i I AARIVE BAIMKITr) Begrooting 1937 behandeld INCASSO-BANK N.V. OEN STILLEN OMGANG GEHEEL GEBIT Haarlem, 30 Jan. EFFECTEN Kort en volledig GEEN KWEEKELINGEN MET ACTE RADIO MOORS N St. Vincentiusbibliotheken GENOOTSCHAP VAN ALLE BANK- EN EFFECTENZAKEN Tandheelkundig Instituut RIJKSSTRAATWEG 16 ZATERDAG 30 JANUARI 1937 Missiehuis Driehuis Bestaat Maandag 1 Februari 12l/z jaar VEREENIGING KONINGINNE DAG Onderafdeeling Haarlem-Noord De ijzers onder! IJSBAAN ST. MORITZ MORGEN IJS-ZONDAG TELEFOON 16773 H.O.V. Zondagmiddag-concert Optwikkelingsavonden R. K. Volksbond Bennebroek Vijfhuizen Lisse H KRUISWEG 59 EFFECTENORDERS HAARLEM TE HAARLEM Genootschap Stille Omgang COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE Het Missiehuis van de Missionarissen van het H. Hart te Driehuis St. Josephs-Gezellen-Vereeniging vanaf f 35.- GEMEENTERAAD VAN HEEMSTEDE De burgemeester zal de regeering een beslissing over de aanstel ling van een commissaris van politie vragen Reorganisatie Groenen- daal Meikverstrekking aan schoolkinderen Gemeentebegrooting B. en W. antwoorden Commissaris van politie? Kweekelingen met acte AGENDA Bioscopen 31 Januari Bioscopen 1 Februari Bioscopen Apotheekdiensten INSTELLINGEN HUURT UW PRIMO De Stofzuiger Centrale HAGEMAN Programma van de Haarl. Radio Centrale op Zondag 31 Jan. STAD Maandag 1 Februari zullen de Missionarissen van het H. Hart het feit herdenken dat zij, 12y2 jaar geleden, zich kwamen vestigen te Driehuis- Velsen. Gedurende al die jaren mochten de Paters van het Missiehuis zich verheugen in een algemeene belangstelling, zoowel van geestelijk heid als leeken. Buiten het assistentiewerk, waartoe de Paters altijd bereid zijn, blijft toch hun voornaamste doel de opleiding tot het H. Priesterschap in hun eigen Congregatie. Geregeld zijn er ongeveer honderd studenten gehuisvest, terwijl reeds ver schillende paters, die hun opleiding te Driehuis genoten, zich in de verschillende missies der Missionarissen van het H. Hart bevinden. Zeer zeker zullen velen bij gelegenheid van dit jubi leum de werken der Missionarissen van het H. Hart in hun gebeden willen gedenken. De herdenking begint in den namiddag om half vijf met een Pontificaal Lof in de kapel, waarna een bijeenkomst in de groote za,al van het Missiehuis zal plaats hebben. uws Men schrijft ons: Dezer dagen hield het bestuyr van boven genoemde vereeniging een vergadering, welke ook werd bijgewoond door de in December '36 opgerichte Permanente Propagandacommissie, ten einde de feesten, welke ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana zullen worden georganiseerd, in groote lijnen vast te stellen. Bij ontstentenis van den voor zitter werd deze vergadering gepresideerd door den heer Nieuwenhuizen, lid van het dage- lijksch bestuur. Er werden drie commissies samengesteld, die ieder een onderdeel van het programma zullen uitwerken. De commissie voor de kinderspelen bestaat Uit de heeren: V. Oosterum, Boxs en Huyf- steeden, die voor de gymnastiekdemonstraties Uit: Warnars, Hoogervorst en Molenaar, en die voor de openluchtbioscoop en vuurwerk uit: Hoogervorst, Nieuwenhuizen en Wiegel. Deze drie onderdeelen zullen zooveel moge lijk op dezelfde plaats worden gegeven en wel op één der sportterreinen van Haarlem-Noord. Aan de kinderspelen zullen alle school gaande kinderen der leden mogen deelnemen, mits hun ouders minstens vanaf 1 Jan. 1937 lid zijn of, indien zij later lid werden, vanaf dien datum de contributie ad 11 ets. per maand voldaan hebben. Waar het aantal kinderen thans reeds bijna 700 bedraagt, zal de hulp van deskundigen onontbeerlijk zijn. Vandaar dat het onderwijzend personeel der lagere scholen aangezocht zal worden de leiding op zich te nemen. Voor de gymnastiekdemonstratie, waarvoor reeds groote belangstelling bestaat van de zijde der gymnastiekvereenigingen, is de technische leiding in handen gegeven