Tentoonstelling in Boskoop Interessant zig-zag-raadsel n GULBRANSSEN'S TRILOGIE EEN VASTE REUZEN-HAL PILOOT DOODGEVALLEN DIE WAS WERKELIJK .KNAL" s s r s s- 7 /o z s s s V s- 7 z s Öf. det doJdpa»t &a£ BLANKEVOORT's ABONN. BOEKHANDEL 7 /o 7 6 3 6 5" S 3 /o 3 7 7 7 7 3 3 9 /o /o 3 3 Z 7 /o 3 3 /o Z 6 ZONDAG 17 JANUARI 1937 JL O De belangstelling van het Neder- landsche publiek voor heesters en tuinaanleg moet groeien Opening op 21 April VOETBALWEDSTRIJD DIE NIET DOORGING Ossche zaak heeft een staartje Bakkersknecht wendt roofoverval voor Met het vliegtuig in een vrille gekomen en neergestort VEEDIEFSTALLEN ZIJN OPGEHELDERD Kath. Vlaamsch Tooneel EN EEUWIG ZINGEN DE BOSSCHEN 4.50 WINDEN WAAIEN OM DE ROTSEN 4.50 DE WEG TOT ELKANDERƒ4.50 BESTELBILJET Diep in de schuld bij zijn patroon DREIGEND CONFLICT TE EINDHOVEN Conferentie bij Rijksbemiddelaar ONTVLUCHTE DUITSCHER In IJmuiden aangehouden TEGEN WERKLOOSHEID In het bloembollenbedrijf NIEUWE LUIDKLOK Voor St. Dominicuskerk te Leeuwarden Brug over de Oude Maas ONS PRIJSRAADSEL De belangstelling liet dan ook nu weer niets te wenschen over Nu weer eens cijferen Oplossing vorig raadsel Prijswinnaars 10 3 S /O 3 S- /O 3 /O 3 3 3 S /O 3 S~ Z 3 Z S '0 3 S Het nieuwe raadsel Het vergaan der loggers Uitspraken van den Raad voor de Scheepvaart Golflengte-wijziging van de Phohi Geen audiëntie Academische examens De Stille Omgang Op 7 en 14 Maart a.s. OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE UIT DE STAATSCOURANT Burgemeesters Pensioenraad Rechtbank Politie Kantongerechten Voogdijraad Gevangeniswezen l?ar fcht ''am Boskoop, 14 Januari Dertig jaren geleden stond Nederland als afzetgebied van snijbloemen en potplanten ver achter by Engeland in andere landen. De actie van de Aalsmeerders, die in groot-opgezette tentoonstellingen, zooals er nog pas een werd gehouden, de aandacht van het Nederlandsche publiek op de schoonheid van hun product vestigden, bracht daar grondige verandering in. Thans koopt de Nederlander meer bloemen dan de Engelschman. Doch in den tuinaan leg, en zyn liefde voor grootere planten, voor heesters en dergeiyke biyft hij nog steeds ver achter. Daar ziet hij nog steeds het mooie niet van in. Daar vindt hij nog geen liefhebbery in. In de overtuiging dat deze onbemindheid ook te wyten valt aan onvoldoende bekendheid, beginnen de Bos- koopers ook door middel van tentoonstel lingen hun product onder de aandacht van het Nederlandsche publiek te brengen, in de hoop op resultaten, niet geringer dan die der Aalsmeerders. Twee jaar geleden in 1935 werd in Bos koop de eerste groote bloemententoonstelling georganiseerd. Zy was gevestigd in een groote tent. En ondanks den sterken tegenslag, dien de organiseerende vereeniging ondervond, doordat deze wankele behuizing niet bestand bleek te gen een sterken storm, slaagde deze eerste ten toonstelling volkomen. Tachtigduizend men- schen bezochten haar; er kwam groote belang stelling uit het buitenland en ook het Hof liet zich niet onbetuigd. Dit heeft aangemoedigd tot een herhaling. Men koesterde destyds toch al het plan iedere twee jaren een dergeiyke tentoonstelling te or- ganiseeren en eventueel in de toekomst zelfs ieder jaar. Het succes spoorde aan tot uitvoe ring van dit plan. Maar dan niet meer in een tent! Daarmee had men ééns en voor al tijd ervaring genoeg. Dat dorst men niet meer te riskeeren. Er moest een vast permanent gebouw komen, dat tot in de verre toekomst een waardig onderdak aan de groote tentoon stelling kon