Fa. VAN BASTEN fetsoiljlfefg Laatste Nieuws De militaire revolte te Sianfoe MAAR:^ BREEMEN ZIJN IDEAAL 20% KORTING Begrooting in de afdeelingen Een verklaring van George VI STILLE ARMEN KERSTGESCHENKEN STOOMEN - VERVEN EEN KOOL IS EEN KOOL KOLEN VAN Sport en spel ZONDAG 13 DECEMBER 1936 ÜUIZEND KONIJNEN BIJEEN Algemeene vergadering van Langooren steun. DE KERKRESTAURATIE TE WIJK AAN ZEE Verfraaiing van de omgeving van het kerkgebouw Gevonden voorwerpen en dieren Heerenpension „Jansweg 20" PERQUIN gaf als advies van waarde: Stook permanent mijn NOOTJES-VIER". Gedeelte Leidschevaart afgesloten Programma van de Haarl. Radio centrale op Maandag 14 Dec. HAARLEM GR. HOUTSTRAAT 155 TELEFOON 11159 TEGENOVER PROVENIERSHUIS Eetkamers Zitkamers Slaapkamers Heerenkamers Behangerij Meubelmakerij Stoffeerderij Beddenmakerij Berging voor Inboedels Vanaf 16 December a.s. etaleeren wij een zeer mooie collectie „Op Hoop van Zegels" Wijziging route autobus BURGERLIJKE STAND T./M. 15 DECEMBER Dus tijdelijk TARIEF A HEERENCOSTUUM 1.75 JAPON 1.50 MANTEL 2.20 DEMI 1.80 (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Nog vijf andere generaals tegelijk met Tsjang Kai Sjek ge vangen genomen Het aantal muiters zou 3000 bedragen BEVERWIJK Herstelling van het raadhuis in voorbereidingde wet- houderssalarissen Activiteit van B. en W. Herstelling raadhuis Het uitbreidingsplan Activiteit van het college Onderwijs Schoolvoeding Reclame voor Wijk aan Zee Betuiging van aanhankelijkheid aan de constitutioneele regeering De benoeming van den Hertog van Windsor Het antwoord van Rome en Berlijn aan Londen Volgens geruchten zou het niet negatief zijn Spaansche onderzeeër gezonken Vierenveertig man vonden den dood De slachtoffers van de vliegramp Het stoffelijk overschot komt Zondagmorgen per boot te Rotterdam aan SCHOUWTJESLAAN 23 Ondertrouw prinselijk paar Verdronken ZWEMMEN Hollandsche zwemsters naar Denemarken En Deensche zwemsters naar ons land BILJARTEN KAMPIOENSCHAP EERSTE KLASSE GROOT BILJART Sweering wint van Dommering en Wiemers van Van Vliet STAD *h gebouw St. Bavo wordt vanavond tot tien **llr een algemeene vergadering van Langooren 6'-houden, waarbij zelfs buitenlandsche afge vaardigden, als Vlaamsche reuzen en Lotharin- Vf;rs niet. ontbreken. Dit is slechts een voor proefje van een massale demonstratie in 1938, ,lt dan zal de grootste konijnenshow, die °oit vertoond is, een feit worden. Nu waren er "'zend, die allen den strijd tegen het dood- PeWone konijn hebben opgenomen en het zui- 'ere ras boven alles stellen. De impresario, de heer C. van Alfen, sprak 'aniens het gezelschap een woord van welkom de opening van de vergadering. Hij riep ®"er medewerking in om het ras zuiver te hou- OQ, en vroeg daarom moreelen en financieelen De financier sloot zich vooral bij het laatste aan. Er was ook een gezant van andere im presario's, de heer Th. G. Piepenbrink uit II ws ^inregen, die namens de Nederlandsche p°nijnenfokkersvereeniging zijn waardeering •j'tte voor de keurige besproken plaatsen, die - konijnen kregen. De heer K. Steenhuis sprak namens de keurmeesters een complimenteus woord. Toen kwam de lintjesregen, als een voor proefje van de Januari-gebeurtenissen, los. De °nderscheidingen waren niet van de lucht en •kenig langoor loopt met opgeheven ooren door k'Jti kooi te flaneeren. ^Vie de vergadering vandaag wil bezoeken, Zal de onderscheidenen persoonlijk kunnen vornplimenteeren en van zijn gang naar de '-'bedestraat geen spijt hebben. ^let