9 a 20% KORTING hö&CHHjIlK WIJ ZIJN. ONS MERK IS. De Oranjefeesten in Oost Haarlem, 3 Jan. BREEMEN Kerkelijk leven De aanhouding van de Soton ITALIAANSCH-BRITSCH ACCOORD ONS MERK IS NIET... WIJ ZIJN NIET, HET SYMBOOL VAN VERTROUWEN ZONDAG 3 JANUARI 1937 Planting herinneringsboom op het Nagtzaampleinfeesten op het Teylerplein Diverse attracties Jubileum J. A. Reus Programma van de Haarl. Radio centrale op Maandag 4 Jan. Jubileum aan de Stads-Apotheek Toespraken en mooie geschenken bij het zilveren ambtsfeest De gouden medaille Het personeel huldigt OFEINIBARE WERKEN Afscheid A. A. Hillebrand Afscheid Th. W. Hetem BURGERLIJKE STAND Electro-Huishoudboek Afscheid H. van Niekerken XerxesStormvogels V.S. V.F eyenoord TIJDELIJK ST00MEN - VERVEN PASTOOR C. A. A. KROFT Zilveren priesterfeest gevierd Bennebroek Nadere bijzonderheden over de represailles door den Duit- schen kruiser Een serie inbraken opgehelderd Twee verdachten, onder wie een beruchte Rotterdammer, aangehouden AGENDA 3 Januari Bioscopen Zaterdag te Rome onderteekend Uw brandstoffen bezorgers... Uw adv stellen va iseurs bij het be- in uw brandstoffen zoo maar een aanduiding HAARLEM DRUKTE IN DE HOFSTAD Stroom van bezoekers uit de beide stations J. P. WIJERS' INDUSTRIE EN HANDELSONDERNEMING EEN BERNHARD-PLEIN TE BANDOENG Hofstede afgebrand STAD UWS Het bestuur van den Oranjebond „Prinses Juliana" zendt ons het officieele programma Van de feestelijkheden ter gelegenheid van het Prinselijk huwelijk. Het monument op het Nagtzaamplein zal lederen avond tot en met 7 Januari feestelijk Verlicht zijn en 's avonds van 810 uur is er concert. Op 6 Januari worden de feestelijkheden inge leid met koraalmuziek op de Amsterdamsche Poort ('smorgens 9 uur). Om half elf zal de Prins Bernhard-boom op het Nagtzaamplein geplant worden. De eiken-boom is geschonken door de Kon. Ned. Vereeniging v. Tuinbouw en Plantkunde en zal vanuit Zeist getransporteerd Worden. Aan de planting zullen ongeveer 300 kinderen deelnemen, zoowel jongens als meis jes boven de 7 jaar. Elk kind neemt een oranje lint van één el mede. De stoet stelt zich op aan de Papentorenvest (midden gedeelte); de kinderen moeten uiter lijk 10 uur daar aanwezig zijn. De stoet zal in optocht met boom, muziek en vaandel om kwart voor 10 vertrekken en maakt de volgen de route; Papentorenvest, Oostvest, Amster damsche brug, Amsterdamstraat, v. Berestein- Straat, Lootsstraat, Zomerkade, Nagtzaamplein, planting van den boom. Rond den boom zal door alle aanwezigen het „Wilhelmus" gezon gen worden met muzikale begeleiding van de Post-Harmonie. Ter gelegenheid van deze planting hebben alle kinderen van de scholen uit Haarlem-Oost vrijaf. Met het oog op de gemeenteraadsverga dering des middags heeft men de planting des hicrgens gesteld. Des middags van 24 uur kan toen de carillonbespeling vanuit den toren van de kerk van St. Jan aan de Amsterdamstraat beluisteren. Op het Teylerplein heeft men een grooten feestelijk verlichten bal vloer gemaakt, die van 512 uur opengesteld zal zijn. Op 7 Januari: eveneens des morgens om 9 Uur koraalmuziek op de Amsterdamsche Poort. Van 10 uur tot half 11 worden aan de kinderen der leden versnaperingen uitgedeeld op den bal- vlcer op het Teylerplein. De oranje gekleurde kaartjes voor één rit kunnen de kinderen ge bruiken voor de attractie, die zij zelf verkiezen. Sij de uitdeeling moeten de geel gekleurde kaartjes (waar alleen een stempel op staat) Worden meegebracht. De uitzending van de hu welijksplechtigheden in Den Haag zullen ge schieden vanuit het monument op het Nagt zaamplein