bieden. Dat gebouw nu komt er. Het heeft wel moeite gekost de benoodigde middelen gedekt te krijgen. De gemeente Boskoop garandeerde te zamen met een viertal omliggende plaatsen een leening die het mogeiyk maakt een tentoonstel lingshal op te richten zooals er in ons land geen tweede bestaat. zy krijgt een lengte van 102 en een breedte van 40 Meter en deze ruimte staat onder één kap, geheel vrij, zonder pilaren of andere steunpunten. Bij deze groote hal sluit een klei nere aan van 35 by 20 Meter die haar met het bestaande groote restaurant, vlak te genover het station verbindt. Men ziet in dit gebouw nog andere mogelyk- heden dan zyn gebruik voor de tentoonstelling alleen. Twee maanden, April en Mei, doet het daarvoor dienst. De rest van het jaar kan het worden gebruikt voor landbouwtentoonstellingen, congressen, landdagen en al dergelyke. Het werk vordert reeds aanzienlijk. Het moet ook vorderen, want voor de groote Bloemententoonstelling van dit jaar, die ge houden wordt wanneer de Voorjaarsheesters bloeien, de rhododendrons, de azalea's, de hor tensia's, de gouden regen en al dergelijke, voor de opening van deze kleurenpracht op 21 April a.s. wordt het kort dag. De voorbereidingen zyn al in vollen gang. De inzenders hebben reeds een groote plaatsruim te aangevraagd en werken hard aan hun in zendingen. Een totaal plan van aanleg is in bewerking. De Spoorwegen hebben reeds hun medewerking toegezegd, met dien verstande, dat zy naar behoefte treinen tusschen de bestaan de dienstregeling zullen inleggen. Aan groote vereenigingen, reis- of andere groote gezelschappen, die zich van te voren met den secretaris van de Tentoonstellingsver- eeniging in verbinding hebben gesteld, zal een reductie op den toegangsprijs kunnen worden verleend. Ook het buitenland toont veel belangstelling die nog vergroot wordt, doordat de voornaamste reisbureaux gecombineerde tochteh naar Bos koop en de Bollenstreek arrangeeren. Kortomalles is op gang. Het wordt een groot geheel. De nyvere Boskoopers, die bij de versiering van het Koninklyk Paleis in de Bruidsdagen van onze Prinses toonden hoe fijn en smaak vol zij met hun materiaal kunnen werken, hun Oranje-liefde kunnen uitspreken; deze man nen, die naar de gebrandschilderde ramen in het keurige Raadhuis toonen met de heele wereld zakenrelaties onderhielden en nog on derhouden, verdienen belangstelling van het Nederlandsche publiek, straks, wanneer zy de edelste hunner producten samen gaan brengen onder de reusachtige overkapping van hun groote trotsche tentoonstellingshal. Toen onlangs een Osch elftal zou aantreden om den strijd aan te binden tegen een andere Noord-Brabantsche ploeg, kwamen de gasthee- ren, zooals een ontvangende club immers heet, tot de ontdekking, dat zij hun gastheer- lyke plichten niet zouden kunnen vervullen en dat er van voetballen, althans op eigen terrein, geen sprake kon zijn. Het veld toch bleek radicaal omgeloegd en zelfs voor koeien blijkbaar onbetreedbaar. Er werd gezocht naar de oorzaak van dit buiten- scheidsrechterlijk ingrijpen. De boer zei, dat het geld er niet op tyd was gekomen en dat hij toen zijn landheeriyken arbeid maar was begonnen. Een kastelein, door wiens tusschenkomst het veld van den boer ge huurd was, zou 't geld niet hebben afgedragen. Voor den dag zelf was de zaak daarmee uit. Er werd niet gevoetbald, maar vermoedelijk wel stevig gemopperd. De politie kwam er aan te pas, deze voelde zoowel den boer als den waard aan den tand en ontdekte toen al spoedig, dat