£en strijdbaar Christenvolk Er wordt recht gesproken TOP!! AUTOBANDEN - AFSLAG SPOTKOOPJES ftet fnelee ftet ct. tudet GARAGE „REA ROET INSTITUUT „RADIO" ALKM. RECHTBANK 27 Barteljorisstraat 27 Geen domme massa WOENSDAG 20 JANUARI 1937 Het communisme Nieuw heidendom S°99i «Wn. JEUGDIG AUTOBESTUURDER STAAT TERECHT Bij slecht zicht met een 60 K.M.- vaart op een stilstaanden auto gereden Valsche aangifte gedaan NA JAREN IN DE VAL Jubileum Joh. Kuiper VOETBAL R.K. HAARL. VOETBALBOND (District Haarlem van den D.H.V.B.) Een jaar gevangenisstraf geëischt voor diefstal van damestaschjes Clandestiene autobus dienst? De begeerlijke dames taschjes Iets onvoorzichtig KINDERHUISVEST 37—43—45 HAARLEM Telefoon 13039. Giro 153228. Geen GECOVERDE, maar GLOEDNIEUWE, KERS- VERSCHE autobanden, met VOLLE fabrieksgarantie tegen onderstaande prijzen: Heavy Duty voor V rachtwagens Voor luxe wagens 45021 f 9 475—19 I!!!!!!,, 8*50 öuO198.50 500—20 „11.— 525—16 10.— 525—17 11.— 525—18 11.50 55017 14. 30—5 21.50 32—6 34.— 34—7 42.50 600—20 21.— 14 en 20 cent 45 cent Prima losse smeerolie Accu's Laden Geladen Accu's, 85 Ampère uur 8.95 Wegens het 100-jarig bestaan der Firma HENLEY geven wy gedurende de maand Januari een BINNEN BAND CADEAU bij aankoop van een HENLEY- VANGUARD BUITENBAND. RADIOTECHNICUS - RADIOTELEGRAFIST EN RADIOMONTEUR 1 van de koopjes: ZUIVER WOLLEN Aangekregen een GROOTE PARTIJ Kragen, Corsages, Gespen, Ceintuurs Knoopen etc. die we tegen ZEER LAGEN PRIJS in den verkoop brengen WAGENWEG 164-16» HAA1ILEM TELEFOON 1213» jj^RderdagaTOïid sprak de heer J. J. W. sselmuiden uit Arnhem voor de af deeling °etinchemDichteren in het R. K. Veree- BJhgsgebouw over bovengenoemd onderwerp. Na een inleidend woord van den voorzitter, SeT 'leer B- Egberts, begon de heer IJs Huiden met erop te wijzen, dat men te- "Woordig in allen ernst de geheele massa a°ht te vangen. Hij haalt daarbij enkele ty pende gezegden van mr. Marchant aan, als p6 Net heeft over de N. S. B. beschaafd volk dat zijn verstand ge- ven Wet en een toestemmend antwoord zou ge ep alles, wat de heer Mussert wil en Wil, zou ziek, ja doodziek zijn. v°or ons land ook dreigen er gevaren, die i katholieken, moeten kennen. niet zoo lang geleden, konden wij met zekere genoeglijkheid pratén over datge- wat in andere naburige landen gebeurde, 'l waren dan gerust, omdat het bij ons nog ganders en beter was. jij kenden de oorzaken, die tot de moeilijk- en in het buitenland geleid hadden. In sPani, had men b.v. de saamhoorigheid en ^gezindheid niet begrepen. Evenwel ver ten wij twee dingen, nl., dat alles geen halt ^tdt bij de uitgestippelde grenzen, alsmede langzamerhand de extremistische invloe- ook in Nederland merkbaar zouden zijn. indien wij eraan dachten, stelden wy ons fdst, dat die invloeden niet duurzaam kon- tich Zi^n' Nu ziJn wiJ echter tot een beter in- m gekomen, nl. dat ze wel duurzaam zijn. *^een christenvolk aldus spr. het bolsje- Stoe is blijvend! Dit regime heeft begrepen, t ook West-Europa het communisme zalaan- ^rden. bolsjewisme vond de middelen en me- 'kien om ook het communisme in het Wes- aanvaardbaar te maken. Zie naar Spanje 11 frankrijk! zij nu gewaarschuwd. Men ij ^anneer een van beide bovengenoemde lan- 2 Ji ten offer zal vallen aan het communisme, Ij öit laatste stap voor stap ook in ons land u5leb. Het is reeds nu teekenend, dat in ons .9 een actie „Voor God" ingesteld moet wor- JU De symptomen wijzen er reeds op, dat wij t blijven buiten een strijd tegen het Chris- "dom. .Dit e'ijk is een sterke machine, die niet gemak- verstoorbaar is. Ook in ons land werken s de invloeden van het nieuwe heidendom groote schade brengen aan het katholieke Maar dat het ons niet gaan moge als tiof katholieken van Frankrijk. Dezen luisterden 'ieiri naar c'e aanwijzingen der kerkelijke over ig 9 en sloten zich niet aaneen. Het is bitter cjj.pd'S. dat het katholieke volksdeel van Ne- L «W bewust wordt, welken strijd onze bui- rjllar- - rjMandsche broeders reeds gestreden hebben. 