Zondag plaatjesdag ten bate van het kamp te Egmond UIT DEN OMTREK JAARLIJKSCHE OPRUIMING N.V. WED. OOSTEN ZOON'S CREMOLDA VANILLE, ORANGE, CITROEN. MARKTEN Jonge werkloozen aan een groote taak De toestand van den H. Vader Maandag 18 Januari a.s., 's morgens 10 uur Centrale Tandheelkundige Kliniek Kunsttanden en Gebitten ZIEKENFONDSTARIEF VRIJDAG 15 JANUARI 1937 Diocesane Commissie vraagt den steun der katholieken voor dit mooie werk Krachtig aanbevolen door Mgr. Huibers Het jubileum van „Oude Willem" f Men vreest, dat het volledig herstel nog lang zal uitblijven Noodlanding van een Koolhoven-vliegtuig Ontkend wordt, dat het voor Spanje was bestemd ZILVEREN BESTAANSFEEST Ver. van Ned. Gemeenten herdenkt dit in Februari X op de boterham. een crème van chocolade. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD BLOEMEND AAL BENNEBROEK HAARLEMMERMEER HILLEGOM HALFWEG VELSEN Complete Woninginrichting Barteljorisstraat 13-17 KERKELIJKE LEENINGEN IJMUIDEN LISSE ZANDVOORT RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Bijna honderd jongere werkloozen uit het Haarlemsch diocees zullen het werk- loozen-kamp „Vredesteyn" betrekken, dat Maandag jJ. werd geopend te Egmond- Binnen, waar zij zullen arbeiden op den historischen grond van St. Adelbert's hei ligdom. Zes weken zullen hier werklooze jongemannen hun thuis vinden, om er te worden opgeheven uit het neerdrukkend be staan van allen dag, opdat geestelijk en lichamelijk hun krachten herstellen. Vier jaar zal het hier begonnen werk in beslag nemen. De plechtige inzegening van het kamp en de kapel, welke er het middelpunt van vormt, werd verricht door den hoogeerw. heer E. Rengs, deken van Alkmaar. De eerste groep van jongens, 30 man sterk, haalde in proces sie het Allerheiligste af aan de grens van het kamp, waarheen Het vanuit de pastorie te Eg- mond was gebracht. Tijdens een lof in de kleine kapel hield deken Rengs een toespraak tot de aanwezigen. Naar aanleiding van den tekst „Christus, de zoon van den timmerman, kwam naar Zijn stad" wees de hoogeerw. spreker er op, hoe Christus, zelf een arbeiders zoon, hier temidden der jonge werkers niet alleen wilde wonen in de kapel, maar ook en vooral in al die jonge harten. Het werkloozenkamp te Egmond-Binnen is het eerste z.g. lange kamp in het Bisdom Haarlem. In tegenstelling tot de kortere kam pen, welke 14 dagen duren, blijven hier de jongemannen zes volle weken. In totaal komen er 96, wisselend in drie ploegen van 32, zoo dat telkens één derde door nieuwe krachten wordt vervangen. Reeds meer dan 900 can didates jongens uit alle beroepen, hebben zich aangemeld. De leeftijd is van 16 tot 25 jaar, terwijl men niet georganiseerd behoeft te zijn. Centraal Praeses H. Drost heeft ons, in zijn functie van voorzitter der diocesane commis sie voor Jeugdwerkloozenzorg, welke weer res sorteert onder de Nationale Commissie, een en ander over het nieuwe werkkamp medegedeeld en wel naar aanleiding van het feit, dat Zon dag as. in het geheele diocees een plaatjesdag wordt gehouden, waarvan de opbrengst is be stemd om de kosten te helpen dekken, welke aan dit kamp zijn verbonden. Op aandringen van de Nationale Commissie is het werkkamp te Egmond-Binnen tot stand gekomen in de onmiddellijke nabijheid van de Priorij der Paters Benedictijnen. Het object waarmee de jonge werkkrachten zich zullen bezig houden, is de voorbereiding van de vol tooiing der abdij, waartoe o.m. graafwerk en de bouw