beiden buiten de zaak stonden en dat er vanwege de voetbal- vereeniging geen cent was afgedragen. Bij verder speuren kwam aan het licht, dat de huurpenningen waren beland in de zakken van een der bestuursleden, die in plaats van clubliefde eigenliefde bleek te koesteren en zijn vereeniging ook op andere manier had bena deeld. De heer P. Bosch, instructeur voor zweef vliegers, is Zaterdagmiddag om het leven gekomen, toen hy met het Pandervliegfuig P.H.A.I.T. nabij Nootdorp is neergestort. De mede-inzittende, de heer J. Hoekstra, werd gewond. Deze twee instructeurs van het Neder landsch Instituut voor zweefvliegen vlogen Zaterdag middag in het motorvliegtuig van het instituut, de Pander PH-AIT. Het schijnt, dat omstreeks half vier boven Nootdorp het toestel, nadat het in de vrille was gebracht op ongeveer 800 meter hoogte, niet meer door de piloten eruit gebracht kon worden, waardoor een val niet meer kon worden verme den. Het toestel werd geheel vernield. De heer Bosch werd doodelijk gewond, terwijl de heer Hoekstra een been bleek te hebben ge broken. Beiden werden naar het ziekenhuis St. An- toniushoeve vervoerd, waar de heer Bosch na aankomst is overleden. De toestand van den heer Hoekstra is naar omstandigheden redelijk wel. Eenigen tijd geleden werden de 33-jarige werklooze C. den B. uit Capelle a. d. Ussel en de 24-jarige ijzervlechter B. G. te Rotterdam opgesloten in het huis van bewaring te Dor drecht wegens diefstallen en inbraken in de Krimpenerwaard en Papendrecht en omgeving. De politie te Capelle a. d. Ussel heeft thans de diefstallen van een schaap van den heer M. Sch., veehouder aldaar en van een varken van den heer Verkade, veehouder, eveneens in Ca pelle a. d. IJssel woonachtig, tot klaarheid ge bracht. Deze diefstallen zijn tusschen November en December van het vorig jaar gepleegd. Zoowel het schaap als het varken is in de weide af gemaakt. Het feit werd ontdekt, doordat tijdens een huiszoeking door de marechaussee te Papen drecht bij den B. te Capelle a. d. Ussel een hoeveelheid slecht afgeslacht schapenvleesch werd aangetroffen. In Vlaanderen bestaat in tooneel- en cultu- reele kringen zeer veel belangstelling voor het Landeiyk congres van het Algemeen Katholiek Vlaamsch Tooneelverbond. Niet alleen zullen daar verschillende problemen die rechtstreeks liet dilettantentooneel raken behandeld wor den, maar het congres zal de belangstelling van allen wekken door het optreden van den Noord- Nederlandschen auteur Anton Coolen en den Amsterdamschen declamator, Léon Van der Hulst. De eerste zal er een voordracht houden over „Eigen werk", de heer Van der Hulst zal die voordracht illustreeren door declamaties uit het werk van A. Coolen. Belangstellenden kunnen toegangskaarten be komen voor dit congres by het Alg. Kath. VI. Tooneelverbond, Kroonlaan 80 Merksem Ant werpen. Het congres wordt gehouden op Zon dag, 24 Januari in St. Augustinuskring, Kanon straat 10 te Antwerpen. ZUIDER AM&TELLAAN 62 TELEFOON 91244 Door deze prachtboeken heeft Gulbranssen met één slag de aan dacht op zich doen vestigen. Deze trilogie totaalprys ƒ13.50 be taalbaar met 1.50 per maand. Cndergeteekende wenscht omgaand franco te ontvangen van Biauke- voort's Abonnements-Boekhandel, Zulder Amstellaan 62, Amsterdam, Tel. 91244, Postgiro 141935, Gem. Giro B 4148, bovenstaande boeken, alle in prachtband totaalprijs 13.50, te betalen met per maand. Naam: Adres: De 23-jarige T. K., broodslijter te Capelle san den Ussel, werd Dinsdagavond op den Pa