Jaar lij ksche Opruiming Het parkeeren op de Groote Markt Haarlem, 11 Jan. Lente in Januari Maandag 18 Januari a.s. N.V. Wed. Oosten Zoons Kort en volledig ECHTE WALES-ANTHRACIET WITTOP KONING MAANDAG 11 JANUARI 1937 Onze begint Complete Woninginrichting BARTELJORISSTRAAT 13-17 daarom blijft de vischhal buitelt het plan? Kapelaan Wuyster gewond Door een auto aangereden MOEDERCURSUS VAN WIT-GELE KRUIS In de Leonarduszaal aan de Westergracht Kamermuziekavond van T oonkunst MUZIEK ZONDAGMIDDAGCONCERT H. O. V. Soliste: Annie Hermes, zang MODKRNI SE E RING VAN DEN REINIGINGSDIENST R. K. Volksbond Giften voor Pater W. de Rooy DE R.K.A.V. „HOLLAND" VIERT WEER FEEST Mevrouw Röell kan nog niet ontvangen R. K. Dam- en Schaakclub St. Bavo De jubileum-operette van het Fritz Hirsch gezelschap die Zaterdag 16 Januari in den Stadsschouwburg wordt opgevoerd Een scène uit: „Sissy, een idylle aan het Weensche Hof". KOLEN van PERQUIN bestellen BURGERLIJKE STAND o.a. a 2.25 STADSSCHOUWBURG Weldadigheid naar Vermogen Pandpoort, Koningstraat Huwelijksgeschenk van Curasao Wandkleed en ameublement voor de eetzaal in het paleis te Soestdijk HAARLEMS BURGEMEESTER VEROORDEELD Zijn cassatieberoep door den Hoogen Raad verworpen AGENDA Bioscopen 12 Januari Bioscopen Zondag was het een onvergetelijke dag voor Aalsmeer Over de 15.000 be zoekers RIJKS VISCHAFSLAG STAD Bureau van de Kamer van Koophandel V krieken voor Haarlem en Omstreken stelt hc°5 volgende schrijven aan het gemeente- estuur van Haarlem te richten: Va v' meenk' dat de laatste wijziging h de Groote Markt zeer zeker van belang is J'eest voor de verbetering van het verkeer in t centrum der stad. Nu evenwel gedurende bigen tijd de praktijk een woordje heeft kun uws ben biet °bs meespreken, blijkt, dat de nieuwe toestand aan alle eischen voldoet en veroorloven wij het Uw zeer bijzondere aandacht te vragen voor et Parkeer-vraagstuk. Bin 6 Zicil rekenschaP geeft van den thans ter tu ■^Se bestaanden toestand, moet tot de over ig komen, dat het thans beschikbare auto- (j peerterrein onvoldoende is. Daargelaten nog at het plaatsen van vervoermiddelen vóór het fi^humentale gebouw, de Vleeschhal, uit toe- sUsch oogpunt niet aan te bevelen is al !(K0eten we gaarne erkennen, dat een andere op- ®sing in die omgeving moeilijk te vinden zal Dj gaat ons bezwaar toch in de eerste 2iabts tegen de wijze, waarop auto-gebruikers tvooral in de avonduren, op het parkeer- *ein in allerhande bochten moeten wringen 2o tenslotte e®n plaatsje te bemachtigen en dan g meteen gedwongen te worden op zeer on- makkelijke wijze het parkeerterrein wederom Verlaten. <3 d bet oorspronkelijke reorganisatie-plan van be K°0te Markt was, voor zoover ons bekend, bestaande vischhal eveneens voor parkeer- be?leelegenheden aangewezen. Het is ons niet biatnd' om weIke redenen men van het gebruik (je en dezer hal heeft afgezien, doch wij zou- 8. bet in hooge mate betreuren, indien de be ende toestand gehandhaafd bleef. 3j/~nze Kamer veroorlooft zich daarop nog eens a aandacht te vestigen, terwijl het wellicht Sc .veling zou verdienen deze gedachte zoo Qedig mogelijk in een daad om te zetten, bgezien de toestand hoe langer hoe moeilij- Bri Worcb' zouden het in hooge mate op s„ls stellen, indien bovenstaand inzicht uw mpathie zou kunnen hebben. ^Zaterdagmorgen reed de weleerw. heer byster, kapelaan te Driehuis, per rijwiel op jj b Biezeweg aldaar. Hij was op weg naar een ke om de H. Communie ,e brengen. Op den (joek van deze» weg en den Rijksweg werd hij jj een auto aangereden. Hij viel op den grond, rijwiel werd gedeeltelijk vernield. De