Weer opgeknapt... O „TROPENOFFER" DANK ZIJ SANATOGEN Haarlem, 20 Jan. Vliegramp gevolg van vleugelbreuk door brood van Van der Linden WOENSDAG 20 JANUARI 1937 ft Kunsttanden en Gebitten ZIEKENFONDSTARIEF Fit en sterk AGENDA Ons Raambiljet vertelt Kort en volledig TELEFOON TE HAARLEM 1936 bracht 574 meer aansluitingen LEDENCONCERT H.O.V. Soliste: Maria Neusz (viool) HlEUW-MALTHUSIAANSCHE PROPAGANDA SLACHTHUISWINSTEN Haarlemsche slagers protesteeren tegen „onredelijke" en „on wettelijke" winsten OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Inzage toewijzingslij sten 1937 ENGLISH ASSOCIATION Archaeologie en volksgebruiken St. Josephsgezellenver. Haarlem II Oproeping Hij behoorde tot één van die twijfelaars, die niets ge* looven zonder iets zelf te hebben onderzocht. Hij zwichtte voor het feit dat 25.000 doktoren Sanatogen aanbevelen om het herstel te bevorderen en gezonde sterke men schen te maken. Nu weet hij uit eigen ervaring hoe goed Sanatogen is, hoe snel Sanatogen weer dat gevoel van jeugd en kracht doet terugkeeren, kortom hoe Sanatogen weer een ge heel nieuw mensch van iemand kan maken. Haal ook eens een busje om weer geheel en al op krachten te komen, om weer eens echt gezond en sterk te zijn. Het zenuwsterkend voedsel Centrale Tandheelkundige Kliniek BURGERLIJKE STAND PAARDENMARKTEN IN HOOFDDORP Geen beteekenis meer Giften voor Pater W. de Rooij S.M.A. voor Uw werk ARBEIDER DOOR TREIN GEGREPEN Aan een wissen dood ontsnapt Bioscopen 21 Januari Bioscopen ze krijgen kunt STEOEMAiy'S Oeldersche Rookworst Programma van de Haarl. Radio centrale op Donderdag 21 Jan. Bonte avond R. K. A. V. Holland Zilveren jubileum De veronderstelling in zake warm loopen van den motor mist allen grond DE HANZE IN HET BISDOM HAARLEM 20 Mei voorjaarsvergadering Centrale Raad STAD De Rijkstelefoon deelde, zooals gemeld, mede, pt ten gevolge van geleidelijk getroffen nut- *'§e tariefsmaatregelen, langzame verbetering de economische omstandigheden en inten sieve propaganda in 1936 een totaal is bereikt, dat alle voorgaande jaren slaat, n.l. 19.119 nieu- aansluitingen. Haarlem heeft daarin ook een belangrijk aan deel gehad. Het vorige jaar werden 360 aan sluitingen afgevoerd naar den nieuwen kring Santpoort en ondanks dat steeg het aantal aan sluitingen van 9800 op 1 Januari 1936 tot 10.014 °P 1 Januari j.l. In onze stad hebben dus 574 inwoners het vo- rise jaar de telefoon voor het eerst in huis ge- domen. uws Een Beethoven-avond, dit ledenconcert der O. V., waarvoor we stellig grootere belang stelling hadden verwacht, al moet gezegd dat de Gemeentelijke Concertzaal toch nog vrij aardig was bezet. Maar het programma hadden we gaarne uit gebreid gezien met een van Beethoven's prach tige Ouvertures, de Egmont bijvoorbeeld, of de ^oriolan, wat ons zeker minder plomp-verloren Spu hebben gestort in de ongetwijfeld meester lijke, maar, zoo niet ingeleid, altijd eenigszins Overrompelende partituur van het beroemde Vioolconcert. Misschien ook was dit gebrek aan voldoende Sfeer wanneer kan men nu toch eens zorgen dat de balkondeur goed sluit en dat er ook "°Ven niemand meer binnen komt wanneer het poneert eenmaal is begonnen? oorzaak, dat Maria Neusz, de soliste van dezen avond, zich sis het ware hals-over-kop in het avontuur ftortte en een Allegro non troppo deed hooren zulk een snel tempo, dat dit schaadde aan de zuiverheid van haar grepen. Gelukkig her stelde de