rallelweg aan den hoofdweg van den rijksweg Rotterdam-Bodegraven, naast zijn fiets liggende gevonden. Ingeroepen doktershulp bracht aan het licht, dat de man een gekneusden arm en verscheidene schaafwonden had. K. verklaarde, dat een onbekende hem een brood te koop had gevraagd. Toen hy dit uit den bak wilde nemen, werd hij met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen, waardoor hij bloedend werd gewond en het bewustzyn ver loor Nadat hij was bygekomen, bleek uit zijn broekzak een beurs, inhoudende een oankbiljet van tien gulden en vyf gulden te zijn verdwe nen. De politie nam de zaak in onderzoek. Aan gezien K. niet kon verklaren, waar hij het bank biljet had ontvangen, doch vertelde het te heb ben gewisseld bij een hem onbekenden klom penkoopman, kreeg de politie argwaan, daar deze venters elkander kennen. Na herhaald ver hoor, waaruit bleek, dat K. by zijn patroon diep in de schuld zat, viel hy door de mand en bekende den overval te hebben voorgewend. Den arm had hij zelf gekneusd tusschen het deksel van de broodkar. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt ter zake van valsche aangifte. De Rijksbemiddelaar in het vierde district, Mr. T. J. Verschuur, zal op Woensdag 20 Jan. op het departement van Sociale Zaken een be spreking houden met de partijen, betrokken bij het dreigend conflict bij de N.V. Koninklijke Wevery Van Dijk te Eindhoven. De Duitscher, die eenige dagen geleden, toen hij zou worden uitgeleid naar zyn geboorteland, nabij Arnhem uit den trein sprong en sindsdien onvindbaar was, is Vrijdag door de politie te IJmuiden aangehouden. Hy is voorloopig op het bureau van politie ingesloten. De bedrijfsraad van het bloembollenbedrijf heeft aan de besturen van de werkgeversorga nisaties in het bloembollenbedrijf een rond- schryven gezonden, waarin wordt uiteengezet, dat alle bruikbare middelen moeten worden aangewend om de werkloosheid te beperken. De bedrijfsraad verzoekt den besturen der werkgeversorganisaties deze aangelegenheid met haar leden en andere werkgevers te bespreken en zijn streven om de werkloosheid zooveel mo gelijk te temperen, te steunen. Naar wy vernemen wordt door de firma Petit en Pritsen te Aarle-Rixtel voor den toren van de nieuwe St. Dominicuskerk te Leeuwarden een luidklok gegoten wegende 850 K.G. in den toon fis in overeenstemming met de aanwezige a-klok. Ook luid-apparaat en klokkenstoel worden bij geleverd. In een vergadering der Kamer van Koophan del te Dordrecht is medegedeeld, dat naar ver luidt, de brug over de Oude Maas eerst in 1940 gereed zal komen. ftA „Dat was dus nu eens geen kruiswoord-, maar een kruislyn-zaakje: met die drie ver rassende vertikalen een echt leuk nummer! Voor mijn part krygen we er gauw weer zoo een." „Die enkele zig-zag bezorgde ons al Veel interessants en nu het geval Met zoo'n dubbele zig-zag: die is werkelijk „knal"! Wie weet (maar die vraag is misschien wat te mal?) Komt een drievoudige zig-zag nog later? Met de kans, dat we menigen flater Begaan, vóór zoo'n zaakje gereed is, En de oplossing heelemaal compleet is." „Wat te mal" willen we de vraag niet noe men, maar we zullen ons toch even moeten be raden op iets, dat als een degelijke puzzle te voorschijn komt, waarin we zelf geen „flaters begaan", De 16 woorden op de kruislynen zijn: 1—4: agent; 2—3: deels; 3—6: sober; 4—5: Tiber; 5—8: rabbi; 6—7: rebus; 7—10: stoel; 8—9: ivoor; 9—12: reden; 10—11: Lydia; 11— 14: arena; 12—13: noest; 13—16: tronk; 14— 15: aroma; 1518: Aarde; 16—17: korps. In de linker-vertikale ry lezen we dus: a.s.r.s.r.a.t.a.s En in de rechter-vertikale ry: d.t.r.i.l.n.a.k.e Plaatsen we dus de 8 letters links als volgt: 1 p y v a g h n en de 8 letters rechts aldus: ikusyzaj dan lezen we in de rijen 117 en 2—18: Als prijsvraag thans dit kruislijnzaakje Terwijl tenslotte de 8 letters in de snypunten: ebbodeor met de gegeven S als slotletter worden om gezet tot den ROBBEDOES De vier uitgeloofde pryzen vielen ten deel aan: Mej. M. VAN TOL, Lumeystraat 39 Amsterdam (W.) Hr. W. HOOGENBERK, Alex Numankade 14 Utrecht Mej. A. ROOZEN, Vogelenzangscheweg 49 Vogelenzang Hr. P. TILANUS, Alexanderlaan 20 Hilversum Uit de letters van een sleutelwoord, bestaan de uit 10 verschillende letters, welke we ach tereenvolgens met de cijfers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 nummerden, vormden we een 14-tal woorden. Deze woorden staan nu in de 14 ho rizontale ryen van onze figuur, aangeduid met de cijfers voor de betrokken letters van ons sleutelwoord. Gevraagd wordt nu: lo. de ryen met de juiste woorden te vullen; 2o het gebezigde sleutelwoord voor 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 op te geven. Voor eenige hulp wordt opgemerkt, dat het tweede woord van boven een graansoort noemt. Oplossingen worden tot Donderdagmiddag 12 uur ingewacht bij den heer G. M. A. JANSEN. Ruysdaelstraat 60, Utrecht. En rtou J> O E.fLRST IN EEN ETALAGE TE QERL'JN 5TAAÏ EEN COM DIEET LUCHT-AP WEED KAN ON TENTOONGESTELD, EEN PRACHT MIDDEL TEGEN •WANBETALERS De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake het tijdens hevig stormweer vergaan van den motorlogger Cornells Vrolijk Pz. Sch. 179 naby de licht- brulboei voor de haven van IJmuiden, waar- by alle veertien opvarenden om het leven zijn gekomen. Hoogstwaarschijnlijk is het schip door een grondzee overweldigd. Daarop wyst wel de plaats waar het wrak is gevonden. De Raad moet zich er toe bepalen te con- stateeren, dat niet is gebleken, dat aan het schip zelf iets mankeerde. Integendeel, de in gewonnen rapporten wijzen er op, dat de Sch. 179 in volkomen deugdelijken staat verkeerde. Slechts enkele opmerkingen wil de Raad hieraan toevoegen. Door het jaren achtereen storten van op gebaggerde modder in de nabijheid van de lichtbrulboei heeft zich ook daar ter plaat se dus niet aileen ter plaatse van de be kende banken een gebied gevormd, waar grondzeeën, met het groote gevaar daar aan verbonden, optreden. Het is te betreuren, dat de „Sch. 179" zich daar ter plaatse en in het algemeen dicht by de kust heeft bevonden tydens den he- vigen storm. Daar geen enkele opvarende de ze ramp heeft overleefd, kan dus ook niet worden onderzocht, of het voor de Sch. 179 niet mogelyk ware geweest het einde van den storm af te wachten op zee. Hoogstwaar- schijnlyk wilde het schip de haven van IJmui den binnenloopen, een zeer hachelijke onder neming, welke tot mislukking was gedoemd. Een verwijt spreekt de Raad niet uit, nu niet is kunnen blijken, waarom de Sch. 179 zoo gehandeld heeft. De Raad maakt deze opmer kingen slechts ter leering voor anderen. Trouwens, er doen zich nog verschillende mo gelijkheden voor. Op een wil de Raad nog wy- zen. Het komt voor, dat vlak voor het thuisko men de vleet aan dek wordt gehaald en dat door deze netten of door de aan dek gestorte visch de spuigaten verstopt raken, met alle gevaar daaraan verbonden door het niet kun nen wegstroomen van het overgekomen water. De raad weet natuurlijk in het geheel niet, of dit hier het geval