remolda kinderwagens so ct. per week Ijsbanen open Zestien millioen geconverteerd Haarlem, 29 Jan. SITTERS v/d KAR j» ,,'t Gaat erin als koek!" HANDELSMISSIE NAAR ZUID-AMERIKA Het beste resultaat. VRIJDAG 29 JANUARI 1937 Spaansche kinderen in Haarlem R.K. VOLKSBOND Bestuursraadsvergadering R. K. Transportarbeiders EERSTESTEENLEGGING Nieuw gebouw Geneeskundigen Dienst x Een lied van de Aarde Loterij Ziekenhuis St. Joan de Deo C. V-Ti 1 - Om I uur trok men naar de Kleverlaan Giften voor Pater W. de Rooij S.M.A. BURGERLIJKE STAND Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag Jhr. Van Karnebeek buitengewoon ambassadeur in bijzondere zending Het is een feit, dat de zui# verste middelen het beste resultaat geven. N oorsche MedicinaleLever# traan is absoluut zuiver en onvervalscht. Het is een natuur#middel,practisch ge# nomen reuk# en smaakvrij en daarom gemakkelijk in te nemen. N00RSCHE MEDICINALE LEVERTRAAN Een duur telefoontje Programma van de Haarl. Radio- Centrale op Zaterdag 30 Jan. DE TUIN VAN ALLAH Een kleurfilm van verrassende schoonheid Storm aan Portugals kust Passagiersschip in wanhopige positie Huizen staan op instorten Tumult in de Weesperstraat te Amsterdam Rijverkeer gestremd Het ongeluk met de Wilja Van een botsing kan niet worden gesproken PANASOL AGENDA Bioscopen 30 Januari Bioscopen INSTELLINGEN De overstrooming van de Theems Een koude wind striemt het land Schip omhoog gevaren EEN REDE VAN DR. LEY Twee,wetsontwerpen op de r^ksdag-agenda UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE STAD UWS Door de onderafdeeling Haarlem van een Algemeen Comité, dat zich in Nederland ge vormd heeft ter verzorging in ons land van Spaansche kinderen, is een beroep gedaan op de Haarlemsche gezinnen om zulk 'n kind tij delijk tot zich te nemen. En het spreekt voor het goede hart der Haarlemmers dat de bin nengekomen aanvragen om kinderen het aan bod twee-, driemaal overtreffen. Met de eerste zending zullen hier een vijftig kleine Span jaarden arriveeren, maar waarschijnlijk zullen dog meer transporten volgen, zoodat ook zij, die thans teleurgesteld zijn, bevredigd zullen Worden. Het kan wel niet anders of iedereen zal met groote sympathie de goede bedoelingen van het comité begroeten, want hoe men ook over den burgeroolog in Spanj moge denken, bóven alle meening's verschil staat de zekerheid, dat Vele kinderen daar het schuldeloos slachtoffer Van vreeselijke toestanden worden. En het na- Oieloos leed van die kleinen zooveel mogelijk te verzachten, voelt ieder onzer als een heilige, aangename taak. Het R. K. Huisvestingscomité, waarvan de zebel gevestigd is in Den Bosch, heeft in de gebeurtenissen ook aanleiding gevonden zijn Werkzaamheid wederom te ontplooien. Het zal echter geen kinderen naar Nederland laten komen, omdat het, geleerd door vroegere ervaringen met vreemde kinderen, van mee ting is, dat men die kinderen niet in een on- geving moet brengen, welke de hunne niet is. In den regel toch gaat het om kinderen, voor Wie het milieu, waarin zij komen, veel hooger hgt dan waaraan zij thuis gewend zijn. Zij ontwennen hier geheel aan hun omgeving van Vroeger, kunnen zich later daar niet meer of moeilijk bij aanpassen en uit een sociaal oog- Punt sleept dat niet zelden ongewilde, maar hiettemin ongewenschte gevolgen voor de op- Voeding der kinderen met zich mede. Zij ver- Vreemden van hun eigen ouders, om niet te Spreken van erger dingen. De bedoeling is, de hinderen op andere wijze te helpen, door ze onder te brengen in Zuid-Frankrijk, dicht