Honderden getuigden „Voor God „u liet e\ niet meex atiO. moe. uit! „O, ik gebruik nu SANATOGEN". Haarlem, 15 Jan. KATHOLIEKE ACTIE Kort en volledig VRIJDAG 15 JANUARI 1937 99 Massale bijeenkomst in de Groote zaal van het Gem. Concert gebouw De plicht van de katholieken in dezen tijd Afbraak of opbouw Zelfvergoding Rede Praeses Drost Verkoopingen DE heerlijke, opwekkende en versterkende werking van Sanatogen komt al spoedig op allerlei wijzen tot uiting. Men voelt zich niet langer moe, ziet er beter uit en heeft weer plezier in het leven en toekomstige moeilijkheden lijken weldra niet meer onoverkomelijk. In het kort: inet Sanatogen voelt men zich spoedig weer kerngezond. Probeer Sanatogen eens begin er nog vandaag mee. G. Wolzak Hzn. R. K. ORATORIUM- VEREEN IGING Aanmelding van nieuwe leden Gevonden dieren en voorwerpen Wedstrijd wordt er tegenwoordig tusschen allen en om alles gehouden, of het nu sport betreft of het dage- lijksche werk. Het komt er op aan te allen tijde «in goede vorm» te blijven. Sterkt daarom het organisme, op» dat U de grootste inspanning zult kunnen verdragen. Neemt dagelijks NoorscheMedi» cinale Levertraan in en gij zult een groote voorsprong hebben op Uwe tegenstanders. N00RSGHE MEDICINALE LEVERTRAAN R.K. RAADSLEDENKRING HAARLEM De bevoegdheid van B. en W. en den Raad Giften voor pater W. de Rooij S.M.A. BURGERLIJKE STAND AGENDA Bioscopen 16 Januari Bioscopen ERGERLIJKE DIEREN MISHANDELING Geneeskrachtige Indische Kruiden Kruiden-Laboratorium „JAVA" DE WERELDJAMBOREE Verdere plannen worden dezer dagen bekend gemaakt Programma van de Haarlemsche Radio-Centrale op Zaterdag 16 Januari Cineonefilm in ziekenhuisverband STAD IJWS In de groote zaal van het Gem. Concertgebouw ls gisteravond onder auspiciën van het Comité van Katholieke Actie een groote vergadering ge houden, welke geheel in het teeken stond van de Actie „Voor God". Zeer vele katholieken uit Haarlem en naaste 0thgeving hadden tegen half negen den tocht baar de Lange Begijnenstraat aanvaard, zoodat '°en om ongeveer kwart voor 9 de vergadering h^on, de groote zaal van het Concertgebouw hijna geheel met belangstellenden was gevuld. He voorzitter van „Katholiek Haarlem", prof. [k- Alph. Steger, wees in zijn openingswoord op schrijven van het Hoogw. Episcopaat, dat den stoot gaf tot de Actie „Voor God". Ook de ka tholieken van Haarlem blijken dit maanwoord te hebben begrepen. Spr. kon er althans zijn vol doening over uitspreken, dat zoovelen gehoor hadden gegeven aan de uitnoodiging op dezen avond, naar de Gemeentelijke Concertzaal te somen. In het bijzonder verwelkomde prof. dr. ®'eger den hoogeerwaarden heer H. C. J. Son- daal, Deken van Haarlem, die aan de bestuurs tafel had plaats genomen en den tweeden spre id1' van den avond, den Zeereerw. Heer H. Drost, "entraal-Praeses van de St. Jozefgezellenver. te Amsterdam. Prof. dr. Steger sprak als voorzitter van het uitvoerend Comité van de Katholieke Actie 'iVoor God" als eerste over het onderwerp „Af braak van geloof en beschaving." Praeses Drost 0b na hem den opbouw behandelen. In felle kleuren schetste spr. de fouten in het °Pcnbare leven gedurende het vervallen Ro- 'bcinsche Keizerrijk. De uiterlijke welvaart en Schijnbare ontwikkeling van dien tijd verborgen menigte van misstanden, die als het ware atuurnoodzakelijk den ondergang van het bbcle wereldrijk hebben veroorzaakt. Het hui- ehjk leven stond op laag peil. De beteekenis ab de vrouw was dikwijls weinig beter