van een boerderij noodig zijn. Het kamp zelf is door de regeering aangelegd, d. w. z. de loodsen, welke als slaap- en recreatieza len enz. moeten dienen, zijn er neergezet op een terrein van het Provinciaal Waterleiding bedrijf, waaraan het den naam „Vredesteyn" ontleent. Een kapel is door de commissie zelf gebouwd en ingericht, terwijl voor de verdere uitrusting, het egaliseeren van het terrein, den bouw van een omrastering door de jongelui wordt gezorgd. De leiding in het kamp berust bij drie Broe ders van de St. Willibrordus-stichting te Heiloo, Oude Willem wordt den 17den van deze maand in de blommetjes gezet. Kent u hem, ouden Willem Koopman? Ouwe Willem wordt hij alleen maar genoemd omdat hij al 80 is. Als u hem echter niet kent zegt u: dat kan niet, hij ziet er uit als nog geen zestiger. Op zijn zwarten kop is nog geen grijs haartje te bekennen. Grijze haren komen van de zorgen, zegt men wel. Op Ouwe Willem is dat niet van toepassing. Zoo lang ik hem ken heeft hij nooit anders dan een zeer zorgzaam leven gehad. Een werkzaam leven tevens; en dat tot zijn 80ste jaar aan toe! Toen ik in de N. Haarl. op St. Nicolaasavond het verhaaltje las: „Hoe vroeger St. Nicolaas avond gevierd werd", dacht ik: dat is nu net of het geheel voor Ouwe Willem geschreven werd. Juist zoo'n deel van zijn leven ken ik. Altijd onverschrokken en 'n grooten durf aan den dag leggend, als het betrof anderen in nood zijnde te helpen. Hij was er bij, toen de „Tuscar" strandde achter den Razenden Bol bij Den Helder. Hij was er bij toen de „Perbia" strandde en de „Gulstara" en hielp dapper mee bij het redden der bemanning. Ik herinner mij nog hoe hij in 1903 met vele andere R. K. arbeiders klaar stond om de re geering te helpen bij de spoorwegstaking. En Ouwe Willem had zijn brevet als korpo raal-stoker bij de Kon. Marine ook. Hij was er dan ook bij, toen een lek Chineesch stoomschip van Den Helder naar Bremen moest gebracht worden! En hij hielp mee om een der kleine gouvemementsvaartuigen op eigen kracht naar Indië te brengen! Bij de Marine is hij niet gebleven. Dat bracht zijn ietwat wilde natuur mee. Ik denk altijd dat die wilde natuur Ouwe Willem die eeuwige jeugd heeft bezorgd. Hoe gevaarlijker de onderneming hoe meer ze hem aantrok Doch nu is Ouwe Willem tachtig jaar en zijn vrouw is er niet ver van af en ze hopen op 5 Februari hun 55-jarig huwelijksfeest te her denken. Zondag gaan de bruidsdagen der jeug dige oudjes in. God geve hun nog lang een goede gezondheid te midden van hun groot aantal kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Het zal den gelukkigen oudjes niet aan be langstelling ontbreken op den Hoogdorperweg te Heemskerk, waar ze hun laatste levensjaren in gelukkig samenzijn te midden hunner kin deren in hun eigen huisje hopen te slijten. CH. v. d. B. aan wier hoofd Broeder Ireneus staat. Met de zielzorg is belast Pater Rector F. Tesser van de Orde der Paters Montfortanen. Als tech nisch leider van het werk is aangewezen ar chitect A. Ham, naar wiens ontwerp ook de kleine kapel is gebouwd. De kosten van dit kamp gaan ver uit boven de subsidie, welke door de regeering wordt verstrekt en om hierin te voorzien worden Zon dag, met welwillende medewerking der pas toors, aan de kerken in het diocees plaatjes te koop aangeboden, welke een voorstelling dragen van Maria en Jozef als verloofden, dus in den tijd van voorbereiding tot hun levenstaak. De teekening is van A. v. d. Plas; aan de keer zijde zijn twee dichtstrophen van A. J. D. van Oosten afgedrukt. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, heeft dezen plaatjesdag warm aanbe volen. „Het is een uiterst belangrijk werk, dat door de diocesane commissie voor Jeugdwerk loozenzorg is ondernomen," zoo schrijft Mgr. „en wij durven er veel goeds van te verwachten." De administratie van het werk is gevestigd bij de St. Josephsgezellen Vereeniging Amsterdam I en staat onder leiding van den heer J. Sluijter. Men kan zijn bijdrage ook storten op postre kening 278960 ten name van den penning meester van de Diocesane Commissie te Am sterdam. VATICAANSTAD, 15 Jan. Ondanks de meest moderne therapeutische behandeling van het spatader-gezwel aan het linkerbeen van den H. Vader, dat zeer vaak met kwartslampen be straald wordt, is in het proces nog geen merk bare verandering gekomen. Weliswaar is er nu een verbetering ingetreden, doch men vreest algemeen, dat de Paus een langdurig ziekbed zal hebben. Van groote beteekenis is in ieder geval, dat complicaties zich tot nog toe niet hebben voor gedaan, want het hart zou deze slecht kunnen verdragen. Naar aanleiding van hef bericht, dat een Koolhoven-toestel, dat bestemd zou zijn voor Spanje, eergisteren een noodlanding heeft ge maakt op het vliegveld Méaulte bij Amiens, hebben wij nadere inlichtingen ingewonnen. Met klem werd ontkend, dat dit vliegtuig voor Spanje bestemd zou zijn. De piloot, een Fransch- man, had opdracht de machine aan een Fran- sche maatschappij af te leveren, en was voor nemens op Le Bourget te landen. Tengevolge van den mist heeft hij echter een noodlanding moeten maken bij Amiens en is toen per trein doorgereisd naar Parijs. Het toestel is nog steeds op het vliegveld van Amiens en moet daar blijven staan, totdat het van Fransche registratieletters is voorzien. De Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten zal tegen het einde van de volgende maand haar 25-jarig bestaan vieren. Het bestuur heeft ge meend deze gebeurtenis niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan en in verband daar mede besloten de jaarlfjksche algemeene verga dering ditmaal niet, zooals gewoonlijk, in Juni te beleggen, doch 26 Februari a.s. te 's Graven- hage, den zetel der Vereeniging. Daaraan zal op 25 Februari voorafgaan, des namiddags een ontvangst door het bestuur in hotel De Witte Brug en des avonds een ont vangst door het gemeentebestuur van den Haag. Na de algemeene vergadering op den morgen van 26 Februari in de groote zaal van den Die rentuin, zal des avonds aldaar een gemeen schappelijke maaltijd plaats vinden, waaraan een aantal officieele gasten wordt genoodigd. Een Gedenkboek wordt in den loop van de vol gende maand uitgegeven. Iets nieti Cremolda is een crème van chocolade, zoo heerlijk als U ze nog nooit proeide. Cremolda is verkrijgbaar ln drie smaken i Cremolda kan dun gesmeerd worden, waardoor het voordeelig komt De groote pot kost 37'/2 cent (plus statie geld). Vraag vandaag Uw leverancier eens om een pot Cremolda vanille. remolda N.V. T.DUYVIS Ji. Koog aan de Zaan. plus statiegeld Donderdagavond omstreeks acht uur is op den rijksweg te Oegstgeest, ter hoogte van De Drie Witte Palen een ernstig ongeluk gebeurd. Dr. J. H. uit IJmuiden reed daar met zijn auto, toen plotseling de vijftien-jarige J. C. K. uit Oegstgeest den weg overstak. Volgens ooggetui gen zou de jongen tusschen twee auto's hebben willen oversteken. Hij