bij Spanje dus en meer in overeenstemming met öe zeden en gewoonten van hun eigen land. Dit is ongetwijfeld een goede manier om hulp te verleenen. Binnenkort zal een oproep plaats hebben om ünancieelen steun teneinde die verpleging in Zuid-Frankrijk mogelijk te maken. Natuurlijk zal voor behoorlijk toezicht op de goede besteding der gelden zorg worden ge dragen. Getracht wórdt zich daarvoor de hulp Ie verzekeren van een Bisschop in Zuid- Frankrijk. Intusschen herhalen wij, dat ook het werk Van het Algemeen Comité buitengewoon sym pathiek is. Naar wij vernemen zijn reeds, voor het ge- Val er zich onder de Spaansche kinderen, die haar Haarlem komen, voor wie aangenomen kan worden, dat katholiek godsdienstonder- derwijs gewenscht is, maatregelen getroffen °ni dat te kunnen verstrekken. Het zal gegeven Worden in een leslokaal van de Zusterschool Aan de Koningstraat door den weleerw. pater v. d. Vrande van het Missiehuis te Driehuis, die eenigen tijd in Spanje heeft vertoefd en Vich daartoe bereid heeft verklaard. alle artikelen zonder vooruitbetaling alle REPARATIES MN ONZE RUWIEEEN GRATIS Haarlem, schoterwe© l telefoon. 16659 Onder voorzitterschap van den heer J. Ph. H. Castricum werd een bestuursraadsvergadering ëehouden in gebouw St. Bavo. Voor deze ver gadering was uitgenoodigd de heer J. Haver, Secretaris van Herwonnen Levenskracht, welke 'hstelling in 1938 haar zilveren jubileum zal vieren. De heer Haver wekte allen op mede te werken Voor het werk van H. L. Het is aller plicht daar aan mede te werken, omdat dit het mooiste werk 18 van de katholieke arbeidersbeweging. De stuiversactie, een bron van vaste inkomsten Voor H. L., moet uitgebreid worden. Wij gaan een Jubileum-actie voeren voor een feestgave aan het jubileerende H. L. opdat de wachtlijst kan Worden weggewerkt. Als het werk van onze arbeidersbeweging ons lief is, dan is ons ook lief het werk van Herwonnen Levenskracht. ^Applaus). De voorzitter onderstreepte het betoog van den heer Haver en hoopte, dat het zijn effect niet zou hóssen. Hierna werd het schrijven over de Romereis "ehandeld. Het ligt in de bedoeling, ook eenige Werkloozen daarvan te doen genieten. Men zal sPoedig aan het werk moeten gaan, om de deel- heming zoo groot mogelijk te doen zijn. Nader werd bekend gemaakt het programma v°or de arbeidersontwikkeling. Van de R. K. Jonge Werkgevers was een ver doek ingekomen wederom een bijeenkomst te hebben met de kern van den R. K. Volksbond, verschillende onderwerpen werden naar voren gebracht, om met de jonge werkgevers te be handelen. De R. K. Bond van Transportarbeiders St. °nifacius, afdeeling Haarlem, organiseert, zoo- gis reeds meldden, Zaterdag 30 en Zondag 31 'Januari zijn jaarfeesten, welke worden verzorgd °°r het Haarl. Cabaret en Revuegezelschap. Bi Dit gezelschap zal opvoeren fragmenten uit zijn Revue „Is dat soms wat voor u". De commissie, welke deze feesten verzorgt, verzoekt ons tevens te melden, dat a.s. Zondag des middags tusschen drie en vijf uur een ten toonstelling wordt gehouden in de groote zaal van gebouw St. Bavo, van de groote collectie prijzen, welke zijn bijeengebracht voor de op 1 Februari te houden verloting. Deze verloting worden gehouden als bijdrage aan de met Kerstmis j.l. gehouden actie voor de leden, die hiervoor in aanmerking kwamen. Wij kunnen onzen lezers en vsoral hun, die loten hebben gekocht aanraden, deze tentoon stelling te bezichtigen. De toegang is vrij. Wanneer we ditmaal zeggen, dat er van ge meentewege een koude plechtigheid plaats vond, bedoelen