kape- ging te voet verder naar den zieke, waar b opdracht gaf pastoor De Jong te halen. Deze jj s spoedig ter plaatse en diende den zieke de 8 Communie toe. De kapelaan bleek twee 0 baafwonden en een gekneusde rib te hebben PSeloopen. Zijn kleeding was ook zeer geha nd. jjij wordt in de pastorie verpleegd; gevaar °r zijn leven bestaat er niet. ^ahgemoedigd door het groote succes in voor- bde jaren heeft het bestuur van het Wit- Kruis te Haarlem besloten wederom een ^el6 •Boi j edercursus te organiseeren. Werd verleden ^ar Haarlem-Noord als centrum gekozen, dit- a' zal de cursus plaats hebben in de Leonar- szaai (Kathedraal-parochie) ingang Leidsche- atsstraat. Jj f>ev e' bgt in de bedoeling weer 10 a 12 lessen te waarvoor de totale kosten slechts één jTeh zullen bedragen. qe leh kan zich aanmelden aan het Eigen Huis vereeniglng, Parklaan 75, tel. 16391. e eerste cursusavond wordt gegeven op Vrij- ®evond 15 Januari om 8 uur. f- et zal wel niet noodig zijn om de moeders op g^ekken deze leerzame bijeenkomsten te vol- oj. Een schat van wetenschap kan worden Sedaan! pin; Mazurka e moll, Pr. Chopin; Polonaise es dur Op. 53, Fr. Chopin. Voor niet-leden zijn voor dit concert ook toe gangskaarten verkrijgbaar gesteld. Zouden de feestdagen der afgeloopen week de oorzaak zijn geweest, dat de Gemeentelijke Concertzaal Zondagmiddag minder goed bezet was, dan we gewoon zijn, vooral naarmate het. seizoen vordert? Hoe dit zij, het feit veroor zaakte geen terugslag op de prestaties van het orkest, dat onder leiding van Marinus Adam goede dingen deed en om te beginnen zorgde voor een accurate, met toewijding gespeelde Symphonie van Mozart, die in Es*( bij Breitkopf und Kartel no. 140). Tempo en kleur waren frisch het eene en fraai van nuanceering het andere. Misschien kón het Menuetto was min der sterk gedecideerd zijn geweest, ofschoon het, strak gehouden als het hier werd, wel wat kan hebben. In de begeleiding van het recitatief en aria Ariadne auf Naxos, van Jos.Haydn, waarin onze stadgenoote Annie Hermes als soliste optrad, was men eveneens prachtig op dreef. Zoo goed als alles klopte uitstekend. De soliste, vroeger een vrij diepe alt, heeft in den laatsten tijd in de hoogte aan glans zoowel als aan omvang gewonnen en zij bracht de veeleischende com positie, blijkbaar ondanks een verkoudheid, met veel brille ten gehoore. Haar voordracht is soe pel en muzikaal. Zij moge zich evenwel hoeden de maat en het rhythme al te sterk aan te geven met haar partituur. Ook met haar in fijne pasteltint gehouden Nocturne van César pranck in de tweede concerthelft behaalde zij welver diend succes. Wat verder het orkest betreft, de Inleiding van het 2de deel van P'ierné's Oratorium „De Kinderkruistocht" gaf eveneens tal van fraaie momenten te genieten, vooral in de blazerspar- tijen, waar de kleufverhoudinguitstekend was! In Rossini's Ouverture „Le Barbier de Sevil le", waarmee werd gesloten, deed het orkest, wat men er van kon verwachten, in pittige, op ga-wekte en geestige voordracht van het brillant geschreven werk. J'. S. 5che testuur heeft, nu de pianist Edwin Fi- dig r ongesteld is, na groote moeite een waar- ^et-rn plaatsvervanger gevonden voor den Ka- Uziekavond hedenavond in den Stads- -uwburg om acht uur. heQ. jonge Poolsche pianist Imre Ungar, tot 4 n nog een onbekende hier te lande, maak- buunkele jaren geleden zijn debuut in het nland, waar hij met zijn concerten de vevtj ar:ht van muziekautoriteiten op zich be<>f5c'e' De door hem behaalde „Chopinprijs" zijn bekendheid als een pianist met Het hoedanigheden aanleiding' gegeven, p 'J