VOOR DE FEESTDAGEN f 29.50 f 19.SO f 38.00 <1 i BeaulUifl ohm ORANJE-FEEST DECORATIE SMOKING-COSTUUM COLBERT EN VEST JACQUET-COSTUUM De Oranjefeesten Haarlem, 18 Dec. ju (U> 'uliihat IN LUXE KERSTVERPAKKING CROOTE HOUTSTRAAT 36 SITTERS v/d KAR i CROOTE HOUTSTRAAT 159 - TELEFOON 10156 CR HOUTSTR. CEDURENDE DE KERSTWEEK SPEELT HET HAARL. SALON-ORKEST OP ONZE LUNCHROOM VRIJDAG 18 DECEMBER 1936 Het houdt niet op STADSSCHOUWBURG La Teresina BESTUURSRAADSVERGADE RING R. K. VOLKSBOND Een jaar vol activiteit afgesloten R. K. OVERHEIDSPERSONEEL „ST. PAULUS" Kapelaan v. Diest gehuldigd Verkoopingen inclusief weeldebelasting Prima zwart Met gestr. pantalon UZ Programma van de Haarl. Radio centrale op Zaterdag 19 Dec. Haarlem-Oost zal een monument op het Nagtzaamplein plaat sen en dit feestelijk verlichten R. K. Mannelijke Jeugdbeweging voor K. A. afdeeling K. J.C. De vlaggen uit R.K. Jeugd- en lichtstoct R. K. Schaakclub „St. Bavo" aller zonder vooruifbefalinq SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 VAN ONZE RECHTBANK Dieven en diefjesmaat Belastingpenningen verduisterd OOK DIT JAAR ZIJN RITSEMA'S KERSTPAKKETTEN EEN VERRASSING VOOR U EN UW KENNISSEN SAMEN VOOR SAMEN VOOR CENT CENT BOVENDIEN IN ELK PAKKET: 1 THEEMAATJE, waarde10 ct. zooals aanbevolen door het theebureau! EN 1 PAKJE GEURTHEE, waarde 10 ct. Wij zorgen voor verzending door binnen- en buitenland! DE STADHUISONTWERPEN Kosteloos in het Frans Hals museum te bezichtigen Oplichting bij duiven wedstrijden AGENDA Missio Canonica A. KOPER OVERLEDEN Bioscopen Bekende figuur in tuinbouw- kringen Voor de Stille Armen 19 December Bioscopen INSTELLINGEN in 't MyzoMUc i/onaf eiagt (uanaf iatuiaty a.s.) van 36 en van 810 uur STAD Het is ontzagwekkend, wat er in de laatste weken, in de laatste maanden gevraagd wordt en gevraagd is. Winterhulp, Kraamverpleging, St. Theresiastichting, Brok- kenhuis, loterij voor Mgr. Stam, loterij voor Btederodeduin, Oliebollenweek, Weldadigheid haar Vermogen, Nationaal Huldeblijk, St. Ni- c°laasfeest voor de kinderen, St. Nicolaasfeest Vo°r de oudjes wij noemen maar voor de vuist weg op en al die beroepen op milddadigheid ^an onze stadgenooten vinden hun apotheose, "Un hoogtij in den Kersttijd: inzamelingen voor °bde kleeren, inzameling van het Centraal Ma gazijn, inzameling van de St. Tarcisiusgroep, inzameling van den Vrouwenbond, Kerstpotten Van het Leger des Heils, postzegels voor het Misdeelde KindEn ze lukken, want anders 2Quden de organisatoren er niet mede door- Baan. Toch behoort er moed toe om nu nog te ho- hen op een nieuwen vloed van dubbeltjes en •huntjes; op tientallen, honderdtallen guldens Voor een of ander liefdadig doel. Maar waar 't Baat om de liefde voor den arme, daar kent St. Vincentius geen vrees, geen schaamte en met 't blijmoedigste humeur van de wereld vroeg dan de voorzitter van de conferentie van de Kathedrale Kerk, eens een kleine opwekking te Schrijven tot de parochianen van de Kathedraal °H de collecte, welke a.s. Zondag ten bate van he leege kas zal worden gehouden, goed te ge- henken. Wij willen volstaan met de mededeeling, dat Vulling van die kas hoog noodig is, omdat de hood hoog gestegen is en daardoor van de hulp- Verleening het alleruiterste gevergd wordt. In October reeds werden door St. Vincentius 500 gratis porties eten aan noodlijdenden verstrekt; in November 