werd gegrepen en met zulk een kracht tegen den weg gesmakt, dat hij met een schedelbreuk bleef liggen. In zeer em- stigen toestand is het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: M. Meuring, Rollandslaan 41, Haarlem, een damesringetje (zilver)Spek, Dr. D. Bakkerlaan 19, een damesparapluie; A. de Vlugt, Aerdenhoutsduinweg 16, een armband; Meeuwig, Bloemendaalscheweg 123, een leeren heerenhandschoen; W. Kleef, Zomerzorgerlaan 44, een belastingmerkWitteman, Bloemen daalscheweg 189, een hondenriem; Rusbach, Rollandslaan 4, Haarlem, een grijze parelhoen; Van der Zwan, Geweerstraat 43, Haarlem, een bruin kindersclioentjeBureau Overveen; een grijs wollen handschoen; een wit wollen kinder handschoen; een glacé handschoen; Politiepost Aerdenhout: een moersleutel en een kinder handschoen. mmwedstrijd. Woensdagavond speelde de damclub „Onderling Genoegen" in gebouw Ree- both tegen de damclub „Stabiel" uit Santpoort. Gespeeld werden tien partijen. De uitslag was: Bennebroek 8 punten, Santpoort 12 punten. Commissie van samenwerking voor bijzondere nooden Het bestuur maakt bekend, dat voor het doen van aanvragen bij bovengenoemde commissie gelegenheid bestaat op: Maandag 18 Januari 1937 te Abbenes in de openbare school nummer 6, 's avonds 78 uur; Lisserbroek in de openbare school nummer 11, 's avonds 7.308.30 uur; Dinsdag 19 Januari 1937 te Hoofddorp in het kantoorgebouw naast het raadhuis, 's avonds 78 uur; Vijfhuizen in de openbare school nummer 3, 's avonds 67 uur; Vrijdag 22 Januari 1937 te Badhoevedorp in de christelijke school Burgemeester Amersfoordt- laan, 's avonds 7.30 uur. De aandacht wordt er op gevestigd dat alléén aanvragen in ontvangst kunnen worden genomen van kleine neringdoenden en dergelijke zelfstan dig werkenden, die aan hulp groote behoefte hebben. De z.g. vaste bedeelden door het burgerlijk armbestuur behooren dus op bovenbedoelde zit tingen niet aan te vragen. Hoofddorp, 14 Januari 1937. A. J. LOERAKKER SPREEKT VANAVOND Op de jaarvergadering van de R.K. Kiesver- eeniging zal vanavond het woord voeren ons Tweede Kamerlid, de heer A. J. Loerakker. Dit buitenkansje om den gevierden spreker te hooren, zal wel niemand zich laten ontgaan! Liederenavon d-concert. Woensdagavond gaf mej. Rie Tuyl Schuitemaker voor een flink bezette zaal in Hotel Sistermans een liederen- avond. De vier series liederen door haar geko zen, gaven op overduidelijke wijze de groote zangcapaciteiten te kennen van haar fraaie altstem. Zij zong liederen van Dvorak, Hugo Wolf, Henri Duparc en eenige Spaansche volksmelo dieën van de Falla. Haar succes was zóó groot, dat zij verschillende toegiftjes geven moest. Ter afwisseling declameerde mevr. v. d. Wijn perse uit Haarlem gedichten van Guido Ge- zelle en Adama van Scheltema. Over het al gemeen, vooral bij Gezelle, ging er weinig zeg gingskracht van haar uit, terwijl bij denzelfden dichter de mimiek naar onzen smaak te druk was. De laatste cyclus was de beste. Mej. Rie Bielle uit Heemstede begeleidde mej. Schuitemaker op uitnemende wijze. Alle dames hadden verschillende fraaie bloemstukken in ontvangst te nemen. Het was een mooie kunst avond. De beurs. De Hillegomsche beurs werd Donderdag door 160 personen bezocht. De han del was bevredigend. BEGINT ONZE ZATERDAG IS DE ZAAK GESLOTEN ZIET ZATERDAG EN ZONDAG DE ETALAGES GEDURENDE DE OPRUIMING 's MIDD. VAN 12—2 UUR GESLOTEN Versieringswedstrijd. De uitslag van den