van 11 uur tot half 12. Des middags Van 24 uur carillonbespeling vanuit den to ren van de kerk van St. Jan. Om half 2 kin dervoorstelling in het Veilinggebouw aan den Kleinen Houtweg. De kinderen der leden heb ben alleen vrijen toegang, wanneer zij 7 jaar of ouder zijn (tusschen 7—13 jaar) en zijn onder geleide van het bestuur. Er zijn alleen staan plaatsen. Kaarten hiervoor kunnen gratis af gehaald worden bij J. H. van Engelen, 2e Zuid- Pclderstraat 22, alléén Maandag 4 Januari, des Piiddags van 2—4 uur; bewijs van lidmaatschap medebrengen. Elk lid krijgt 3 kaartjes, die een blauwe kleur hebben. De kinderen stellen op °P het Emoplein (Bavodorp) en vertrekken om kwart voor één met muziek, langs Emostraat, Van Keulenstraat, Zomerstraat, Zomervaart, Anthoniestraat, O. L. Vrouwe Gracht, Spaar- bebrug, Kampervest, kleinen Houtweg, Veiling gebouw. De kinderen gaan op eigen gelegenheid baar huis als de voorstelling geëindigd is; dit Zal om ongeveer half 4 zijn. Van 5—12 uur dansen op den balvloer op het teylerplein. Om 8 uur lampion- en fakkeltocht. Lampions met stok en kaars worden verstrekt tegen 5 cents compleet. De stoet stelt zich op °P het Emoplein, waar de lampions verkrijg baar zijn vanaf half 8. Be stoet vertrekt 8 uur. Van 8—10 uur zijn dan nog eenige muzikale handelingen. In verband met het jaargetijde zullen de ver makelijkheden ditmaal niet op de Zomervaart, doch op het Teylerplein gehouden worden en zijn geopend op 6 en 7 Januari van 's morgens 9 uur tot 's nachts 12 uur. Het muziekgezel schap Pennarts zal 6 en 7 Januari met vroo- teke en populaire muziek door de straten trek ken. Tot slot verzoekt het bestuur van den Oranjebond „Prinses Juliana" aan alle bewo- bers van Haarlem-Oost, om van 27 Januari door het uitsteken van de vlag uiting te geven dan de feestvreugde. Naar wij vernemen zal het bestuur stappen bij het Gemeentebestuur doen, om te pogen de Amsterdamsche Poort feestelijk te verlichten. zitter van het college van commissarissen, wet houder W. Roodenburg. Spr. prees de toewij ding van de jubilare.sse en wees op de hoog conjunctuur waarin de apotheek verkeert. Hij wenschte haar nog vele jaren gezondheid en overhandigde haar de gratificatie. Mej. Honig, apothekeres, zeide, dat de feeste- linge vijf verschillende chefs heeft gehad. Eerst was de apotheek gevestigd aan den Kampersin gel en daarna in het Gasthuis. Het aantal re. cepten is de laatste jaren minstens verdub beld. Spr. uitte de beste wenschen en overhan digde als aandenken een zilveren kandelaar. Bij de officieele huldiging waren o.a, tegen woordig de geneesheer-directeur, de directrice en administrateur van het gasthuis, eenige dok toren, een aantal verpleegsters, collega's etc. Zij allen kregen nog gelegenheid om de jubila. resse persoonlijk te complimenteeren. En nu ge. niet mej. van Leeuwen van de krachtens de ambtenarenwet verleende vacantie Programma I: Hilversum I (Huizen). Programma II: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen; 8.20 Parijs R.. 9-05 Keulen; 9.20 id.; 11.20 Danmarks Radio; 12.20 Brussel Vlaamsch; 12.50 id.; 1.20 id.; 1-30 te.; 1.50 id.; 2.20 Nat. Programma; 2.50 id.; 3.20 id.; 3.50 id.; 4.20 Parijs Radio; 5.20 Keulen; 6-20 London Regional; 7.20 Weenen; 8.20 id.; S.30 Motala (of Diversen); 10.20 Keulen; 11.20 Parijs Radio; 11.50 id. Programma IV: 8.00 Brussel Vlaamsch; 8.20 te.; 8.30 id.; 8.40 id.; 8.45 id.; 9.00 id.; 9.20 Di versen; 10.35 London Regional; 10.50 id.; 11.05 id.; 11.35 id.; 12.20 id.; 1.20 id.; 2.05 id.; 2.50 id.; 3.50 id.; 4.20 id.; 4.50 id.; 5.20 Nat. Pro gramma; 