we daarmede geenszins te kort te doen aan de vriendelijke woorden, die de burgemeester daarbij sprak. Men had waarlijk geen kouderen dag kunnen uitkiezen voor de eerste steenleg ging voor het nieuwe gebouw van den gemeen telijken geneeskundigen dienst aan de Nieuwe Gracht. Een dergelijke intieme plechtigheid geschiedt buiten en.... buiten blies een forsche Noordooster en de striemende sneeuwkorrels maakten het verblijf verre van aangenaam. Directeur ir. Maas van Openbare Werken had echter goede voorzorgsmaatregelen genomen, zoodat de plechtigheid toch nog met warmte omgeven werd. Een stevige schutting was aan de windzijde opgetrokken en daarvoor waren eenige ouderwetsche maar onontbeerlijke vuur potten geplaatst, die al hun best deden om het van de barre koude te winnen. Rondom deze vuurpotten verzamelden zich de burgemeester, wethouder van Liemt, de ge meente-secretaris, Dr. Smit, directeur van den Geneeskundigen Dienst, ir. Maas, directeur van Openbare Werken, eenige ingenieurs van dezen dienst, verschillende raadsleden w.o. zelfs (wat een mannenmoed!) mejuffrouw Broersma, de aannemers en eenige werklieden. Voor den steen sprak de burgemeester een kort waardeerend woord. Hij herinnerde aan de lijdensgeschiedenis van den gezondheidsdienst, aan de verschillende huisvestingen o.a. in de Jacobijnestraat, Botermarkt, Papentorenvest. De villa in het Kenaupark leek eerst een beste op lossing, maar al spoedig was ook daar, helaas, de plaatsruimte veel te klein geworden. Toch was het niet verantwoord uit de gewone mid delen een nieuw gebouw te bekostigen. De medewerking, die het Werkfonds verleende heeft tenslotte de gelukkige oplossing gebracht. De burgemeester sprak er zijn waardeering over uit, dat het gebouw door den dienst van Openbare Werken wordt tot stand gebracht. Hij sprak de hoop uit, dat de samenwerking met aannemers en personeel ook in de toekomst aangenaam zou mogen zijn. Dit gebouw, besloot spr., moge worden een veilige haven voor den gezondheidsdienst, het moge deze belangrijke taak van gemeentezorg in alle opzichten waardig zijn. De burgemeester heeft daarna den steen ge plaatst in de hal van de hoofdverdieping van het gebouw. Hij is van marmer en draagt als opschrift: Deze steen is geplaatst door C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom op 29 Januari 1937. Daarna zocht het gezelschap een veilig en warn verblijf in de directiekeet, waar een kopje heete koffie zelden méér geapprecieerd werd. De werklieden konden door de vorst niet doorgaan met hun werk, zoodat het bouwwerk spoedig verlaten, maar met de zegevierende vlag in top, achter bleef. In verband met vele aanvragen ontvangen van hen, die tijdens de voorstellingen in Cinema Palace niet in de gelegenheid waren deze film te zien en vooral ook van lieden, die gaarne deze bijzondere film nog eens voor een tweede maal zouden zien, heeft de heer W. Bakker besloten deze film nu op te nemen in de reeks Zondag ochtendvoorstellingen in het Rembrandt Theater. Zondagochtend 31 Januari om half twaalf, heb ben dus de talrijke belangstellenden een uit stekende gelegenheid deze film te zien of voor een tweede maal te genieten. Gisteravond is de trekking van de loterij ten bate van de radio-installatie van het ziekenhuis St. Joan de Deo gehouden. De eerste prijs is gevallen op nr. 1014, de tweede prijs op 7450. De volledige trekkingslijsten worden rond ge stuurd. Prijzen kunnen Zaterdag en de volgende week worden afgehaald aan het ziekenhuis. Wanneer er maar Cremolda op de boterham is. En