aan den heer Sen- den, Zaanenlaan 55, gymnastiekleeraar M. O. t)e demonstraties, die door een deskundige jury zullen worden gewaardeerd, zullen worden voorafgegaan door een Einzug der Gladiatoren i. c. een marsch in tenue door Haarlem-Noord. Alle leden der vereeniging Koninginnedag zullen op vertoon van lidmaatschapskaart voor twee personen toegang tot de diverse feesten hebben, terwijl niet-leden tegen betaling zul len worden toegelaten, voor zoover de plaats ruimte dat toelaat. Inlichtingen voor elk on derdeel zijn te bekomen bij het secretariaat der vereeniging: R. Warnars, Rijksstraatweg 402, tel. 23945. Indien het weer meewerkt beloven de Ju- lianafeesten in Haarlem een festijn te worden, zooals Haarlem-Noord zelden vertoonde. Het vuurwerk, dat in de omgeving van het in aanleg zijnde Noorderpark wordt afgestoken, zal een waardig slot zijn. Gymnastiekvereenigingen stelt u in verbin ding met den leider. Hoofdzakelijk zal eigen werk worden vertoond met en zonder toe stellen. Zoowel vereenigings- als individueele prijzen zullen worden beschikbaar gesteld. film-propaganda-avond. De drie avonden zijn aaneensluitend en zouden onder den algemee- nen titel van: ,,Ons offensief in dezen tijd" kunnen worden aangekondigd. Zij zouden aan de ledenvergaderingen gekoppeld moeten wor den. De eerste twee nummers kunnen ook in den kring Haarlem-Noord gegeven worden, ter wijl de derde, als slot bedoeld, een groote ver gadering in het gebouw, Smedestraat, zou moe ten worden. Eerste avond, Februari 1937. Onderwerp: „Hoe het communisme groeide," inleider de heer A. Angenent, Haarlem. Tweede avond, Maart. Onderwerp: „Waarom de Paus zoo nadrukkelijk waarschuwt tegen het communisme," inleider de heer F. Keesen uit Rotterdam. Derde avond, April. Onderwerp: ,,Onze mo derne Kruistocht", inleider de weleerw. heer H. de Greeve, Haarlem. Een vierd avond, ook voor de geheele afdee- ling in eens te geven, zou zijn een filmavond over instellingen van de R. K. Arbeidersbewe ging en moet dan georganiseerd worden in FebruariMaart. Mogen deze avonden de belangstelling wek ken van alle leden van de R. K. Arbeidersbe' weging. Morgenmiddag concerteert de Haarlemsche Orkestvereeniging onder leiding van Marinus Adam. Als soliste zal medewerking verleenen Loes Flipse, de Rotterdamsche mezzo-sopraan. Met orkestbegeleiding zal zij ten gehoore brengen Shehérézade van Maurice Ravel; Trois poèmes pour chant et Orchestre. Dit werk is één van de mooiste composities voor zang en orkest van den Franschen meester. Het orkest zal voor de pauze de 5e Symphonie van L. v. Beethoven spelen. Na de pauze is het programma gewijd aan Fransche composities, n.m. Ouverture Princessc Jaune van Camille Saint-Saëns en Marche écossaise van Claude Debussy. De commissie voor arbeidersontwikkeling en voor de ontwikkelingsavonden van den R. K. Volksbond meende, ditmaal eens af te moeten wijken van de de laatste jaren gevolgde me thode om afzonderlijke ontwikkelingsavonden te organiseeren. Ook, omdat de belangstelling voor die aparte avonden niet groot was. Daar om is zij van oordeel, dat de ontwikkelingsar beid gekoppeld moet worden aan de bestuurs raad- of ledenvergaderingen, ofwel dat er pro- paganda-avonden van gemaakt moeten wor den, al naar gelang van de in te leiden onder werpen. Rekening daarmede houdende stelt zij het bestuur van den R. K. Volksbond thans voor, een drietal avonden te organiseeren, plus een De ijsclub te Spaarndam, „Nova Zembla", is hedenavond geopend. „St. Moritz" aan de Am- sterdamsche Vaart zal eveneens vandaag ge opend zijn. De ijsbaan „De Volharding" te Heem stede zal ook bij voldoende deelname tot van avond 11 uur geopend blijven. Bij doorvriezend weer Maandagmiddag om één uur wedstrijd om het clubkampioenschap met wisselbeker. De ijs banen aan de Kleverlaan zijn den geheelen dag Vrijdagmiddag is de ijsbaan van de Benne- broeker IJsclub voor