violiste zich na het eerste eenigszins dhrustig gespeelde deel, en kregen we verder een dfditie van het heerlijke Larghetto en het gees tige en charmante Rondo van zeldzame klank- Schoonheid. Trouwens reeds de eerste groote Jkdens deze was van haar grooten leermees ter Carl Flesch werd met een phenomenale techniek, uiterst virtuoos door haar voorge dragen, en we hebben hierin vooral het dubbel spel kunnen bewonderen, dat vloeiend bleef on danks de groote moeilijkheid der grepen, en daarin beide tegenmelodieën ondanks alles dui delijk en continu doorklonken. Ook het orkest, Slechts 2 voorstellingen van dit geweldig mooie filmwerk. Donderdag 21 en vrijdag 22 januari gebouw st. bavo - smedestraat Entrée 25 en 40 cent. Aanvang 8 uur. kaarten verkrijgbaar aan het Geb. St. Bavo. dat aanvankelijk hier en daar rhythmische on gelijkheden te overwinnen had, raakte in tweede dP derde deel prachtig op dreef en zoo werd Pet, ondanks de even teleurgestelde verwach ting, toch nog tot een groote voldoening schen dende uitvoering. De soliste kreeg bloemen, werd erhaaldelijk teruggeroepen door een opgetogen Pbbliek, en liet dirigent en orkest terecht deelen de haar gebrachte hulde. Ha de pauze ging de Vijfde Symphonie, die jP c. kl. terts. Men weet het, wanneer Beet- P°ven dezen toonaard van C-moll kiest, dan pftoont .hij zich in al zijn grootheid, in al zijn P^jesteit', maar ook in al zijn diepe innigheid: Ve herinneren aan de Klaviersonate op. 10, aan 56 Pathétique, aan de 111e Sonate, aan het derde Piano-concert, aan de Kreutzersonate. is de toonaard, waarin Beethoven zijn diep te gevoelens weet uit te drukken. Zoo werd ook -Ze Vijfde Symphonie tot het meest grandioze P-oiiument, dat ooit op instrumentaal gebied ^erd geschapen. Deze van strijd en zegepraal S'Pgende muziek, deze in stralenden jubel ein dende partituur werd door het orkest onder chuurman's geestdriftige leiding zoo goed als P* alle opzichten met groote volkomenheid uit gevoerd. Natuurlijk, het is jammer dat de strij- PSrs zoo sterk in de minderheid zijn, dat vaak aP hun omspelingen in het Andante bij- oorbeeld en in het slotdeel zoo goed als P'ets gehoord wordt wanneer de overige groe- ïeP een forte spelen en een enkele maal was e koperklank niet fraai maar het geheel be ëdigde toch uitstekend, en terecht liet diri gent Schuurman zijn musici deelen in den Pontanen bijval, welke hem aan het einde der ,'ranchoze muziekschepping door de toehoorders erP betuigd. J. S. Een groote reclame-wagen heeft in de laatste ^gen de Haarlemmers opgewekt, een bezoek te 6. ePgen aan een tentoonstelling, welke hier ter Pe werd gehouden door den Nieuw-Malthu- a3tischen Bond. Velen hebben zich daaraan j^ngerd en van verschillende niet alleen atholieke zijden werd ons gevraagd of dat v,.et door j3 en W. voorkomen had kunnen j °rden. Het antwoord op die vraag moet, he- ontkennend zijn. De Haarlemsche Alge mene Folitie-verordening eischt slechts toe- Crriihing voor het maken van reclame, waarbij ^'Pid muziek of anderszins wordt ge- ty^Pkt, niet voor het rijden met een reclame ren zonder meer. Zou het daarom niet wen- Weüjk zijn de Algemeene Politie-verordening te breiden met een bepaling, die ook het j^.ken van zwijgende reclame aan de toestem- jJPs van B. en W. onderwerpt? Iedereen voelt ^er, hoe dit een moeilijke materie is en dat L Pergelijke bepaling spoedig een zwaard zou ^hen worden, dat naar twee kanten snijdt tf °ok