algemeene stemmen is een motie van vertrouwen in den impressario uitgesproken. Aan de noord-oostzijde van het kerkhof, hehoorende bij het kerkgebouw der Neder- huitsch-Hervormde Gemeente te Wijk aan ^ee, staat een woonhuis met café, dat het aanzien van de kom van het dorp bijzonder arnstig schaadt, aldus schrijven B. en W. van beverwijk aan den raad dier gemeente. De gemeente-toren en het kerkgebouw wor den thans gerestaureerd en de storende wer ing van het betreffende perceel, dat gelegen )s aan de Voorstraat No. 3, wordt duidelijker. Daar tevens de weg ter plaatse te smal is, "ebben B. en W. stappen ondernomen om de hoodige verbeteringen te verkrijgen. Zij meenen de oplossing te moeten zoeken aankoop en slooping van het bewuste per sei en hebben zich met den eigenaar ver baan. Deze wil het perceel aan de gemeente Overgedragen voor 4500, mits hem de gelegen heid wordt gelaten, binnen een zekeren ter mijn ter plaatse voor zijn rekening een kleine kiosk te stichten en de gemeente zich ver bindt, den daarvoor benoodigden grond zon der vergoeding af te staan. Het plan voor die kiosk is ontworpen door ben leider van de restauratiewerkzaamheden Van den toren en het kerkgebouw, ir. G. Triedhoff te Amsterdam. Het komt B. en W. voor, dat de gemeente c'e mogelijkheid voor een dusdanige oplossing, Welke zich naar hunne stellige meening in de toekomst niet meer zal herhalen, moet aangrijpen. Ongetwijfeld zal hierdoor een fraaier aanzicht op het gerestaureerde kerk gebouw worden verkregen; tevens zal het uiterlijk van de badplaats daarbij ten zeerste ?ijn gebaat en de noodige verbetering en ver bieding van den weg kunnen worden uitge voerd. id., 12.20 id., 1.20 id., 2.05 id., 2.50 id., 3.20 id., 3.50 London Regional, 4.20 id., 4.50 id., 5.35 Droitwich, 6.20 Diversen, 7.00 Droitwich, 7.40 id., 8.20 Weenen, 9.40 Droitwich, 9.55 id., 10.20 id.. 11.35 id., 11.50 id. Programma V: Van 8.00 tot 7.00 Diversen. Van 7.00 tot 8.00 Eigen gramofoonplatencon- cert: Operette. 1. Pragm. uit „Der Vogelhand- Ier, solisten, koor en orkest; 2. Schwartzwald- madel, Odeon Kiinstler orkest, 3. Das Dreima- derlhaus, Faul Godwin met orkest, 4. Ein Wal- zertraum, Odeon Künstler orkest, 5. Zigeuner baron, Solisten, koor en orkest, 6. Grafin Ma- ritza, Odeon Künstler orkest; 7. Der Graf von Luxembourg, Solisten, koor en orkest. Van 8.00 tot 12.00 Diversen. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie, Smedestraat, uitslui tend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Politiebureau Smeden straat handschenen en ceintuur; v. d. Vijver, Kleverlaan 190 armband; Schnellenberg, Gen Joubertstraat 20 bril; v. Dijk, Scheepersstraat 44 das; v. Wort, Vrouwehekstraat 89 doos met vleeschwarenKorremans, Plataanstraat 40 kinderhoedje; Koenen, Bastiaanstraat 18 laars; Sijpesteijn, Siwartstraat 22 mutsen; Luipen, Marnixplein 9 pantoffel; Slikker, Esschilder- straat 5 portemonnaie met inhoud; v. d. Pol, Oranjeboomstraat 26 portemonnaie met inhoud; Schoone, Jansweg 26 rijwielplaatje; Kabel, Saenredamstraat 90 rijwielplaatje; Karseboom, Tramweg 13, Aerdenhout bos sleutels. Nadat het pand Jansweg 20 eenige jaren heeft leeg gestaan, is het in handen gevallen van een ondernemend man, die zich door de Verwaarloozing, waaraan het groote huis lang zamerhand was ten prooi gevallen, niet heeft laten afschrikken, maar het in enkele maanden heeft weten om te tooveren tot een nieuw hotel, dat kan wedijveren met de gezelligste van zijn soortgenooten. Een hotel is het eigen