5.35 id.; 6.20 Diversen; 7.00 Nat. Pro- gramma; 7.40 id.; 8.20 London Regional; 8.40 id.; 9.20 id.; 10.20 id.; 10.45 id. Programma V; 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Piano."oliPiano Medley No. R. 14, Piano JVfedley No. R. 12, Charley Kunz; Rose Marie, The town Talks, Patricia Rossborough. Hawaiian: Hawaiian Starts are gleaming, Lin V/ilford Hawaiians; Oh Rosalita, Aloha Oe, Hawaiian Star of love, The Hawaiian Beech Songsters. Potpourri's: Eine lustige Schlagerfahrt, Os car Joost Tanz orchestre; Wir sind Richtig, Adalbert Lutter; Eine lustige Eisenbahnfahrt, Groot orkest. 8.00—12.00 Diversen. Mejuffrouw Chr. van Leeuwen herdacht Saterdag het feit, dat zij voor 25 jaar als apothekers-assistente werd aangesteld aan de Stads-Apotheek. Zij werd des morgens in de Regentenkamer van het St. Elisabeth's Gast huis ontvangen en toesesproken door den voor. Ir. J. A. Reus, die 1 Januari zijn zilveren ju bileum vierde als directeur van het gemeente lijk electriciteitsbedrijf, is gisteren in het bij zijn van talrijke plaatselijke autoriteiten gehul digd. Om half twaalf werd de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen officieel ten stadhuize ontvangen en nadat mevrouw een fraaie bou quet rose anjers was aangeboden, begaf men zich naar de kleine raadzaal, waar velen ter verwelkoming aanwezig waren. Wij noemen burgemeester C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, de vier wethouders, talrijke raads leden, zoo goed als alle directeuren en hoofden van takken van gemeentelijken dienst. Verder den heer J. van Oldenborgh, directeur van het P. E. N., Mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten van Noord Holland en voorzitter van den Raad van Commissarissen van P. E. G. E. M. en voorzitter van den Raad van Toezicht van het P. E. N. etc. De burgemeester sprak een welkomstwoord, wees op de volledige overgave van den jubila ris, op zijn toewijding en op zijn successen, die toenamen met den gestadigen groei van het groote bedrijf. En het is dan ook niet verwonderlijk dat de opvolgende Gemeenteraden en Colleges van Burgemeester en Wethouders het Electriciteits bedrijf met een welwillend oog bezien. Want het mag dan waar zijn dat de ver diensten van een directeur van een overheids bedrijf niet mogen worden afgemeten naar het bedrag van het saldo, dat hij jaarlijks in de ge meentekas stort, vast staat toch wel, dat de Directeur die erin slaagt om met inachtneming van de hem door Raad en Dagelijksch Bestuur aangegeven richtlijnen, zijn batig saldo zoo hoog mogelijk op te voeren, van de instem ming van het Gemeentebestuur met zijn beleid verzekerd kan zijn. Wij hébben in den loop der jaren, kunnen Waarnemen hoe ge er steeds op uit zjjt ge weest door een doeltreffend reclame- en ac quisitie-systeem ook de onder het publiek min der bekende toepassingen der electriciteit in gang te doen vinden. En dat op dit oogenblik nog niet in iedere keuken een electrisch fornuis te vinden is, is aan andere factoren te wijten en zeker niet aan de wijze waarop u onze huisvrouwen van het nut ervan tracht te doordringen. Heb ik mij in mijn beschouwing tot dusver beperkt tot uw taak als Directeur van ons ge meente-bedrijf, op een dag als deze mag zeker niet onvermeld blijven uw mede-directoraat van de Pegem. Wij weten uit persoonlijke ervaring hoe vele beslommeringen ook deze nevenfunctie u geeft. Was ik niet overtuigd, dat de verhoudingen in de Pegem-directie van den meest aangenamen aard zijn, het beeld van het kersen eten met groote heeren zou mij onwillekeurig in de ge dachten komen. Wij