5^dank houdt men hier nog rekening met een 'Oei, gezag gelukkig mogen wij ons nog ge- wi,..60 met de katholieke éénheid en de Staats- ïglf'iJ Evenwel zullen ook wij nog eens voor de- h,, 6 moeilijkheden komen te staan als onze Ubgzaam aan worden ook hier de omstandig- gunstig voor de extremistische partijen, wij daarom weten, ook na de verkie- Sep, Welke plichten de katholieken hebben. J hebben te winnen of te verliezen, ten eerste v°lksvrijheid, ten tweede: de saamhoorigheid Eenheid. Wij de volksvrijheid verliezen, zal het uit d6ei liet de vorming van ons katholieke volks- naj. en zeker van de jeugd. Iedere katholiek zal s* Srootendeels aan zijn eigen lot zijn over gelaten. De katholieke jeugd zal dan alléén staan tegenover de geheele niet-katholieke massa. Op het moment, dat wij in het prijs geven van de volksvrijheid zouden berusten, zou een werk van tientallen van jaren verloren gaan De vrijheid hebben de katholieken juist gekre gen, doordat ze medezeggenschap verkregen. Wij katholieken willen niet meer terug tot de onmondigheid! De communistische methode t. a. v. de gods dienstvrijheid is die van vernietiging. De Nat. Socialisten passen de uitsterving toe. In beide gevallen echter zullen de belijders van den godsdienst afvallen. Spreker gelooft niet, dat het Nederlandsche katholieke volk de gods dienstvrijheid zal prijsgeven. Laten wij derhalve de eenheid voor alles be waren. Verdeeldheid breekt in de eerste plaats de katholieke belangen. Niemand heeft ooit het bewijs geleverd, dat verdeeldheid ten goede aan de katholieke zaak is gekomen. Het zou dus onverstandig zijn dien weg van breuk op te gaan. De minderheid van katholie ken kan zich juist door éénheid tegenover de groote meerderheid handhaven. Derhalve: zien wij alleen naar de groote din gen en zetten wij stoffelijke eigenbelangen op zij. Christenen, omgordt u dus tot den strijd. Spreker eindigde zijn rede met den wensch, dat de a.s. verkiezingen uitsluitend een winst post mochten opleveren, en wel 31 zetels. (Ap plaus!) Voor de Meervoudige Kamer der Utrecht- sche Rechtbank stond Dinsdag terecht een 21- jarige kantoorbediende uit Laren, wien het ver oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld ten laste was gelegd. In den avond van 30 October heeft deze verd. als bestuurder van een luxe-auto met een vaart van ongeveer 60 K.M. over den Soestdijker- straatweg gereden in de richting Soest. Daarbij is hij op een behoorlijk rechts van den weg geparkeerd staanden auto gereden, waardoor de inzittende hiervan werd gewond. Verd. verdedigde zich door op te merken, dat het zicht dien bewusten avond buitengewoon slecht was geweest. Hij had, de overtuiging ge had, dat de later aangereden wagen niet stil stond, doch voor hem uitreed, waardoor hij zijn berekeningen verkeerd maakte. President, Mr. Dorhout Mees: „Had u niet een paar borrels gedronken?" Verd. gaf toe, in de Bilt twee borrels te heb ben gedronken. Twee personen, die bij den verd. in den auto gezeten hadden, werden als getuigen gehoord. De een verklaarde herhaaldelijk met hem samen auto te hebben gereden. Get. noemde hem een handig en ervaren automobilist. Officier: „Drinkt hij wel eens meer borrels!" Getuige: „O jawel!" De tweede getuige onderschreef de mededee- lingen van den verd. betreffende het zicht. Dit was inderdaad zéér slecht geweest. Er hing een vrij dichte mist. Den anderen auto heeft deze getuige van te voren niet opgemerkt. De Officier van Justitie wees erop, dat het werkelijk bij avond zéér moeilijk is te ervaren, of een auto, die vóór zit, rijdt ofwel stilstaat. Daarom moet men echter