onschuldiger propaganda zou kunnen Pil n- Intusschen kan tegen iedere reclame, Oh itl strijd is met de goede zeden, worden intreden krachtens de Strafwet. Maar de Po t!i der in Haarlem gebezigde reclame heeft I Haarlemsche politie geen aanleiding daartoe ^seven. Op den reclame-wagen stond alleen tp opwekking te lezen om de tentoonstelling gaan bezichtigen en een korte opsomming O Wat er °P de expositie te zien was. Dit moge 2Ün, het streven van den Nieuw-Malthu- Labschen Bond is zoo algemeen bekend, dat der reclame alleen reeds ergernis wekte dit verband is de vraag of de sfeer, wei- li;,- 0m den Nieuw-Malthusiaanschen Bond Pip Et- geen reden is om reclame, zooals wij bp 'h Haarlem gehad hebben, tegen te gaan. «oJtahtonrechter te Maastricht heeft een ver- >H|.a^elend vonnis uitgesproken tegen een „Sa- '"Winkel daar ter plaatse, hoewel van het ltq,frÜzen van met name genoemde „midde- geen sprake was. Hij was van oor deel, dat iedereen zóó voldoende wist, wat er in die die winkels te koop was, dat zijn veroordeeling kon volgen. En nu willen wij er aan herinneren, dat aan den Nieuw- Malthusiaanschen Bond de Koninklijke goed keuring is geweigerd, omdat de Regeering de doelstelling van dien Bond afkeurde. Brengt de consequentie dan niet mede, dat ook de reclame door dien Bond gemaakt, in strijd wordt geacht met de goede zeden? Een lezeres van onze courant beklaagt er zich in een verontwaardigden brief over, dat kinde ren uit haar gezin er in geloopen zijn en op aanraden van anderen deze tentoonstelling be zocht hebben. Zij meent, dat de overheid, die te waken heeft over het zedelijk leven van jonge menschen, deze propaganda had moeten verhinderen. In die meening staat zij zeker niet alleen. De gezamenlijke Haarlemsche slagers zijn meer dan ontevreden over de hooge winsten, die het Openbaar Slachthuis te Haarlem boekt. De winst op de exploitatie bedroeg in 1935, blij kens een eenige maanden geleden verschenen jaarverslag, niet minder dan ƒ91.654, 14 of 17 pCt. van het kapitaal, en de slagerspatroons meenen nu, dat dit in strijd is met de bedoeling der regeering, die geen winsten voor de ge meentekassen wenscht, ontstaan door de uit voering van de Vleeschkeuringswet. De Haarlemsche Slagerspatroonsvereeniging, Grossiersvereeniging voor den Vleeschhandel voor Haarlem en Omstreken, R. K. Slagerspa- troonsvereen. „St. Bavo" en Haarlemsche Paar- denslagersvereeniging hebben nu een request aan den raad gezonden, waarin zij opmerken, dat het voordeelig saldo, ontstaan uit het ge meentelijk voorschrift om de slachtingen van vee op een plaats in de gemeente te doen ge schieden, in de gemeentekas zal worden gestort. De uitvoering van de Vleeschkeuringsdienstwet, een sociale wet in het leven geroepen ter be scherming der volksgezondheid, mag geen win sten voor de gemeentekassen afwerpen. Door de gebruikelijke exploitatie van het slachthuis dra gen de slagers veel meer bij in de algemeene bestuurskosten der gemeente, dan welke andere middenstandsvakgroep dan ook, wat een onge- motiveerden achterstand geeft op de andere vakgroepen of bedrijven uit den middenstand. De slachthuistarieven zijn een veel te zwaren last gaan vormen op het toch reeds door de crisislasten zoo ernstig getroffen slagersbedrijf, waarom dan ook met klem wordt aangedrongen op verlaging der slachthuistarieven. Deze ver laging dient zoodanig te zijn, dat de gemeente geen winsten uit dien hoofde