Programma dat hij zal uitvoeren bevat: f*rar,,€'udium en Fuga (cis moll) J. S. Bach; hate Utiium en Fuga (cis dur) J. S. Bach; So- 5) f .c nioll, w. A. Mozart; Sonate f moll Op. PPassionata) L. v. Beethoven; Barcarolle Hr. chopin; Nocturne e moll (nagelaten Fr- Chopin; 3 Etudes Op. 25, Fr. Cho- Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. inzake aanschaffing van nieuw materiaal voor de huisvuilverwijdering, hebben wij ver meld, dat de heer Van Kessel zich daartegen verzette omdat hij tegen moderniseering zou zijn van het reinigingsmateriaal. Thans is het officieel verslag verschenen, waaruit blijkt, dat de heer Van Kessel tegen verdere doorvoering was van de mechanisatie „in dezen tijd". Hij zeide: „Wat de mechanisatie zelf aangaat, moet worden geconstateerd, dat in een tijd, waarin men naar alle mogelijke middelen en middeltjes zoekt en speurt om een aantal werkloozen toch maar aan het werk te zetten, aan den anderen kant een maatregel als de thans voorgestelde genomen wordt. Weliswaar heeft de heer Cas- tricum gezegd, dat dat zoo erg niet is, aangezien niet direct personeel ontslagen wordt, doch dat mankeert er ook nog maar aan. Uiteindelijk heeft dit voorstel in ieder geval tot gevolg, dat t. z. t. geen nieuwe werklieden zullen- worden aangesteld, hetgeen spreker zoo funest vindt, dat hij niet kan begrijpen, dat de directeur met dit voorstel komt. In een tijd van voldoende werkgelegenheid behoeft men daar niet zoo naar te kijken en is er inderdaad alle reden om de diensten op modernen leest te schoeien, maar thans is de situatie in dit opzicht geheel anders. Dat wil daarom niet zeggen, dat dit denkbeeld absoluut van de baan zou moeten worden ge schoven." Woensdag 13 Januari houdt de R. K. Volks bond een ledenvergadering, waarin de voorzitter, de heer J. Ph. H. Castricum, een nieuwjaarsrede zal houden en tevens een algemeen overzicht zal geven. Verder zullen nog belangrijke mede- deelingen worden gedaan. De volgende giften werden ontvangen: N. N Voor een genezing H Voor een genezing van een zieke Dat vader werk vinde Ter eere van Maria, voor genezing N. N Van een onbekende N. N N. N N. N Van W. M 245.15 246.15 10.— 2.50 2.— 1.— 0.50. 1.— 2.— 0.50 0.50 1.~ 0.50 1.— f271.15 God zegene de milde gevers, die den armen missionaris te hulp komen! Dat al de intenties, waarvoor uit soms schrale beurs zoo liefde vol geofferd wordt, bij Onzen Lieven Heer groote belangstelling hebben, staat wel vast en voor de verhooring daarvan bidt niet alleen de missio naris, maar bidden ook al degenen, die op zijn spoedige uitzending naar de missie hopen. Het hierboven verantwoorde bedrag van f 271.15 is nog niet de helft van de gevraagde f 700.maar wij zijn er niet ver af meer. En het mooiste is wel, dat dit bedrag bijeen is gebracht door zóó veel lieve menschen. Dat zijn niet alleen vrien den van O. LI Heer, maar ook een beetje van den bedelenden missionaris, niet waar? Aan allen, allen hartelijk dank! Ter herinnering nog even de vermelding, dat giften kunnen worden bezorgd bij pater de Rooij zelf, Eendrachtstraat 12, Haarlem, bij de ad' ministratie van de Nieuwe Haarlemsche Crt. en voor hen, die een gift per giro willen overmaken staat het gironummer 5970 open met vermelding „voor pater de Rooij". Men deelt ons mede: Zondag 17 Januari brengt de R.K.A.V. „Hol and" zijn grooten jaarlijkschen feestavond, dit jaar onder den naam van Bonte Avond. Tevens is deze feestavond bedoeld als afslui ting van de feestelijkheden van het tienjarig bestaan van den Dioc. Haarl. Athletiekkring. Dat „Holland" de kunst van feestavonden or ganiseeren