lijk niet. Het is bedoeld als pension voor heeren, een instituut, dat in Haarlem nog steecis biet bestond en dat daarom (laten we de uit drukking nog eenmaal gebruiken) zeker in een behoefte voldoet. Het ruime huis is geheel opgeknapt en ge moderniseerd. Het biedt plaats aan 24 pension gasten, die ieder over een ruime kamer be schikken en voor uiterst civiele prijzen alle geneugten van een geriefelijk pension genie ten. De prettige eetzaal is zoo ingericht, dat alle gasten afzonderlijk worden geserveerd, terwijl een gezellige conversatie- en leeszaal alle comfort biedt, die zelfs de meest verwende vrijgezel moet bevredigen. De temperatuur is zeldzaam prettig. Verwarming brandt weer als een lier, Van 15 tot en met 22 December zal de Leid schevaart vanaf de tramoprit tot aan de Zand- voortschelaar. voor alle rijverkeer, in beide rich tingen, gesloten zijn, in verband met de ver- hieuwing van het wegdek. Programma I: Hilversum (Huizen). Programma II: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen, 8.20 Parijs Ra dio, 9.05 Keulen, 9.20 Deutschl Sender, 9.50 Keulen, 11.20 Danmarks Radio, 12.20 Vlaamsen Brussel, 12.50 id., 1.20 id., 1.30 id., 1.50 id., 2.20 London Regional, 2.50 id., 3.20 Keulen, 4.20 Parijs Radio, 5.20 Keulen, 6.20 Diversen, 6.35 Pransch Brussel, 7.20 Keulen, 7.30 id., 8.20 Be- i'omünster, 9.35 Pransch Brussel, 10.20 Vlaamsch Brussel, 10.30 Boedapest, 11.25 Parijs Radio, 11.40 id. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel, 8.20 id., 8.30 id., 8.40 id., 8.45 id., 9.00 id., 9.20 Di versen, 10.35 Droitwich, 10.50 id., 11.05 id., 11.35 Hi; draagt een boord en ook een das, Geknoopt tot aan het end, Hij had het goed en ieder heeft Hem jaren zoo gekend. Hij draagt een hoed, zijn grijze haar Komt lang er onderuit, De buren zeggen: nette lui! En er is geen rooie duit. De slager komt niet meer aan huis, Tot 't laatst werd er betaald, Maar niemand weet, dat er sinds lang Geen vleesch meer wordt gehaald. Er hangen foto's aan den wana, Uit gouden, ouden tijd Toen gaf men zelf waar armoe was, Tot wederdienst bereid? De crisis kwam en slag op slag Vernielde het bestaan, Hij zag zijn zaak, zijn eigendom In andere handen gaan. De spaarpot is al jaren leeg, De gleuf is dicht geroest, 't Was droevig, dat 'n erfstuk zelfs Voor 'n krats verzilverd moest. Zijn vrouw, zijn steun, is uitgeleefd, De zorg was haar te zwaar. Het eenigst lichtpunt in de smart: Zij hebben nog elkaar! De stille armoe, och zij schuilt In talrijke gezinnen, Het uiterlijk is net en rein, Maar armoe heerscht er binnen. In een gesloten, langen brief* Heeft hij 't comité geschreven Van 't stille en verborgen leea, Het grauioe, koude leven. Dat Comité vraagt van u geld, Het zal die armen steunen, In deze dagen zal de roep Door Haarlems straten dreunen: Geeft geld! Geeft veel, want er is nood, Juist bij die stille armen, Gij zijt het, die het huis daarvan Met Kerstmis kunt verwarmen! Aan het Bureau van onze krant Kunt ge uw gaven geven Doet het uit blijde dankbaarheid Voor t eigen goede leven!! Op de algemeene ledenvergadering' van bovengenoemde vereeniging, te houden op Vrij dag 18 December in café Gebr. Brinkmann, Groote Markt, aanvang om kwart over 8, zal de heer N. A. Zilver uit Amsterdam een ten toonstelling organiseeren van zijn merkwaar dige verzameling postzegels en portretten van staatshoofden, terwijl hij tevens een causerie zal houden over: „Humor in en om de post zegels", één en ander met aanschouwelijks voorstellingen. In verband