de leden opengesteld. De baan zag er goed uit en is des avonds electrisch verlicht. Omtrent het ijs in de omgeving van Vijfhui zen kunnen wij berichten, dat de Ringvaart dicht zit, doch ook vol wakken. Daar de ijs- club Vijfhuizen alleen nog in naam bestaat, worden de wakken niet meer afgezet. De ijsbaan Lisse is Vrijdagmiddag voor het publiek opengesteld. Ondanks de minder gun stige weersomstandigheden waren direct reeds vele liefhebbers een baantje aan het rijden. belast zich met de uitvoering van I en verstrekt voor schotten in reke ning-courant tegen onderpand van (Financieel week overzicht op aan vraag gratis ver krijgbaar) Bedetocht naar de H. Stede te Am sterdam in den nacht van 13 op 14 •Maart 1937. Ledenkaarten zijn van nu af verkrijg baar a 50 cenj., uitsluitend aan het ge bouw „St. Bavo", Smedestraat 23. Kaarten geven bewijs van toegang tot de kerk in de Amsterdamstraat en de kerken in Amsterdam. Na, 1 Maart a.s. is de prijs 60 cent bij afhalen en 65 cent bij thuisbezorgen. Namens het Bestuur: J. PH. H. CASTRICUM, Voorzitter H. N. J. NEELISSEN, Secretaris I Hst Genootschap van den Stillen Omgang vestigt de aandacht van belanghebbenden er op dat de kaarten voor de aanstaande bede vaart in den nacht van 13 op 14 Maart reeds verkrijgbaar zijn in het gebouw St. Bavo, Sme destraat, bij den administrateur den heer Scholte, iederen dag van tien tot een uur, 's middags van drie tot half zes, 's avonds van half acht tot tien uur. Men zie ook de advertentie in dit nummer. Na 1 Maart is de prijs der kaarten hooger. Een ieder neme dus nu reeds zijn kaarten. Centraal R.K. Pensionbureau, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni- gingen. Geen andere vergaderingen uitschrij ven. Maandag 1 Februari 2 uur: Bestuursverga dering van de St. Marthavereeniging in het Tehuis, Bloemhofstraat. 8 uur: Kienavond R.K. Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia in den Haarl. Kegelbond. Dinsdag 2 Februari 8 uur: Repetitie St. Cae- cilia in Gebouw St. Bavo. 8 uur: Kienavond R.K. Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia" in den Haarl. Kegelbond. 8.30 uur: Cursus van het Leekenapostolaat in het vereenigingsgebouw Parochie „St. Jozef", Bagijnhof. 8.30 uur: Vergadering van het Kruisverbond in het Militairengebouw in de Zoetestraat. Donderdag 4 Februari 's morgens 9 uur: Ver gadering van het Armbestuur parochie St. Bavo in Haarlem-Noord in de pastorie. 8 uur: Kienavond R.K. Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia" in den Haarl. Kegelbond. 8.15 uur: Cursus Esperanto „Abbé Richard son" bij Brinkmann. 8.30 uur: Bureauvergadering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincen- tiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.30 uur: Repetitie R.K. Tooneelver. „Thalia" in het clublokaal „Het Hof van Holland", Groote Markt. Vrijdag 5 Februari 8 uur: Repetitie Rederij kerskamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.15 uur: Tooneel voor de leden van Geloof en Wetenschap in den Stadsschouwburg. 'Teneinde eikaars bezoek niet te verhinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. Vereeni- gingen verzocht vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mej. W. van der Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Zondag om 4.30 uur verloofdencursus. Zon dagavond alleen ontspanning in de voorzalen wegens zaalverhuur. Woensdag- en Donderdagavond geen Gezel len wegens zaalverhuur; wel in een der voor zalen om 8.45 uur Zelatricenvergadering en Ontwikkelingsclub op Donderdagavond. Dr. W. Bleeker spreekt Vrijdag 5 Februari over: „Leven en sterven van depressies' voor den Haarl. Weer- en Sterrenkundigen Kring. De bijeenkomst vindt plaats Ged. Oude Geacht 104. Van Maandag tot en met Vrijdag zal weer een collecte gehouden worden voor de Vereeniging van Oud-Strijders van Land- en Zeemacht uit Ned.