1200 en in December steeg dat aantal tot over de tweeduizend. Dat zijn cijfers hie spreken! En hoevele gezinnen, die voor hulp lr' aanmerking komen, moeten worden afgewe zen door gebrek aan geld? Wij willen het by heze mededeeling laten en aan pater Borro- hiaeus de Greeve overlaten a.s. Zondag de Warmte in de harten der toehoorders los te slaan. Want het is pater Borromaeus zelf, die hoor de conferentie van St. Bavo in het vuur V'ordt gebracht. Wij veronderstellen, dat velen °hzer lezers en lezeressen wel even beduusd Zouden opkijken, als hun gevraagd werd nu eens een overtuigende bedelpreek voor St. Vincentius te houden; om, nu er zooveel gevraagd wordt, hog eens de harten warm te maken om opnieuw te geven. Ook wy bekennen eeriyk, dat wy nieuwsgierig zijn om te weten hoe pater Bor- vomaeus dat klaar speelt. Maar dat het hem 'ukken zal, is wel zeker. Het zal alleen de moei te waard zyn te hooren hoe hij dat doet. En toch, toch heeft hy geluk! Nu het Kerst tijd is! Want wat zou toch wel de reden zyn, dat Béén feest uit den kring van het Kerkeiyk Jaar het hart zóó treffen kan als dat, waarop wij Christus' Geboorte gedenken? Dat dan telkens iveer het „vrede aan allen, die van goeden wil zijn" op een bijna tastbare wijze op aarde ver vuld wordt? Dat tijdens die verdwazing der hienschheid, welke wereldoorlog genoemd werd, hl den Kerstnacht het moorden een oogenblik ophield en wijken moest voor een stilte, waarin Gods Liefde weer tot den mensch spreken kon? Is het louter menschelijke liefelijkheid, zoo Vraagt M. Bruna in de jongste aflevering van »Het Schild", die ons hart ontroert by 't aan schouwen van de Moeder met het Kind? Maar Waarom is dan de wereld zoo vol moeders met hinderen, waar bijna niemand zich om bekom meren wil? Het antwoord is eenvoudig: het is het licht öes Geloofs, dat ons zoo mild stemt, zoo goed voor anderen maakt. En nu is het de wondere kracht van het Christendom, dat het niet al leen die milddadigheid aan de christenen zelf mededeelt, maar, biykens het succes van de Kerstinzamelingen van andere dan christelijke Zijde gedaan, ook aan anderen, aan allen, die het heerlijke verhaal van Bethlehem hooren. uws Het zou onredelijk zyn by de beoordeeling van iedere Spaansche danseres de onvolprezen kunst Van wyien La Argentina als criterium te nemen. Danseressen van dat Nobelprijs-kaliber, (indien ®r ooit 'n Nobelprijs voor de danskunst zou zijn Uitgeloofd zou La Argentina hem zeker gekregen hebben) zijn uiterst zeldzaam. Nam men dus Zeldzaamheden of uitzonderingen als maatstaf aan, dan was het duidelijk, dat nog slechts wei nig dienaressen van Terpsichore bevrediging Zouden kunnen geven. We hadden dan ook voor deze gelegenheid het laatste restje Argentina- herinnering uit onze memorie weggekrabd, om daardoor zoo objectief mogelyk tegenover de Prestatie van deze kunstenaresse te staan. En °m nu maar dadelijk met de deur in huis te Vallen, we zijn gedeeltelijk teleurgesteld en voor een gedeelte ook wel enthousiast omdat uit en- hele harer dansen is gebleken, dat zij toch wer kelijk wel wat kan en de schijnbare oppervlak kigheid toch andere oorzaken moet hebben dan louter en alleen gebrek aan fantasie en inspiratie. Eerst bij den vierden dans begon er eenig leven" te komen in de starre, bijna ste reotype bewegingen, en als we heelemaal eerlijk moeten zijn dan gelooven we