zéér voorzichtig rij den. Verder is men niet verantwoord, als men op een weg, waar het zicht slecht is, met een vaart van 60 K.M. rijdt. Spr. eischte 50 boete subs. 25 dagen hech tenis. Nadat verd.'s raadsman, Mr. Kramer, de ge legenheid gegeven was, zijn cliënt te verdedi gen, werd de uitspraak in deze zaak bepaald op 2 Februari. A. D., 57 jaar, groentenhandelaar te Maartens dijk, stond voor de Meerv. Kamer der Utrecht- sche Rechtbank terecht wegens het doen van een valsche aangifte. Op een nacht in October van het vorige jaar was hij door rijksveldwach ters gesnapt toen hij bezig was in een boom gaard appels te stelen. De verdachte had daar na aan den Officier van Justitie een brief ge schreven, waarin hij zich beklaagde, dat hij door een der rijksveldwachters, die hem toen aanhielden, op een gruwelijke wijze geslagen zou zijn. Bovendien zou deze veldwachter bij een andere gelegenheid ook eens er maar op los geslagen hebben, in Schalkwijk. Een groot aantal getuigen werd in deze zaak gehoord; allereerst de veldwachter, die den man had gearresteerd. Hij zeide, dat hij den verdachte alleen stevig had beetgegrepen, met geslagen. De gummistok was niet gebruikt. De collega rijksveldwachter verklaarde even zoo. Er was geen sprake geweest van mishan deling. In Schalkwijk hadden beide rijksveld wachters in opdracht van den majoor geslagen, toen een groep menschen het werken aan de waterleiding wilde beletten. Een man, die ook in den boomgaard geweest was, om appels te stelen, zeide, dat hij uit den bongerd was weggeloopen en toen niets meer gehoord had. Daarna werden vijf getuigen a décharge ge hoord. Eerst kwamen drie broers voor uit Schalkwijk. Zij hadden niet gewild, dat op hun terrein de werkzaamheden voor de waterleiding zoo werden uitgevoerd als het project uitwees, daar ze dit niet dienstig vonden voor hun ter rein. Twee der broers verklaarden vreeselijk geslagen te zijn. Een hunner was met een gummistok op het hoofd geslagen door den ge meente-veldwachter, terwijl twee rijksveld wachters hem vasthielden. Op de vraag van den president of veldwachter van der H. (over wien de verdachte in zijn brief aan den Officier ge klaagd had) harder geslagen had dan de an deren, zeiden de broers, dat ze allemaal even hard geslagen hadden. „Ze waren gekomen om te slaan," zeide een der broers. De derde broer was niet geslagen, omdat hij niet in den weg stond. De vrouw en de zoon van den verdachte leg den daarna verklaringen af omtrent het op treden van den rijksveldwachter bij den ver dachte thuis. De Officier zeide in zijn requisitoir, dat niets bewezen is van mishandeling. De verdachte komt steeds in aanraking met de politie; hij heeft reeds negen vonnissen achter den rug. Steeds schrijft hij lange brieven aan de Justitie. Zoo heeft hij bij een vorige gelegenheid al eens een rijksveldwachter beschuldigd van meineed. Die zaak is toen zeer zorgvuldig nagegaan, doch van meineed is niets gebleken. Toen is geen aanklacht gevolgd wegens valsche aan gifte, omdat bij meineedzaken altijd nog goe der trouw van den aangever mogelijk blijkt. Reeds toen lag het er echter dik bovenop, dat het opzet was, om den rijksveldwachter te tref fen Nu kwam deze brief weer en is de zaak ver volgd. Hier is een zeer strenge straf noodig cn spr. vroeg negen maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Van Vessem, pleitte vrij spraak subs, clementie. Uitspraak op 2 Febr. a.s. Na zeer veel moeite is de politie te Enschede er in geslaagd een vrouw van middelbaren leeftijd aan te houden, die er haar werk van maakte aan tal van ngezetenen van het voor malig Lonneker en Enschedé briefkaarten met zeer beleedigenden inhoud toe te zenden Reeds in 1923 en volgende jaren werd de politie van het voormalig Lonneker in deze zaak gemengd, naar aanleiding waarvan