DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL rm fï E U m i I <Ket vM&aal van den daq MAhlA-STICHTIHG NIEUW....! GROOTER! Dit is en dit is WOENSDAG 16 DECEMBER 1936 eec met sto m katoen wimpel s ItWSWIj: IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK IJMUIDEN UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HEEMSTEDE Straatversieringen Versiering raadhuis De lichtstoet Etalagewedstrijd VELSEN Een nieuwe doos: Pastol. Ovaalen met 'n flinken inhoud van de veilige en snel- reinigende PASTOL. E« een NIEUWE prijs 10 e«atl De bekende 20 cis.- doos Pastol is véél grooter van inhoud geworden. Voortaan duurt Pastol's 20 cts.- doos nog enkele weken langer. De beste verzorging voor mond en tanden is daardoor nóg goed- kooper geworden l Uw Nieuwjaarsgroet per kaartje over laten brengen? Wat zit er niet aan vast! Schrijven, vergeten en óf te vroeg, óf te laat bezorgd. Beter zoudt U ons daarom 'n Nieuwjaars-annonce kunnen opgeven. U vergeet dan niemand van Uw familie, be kenden of cliënten, komt keurig op tijd en bent bovendien goedkooper klaar. Volg het voorbeeld van zoovelen en zend ons spoedig Uw Nieuwjaarsgroet in. Onderstaande bon maakt 't U gemakkelijk. Aan de Advertentie-Afdeeling van „NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT" Nassaulaan 51 Haarlem Wil in Uw rubriek „Nieuwjaarsgroeten" van Donder dag 31 December de navolgende advertentie plaatsen: (Prijs 0.12 per regel, met een minimum van 5 regels) De inaend-termijn sluit op Maandag 28 December! Het bedragje kan in postzegels worden bijgesloten NIET ALS DRUKWERK VERZENDEN! Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! Lijkbleek, terwijl uit zijn oogen een doode- lijke angst sprak, schuifelde kapitein Sat- tone voetje voor voetje, met den rug langs het traliehek schurend, in de richting van het smalle, lage poortje, dat hem moest verlossen Uit deze leeuwenhel. In zijn jarenlang domp teursleven had Santone al heel wat met onge temde dieren te stellen gehad, maar op deze tvaalf Nubische geweldenaars had hij geen vat kunnen krijgen. Noch hardheid noch zoete woordjes vermoch ten eenige verandering te brengen in hun ge dragingen en van den overmoed, warmede hij zich in de kooi had begeven, met bewondering aangestaard door het geheele circuspersoneel, dat een ring rond de arena vormde, was niets overgebleven; erger zelfs, kapitein Santone, de leeuwentemmer met een ongeëvenaarde wereld reputatie zoo vermelden de schreeuwende reclame-biljetten zijn capaciteiten moest het \eld ruimen voor de attaques van het twaalf tal. Goddank, daar hoorde hij achter zich al een zwaren grendel knarsen; van verschillende kanten werden drietanden uitgestoken om te zorgen, dat hij alleen de kooi verliet, nog een maal zwiepte met een schrillen slag zijn lange karwats temidden van de opgewonden en brul lende leeuwen, dan gierde het deurtje open en weer dicht. Hij was gered. Transpireerend over zijn geheele lichaam en snakkend naar adem. als zat zoo'n geweldige Nubiër hem op de borst, zakte kapitein Santone neer in een fel-rood ge stoffeerde loge, anders alleen voor elite gasten bestemd. Aanvankelijk temeer geslagen over deze onverwachte, smadelijke nederlaag, ver anderde deze stemming allengs in een wat op gewektere, toen hij dien onophoudelijk dooreen krioelenden leeuwentroep zag. Hij besefte, dat het maar een haar had gescheeld, of hij had zijn hachje er bij in geschoten. Die gedachte gaf hem zijn oude energie grootendeels weer terug en met een houding, een dompteur waar dig, stapte hij resoluut in de richting van zijn directeur, die, vervuld met heel gemengde ge voelens, naar de leeuwen staarde, waarin hij vermoedelijk niet meer zag, dan een kapitale som, die hij verloren kon achten. „U hebt het met uw eigen oogen gezien, er is met dien troep niets te beginnen. U