-Indië. Onze plaatstgenoot, de heer Ant. M. Kapiteijn, is geslaagd voor het diploma Belastingconsulent, waarvoor het examen werd afgenomen door de Arnhemsche school voor schriftelijk onderwijs. Op heeterdaad heeft de politie, vertegenwoor digd door een rechercheur en een agent van de hondenbrigade, 's avonds om negen uur de hand gelegd op drie jongelui, die zich op de Park laan onledig hielden met het stelen van metaal uit een opslagplaats. Twee hunner vulden enkele zakken met lood en koper, de derde stond op den uitkijk. De jongelui zijn op 't politiebureau in bewaring gesteld. Drie Haarlemmers hebben zich in Bloemen- daal aan looddiefstal schuldig gemaakt. Bij het onderzoek hebben twee hunner bekend enkele weken geleden te hebben ingebroken in de Blik- fabrielfl aan de Spaarnwouderstraat. Toen de 27-jarige heer S. zijn woning aan de Zocherstraat verliet, tuimelde hij over het gladde trottoir en brak hij zijn onderbeen. Met een ziekenauto is het slachtoffer van kou en Oostenwind naar het Diaconessenhuis gebracht. Op Maandag 1, Dinsdag 3 en Donderdag 4 Februari a.s. geeft R. K. Haarl. gemengd too neel „Thalia" haar jaarlijksche kienavonden m den H-aarlemschen Kegelbond. Deze avonden zijn telken jare een groot succes geworden. Ook dezen keer staan deze avonden weer in veler belangstelling. Om teleurstelling te voorkomen zij hier vermeld, dat deze avonden alleen toe gankelijk zijn voor donateurs. De Bondspresident van Oostenrijk heeft be noemd tot Ridder eerste klasse van de Orde van Verdiensten van Oostenrijk den heer J. Panman, algemeen voorzitter der Ned. Reis- vereeniging te 's-Gravenhage, wonende te Haarlem. Bij de in December j.l. gehouden examens der Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen slaagden voor de Duitsche Handelscorrespondentie de heeren A. v. Kersen en P. H. Brusse, beiden leerlingen van Dr. Ot to Klipp's Talenschool, Kleverparkweg 142, Haarlem. De R.K. Esperantistenvereeniging „Nova Vi vo" te Driehuis zal op Dinsdag 2 Februari, des avonds 8 uur, in het Patronaatsgebouw IJmui- den-Oost aan alle Esperantisten de gelegenheid geven een lezing met lichtbeelden te kunneh bijwonen. Pater Kao (Chinees Franciscaan) zal in de Esperanto-taal spreken, doch het ge sprokene zal in het Nederlandsch worden ver taald. De toegang bedraagt 10 ct. Esperantisten uit den omtrek laat deze ge legenheid niet voorbijgaan. Gesproken zal wor den over: Het moderne China, de emancipatie, industrialisatie, het gezinsleven en de politieke woelingen. Dus zeer belangrijk! HAARLEM-N. - TELEF. 16726 met garantie, pijn loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 9-12 en 1-4 uur. Zaterd. 9-12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7-9 u. De gemeenteraad van Heemstede hield Vrij dag ten raadhuize zijn begrootingszitting onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn. B. en W. vroegen een crediet van f 300 om een proef te kunnen nemen met het verstrekken van melk aan leerlingen der openbare school aan den Voorweg onder schooltijd. De heer v. d. LINDEN (R. K.) vond dat nu ook de voedselverstrekking aan leerlingen van bijzondere scholen gesubsidieerd moet worden. De heer v. MEYENFELDT (A. R.) had het principieele bezwaar, dat voedselverstrekking aan schoolkinderen zonder de medewerking der ouders den gezinsband ongunstig beïnvloedt. De heer KROMHOUT (C. D. U.) bracht hulde voor de snelle wijze, waarop het onderzoek in deze zaak is geschied. Spr. verzocht een rapport van de schoolartsen over deze melkverstrekking. De heer DISSELKOEN (S. D. A. P.) sloot zich bij de hulde aan B. en W. aan en vond ook, dat bijzondere scholen van zoo'n melkverstrekking moeten kunnen profiteeren. De verstrekking is ook een voordeel voor het onderwijs en alle ouders zullen ze met genoegen begroeten. De VOORZITTER achtte het 't beste eerst de proef af te wachten. Eventueele subsidieering van voedselverstrekking op bijzondere scholen is dus nog