dan deze verrukkelijke choco- ladecrême kan dun ge smeerd worden, zoodat Cremolda ook nog zeer voordeelig is. Groote pot 37'/2 cent, plus statiegeld. Verkrijgbaar in drie smaken: Vanille, Orange, Citroen. Vraag vandaag bijv. eens Cremolda Vanille. „een crème van chocolade' Nadat gisteren de ondergeloopen tennisbanen reeds berijdbaar waren en ook „St. Moritz" ge legenheid gaf tot ijsvermaak, is hedenmiddag om 1 uur de ijsbaan aan de Kleverlaan voor het publiek geopend. Het ijs is goed berijdbaar, hoewel de kwaliteit door de gevallen sneeuw natuurlijk niet 100 is. De altijd zoo welkome vlaggetjes op de tram verraadden, dat het uur van schaatspret was aangebroken, en even na een uur zwierde dan ook reeds een bont gezelschap, jong en oud, op de banen tusschen Delft en Spoorlijn. Of de poorten vanavond geopend zouden blijven kon men nog niet vertellen, daar eerst tegen het vallen van de duisternis de kwaliteit en de toestand van het ijs bekeken zouden wor den. Blijft het doorvriezen, dan is er alle kans op mooi ijs, wanneer de banen vanavond bespo ten worden. Vandaag heeft de ijsbaan de Volharding na bij het Bronsteepark te Heemstede haar ba nen geopend, doch alleen nog voor de leder- Hedenavond zal de baan verlicht worden. Als het ijs voldoende sterk blijkt zal morgen het publiek tegen de gewone entreeprijzen toe gelaten worden. Het ijs is, naar omstandigheden, goed, De baan wordt rondom met rietmatten afgezet, zoodat de wind niet zoo heel hinderlijk is. Vorig bedrag 795.75 V4 Bridgeclub „Haarlem" v. R.K. Om de 1000 vol te maken Fam. de B. tot herstel van 'n ziek zusje W. J. B. voor de geloovige zielen N. N. J. S. Ter eere van Maria en den H. Jozef voor zegen over werk en een operatie N.N. Ter eere van den H. Antonius en H. Hart voor een betrekking en genezing van zieke N.N. Een Moeder tot zekere intentie Mijn nicht Wed. L„ Bennebroek Mevr. N.N. Overveen 7.25 1.— 1.— 1.— 10.— 1.— 10.— 5.— 1.— 833.00V4 Allen, vooral dengenen, die de Missie nog iets extra willen geven, van harte dank. Vooral hun, die gaven van hetgeen zij dagelijks zoo hard noodig hebben! Ook zij wilden niet achter blijven. Moge God mijn gebed, dat ik voor U blijf storten, verhooren, tot zegen in Uw moei lijkheden. Pater W. J. L. DE ROOIJ, Eendrachtstraat 12. Giften worden ook in ontvangst genomen door onze administratie en kunnen worden ge stort op Giro 5970. De gemeenteraad van Haarlem kwam heden middag in spoedeischende vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Na een korte besloten zitting besloot de raad, over te gaan tot conversie van de restanten der volgende vierprocent leeningen: 1933 oorspron kelijk groot ƒ5.086.000.—; 1931 I ƒ6.950.000.—, 1934 II ƒ6.283.000.in een 3 pCt. leening t groot 16.420.000.bij een aantal banken on der leiding van de Incasso Bank. De vergadering werd daarna gesloten. GeborenJ. M. Kouwenhovenden Ridder, z. J. ScholtenWiersma, d. M. Böttger Tallner, z. J. WagnerRijbroek, d. C. J. Dingemans—Schijf, d. R. Hoorn—Hakker, d. A. B. WeijsTrappel, z. H. M. F. Sieraad Weidema, z. P. Teunissev. d. Poorte, z. T. WalkotteDikkeboom, z. C. T. Bouvy v. Oosterhout, z. C. HekmanOfferman, d. C. v. BourgonjeBlom, z. Overleden: J. P. Hagemans, 80 jaar, KI. Houtstraat T. M. Bergman, 50 jaar, Paul Krugerstraat A. J. W. SteenstraSteen stra, 53 jaar, Ripperdastr. J. de Raadv. Kampen, 77 jaar, Schoterweg E. Bruins, 58 jaar, M. v. Heemskerkstraat H. Voerman, 94 jaar, Jansstraat M. M. Velu, 26 jaar, Gr. Houtstraat A. M. F. J., 5 jaar, d. van L. v. Kessel, Ruijchaverstr. G. Wesseling—Jans