verstaat, bewees zij reeds vele malen. Ook ditmaal zal dite ongetwijfeld het geval zijn, Aan Engel Paap met zijn Band is wederom de taak opgedragen voor de juiste stemming te zorgen, wat hun bij „Holland" wel niet moeilijk zal vallen. Uit het programma vernemen wij voorts het optreden van „The music and singing kiddies dan nog humoristische eenacters, enz. enz., al les afgewisseld met een dansje, 'n Echte „Hol and avond", d.w.z. een avond van muziek, dans, zang en humor. Degen, onverschillig oud of jong, die eens 'n ezelligen avond te midden van katholieke portmenschen willen doorbrengen, schaffen zich tijdig een kaart aan. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Mevr. Röell wegens ongesteldheid op Woensdagmiddag 13 dezer nog niet zal kunnen ontvangen. Voor de eerste klasse van den Haarl. R. K. Schaakbond speelde het eerste tiental tegen D.D.O. te Velzen. Na een zeer spannenden strijd kregen de Heemstedenaren hun eerste nederlaag te noteeren. De gedetailleerde uit slag luidt: *D.D.O. St. Bavo B. WulmersG. Broot J. KroonA. Noordenhake H. v. d. PlasJ. Olijerkoek J. VermeyJ. Boot A. LeeuwesE. Voordenhake A. de PausG. de Zwart W. LanzertW. Herbst J. OlgersG. v. Tongeren M. BijwaartH. Stevens S. BeentjesG. Mooijekind Totaal 0—1 1—0 1—0 1—0 1—9 0—1 0—1 1—0 1—0 0—1 6—4 't Is gaan vriezen, stadgenooten Kachels flink dus opgepord Doe 't vlug! De dag is kort! Voor de tweede klasse speelden de reserve tientallen. Hier bleef St. Bavo met 64 de meerdere. Geboren: J. Keesmanvan Duijn, d.; A. M. van TorenburgPenninx, 2 z.; H. C. D. Koele- veldvan Heijningen. z.; L. Hentze— van Bie zen, z.; C. J. Lange—Rijnvis; C. Weitz—van der Werff, d.; J. J. SoetensBoogaard, z. Overleden: J.' Grocs, 58 jaar, Siwartstraat; H. Knopers, 85 j., Ramplaan; W. van der Wel, 85 jaar, Hagestraat; C. B. van der Bent. 65 j., Jansstraat; K. van der Vorst, 76 jaar, Nieuwe Kruistraat; Th. J., 9 mnd., z. v. H. L. J. van Elk, Kamperlaan; M. P. RoelofsKart, 73 j., Potgieterstraat; A. G. Quee, 79 jaar, Zwaard- straat; F. M„ 9 dagen, z. v. C. A. B. van der Vooren, Vergierdeweg; C. C. de Vriesvan der Lans, 85 jaar, Oudeweg; J. C.; J. C. Sanders 73 j.; Schotersingel; M. A. Saclman, 46 jaar, Kamperlaan. Haarlem - Harmenjansweg 67a - Tel. 16100 Zondagavond heeft men zich door middel van een valschen sleutel bij afwezigheid van de be woners toegang verschaft tot een woning aan de Linschotenstraat. In het huis werd alles overhoop gehaald. Vermist worden een horloge en de inhoud van een kinderspaarpot. De be woner heeft aan de politie verklaard, dat de deur van de woning alleen op het dagslot was. Voor 't op den 9den dezer gehouden examen Kantooropleiding slaagden de dames M. E. L. T. Gerding, J. W. C. Grevengoed, J. L. S. Knor- ringa, A. J. Weber te Haarlem, C. M. Reith te Heemstede, de heer I. P. Speller te Haarlem, en voor het examen Kantoorstenografie de da mes G. J. Hangjas te Haarlem en J. Zandstra te Santpoort, allen opgeleid door het Instituut voor Talen en Handelsonderwijs in de Wilhel- minastraat 11. De Partijraad van de S.D.A.P. heeft de ver schillende groslijsten voor de Kamerverkiezin gen samengesteld. Voor de kieskringen Amster dam, Haarlem en den Helder luidt de lijst als volgt: 1. Ir. J. W. Albarda, 2. dr. J. v. d. Tem pel, 3. E. Kupers, 4. Th. Thijssen, 5. ir. H. Vos, 6. Alida de Jong, 7. J. Bommer, 8. Bern. C. Franke, 9. J. G. Suurhoff, 10. C. Lammers, 11. mr. S. Mok, 12. W. v. Dok, 13. D. Lopes Dias,' 14. mr. P. J. Mijksenaar, 15. L. Bouwma, 16. K. Sikma, 17. mr. O. Drilsma, 18. C. F. Roosen- schoon. Bij de vorige verkiezing waren alleen Haar lem en