met de werkzaamheden aan het wegdek van de Leidschevaart nabij de Zand- voortschelaan wordt de route van buslijn A der N. Z. H. van 15 Dec. af voorloopig als volgt gewijzigd: Op de Leidschevaart rijdt de bus tot de Schouwtjesbrug, volgt dan de Prin- cessekade, Eindenhoutstraat, Heerenweg, Laan van Rozenburg, Zandvoorter Allee, Zandvoort- schelaan tot Spoorwegstation. Verder blijft de route ongewijzigd. Ondertrouwd: 12 Dec. S. E. de Goijer en M. II. Lehnert. Geboren: 9 Dec., d. van K. M. Böhm-Vreene- goor.10 Dec., z. van T. C. v. Delden-v. Hou ten. z. van R. C. Hessels-v. Riet. 11 Dec., z. van D. A. Mulder-Fuentes. d. van G. E. Mulder-v. d. Goes. Overleden: 10 Dec., C. J. Couwenhoven, 72 j., Frans Halsstraat. B. J. Passchier-Boer- hof, 64 j., Kamperlaan. 11 Dec., F. F. Roo- denburg, 84 j., Gouwestraat. G. Groene- veld, 67 j., Hooimarkt. L. F. J. v. Luijken, 76 j., Raaaks. Volledig Chemisch reinigen NANKING, 12 Dec. (Reuter). De regeeringsautoriteiten blijven den toe- 4. stand in Sianfoe bespreken, waar naar het schijnt de muiters volkomen meester zijn. Men weet nog niet, hoever de muiterij gaat, maar Tjsang Hsoe Liang heeft bij benadering 100.000 man onder zijn bevelen, verdeeld over v.e provincies Sjensi en Kansoe, waar sinds een goede maand de anti-communistische operaties gevoerd werden. De spoorwegdienst tusschen Nanking en Sjensi is onderbroken op de grens van de provincie Honan. Geruchten gaan, dat tegelijk met Tsjang Kai Sjek vijf generaals uit zijn omgeving zijn gevangen genomen. Het aantal muiters zou 3000 bedragen. De Japansche autoriteiten zijn het er over eens, dat, wanneer de wanordelijkheden in Sian foe bevestigd worden, de Chineesch-Japansche betrekkingen een zeer ernstige wending zullen hebben genomen. Naar uit Nanking wordt gemeld, zou de Nan- kingregeering toegezegd hebben alle eischen van Tsjang Hsoe Liang te bestudeeren op voor waarde, dat Tsjang Kai Sjek in vrijheid wordt gesteld. Er zal in verband met de gebeurte nissen te Sianfoe een strenge censuur in China worden ingesteld. Verschenen is het afdeelingsverslag van het onderzoek der begrooting voor 1937 en de me morie van antwoord daarop van het college van B. en W. Wij ontleenen er het volgende aan: Verscheidene leden vonden de jaarwedden der wethouders te laag. Zij waren van oordeel, dat het bedrag van f 1200 (bij raadsbesluit van 16 October is besloten dit bedrag aan Ged. Sta ten voor te stellen) op f 1500 voor iederen wet houder moet worden gebracht. Enkele leden stelden voor, dat de raad zich in dien zin zal uitspreken, terwijl andere leden niet zoover gingen dat zij een voorstel in dien zin deden. B. en W. antwoorden dat de onlangs door den raad geadviseerde regeling van de jaarwedden thans bij Ged. Staten aanhangig is. Het komt hun juister voor, hangende de beslissing van Ged. Staten deze aangelegenheid niet opnieuw aan de orde te stellen. Verschillende leden drongen er op aan, een grondige herstelling van het raadhuis toch voor al in 1937 ter hand te nemen. Naar aanleiding daarvan antwoorden B. en W. dat de plannen hiervoor in voorbereiding zijn. Met betrekking tot het schoonhouden van het raadhuis werd de opmerking gemaakt, dat dit werk moet worden losgemaakt van de werk zaamheden van den bode-concierge. In verband hiermede werd de vraag gesteld, of het geen overweging verdient over te gaan tot instelling van een gemeentelijken schoonmaakdienst voor alle openbare gebouwen. B. en W. antwoorden dat deze aangelegenheid reeds eenigen tijd een