dan le van een slavin. Eerbied voor den onvrijen mensch bestond hiet. De toestand van de tallooze slaven was jbkwijls allertreurigst. Het voorbeeld van den Sfankzinnigen Caligula, die oude slaven als j'bcdsel aan zijn rijpaarden voorwierp, staat ?erkelijk niet alleen. De staat was oppermach- '8 en werd vergoddelijkt in den persoon van eb Keizer. .temidden van deze verwording kwam de jlerk met Haar hooge doelstelling en grootsche ^'ealen. Met haar wijsheid moest zij in eeuwen- ;®bge prudentie de maatschappij en de reden 'bvormen in de landen, die langzamerhand bher haar invloed kwamen. afTen koste van veel moeite werd de slavernij 'keschaft. Toch was dit pas mogelijk, nadat ve Pas gekerstende volkeren doordrongen waren b dPri vnn ripn nrhpid en nadat tenere- yoii den adel van den arbeid en nadat tenge- j'u'ge van deze verandering van inzicht een ge- nieuwe economische orde was gegroeid, luwgezin werd een haard van vrede en ge el vrouw werd geëerd als moeder der kin- 0 ben, die de ouders als kostbare geschenken t 'Vingen, om ze op te voeden volgens de wet- jjj van God. Het kwaad in het openbare en t. ket particuliere leven verdween niet, maar het ®eilL werd niet langer beschouwd als iets van- sprekends; men noemde het kwaad „kwaad" j bdat men wat goed is als werkelijk goed had eben zien. v ~°k het sociale en economische leven onder- den terugslag van deze weldadige vernieu- bg. -yygj hebken 00]j de middeleeuwen ar- j)r,Gc'e en misere gekend, maar het maatschap- Va 'Jke leven was erop ingericht in den nood b deze misdeelden te voorzien. nieuwe tijd is van het christelijke ideaal ver afgedwaald. De mensch koos zich nieu- j goden, allereerst zichzelf, in eigen oog cen- ,.Utn en eenigst belangrijke van al het be gaande. q 2e zelfverheerlijking heeft vele verschillen- vormen aangenomen, vele onderscheiden na- ®b gekregen. De leiders van de Fransche re- j btie verheerlijkten de rede. Het moderne StSc>sme schijnt terug te grijpen naar de oude aatsvergoding en heeft de collectiviteit, de Y eenschap, tot eenig doel en centrum van leven verheven. bo?®' Nationaal-Socialisme heeft deze geestes- 'as ug nog uitgebreid door zijn ideologie van bloed en bodem. bor.e wijsbegeerte, waaruit het Marxisme ge- te^.1? werd, aanvaardde de stof als eenigste hieil °ude waarden verdwenen en het gegroeide Marxisme gelooft rotsvast in ttgbieuwe wereld, die in de plaats van het <JoMScenciente het stoffelijke als voornaamste I(j beeft gesteld. tbUivalis'en bobben de ideologie van het com- 'bppj 6 bun godheid verheven. Het corn el gbae is hun geloof, hun zedenwet. De stof Zij stoffelijke vooruitgang zijn het eenige, wat l'Jke bgrijk achten. In plaats van de christe- baastenliefde is de haat getreden. De be- bis van het gezin wordt ondergraven en gebracht tot het peil, waarop het stond in tje'lb van het oude heidendom. Xl°>*n de christenen in het geheel geen l'jlte v, aan deze verwording? Gaat het christe- de herland in deze vrij uit? Ook ten onzent ^openbare zedelijkheid verslapt, ook bij ons gr°°'e ergernis gegeven en worden de Ik' w broeders tot de overtuiging gebracht, e' kwade goed zou zijn. ^aus smeekt ons in Zijn magistrale En- -Quadragesimo Anno" de openbare ze- atejj eid te handhaven en zoo noodig te her- Vm eb- Hij eischt van de christenen dat zij °R rt be rechtvaardigheid in het maatschap- e leven zullen doen blijven en haar zoo biicJ8 zuUen aanvullen en levend maken door el van hun warme naastenliefde. AW„ b als alle