meer boekt, waar door de volksgezondheid geenszins wordt ge schaad. De Landbouw Crisis Organisatie voor Noord- Holland maakt bekend, dat de toewijzingslijsten 1937 bij onderstaande adressen en op vermel de uren ter inzage zullen liggen: voor biggen- merken District 22, op 27 Januari en 3 Fe bruari 1937, van 14.30 tot 17 uur, ten kantore Meerstraat, Beverwijk; District 23, op 25 Januari en 1 Februari 1937, van 14.30 tot 16.30 uur, Groentenveiling, Spaarne, Haarlem; District 31, op 26 Januari en 29 Januari 1937, resp. van 14 tot 16 uur, en van 9 tot 11 uur, op het raadhuis te Halfweg. Voor Kalveren: District 34, op 28 Januari en 4 Februari 1937, van 10 tot 12 uur, op de Beurs te Hoofddorp en van 2 tot 4 uur, Emmalaan 42, Hoofddorp. Mr. J. Foster Forbes heeft voor de Haarlem sche leden van de English Association gisteren avond gesproken over de achaeologie van het voorhistorische Engeland en over tal van merk waardige volksgebruiken, waarvan er vele nog tot prae-historische motieven terug blijken te gaan. Gebruik makend van de veronderstellingen van den bekenden achaeoloog Smith, die eenige weken geleden overleed en van den Fïanschen onderzoeker Hubert, schetste hij den invloed, die door de voor-dynastieke Egyptenaren (ong. 6000 voor Chr.) op de West-Europeesche oer beschaving is uitgeoefend. Via Spanje zou deze cultuur naar Wales en naar de heuvelen van het oude Brittannië zijn gekomen. Evenals de voorhistorische Egyptenaren, die op hun beurt weer afkomstig waren van het land Punt aan den Arabischen oever van de Roode Zee, zijn de oerbewoners van Engeland zon-aanbidders ge weest. De symbolen van dezen zonnecultus, Mei boom, fire-hill enz. zouden bewaard zijn geble ven in de traditioneele plum-pudding en in volksvertelsels als Jack and the Beanstalk. Zelfs het voetbalspel zou zijn oorsprong danken aan de oude dualistische zon-gedachte. In het tweede deel van zijn voordracht memo reerde spr. voornamelijk een aantal typische volksgebruiken, die alle hun oorsprong vinden in de Engelsche geschiedenis en in de rijke tra ditie van het eilandenrijk, welke voor buiten staanders meestal een gesloten boek moet blij ven. De voorzitter, dr. F. p. v. d. Voorde, dankte mr. Foster Forbes voor zijn interessante voor dracht. De Tooneelclub D. O. V., onderaldeeling van de St. Joseph-Gezellen-Vereeniging Haarlem II, heeft voor haar donateurs opgevoerd het blij spel „Gemeubileerde kamers te huur", waarbij voor het eerst gemengd gespeeld werd. Het stuk werd onder leiding' van den heer G. J. Cliteur uitstekend opgevoerd en komische verwikkelin gen hebben het publiek dan ook de volle maat vroolijkheid gegeven. Vier avonden heeft deze tooneelclub een groot aantal Haarlemmers ver maakt en het is alleen maar jammer, dat er nog zooveel menschen wegens plaatsgebrek teleur gesteld moesten worden. Zaterdagavond 16 Jan., te ongeveer 7.30 uur, is op den Haarlemmerstraatweg, tusschen Haar lem en Halfweg, ter hoogte van de Litdebrug, een motorrijder, terwijl hij naar links een zij- „Had Ik Sanato- gen maar eerder gekend." „Ik heb van Sana- togen zeer veel baat ondervonden. Of schoon ik pas IS dagen Sanatogen gebruik, voel ik reeds'n grootenvoor uitgang. Had ik Sa natogen maar eer der gekend." G. E. D. te A. Bij alle Apothekers en Drogisten verkrijg baar vanaf f 1.- p. bus. SAHATOGEN KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 911 en 12, Dinsdagav. 