versieringswedstrijd, welke alhier tijdens de feesten in verband met het huwelijk van Prin ses Juliana was georganiseerd, luidt als volgt: 1. Halfwegsche Bank N.V.; 2. Gevel Stijger en Koops te Zwanenburg; 3. Gebr. Luijt te Halfweg De prijswinnaars onder het publiek zijn bij het lot aangewezen, aangezien niet minder dan 32 inzenders bovenstaanden uitslag hadden in gezonden. Deze prijswinnaars zijn: 1. H. A. de Graaff Gzn. te Halfweg; 2. B. van Rijn te Halfweg; 3. A. van Beem te Zwanenburg. Inbraak Woensdagavond is tijdens de af wezigheid der bewoners in de Vischstraat te IJmuiden ingebroken. Een klein bedrag aan geld wordt vermist. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Comité voor kleeding en dekking Onder presidium van de burgemeestersvrouwe, Mevr. Kwint, heeft zich een comité gevormd, dat zich wil beijveren om het tekort aan kleeding, dek king en schoeisel, dat heden nog in vele ge zinnen heerscht, aan te vullen. In een gisteravond, onder presidium van mevr. Kwint, ten raadhuize gehouden persbijeenkomst zijn hieromtrent enkele voorloopige mededee- lingen gedaan. De berdoeling is, een beroep te doen op de ingezetenen om ter beschikking van het comité te stellen datgenen, wat thuis onge bruikt staat en niet meer van noode is. Er zul len er ongetwijfeld velen zijn, die op den zol der of in een of anderen hoek zulke dingen hebben. Het is heelemaal geen bezwaar wanneer er iets aan mankeert, want het comité heeft maatregelen genomen voor de reparaties, welke noodig mochten blijken. Het rekent er dan ook op, dat de ingezetenen zich daardoor niet zul len laten terughouden. Het gaat er dus nu maar om, dat ieder eens een onderzoek in zijn woning instelt naar alles, wat op gebied van kleeding, dekking, schoeisel, verwarming, enz. gemist kan worden en het resultaat kenbaar maakt aan de adressen, welke nog nader opgegeven zullen worden. De goederen zullen dan van huis afgehaald en door het comité dankbaar in ontvangst ge nomen worden. Wij zijn allen overtuigd, dat gedaan wordt wat mogelijk is, maar het is helaas een vast staand feit, dat velen nijpend gebrek hebben aan zaken, welke bij anderen ongebruikt blijven. En men bedenke daarbij dat ook vele stille ar men op deze wijze geholpen kunnen worden. Het „Comité voor kleeding en dekking", zoo als het genoemd is, is als volgt samengesteld: Mevr. Kwint, presidente, Mevr. dr. Boer-Har- der, Mevr. v. d. Does-Fikke, Mevr. Fierstra- Handt, Mevr. Heijkoop-v. d. Plas, Mevr. Koops- Schram, Mevr. Mooijen-Beekman. De heer Bordewijk, directeur van Maatschap pelijk Hulpbetoon, vervult het secretariaat. KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 9II en 12, Dinsdagav. 6.308.30 klasse won Dukel van Lighthart en van H. de Boer. De stand is thans: gesp. pnt B. Dukel 13 20 Lighthart 12 19 P. Leyte 12 17 H. de Boer 13 17 Aan de houders van obligaties en schuldbe kentenissen ten laste van het R. K. Kerkbe stuur der parochie van St. Martha te 's-Gra. venhage is een circulaire gezonden, waaraan wij het volgende ontleenen: Tengevolge van de bezuiniging op de vergoe ding voor de schoolgebouwen zijn de inkom sten aanmerkelijk verminderd. Het Kerkbestuur stelt al zijn gewone inkom sten, na aftrek van noodzakelijke uitgaven, wel ke tot het uiterste minimum zijn teruggebracht, beschikbaar, als rente en verplichte aflossing ten bate van zijn crediteuren; terwijl het de verplichting op zich neemt, om alles, wat het buiten die gewone inkomsten nog