weten echter, dat deze vergelijking hier misplaatst zou zijn omdat er van het „gooien met de pitten" hier geen sprake is. Maar scherts ter zijde, wij gevoelen levendig dat uw positie als Directeur van het kleinste der drie participeerende bedrijven niet de ge makkelijkste is en wij waardeeren bijzonder de immer zoo onbevangen wijze waarop gij de be langen van Haarlem in het Pegem-verband steeds hebt voorgestaan. Het Gemeentebestuur heeft niet geaarzeld u op dezen dag een blijk van waardeering te ge ven in een vorm welke hopelijk uw instem ming zal hebben. Het heeft besloten, u aan te bieden de gou den medaille der gemeente, een onderscheiding welke haar waarde ontleent aan de zeldzaam heid, waarmede zij wordt verleend. Moge deze eerepenning waaraan een geheel persoonlijk karakter gegeven is door de in scriptie en de emblemen, welke erop zijn aan gebracht, u tot het einde uwer dagen een schocne herinnering zijn aan uw zilveren ju bileum. (Applaus). De medaille bevat de volgende opdracht- De Gemeente Haarlem aan Ir. J. A. Reus als blijk van waardeering voor de uitstekende dien sten door hem gedurende 25 jaren als direc teur van het Electriciteitsbedrijf aan de ge meente bewezen. 1 Jan. 1912—1 Jan. 1937. Aan den anderen kant van de medaille staan emblemen van het electriciteitsbedrijf (gloei* lampen, dynamo en bliksemschicht). Verder is de naam Dordrecht daarop vermeld, de ge boorteplaats van den heer Reus. De gemeente-secretaris, Mr. A. Wesstra, sprak namens de directeuren en hoofden van takken van dienst, die een fraaie bloemenmand aan boden. Spr. wees op den prettigen omgang, die nooit iets te wenschen heeft overgelaten en wenschte den heer Reus van harte geluk. Mr. A. Bruch sprak namens Pegem en P. E. N. en wees op de belangrijke rol, die Haarlem speelt in de gewestelijke electriciteitsvoorzie- ning. Reus, aldus spr. is een groot technisch man en bezit daarnaast het geluk het fatsoen lijke koopmanschap steeds hoog te houden. In de contact-organisatie moet gegeven worden en moet men toch blijven opkomen voor de be langen, die men vertegenwoordigt. De jubila ris nu heeft steeds met groot stuurmanschap door de moeilijkheden heen gezeild, hij werkte voor eigen bedrijf maar demonstreerde ook steeds zijn technische bekwaamheden in de ge westelijke commissie. Mr. Bruch haalde daarna eenige herinne ringen op uit de dagen, dat hij nog wethouder van Haarlem was en sprak de hoop uit, dat ir. Reus nog lang zal blijven de goede, verstandi ge koopman -„zuinig in het beheer, maar met voornaamheid en waardigheid." De heer Reus dankte voor de huldiging en voor het vertrouwen, door het gemeentebestuur steeds in hem gesteld. Veel gecombineerd werk heb ik moeten verrichten, aldus spr., maar- steeds was de samenwerking met de collega's van het Pegem allerprettigst. De jubilaris meende, dat het bedrijf in opgaande lijn zal gaan en dat in de toekomst zeker veel bereikt zal kunnen worden. Daarna werd de eere-wijn geserveerd en drukten de aanwezigen den feesteling en zijn familie de hand. Des middags kwamen talrijke vrienden en bekenden ter receptie in de woning van den directeur. Toen de familie Reus op het kantoor van het G. E. B. arriveerde, bpod Ans van Diemen, dochtertje van een der personeelsleden, bloemen aan. Namens het personeel bood de bedrijfsir. J. J. de Bruin de gelukwenschen aan, waarna de heer J. Rijkeboer met een korte toespraak een pastelteekening en een bloemenmand na mens allen overhandigde. In de versierde werkplaats werden namens den directeur ververschingen aangeboden. Met ingang van 1 Januari 