6.308.30 weg de hooge Liedebrug wilde oprijden, door een achter hem opkomenden auto aangereden, waardoor zijn linkerarm is verbrijzeld. De mo torrijder moest tengevolge daarvan in Zieken huis worden opgenomen. De Burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude te Halfweg geeft den autobestuur der in zijn eigen belang in ernstige overweging, zich bij hem „Burgemeester" te melden en roept getuigen op, die in staat zijn omtrent deze aanrijding nadere gegevens te verstrekken. Ondertrouwd: 20 Januari 1937: J. van den Born en A. Polman. L. J. J. van Breugel en A. van Zon. H. Th. A. van Emmerik en E. T. L. Koch. S. Th. M. Hooij en H. J. Huijboom. - F. van der Wijden en A. M. Beynes. J. Beneker en A. van Nieuwenhuizen. H. Seeder en W. ten Napel. J. Chr. Smit en M. W. Ruiter. H. Meulenbelt en E. A. May. C. M. Hoogkamer en C. Kortenhoeven. M. H. Croese en B. S. M. Piët. Getrouwd: 20 Januari 1937: J. Amama en B. A. Koenekoop. C. M. J. van Hoof en A. M. Vautrot. F. J. Dargatz en M. J. Smit. A. H. van der Sluis en M. P. Wielart. J. van der Mark en K. A. Straatman. D. Stolker en M. Nederkoorn. J. F. Uijtenhout en J. C. Hen- drikse. Geboren: z. van M. Buist-Haan. z. van F. v. d. Berg-v. d. Berg. d. v. E. v. Rosmalen- Jansen. d. van C. K. de Vendt-Jongejans. z. van A. Cijs-Vis. z. van J. A. v. d. Bos-v. Zutphen. d. van A. Voogt-v. d. Horst. d. van M. M. Koster-Scheepsma. Overleden: H. Giskes, 75 j., M. v. Heemskerk straat. M. C. C. Pastor-Korsten, 66 j., Wes- terhoutpark. J. A. C. Wüstefeld-Oetelmans, 52 j., Kamperlaan. C. Weitz-v. d. Werff, 29 j., Saturnusstraat. G. A. v. d. Voort-v. d. Horst 60 j, Harmenjansstraat. Op de in 1936 in de Haarlemmermeer gehou den paardenmarkten heeft het zelfs aan den minsten aanvoer ontbroken. Wel een bewijs, dat het marktwezen in deze gemeente zijn be teekenis geheel heeft verloren. Een vorig jaar heeft de aanvoer eens bestaan uit slechts één paard. Wijl er ook geen koo- pers opdagen, werd het dier nadat het op de gevoelige plaat was gebracht maar op stal gezet! Vorig bedrag 613.10'/i Van J. H. R. 1.— mej. L. 1.— Pater, wilt u alstublieft ook eens bidden voor de gezondheid van mijn man en 3 kleine jongens? 2.50 N. N. 1.— Tot zekere intentie K. 2. N. N. 2.50 H. 0.50 N. H., Heemskerk 1.50 N. N. 0.50 N. N. tot zekere intentie 2.50 N. N. tot zekere intentie 2. N. N. 2.— Asas 1. Totaal bedrag 633.10'/2 Dierbare stadgenooten, nogmaals mijn op rechte dank. We gaan naar de 700. Hoe heer lijk helpt gij mij! Nog een paar rukjes! Dinsdag 2 Februari vertrek ik uit Amster dam. Er komt heel wat voor kijken. PATER W. DE ROOIJ S.M.A. Eendrachtstraat 12 Giften worden ook in ontvangst genomen door onze Administratie en kunnen worden gestort op Giro 5970. Hedenmorgen wilde de 66-jarige arbeider J. v. d. Zwan, wonende te Heemstede, den particu lieren overweg nabij het Pompstation Leiduin per rijwiel oversteken, om zich naar zijn werk te begeven. Het was nog vroeg in den morgen, omstreeks kwart voor 7, dus nog duister, waarbij nog komt dat de man eenigszins hardnoorend is. Achter een anderen wielrijder aanrijdend, zag en hoorde de man den- electrischen trein uit de richting Leiden niet naderen en juist toen hij de oostelijke spoorlijn was gepasseerd, arriveerde de trein op den overweg. De linkertreeplank van den spoorwagen greep nog juist het achterwiel van de fiets. v. d. Zwan werd tegen dsn grond geslingerd, doch bekwa mslechts een geringe wond aan zijn linkerarm