dat de verademing r-q. het succes nog eerder te danken was aan het lieve melodietje, waarop zij bij de guitaar danste, dan aan den dans zelf. Eerst het slot nummer voor de pauze was brillant en origineel en van voldoende hevigheid en afwisseling om hevig te boeien. Dat was de Bolero 1830 (Gime- hez). Het was ook daar dat ons enthousiasme hegon te ontkiemen en met groote snelheid Broeide. Lang duurde die vreugde echter niet, Want eigenlijk heeft geen enkel nummer na de Pauze deze voldoening nog kunnen verhevigen °f aanwakkeren. Het bleef alles zoo even vlak en Bevoelloos en zelfs de geforceerde hartstochte- hjke draaiingen en wendingen waren niet in staat om aan ons spontaneïteit of zelfs maar aan een mogelijke conceptie te doen gelooven. Het Was alles even armoedig van geest en nergens Werd je geboeid door dat vlammende, vibreeren- de, dat je met duizelingwekkende vaart mee sleept en in extase brengt. Bij iederen nieuwen hans die er kwam had men weer even hoop, dat t zou komen, doch nauwelijks aan den gang, hleek die hoop ijdel en werd het weer een kleine Variatie op de reeds geziene. Dat men deson danks niet kan spreken van 'n „slechten" dans avond, komt wijl zij de danstechniek werkelijk Uitstekend beheerscht en dit gevoegd bij de on getwijfeld zeer smaakvolle, ja zelfs fijne costu- meering, het geheel toch nog tot 'n gedistingeerd en gratieus schouwspel maakte. Opvallend was Inmiddels dat ook het allerlaatste nummer Jota Aragonesa (Populaire) weer ver boven zyn Voorgangers uitstak, al was het dan ook niet zoo hoog als de eerder genoemde Bolero. Het programma vermeldde een elftal dansen, W.o. van M. de Falla, I. Albeniz, Longas, Halffter, Morera, J. Turina, alsook eenige op populaire hielodieën, welke laatste zeker niet de slechtste Waren. Daar La Teresiana voor de Vereeniging Kunst het Volk danste was de schouwburg weer eens heerlijk vol wat een weldadigen indruk maakte. De begeleiding, alsook de pianosoli van R. Ma- chado vielen zeer te loven evenals het sublieme guitaarspel van Amalio Cuenca. De voornaamste dansen werden gebisseerd, terwijl de danseres zelf een bloemenhulde werd gebracht. Het publiek toonde zijn ingenomenheid en waardeering met langdurige en hartelijke ap- plauzen voor alle executanten. Indien Teresina's kunst nog ooit dusdanig zal rijpen, dat zij eenmaal een waardige opvolgster van La Argentina zal zijn dan komt „Kunst aan het Volk" de eer toe haar voor het eerst by het Haarlemsche publiek te hebben geïntroduceerd. V-t. De maandelyksche bestuursraadsvergadering van den R.K, Volksbond, welke Donderdagavond onder voorzitterschap van den heer J. Ph. H. Castricum werd gehouden, was maar matig bezocht. Behandeld werd een brief van het R.K. Werk liedenverbond omtrent haar opstelling centrale reiskas voor goedkoop reizen. Bij den heer Scholten zijn alle inlichtingen daarover verkrijg baar. Naar aanleiding van een brief van de Vereeniging Koninginnedag (Centrum), over de viering van het prinselijk huwelijk werd besloten met allen aandrang zooveel mogelijk mede te werken aan de kerkelijke viering in onze paro chiekerken. Verwacht wordt, dat alle leden deze oefeningen zullen bijwonen. Behandeld werd verder een schrijven van het comité Winterhulp met een voorstel de leden 1 cent per lid en per week te doen bijdragen, om zoodoende het comité in staat te stellen, zijn