1937, is aan den heer Hillebrand, architect bij het bedrijf voor Openbare Werken, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, na 33 dienstjaren, eervol ontslag uit den gemeentedienst verleend. In een feestelijk versierde kamer van het bureau werd op 31 December j.l. a 'scheid ge nomen, waar de heer Hillebrand, d e in gezel schap van zijn echtgenoote en jongsten zoon per auto van zijn woning was gehaald, werd ontvan gen. Behalve vele ambtenaren van dit en an dere bedrijven, waren bij dit afscheid aanwe zig: de wethouder van Openbare Werken, de heer M. A. Reinalda, de directeuren van het Frans Halsmuseum en het Openbare Slacht huis, Ir. Mink, de commandant van de Brand weer. de archivaresse enz. De directeur van Openbare Werken, Ir. M. H. Maas, sprak den heer Hillebrand op zeer waardeerende wijze toe. Hij stelde alle goede eigenschappen van den scheidenden ambtenaar in het licht. Met groote nauwgezetheid en toe wijding heeft de heer Hillebrand steeds zijn taak in dienst der gemeente vervuld, aldus spr., aanvankelijk als eerste teekenaar en later als architect. De directeur wees er op, dat de samenwerking met den heer Hillebrand, met wien hij sinds 1933 meer in persoonlijk contact is gekomen, steeds van aangenamen aard is geweest. De directeur memoreerde de belangrijkste bouwwerken, welke in den loop der jaren on der de leiding van den heer Hillebrand zijn tot stand gekomen ni. de bouw Van een drietal H.B.Ssen, de verbouw van het voorm. Wees huis aan het Groot Heiligland tot Frans Hals museum, verschillende uitbreidingen en ver bouwingen van het Openbaar Slachthuis, enz. De laatstelijk uitgevoerde werken zijn de in richting van een gedeelte van de voorm. Jans- kerk tot gemeente-archief en de bouw van een centralen post voor de Brandweer. Weth. Reinalda verklaarde, hoewel B. en W. niet bij alle gelegenheden, ambtenaren betref fende, kunnen aanwezig zijn, dat hij er prijs op stelde, bij het afscheid van den heer Hille brand tegenwoordig te zijn. Hij kende hem sinds 36 jaren en had in verschillende functies zijn arbeidskracht en arbeidslust leeren ken nen en waardeeren. Hij legde er den nadruk op, dat het Gemeentebestuur dankbaar is, voor wat architect Hillebrand voor de gemeente heeft gedaan en voor wat in het algemeen in deze moeilijke tijden de ambtenaren presteeren. Hierbij bracht spr.hulde aan den directeur van Openbare Werken voqr de wijze, waarop hij zijn ambtenaren tot een vruchtbare samen werking weet te stimuleeren en voor de waar deering die hij heeft voor zijn personeel. De wethouder eindigde met den heer Hillebrand en zijn gezin nog vele jaren in goede gezond heid toe te wenschen. De heer Niesten, inspecteur van Openbare Werken, sprak mede namens alle collega's. Hij releveerde, dat de heer Hillebrand was geweest een humaan chef en een vriend van allen en bood een boekwerk aan. De heer Steinkamp bracht, als vertegenwoor diger van het Nationaal Verbond van Ge meente-ambtenaren den heer Hillebrand dank voor de nauwgezetheid waarmede hij als be stuurslid steeds de belangen van de ambtenaren had behartigd. Zijn geschenk was een fraaie mand met bloemen. De heer Hillebrand, die zichtbaar onder den indruk was van de ontvangen bewijzen van waardeering, dankte alle sprekers en verder alle directeuren enz. waarmede hij een aangename samenwerking had mogen hebben. Alle aanwezigen namen hierna van den heer Hillebrand afscheid. Met ingang van 1 Januari 1937 is aan den heer Th. W. Hetem, bode bij het bedrijf voor Openbare Werken, eervol ontslag uit zijn be trekking verleend. De heer Hetem kwam in 