MAMA EN HAAR DOCHTERTJES I Zoekt gij betrouwbaar Personeel? IN HUIS EN HOF ROK VOOR MEISJES Plaats dan een „Olïir06p6r voor 80.000 gezinnen MAANDAG 7 DECEMBER 1936 simrnimmiiiniiininimimniiiininnmininimmninininiirnnnniinnmnnnimiitmiiiiniiniiffliHnnimf^ iuiiiniiBiiiinimninmniiinifimim«iii!Hiiiiinnii!Hiiiiiiiiiiiiiiiiii«iiiiiiii!ii!inHiiiiniinniiinniiiiniimiiE moet het eens probeeren met Philips plan- tenbestraler. De ophanghoogte boven de planten is ongeveer 1 M. 's Avonds voor het naar bed gaan schakelt men het apparaat in en 's morgens vroeg uit. De onkosten zijn ongeveer 4 ets. per nacht, als de K.W. elec- trisch licht ongeveer 5 ets. bedraagt. Een practische kleerhanger Meestal wordt er aan de kinderkleeding niet zooveel aandacht geschonken en met recht: de kinderen zien er immer.i al gauw lief uit. De meeste moeders koopen dan ook voor hun kleine meisjes geen dure confectie, maar maken de jurkjes zelf. Daarom rallen zij nu en dan wel graag een goed patroon hebben. Vooral de Fanorapatronen passen zoo goed, dat ze niet veel tijd. hoeven te be steden aan passen en meten. Fig. 266a is een jurkje voor feestelijke gelegenheden. Het puntige voorstukje loopt van achteren uit in een strik. Het rokje is met platte en smockplooitjes aangezet. Ook de mouwvolants hebben smockplooitjes. Het patroon is verkrijgbaar in bovenwijdte 60 en 64. i Fig. 277a. Deze jurk is gemaakt van wollen mousseline en geeft den indruk van een overgooiertje. Toch is het vèstjé er apart Ingezet. Het rokje heeft wat ruimte en het kraagje en de manchetjes hebben ingezette puntstukjes, waardoor ze zoo leuk klokkend uitvallen. Het patroon is verkrijgbaar in bovenwijdte 64 en 68. Mama is gekleed in een uiterst eenvou dige, doch moderne japon van wollen stof (fig. 117a). De opstaande kraagbies is ver schillende malen doorgestikt, ook de groote vierkante zakken, die den rok versieren. Het meest typische van deze japon is wel de gladde mouw met kap, die met een bies op den schouder bevestigd is. Natuurlijk dragen wij bij dit simpele toiletje weer een mo derne ceintuur met sprekenden gesp. Het patroon is te verkrijgen in de maten 40, 42, 44 en 46 en wij hebben ongeveer 3 meter stof noodig. POLA. Het WINTERFRUIT ligt het beste op latwerk in een koel vertrek, omdat men daardoor het uitdrogen en ver rotten voorkomt. Houdt dit jaar wederom een waakzaam oog op de appels en peren: ze bederven weer ras door het bekende .steelrot". BLOEMEN en KAMERPLANTEN tieren hét beste in echte bloemenaarde. Jammer genoeg heeft men die niet altijd tot zijn beschikking. Men kan ze ook zelf maken. Men verzamelt de afgewaaide bladeren, brengt ze aan een hoop en zet deze in het voorjaar om met toevoeging van dikke koe- gier en turfmolm. Men laaf alles onaan geroerd tot het najaar liggen. Men'zet'den hoop weer om, teneinde nog meer lucht te doen toetreden. Gaat de verrotting te lang zaam, dan zal een beetje kalk wel de rest doen; Een weinig scherp zand er door men gen doet lucht en vocht vasthouden. Een bekende ouderwetsche bloem is de FUCHSIA, 's Zomërs heeft ze een rijken bloemenschat, 's winters laat men ze het beste rusten in een koel vorstvrij vertrek. Men geeft ze zooveel water, dat de pot aarde niet geheel en al uitdroogt. Éénmaal per week is zeker voldoende. In het voor jaar herneemt ze haar groei. Men geeft ze dan nieuwen grond, die voedzaam en vol doende vochtig is. Men blijft met bloemen- mest en water doorgaan, zoodat men op die manier er nog jaren pleizier van kan hebben. Wie randen of perken van winterviolen heeft, behoeft ze niet te dekken, mits hij ze onaangeroerd laat staan. Ze bevriezen beslist niet. HORTENSIA'S zijn in het algemeen niet winterhard. Daarom doet men verstandig er een stroomat om te leggen, want anders bevriezen de knoppen aan de einden dei- takken. Zet nooit een plant, die dezen zomer heeft buiten gestaan, als men ze heeft op gepot, direct in een omgeving, waar een kachel wordt gestookt. Er verdampt te veel water uit de blaren, dat niet door de wortels kan worden aangevuld, want deze hebben nog geen voldoende contact met de aarde in den pot. LICHT vragen de kamerplanten in de komende weken,, want