kunt dat programma-nummer meteen wel schrappen, want ik ben mijn leven nog lang niet beu!" en dreigend dreunt de stentorstem van kapitein Santone na in de zwoele circuslucht. De oude, in zijn melancholieke beschouwin gen over verloren kapitalen ruw verstoord, draaide vervaarlijk aan zijn geweldige snor met pen-scherpe punten, een onmiskenbare aanwij zing, dat er een uitbarsting te duchten is, zoo onfeilbaar zeker als de stormwaarschuwings- dienst van de Bilt werkt. En daar had je het lieve leven al aan den gang. „Wat u wel of niet beu is, kan mjj weinig interesseeren. Of dacht u, mijnheer de leeuwen temmer, soms, dat ik al het geld, dat ik aan de reclame voor mijn nieuwe wereld-program- ma-nummer heb besteed, zoo maar als wegge gooid zou beschouwen? Nooit! Dacht je, dat ik me bespottelijk zou maken bij al mijn concur renten door zoo'n nummer, waaraan ik kapi talen heb gespendeerd, op het laatste moment nog te schrappen? Nooit, zeg ik je!! Dacht jij. dat jouw laffe houding zoo'n kerel durft zich zoo waar nog leeuwentemmer te noemen mijn Nubische leeuwen in hun kooien zou laten zitten, als oude vrouwtjes in een besjeshuis? Nooit en te nimmer, versta je!!!!" Met een ruk had de oude zich toen omge draaid en was naar zijn wagen gegaan, waar hij al spoedig zijn manhaftige houding vau daar net liet varen. In den grond van zijn hart Was ook hij er van overtuigd, dat het bijna on mogelijk was met zoo'n kwaadaardigen troep prachtig gebouwde beesten anders ook maar iets uit te richten. Maar wat dan? Hij kon toch niet Een bescheiden tikje op de wagendeur stoor de zijn gedachtengang. Na een bulderend „bin nen" werd de deur geopend door een nog jon gen man, in wien de directeur onmiddellijk den leeuwen-oppasser Bill White herkende, en een verheugende gedachte flitste door zijn breinen verzachtte eenigszins zijn harde trekken. „Zóó, kom jij me vertellen, dat je baas zich bedacht heeft" en nauwlettender, dan hij zelf wel had gewild, keek hij Bill White aan. „Integendeel, mijnheer de directeur," was het prompte antwoord, dat den oude in zijn pas herkregen evenwicht weer danig schokte. „Ik wilde u voorstellen, mij te laten probeeren, wat met die woestelingen uit te richten." „Wat?? Jou!!" en schouderschokkend van een onbedaarlijken lach, die de passeerenden met de grootste verbazing naar den directie-wagen deed opzien, sloeg hij zijn vleezige handen met een harden klap op zijn knieën. Maar Bill White wist van geen wijken. Nu had hij de kans van zijn leven! Als hij nu niet Oliebollendagen. Evenals vorig jaar orga niseert het comité „Schoolvoeding" eind Decem ber weder eenige oliebollendagen. De oliebollen worden in de keuken der „Wilhelminaschool" door de dames die cte schoolvoeding bereiden, gebakken. Bestellingen worden accuraat uitge voerd, terwijl dames en jongedames de bollen, verpakt in zakjes, langs de huizen te koop zul len aanbieden. Koopt oliebollen en steunt daardoor de „Schoolvoeding". Ontslagen. Deze week is bij de Amsterd. Ballast Mij. "alhier een aantal arbeiders ont slagen wegens vermindering van werkzaamhe den. Je kon duidelijk aan hun uiterlijk zien, dat het menschen- eters waren, maar ze noodigden Drein, Piet en den Chinees zoo vriendelijk uit, dat ze het aanbod niet durfden weigeren. 