voorbarig. Naar B. en W. verwachten, zal de Zuivelcentrale reeds de volgende week toestemming voor de proef geven. Wethouder Dr. DROOG (R. K.) merkte op, dat de melkverstrekking een noodmaatregel is. De bezwaren van Mr. v. Meyenfeldt deelde spr. dus niet. Een rapport van de schoolartsen kon spr. niet toezeggen, daar de gevolgen der melk verstrekking niet gemakkelijk zijn na te gaan. Subsidieering van de voeding op de bijzondere scholen achtte spr. nog niet noodig. De VOORZITTER wees er op, dat de ouders toestemming voor de melkverstrekking aan hun kinderen moeten geven. Het voorstel van B. en W. werd met de stem van den heer Meyenfeldt (A.R.) tegen aange- Hierna werden de algemeene beschouwingen over de gemeentebegrooting 1937 gehouden. De heer RIJKES (V. B.) kon niet instemmen met de voorgestelde belastingverhoogingen. vooral niet met de invoering van een straatbe lasting. Spr. rekende voor dat, als men den post Steunverleening aan werkloozen nog verder ver laagt van f 182000 tot f 167000, den post onvoor zien van f 26000 tot f 20000, met andere finan- cieele maatregelen de straatbelasting en ver hooging der personeele belasting niet noodig zijn. De heer DE TELLO (S. D. A. P.) vond, dat het nog nooit zoo slecht was geweest als in 1936. Als een derde wethouder wordt aangesteld, dan kan de burgemeester ontlast worden van vele zaken. De heer v. d. ERF (R. K.) dankte B. en W. voor de moeite om de begrooting sluitend te maken. Aan de belastingvoorstellen is niet te ontkomen. Aanstelling van kweekelingen met acte had spreker's instemming niet. Laten B. en W. de bedrijfswinsten in de gaten houden om zoo spoedig mogelijk met een verlaging der ta rieven te kunnen komen. De voorgestelde be- drijfstechnische verlaging der gastarieven juich te spr. toe. Er worden nog veel ta weinig werklooze jon geren in Heemstede te werk gesteld. Ook de heer KROMHOUT (C. D. U.) was het met de belastingvoorstellen eens. De heer DISSELKOEN (S. D. A. P.) wees er op, dat thans na zeven jaren crisis eerst de be lastingen in Heemstede verhoogd moeten worden waaruit blijkt dat het fiscale beleid van B. en W. volkomen juist is. Ook nu behoort Heem stede nog tot de goedkoopste gemeenten in ons land en staat onder Bloemendaal. Ook spr. had bezwaar tegen de afschaffing van boventallige leerkrachten en betreurde het, dat er nog steeds geen beslissing is genomen over de openbare school in het Noordelijk deel van Heemstede. De kosten voor het Middelbaar onderwijs zijn voor Heemstede te hoog. Kan Heeemstede niet beter zelf een middelbare school oprichten? Naar spr. vernomen had worden er pogingen ge daan om goedkoope arbeiderswoningen te bou wen. Willen B. en W. hieraan medewerking ver leenen? Hebben B. en W. ook geen taak om de bestaande arbeiderswoningen te laten verbete ren? De adressen tegen de straatbelasting wees spr af. Spr. betreurde het dat Heemstede een aan vraag om. een Lunapark te mogen houden heeft geweigerd alleen op grond dat Haarlem het Lunapark niet wilde toelaten als de randge meenten hetzelfde deden. Men had hier princi pieel moeten zijn. Van de arbeiderswijken is de Indische buurt door de te hooge huren er het slechtst aan toe. Laten B. en W. de werkobjecten voor normaal loon uitvoeren en de welvaart in arbeidersge zinnen terugbrengen verzocht spr. dringend. De heer VOORS (C. II.) keurde de wijze, waarop Heemstede financieel beheerd wordt on waarop de begrooting sluitend is gemaakt vol komen goed. Ook spr. pleitte voor verbetering van de vervoermiddelen, doch een nieuw zwembassin achtte spr. niet noodig evenmin als een ge meentelijke vergadergelegenheid. Wel moet het particulier initiatief in dezen gesteund worden. De heer Mr. v. MEYENFELDT (A. R.) was het ook eens met de belastingvoorstellen. Een derden weth. achten B. en W. nog niet noodig. Bij de regeering heeft de voorz. op de aanstelling van een commissaris van politie