verschillende aanhou dingen werden gedaan, doch tot klaarheid kon men het geval niet brengen. Een goed half jaar geleden begon de vuilschrijverij opnieuw. We derom toog de politie op onderzoek en zij meent thans er in geslaagd te zijn de daderes in han den te hebben. Hoewel zij alle schuld blijft ont kennen, bestaan er tegen de vrouw sterke aan wijzingen. De vrouw, die een jaar of twaalf ge leden voor hetzelfde geval aan een verhoor werd onderworpen, liet meestal kinderen uit haar buurt briefkaarten en postzegels halen en toen de politie dit wist, slaagde zij er in haar ge merkte briefkaarten en postzegels in handen te spelen. Na verloop van tijd zijn daarvan ver schillende verzonden. Zoo geraffineerd ging de verdachte te werk, dat zij ook aan zichzelf, haar man en haar familie dergelijke brief kaarten deed toekomen. Gebleken is, dat zij aan de kinderen stukjes papier meegaf, waarop zij schreef hoeveel postzegels en briefkaarten zij mee moesten brengen. Een der kinderen was nog in het bezit van zoo'n stukje papier, dat uit een schrift was gescheurd. Bij een huiszoe king in haar woning werd een schrift aan getroffen, uit een der pagina's waarvan een stuk ontbrak, dat precies even groot was als 't bewuste kladbriefje Het bewijsmateriaal acht de politie wel zoo sterk, dat zij meende tot aanhouding der vrouw te kunnen overgaan. Op 21 Januari hoopt de heer Joh. Kuiper zijn zilveren jubileum als musicus te Alkmaar te herdenken. In verband met dit jubileum ver melden wij hieronder eenige bijzonderheden om trent den jubilaris. De heer Kuiper ontving zijn eerste muziek lessen van den voormaligen organist van de St. Dominicuskerk, wijlen den heer Sjoerd Ypma. Daarna ontving hij muziekles van de in die dagen zeer bekende muziekleerares mej. Anna Weber. Om zijn studie te voltooien ging de heer K. naar Amsterdam om zich onder leiding van den heer Anton Averkamp (zang), Jos. A. Verheden (orgel), Ary Belinfante (piano) en S. van Mil- ligen (theorie der muziek) te stellen. Ook ont ving hij eenige jaren onderwijs van Alphons Vranken (kerkzang) en Hendrik Andriessen (orgel) Zijn eerste examen legde hij met goed ge volg af in 1911 bij de Kon. Ned. Toonkunste- naarsvereeniging (piano-onderwijs). Later be haalde hij het diploma voor koor- en solo- onderwijs (zelfs cum laude). Bij de R. K. Or ganisten- en Directeurenvereeniging behaalde hij het groot diploma voor kerkkoordirigent, terwijl hij ten slotte bij de Nederlandsche Orga- nistenvereeniging het diploma voor kerk- en concertspel behaalde. Het aantal leerlingen, dat de heer K. met succes voor muziekexamens heeft opgeleid is legio. *De vele goed geslaagde openbare voor drachtsavonden van z'n leerlingen getuigen van de capaciteiten van den musicus. Ook heeft de heer K gedurende de afgeioo- pen 25 jaar vele belangrijke muziekuitvoerin gen gegeven. Wij vermelden b.v. de Oratoria van Jos. Haydn „Die Jahreszeiten", „Die Schöpfung" (waarbij o.a. de groote solisten Mia Peltenburg en Jo Vincent hare medewerking verleenden). Beethoven's Oratorium „Christus am Oelberg" en de zeer goed geslaagde uitvoering van oude kerkmuziek, waaraan niet minder dan 150 kerk. zangers hunne medewerking verleenden. Een specialist is de heer Kuiper op het ge bied van den kinderzang. Het zou te ver voeren alle geslaagde operettes 'en cantates van zijn kinderkoor te vermelden. Als componist heeft de jubilaris ook 'n naam verworven. Van hem zijn in druk verschenen verschillende Kerstliederen, voordrachtstukjes voor piano, liederen voor mannen- en gemengd koor (uitgegeven door den Christelijken bond van zangvereenigingen in Nederland). Ook compo neerde hij de muziek van drie operettes, t.w. „Het Moorenschip", Klaartje van Volendam" en de „Schamele straatzanger en het miracu leuze Lieve Vrouwke" Uitslagen 17 Januari 1937 A. H.B.C.