christenen volop christelijk leven, kunnen zij de wereld redden voor God. Als zij dit verzuimen, dragen zij de grootste schuld aan de ontkerstening en groeiende bar- baarschheid van de wereld, die wij nu nog „be schaafd" noemen. Na een korte pauze was het woord aan Cen- traal-praeses H. Drost, die de positieve zijde van het vraagstuk behandelde. De groote tegenstelling van dezen tijd is: voor of tegen God. Allerlei duistere machten span nen zich in het christelijke godsgeloof en daar mee de geheele christelijke maatschappij te on dermijnen. Het thans levende geslacht van katholieken heeft de ontzagwekkende taak en verantwoor ding de wereld en hun nageslacht voor deze verschrikkelijke ramp te vrijwaren. Uit de geweldige verschuiving die de wereld op velerlei gebied ondergaat, kan zij te voor schijn komen als een puinhoop, maar ook als een beter, Godgericht organisme. Daarvoor heb ben wfj te werken. Dat is onze verantwoorde lijkheid. In de geschiedenis vinden wij voorbeelden te over, dat een vluchtig, oppervlakkig katholicis me in één slag voor lange eeuwen kan worden weggevaagd. Millioenen hebben God nooit ge kend, omdat één geslacht zijn tijd niet begre pen heeft en in onverantwoordelijke lauwheid de waarheid niet heeft gediend, zoals zij die hadden moeten dienen. Van den anderen kant, danken wij, katholieken van Nederland, den rijkdom van ons geloof aan de dappere mannen en vrouwen van 400 jaar geleden, die ondanks alles hebben vastgehouden aan de Moederkerk. Wat onze voorouders ten koste van de grootste moeilijkheden hebben bewaard, moeten wij be schermen voor 't verre nageslacht, dat ons daar dankbaar voor zal zijn. De katholieken van thans maken de geschiedenis van de volgende eeuwen. Men zal misschien zeggen, dat het in Neder land nog zoo'n vaart niet loopt en dat we, als het noodig mocht zijn, wel den moed zullen vin den om zoo noodig martelaar te zijn. De toestand is in Nederland wel ernstig, maar van den anderen kant is het volstrekt niet noodzakelijk of onafwendbaar, dat in ons va derland een catastrophe zol moeten losbarsten. Wij moeten ons niet blijven troosten met den H. Wil van God. God wil geen ergernis, geen onrechtvaardigheid in het maatschappelijke leven; god wil geen haat. Maar zijn sommi ge toestanden dan niet zoo hemeltergend ge worden, dat God als eenige Redder een won der moét doen? Inderdaad, men heeft God verloren, men heeft Hem buitengewerpen. Omdat de mensch door eigen schuld verworden is, heeft hij God veroordeeld en zichzelf tot opperwezen gepro clameerd. Toch blijft het waar, dat de ziel van ieder mensch van nature christelijk is. De massa is niet onherstelbaar ongodsdfenstig geworden. De menschen smeeken om een redder en zoeken in een „Rorate", dat zij zelf niet begrijpen, naar den God, Dien zij naar zij zeggen niet wil len kennen. Het groote wonder zal geschieden, maar wij zijn het, die dit wonder moeten doen. Christus schijnt zich te verbergen en wil slechts geopen baard worden in ons, wien Hjj het gevel gaf „onzen naaste lief te hebber? gelijk ontzelf." Van ons, kinderen Gods en Herauten van de Liefde, moet de wereld de Waarheid leeren. De Kerk heeft de opdracht aan de wereld „alles" te onderwijzen, ook wat maatschappelijk en econo misch goed en juist is. En hoe kan de Kerk anders onderwijzen dan door het levend voor beeld Harer leden? De Katholieken moeten levende Evangelies, Ioopende Encyclieken worden! Telkens als zij dit niet waren, telkens als de katholieken