zegenrijk werk voort te zetten. Na een uitvoerige bespreking' over het ver plichte invoeren van „Het Verbondsblad" deed de voorzitter een dringend beroep op den be stuursraad, toch zooveel mogelijk mede te wer ken, het verplicht in te voeren. De geestelijke adviseur, de eerw. heer P. Poppen hield een indrukwekkende Kerstrede. Als Katholiek moeten wij zijn van goeden wil, Katholieken van honderd procent. Wij hebben een apostolaat te vervullen van vrede en goeden wil. Hij wenschte allen een Zalig Kerstfeest. De voorzitter leidde een onderwerp in over het verhaal van crisiswerkloozen en verzocht, toe te zien dat het verhaal niet toegepast wordt en dat de kolentoeslag wordt uitbetaald. Verschillende klachten werden naar voren gebracht over de ziekenhuisverpleging. De voorzitter zegde toe, bij de algemeene be schouwingen in den gemeenteraad deze te zullen naar voren brengen. Een ernstig protest werd geuit tegen de plan nen van de directie van de N. Z. H. om bij het interlokaal tramverkeer conductrices aan te stellen. Men hoopt het uitvoeren van deze plan nen nog te kunnen voorkomen. Onder voorzitterschap van den heer P. C. v. d. Heyen hield de R. K. Vereeniging van Over heidspersoneel „St. Paulus" Donderdagavond een ledenvergadering in gebouw „St. Bavo". Deze bijeenkomst stond in het teeken van het jubileum van den Geestelijken Adviseur, den Weleerw. heer kapelaan v. Diest, die gehuldigd werd in verband met zijn koperen priesterfeest. Namens de leden werd kapelaan v. Diest een geschenk aangeboden. Met eenige toepasselyke woorden aanvaardde de jubilaris dit geschenk. Verschillende zaken werden hierna bespro ken, o.a. een verzoek om zitting te nemen in de Commissie ter voorbereiding van de oprichting van de Standsorganisatie voor den Werkne- menden Middenstand. Besloten werd hieraan geen medewerking te verleenen omdat de leden van „St. Paulus" reeds zijn aangesloten bij het R. K. Werkliedenverbond. Een reeks vakbelan gen werd hierna behandeld, o.a. het capitu- lantenstelsel, aanvulling van het Ambtenaren reglement en het niet benoemen van de ge huwde vrouw. Uitslag van de verkooping in ,,'t Notarishuis" te Haarlem op Donderdag 17 December 1936. Een huis met afzonderlyke bovenwoning en erf te Haarlem aan de Kennemerstraat no 26 zwart en rood 4000, A, C. Turkenburg. Een winkelhuis met afzonderlijke bovenwoning en erf te Haarlem aan de Kennemerstraat no. 34 zwart en rood 5000 G. Siebelink en P. v. d. Boon. Vier huizen met afzonderlijke bovenwoningen en erven te Haarlem aan de Holsteynstraat nos. 17, 19, 2<1, 23 zwart en rood totaal 15555, J. v. d. Put. Een huis met afzonderlijke bovenwoning en erf te Haarlem aan de Lange Heerenstraat no. 20 zwart en rood 2200, J. M. Draaisma. Een werkplaats met afzonderlijke bovenwoning te Haarlem aan de Gortesteeg no. 13 zwart en rood 1310, C. M. Jonckbloedt q.q. Een woonhuis met erf te Haarlem aan de Busken Huetstraat no. 35 2680, A. A. Schipper. Een huis, waarin smederen en twee afzonder lijk opgang hebbende bovenwoningen te Haar lem aan de Lange Margarethastraat nos. 32 zwart, 32a rood en 32 rood en een huis met afzonderlijken opgang hebbende bovenwoning met erf te Haarlem aan de L. Margarethastraat no. 30 zwart en rood 9915, D. Groenendaal q.q. De villa met erf en tuin, gelegen te Bentveld aan de Zandvoortsche Laan no. 315 5490, C. J. J. Jacques