—B.S.M. O. G.Santpoort AllianceN.A.S. ConcordiaT.Y.B.B. B. H.B.C.Concordia D.E.K.—T.Y.B.B. VogelenzangO. G. C. AllianceH.B.C. SantpoortB.S.M. O.G.—O.I.V. D. SantpoortH.B.C. D.S.S.Alliance v. NispenO.I.V, T.Y.B.B.O.G. Adsp. V.V.F. a—O.G. c SantpoortT.Y.B.B. b 6—2 2—1 n. d. g. 3—2 3—3 6—0 4—0 1—8 50 regl. 0—8 uitg. 4—0 0—8 0—10 9—1 Dinsdagmiddag hield de Meervoudige Straf kamer van de Arrondissementsrechtbank te Alk maar haar wekelijksche ziuing onder het pre sidentschap van Mr. Ledeboer. Na een aantal zaakjes met gesloten deuren stond terecht de Heldersche koopman Arjen de H„ die te Schagerbrug aan den fietsenden sla ger A. Ott, wonende te Schagerbrug, niet den vereischten voorrang had gegeven. Verd. had toen met zijn auto Ott aangereden, met het ge volg, dat laatstgenoemde zoo gekwetst werd, dat hij zich nog het ongeval geschiedde op 13 Augustus slechts moeizaam en met behulp van een stok kan verplaatsen. Eenigen tijd geleden was de zaak ook al voor geweest, maar toen aangehouden, omdat Mr. Langeveld, de verde diger van verdachte, prijs stelde op het verhoer van den toen niet aanwezigen heer Ott. De heer Ott was thans aanwezig, maar verdachte had verzuimd zijn verdediger te vertellen, dat gister de zaak diende, zoodat men nog even ver was als voorheen. De officier vond de handelwijze van verd. zeer roekeloos en de gevolgen ernstig, weshalve hij een hechtenisstraf van drie maanden eischte. Uitspraak op 26 Januari. Het was Zondagavond 29 November j.l. nogal gezellig in de dancing van den heer Theo van Gijzen aan de Breedstraat te Alkmaar en deze gezelligheid verlokte de twee gebroeders Willem en Joop V. te Hoorn, van beroep respectievelijk schilder en smid, tot het maken van eenige dans jes in dit etablissement. Zij gedroegen zich ech ter nogal merkwaardig, want eerst vroegen ze aan hun kameraad H. de Boer, eveneens uit Hoorn, of hij hen wilde tracteeren op een glaas je bier, blükbaar, omdat ze het zelf niet konden betalen, doch de Boer had er niet veel lust in, zoodat de tractatie niet door ging. De heeren trokken toen hun overjas aan en gingen op de stoelen zitten van eenige dames, die op dat mo ment juist aan het dansen waren en die hun taschjes daarop hadden achtergelaten. Even la ter gingen de heeren naar het achterbalcon van het gebouw, waar nooit iemand komt, een luchtje scheppen. Toen ze terug kwamen hadden ze plotseling tamelijk veel geld, verteerden behoor lijk en lieten zich tenslotte met een taxi naar de Beemster rijden, waar ze de bus naar Hoorn namen. Ondertusschen was gebleken, dat de da mes M. Brakenhof, dienstbode te Bergen, J. Schagen, dienstbode te Alkmaar en A. Stavenui- ter, eveneens dienstbode te Alkmaar, haar tasch jes met inhoud kwijt waren. (Een van de dames zat in de zijzaal). Na lang zoeken vonden de eigenaar van de zaak en getuige De Boer de taschjes, doorweekt van het water, in de goot bij het achterbalcon. De twee heeren werden natuurlijk gesnapt en hadden zich nu te verantwoorden. Zij ontken den hardnekkig. Hun verdedigers waren Mr. G. A. de Lange en Mr. v. d. Roos, advocaten te Alk maar. Gehoord werden tien getuigen, die echter geen van allen veel positiefs konden verklaren. Alleen getuige De Boer kon nog zeggen, dat hij Wil lem V., bij het opstaan van de stoelen der da mes en het gaan naar het achterbalcon iets on der zijn jas had zien verstoppen, dat wel het een en ander weg had van een damestaschje. Bovendien had de rijksveldwachter Keijzer den jongste, Joop V., vlak voor de zitting hooren zeg gen: „Als mijn broer de schuld van de drie taschjes op zich neemt, spring ik er uit. Van mij hebben ze niets gezien." Na lang getuigenverhoor nam de officier, Mr. v. d. Feen de Lille het woord en zei, dat de hee ren bij de justitie allesbehalve gunstig stonden aangeschreven en een voorliefde