punt van onderzoek uitmaakt. Voorts werd gevraagd naar de mogelijkheid om het oud-archief van de voormalige gemeen te Wijk aan Zee en Duin, dat op het oogenblik te Haarlem bewaard wordt, onder te brengen in de gemeentelijke archief-bewaarplaats. Blijkens het antwoord van B. en W. zijn hier omtrent reeds besprekingen gevoerd met den Rijksarchivaris te Haarlem. Verwacht wordt dat deze besprekingen in 1937 tot het gewensch- te resultaat zullen voeren. Verscheidene leden drongen er op aan, het nieuwe uitbreidingsplan „in eigen beheer" te doen ontwerpen; men oordeelde, dat dit voor de gemeente goedkooper zou uitkomen. B. en W. zijn van meening', dat voor het ont werpen van een uitbreidingsplan uitgebreide afzonderlijke scholing en ervaring is vereischt. Naar aanleiding van de opmerking van enkele leden over te lage belooning' der brandweerlie den, deelen B. en W. mede, dat deze belooningen thans als volgt zijn bepaald: manschappen le uur f 2, volgende uren f 1 per uur; pijpleiders le uur f 2, volgende uren f 1.50; kwartiermeesters le uur f 2.50, volgende uren f 2; brandmeesters le uur f 3, volgende uren f 2. Herziening van de betrokken verordening is in voorbereiding. Door een lid werd voorgesteld om te besluiten tot instelling van een schoolartsendienst. B. en W. antwoorden dat daardoor voorshands de noodige middelen ontbreken. Een verhooging van het subsidie voor uitzen ding van kinderen naar vacantiekolonies, door een der leden bepleit, ontmoet bij het college bezwaar. Enkele leden drongen aan op meer voortva rendheid bij de voorbereiding van openbare werken, zulks in het belang van werkverruiming en werkverschaffing. Tevens drongen zij er op aan, dat de raad in die voorbereiding meer zal worden gekend dan thans het geval is, nu de raadslieden over den stand van zaken onvol doende zijn ingelicht. In antwoord hierop geeft het college de ver zekering, dat in dezen de grootst mogelijke voortvarendheid wordt betracht en dat ter zake niets wordt verzuimd. Ten overvloede wordt de aandacht er op gevestigd, dat de voorbereiding van werken van eenig belang veel omvattend is. Het komt B. en W. voor, dat men de activiteit van het college terzake ontijdig beoordeelt en uitsluitend naar hetgeen in den korten tijd van zijn optreden naar buiten is kunnen blijken. De wenschelijkheid en de mogelijkheid van de instelling van een automarkt, waaromtrent in de afdeelingen een vraag gesteld was, wordt door B. en W. onderzocht, waaromtrent in de afdeelingen een vraag gesteld was, wordt door B. en W. onderzocht. Naar aanleiding van de vraag, inzake het tref fen van een regeling voor het ledigen van putten te Wijk aan Zee en eventueel ook te Beverwijk, deelen B. en W. mede, dat zij t.z.t. met uitge werkte voorstellen dienaangaande zullen komen. Een lid stelde voor, over te gaan tot algeheele afschaffing van het vakonderwijs bij het ge woon L. O. B, en W. achten de mogelijkheid tot hand having van dit onderwijs gering maar laten de beslissing over aan den raad. Verder stelde een lid voor de subsidie-regeling voor het bijzonder bewaarschoolonderwijs tijde lijk buiten werking te stellen. Andere leden zouden ook aan de fröbelschool te Wijk aan Zee een subsidie van f 350 per jaar willen zien toegekend, terwijl tevens subsidieering van de bijzondere fröbelschool aan de Meeresteynstraat vvenschelijk werd geacht. B. en W. antwoorden dat aan verhooging van den post in de gegeven omstandigheden niet kan worden gedacht. Nader zou kunnen worden overwogen in