aangedrongen. Grootere verlaging der tarieven is financieel niet mogelijk. Over de autobuslijnen is een belangrijk rap port opgemaakt; voor nieuwe lijnen zijn hooge gemeentelijke subsidies noodig. Spr. verdedigde het voorstel van de aanstel ling van kweekelingen met acte. De beslissing inzake de nieuwe openbare school doorloopt zooveel instanties dat ze nog niet is genomen. Aan verlaging van de kosten van het middel baar onderwijs, die te hoog zijn, wordt met spoed gewerkt. Oprichting van een gemeentelijke middelbare school is niet mogelijk daar er te weinig kinde ren voor deze zelfde soort school zijn. Wethouder Jhr. v. d. POLL (C. H.) deelde mede, dat de restauratie van het Oude Slot de volle aandacht van B. en W. heeft. De mede werking voor het behoud is echter tot nu toe gering. B. en W. hebben een aanvraag voor een Lunapark principieel afgewezen en eerst daarna is het verzoek van Haarlem gekomen. De plan nen inzake goedkoope arbeiderswoningen wach ten B. en W. af. Over den economischen toe stand in Heemstede zijn B. en W. optimistisch Wethouder Dr. DROOG (R .K.) wees erop, dat er tweeërlei soort werken voor steun is. In Heemstede wordt er ook voor den steun gewerkt daarbij is het uurloon 58 ct. De rouleering van werkloozen moet zooveel mogelijk worden be vorderd. Zeker zal dit jaar met den aanleg van de rio leering begonnen worden doch niet met de zuive ringsinstallatie want daarvoor heeft men nog steeds geen toestemming gekregen. Ged. Staten hebben f 10000 subsidie beloofd als met de rio leering wordt begonnen. Het Rijk heeft f 2000 toegezegd in de kosten van de reorganisatie van Groenendaal. Spr. rekende ook hierbij op den steun van den heer Disselkoen. De aanleg van een nieuw zwembassin kostte destijds f 80.000. Het aantal baden neemt af. Is het dus wel ver antwoord zoo'n groote uitgaaf te doen? B. en W. hebben verschillende eigenaren van arbeiderswoningen aangeschreven deze wonin gen te verbeteren. Met sommige gebeurt dit ook, maar het is zoo moeilijk, de eigenaren zoover te krijgen. In de avondzitting werden de begrootingen van de diverse diensten en bedrijven goedge keurd en werd begonnen met de artikelsgewijze behandeling der begrooting. De vermindering van de gasvastrechtta- rieven werd z.h.s. goedgekeurd. De heer DE TELLO (S. D. A. P.) informeerde naar de aanstelling van een commissaris van politie. De VOORZITTER deelde mede in Den Haag te zullen informeeren of de regeering een commissaris van politie wil aanstellen. Het ge meentebestuur kan deze aanstelling niet doen. Spr. is sterk voor de aanstelling van een com missaris, want de gemeente wordt steeds groo- ter. De heer JONCKBLOEDT (R. K.) vroeg of er wel leven zit in de Heemsteedsche burger wacht. Men hoort er zoo weinig van. De VOORZITTER deelde mede dat de finan- cieele toestand zoo goed is, dat de Burgerwacht het subsidie over 1936 niet heelemaal noodig heeft en het subsidie voor 1937 kon verminderd worden. Er is een actieve kern. De heer JONCKBLOEDT (R. IC) vroeg aan besteding van de werken voor de zwemvijvers. Wethouder Dr. DROOG (R. K.) beloofde het verzoek aan het bestuur over te brengen. Uitvoerig werd ook gedebatteerd over het voorstel van B. en W. om in de eerstvolgen de vacature van een boventallige leerkracht bij het openbaar lager onderwijs, een kwee- keling met acte aan te stellen, welk voor stel tenslotte werd verworpen met 8 tegen 6 stemmen. De vergadering werd daarna verdaagd tot Woensdagavond 8 uur. Gebouw „St, Bavo" R.K. Kadervergadering 4 uur; R.K. Transportarbeiders 8 uur; Geel Wit 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Amsterd. Tooneelvereen „Een vrouw in haar bloei", kwart over 8. Rembrandt-theater Mariene Dietrich in „De tuin van Allah", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace Filmac 115 uur; Hans Albers in „Vrouwen en soldaten", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Paul Robeson in „Zinga" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Lewis Stone in „Drie pleeg vaders", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" R. K. Transportar beiders, 8 uur. Gem. Concertzaal Concert H.O.V., half 3; Variété-voorstelling, 8 uur. Stadsschouwburg Amsterd. Tooneelver. „Een vrouw in haar bloei", kwart over 8. Rembrandt-theater: .