en linkerhand. Hij stond direct op om zoo spoedig mogelijk de spoorlijn te verlaten, doch bemerkte toen dat zijn achterwiel van zijn fiets verdwenen was. Dit bleek later aan de treeplank van den trein te hangen. De trein stopte op vrij korten af stand en had 15 minuten vertraging. De man is na het ongeval gewoon naar zijn werk ge gaan. zoodat dit ongeval wel bijzonder goed is afgeloopen. Gebouw „St. Bavo". R. K. Schaakclub, 8 uur; R. K. Bridgeclub, 8 uur; Rechtsche raads leden, 8 uur; Proza, 8 uur; Jaarvergadering kleermakers, 8 uur; Werkplaatspersoneel, 8 uur; Ontwikkelingsavonden, 8.15 uur. Gem. Concertzaal. Concert van werkloozen, 8 uur. Stadsschouwburg Concert Kuypers „Wie ner Sangerknaben" 8 uur Café-restaurant Gebr. Brinkmann Prijs uitreiking Vereeniging „Koninginnedag", half 9. Rembrandt-theater: Martha Eggerth en Jo- han Heesters in „Hofconcert", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace-Filmac, 115 uur. „Met verzegelde orders", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Wallace Beery en Jackie Cooper in „Als het circus komt", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater „Amsterdam bij Nacht" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Missiever. „Afrika", 8 uur; Bestuur R.K. Volksbond, 8 uur; Vakgroep Eouwvakbond, 8 uur; Federatie groenten- en fruithandelaren, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Rechtskundig advies, 7—8 uur. Stadsschouwburg: R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm": „Gezworen kameraden", kwart over 8. Café-restaurant Brinkmann: K. J. M. V. „St. Augustinus", half 9. Raadhuis Uverveen: Gemeenteraad, 3 uur. Kembrandt-tnea«er: Martha Eggerth en Jo- han Heesters in „Hofconcert", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace; Palace-filmac. 115 uur; Met verzegelde orders", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater; Wallace Beery en Jackie Coo per in „Als het circus komt", 2.30. 7 en 9.15 uun Frans Hals-theater: „Amsterdam bij Nacht" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. waar T J Om misverstand te voorkomen wijzen wij ei op, dat de lezing die Anton Zischka Vrijdag avond voor de leden van „Geloof en Weten schap" zal geven in de Nederlandsche taal wordt gehouden. Mevrouw T. Haasbroek zal voor de Haarl. Amateur-Fotografen Ver. spreken over het bleeken bij broomverfdruk. De N.V. Focus te Bloemendaal zal tegenlichtfoto's exposeeren. Voor de K.J.M.V. ,,St. Augustinus'' zal de bekende causeur en snelteekenaar Peter van Rooyen op Donderdagavond 21 Januari in het café-restaurant Joh. Brinkmann een van zijn geestige causerieën over Indië houden. Donder dag 28 Januari spreekt wethouder A. J. Prui- senberg uit Bloemendaal over beeldende, ar chitectonische en toegepaste kunst in kerk-en profane bouwkunde en 4 Februari slaat de vereeniging aan het vastenavond vieren. Een Rotterdamsch varensgezel vervoegde zich bij de politie om een inlichting. Het bleek, dat de man in het Algemeen Politieblad ge signaleerd stond wegens een inbraak in Zwolle. Gevolg was, dat de Haarlemsche politie den onfortuinlijken varensgezel kosteloos logies aanbood en den man later aan haar collega in Zwolle overhandigde. De verkeerslichten bij de Groote Markt en het Stationsplein zullen eerst in de maand Maart worden aangebracht. Men wacht nog steeds op de zgn. moederklokken, die voor hun buitengewoon fijne afstelling een uiterst zorg- vuldigen arbeid vereischen. De noodige bere keningen in verband met de verkeersfrequen- tie zijn echter alle gemaakt. De afd. Haarlem van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde gisterenavond. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter, dat de uitvoer van bloembollen alleen reeds naar Engeland over het afgeloopen jaar met honderd millioen is gestegen. Er werden geen voorstellen voor de algemeene vergade ring ter tafel gebracht. Gistermiddag is in het tentoonstellingsgebouw „Bloemlust" te Sassenheim een tulpenten toonstelling geopend, die een mooi beeld geeft van de veelkleurige schakeeringen van de Mendeltulpensoorten. Het openingswoord werd gesproken door den heer Warnaar, wethouder van Sassenheim. Op 5 Februari a.s. zal in Haarlem worden aanbesteed het maken van een overbrugging ten behoeve van de kruising van den Rijksweg, gedeelte AmsterdamSassenheim, met de Hoofdvaart en den daarlangs gelegen hoofdweg in den Haarlemmermeer polder. Het werk met een raming van f 148.000, moet 12 maanden na den aanvang worden opgeleverd. Kier ter stede is op 61-jarigen leeftijd over leden de heer A. L. Surendonk, in leven ge- pensionneerd chef de bureau der Nederlandsche spoorwegen bij de Centrale Werkplaats te Haarlem. Vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden voor het di ploma in Engelsche handelscorrespondentie de heer W. C. Smith en voor het diploma Duit- sche handelscorrespondentie de heer D. ter K<aak. Geslaagd voor praktijkexamens boekhouden ..Mercurius" en „Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen" de heer H. J. M. Lips, alhier. Programma I: Hilversum I (Huizen). Programma II: Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen, 9.05 id., 9.20 id., 9.50 Diversen tot 10.50, 11.20 Parijs Radio, 12.05 id., 12.35 id., 1.05 Vlaamsch Brussel, 1.15 id., 1.20 id., 1.30, id., 1.50 id., 2.00 id., 2.20 Diversen, 2.50 Parijs Radio, 3.20 Keulen, 4.00 London Regio nal, 4.35 id., 4.50 Keulen, 5.20 id., 6.20 id., 7.00 Beromtinster, 9.20 Boedapest, 10.20 Vlaamsch Brussel, 10.35 Boedapest, 10.20 Vlaamsch Brus sel, 10.35 Boedapest, 11.25 Parijs Radio, 11.50 id. Programma IV8.00 Vlaamsch Brussel, 8.20 id., 8.30 id., 8.40 id., 8.45 id., 9.00 id., 9.20 Parijs Radio, 9.50 id., 10.20 id., 10.35 London Regional, 10.50 id., 11.05 id., 12.05 id., 1.35 id., 2.20 id., 2.50 id., 3.35 Droitwich, 5.05 id., 5.35 id., 6.20 id., 7.00 id., 8.00 id., 9.00 id., 9.20 id., 9.40 id., 10.05 Droit wich, 10.20 id., 10.40 pauze, 10.45 London Regio nal. Programma V: Van 8.00 tot 7.00 Diversen. 7.00 Eigen Gramofoonplatenconcert: Beroemde or ganisten, Sydney Torch: 1. Hot dog; 2. Hotter than ever; 3. Dance of the blue marionettes. Harold Ramsay: 4. Populair Melodies. Eddy Dunstedter: 5. Song of the Islands; 6. Aloha Oe. Reginald Dixon: 7. Blackpool Songmixture; 8. Dixon Hits no. 3; Piano: 9. Foxtrot Melody, twee vleugels; 10. Piano Medley, Charley Kunz; 11. Truckin', send me, Gerry Moore. Van 8.00 tot 12.00 Diversen. Bovengenoemde vereeniging gaf Zondag j.l. haar grooten jaarlijkschen feestavond in Café Restaurant „Dreefzicht". „Holland" kent het geheim van een feest avond een gezellige bruiloft te maken. Dat be wees zij ook Zondag weer. Vanaf het startschot, waarmee de feestavond op „athletische" wijze werd geopend, tot aan 't einde, hebben alle aanwezigen zich kostelijk kunnen amuseeren. Uit het programma noemen wij: vlot uitge voerde humoristische een-acters