i 1 1 I Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? Plaats dan een „Omroeper" j voor 80.000 gezinnen J ilBilf DRIE GEZELLIGE KINDERJASJES DRANKEN NACHTPON MAANDAG 28 DECEMBER 1936 SMAKELIJKE ZOETE SCHOTELTJES EEN PRACTISCH BABY- DRAACSTOELTJE iiiiiiniimniinniinimnniiiiiiiiiinmuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiiiiiinnniiiiinniinniiiiiii gittiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiniiininiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiininiiniiniiiiiiniininnniiiiiniiiiiiiiiiiinHiiinnnnPi lllllinillllllllliHlllllillllllllliiiliiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiimiiiiHUiiiiiuiiiiuiiuiiiiiiuuuumiiuimmiiumimiiuuS 'JX VOOR DE FEESTAVONDEN Voor meisjes van 12—14 jaar FOTOREPORTAGE Hertogin WoislawaTeodorazu Mecklen burg, zal als bruidsmeisje fungeeren bij het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana Zestienhonderd schoolkinderen brachten Donderdag een zanghulde aan H. K. H. Prinses Juliana in de zaal van den Haagschen dierentuin. In de loge luistert de vorstelijke bruid (links) naar de kinderstemmen Ook het his torisch Binnen hof in de Resi dentie wordt versierd. Een kijkje op de werkzaam heden Eenige deelnemers aan den Jaarlijkschen Internationalen veldloop van D. H. C. op Tweeden Kerstdag in den mist in de landelijke omgeving van Delft Soelmoment uit den interland-hockeywedstrijd Zuid-Nederland België, welke te Tilburg werd gespeeld Tijdens een dichten mist strandde de Scheveningsche logger Sch. 266 nabij Monster. Sleepbooten trachten het vaartuig weer vlot te sleepen Fig. 246 is echt al 'n beetje damesachtig, maar onze dochters van 13 of 14 jaar kun nen dat al best hebben. Het jasje is ge maakt van grijze effen stof, heeft een breede voorbaan en rugnaad. De groote kraag is van achteren rond geknipt en is versierd met een rand van petit gris. Ook de breede manchetten hebben deze gar neering. De mantel heeft schuin ingeknip- te zakken en er wordt een smal ceintuurtje bij gedragen. Het patroon is verkrijgbaar in bovenwijdte 76 en 80. Benoodigde stof 2.25 M. van 140 c.M. breed. Fig. 307 is een heerlijk regenjasje, dat we natuurlijk van loden maken, zoodat het ook bij koud weer en sneeuw gedragen kan worden. Het heeft een plat kraagje, capu chon, vertikale zakken (voor het inrege nen) en een rij knoopen. Benoodigde stof: 1.80 M. van 140 c.M. breed. Het patroon is te verkrijgen in bovenwijdte 64 en 68. Het leuke jasje eindelijk op fig. 275 is gemaakt van tweedstof. Het heeft een pelerinekraag, die op den rug gespleten is en ingestikte zijpanden, die meteen de zakken vormen. Zooals we op de teekening zien, is het jasje heel even getailleerd. Het patroon is te verkrijgen in bovenwijdte 68 en 72 en we hebben er 2.25 M. stof voor noodig. POLA In gezinnen met kinderen wil men, bij feestelijke gelegenheden, liefst warme melkdranken geven: chocolademelk, anijs melk enz. Van de minder bekende melk dranken geef ik hieronder even de recep ten. Vanillemelk. Op 1 L. melk laat men, zeer langzaam, X stokje vanille trekken. Als de melk tegen de kook is, voegt men er 35 gr. suiker bij en men bindt ze met 'n weinig sago of maizena. Citroenmelk en Sinaasappelmelk. Hier voor rekent men op 1 L. melk de zéér dunne schil van 'n citroen of van 'n si naasappel, die men langzaam in de melk laat aftrekken, waarbij men weer 35 gr. suiker voegt en die men 'n weinig bindt. Saffraanmelk vraagt voor het smaakje, op 1 L. melk, 1 gr. saffraan. Verder suiker en bindmiddel. Anijsmelk. In plaats van anijsblokjes kan men, op 1 L. melk, 10 gram anijszaad nemen en 40 gram suiker. Slemp is iets hartiger van smaak. Hier voor rekent men, bij 1 L. melk: 1 thee lepel thee, 4 kruidnagelen, 'n klein stukje pijpkaneel, 'n klein stukje foelie en gram saffraan. Al deze kruiden bindt men in 'n dun lapje en laat ze dan in de melk, zeer langzaam, aftrekken. Dan neemt men de kruiden eruit, voegt er 40 gr. suiker bij en bindt de melk met maizena of sago. Nu nog 'n paar recepten welke enkel voor de grooten zijn bestemd- Bisschop. Bij 1 flesch rooden wijn re kent men 1 citroen, 10 kruidnagelen, /2 pond suiker, voor 5 cents eau de carmes (bij drogist verkrijgbaar) en y2 flesch water. De citroen wordt goed gewasschen en de 10 kruidnagelen worden erin gestoken. Men laat ze dan heel langzaam trekken in het water, dat men daarna met de sui ker even laat koken. Men voegt daar den wijn bij en de eau de carmes, en laat alles goed heet worden, doch niet meer koken. Eierpunch. Ook dit is een ouderwetsche drank, zeer gewild op koude avonden. Men rekent hiervoor, bij 1 flesch wijn: 4 eierdooiers, 1 ons suiker en het sap van 'n halven citroen en van 'nheelen sinaas appel. De 4 eierdooiers klopt men met de sui ker, men roert daarbij den wijn en het vruchtensap en