erger nis hebben gegeven, waren zij zelf oorzaak van afval en ontstellend ongeloof. De Kerk, die het voorbeeld moet geven, wordt niet gevormd door Paus en Bisschoppen alleen. Alle katholieken maken deel uit van die Kerk en allen hebben gelijkelijk eenzelfde taak te vervullen, bezitten een voor een de groote ver antwoordelijkheid, die de geheele Kerk heeft ten opzichte van de Haar omringende wereld. Menschen zonder God zijn menschen zonder liefde. Oswald Spengler heeft ze roofdieren ge noemd, te roofgieriger, naarmate zij meer op gaan in hun eigenwaan en platte zelfver goding. Weest met een edelmoedig en rijk geloof ten volle katholiek! Dan kan de Kerk de onzicht bare machten overwinnen en in Gods kracht de wereld voor Gods Heerlijkheid bewaren Toen het langdurig applaus was bedaard, dankte prof. Steger Praeses Drost voor zijn be geesterende voordracht, welke hij met recht het hoogtepunt van den avond noemde. Bescheidenheid belette den voorzitter waar schijnlijk op te merken, dat de bijeenkomst een groot succes is geweest. En als dit nog niet tot sommigen mocht zijn doorgedrongen, het zal hun zeker duidelijk zijn geworden uit het enthousiasme, waarmee allen na afloop spontaan het Pauslied van Schaep- man meezongen „Aan U, o Koning der Eeuwen". Het ensemble Nibbering fleurde den avond op door zijn muzikale praestaties. Uitslag van de verkoopingen in het Notaris huis te Haarlem op Donderdag 14 Januari (de prijzen moeten verhoogd worden met pl.m. 8 pCt. der vermelde uitslagen) Het woonhuis met erf, Emmalaan 15, alhier voor totaal f 4200 aan W. P. Selle qq. Een huis met erf, Harmenjansweg 37. alhier voor totaal f 3455 aan Jac. Smit qq. Fabrieksgebouw, Bakenessergracht 59, alhier voor totaal f13200 aan A. Hoogeveen Gronden aan en nabij de P. c. Hooftlaan. Doodweg en Wijk aan Zeeëer-voetpad te Drie huis voor totaal f 18700 aan P F. Seignette qq. Het woonhuis met erf, Roosveldstraat 59, alhier voor totaal f 2870 aan W. J. Waaning. Een huis met erf, Oranjeboonstraat 84, voor totaa.' f 1320 aan M. Hoek. Een huis met erf en tuin, Pijlslaan 29 alhier voor totaal f 1950 aan P. J. Eskens. Een huis met erf, Maerten van Heemskerk straat la, alh'er voor totaal f 3950 aan J. J. Bovendorp qq. Een huis met erf en tuin, Hasselaersplein 13, alhier voor totaal f 4195 aan W. J. Waaning. Mej. G. Veenendaal te Doorn schreef: „Ik heb Sanatogen gebruikt en het resultaat was schit terend. Na korten tijd ge voelde ih mij veel beter, de moeheid verdween en de gelaatskleur werd jrisscher SANATOGEN Het Zenuwsterkend Voedsel. Iedere Apothe ker of Drogist verkoopt het Vanaf fl. 1- per bus. Vandaag viert de heer Wolzak Hzn. zijn zes tigsten verjaardag. Sinds bijna 22 jaar maakt hij deel uit van den Haarlemschen gemeente raad en in dien tijd toonde hij zich niet alleen een principieel anti-revolutionnair, maar ook een trouw bondgenoot der katholieken, zoodat er reden is hem vandaag met onze gelukwen- schen ook onze hulde aan te bieden. Deze volksvertegenwoordiger heeft zich in de jaren, dat hij lid is van den Raad, onderschei den door zijn beginseltrouw, zijn ijver en de toewijding, waarmede hij zijn taak vervult. Hij is in den Raad en daarbuiten een algemeen ge respecteerd mensch. Daarenboven een bekwaam man. Naar den vorm geen redenaar, is de in houd van hetgeen hij in den Raad te zeggen heeft altijd belangrijk. Met name op het ge bied, dat hij door zijn functie van notaris be- heerscht, heeft hij menigmaal adviezen gegeven, die