sen, 86 jaar, Kamperlaan J. G. Helleman, 40 jaar, Zaanenstraat P. Verduijn, 80 jaar, Gen. Bothastraat E. M. E. Klatte—Krul, 84 jaar, KI. Houtweg P. Corsten, 59 jaar, Doelstraat. Naar wij vernemen zal jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, Minister van Staat, Com missaris der Koningin in Zuid-Holland, die door H.M. de Koningin is benoemd tot hoofd der handelsmissie, welke zich naar Argentinië, Brazilië, Chili en Uruguay zal begeven, worden voorzien van geloofsbrie ven als Harer Majesteits buitengewoon ambassadeur in bijzondere zending. Deze handelsmissie zal op 18 Februari a.s. scheep gaan. wereldbekend om hare goede kwaliteit. Nadat een inwoner van Heemstede in een te lefooncel in het hoofdpostkantoor te Amster dam een gesprek gevoerd had, vermiste hij zijn portefeuille met 75 gulden. De aangifte bij de politie heeft nog niet het verhoopte succes opgeleverd. Progr. 1: Hilversum II Progr. 2: Hilversum I (Huizen) Progr. 3 8.00, 9.05, 9.20, 9.50, 10.20, 1,20 Keu len; 12.05 Londen Reg.; 12.20, 12.50, 1.20 Brussel VI; 1.35 Keulen; 2.35 Brussel VI.; 3.20 Keulen; 4.50, 5.15, 5.20, 5.35 Brussel Fr.; 6.20 Parijs R.; 7.05, 7.30 Weenen; 9.10 Londen Regional; 9.55 11.20 Berlijn. Progr. 4. 8.00, 8.20, 8.30, 8.40, 8.45. 9.00 Brussel VI.; 9.30 Diversen: 10.35, 10.50, 11.05 Londen R.; 11.20, 11.50, 12.50 Droitwich; 1.20, 2.20 Londen 3.20, 3.50. 4.20, 5.35, 6.20 Droitwich;; 7.05, 7.50, 8.20, 9.20, 9.40, Droitwich; 10.40 Pauze; 10.45 Londen Reg. Progr. 5: 8.007.00 Diversen; 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert: verzoekprogramma o.a. Cavalleria Rusticana van Mascagni; Ballet Musik zu Rosamunde; Don Juan van Mozart; Die Zauberflöte van Mozart. „Och, waren alle menschen wijs.." (Dat is heelemaal niet noodig, als ze achter het S^iur maar 'n klein beetje beter wihien opletten, dan konden we al héél tevreden zijnl) In het Rembrandt-theater aan de Groote Markt begint hedenavond een filmprogramma, waarvan de hoofdfilm zeer zeker een voorbespre king waard is, en wei om verschillende hoedanig heden. „De Tuin van Allah", zoo luidt de titel, naar een Egyptische zegswijze, waarmee de woestijn wordt getypeerd in een ieder geval hier zeker niet misplaatste beeldspraak. Want de woestijn- scèns welke men in deze film te zien krijgt, zijn in hun kleur nog door geen enkele film productie overtroffen. Hier is groen groen, hier is bruin bruin, wit wit, hier heeft men afgerekend met het zoetelijke rose der ge zichten en is alles van een zeldzame natuurlijk heid. Hier krijgt men bloedroode zons-ondergan- gen en blauwe woestijnnachten te aanschouwen, die van buitengewoon juiste kleurschakeering zijn. In deze film is ook de montage van zulk een perfectie, de plaatselijke sfeer zoo goed be naderd en nagebootst, dat de Californische woestijn, waar de opnamen voor deze David. O. Selznick International Technicolor-Production- rolprent, als een korreltje zand, om in de betrekkelijke terminologie te blijven gelijkt op de Sahara, waar de film wordt verondersteld te zijn opgenomen. Het gegeven vindt men in den roman van Robert Hichens en de regisseur Richard Boles- lawski vond niemand minder dan Mariene Dietrich bereid om er de hoofdrol van te vertol ken. Ten deele speelt ook de katholieke godsdienst in deze film een rol, en we hebben, eerlijk ge zegd, nog zelden een film gezien, waarin de omgeving en de sfeer van godsdienstige taferee- len zoo goed benaderd werden als hier, zoowel door de hoofdpersonen als door hun entourage. Het gegeven mogen we in het