't Was voor Drein een vreeselijke tocht. De kleine kano's werden door de woelige zee aardig heen en weer geslingerd en daardoor werd Drein zóó ziek, dat hij maar het allerliefste dood Was gegaan. Opeens kwam er een geweldige golf aanzetten, die de beide bootjes ale een paar notedopjes de lucht inslingerde en de heele inhoud kwam natuurlijk in zee terecht. „We zijn er ge weest", schreeuwde Drein, maar hü vergiste zich. wist te bereiken, dat die twaalf Nubiërs aan hem werden toevertrouwd, kon hij er staat op maken, dat hij nog in geen jaren Lize, de char mante trapéze-acrobate zijn vrouw zou kun nen noemen. Alleen de gedachte aan haar deed hem alle risico's iiiltiiiiillliillilitiiiiliiitiiniliiillilliiiiiiliii vergeten en hem een nieuwe dosis energie toe- f De Oppasser VÜTt I vloeien. Nog i geen kwartier den dompteur later borg hij een geteekend contract veilig in zijn borstzak. In zijn rechterhand een geweldige karwats, die hij buiten de circustent eenige malen op het geluid had geprobeerd en in zijn linker een stevige ijzeren haak, zóó stapte even later Bill White, kaarsrecht en met een air, als gold het hier de meest gewone zaak van ue wereld, de enorme kooi binnen, waarin de twaalf leeuwen brullend op en neer deinden. In angstige spanning dromde achter de tralies het personeel, gewapend met stokken en ha ken, aller oogen gericht op Bill White, die door oen een krankzinnig, door den ander een kerel werd genoemd. Aan de andere zijde van het hek was de strijd tusschen mensch en roofdier in vollen gang. Gierend kletterde de karwats tusschen de leeuwen, die dan naar alle kanten uiteen stoven, meteen gereed om een aanval te onder nemen. Bill had welhaast geen oogen genoeg om elk naderend gevaar op te merken. Naar links en naar rechts, naar voren en naar ach teren sprong en dook zijn lenige gestalte en telkens weer zag hij niets dan leeuwen, die bij paren, soms bij vieren op hem toesprongen; leeuwen met de muilen, waaruit trillende brui- geluiden opkwamen, wijd open gesperd; met uitgestrekte klauwen en opgeheven pluimstaar ten; op een korten afstand van hem ploften ze neer, golfden weer weg en ondernamen een nieuwen aanval. Hard klonken zijn comman do's door de circustent, fel geïnterrumpeerd door korte knalslagen van de karwats. Meer dan een kwartier duurde deze adem benemende scène, toen slingerde Bill met een resoluut gebaar karwats en haak tusschen de opgewonden dieren en onmiddellijk daarop klemde hij een revolver in zijn vuist. Met een ijzige kalmte begaf hij zich naar het midden van de arena en voor de toeschouwers scheen het of de moedige kerel in de woelende manen massa was verdwenen. Men durfde niet schreeu wen, angst snoerde ieders mond. Dan knalden kort en fel, enkele schoten, brullend stoven de leeuwen alle kanten heen en met enkele groote sprongen had Bill White het deurtje bereikt, waarachter hij spoedig zich veilig wist. Verwarde, bewonderende uitroepen drongen vaag tot hem door, toen hij met den oude, die glunderde van trots, de manege uitwandelde. Even later zat hij in zijn rommeligen woon wagen, een sigaret tusschen zijn smalle lippen geklemd. „Tjonge, Bill, dat heb je handig gekoerst,' hemelt hij zich zelf op, „zonder dit vodje papier." en hij haalt een verkreukelden brief uit zijn borstzak, „had ik het zoover niet geschopt." En Bill White herleest: „Mijnheer de dompteur. Ter uwer oriëntatie deelen wij u mede, dat de leeuwen aan een speciale dressuurproef zijn onderworpen, die bij het publiek veel succes zal oogsten. Zij zijn n.L afgericht op het voort durend doen van aanvallen op den temmer, dien zij tot op een centimeter afstand bena deren, om dan tot een nieuwen aanval over te gaan Uit een klein raampje van den circuswagen dwarrelen fijne papiersnippers, die door den wind allerwegen worden verspreid. Bloembollencultuur. De afdeeling Benne- broekVogelenzang van Bloembollencultuur, hield een ledenvergadering. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. Besloten werd twee hoofdbestuursleden can- didaat te stellen: in de vacature van wijlen A. Bergman den heer Jac. de Brabander te Hillegom en in de vacature H. A. van Doorne den heer P. Nasekamp te 's Gravenzande. Bij het punt betreffende verlaging der entree gelden en beursbelastlng merkte de heer B. Heemskerk op, dat de kleine kweeker dit on mogelijk kan betalen, omdat hij niet heeft. De vereeniging moet trachten op een andere ma nier haar verloren sympathie terug te krijgen. De heer P. C. de Zeeuw drong aan op een zuiniger beheer van de alg. vereeniging, ver-* klaarde zich principieel tegenstander van een gehonoreerd voorzitter en betreurde het o.a. dat de vereeniging bijgedragen heeft in het tekort van de Flora, waar andere instanties garant voor waren. De heer v. Waveren, hoofdbestuurslid, ver klaarde aan de hand van cijfers, dat de ver eeniging thans zoo zuinig mogelijk beheerd wordt. Hierna werd dit punt afgestemd. Bij het reorganisatie-voorstel opperde de heer De Zeeuw bezwaren. Hij was bang dat men in de vereeniging een dictatoriaal bestuur zou krijgen. De motie De Zeeuw om dit-punt in zijn geheel te verwerpen, werd aangenomen met 19 stem men voor, 17 tegen en 8 blanco. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering werden gekozen de heeren De Zeeuw en Smal. De heeren W. A. Philippo, M. G. van Lierop en G. Lommerse, respectievelijk voorzitter, pen ningmeester en commissaris, die periodiek af traden, werden herkozen. Na de rondvraag volgde nog een wild verloting. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen Maandag 21 December, 's avonds acht uur. Punten van behandeling zijn o.a.: Voorstel tot ruiling van grond ter verbetering van den Rijks straatweg. Verzoek van de werknemers in het bloembollenbedrijf, betreffende de Rijkssteun regeling. De Oranjefeesten. Door de commissie Ko ninginnedag is voor de viering van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard, dat hier in Heemstede op 6 Januari herdacht zal worden een voorloopig programma vastgesteld. Evenals bij den verjaardag van H. M. de Ko ningin zal de dag aanvangen met kinderfees ten. Daar het weer zich zeker niet zal leenen voor buitenspelen, zulllen deze spelen en het uitreiken van versnaperingen op de scholen plaats hebben en zal de leiding daarvan be rusten bij elk der hoofden van scholen. Een be paald bedragje van elk kind, ook voor die van de kleuterscholen, zal daarvoor door de com missie „Koninginnedag" verstrekt worden. Bij deze gelegenheid zal door het gemeente bestuur aan elk kind een wandbordje en floor de regeering een Rijnprent als aandenken ge schonken worden. Des middags zal er op een nader te bepalen uur op het Julianaplein een Julianaboom geplant worden. Hierbij zullen be halve enkele genoodigden aanwezig zijn de schoolkinderen van de 4e, 5e, 6e en 7e klas eter lagere en cte le klas van de u.l.o. scholen. Onder leiding van den heer D. v. d. Stam, hoofd der bijzondere school aan de Adr. Pauwlaan zullen de kinderen gezamenlijk eenige volksliederen zingen, begeleid door muziek van een of meer van onze muziekcoipsen. Bij deze gelegenheid zal de burgemeester een toespraak houden, be trekking hebbende op den gedenkwaardigen feestdag. De buurt-, straat- en pleinvereenigingen zul len de kosten geheel voor zichzelf moeten nemen. Wel is door het gemeentebestuur toegezegd, dat, waar mooie en gepaste versieringen worden aangebracht, voor eventueel aan te brengen electrische illuminatie de electrische stroom gratis zal worden verstrekt. Door de afd. Heemstede der algemeene ver eeniging voor bloembollencultuur zal in het Raadhuis een fraaie bloemversiering worden aangebracht, terwijl de buitenversiering als o.a. balcon e.d. voor rekening van de commissie Ko ninginnedag' zal geschieden. Natuurlijk zal weer de verlichting aan het Raadhuis worden aangebracht. Van verschillende zijden heeft de commissie al belangrijke toezeggingen tot deelname ge kregen. Bij dezen doet de comm. Koninginne dag een beroep op de corporaties, groepen, ver- eenigingen en personen die nog geen opgave deder. en toch aan den lichtstoet deel willen nemen, daarvan tot uiterlijk 1 Januari a.s. mededeeling te doen aan den secretaris van de commissie Koninginnedag