mocht ont. vangen aan extra-giften, subsidie van het Bis dom, te besteden voor aflossing', ja zelfs niets meer te aanvaarden voor versiering in den ruimsten zin van het woord, wanneer het niet de van obligatiehouders ontvangen gelden heeft terugbetaald. Het Kerkbestuur heeft zich vooi richtige nakoming van deze toezeg-ging zelfs bereid verklaard om geheel zijn administratie onder speciale contröle te stellen van de Com missie voor Regeling van het Kerkelijk Crediet in het Bisdom van Haarlem. Het Kerkbestuur heeft een schuldenlast van f 734.200, waarvoor totaal jaarlijks aan rente is verschuldigd een bedrag van f 31.787, zoodat het jaralijksch tekort bedraagt f 23.661. Hiertegenover staat, dat het Kerkbestuur van de gemeente heeft ontvangen 80 pCt. van de geschatte waarde der school f 304.000. Met dit bedrag kan worden betaald: 1. 40 pCt. van de nom. waarde der schuld f 286.600, 2. De hypotheek f 15.000; 3. De bankschuld f 2700. Het Kerkbestuur stelt dus een bedrag van f 286.600 beschikbaar voor een onmiddellijke aflossing ad. 40 pCt. op het nominaal bedrag der vordering. Verder stelt het Kerkbestuur aan al zijn cre diteuren voor, het totaalbedrag der vordering te verdeelen in een 4 pCt. rentegevend ge deelte, en een niet-rentegevend gedeelte en wel in de verhouding van 28 32, waardoor de rentebetaling op het rentegevend gedeelte, ten volle gewaarborgd is en gedekt uit de ge wone inkomsten der kerk. Daarentegen verplicht zich het Kerkbestuur om onder toezicht en contróle van de Commis sie tot Regeling van het Kerkelijk Crediet in het Bisdom Haarlem, geheel het eventueelt overschot op zijn gewone middelen, na aftrek van de rente-betaling, alle buitengewone baten, schenkingen en extra-giften, de geheele subsi die van het Bisdom beschikbaar te stellen vooi aflossing van het niet rentedragend gedeelte der schuld. Plaatjesdag voor de jeugdige werkloozen. Zooals alreeds gemeld is bestaat er te Egmond Binnen een werkkamp voor jeugdige werkloozen, dat naast vrije huisvesting en voeding nog een vergoeding aan de werkloozen biedt van 1.75. Dat de jeugdige werkloozen dit waardeeren be wijst het groot aantal candidaten, bijna 800, die zich voor dit kamp hebben aangemeld. Er is te Egmond werk voor de handen, werk voor den geest, en te midden van de vele barakken voor huisvesting en administratie, zal daar straks een kapel staan. Dit alles baart echter zeer zware financieele zorgen. Daarom doen wij een beroep op u allen. Zondag 17 Januari zal er met krachtige aan beveling van onzen Bisschop en met toestem- mng van den zeereerw. heer Pastoor na iedere H. Mis een offertje van u worden gevraagd van 0.10, waarvoor u een plaatje ontvangt. Jaarvergadering V.Z.V. In de bovenzaal van „Kennemerhof' hield de V.Z.V. haar jaar vergadering. Bij de opening memoreerde de voorzitter, de heer Borst, den grooten groei der vereeniging in 't afgeloopen jaar. Er traden 150 nieuwe leden toe, zoodat het aantal leden ruim 300 bedraagt. Tevens herinnerde hij aan de mooie successen der polo-zeventallen in de afgeloopen Zomer competitie; drie van de zes zeventallen werden kampioen van hun afdeeling. Het verslag van den penningmeester gaf een flink batig saldo aan. Ook de secretaris had zijn jaarverslag in een prettigen toon gesteld. Het eerste zevental ging naar de tweedeklasse; voorwaar een mooi resultaat in 5 jaar tijd van de 3de klasse kringcompetitie naar de 2e klasse bondscompetitie te promoveeren. Het tweede