Den Helder gecombineerd en stond als nummer 1 de heer Mr. Duijs op de lijst. Deze heeft, naar bekend is, bedankt. De heer Rei- nalda ambieert geen candidatuur. In Santpoort viert het echtpaar Kuiper Hakof, wonende aan den Hagelingerweg, zijn vijftigjarige bruiloft. Bij het Protestantsch Christelijk Meisjes jeugdwerk in Haarlem en omgeving is een Centrale Jeugdleidster aangesteld, mej. G. H. Ledeboer. De financiën van de vereenigipg zijn echter van dien aard, dat zij maar drie dagen per week werkzaam kan zijn. Woensdag a.s. speelt de tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" voor haar leden „Pro Het A.B.C.-Cabaret onder leiding van Louis Gim- berg in de cabaret-revue „Klankenparade". We kunnen ons niet voorstellen, dat alleen vanwege het feit dat, „De Klankenparade iets meer vraagt dan 'n middelmatig benul, de belang stelling in Haarlem minder is dan elders. Aan de voorstelling ligt het zeker niet, 'die is niet alleen goed, maar hier en daar zelfs voortref felijk. Wat geboden wordt is geen kledderige onzin of moppen uit een vischmand, maar alle nummers zijn stuk voor stuk kleine levens trekjes, soms bespiegelend, soms ironiseerend en altijd met voldoenden geest voorgedragen, om voor 100 procent waarde te hebben. Louis Glmberg die de leiding heeft en met pretentielooze doch gezellige causerietjes, de meeste inleidingen der nummers houdt, laat zich nu eens van een geheel andere zijde kennen, een zijde, die in geen enkel opzicht schade doet aan zijn gerenommeerde tooneelloopbaan. We zouden zelfs zeggen integendeel, daar dit facet van zijn talent, minstens even sterk schit tert als die andere. Originaliteit en geest, zie daar de twee voornaamste steunpunten van dit cabaret-ensemble, dat betrekkelijk uit 'n hand vol artisten bestaat, doch dat op een enkelen avond een berg amusement van 22 karaats verzet. Medewerkenden waren voornamelijk de reeds eerder genoemde Louis Gimberg, verder Lau Ezerman, Wim Kan en Beuker en Denijs (de beide vleugeladmiralen), alsmede de dames: Corry Vonk, Fientje Berghegge, Tilly Perin Bouwmeester en Maria Marletto. Stuk voor stuk hebben zij hun kwaliteiten getoond en stuk voor stuk kregen ze ook gelegenheid om die kwali teiten te toonen. Corry Vonk gaf bijvoorbeeld een aardig paro- dietje, een komisch schetsje en een uitermate gevoelig schetsje: ,,'t Konijn is dood" en uit ieder dezer drie voordrachten bleek haar on miskenbaar sterk talent in het uitbeelden van karakters. Tilly PerinBouwmeester speelde in enkele komische schetsjes mee en zong ook eenige levensliedjes, zoo ongeveer in het genre van Dora Gerson, terwijl Maria Marletto voorname lijk in schetsen assisteerde en haar glansrol vond in het pièce de résistance van den avond: „Jalousie internationale", een misverstand in vier talen met belangrijke medewerking van Louis Gimberg en van Wim Kan in mindere mate. Dit kostelijke spelletje, dat voor iedereen, die niet met een houten bord voor zijn hoofd loopt, een uitstekend geslaagde en fijn getypeerde voordracht is, is hetzelfde dat onlangs bij een gala-voorstelling in Den Haag werd geweerd, wijl daar ook gasten aanwezig waren uit een land, dat eveneens de eer te beurt viel in deze internationale karakterteekening opgenomen te zijn. Wij voor ons begrijpen deze afwijzing niet, want behoudens eenige kleine charges (waar schijnlijk bedoeld als een lichte rancune), komt er niets in voor, dat voor o.i. normaal denkende menschen zou kunnen krenken. Dat ieder volk zijn eigenaardigheden heeft is geen geheim en er kan toch voor niemand iets stuitends in zitten, indien hem op een geestige manier