kort samenvat ten als volgt: Domini Enfilden, een rijke erf dochter, door ftfarlene Dietrich met veel reserve en fijnheid gespeeld, zoekt na den dood van haar vader vergetelheid voor haar smart in reizen. De moeder overste van het klooster, waar zij vroeger pensionnaire was, raadt haar een woestijnreis. Ze onderneemt die, en bezoekt ver schillende merkwaardige steden van Noord- Afrika. Tijdens het bijwonen van een Oostersche dansvoorstelling wordt zij uit een relletje ge red door een jongeman, die haar door zijn stil en vreemd gedrag is opgevallen. Het is Boris Androwski, een uit zijn klooster getreden kloosterbroeder. Beiden maken nader kennis met elkaar, krijgen elkaar lief, en een huwelijk volgt, door een geestelijke gesloten, die echter een vaag vermoeden heeft, dat de bruidegom een man is, die iets te verbergen heeft, althans een geheim met zich ronddraagt. Een korte poos zijn beide jonge menschen gelukkig met elkaar. Doch dan brengt een toevallige woestijnontmoe ting hen in kennis met twee officieren, die Boris Androwski kennen uit het klooster, waar hij vroeger verblijf hield, en w'aar hij de klooster likeur maakte. De aanwezigheid in zijn bagage van de twee laatste flesschen van dezen drank, waarvan hij alleen het geheim bezat, verraadt hem. Hij openbaart zijn misstap aan de vrouw die hem liefkreeg en keert berouwvol naar zijn klooster terug. Men kan van meening er over verschillen of het gegeven op zichzelf van katholiek stand punt bezien wel voor verfilming geschikt was. Maar nu de film er eenmaal is, en met groote reserve de juiste sfeer getroffen blijkt te zijn, terwijl de technische volmaaktheid der kleuren opnamen bewonderenswaardig is kunnen wij niet anders dan een bezoek aan deze rolprent voor volwassenen boven 18 jaar aanbevelen. Zij zullen er genieten van een der beste kleur-' films welke tot nu toe werden vertoond, waartoe het feit, dat de directie van het Rembrandt- theater thans beschikt over een nieuwe belich tingsmethode voor haar projectieapparaat in niet geringe mate het zijne bijdraagt. LISSABON, 28 Jan. (D. N. B.). De storm, die reeds eenige dagen aan de kust van Portu gal woedde, heeft zich in den afgeloopen nacht ontwikkeld tot een orka#n, zooals men hiei sedert zestig jaar niet heeft gekend. De stra ten en pleinen in de lager gelegen wijken van Lissabon stonden een meter onder water, zoo dat alle verkeer onmogelijk was. Ook het vlieg veld is onder water geloopen. In de haven van Leixoes is het Noorsche stoomschip Ingria in aanvaring gekomen met vier lichters, die onmiddellijk zonken. Drie op varenden vonden daarbij den dood. Het Noor sche schip, dat men in de nauwe haven niet kan sturen, voer vervolgens tegen een kade muur. Daar men vreesde, dat het zwaar be schadigde schip zou zinken, is de uit 28 kop pen bestaande bemanning met touwen aan land gebracht. Tusschen Leixoes en Heatseinchos zijn acht tien kleine schepen gezonken. Het Braziliaansche schip „Santos", aan boord waarvan zich 100 passagiers bevin- den, heeft om hulp geseind. Het schip deel de mede, dat het stuurloos afdrijft en in wanhopige positie verkeert. Donderdagmiddag bemerkten de bewoners van de perceelen 10 en 12 Weesperstraat, dat plotse ling deuren in hun huis dichtsloegen. Even daarna hoorde men een verdacht gekraak. Ont steld liep men naar buiten en de bewoner van nummer 10 zag plotseling dat zijn huis naar achteren begon te wijken. De bovenbewoners hadden hetzelfde waargenomen en spoedden zich eveneens op straat. De politie werd gewaarschuwd en spoedig wa