zevental promoveerde van de le klasse kring naar de 3e reserve-klasse van den Bond, ter wijl het 3e elftal in de 3de klasse gelijk met den kampioen van zijn afdeeling eindigde. Het aspiranten-B-zevental behaalde eveneens het kampioenschap van zijn afdeeling. De penningmeester deelde in zijn verslag mede, dat de inrichting geheel is afgeschreven en nog een klein bedrag naar de reserve is overgebracht. De heeren J. C. de Mayer en P. Visman wer den in het bestuur herkozen. Hun functies wer den onderling verwisseld; de heer J. C. de Mayer zal in het dagelijksch bestuur zitting nemen als penningmeester, terwijl de heer Visman als commissaris van materiaal werd gekozen. Verder werden nog verschillende heeren in diverse functies ge- en herkozen. Wederom werd besloten den „Put" voor een jaar van den Rijkswaterstaat te huren. De feestavond zal Zaterdag 16 Januari worden gehouden in de bovenzaal van „Cycloop". Aan het jaarverslag van de Zwembadcommis sie der V.Z.V. ontleenen wij nog: Dit jaar is ook een druk gebruik van de zwem inrichting gemaakt door jeugdige werkloozen. Wij hebben ons in verbinding gesteld met het comité, dat de belangen van deze jonge men- schen gehartigt, en tegen een zeer kleine ver goeding, door het comité ineens betaald, heb ben wij onze inrichting beschikbaar gesteld. De jongens kregen daarvoor rijwielstalling en toe gang tot de zweminrichting. Zij die niet konden zwemmen kregen les, hun die wel konden zwem men werden andere slagen geleerd. Wij moeten verklaren dat wij er veel genoegen van hebben beleefd. Alles is ordelijk en netjes verloopen en geen wanklank is gehoord. Ijverig werden de lessen gevolgd tot groote voldoening van den heer Beukman en onze commissie. Aan het einde van het seizoen toonden de jongens spon taan hun dankbaarheid en mocht ieder van het personeel een cadeau in ontvangst nemen, wat op hoogen prijs is gesteld. Het overdekte bad, het ideaal waarvoor onze vereeniging de laatste jaren en voordien andere personen hun beste krachten hebben gegeven, wordt thans verwezenlijkt. De mogelijkheid bestaat dat het openen van het overdekte bad de exploitatie van onze eigen inrichting ongunstig zal beïnvloeden. Zeker zul len wij maatregelen moeten treffen om op onze inrichting te bezuinigen. Een ding is echter zeker, hoe meer zwembaden er zijn, des te meet zwemmers er komen en dit heeft toch altijd bij ons voorgestaan. Het openen van de overdekte inrichting zal voor onze eigen zwemmers een groot genot zijn; nu kunnen zij 's winters ook regelmatig zwemmen en belangrijke krachten worden voor de V.Z.V. Oderlinge competitie D.C.J. Dinsdagavond werden de wedstrijden voortgezet. In de hoofd- Voor de eerste klasse is de zaak vrijwel beslist. De jeugdige Laros heeft zoo'n grooten voor sprong op al zijn concurrenten, dat hij practisch gesproken reeds kampioen zijner afdeeling is. Hij behoeft van de vier te spelen partijen nog slechts één te winnen om kampioen te zijn. De andere uitslagen luiden: Hoofdklasse: B. Dukel—A. Lighthart 20; H. de Boer—Suyk 2—0; P. LeyteH. de Boer 11; J. KramerBasstra 20; B. DukelH. de Boer 20; G. PostmaC. Bais 20. Eerste klasse: H. LarosPostma 20; v. d. HeydeH. Schaap 02. Tweede klasse: J. Vsser Sr.H. Visser 02; J. Kok—J. Kuijk 2—0; J. Snel—de Weert 2—0; Derde klasse: C. BroekJ. Rustenheve 20; Effern— G. Schoone 2—0; Zeders—Lighthart 02; LandwehrRustenhove 20; EffernZe ders 2—0; C. BroekWaal 02. Vierde klasse: J. WoudenbergT. Rens 