q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Park laan no. 101 met uitgang naar het Ripperda- park 6500, J. van Opzeeland. Een huis en erf te Haarlem aan de Schoter straat no. 17 zwart 2950, T. J. Stöpetie q.q. Kot halve landhuis met tuin te Bloemendaal aan den Johannes Verhulstweg no. 8 6200, B. Post. Een winkel-woonhuis met bovenhuis, erf en grond, te Haarlem aan de Kleine Houtstraat no. 81 8000, H. Busscher q.q. Een winkel-woonhuis met erf te Haarlem aan de Kleine Houtstraat no. 49 en een pakhuis met opgang en erf te Haarlem aan de Gravinne- steeg no. 4 zwart en rood totaal 16005, B. Busscher q.q. De garage „Bloemendaal" met boven, en benedenwoning en afzonderlijk woonhuis met erf en grond aan de Dr. Dirk Bakkerlaan nos. 12, 14, 16 en 18 15010, M. w. Treurniet q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Waldeck Pyrmontstraat no. 5 2600, P. Laan. Programma I: Hilversum 1 (Huizen). Programma II: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen; 9.05 idem; 9.20 idem; 9.50 idem; 10.20 idem; 11.20 idem; 12.20 Vlaamsch Brussel; 12.51 idem; 1.2Ó idem; 1.35 Keulen; 2.35 Fransch Brussel; 3.20 idem; 3.45 idem; 4.20 idem; 4.50 Parijs Radio; 6.50 Lon don Regional; 7.20 Keulen; 7.30 idem; 9.20 Motala; 9.50 Berlijn; 11.20 idem. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel; 8.20 idem; 8.30 idem; 8.40 idem; 8.45 idem; 9.00 idem; 9.20 Diversen; 10.35 London Regional; 10.50 idem; 11.05 idem; 11.20 Droitwich; 11.50 idem; 12.50 idem; 1.20 idem; 1.40 idem; 2.20 London Regional; 2.50 idem; 3.35 idem; 4.35 Droitwich; 5.35 idem; 6.20 Diversen; 7.05 Droitwich; 7.50 idem; 8.20 idem; 8.35 idem; 9.20 idem; 9.40 idem; 10.40 Pauze; 10.45 London Regional. Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenprogram- ma: Verzoek o.a. 1. 2e Hongaarsche Rhapsodie, Staatskapel van Berlijn 2. Ouverture Leichte Cavalerie Staatskapel van Berlyn 3. Ouverture Egmont Concertgebouw-Orkest A'dam. 8.0012.00 Diversen. Dezen avond (18 Dec.) om half 9 in het St. Franciscushuis, Zoetestraat 11, driemaandelijk- sche recollectie voor alle leiders der K. J. C„ ook voor de sport-juniorenleiders en scheids rechters. De aanwezigheid van een ieder wordt zeer op prijs gesteld. Indien iemand geen uit- noodiging heeft ontvangen is hij toch van harte welkom. Men geve in dat geval even kennis (liefst schriftelijk) van bedoeld verzuim, opdat dit bij een volgenden keer kan worden voor komen. De Burgemeester van Haarlem wekt de in gezetenen op om Zaterdag 19 December de vlaggen uit te steken en daardoor uiting te geven aan het medeleven met het Koninklyk Huis. Het bestuur van den Oranjebond „Prinses Juliana" (afd. Haarlem-Oost van de Vereeni ging Koninginnedag) heeft ook verschillende feestelijkheden voor den ondertrouwtijd en den trouwdag ontworpen. Van Zaterdag 19 Decem ber af tot en met 7 Januari zal een monument worden opgesteld, dat het bezichtigen ten volle waard is en dat geplaatst zal worden op het Nagtzaamplein. Op Zaterdagavond 19 en Zondagavond 20 De cember zal dit monument schitterend verlicht zyn, terwijl er van 810 uur een concert bij ge geven zal worden. Gedurende de Kerstweek zullen geen feestelijkheden plaats hebben, maar Zaterdag 2 Januari tot en met den datum van het huwelijk zullen de feestelijkheden op het Nagtzaamplein weer volop vreugde brengen. De overige attracties voor 7 Januari zullen nog