die eigenaardigheden op gekarikaturiseerde wijze onder de oogen worden gebracht. Ware dat wel zoo, dan zou iedere karikatuurteekening slechts een banale boosaardigheid zijn en geen artistieke prestatie. Wij zullen er niet verder op ingaan en alleen maar even constateeren, dat hier een voortreffe lijk staaltje van spel werd gegeven, waarbij een goed opmerker de bijna volmaakt zuivere visie moest waardeeren, die de beide reeds eer der genoemde hoofdpersonen op de vier uit te beelden karakters hebben gehad. Fientje Berghegge zien we eerlijk gezegd X- malen liever op het tooneel dan op de film, want hier kregen wij tenminste een veel beteren dunk van haar kunnen, dan het haar ooit ge lukt is ons op dat gevaarlijke witte doek te geven. Lau Ezerman, de altijd sympathieke en oogen- schijnlijk even gelijkmoedige acteur, zagen we ook in eenige korte schetsen en wie zou mee- nen, dat hij hierin uit den toon viel, vergist zich daarin even deerlijk als bij Louis Gimberg. Teftslotte nog Wim Kan, die ook werkelijk iets kan, niet alleen op het gebied van acteeren, maar ooit op dat van creëeren. Reeds vroeger hebben wij eenige van zijn chansons mogen waardeeren en ook thans doet zijn werk ons weer herinneren aan het genre dat wijlen Jean Louis bij voorkeur in zijn repertoire opnam en dat bijna altijd succes had. Verder gaven Beuker en Denijs enkele hunner nieuwste composities op twee vleugels waarbij een aardige trouvaille een onverwachte wen ding aan hun overigens zeer serieus optreden gaf. Zooals gezegd stond de geheele uitvoering op buitengewoon hoog peil en verdient de belang stelling van iederen volwassene, die aan zijn vermaak een beetje andere eischen stelt, dan Jan Rap gewoon is te doen. Opgemerkt dient echter te worden dat twee schetsen t.w.: „Vader en Zoon"' en „Ik weet alles" door andere waren te vervangen, zoodat wij ons oordeel daaromtnmt moeten voorbe houden. Dat het succes groot was, behoeft zeker wel niet vermeld, na zoo'n avond, welke heel wat heeft geboden voor de fijnproevers van oprechte amusementskunst- V—t. Domo'" van Jhr. van Riemsdijk, onder regie van den heer Klaas Visser. Deze zal daarmede zijn honderdste tooneelstuk bij van Lennep regis- seeren. Een mooie prestatie! Dinsdag 12 Januari a.s. des avonds om kwart over 8 wordt in den Stadsschouwburg door de Lyceïsten van het R. K. Lyceum voor jongens voor genoodigden opgevoerd het tooneelstuk „De Hoed van Italiaansch stroc". Deze opvoeing heeft een blijspel in vijf bedrijven, uit het Fransch bewerkt door pater Aewerdonk S.J. Op de 5e Nationale Pluimveetentoonstelling van de T. P. C. „Enschede en Lonneker" be haalden de volgende leden van de Haarl. Pluim vee- en Konijnenfokkersvereeniging „Nut en Sport" de navolgende prijzen: De heer J. J. van Koperen twee le en twee eereprijzen; de heer Raaphorst 2 tweede en 1 derde prijs; de heer J. C. Kuijken 6 eerste, 1 tweede, 1 derde, twee eere- en één collectieprijs; de heer A. G. van Serveller 7 eerste, 1 tweede, 2 eere- en 1 collectieprijs. De Rijksveldwachtbrigade te Haarlem is uit gebreid met den rijksveldwachter R. Kraan uit Amsterdam. Naar wij vernemen is er een redelijke kans, dat reeds morgen de ijsbaan St. Moritz aan de Amsterdamschevaart open gaat. Ook de ijsbaan ,,Nova Zembla" te Spaarndam zal bij door. vriezend weer morgen open gaan. Ds. F. Ch. Krafft'heeft gisteren afscheid ge nomen van zijn gemeente vóór zijn vertrek naar Zwitserland. Na afloop van den eere- dienst was er in de consistoriekamer gelegen heid om afscheid te nemen van den predikant. Zeer velen maakten daarvan