20; Huizer—v. d. Kuil 0—2; Post—Hoogendijk 0—2; v. VlietWoudenberg 02; WoudenbergHui zer 02; J. StruikHuhl 11. Machineschade De stoomtrawler Protinus IJm 85 is hier van de visscherij teruggekeerd met machineschade. Autobotsing In de Kanaalstraat had een autobotsing plaats tusschen een luxe- en vrachtwagen. De vrachtwagen kwam uit de richting Haar lemmermeer en moest, omdat de weg niet ge heel vrij was, remmen, de wielen gleden door en 't gevolg was, dat 'n botsing tusschen dezen vrachtauto en den tegemoetkomenden perso nenauto onvermijdelijk was. Gelukkig 'kwamen er geen persoonlijke ongevallen voor en viel er slechts enkele materieele schade te consta- teeren. De politie was spoedig ter plaatse en regelde een en ander. Burgerl. stand Geboren: Marigje dochter van C. Paauw en P. van Oort; Maarten zoon van J. van der Spel en I. Paul; Bernardus Wil helmus Jozef zoon van J. P. de Koning en M. C. Kortekaas; Isabella Clazina dochter van J. Hoogervorst en S. Duivenvoorden. Getrouwd: J. Oudshoorn te Sassenheim met G. A. de Kooker te Lisse. Overleden: Jan van Beek, 33 jaren; Josina Maria van Kesteren, 2y» maand; Georgius Vreeburg, 88 jaar wed. van A. M. A. Topper; Johanna Warmerdam, 70 jaren, echtg. van Chr. Zuiderwijk; Cornelis Blitterswijk, 73 jaren echtg. van C. van den Hoek; Willem Broekhof, 75 jaar, echtg. van J. Lemmers; Wilhelmus Hogedoom 71 jaar, echtg. van C. van Diest; Ca- tharina van Diest, 72 jaar, wed. van W. Hoge- doorn. Burgerlijke stand Geboren: Jacob, zoon van P. Oud en M. Kerkman, Kanaalweg 23; Gerhardus Jacobus, zoon van G. Voogd en Th. M. van den Hogen, Oosterparkstraat 43. Gehuwd: E. E. Koper en A. J. Ligtenberg, Const. Huijgensstraat 8. Overleden: J. H. Barens, oud 65 jaar. R.K. Staatspartij De vergadering van he denavond van de afdeeling Zandvoort der R.K. Staatspartij in het Patronaatsgebouw zal aan vangen op den ongewonen tijd, namelijk te 9 uur. Begrooting 1936 Van Ged. Staten is bij het gemeentebestuur bericht ingekomen, dat de be grooting 1936 is goedgekeurd. IJMUIDEN, 15 Jan. Rijksvischafslag. Tarbot per kg. 1.151.65, Griet per 50 kg. 28—45. Tong per kg. 0.961.30, Groote Schol per 50 kg. 17.Middel Schol per 50 kg. 22.Zet Schol per 50 kg: 27.Kleine Schol per 50 kg- 13.5026.—, Bot per 50 kg. 17.—19.—Schar per 50 kg. 6.13.Vleet per stuk 2.50, Pieterman en Poon p. 50 Iqg. 10.KI. mid. Schclvisch p- 50 kg. 35.40.Kleine Schelvisch p. 50 kg. 9. 31.—, Kabeljauw per 125 kg. 34_88.—Gullen per 50 kg. 8.5015.Leng per stuk 0.452.75, Heilbot per kg. 0.780.90, Wijting per 50 kg. 4.70 7.50, Koolvisch per stuk 0.141.40, Makreel p- 50 kg. 4.309.Versche Haring per kist 3. 5.80. AMSTERDAM, 15 Jan. Aardappelen. De prijzen waren heden onveranderd; aanvoer 69.000 kg. van de Vrijdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Ewald 270 manden 1 1780. R.O. 16 Betje 340 manden f 1100. LOGGERS KW 76 f 1800. KW 107 f 2810. KW 112 f 350. LOGGERS MET VERSCHE HARING Seh 19 f 289 Sch 399 f 337. Sch 250 f 398. Sch. 25 f 370. Sch. 310 f 162. IJMUIDEN, Zaterdag 16 Januari 1937. Vloed: 5.24 v.m.; 5.40 n.m. ALKMAAR, 15 Jan. Kaasmarkt. Aanvoer 34 sta pels 55000 kg. 33 Fabr. kl. 20.50, 1 Boeren kt 17.25. Handel goed. Binnen 8 me ter van auto bus-halten is stilstaan met a u tos en andere voer tuigen verbo den, evenals op bruggen, voor uitritten, binnen 8 me ter van straat hoeken of op h i n d e r I ij k e wijze voor het verkeer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2