den heer J. de Jong, Tesselschadelaan 12. Deelnemende groepen kun nen ook zijn eenige personen uit een gezin, groepjes vrienden, enkelingen met een lampion zijn ook welkom. Voor de mooiste stukken zullen eenige prijzen worden beschikbaar gesteld. De stoet moet zóó groot worcten, dat de drie plaat selijke muziekcorpsen te weinig zijn, waarvoor dan mechanische muziek zal worden genomen. Het comité van Heemsteedsche winkeliers heeft volle medewerking toegezegd voor een étalagewedstrijd. Ook hiervoor zal de commis sie Koninginnedag eenige prijzen beschikbaar stellen. Verder overweegt de commissie de mo gelijkheid den dag te openen door bazuingeschal b.v. van een 4-tal herauten te paard, die op verschillende plaatsen in de gemeente in de morgenuren den feestdag aankondigen. De route voor den lichtstoet zal nog nader bekend gemaakt worden, evenals de mogelijk heid van een kermisje. Tenslotte doet het comité een beroep op alle ingezetenen om door vlaggen en (of) een gevel versiering de gemeente een feestelijk aanzien te geven. Zuiden van ons land er in vloog. Het is zelfs gebleken, dat er cellenbouw was in de Maria- congregatie in een onzer grootste steden. De Sovjet-Unie heeft de wereld verdeeld in zones, met een staf van agenten, dagbladen en persagentschappen, en met een werkwijze, ï>aS" sende aan elke landstreek. Zonder een krachtigen tegenstand zal de bloedige botsing eenmaal volgen, evenals die is gekomen in Spanje, en daarom waarschuwde de Paus, uit liefde voor Christus en voor heel het Christenvolk. Wij dulden niet, zoo besloot spr. zijn gloed volle rede, dat een dergelijke cultuur ons leidt tot het barbarisme, dat wij slaven worden van een gewetenlooze beweging, dat men ons onze kinderen zal ontnemen, ons onze waardig heid ontneemt en onze vrouwen en meisjes maakt tot weerlooze speelballen van de zede loosheid, wij willen Christenen zijn en volgen daarom de waarschuwing van den Paus. Na afloop van deze rede volgde nog de vast stelling der begrooting, die na vele besprekingen sluitend gemaakt werd met een inkomste en uitgave van 2244. Collecte Hulp in Nood bracht op 1.43. 'IPinlietienvereeniging, De onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en O." hield Woensdagavond haar jaarvergadering in café restaurant „Hof van Heemstede". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het vereenigingsleven op een gezonde basis is gefundeerd. Vele lezingen waren gehouden. Voor wat betreft de inzendingen ter keuring bleek de heer B. Nieuwenhuis dit jaar het hoog ste aantal punten behaald te hebben. Het verslag van den penningm. gaf aan een nadeelig saldo van 12.57. Tot leden der kas- commissie werden benoemd de heeren F. Boting en Schuilenburg. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren H. v. Gurp, voorzitter, C. v. Iperen en K. Goudzwaard. Na de pauze gaf de heer K. Goudzwaard op het doek een groote serie fotografische opnamen uit Heemstede en omgeving. Teraardebestelling L. Natte. Woensdagmid dag had op de begraafplaats Westerveld de teraardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van eten heer L. Natte, oud-ontvanger dezer gemeente. Van het gemeentebestuur waren aanwezig de burgemeester en wethouder J. C. Dunnebier, met den gemeente-secretaris, den heer M. K. Hofstede. Verder waren er Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, oud-burge meester van Haarlem, G. D. Boerlage, notaris alhier, G. D. Duyckink Sander, oud-directeur der visscherijschool te IJmuiden, J. G. Koning, hoofdopzichter bij het Bouw- en Woningtoe zicht, S. Keegstra, deurwaarder der gemeente belastingen, M. J. te Boekhorst, vroeger com mies ten kantore van den ontvanger, thans bij de verificatie, J. Bontenbal, oud-bevolkings agent enz. In de aula heeft de burgemeester, Mr. Kwint, namens het gemeentebestuur gesproken In de geschiedenis der gemeente zal de naam van den heer Natte dankbaar bewaard blijven. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. wiens rentmeester hij was, sprak een woord van dank voor alles wat cte thans overledene deed, voor zijn onkreukbare eerlijkheid, groote trouw en volkomen toewijding. Recollectie oud-Retraitanten Vrijdagavond, 18 December te 8 uur, zal in de parochiekerk van St. Bavo een recollectie worden gehouden van oud-retraitanten. Allen, die al eens of meerdere malen een retraite hebben meegemaakt (ook zij die in dit voorjaar de open retraite hebben bijgewoond) worden uitgenoodigd hierbij aanwezig te zijn. Collecte De op 16 December gehouden speldjesverkoop ten bate van de plaatselijke commissie van samenwerking voor bijzondere nooden heeft opgebracht 411.50. De commissie is den dames-collectrices en allen die hebben bijgedragen om dat (de weersom standigheden in aanmerking genomen) bevre digend resultaat te bereiken, ten hoogste dankbaar. De commissie is voornemens om binnen niet al te langen tijd een beroep te doen op de in woners van Heemstede, teneinde evenals dat bij het crisiscomité gebruikelijk was, een kern van geregelde contribuanten te verkrijgen. R. K. Volksbond, Woensdagavond hield de afd. Heemstede va nden Ned. R. K. Volksbond een vrij goed bezochte ledenvergadering. Uit een correspondentie over het verstrekken van gehakt in blik is gebleken, dat dit alleen aan werkloozen wordt verstrekt, die vallen on der de rijkssteunregeling. De werkloozen waren er mede van overtuigd, dat zij dan onder deze voorwaarden maar liever niet hiervoor in aan merking kwamen. Medegedeeld werd o.m., dat de studieclub haar cursus heeft aangevangen, waarvan als leider optreedt de weleerw. heer kapelaan Fran sen, met tot onderwerp; „Maatschappijleer", welke cursus iederen Dinsdagavond om 7.45 zal aanvangen. De deelnemers kunnen zich alsnog opgeven tot uiterlijk Dinsdagavond. Het comité voor een Kerstgave aan de R. K. georganiseerde werkloozen Is weer druk in de weer om ook dit jaar den werkloozen een prettig Kerstfeest te bereiden. Het doet een beroep op hen, die er iets voor kunnen missen, om Zon dag de collectebus aan den uitgang van de R.K. kerk aan den Heerenweg te willen bedenken. Vervolgens sprak de heer Ant. J. M. Ange- nent, districtsbestuurder van den Ned. R. K. Volksbond, over het onderwerp: „Waarom de Paus zoo uitdrukkelijk waarschuwt tegen het Communisme". De strijd tegen het communisme, aldus spr., is, voor wat betreft ons Westelijk deel van Europa, Iets op den achtergrond geraakt, omdat dë meening post heeft gevat, dat Duitschland ons gered zou hebben van het Russische ge vaar. Hier wordt meer gewaarschuwd tegen het gevaar van het Nationaal-Socialisme. Thans, aldus spr., komt men meer en meer tot de overtuiging, dat heel Wtest-Europa met in begrip van misschien wel Duitschland, onder graven is door het communisme. Zeer uitvoerig schetste spr. de werkwijze van het communisme. Met talrijke voorbeelden wees spr. op de ge varen, ook door den Paus aangegeven. Het com munisme wil geen verantwoordelijkheid aan God en vindt eerbied voor de ouders een valsch begrip, en moederliefde een oudbakken over blijfsel uit de middeleeuwen. De mensch is vol gens het stelsel een gemeenschapswezen, op gaande in de massa. Spr. zette dan den gemeen- schapsstaat van het communisme uiteen, dat geen Zondag kent, slechts vrije dagen, door te brengen in gemeenschapshuizen, dat het ge- zins- en het huwelijksleven afbreekt en een huwelijkswetgeving heeft, die een paradijs voor zedeloosheid is. Vervolgens gaf spr. een beeld van de geraffi neerdheid der communistische propaganda, ook in ons eigen land, met haar cellen en mantel organisaties, waarbij zelfs een priester in het

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6