hoeverre de subsidieering is te beperken tot leerlingen die den leeftijd van vier jaren hebben bereikt. Op dezen voet lijkt hand having van de subsidie-regeling, volgens B. en W. zeer wenschelijk. Eenige leden spraken waardeering uit voor het feit, dat de Beverwijksche Conservenfabriek kosteloos aan een 50-tal kinderen schoolvoeding verstrekt. Tevens werd de wenschelijkheid van uitbreiding van schoolvoeding betoogd omdat dit met het oog op den toestand in vele gezin nen noodzakelijk is. B. en W. stemmen gaarne in met deze waar deering. Uitbreiding zal evenwel bezwaarlijk gaan, omdat voor verhooging van den post, waarop thans reeds een aanzienlijk bedrag is geraamd, geen gelden aanwezig zijn. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag stellen B. en W. voor, de uitgetrokken subsi dies voor de bibliotheken te halveeren. Een lid stelde voor het subsidie voor Vreem delingenverkeer te Wijk aan Zee (f 90) te ver- hoogen tot f 250, teneinde de reclame voor de badplaats meer intensief te kunnen voeren. B. en W. antwoorden dat zij tegen een ver hooging van dit bedrag tot f 250 geen bezwaar hebben. De opmerking van een der leden, dat de gas- en electriciteitstarieven te hoog zijn, kunnen B. en W. niet deelen. De geldende tarieven kun nen een vergelijking met die, welke elders gel den, alleszins doorstaan. LONDEN, 12 Dec. (Reuter). De nieuwe Koning heeft volgens een hedenavond gepubliceerde me- dedeeling in den raad van accessie een rede uitgesproken. Hierin zeide hij: Ik ontmoet U vandaag in om standigheden, die zonder voor beeld in de geschiedenis van ons land zijn. Nu de plichten van het konin- schap op mij rusten, verklaar ik u mijn aanhankelijkheid aan de strikte beginselen van de constitutioneele regeering en mijn vastbeslotenheid voor alles te werken voor het welzijn van het Britsche gemeenebest van volkeren. Met mijn echtgenoote als medewerkster aan mijn zijde, neem ik de zware taak op mij. Bij deze taak zoek ik den steun van al mijn vol keren. Verder zal mijn eerste daad bij het op volgen van mijn broer zijn, hem tot Hertog te benoemen. Hij zal voortaan bekend zijn onder den naam Zijne Koninklijke Hoogheid den Hertog van Windsor. ROME, 12 Dec. (Havas) In Italiaansche krin gen is men terughoudend omtrent den inhoud van het aan het Duitsche antwoord indentieke Italiaansche antwoord op de Fransch-Engelsche voorstellen. Er verluidt, dat het echter niet negatief zou zijn. In het bijzonder zou het zich niet verzetten tegen het principe, dat ten grond slag ligt aan het voorstel. Het schijnt echter, dat zekere reserves gefor muleerd en voorwaarden gesteld worden. VALENCIA, 12 Dec. (Havas). Het ministerie van Marine deelt mede, dat hedenmiddag om 2 uur 30 buiten Malaga de onderzeeër C.C. 3. is gezonken. Gered werden slechts de kapitein der koopvaardij Garcia en twee zeelieden, die in het ziekenhuis van Malaga zijn opgenomen. De be manning van den onderzeeër bestond uit 47 koppen. Het stoffelijk overschot van vier der slacht offers van de vliegramp met de Lijster, n.l. van de heeren L. Krautzmeyer, ing. Van Donke laar, P. van Bemmel en J. Verkerk, zal van daag per Batavierboot, waarschijnlijk acht uur des ochtends, te Rotterdam, arriveeren. Het stoffelijk overschot van den heer L. K'autzmeyer, den piloot van het verongelukte vliegtuig, wordt overgebracht naar de rouw kamer van de begrafenis-onderneming Innemee en Zn., aan de Ahooikade 46, Den Haag, van waar het Maandag per auto naar Weenen zal worden gebracht, alwaar de