„Hét lied van de Aarde", half 12; Mariene Dietrich in „De tuin van Allah", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Hans Albers in „Vrouwen en soldaten", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Djalong", half 12; Paul Robeson in „Zinga", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater Lewis Stone in „Drie pleeg vaders", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlem's Zanggenot, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Chr. Filmcentrale, 8 uur. Stadsschouwburg Rott. Hofstadtooneel „Carrière", kwart over 8. Gebouw „Domi", Overveen Ned. R. K. Volksbond, Overveen, 8 uur. jlpilllliliHllfe {"philTpsj N.V. L5APÏ°1 KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Rembrandt-theater Mariene Dietrich in ,,De tuin van Allah", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace-Filmac, 115 uur; Hans Albers in „Vrouwen en soldaten", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Paul Robeson in „Zin ga", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater Lewis Stone in „Drie pleeg vaders", 2.30, 7 en 9.15 uur De Zondags- en avondiensten der apotheken worden van 30 Januari tot en met 5 Februari waargenomen door de fa. Duymer Keur, Kei zerstraat 6, fa. Begemann en Sneltjes, Kruis weg 30 en Marnix-apotheek, Marnixstraat 631 R. K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend, Parklaan 59, hoek JansWeg, telefoon 10394. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 U"r; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken- laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. Boeken voor alle leeftijden. INSCHRIJFGELD 10 CT. LEESGELD 3 CT. N. Groenmarkt 22, geopend: Woensdagsmiddags 34 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 89 uur. Hagestraat 49, geopend: Woensdagsmiddags 23.30 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 7.308.30, Vrijdagsavonds 7.308.30 uur. Klarenbeekstraat 60, geopend: Woensdagsmiddags 1.302.30 u. (voor de kinderen), Woensdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 7.308.30 uur. Gen. de la Reystraat 17, geopend: Woensdagsmiddags 3.305 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 8.309.30, Vrijdagsavonds 8.309.30 uur. Rijksstraatweg 304, geopend: Woensdagsmiddags 2.303.30 u. (voor de kinderen), Dinsdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 89 uur. voor 60 cent per week. ALLE REPARATIES VRIJ ALLE ONDERHOUD VRIJ ALLE SLIJTAGE VRIJ Geen waarborgsom GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762 Programma I: Hilversum II K.G. Programma II: Hilversum I L.G. Programma III: 8.30 Keulen, 9.15 Keulen, 10.20 Keulen, 12.51 Brussel Vlaamsch, 1.20 Brus sel Vlaamsch, 1.30 Brussel Vlaamsch, 1.50 Brus sel Vlaamsch, 2.20 Deutschlandsender, 2.35 Brus sel Vlaamsch, 3.05 Brussel Vlaamsch, 3.20 Brus- 1 Vlaamsch, 3.30 Keulen, 5.05 Parijs Radio, 7.20 Berlijn, 9.20 Boedapest, 10.00 Boedapest, 11.25 Parijs Radio, 11.50 Parijs Radio. Programma IV: 8.30 Brussel Vlaamsch, 8.40 Brussel Vlaamsch, 8.45 Brussel Vlaamsch, 9.00 Brussel Vlaamsch, 10.25 lussel Vlaamch, 11.20 Parij Radio, 12.20 Parijs Radio, 12.50 Parijs Ra dio, 1.10 Droitwich, 1.50 Droitwich, 2.20 Droit- wich, 2.40 Droitwich, 3.40 Drottwich, 4.20 Lon don Regional, 4.50 Droitwich, 5.20 London Re gional, 5.50 London Regional, 6.50 London Re gional, 7.25 Droitwich, 8.15 Droitwich, 9.05 Di versen, 9.25 Droitwich, 9.45 Droitwich, 10.50 Droitwich, 11.00 Berlijn. Programma IV: 8.00—24.00 Diversen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5