roert alles samen, au bain Marie tot de vloeistof wat gebonden is. A. K. P. Bovenwijdte 88 c.M. Schouderbreedte 12 c.M., lengte middenvóór 90 c.M-, mouw lengte 56 c.M. Benoodigd: 2.60 meter flanel of popeline van 70 a 80 c.M. breed, 2 knoopen. Wanneer we de stof dubbel gelegd heb ben, plaatsen we voor- en rugpand op de stof (midden-voor en midden-achter aan de vouw) dan hebben we nog een hoogte voor de mouten. De manhcetten knippen we naast het voorpand; kraag en beleggen naast het rugpand. In het voorpand maken we aan weers kanten van den schouder twee figuurna den, die 2 c.M. diep en 12 c.M. lang zijn. Midden-vóór knippen we in, op een leng te van 20 c.M. en stikken aan linker- en rechter-voorpand een beleg van 4 c.M., waarvan 2 c.M. voor overslag en 2 c.M. voor terugslag. Den kraag maken we van dubbele stof. De hals kan open en gesloten gedragen worden. De mouwnaad wordt op den zijnaad van de nachtpon geplaatst. De manchet wordt van dubbele stof gemaakt. We denken er vooral om, dat overal voor naden 2 c.M. bij aangeknipt moet worden. C. M. Roomstruif. Benoodigd: 2 eieren, 4X eet lepel bloem, 3 lepels suiker, 3 lepels ge smolten boter en y2 glas melk voor 't be slag. Men klopt eerst de dooiers met de suiker, roert daar de bloem goed doorheen, vervol gens de boter en de melk en tenslotte het stijfgeklopte wit van de eieren. Dan legt men 'n stuk boter in de koekepan, laat die even smelten en doet er de helft van 't beslag in. Dit bakt men, op 'n petroleumstel, aan één kant mooi lichtbruin. Vervolgens bakt men de andere helft van het beslag op dezelfde manier en men legt de beide koeken, met de ongebakken kanten op el kaar. Tusschen beide helften kan men nog 'n laagje jam leggen ofwel slagroom, wat het gerecht nog feestelijker maakt. Ook zonder deze vulling echter is de roomstruif, die men koud en aan punten gesneden op dient, zeer smakelijk. Sneeuwballen. Benoodigd: bij 1 liter melk, 4 eieren, 1 stokje vanille, 2 lepels maizena, 4 lepels suiker. De dooiers worden apart geklopt en de eiwitten klopt men héél stijf met 'n deel van de suiker, terwijl men de maizena met 'n weinig van de melk aanmaakt. De melk laat men trekken met de vanille in een ruime pan. Als ze kookt schept men er het stijf geklopte eiwit met 'n eetlepel in. Deze eiwitballen laat men ongeveer 'n mi nuut in de melk koken en schept ze dan met 'n schuimspaan eruit. Terwijl men ze laat uitlekken voegt men de suiker bij de melk, roert er de aangemaakte maizena doorheen en laat deze vla 2 a 4 minuten zachtjes koken, terwijl men blijft roeren. Van het vuur roert men er de goed geklopte eierdooiers doorheen. Dan schept men de vla op een vlaschotel en schikt de sneeuw ballen daar sierlijk boven op. Men kan dezen schotel verder nog garneeren met kleine hoopjes roode gelei. A. K. P. Voor dit baby-draagstoeltje hebben we noodig stevig canvas. Het patroon is ge- teekend op fig. 1. Het middelste stuk 39 X 25 c.M., het zitvlak kan voorzien worden van een dubbelen bodem: een extra stuk can vas met stevig linnen ertusschen. Het can vas en het linnenstuk wordt even kleiner genomen dan de zitting, zoodat de wanden rondom gemakkelijk voegen. Het uitgevouwen model van linnen met den afgestikten bodem, wordt nu rondom afgewerkt met veterband. Vervolgens ziet in fig. 2 hoe op 10 c.M. van den zijkant een strip aangestikt wordt var. 7 c.M. breedte en 44 c.M. lengte, dubbel genomen en dichtgestikt met een naad van 1 c.M. rondom, dus wanneer dichtgestikt, omge keerd en uitgestreken is de strip 42 c.M. lang en 5 c.M. breed. De reep wordt op de manier als in Jig. 2 aangezet 10 c.M. van den buitenkant "V 1 Li.- 1 i t t i. Vervolgens knippen we twee reepen can vas van 7 X 28 c.M., stikken deze op de zelfde manier tegen elkaar zoodat we een stevigen strip krijgen van 5 X 26 c.M. Deze wordt dubbel genomen als een lus en pre cies in het midden 1 c.M. diep aangestikt, (zie teekening) Vervolgens krijgen de beide zijkanten in slagen om ronde stokjes door te halen. 3 c.M. breed is de zoom en 1 c.M. voor binnen-inslag. Deze kanten moeten een paar maal op de machine gestikt worden. Op gelijke afstanden worden nu knoopsgaten gemaakt in de stukjes welke het draag- stoeltje in verband brengen. Het gedeelte met de knoopsgaten wordt naar binnen ge bracht, de wanden met de knoopen rechtop gezet en vastgemaakt zoodat de knoopjes naar binnen vallen. De lange strip wordt door de lus gehaald en aan den anderen op- staanden wand verbonden met lusjes en knoopjes. Het draagstoeltje is dus gemakkelijk op vouwbaar in een tasch mee te nemen en U kunt er op de wandeling zeer veel plezier van hebben wanneer de kleine peuter moe wordt. Inplaats van de knoopsluiting kan het geheel ook in elkaar gestikt worden. D. L.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 4