nader bekend worden gemaakt. De Directie van het Gemeentelyk Concert gebouw deelt ons mede, dat op den avond van 7 Januari in alle zalen van dat gebouw een groot openbaar bal zal worden gegeven, dat onder leiding zal staan van den bekenden Haar- lemschen dansonderwijzer H. Kwekkeboom, Nieuwe Gracht 98. Verschillende groote attrac ties zullen nader per advertentie bekend ge maakt worden. De schitterende feestverlichting van de zalen is opgedragen aan het Haarlem sche Bureau „Raweeta". De toegangsprys zal zoo laag gesteld worden, dat het feest door duizenden meegemaakt zal kunnen worden. Dinsdag, des avonds te half 9, zal in het ge bouw der St. Jozefgezellenvereeniging, Jans straat 59, een vergadering van vereenigingen of afdeelingen van het vrouwelijk en mannelyk R.K. Jeugdwerk in de stad Haarlem worden uitgenoodigd, ter bespreking van de deelname en wijze van deelnemen aan den lichtstoet op 7 Januari a.s. De Katholieke Jeugdbeweging zou bij deze gelegenheid gaarne als één groot en zoo mogelijk ook grootsch geheel willen uit komen en daarvoor is vooraf-bespreking en vooraf-regeling noodzakelijk. De aanwezigheid ter vergadering sluit niet noodzakelijk deelname in. Ook degenen, die zich reeds als deelnemers meldden aan het Comité voor Koninginnedag worden ter vergadering verwacht. Een geanimeerde wedstrijd werd gespeeld in het gebouw „St. Bavo" tusschen de R.K. Schaakbonden: „St. Bavo" II—Zilk I. Uitslag 8—2. De publüeke tribune van de Haarlentsche rechtbank stond gisterenmorgen weer vol; er werden n.l. weer een aantal diefstallen en he- lingzaken van rijwielplaatjes behandeld. Twee jongemannen hebben een tydlang Haarlem onveilig gemaakt door bijna dage lijks rijwielplaatjes te stelen. Ze vonden in een 31-jarigen, thans gedetineerden koopman uit Haarlem, een gewilligen afnemer van hun gestolen rijwielplaatjes. De opkooper stond Donderdagmorgen terecht als verdacht van heling, niet van de gestolen rywielplaatjes, maar van een dynamo en een rywiellamp, welke hy ook van een der jonge mannen zou gekocht hebben. De man ontkende, doch de Jongemannen waren als getuigen pertinent in hun verklarin gen, dat verd. ze wel gekocht had en ook wist dat ze gestolen waren. De Officier van Justitie zeide dat de twee geheelde voorwerpen slechts een greep zijn uit de vele andere, door verdachte van dieven gekocht. Verdachte is al acht maal eerder veroordeeld. Spr. eischte een jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. W. S. A. Nannfs Gorter, pleitte vrijspraak en vroeg de onmiddellyke invryheidstelling van verdachte, hetgeen de rechtbank, na raadkamer, toestond. Daarna stonden twee los-werklieden, even eens rijwielplaatjesdieven, terecht, tegen wie resp. acht maanden en vijf maanden werd ge- eischt. Ook deze dieven hadden hun plaatjes by den koopman verkocht. De volgende verdachten waren drie helers, een 24-jarige varensgezel uit Haarlem, een 21- jarige expeditieknecht uit Heemstede en een 42-jarige bakkersknecht uit Haarlem, tegen wie drie maanden gevangenisstraf ieder werd geëischt. Twee der helers hebben gestolen rij wielplaatjes van de jongemannen, de derde van een der los-werklieden gekocht. Uitspraak 31 December. Een merkwaardige 36-jarige boekhouder uit Haarlem, tlhans gedetineerd, heeft voor de rechtbank terecht gestaan. De man moest voor een cliënt, wiens zaken hy waarnam, (een slager) belasting betalen, doch hy stak deze belastingpenningen, tot een bedrag van f 36. in zyn eigen zak, zoodat op zekeren dag toch de deurwaarder van de belastingen by den (uiteraard hoogst verbaasden) cliënt ver scheen. Het geval kwam toen uit. Verdachte bekende. Hij had het geld willen aanzuiveren als hij zelf wat ruimer in zyn financiën zat; doch dit laatste gebeurde niet, (2 verschillende samenstellingen) 1 pond Nerfboonv. 