door mej. Rub- beling en den heer Korver, het optreden van „The Rhythm Mondharmonica Boys", die met hun prestaties in samenspel zoowel als met so lo's 'n welverdiend succes oogstten, een wonder - lenige tapdanseres, tenslotte de stemmingsband van Engel Paap, die, hun naam getrouw, voor een prachtige stemming zorg droegen. Vrijdag 22 Januari herdenkt de heer M. Hirs, Timorstraat 188, den dag, dat hij 25 jaar in be trekking is bij den heer O. Th. Dantuma, kan- toorboekhandeltdrukkerij, Zijlstraat 90, alhier. Het rapport naar de oorzaak van de vlieg ramp bij Senlis, opgemaakt door den techni- schen dienst van het Fransche ministerie voor de Luchtvaart met medewerking van den Pa- rijschen vertegenwoordiger van de K. L. M., den heer Mohr, is thans gereed. De conclusie luidt, dat een vleugel breuk in de lucht als oorzaak van den val van de PH. M. A. G. moet worden beschouwd. Wel is er een cylinder gevonden, welke vondst, naar door sommigen werd aangeno men, zou wijzen op een warmloopen van den motor, maar deze veronder stelling mist eiken grond, omdat is vastgesteld, dat deze cylinder als onderdeel in de cabine werd ver voerd. Over een motorische storing is nog niets be kend, omdat de motor nog niet geheel is uit gegraven. De officieele identificatie van de stoffelijke overblijfselen van de slachtoffers zal heden middag geschieden. Naar men weet, zijn de lijken van de vier slachtoffers in een chapelle ardente te Senlis opgebaard. Onmiddellijk na verkregen toestemming van de justitieele autoriteiten, zullen de overblijf selen van de slachtoffers naar Nederland wor den getransporteerd. „Mijne heeren, sprak de spreker, 't vertrouwen in PERQUIN is hecbt' 't Warmte-cijfer van zijn KOLEN is record! Ik heb gezegd!" Dezer dagen vergaderde het hoofdbestuur van de Haarlemsche Hanze voor het eerst in het nieuwe jaar. In antwoord op de Nieuwjaarstoespraak van den voorzitter, den heer E. Stumpel, vertolkte de heer Van Doorn de gevoelens der vergade ring ten opzichte van haar voorzitter en wenschte hem hartelijk geluk met zijn succes bij -het behandelen der vestigingswet voor het kleinbedrijf in de Tweede Kamer. De nieuwbenoemde geestelijke adviseur, dr. A. Olierook werd geïnstalleerd. De voorzitter richtte hierna het woord tot deken J. F. A. Bots en schilderde diens ver diensten als sociaal adviseur vooral in het bis dom Haarlem. Deken Bots dankte voor de vriendschap, in de Hanze steeds ondervonden, nam persoon lijk van allen afscheid en zegde toe in de eerst volgende Centrale Raadsvergadering aanwezig te zullen zijn. In de voortgezette vergadering werd verslag gegeven van de werkzaamheden van de com- missie.spaarzegelkassen, de commissie-professor Cleophas inzake meer systematische ontwikke ling der leden en de commissie inzake publieke verkoopingen. In Mei 1937 herdenkt de Haarlemsche Hanze haar 30-jarig bestaan. Naar aanleiding hier van werd de instelling van een „jubileumjaar" besproken. De Lodivo-loterij, de organisatie van brand, stoffenhandelaren en van bloemisten in lande lijk verband, de eischen verbonden aan de vestigingswet, het wederzijdsch verplicht lid maatschap, de kwestie bouwpatroons in West- Friesland en vergaderingen van het hoofdbe stuur met gewestelijke federaties maakten on derwerp van bespreking uit. De voorjaarsvergadering van den Centralen Raad werd voorloopig vastgesteld op 20 Mei.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5