is geweest. Er is hier ech ter een gevaarlijke toestand aanwezig, welke tot ondergang van het schip kan leiden. Dit gevaar wordt nog niet voldoende ingezien. De Raad heeft verder uitspraak gedaan in zake het door stormweer zinken van den mo torlogger Zuid-Holland Sch. 68 bij het bin nenloopen van de haven te IJmuiden, op 26 October j.l. De Raad is van oordeel, dat deze ramp is ver oorzaakt door een van die grondzeeën, welke zich onder weersomstandigheden als die, wel ke hier aanwezig waren, vaak voordoen. Toen eenmaal de „Sch. 68" door de grond- zee was getroffen en daarbij lek was geslagen, was haar lot bepaald. Het is de groote verdienste ge weest van den matroos De Ruiter en den monteur Toet, dat zij, toen het stuurhuis was weggeslagen en groote schade aan dek was ontstaan, nog kans hebben gezien het schip binnen de pieren te brengen alvo rens het zijn graf in de golven vond. Ware dit niet gelukt, dan zou onge twijfeld niemand deze ramp hebben overleefd. Een woord van warme hulde aan deze beide mannen mag dan ook niet achterwege blijven. Ongetwijfeld ware het beter geweest, wanneer de Sch. 68 op dien morgen niet naar zee ware vertrokken. Het stormsein was geheschen en de vaart langs de kust was vol gevaren. Maar het mag niet worden verheeld de opvarenden, die groot belang hebben bij de uitkomst van het bedrijf, worden gedreven door de zucht om zich zoo hoog mogelijke inkomsten te verzekeren. Dat belang brengt mede: zoo spoedig mogelyk varen, met het gevolg, dat de neiging bestaat om de gevaren lich ter te tellen dan zy verdienen. Met ingang van Zondag 17 Januari zullen de voor Indië bestemde uitzendingen van de Phohi plaats vinden op 16.88 M. De gewone audiëntie van den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zal Donder dag 21 Januari 1937 niet plaats hebben. AMSTERDAM. Doctoraal examen Genees kunde de heeren W. A. Manschot, P. H. van Gulik, S. S. Lauw, H. F. Hart en F. J. Paesi. Het Gezelschap van den Stillen Omgang houdt zijn jaarlijksche huishoudelijke en algemeene vergadering op Zondag 7 Februari in de groote zaal van hotel Krasnapolsky, Warmoesstraat 173185 (bij den Dam), Amsterdam. De huishoudelijke vergadering zal 's morgens te 11 uur aanvangen, terwijl de algemeene ver gadering te 2 uur begint. In de middagvergadering zal als spreker op treden de weleerw. heer Henri de Greeve. De beide nachtelijke Stille Omgangen worden dit jaar gehouden op 7 en 14 Maart a.s., terwyl de algemeene intentie gedurende de beide nach telijke bedetochten luidt: „Dat God ons vader land beware voor het communisme en elk an der nieuw heidendom." De Nederlandsche Meelcentrale maakt be kend; Het gedeelte van het prysverschil per 100 K.G. voor den invoer van veekoeken (in den zin van artikel 1, lid 1, onder 11 o, van het Crisis-Akkerbouwbesluit 1934) als bedoeld in ar tikel 8 b, onder 2 o, van de Crisis-Akkerbouw- beschikking 1934 I, is als volgt vastgesteld: Inklaring Inklaring van 18 Jan. van 1 Mrt. af t/m. 28 af t/m. 30 Febr. '37: April '37: voor lijnkoeken voor soyaschroot voor soyakoeken voor grondnootkoeken voor grondnootschilfers voor grondnootmeel voor cocoskoeken voor Nederl. Oost-Indische cocoskoeken voor alle andere niet ge noemde soorten vee koeken (al dan niet verwerkt met bypro- ducten en/of afvallen) ƒ0.00 0.00 0.00 0.00 0,00 0.00 „0.15 0.00 „0.00 ƒ0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 „0.00 0.15 0.00 ,0.00 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in' artikel 8 b, onder 1 o, van voornoemde beschikking be doelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovenge noemde prijsverschillen, gelieve men zich daar over met de Nederlandsche Meelcentrale t' 's-Gravenhage in verbinding te stellen. 