64 ct. p. p. 1 ons Kwartjesthee v. 25 ct. p. o. V> pond Cacaov. 15 ct. Vi p. 104 1 pond Koffie v. 44 ct. p. p. 1 ons Kwartjesthee v. 25 ct. p. o. pond Cacao v. 15 ct. V- p. 1 Theebusje(gedécoreerd)20 ct. 104 DTSIM A In aansluiting op onze berichten omtrent de uitbreiding van het Stadhuis en de keuze van het plan v. d. Steur, deelt men ons mede, dat de plannen van de vijf uitgenoodigde architec ten en van de vier vrije inzenders zullen worden tentoongesteld in de tentoonstellingszaal van het Frans Halsmuseum. Deze expositie zal ook voor het publiek koste loos toegankelijk zijn en wel van 23 December tot en met 29 December 1936 op alle dagen van 103 uur en op Tweeden Kerstdag van 123 uur. Ingang Klein Heiligland. zoodat ook het eerste achterwege moest blij ven. De Officier van Justitie wees er op dat ver dachte reeds meerdere malen# is veroordeeld en als zaakwaarnemer slecht bekend staat. Spr. eischte zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. J. v. d. Hoeven, pleitte clementie, op grond van de zeer moeilijke levensomstandigheden van verdachte. Uitspraak 31 December. Wegens oplichting van eenige vereenigingen van postduivenliefhebbers stond een 30-jarige houtbewerker uit Haarlem terecht. Bij duiven wedstrijden wordt n.l. aan iederen deelnemer een verzegelde klok verstrekt. Bij aankomst van de duiven bij de deelnemers wordt de ring van zoo'n duif in deze klok gedaan, waarvan een tydplaat dan vaststelt wanneer de ring in de klok is gedaan. De klok registreert dit tijdstip. Zonder het zegel te verbreken is het onmogelijk de tijdplaten te veranderen. Verdachte had echter zijn klok zóó veran derd dat hij zonder vei-breking van het zegel toeh de klokplaten veranderen kon. Op 14 en 21 Juli 1935 werden duivenwedvluchten vanuit Lier en Vilvoorde gehouden. Verdachte deed ook aan deze wedstrijden mee en ontving dus ook een wedstrijdklok. Daarin deponeerde hij echter een ring van een zijner duiven, die niet aan de wedstrijden deelnam en veranderde tevens de tijdplaten. Zoo slaagde hij er in tel kens een eersten prijs te winnen. Eenige bestuursleden van de vereenigingen werden als getuigen gehoord. Ze vertelden dat verdachte het volste vertrouwen genoot. Hij heeft misschien bij nog meer dan by de twee genoemde wedstrijden fraude gepleegd. Verdachte ontkende dit. Hij heeft nooit vol doening, maar wel altijd pech bij wedstryden gehad. Eens viel de klok uit elkaar en toen is hij op 't idee gekomen de klok te veranderen. Totaal heeftj hij met deze klok aan zestig wedstrijden deelgenomen. Een der bestuursleden deelde nog mede dat verdachte allang in een verdacht licht bij de vereenigingen stond. Hij heeft geprobeerd munt te slaan uit de duiven, die dan zoo heel goed zouden vliegen. De Officier van Justitie zette de juridische en andere moeilijkheden, waarin cieee zaak gewikkeld is geweest, uiteen. Spr. begreep niet hoe verdachte heeft kunnen zeggen dat hy de fraude