door B. en W. en den Raad ter harte ge nomen zijn. Hij heeft een onafhankelijk oordeel en jacht op kiezersgunst is hem, als hij het woord voert vreemd. Dat heeft hem, daar hij tot den conservatieven vleugel van de anti- revolutionnaire partij gerekend mag worden, vooral in de jaren, die op den wereldoorlog volgden, soms moeilijkheden bezorgd. Maar tel kens hebben de anti-revolutionnaire kiezers hem hun vertrouwen geschonken en zijn man daat hernieuwd. Zijn onkreukbaarheid en zijn eerlijke rondborstigheid vonden daarin haar verdiende waardeering. Als wij den heer Wolzak in den Raad hooren spreken en zijn stem hooren motiveeren, dan denken wij onwillekeurig aan den huisvader, die tracht op de best mogelijke wijze de moei lijkheden van zijn huisgezin op te lossen. Hij behandelt elk voorstel alsof daarvan in het bij zonder het welzijn van de gemeente afhangt. Dat maakt ook, dat hij een dankbaar toehoor der is die als regel niet met zijn stem in den zak in den Raad komt, doch bereid is zich zoo mogelijk door anderen te laten overtuigen. De Raad koos hem in verschillende commit sies, benoemde hem tot regent van het Groote Gasthuis en tot lid van den Armenraad. Van zijn overige functies noemen wij zijn bestuurs lidmaatschap van de anti-revolutionnaire partij, het secretariaat van het krankzinnigengesticht „Vogelenzang" te Bennebroek, zijn voorzitter schap van de Groen van Prinsterer Vereeni ging en zijn lidmaatschap van het college van directeuren van de Vrije Universiteit van Am sterdam. De vandaag zestigjarige geniet nog de levens kracht en den arbeidslust, die menig vijftigjarige hem zou benijden en dit dringt den wensch naar voren, dat het den heer Wolzak gegeven moge zijn nog vele jaren voor Haarlem te wer ken. De heer Wolzak werd te Alkmaar geboren, maar woont sinds 1910 in Haarlem, in welk jaar hij candidaat-notaris werd op het kantoor van notaris Bertling. In 1920 volgde zijn benoe ming tot notaris. na Fr. Varkensmarkt hond en kat; Ewalt Ster- reboschstraat 52 rijwiellantaarn; Warmerdam, De Clercqstraat 80rood, damesparapluie, Lie- verst, Ruijghaverstraat 34rood, portemonnaie met inhoud; Heitkamp, Kerkweg 13, Santpoort, rijwielplaatje; Vellinga, Haitsma Mulierstraat 29, motorsleutels; v. Liemt, Verspronckweg 145, Engelsche sleutel; Vos, Molukkenstr. 33, tasch met inhoud; Tavenik, Velserstraat 13, vulpen; Hoogeveen, Kloppersingel 101, idem; Bouterse, Sophiastraat 1, idem. Naar wij vernemen, bestaat er Zondag middag om twaalf uur gelegenheid zich op te geven als werkend lid van de R. K. Orato- riumvereeniging. Er wordt daartoe zitting ge houden in café-restaurantr Brinkmann, Groote Markt, waar de dames en heeren zich kunnen aanmelden en waar de heer Ed. van Beinum aanwezig zal zijn voor de stemkeuring. Wij mogen hierbij wel even de schitterende uitvoeringen in herinnering brengen, welke, onder leiding van Ed van Beinum, door de R. K. Oratoriumvereeniging werden gegeven en het aanzien der vereeniging in geheel het land zeer verhoogen. Zoo zal de R. K. Orato riumvereeniging in de maand April a.s. mede werken aan een uitvoering van het Concertge bouworkest te Amsterdam. In elke zangvereeni- ging is echter een voortdurende aanvoer van frisch, nieuw bloed een bestaansnoodzakelijk- heid en daarom is het te hopen, dat de beste krachten onder onze R. K. Haarlemsche zan gers en zangeressen zich a.s. Zondag zullen op geven. Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitslui tend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen bij: Politiebureau, Smede straat, handschoenen en ceinturen; Lagendijk, Thorbeckestraat 63, gewicht; Prinsen, Van O. de Bruijnstraat 147, lijfgoederen; Kennel Fau- wereldbekend om hare goede kwaliteit. De' Vereeniging van R. K. Raadsleden, Kring Haarlem, komt Woensdag 20 Januari des avonds om half acht in gebouw „St. Bavo" bijeen ter behandeling van eenige huishoudelijke punten. Als spreker zal dien avond optreden de secre taris van de afdeeling Haarlem, die het rapport betreffende de bevoegdheden van den Gemeen teraad, het College van B. en W., den Burge meester en Wethouders zal behandelen. Men weet dat bij den Kring zijn aangesloten de gemeenten: Aalsmeer, Uithoorn, Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Haarlem, Haarlem mermeer, Haarlemmerliede, Heemstede, Nieu wer-Amstel, Ouder-Amstel, Velsen en Zand- voort. vreugde over het verkrijgen van een gunst op de volgende manier te mogen uiten: Hoewel niet van mijn overvloed, had ik toch iets afgezonderd voor de reis van Pater de Rooij, teneinde uitkomst te verkrijgen in een moeilijke zaak. Nauwelijks is een week voorbij, of beter dan ik mij ooit had kunnen voorstellen zijn de moeilijkheden opgelost. Voor een groot deel schrijf ik dit toe aan het gebed dat deze jonge missionaris dagelijks stort voor hen, die hem bij zijn zware taak om geld voor de reis te verzamelen, helpen. Probeer ook eens uw bij zondere intentie aan hem op te geven. Vorig bedrag N. N. Familie A. Tot herstel van een zieke J. v. d. B. N. N. N. N. N. N. Gebed voor een huwelijk Mej. H. Ter eere van Maria B. R. Fam. v. V. A. K. Een bede om werk! Van een weduwe C. Op hoop van zegen Familie M. N. N. 440.65 1.— 2.— 1.— 5.25 1.— 2.50 10.— 0.50 2.50 1.— 1.— 1.— 1.— 2.50 2.50 1.50 476.90 Namens pater de Rooij hartelijk dank aan de vele en goede gevers en geefsters, ook on zerzijds onze bewondering voor het succes, dat deze oproep om pater de Rooij te helpen, heeft gehad. God zal het ongetwijfeld zegenen! Wij voldoen gaarne aan het verzoek van een onzer lezeressen die gelegenheid heeft gevraagd haar Dezer dagen was het 50 jaar geleden, dat de Israëlietische Begraafplaats aan den Rijksweg AmsterdamHaarlem in de nabijheid van Haarlem officieel in gebruik werd genomen. Voor het Centraal Comité voor Werkolozen zal de H.O.V., o.l.v. Frits Schuurman, 'n opera concert ten gehoore brengen op Woensdag 20 Januari, des avonds om acht uur, in de Gem. Concertzaaal. Medewerking verleenen de solis ten: Hélène Ludolph, sopraan, Ans Stroink, alt, Michel Gobets, tenor en Otto Couperus, bari ton. Vanwege den Rijkswaterstaat in de sectie Noord-Holland is te Haarlem aanbesteed: het maken van een tijdelijke waterkeering ten be hoeve van het in aanbouw zijnde watergemaal van den Houtrakpolder, met bijkomende wer ken, behoorende tot de werken voor de ver betering van het Noordzeekanaal. Ingekomen waren 25 biljetten. Laagste in schrijver was J. Prevoort te Haarlem voor 6475; hoogste nschrijver N. Vermeulen te Haarlem voor 11.866. Wederom een noodkreet van 't Brokkenhuis, dat weer een tekort aan kleedingstukken heeft. Het aantal aanvragen om hulp en steun is ontzettend groot en neemt dagelijks toe. De voorraad is echter uitgeput. Het bestuur hoopt op een groot aantal adressen, waar goede klee ding, beddegoed, schoeisel enz. gehaald kan worden. Laat het telefoontjes regenen, verzoekt het bestuur. Schrftelijk: Donkere Spaarne 34; per telefoon: 147245. Te Beverwijk is