hebben voor damestaschjes. Het verhaal over het scheppen van een luchtje, zooals de heeren het ggliefden voor te dragen, noemde hij een praatje voor de vaak. Hoewel spr. aan de schuld van de verd. geloofde, moest hij erkennen, dat de bewijzen voor het grootste deel zeer vaag waren en wel speciaal ten aanzien van Joop V., voor wien spr. vrijspraak moest vragen. Ten aanzien van Wil lem achtte spr. alleen den diefstal van het taschje van mejuffrouw Van Schagen, op wier stoel verdachte gezeten had, bewezen. Tegen dezen verd. eischte spr., gelet op de ongunstige antecedenten, één jaar gevangenisstraf. Mr. v. d. Loos, die voor Willem pleitte, achtte op verschillende gronden het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg vrijspraak, terwijl Mr. de Lange ten overvloede ook nog eens de onschuld van verdachte Joop V. trachtte aan te toonen en zich overigens vereenigde met den eisch. Uitspraak over acht dagen. In hooger beroep stond terecht de expediteur Hendrik A. uit Den Helder, die door den kan tonrechter te Alkmaar tot f 6.boete was ver oordeeld, omdat hij op 14 September op den Helderschenweg te Alkmaar een aanrijding had veroorzaakt. Verd. was met zijn vrachtauto van het terrein bij het slachthuis den weg op ko men rijden en toen in botsing gekomen met een autobus, bestuurd door den chauffeur P. Mulder uit Amstelveen. Verd. zou schuldig zijn aan die botsing, omdat hij niet voldoende had uitgewe ken. Verd. zei, dat hij aan het ongeval geen enkele schuld had, omdat hij op het oogenblik van de aanrijding geheel stil stond en slechts met één wiel op den rand van den weg. De bus was nog 50 meter van hem af, toen hij uit de poort kwam; er was dus nog ruimschoots gelegenheid tot stoppen. De bus-chauffeur zou volgens ver dachte verkeerd hebben gedaan door achter hem om te willen rijden inplaats van rechtuit. Get. L. Bijwaard uit Alkmaar, die het ongeval had gezien, bevestigde deze verklaringen, doch de heer Mudier vertelde, dat verdachte zeer wei felend had gedaan, eerst stopte, toen vooruit reed en daarna weer stopte. Getuige, die met een snelheid van 40 50 km. reed, wilde toen veiligheidshalve achter verd. om rijden, maar doordat deze plotseling stil hield, was een bot sing onvermijdelijk. Getuige was al veel dichter bij, dan verd. opgaf. De Alkmaar,sche verkeersagent Webster, die ook als getuige «verd gehoord, had na het on geval een onderzoek ingesteld en bevonden, dat verd. al te ver was doorgereden. Hij had uit moeten kijken en stilhouden, voor hij het rijwiel pad naast den weg passeerde. Getuige kon de handelwijze van den bus-chauffeur volkomen begrijpen. Verd. zei, dat hij wel degelijk op het fiets pad moest staan, om op den weg te kunnen zien. Hij had niet getwijfeld, ai gaf hij toe. dat zijn manier van remmen, dien indruk kon heb ben gemaakt. De officier nam de schuld van verd. aan en zei, dat die iets onvoorzichtig was geweest. Het geval was niet ernstig, zoodat f 6.boete een redelijke straf was. Spr. eischte bevestiging. ....zouden wij den automobilist wel willen toeschreeuwen, die 'n auto gaat voorbijrijden, welke op zijn beurt al bezig is een voorrijder in te halen, 't Nieuwe voorschrift zegt immers: GEEN DRIE WAGENS NAAST ELKAAR Handelmaatschappij EDEGO BUITENB. BUITENB. VOORRUIT-VERWARMERS, COMPLEET 4.95 EERSTE SOORT AMERIKAANSCHE BENZINE 11 CENT ANTI-VRIES, PER BUS 3.50 RADIATEUR-HOEZEN vanaf 1.25 NUMMERPLAAT, compleet per stel, op uw wagen gemonteerd 1.95 AM. REMOLIE, PER BUS 1.25 ENORME SORTEERING ACCESSOIRES. Betaling kan geregeld worden. VRAAGT REIZIGERSBEZOEK. I FEBRUARI vangen aan de nieuwe avondlessen ter opleiding: Inl. eiken Maandag en Donderdag, 's avonds van 710 uur, Kruisweg 66 rood te Haarlem. Vraagt prospectus. I JAPONSTOF „FAVORIET"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 7