heeft gepleegd om de „eer" te hebben de wedstrijden te winnen. Er is juist in de duivensport een onzuiver element gekomen doordat de wedstrijden thans om geldpryzen worden gehouden. Op grond van het gunstig reclasseeringsrapport eischte spr. een maand gevangenisstraf met 3 jaar proeftyd. De verdediger, Mr. H. J. Pot, pleitte vry- spraak, subs, clementie. Uitspraak 31 December, Gebouw „St. Bavo": Haarlems Gemengd Koor 8 uur; Laschclub Haarlem, 8 uur; R. K. Bevol- krigsbureau, 8 uur; Best. Grafische bond, 8 uur; Bouwvakbond, 8 uur. Hotel „Van "uds het Raadhuis": Overveen- Bloemendaalsche Burgerwacht, kwart over 8. Hotel „Hof van Holland": Ver. tot bevorde ring van Aquariumkunde en Terrariumkunde „De Natuur", kwart over 8. Café Rest. Gebr. Riankmann: Vereeniging „Op Hoop van Zegen", kwart over 8. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, heeft Missio Canonica verleend aan de navolgende personen in de Districten van de stad Haarlem: Br. Hfenricus, Br. Andreas Joannes, Br. Joan nes Lambertus, Br. Fredericus, Br. Adrianus Br. Jozef, Br. Tarcisius, Br. Willibrordus Johan, Br. Alexander, Mej. Christ. A. J. Campfens, Mej. Gerdina M. J. de Brouwer en Mej. Cath. Nee lissen. Donderdag is te Den Haag in den ouderdom van 58 jaar plotseling overleden de heer A. Koper uit Bennebroek, een zeer bekende per soonlijkheid in tuinbouwkringen. De heer Koper genoot in binnen- en buitenland vooral groote vermaardheid door zyn werkzaamheden als arrangeur van bloemententoonstellingen. Hij heeft onder andere een zeer belangryk aandeel gehad bij de inrichting van de internationale bloemententoonstelling Flora te Heemstede. De overledene was lid van de vaste keurings commissie der Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde en bestuurslid van de afdeeling Haarlem. De begrafenis zal geschieden Maandagmiddag a.s. om twee uur te Bennebroek. Mr. Dr. A. S., Haarlem, 2.50; Mr. A. S. Bloemendaal, 25.00; N. A., Heemstede, 10.00; A. te Haarlem, 2.50; B. te Haarlem, 2.50; A. E. v. B., 5.00. Ten behoeve van het Comité voor de Stille Armen werd by de Twentsche Bank gestort: In opdracht van den heer W. f 2.50; van N. N. f 5; van V. f 5; van K. Kr. f 10. I Rembrandt-theater: Ramona, 2.30, 7 en 9.15 uur. Ciriema-Palace; Een avond in de opera, 7 en 9.15 uur. Overdag Filmac. Luxor-theater: Murder Men, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: Anthoni adverse (De kleine Madonna), 2.30 en één avondvoorstelling om 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur. Ge wone zittingen, 4 en 7 uur; Gewestelyke ver gadering Bouwvakbond. 3 uur. Stadsschouwburg Ver. Koninginnedag. Nat. liederen- en dansavond, kwart over 8. Frans Halstheater: „Kleine Madonna", 2.30 en 8 uur. Luxor-theater: „The Murderman", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace-Filmac, 115 uur „Een avond in de opera", 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: „Ramona", 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 u"r; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppetftk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken- laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in- schryven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10—5 uur. R.R. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dageiyks van 10 tot 12.30, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 5