een koperen jubilaris. Het Dubbelmannenkwarteii „De Vereenigde Zan gers", dirigent de heer Van Dijk, bestaat 12 'A jaar en geeft op 20 Januari a.s. een jubileum concert. Te Santpoort is mevrouw E. MeesSchuc- kinck Kool, echtgenoote van den lsten genees heer-directeur van het Prov. Ziekenhuis, in den ouderdom van 52 jaar overleden. Mevrouw Mees heeft in Haarlem belangrijk -werk gedaan ten behoeve van het consultatie-bpreau voor moeilijke kinderen. De begrafenis heeft mor genmiddag twee -uur plaats op de algemeene begraafplaats aan den Bergweg te Bloe mendaal. De heer E. Cousjjn, te Haarlem, oud-direc teur van de Strafgevangenis te Haarlem, wordt vandaag 70 jaar. Hoe ongeloofelijk het ook moge klinken, velen hebben behoefte gevoeld van hun belangstelling te doen blijken, want de heer Cousijn telde vele vrienden. Deze mede- deeling is echter niet bedoeld als propaganda voor het instituut aan den Harmenjansweg. Ook buiten de groep van zijn vroegere kost gangers is de heer Cousijn zeer bekend. Zooals men weet, is vorigen zomer de Nuts- kweekschool voor onderwijzeressen aan de Hazepaterslaan opgeheven. Het gebouw zal thans worden verkocht voor 26.000 aan de Chr. Vereeniging voor verpleging van lijders aan Tuberculose „Bethesda Sarepta". Geboren: R. Simons—Cohen z; A. Portegies de Jong d; G. CornetWeber z; S. M. Lieffe- ringKlarenbeek d; R. M. SchefferVelleman d; P. A. HooglugtV. d. Mark d. Overleden: E. J. BodenReus, 82 j., Barre- voetestraat; G. S. E. MeesSchuckink Kool, 52 j., Hazepaterslaan; M. RootHoutzager, 71 j., Ripperdapark; C Groenendal, 63 j., Mei doornplein; G. H. Werner—Viets, 78 j., Dr. Leydsstraat; R. WarnaarKlaasen, 51 j., Rijks straatweg; A. de VriesRenout, 79 j., Raam» steeg. Gebouw „St. Bavo": R. K. Bevolkingsbureau 8 uur; Spoorwegpersoneel 8 uur; Haarlems Ge mengd Koor 8 uur. Stadsschouwburg: R. K. Haarl. Gem. Tooneel „Thalia", kwart over 8. Restaurant Gebr. Brinkmann: Ned, afd. Mai- son Internationale des Intellectuels, 8 uur. Gebouw Ged. Oude Gracht 104: Haarl. Weer. en Sterrenkundige Kring, kwart over 8. „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23: Socièta Dante Alighieri, kwart over 8. Hotel Royal": Ned. R. K. Handelsreizigers en -agenten, half 9. R. K. Kerk, Amsterdamstraat: Conferentie voor niet-Katholieken, half 9. Rembrandt-Theater: „Hofconcert" met Mar tha Eggert, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Verzegelde orders", met Wal lace Beery, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Amsterdam bij Nacht" (geprol.), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „Als 't circus komt" met Wal lace Beery Reportage Vorstelijk Huwelijk, 230, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Gewone zittingen 4 en 7 uur; Geel Wit 6 uur; Feestavond R.K. Metaal- bewerkersbond. Stadsschouwburg: Frits Hirsch-operette „Prin- zenhochzeit", 8 uur. Rembrandt Theater: Martha Eggerth en Jo- han Meesters in „Hofconcert", 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: Palace-Filmac, 11uur „Met verzegelde orders", 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Wallace Beery en Jackie Cooper in „Als het circus komt", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Amsterdam bij Nacht" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. In de Jacques van Looystraat heeft de politie Donderdagavond een 25-jari"-n koopman uit Haarlem aangehouden. De mm q oeg op zijn rug een zak, waarin zich een kattencadaver be vond. Toen de politieman