ren agenten van het bureau J. D. Meyerplein aanwezig, die dadelijk begonnen het verkeer*in de Weesperstraat stop te zetten. De brandwer van de hoofdwacht Nieuwe Achtergracht arri veerde kort daarna; de bevelvoerende brand meester stelde een onderzoek in en constateerde dat de perceelen zich in een zeer gevaarlijken staat bevonden en dat instorting lang niet denkbeeldig was. De directie van Bouw en Woning Toezicht was eveneens spoedig ter plaatse en vond den toestand eveneens zeer ge vaarlijk, zoodat in overleg met de politie en brandweer' de bewoners de mededeeling kregen, dat ze gezien het gevaar de woningen niet meer mochten betreden. Een en ander veroorzaakte bij de vijf gezinnen een groote consternatie, doch de politie en brandweer waren in dit geval onverbiddelijk. Naast perceel nummer 10, waar in gevestigd is een winkel van levensmiddelen, bevindt zich een bouwput. Het huis dat hier heeft gestaan, is kort geleden afgebroken en men is druk bezig met de grondwerkzaamheden. Vermoedelijk is deze put te diep uitgegraven en waarschijnlijk is dit de oorzaak van de ver zakking van de twee perceelen. In het laatste perceel bevindt zich een kapperszaak, gedreven door den heer N. de Jong. De brandweer liet eenige vrachtauto's met balken en stutten komen en met een groot aan tal manschappen begon men de huizen zooveel mogelijk te stutten. Men was hier omstreeks 8 uur nog druk mee bezig, toen opnieuw een zeer sterk gekraak weerklonk, zoodat de bevel voerder der brandweer en de directie van Bouw en Woningtoezicht het met het mogelijk gevaar voor de manschappen beter oordeelde, de man nen uit de huizen te roepen, daar men ieder oogenblik algeheele instorting kon vreeaen. Het perceel nummer 10 helde toen reeds eenige cen timeters naar achteren over. Aan de voorzijde werden door de brandweer hekken geplaatst er. om 9 uur rukte de brandweer in. Toen mocht het publiek weer langs den overkant de Wees perstraat passeeren. Het tramverkeer van lijn 8 bleef verboden, en de trams reden via de Plan tage Middenlaan. Ook het rijverkeer bleef voor- loopig gestremd. De bewoners hebben allen bij familie en buren tijdelijk onderdak gevonden. Omtrent het ongeluk, dat het Nederlandsche motorschip Wilja op de Theems trof, verne men wij nog, dat van een feitelijke botsing tusschen de Wilja en de veerboot Edith niet gesproken kan worden. De Wilja luisterde niet meer naar het roer en was reeds zinkende, toen zij dicht tegen de geheel met reizigers bezette veerboot drong. De Wilja schuurde nog langs het remmingswerk van de veerhaven, voordat zij in de modder bleef steken. De echtgenoote van den kapitein en hun baby van acht maanden zijn ondergebracht in de woning van den veerman te Gravesend. Zij hebben geen ernstige nadeelen van het ge beurde ondervonden. KRACHTDADIG INDISCH SMEERSEL bij Jicht en Rheumatiek, Spierpijnen Prijs per flacon 0.75 Gratis toezending brochure Indische kruiden KRUIDEN-LABORATORIUM „J A V A" Garenkokerskade 82 Haarlem Telef. 12305 Gebouw „St. Bavo": Feestavond Tramperso neel 8 uur; Meubelmakers 8 uur; R. K. Bevol kingsbureau, 8 uur. K. K. kerk Amsterdamschestraat; Conferentie voor niet-katholieken, half 9. St. Jozefsgezellengebouw Jansstraat: Zangspel van de Graal, 8 uur. Rembrandt-theater: Mariene Dietrich in „De tuin van Allah", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema: Palace-Filmac 115 uur: Hans Al- bers in „Vrouwen en soldaten'" 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater; Zinga (met Paul Robe son), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater; „Drie Pleegvaders" (met Le wis Stone) 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" R.K. Kadervergadering 4 uur; R.K. Transportarbeiders 8 uur; Geel Wit 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Amsterd. Tooneelvereen. „Een vrouw in haar bloei", kwart over 8. Rembrandt-theater Mariene Dietrich in „De tuin van Allah", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace Filmac 115 uur; Hans Albers in „Vrouwen en soldaten", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Paul Robeson in „Zinga" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Lewis Stone in „Drie pleeg vaders", 2.30, 7 en 9.15 uur. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0./5 per flacon. R. K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend, Parklaan 59, hoek JansWeg, telefoon 10394. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 U"r; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken- laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. LONDEN, 29 Jan. (Reuter) Tengevolge van den feilen Noord-Ooster storm neemt in sommige gebieden de overstrooming toe. m geheel Engeland heeft men last van dezen kouden wind, terwijl de scheepvaart in het Ka naal steeds meer wordt bemoeilijkt door hooge zeeën. Het Engelsche stoomschip Bengloe is van avond nabij Saeftinge omhooggevaren. Ver moedelijk zal het schip bij hoog water vlot ko men. Er zijn sleepbooten in de nabijheid. BERLIJN, 28 Jan. (D.N.B.) De plaatsver vanger van Hitler en rijksorganisatieleider dr. Ley zal op den vooravond van den 30sten Ja nuari op een bijeenkomst van rijks- en gouw leiders der N. S. D. A. P. een redevoering houden. gJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIHIIIIIIIHIIIHIIIHIIIIIIIIIIIIIII^ Vincentius vraagt p Wat V niet meer draagt. H Héip veel nood te keeren Met uw gebruikte kleeren. N. Groenmarkt 22 of telef. 11018 =p illlilll|||||||||||||IIIIHIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllll«llllH,fc BERLIJN, 29 Jan. (Havas) Volgens in nationaal-socialistische kringen verkregen in lichtingen, zouden op de agenda van de zitting van den rijksdag voorkomen een wetsontwerp, waarbij het vertrek van vrijwilligers naar Spanje verboden wordt, en een wetsontwerp, waarbij de volmachten, die Maart 1933 aan de nationaal-socialistische regeering zijn gegeven, worden vernieuwd. EEN BLOEDDORSTIGE HOND De heer A., wonende Zandvoortschelaan, heeft een grooten Deenschen dog, die bij hooge uitzondering eens buiten komt, en zelfs in huis altijd een muilkorf draagt. Daar het dier echter een gewonden neus had, liep het Donderdag in huis zonder muilkorf. In een onbewaakt oogenblik wist de hond het huis te ontkomen en liep hij de Narcissenlaan in, waar 'n klein hondje, een bekroonde „Epagneul papilion" in een tuintje liep. De dog greep het hondje in den bek, en na wat heen en weer schudden lag het kleine diertje dood. Vervolgens ging de dog naar de buitenplaats Berkenrode, waar een hond aan den ketting lag. De dog besprong den vastliggenden hond en beet hem in kop en hals. In de worsteling wist de kettinghond zich los te rukken. Hij werd echter door den dog achtervolgd en nog eens gebeten. De eigenaar van den aangevallen hond haalde een geweer uit zijn woning, maar in dien tijd had de dog de beenen genomen. Huisgenooten van den heer A„ die direct op zoek gegaan waren, wisten tenslotté den bloed- dorstigen hond op te vangen. Deze is naar een kennel vervoerd om afgemaakt te worden. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5