1905 in gemeente dienst, en werd 1 Maart 1924 benoemd tot bode bij Openbare Werken. Vergezeld van zijn echtgenoote werd de heer Hetem. die met een auto van zijn woning was gehaald, in een versierde kamer van het bu reau van Openbare Werken binnengeleid. Een groot gedeelte van het personeel was daar reeds aanwezig en begroette hem met applaus. De directeur Ir. M. H. Maas, richtte woorden van waardeering tot den heer Hetem, die 32 jaar in gemeentedienst is geweest, en zich steeds heeft onderscheiden door trouwe plichts betrachting. Hetem was bekend om zijn welwil lendheid en de ambtenaren zien hem noode vertrekken. De directeur bracht hem dank voor de toewijding, waarmede hij steeds zijn taak heeft verricht en sprak de hoop uit, dat de heer Hetem nog vele jaren in goede gezondheid van zijn pensioen zou mogen genieten. De heer Elffers, inspecteur bij het bedrijf, wenschte den heer Hetem met zijn echtgenoote een gezelligen levensavond en bood hem als blijk van waardeering een hanglamp aan. De heer Hetem sprak een dankwoord. Alle aanwezigen namen hierna van den heer Hetem afscheid. Geboren: 29 December: A. M. Dingshoff Drogtrop z. 30 December: W. v. d. Bosch—'Vissink d. 31 December: M. A. Poelgeest—Luijt z; A. Boeree—Sleutel d; J. W. Balk—Delissen d. 1 Januari: T. Gooijerv. d. Tuin z; R. M. Rosa Gastaldo—Rorai z; C. Sampimon—Kers- seboom d; A. C. M. v. d. LansUphoff d. Overleden: 30 December: E. M. Burry— Hester, 56 j., Zaanenstraat. 31 December: A. Peper, 71 j., Schotersingel; P. C. v. d. Goes, 51 j., v. d. Hulststraat; P. W., 16 mnd., z. v. C. W. Dijkzeul, Waarderpolder. 1 Januari: T. C. VersteegKalsbeek, 71 j., Romolenstraat; P. F. Hagen, 78 j., Z. B. Spaar- ne; J. H. C. Vriend—de Loor, 65 j., Wilsons- plein. In ons blad van Nieuwjaarsmorgen werd ver meld, dat door het Centraal Bureau de V.D.E.N. en het Gem. Electriciteitsbedrijf van Haarlem de „Electro.Huishoudboeken" aan de De feestelijke verlichting van „Paushuize" te Utrecht fllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllillllllllllllllllllllllillllllllllllllillli H Vincentius vraagt jij Wat U niet meer draagt. He'lp veel nood te keeren jjj Met uw gebruikte kleeren. N. Groenmarkt 22 of telef. 11018 |j SÏIIIllllllllllllllülllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIillllllllllllllllllIl11"^ afnemers zouden zijn verstrekt, waardoor de indruk kan worden gevestigd, dat dit geheel voor rekening van het Electriciteitsbedrijf zou zijn geschied. Deze uitgave wordt echter voor 50 pet. door de diverse Haarlemsche installa teurs bekostigd en ook zij hebben dus wel dege lijk hieraan medegewerkt. Donderdag heeft de heer H. van Niekerken als hulpopzichter afscheid genomen van het personeel van het Frans Hals-museum. In de directeurskamer werd hij, in tegen woordigheid van het geheele personeel, door den directeur toegesproken, die memoreerde dat hij vanaf 1913 steeds plichtsgetrouw en op uitnemende wijze zijn taak had vervuld. Als souvenir werd hem een rooktafel met toebehooren overhandigd. Stormvogels Hollenberg Haak Sr. Haak Jr. Bravenboer Wey Tol v. d. Steen v. d. Pel Schoorl Fijen Prins V. S. V.: Michel Jr. Broek Van der Griendt Van Os De Vries Van Osch Heins De Koning Michel Sr. Sterk Teeling In de parochiekerk van den H. Jeroen te 'sGravenhage (Spoorwijk) werd Zaterdagavond de viering ingezet van het zilveren priesterfeest van pastoor C. A. A. Kroft. Deze viering was tot dezen dag uitgesteld, aangezien de eigen lijke herdenkingsdag op 23 December j.l. viel, midden in de Kerstdrukte. De eerwaarde jubi laris werd te half acht onder klokgelui en or gelspel ingehaald in de parochiekerk. Bruidjes en koorknapen ontvingen den pastoor in de feestelijk versierde kerk. Z.Eerw. werd begeleid door de vier parochie-kapelaans en de leden van het kerkbestuur. Na een welkomstlied volgde een toespraak door kapelaan H. Jansen, die namens de paro chianen aan den pastoor het gemeenschappe lijk feestgeschenk overdroeg, ter vrije beschik king in het parochiewerk. De plechtigheid werd hierna met een Lof van dankbaarheid, opgedragen door pastoor Kroft, besloten. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis. Half 12 catechismus; 7 uur Openb. Verg. v. d. Aartsbroederschap. H.H. Missen in de week om kwart vóór 7 en 8 uur. DINSDAG 8 uur Congregatie v. d. oudere afd. meisjes. WOENSDAG 8 uur gezongen H. Mis; C. v. d. Jongere Meisjes; half 8 Lof met Te Deum. DONDERDAG 9 uur gezongen H. Mis. ZATERDAG van 4—8 uur biechthooren; half 8 Maria-Lof. (Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag) BERLIJN, 2 Jan. (D.N.B.) De kruiser Koenigsberg, die op 1 Januari het Spaan- sche stoomschip Soton gesommeerd had te stoppen, heeft, daar dit stoomschip aan de zen eischt geen gehoor gaf, eerst twee scho ten in de lucht gelost en toen dit geen resul taat had eenige schoten met scherp in dc buurt van het stoomschip afgevuurd. Het stoomschip geraakte bij de poging te ont snappen voor de haven van Santona aan den grond en werd door de bemanning vrijwillig ver laten. De bemanning werd door een Spaansche visschersboot aan land gebracht. De kruiser Koenigsberg heeft zijn reis voort gezet. Leden der bemanning van het stoomschip Soton bevinden zich niet aan boord van den kruiser. Havas meldt, dat de Soton op weg was van Bilbao naar Santander. Na de gebruikelijke sig nalen heeft de commandant van den kruiser geëischt, dat de tweede officier van de Soton aan boord van de Koenigsberg zou komen. Daar werd hij uitgenoodigd 'n verklaring te teekenen. waarin hy erkende, dat de opvraging der scheepspapieren van de Soton geschiedde als vergelding wegens het onderzoek aan boord van het Duitsche oomschip Palos De Soton kreeg bevel haar route te wijzigen en zich naar een haven in Galicië te begeven, welke zich in handen der rechtscher. bevindt. Bij zijn terugkeer aan boord van de Soton stelde de tweede oficier de bemanning in kennis van het resultaat san zijn bezoek. De Soton voerde de order niet uit, doch begaf zich naar land, waar zij kort daarop strandde. Tijdens deze manoeuvre werd het door den kruiser onder vuur genomen, zij het zonder resultaat. Een vliegtuig der regeering verscheen toen ter plaatse. Het vloog boven den kruiser, welke zich haastte de volle zee te bereiken. Na eenige uren slaagde de Soton er in los te komen. Het schip zette zijn reis naar Santander voort. Het feit, dat het eenige minuten na de aan houding op het strand kon loopen bewijst, al dus besluit Havas, dat het zich binnen de Spaansche territoriale zone bevond. In de laatste maanden werd een serie inbra ken gepleegd in de Alblasserwaard en omgeving. De gemeente-politie, rjjksvelciwacht en mare chaussee stelden een onderzoek in dat tot re sultaat had, dat vanwege de brigade-mare chaussee te Papendrecht, in samenwerking met de rijksveldwacht, huiszoeking is gedaan ten huize van C. ten B. te Capelle aan den IJssel. Men vond zoowel inbrekerswerktuigen als van inbraak afkomstige goederen, welke in beslag werden genomen. C. ten B. werd in arrest gesteld. Het voortgezette onderzoek leidde tot de ar restatie van den beruchten B. G. te Rotterdam. Na langdurig verhoor heeft de man bekend, zich aan een vijftal inbraken met diefstal te hebben schuldig gemaakt. C. ten B. en B. G. zijn ter beschikking ge steld van den officier van justitie te Dordrecht. Het is niet onwaarschijnlijk, dat nog meer personen aan de inbraken schuldig zijn. Met deze arrestaties is de serie inbraken op gehelderd. Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2 X 1 4 maal zoo groot! Stadsschouwburg: R. K. Tooneelvereeniging .Laudamus", 8 uur. Rembrandt Theater: Vier films, half 12 „Oranje Hein", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: .Intermezzo", 2 uur, 4.30, 7 uur en 9.15. Frans Hals Theater: „Verschroeide Aarde", half 12 Renate Müller in „Escapade", 2 uur, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Stan Laurel en Oliver Hardy in „Zigeunerprinses" (geprolongeerd), 2 Uur, 4.30, 7 uur en 9.15 uur. ROME, 2Jan. (A.N.P.). De Italiaansch- Britsche gentlemen's agreement is omstreeks het middaguur geteekend door den Italiaan- schen minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, en den Britschen ambassadeur te Rome, Sir Eric Drummond. De tekst zal Maandag worden gepubliceerd. Volgens Havas bestaat zij uit een enkel docu ment, dat de voorwaarden bevat, waarop de beide regeeringen elkander een reeks verzeke ringen hebben gegeven. Deze verklaring is kort en heeft betrekking op den status quo in de Middellandsche Zee, de vrijheid van verkeer op deze zee, de wederzijd- sche eerbiediging van elkanders posities en de vreedzame bedoelingen der beide landen. Na den verregenden Nieuwjaarsdag, die het bezoek aan de straten niet bijzonder in de hand heeft gewerkt, vertoonde de stad heden morgen een geheel ander aanzien. Vooral van buiten kwamen zeer velen, voor wie deze dag een halve vacantiedag was, naar de residentie. In de vroege morgenuren was de stroom uit de beide groote stations zoo zeer toegenomen, dat men deze aan de uitgangen nauwelijks verwerken kon. De belangstelling van deze bezoekers richtte zich voornamelijk op het versierde centrum en de omgeving van het Koninklijk Paleis. De straatversiering, die langzamerhand haar voltooiing begint te naderen, verwierf daarbij een ruim aandeel in deze belangstelling. Ook werd aan den tribunebouw de noodige aan dacht geschonken, aangezien velen eerst thans de gelegenheid hadden zich op de hoogte te stel len met de ligging van de tribunes en zich thans uit den nóg ruimen overvloed van een plaats verzekerden. De vele orkesten en draaiorgels, die zich door de straten bewegen, brengen de goede stem ming erin. Men krijgt thans algemeen den indruk, dat Den Haag zich van heden af ten volle op de feestviering heeft ingesteld. Blijkens het verschenen jaarverslag bedroeg de netto winst van J. P. Wijers' Industrie en Handelsonderneming over 1936 ƒ302.295. Voorgesteld wordt een dividend van 5 pCt. uit te keeren en een bedrag van 100.308 op nieuwe rekening over te brengen. BANDOENG, 2 Jan. (Aneta) Op 6 Januari zal het Nassauplein alhier op plechtige wijze worden omgedoopt in Bernhardplein. De waar nemend burgemeester van Bandoeng zal een redevoering houden, terwijl na afloop zangers uit Bandoeng het Wilhelmus ten gehoore zullen brengen. Vrijdagavond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de hofstede, bewoond door den landbouwer H. A. Hommerson, gelegen aan de Breedestraat te Herveld (gemeente Valburg). De brandweer kon niet verhinderen, dat de geheele hofstede afbrandde. Van den inboedel kon niets worden gered. Het vee wist men tijdig in veiligheid te brengen. De verzekering dekt de schade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 3