naar de lotgevallen van het doode dier informeerde, gaf de man aanvankelijk ontwijkende antwoorden. Tenslotte bekende hij echter, dat hij de poes had dood geslagen. Hij had het dier op de Zomervaart gevonden, waar het op een hekje zat te miau wen en het in den zak gestopt, dien hij bij zich droeg. Vervolgens had hij den zak zoo lang tegen de straat geslagen, totdat de kat dood was. En dat alles, omdat de man het huidje wilde verkoopen De dierenbeul is voorloopig op het politie bureau in bewaring gesteld. Wetenschappelijk en deskundig samengesteld door het Garenkokerskade 82 Haarlem Tel. 12305 Vr. onze prijslijst van Indische kruidenmengsels Het bestuur van de Nederlandsche padvinders verzoekt ons mede te deelen, dat de behande ling van het plaats gehad hebbende conflict, zooals geschied is in een interview in enkele bladen, haar ontstaan moet vinden in een mis verstand. Het bestuur toch is van meening, dat het conflict berust op een interne vereenigings- aangelegenheid, die voor het groote pubüek niet van belang kan zijn, en betreurt, dat publicatie in dezen vorm geschied is. De Jamboreeleiding zal in den loop der volgende week nadere ge gevens verstrekken betreffende den toestand op het oogenblik en de plannen voor de toekomst. Programma I Hilversum I (Huizen) Programma II Hilversum II Programma Hl: 8.00 Keulen; 9.05 dem; 9.20 idem; 9.50 idem; 10.20 idem; 11.20 idem; 12.20 Brusse Vaamsch; 1.20 idem; 1.30 idem; 1.35 Keulen 2.35 Diversen; 3.20 Keulen; 5.20 Keu len- 5.25 Keulen; 6.20 Parijs Radio; 700 Bero- mü'nster; 8.00 Weenen; 9.30 Boedapest; 9.50 Berlijn; 11.20 idem. Programma IV: 8.00 Brussel Vlaamsch; 8.20 idem; 8.30 idem; 8.40 idem; 8.45 idem; 9.00 idem; 9.20 Diversen; 10.35 London Regional; 10.50 idem; 11.05 idem; 11.20 Nat. Programma; 11.50 idem; 12.50 idem; 1.20 idem; 2.20 London Regional; 2.50 idem; 3.20 idem; 4.20 idem; 5.20 Nat. Programma; 5.35 idem; 6.20 idem; 7.05 Nat. Programma; 7.30 idem; 7.50 idem; 8.20 idem; 9.20 idem; 9.40 idem; 9.55 idem; 10.20 idem; 11.20 idem'; 11.50 idem. Programma V: 8.0O—7.00 Diversen; 7.00 Eigen gramofoonplatenprogramma: Hollandsche avond m.m.v. Louis Davids, Willy Derby, Kees Pruis, Bob Scholte: 1. Voorwaarts Marsch, K. Pruis; 2. Het plekje bij den molen, Willy Derby; 3. De voetbalmatch, Louis Davids; 4. Twee oogen zoo blauw, Willy Derby; 5. Wees tevreden met een heel klein beetje, Louis Davids; 6. Holland sche Potpourri, Kovacs Lajos; 7. De olieman, Louis Davids; 8. Geen dag en geen uur, Bob Scholte; 9. Zuiderzee, Louis Davids; 10. Geen geld en ook geen zorgen, Bob Scholte; 11. Waar. om kleine vrouw, Bob Scholte; 12. Moeder heeft een rijbewijs, Louis Davids; 13. Zwarte Nata- scha, Bob Scholte; 14. Restanten, Louis Davids; 15. Weekend in Scheveningen, Louis Davids; 16. Naar buiten, Louis Davids; 8.0012.00 Diversen. Het Cineone-concern heeft in verschillende ziekenhuizen een smalfilm gedraaid van de feestelijkheden in Den Haag, ter gelegenheid van het Prinseselijk huwelijk. Ook gedeelten uit het leven van Prinses Juliana waren in beeld gebracht. De verpleegden en het verple gend personeel van de ziekenhuizen hebben met groote aandacht de filmvertooning gevolgd. Aan het Cineone-concern komt dan ook een woord van lof voor zijn initiatief toe, waar mede het velen zieken een grooten dienst heeft bewezen. De voorstelling in het ziekenhuis St. Joannes de Deo werd o.a. bijgewoond door Z. H. Exc. Mgr. N. Stam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5