstraat spoedig even populair doen zijn als de sinds jaren bekende zaak in de Anegang. Gebouw „St. Bavo": R. K. Bevolkingsregister, 8 uur. Raadhuis Overveen: Gemeenteraad Bloemen daal, 2 uur. Gebouw „St. Bavo": R. K. Bevolkingsbureau 8 uur. Gebouw „St. Bavo": Gewone zittingen 4 en 7 uur; Geel Wit 6 uur. KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 911 en 12, Dinsdagav. 6.308.30. Aan de Centrale Werkplaats voor Jeugdige Werkloozen, Spaarnwouderstraat 12 (Ingang Beek- steeg), kunnen jonge mannen tot 24 jaar ge plaatst worden, die de volgende vakken willen onderhouden: bankwerken, draaien, timmeren, schilderen electriclteit en stucadoorswerken. Bovengenoemde werkplaats wordt thans onder bekwame leiding geheel verbouwd. De Centrale Werkplaats raakt steeds meer be kend bij werkgevers, wat dan ook tot gevolg heeft, dat reeds verscheidene jonge menschen werk hebben kunnen vinden. Dit Is voor een be langrijk deel daaraan te danken, dat men op de Centrale Werkplaats zijn vakbekwaamheid heeft onderhouden. Aan de deelnemers wordt, wanneer zij worden toegelaten op de Centrale Werkplaats een zak geld uitbetaald, varieerende van f 0.25 tot f 1. Jonge lieden, die een van de bovenbedoelde vakken uitoefenen, worden nog eens dringend aangespoord, de gelegenheid, die hun hier wordt geboden om in hun vak „bij" te blijven, te ge bruiken. Aanmelding iederen dag van 9 tot 12 uur v.m. en van 1.30 tot 3.30 uur n.m. Voor het Centraal Comité van Drankbestrij- dersvereenigingen heeft de heer E. Couslijn, oud-directeur van de Strafgevangenis in Haar lem, een causerie gehouden over 't gevangenis wezen. De heer Jan Hesmerg en mejuffrouw E. Vroom verleenden muzikale medewerking; de heer W. P. J, Overmeer presideerde den avond. De heer J. ten Haring herdenkt vandaag het feit, dat hij 25 jaar In dienst is als smidsknecht bij de firma de Lugt en Semé Kampervest 3. Dr. G. Ras, conrector van het Gymnasium, die toegelaten is als privaat-docent in de Di dactiek en Methodologie der Duitsche Taal en letterkunde aan de Universiteit te Amsterdam, is voornemens zijn colleges in te leiden met een openbare les op Dinsdag 241 November, des namiddags 4 uur in een der zalen van het Uni versiteitsgebouw aan de Oudemanhuispoort. Op een bijeenkomst van leden der Vereeni ging tot Studie van den Staat, die op Vrijdag 27 November in de Sociëteit zal worden gehou den, zali dr. M. D. Dijt een voordracht houden over het Schuldenvraagstuk in Europa. Voor den Haarlemschen Weer- en Sterren kundigen Kring zal Dr. H. G. Cannegieter Vrij dag 27 November, in het gebouw Gedempte Oude Gracht spreken over het onderzoek der hoogere luchtlagen te land en ter zee; geschie denis en toekomst. De Haarlemsche Luchtvaartclub, aangesloten bij de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart heeft van de firma Wisbrun en Liffmann in de Anegang de beschikking gekregen over een etalageruimte voor een expositie. De reisbureaux Lindeman en Haarlem stonden vliegtuigmo dellen af. Het verbouwen van de stoomwasscherij „Kle verpark" aan de Santpoorterstraat is opgedra gen aan den heer H. J. v d. Aardweg en Zn. Architect is de heer H. G. Scholten. Het gezelschap van Jan Musch zal op Vrijdag 27 November in den Stadsschouwburg opvoe ren „De Vrek" van Molière, voor de leden van „Geloof en Wetenschap". Er is weer een nieuwe uitgave verschenen van het Stratenboekje van Haarlem. Bij de groote en gestadige uitbreiding van onze stad een welkome en noodzakelijke wegwijzer. Uit gever is de firma G. Eikelenboom te Bloemen daal. Voor het examen voor radiotechnicus is ge slaagd de heer W. P. Wesly uit Haarlem. Vandaag behandelde de rechtbank de straf zaak tegen den 20-jarigen „koopman" J. L„ die zijn vroegeren Israëlietischen godsdienstleeraar Dr. L. D. heeft opgelicht voor een bedrag van ruim dertigduizend gulden. De heer D. was vroeger directeur van de Nederlandsch-Israëlietische godsdienst-armen school en rabbijn. Door een oneenigheid met het school- en kerkbestuur kreeg hij in het tweede halfjaar van 1934 ongevraagd ontslag uit zijn functies. Zijn oud-leerling L. kwam kort na het ont slag bij hem met de mededeeling. dat er een comité was gevormd, dat voor „eerherstel" van Dr. D. zou werken. Dat comité had echter geld noodig: er moesten personen worden „bewerkt". Het begon met f 450.door Dr. D. beschikbaar gesteld en steeds weer kwam L. om geld. Tel kens kwam hij met goede berichten, die even wel steeds goed geld kostten. Het slachtoffer was medio 1935 reeds f 20.000 kwijt geraakt. De leeraar ruïneerde zich volkomen: op bevel van „het comité" beleende hij zelfs zijn ver zekeringspolis. Tenslotte wendde de ex-leeraar zich tot eenige z.g.n. „comité-leden". Dit leidde tot arrestatie van den jongen man. Het geld had hij vrijwel geheel verbrast voorzoover hij het niet in enkele kleine ondernemingen had ge stoken, waardoor nog enkele duizenden zijn gered. Verdachte wordt verdedigd door Mr. I. Coop- man en Mr. Wilh. Loeb. De president verhoort dan verd., die een vol ledige bekentenis aflegt. „Je bent een allerakeligst jongetje", conclu deert de president. „Wat ik gedaan heb, heeft me veel verdriet gedaan, maar meneer D. heeft me over ver schillende hooggeplaatsten gesprokenan ders zou ik er nooit aan gedacht hebben. Mr. Jutte: „En toen heb je er handig gebruik van gemaakt". Het reclasseeringsrapport over verdachte uit gebracht, luidt niet ongunstig. De Officier van Justitie, mr. de Blécourt, zeide, dat hij zich gaarne zal refereeren aan het oordeel van de Rechtbank, doch z.i. is er geen reden tot het uitbrengen van een psychia trisch rapport. Wegens oplichting vorderde spr. een gevange nisstraf van een jaar en vier maanden. In café d'Usbreecker te Amsterdam begon Donderdagavond het vierdaagsch toumooi om het kampioenschap van Nederland, derde klas se groot biljart. De organisatie hiervan had de Ned. Biljart Bond opgedragen aan de biljart club Rembrandt, ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan. De resultaten waren: Kleerekooper 200 36 36 5.55 Buitenkant 160 36 35 4.44 Beekhof Lammes Kleerekooper Van Lochem 200 128 186 200 37 37 40 40 30 17 23 »7 5.40 3.45 4:65 5.00

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5