begrafenis zal ge schieden. Dat van ing. Van Donkelaar wordt eveneens rechtstreeks van de boot naar Den Haag ver voerd, vanwaar het stoffelijk overschot Dins dag a.s. naar de algemeene begraafplaats te Dordrecht zal worden overgebracht, om daar om kwart over twaalf ter aarde te worden be steld. Het stoffelijk overschot van den heer P. van Bemmel wordt van Rotterdam gebracht naar het woonhuis aan de Prinsengracht 907 te Am sterdam, De begrafenis van dit slachtoffer zal a.s. Maandag om twaalf uur op het hoofdste delijk kerkhof Zorgvlied geschieden. Het stoffelijk overschot van den heer Ver kerk wordt van de boot naar Katwijk aan Zee vervoerd en a.s. Dinsdag om elf uur op de begraafplaats aldaar ter aarde besteld. Ondertrouwd: anny broens en ADR. A. VAN AMERONGEN Tilburg, 13 December 1936 Willem Il-straat 8 Heemstede, Raadhuisstraat 28 Huwelijksvoltrekking op Dinsdag 12 Januari 1937 te 10 uur in de paro chiekerk van den H. Jozef Heuvel te Tilburg. fj f Naar wij vernemen, zullen de Prinses en de Prins 19 dezer om half elf ten stadhuize aan- teekenen. Het jonge paar zal zich zonder eenig vertoon, per auto, en zonder gevolg, naar het stadhuis begeven. Nadat Vrijdagavond het motorschip Wijk dienst 24 te Vreeswijk was uitgevaren, miste men den 19-jarigen A. Akkerman uit Amster dam. De jongen is vermoedelijk overboord ge slagen en verdronken. Na terugkeer in de ha ven is van de vermissing kennis gegeven aan de politie. Zij heeft gedregd, doch zonder resultaat. De besprekingen inzake de toumée van de Rotterdamsche zwemsters Willy den Ouden en Annie Timmermans naar Scandinavië bevinden zich thans in een dergelijk stadium, dat aange nomen mag worden, dat deze tot een succesvol resultaat zullen leiden. Het ligt, naar wij ver nemen, in de bedoeling, dat beide zwemsters op Woensdag 6 en Vrijdag 8 Januari te Kopen hagen aan den start zullen verschijnen, waarna zij naar Oslo zullen reizen om in de Noorsche hoofdstad deel te nemen aan wedstrijden op Zondag 10 en Dinsdag 12 Januari. Daarna wordt de terugreis ondernomen, daar de R.D.Z.-leden weer in eigen land zullen uit komen op wedstrijden georganiseerd in verband met de komst van de Deensche zwemsters Ragnhild Hveger en Tove Christensen naar Ne derland. Voor deze beide vertegenwoordigsters van Denemarken is de volgende tournee door ons land samengesteld: 17 Januari Rotterdam, 19 Januari Amsterdam, 22 Januari Den Haag en 24 Januari Groningen. Naar wij nog vernemen zal ook Martha Eng- feldGenenger, de bekende Duitsche school slagzwemster, op de westrijden te Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Groningen, aan den start verschijnen. Te Leeuwarden werd Zaterdag een aanvang gemaakt met de wedstrijden voor het Neder landsche kampioenschap eerste klasse groot biljart, cadre 45/1. Deelnemers zijn de heeren Sweering (Amsterdam), van Vliet (Den Haag), Dommering (Arnhem) en Wiemers (Dokkum). Voor de eerste ronde moesten de partijen SweeringDommering en van VlietWiemers worden gespeeld. De resultaten waren: pnt. brt. hs. gem. Steering 300 31 83 9.67 Dommering 142 31 23 4.56 Wiemers 300 46 43 6.52 Van Vliet 254 46 57 6.52 Des avonds werden de wedstrijden voortgezet met de partijen DommeringWiemers en van VlietSweering met den volgenden uitslag: Dommering 300 27 40 11.11 Wiemers 264 27 73 9.77 van Vliet 264 35 47 7.54 Sweering 300 35 68 8.57 Sweering 300 32 46 9.37 Wiemers 229 32 43 7.15 Dommering 300 30 48 10.— Van Vliet 179 30 45 5.99

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 3