gebruik, o.a. de Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Röell, de oud-burgemeester van Haarlem, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, en vele vertegenwoordigers van andere gemeenten. Door de N. V. Woninginrichting J. Chris- tiaans is aanbesteed: de verbouwing van haar zaken Julianapark 58—60. Ingekomen waren 11 biljetten, waarvan de laagste inschrijver was: J. Schijf, alhier, voor f 2780. Altijd nog maar werkloosheid, En aan 't noodige gebrek. Blijft toch dagelijks aan ons denken, En ons uwe gaven schenken, In den vorm van geld of goed, Geeft toch altijd welgemoed. Postgiro 212793 Telefoon 18855. WILLEMSTAD, (Curasao). 10 Jan. (Aneta). Naar aanleiding van eerdere berichten, waarbij werd medegedeeld, dat de bevolking van 't ge biedsdeel Curasao aan het Prinselijk echtpaar een vloerkleed zou aanbieden, wordt thans ge meld, dat besloten is, dat het geschenk van Curasao zal bestaan uit een wandkleed en een ameublement, beide bestemd voor de eetzaal in het paleis te Soestdijk, naar ontwerpen van dr. E. Heldring en dr. Ferguson Haseth. Ter gelegenheid van het huwelijk bestond in Curasao een uitbundige feeststemming. De fees telijkheden, die zeer geslaagd zijn, zijn geëin digd met een bal in de open lucht, waaraan honderden genoodigden van den Gouverneur deelnamen, welk bal werd gegeven op het schit terend verlichte binnenplein achter het paleis. De Hooge Raad heeft heden, overeenkomstig at conclusie van den advocaat-generaal, ver worpen het cassatieberoep van C. M., burge meester van Haarlem, die op 22 September 1936 in hooger beroep door het Hof te Amster dam is veroordeeld tot? f2.500 boete in ver band met een aanrijding, terwijl de heer M. een gemeenteauto bestuurde op den Amster- damschestraatweg onder Haarlemmerliede Spaarnwoude op 19 April 1935, waarbij Sweerts uit Haarlem zoodanige verwondingen bekwam, dat hij daaraan overleed. Gebouw „St. Bavo" Bazar Mgr. Muts sters oord, 311 uur; Comité Winterhulp. 8 uur; Haarlems Zanggenot, 8 uur; Bestuur Slagers, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: Concert Imre Ungar, 8 uur. Gem. Concertzaal: K.R.O.-avond, 8 uur. H.B.S., Santpoorter-plein: Haarl. Chemische Kring, kwart over 8. Frans Halstheater: Filmreportage, 1012 uur; „Amsterdam bij Nacht" (Ned. film); 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater: Joan Crawford in „Durf te le ven": 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Joseph Schmidt in „De mooiste dag van mijn leven": 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: Palace Filmac: 115 uur; „Waar de leeuwerik zingt" (met Marta Eg- gerth)2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" St. Caecilia 8 uur; Best. Grafische Bond 8 uur Rechtskundigbur. 8 uur; „Onderling Belang" 8 uur; Best. Comité, „Herwonnen Levenskracht" 8 uur; Boekhoud- cursus „St. Marcus", 8 uur. Stadsschouwburg R. K. Lyceum „De hoed van stroo," 8 uur. Gem. Concertzaal Concert Haarl. Bach- vereeniging, kwart over 8. Gebouw Kamer van Koophandel Kamer van Koophandel en Fabrieken, 8 uur. Clubhuis Raadhuisstraat R. K. Staats partij afd. Haarlem II, kwart over 8. Frans Halstheater Filmreportage, 10 u. 2 uur, „Amsterdam bij Nacht" (Ned. film), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater Joan Crawford in „Durf te Leven", 2.30, 7 en 9.15 uur, Reportage 102 uur. Rembrandttheater Joseph Schmidt in „De mooiste dag van mijn leven," 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace Palace Filmac, 115 uur. „Waar de leeuwerik zing" (met Marta Eg- gerth) 2.30, 7 en 9.15 uur. Aalsmeer biedt 's winters voor den tourist weinig aantrekkelijks. Alleen wanneer de