steeds later wordt 't licht, steeds vroeger wordt 't donker. Zet ze daarom vlak voor het raam en brengt geen tulen gordijn tusschen plant en glas aan. Wie niet opziet tegen de onkosten, Van 1416 jaar Taillewijdte 76 c.M., heupwijdte 92 cM., lengte midden vóór 85 c.M. Benoodigd: 1-90 meter stof van 90 c.M. a 100 c.M. breed, 1 gesp, 80 c.M. tailleband. We leggen de stof dubbel en plaatsen den. voorkant van den rok op de stof, waarnaast stukjes overblijven voor de zak ken. Daaronder leggen we den achterkant op de stof, waarnaast de ceintuur geknipt kan worden. In voor- en achterkant van den rok maken we 2 plooien van 12 c.M., die na elkaar toe worden gelegd. De plooien wor den ingestikt tot op een hoogte van 30 c.M., van den zoom gesneden. Voor zoom knip pen we nog 6 c.M. bij de lengte aan. Eerst worden de zakken afgewerkt met een tegenkant van een dun stukje voering. Daarna op den rok gezet en op een breed te van 1 c.M. van den kant doorgestikt. De ceintuur wordt van dubbele stof ge maakt en los op den rok gedragen. In den 'inker-zijnaad maken we een split van 15 c.M. en sluiten dit met drukkers. C. M. Om zelf te maken Een practischen kleerhanger, welke uw avondjapon, bijpassende onderjurk, avond cape, mantel of wat u wilt, tegelijk kan be vatten, ziet u hier afgebeeld. U heeft een stukje hout noodig van 17 X 43 c.M., een stukje eikenhout is voor dezen doelmatigen hanger aan te raden. De onderkant is verdeeld 18718 c.M. Op 8 c.M. hoogte wordt de schuine streep getrokken, zoodat men de indeeling krijgt als op fig. 2. Daarna verdeelt u de vakken van 18 c.M. als in fig. 3, waarna het gemakkelijk genoeg is de lijnen voor den hanger zelf te tee kenen. Het beste is het, wanneer u een dun stukje karton neemt en de helft van den kleerhanger teekent, dit uitsnijdt en daar na omtrekt op uw plankje, u keert dan het kartonnen voorbeeld om, om de andere helft te teekenen. De maten voor den onderkant zijn: ope ning 1% c.M. van de middellijn, boogvor mige inham 9 c.M. van de middellijn, boog meeloopend met den bovenkant, 7 cM. van den onderkant. De ronde insnijdingen aan boven- en zij kanten zijn ongeveer 4 c.M. diep. Een haak uit een gewonen kleerhanger kan ingeschroefd worden. Omdat deze kleerhanger veel kleeding- stukken kan bevatten, is een hoes zeker practisch. De gewone zakmodellen zult u reeds kennen, welke van boven in den vorm van den hanger meeloopen, met een kleine opening voor den haak, verder recht naar beneden met de sluiting als bij 'n sloop on deraan. Wanneer u toch een linnen hoes maakt, maak deze dan flink breed, zoodat de kleeren er niet ingeperst zitten en ik raad u tevens aan er een te maken met breedere en smallere reepen opgestikt, aan den buitenkant, van boven open, welke dienst doen als zakken. De zakken zijn niet alleen doelmatig, wanneer de hoes met in houd in uw kast hangt, om handschoenen, shawls enz. enz. te bevatten, doch de hoes is nu bij uitstek geschikt om 's zomers mee op reis te nemen, DINA. WWmzm FOTOREPORTAGE Rond de constitutioneele crisis in Engeland. In Piccadilly te Londen betuigt een groote menigte zijn sympathie en trouw jegens den Koning De crisis rond den Engelschen troon. De Hertogin van York met haar dochtertje Prinses Elizabeth verlaten per auto haar woning Jhr. mr. F. van Rijckevorsel stelt een der vier zgn. „Verdekkerde" molens welke te Aarlanderveen in gebruik zijn genomen, in werking H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard vertrokken Zaterdagavond met den nachttrein uit den Haag naar Berlijn, teneinde een kort bezoek te brengen aan Prinses Armgard, de moeder van den Prins, die te Berlijn ziek ge worden is gnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimm ^Illll[!ll!illlllllllHIIIIlllllHlllillllllllUIIIHIillIllIlllilllIIIIIIIllIIII!IHIIIHIIllIUIllIUn]IUlIIIIllIllliIlh.uu t i •- Een typisch win- tertafreeltje in de hoofdstad na den eersten sneeuwval op Zondag Jkvr. C. E. B. Röell, zuster van den secretaris van Z. D. H. Prins Bernhard, die eveneens is uitgenoodigd als bruids meisje bij het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana Iftlimimmu

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4