's-Gravenhage, 16 Januari 1937 Bij K. B. zyn opnieuw benoemd, met ingang van: 6 Februari 1937, tot burgemeester der gemeen te Grave, L. J. J. M. Ficq; 3 Februari 1937, tot burgemeester der ge meenten Fijnaart en Heiningen, A. van Cam- pen; 1 Februari 1937, tot burgemeester der ge meente Rheden, W. T. C. Zimmerman; 13 Februari 1937, tot burgemeester der ge meente He teren, H. J. Knoppers; 6 Februari 1937, tot burgemeester der gemeen ten Haastrecht en Vlist G. V. W. baron van Hemert tot Dingshof; 17 Februari 1937, tot burgemeester der ge meenten Streefkerk en Bleskensgraaf, J. W. C- Dekking, secretaris der gemeente Streefkerk; 24 Februari 1937, tot burgemeester der ge meente Bergschenhoek, J. M. M. van Meetelen, secretaris van die gemeente; 24 Februari 1937. tot burgemeester der ge meente Bleiswijk, J. Baan, secretaris van die gemeente; 15 Februari 1937, tot burgemeester der ge meente Sloten, J. H. W. Verkouteren; 28 Februari 1937, tot burgemeester der ge meente Wanneperveen, K. P. Roege, secretaris van die gemeente; 1 Februari 1937, tot burgemeester der ge meente Bathmen, P. J. Hemminga, secretaris van die gemeente; 12 Februari 1937, tot burgemeester der ge meente Wessem, J. P. H. Joosten; 27 Februari 1937, tot burgemeester der ge meenten Ohé en Laak, P. J. H. Minkenberg: 19 Februari 1937, tot burgemeester der gemeente Munstergeleen, J. P. Coomen. Aan P. J. de Hoop is op zijn verzoek, met ingang van 15 Februari 1937, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Sneek. met dankbetuiging voor de langdurige dienstee door hem aks burgemeester bewezen. By den pensioenraad zyn bevorderd: met ie* gang van 1 Januari 1937 tot adjunct-commies H. J. Janssen, thans schrijver le klasse; met ingang van 1 Februari 1937 tot commies J. «T- Koster, thans adjunct-commies; met ingang van 1 Maart 1937 tot commies J. H. Drenth. thans adjunct-commies. Benoemd tot substituut-officier van Justitie bij de arrondissements-rechtbank te Breda: mr* G. J B. van der Dussen, ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten irl het arrondissement Utrecht, ter standplaats Utrecht. Benoemd tot commissaris van politie te Gou* da- C. Hess, inspecteur van politie le klasse te Rotterdam. Benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Hoorn: mr. B. W. C. Dwars, mf- P. S. Winkel en mr. J. P. Windhausen, all®11 advocaat en procureur te Hoorn. Op zijn verzoek is aan mr. A. Tieleman eet" vol ontslag verleend als kantonrechter-plaats vervanger in het kanton Zwolle, onder dankbe tuiging voor de als zoodanig bewezen dienste11. Op zyn verzoek is met ingang van 1 Fe' bruari 1937 aan N. P. Cambier van Noote11 eervol ontslag verleend als lid van den voogdij raad te 's-Hertogenbosch, onder dankbetuig'1118 voor de als zoodanig bewezen diensten. Benoemd tot lid van den Voogdijraad te Be1' den: G. A. Kiuijtmans, inspecteur der direc1^ belastingen, invoerrechten en accynzen te B© den, wonende te Oegstgeest, en J. Roorda, Le drijfsleider, wonende te Leiden. Op zyn verzoek is met ingang van 1 Februajj 1937 aan J. Slot eervol ontslag verleend a directeur van het huis van bewaring te schoten en is met ingang van 8 Februari 1® als zoodanig benoemd: D. Roos, commies directie by het huis van bewaring te Utrecht-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6