Westeinderplas is dichtgevroren kan er eens een dag een drukte heerschen, die aan de zomersche zeil-Zondagen herinnert, maar anders ligt het dorp den geheelen dag te dommelen aan het eindpunt van het Haar lemmermeer-spoorlijntje. Dezen Zondag ech ter was Aalsmeer vervuld van een drukte, zooals zelfs 's zomers niet voorkomt. Het was de bloemententoonstelling „Lente in Ja nuari" die een ongekend aantal vreemde lingen naar het bloemenstadje trok. Vanuit het heele land hadden belangstellen den, aangelokt door het mooie weer, de bloe mententoonstelling tot doel van hun uitstapje gekozen. Dat gaf een drukte in Aalsmeer! Want de plaats heeft wel een groote veilingzaal, waar de menschen in kunnen, maar geen terreinen om al de auto's onder te brengen waarmee de duizenden gekomen waren. De Rijks veld wacht had dan ook handen vol werk om het verkeer op te vangen en den wagens zoo goed en kwaad als het ging langs wegen en straten een plaatsje te geven. Niettemin was het voor voetgangers nog lastig genoeg om zich door al die geïmpro viseerde parkeerterreinen een weg naar de ten toonstelling te banen, en menig inwoner van Aalsmeer zal wel wat moeite gehad hebben met in of uit zijn eigen huis te komen, wanneer daarvoor toevallig een auto was neergezet. Maar met pleizier zette men zich daar overheen, want men begreep wat het welslagen van deze ten toonstelling voor de bloemencultuur en voor de gemeente beteekende. En over dit welslagen heeft deze Zondag geen twijfel meer overge laten. Zóó druk was het op de tentoonstelling, dat ook binnen de veilingshal de rijksveldwach ters assistentie moesten verleenen en een ver keersregeling in het leven moesten roepen om de menschenmassa's niet op elkaar te laten vastloopen. Van den vroegen morgen tot in den namiddag, en 's avonds wéér, bewoog zich een dichte stroom van bezoekers langs de paden tusschen de gazons, waar een schat van bloemenweelde ten toon was gespreid. Rozen en seringen de trots van Aalsmeer overheerschten, maar ook van bolgewassen en vele andere soorten waren prachtige exemplaren aanwezig. De reconstruc tie van de boerenwoning aan den Uiterweg, die als bakermat der Aalsmeersche bloementeelt geldt, en de waterpartij, die in deze drukke at mosfeer de hoog noodige koelte verspreidde, trokken daarnaast veel belangstelling. En dankbaar zag de Aalsmeersche bevolking de duizenden komen en weer gaan, in de blijde hoop dat deze onverwachte en overweldigende belangstelling voor haar edele gewassen de voor bode mag zijn voor een nieuwe periode van welvaart. Zondagmiddag te half vier werd op de ten toonstelling Lente in Januari vastgesteld, dat reeds 15.000 bezoekers de controle waren gepas seerd. De tentoonstelling, die oorspronkelijk Maan dagavond zou worden gesloten, is met een dag verlengd. De sluiting is bepaald op Dinsdag 12 Januari, des avonds te tien uur. IJMUIDEN, 11 Januari 1937. Tarbot per kg. 1.802.05; Griet per 50 kg. 2340; Tong per kg. 1.201.45; Groote schol 1920, Middel schol 2430; Zet schol 3644; Kleine schol 11.50 36; Bot 1112; Schar 7.50—11; Tongschar 28— 50 per 50 kg.; Rog per 20 stuks 10.5026; Vleet per stuk 802.00; Pieterman en Poon 4.6010; Groote Schelvisch 4550; Middel Schelvisch 4054; KI. mid. Schelvisch 2535; Kleine id. 7.5021 per 50 kg. Kabeljauw per 125 kg. 31.50 —65; Gullen per 50 kg. 515.50; Leng per st. 0.75—1.70; Heilbot per kg. 0.741.05; Wijting per 50 kg. 3.1011; Koolvisch per stuk 0.15 0.85; Makreel per 50 kg. 413; Versche haring per kist 1.753.70. IJMUIDEN, Dinsdag 12 Januari 1937. Vloed: 3,03 v.m„ 3.12 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5