De nieuwe veilingvoorschriften uarfflodehuis-! De schoolstrijd Duitschland m Vele bezwaren EEN DERDE POLITIEK PROCES TE MOSKOU? DE NIEUWE VERKEERSBORDEN MORGEN WOLLEN-, ZIJDEN EN WASSTOFFEN MAANDAG 1 FEBRUARI 1937 EINDE VOORRANG EINDE 3.IOm BENNEBROEK BEVERWIJK HEEMSTEDE HILLEGOM OVER VEEN VELSEN-NOORD VELSEN IJMUIDEN UMUIDEN-OOST ZANDVOORT ZAANDAM Scherp protest in een herderlijken brief in het Bisdom Muenchen De vroegere commandant der Russische Oostzee-vloot gearresteerd Inlichtingen gevraagd Einde maximum snelheid VOETBAL R.K. HAARL. VOETBALBOND District Haarlem v. d. D. H. V. B. Programma 7 Februari Zaterdag 6 Februari WIELRENNEN H. S. V. „De Kampioen" H. R. C. De Jonge Kampioen BILJARTEN Competitie der Billardfederatie - o. v: S. - - - - TURNEN R. K. Sportvereenigingen Hercules en Winfried RIJKS VISCH AF SLAG STAAT VAN BESOMMINGEN NIESIW Aan bovenstaande bord jes (vierkant op zijn punt; oranje met witten rand) zal men kunnen zien, dat men op een voorrangs- weg rijdt, waarlangs voorts o.m. de hecto- meterpaien oranje koppen krijgen. Borden volgens bovenstaand model (roode driehoek, zwarte balk) geven aan, dat de voorrangsweg aanstonds zijn speciale karakter verliest. Verder op geldt dus weer „rechts gaat voor" Deze roode driehoek (punt naar beneden) wordt vóór de kruising op den zijweg geplaatst; dit bord geeft dus aan: „Past op, aanstonds kruist gij een voor rangsweg" WIEIDRUK 2400kg BREEDTE 2j0 Dit is het nieuwe ken- teeken(roode rand,zwar te letter), dat de auto's zullen voeren, die op de „B-wegen" niet mogen rijden. (Ter vervanging dus van de oranje/wit/ blauwe kenteekens, die thans gebruikelijk zijn.) Aan het begin van een B-weg komt een bord volgens bovenstaand mo del te staan (roode rand). Voor normale personen auto's heeft dit verkeers- sein dus weinig beteeken is En dit bord geeft het einde aan van detr B-weg. De letters zijn wit en de achtergrond is blauw. Ook bovenstaand bord heeft voor personen auto's weinig beteekenis HOOGTE Links: Een nieuw verkeers- sein, hetwelk beteekent „Verboden voor auto's, hooger dan 3.10 meter Rechts: Het einde van een maximum-snelheidszöne zal door nevenstaand kenteeken (twee tinten grijs) worden aangegeven. Zooals bekend heeft de Nederlandsche Groen den- en Fruitcentrale een reeks nieuwe veiling voorschriften vastgesteld, welke bij de Bever- wij ksche veilingen zoowel als bij de tuinders al dadelijk vele bezwaren hebben doen-rijzen. De Vereenigde Veilingen hebben reeds een proef genomen, die, naar de directie ons mede deelde, nog niet veel bevrediging heeft gebracht. De kooplieden vinden het vreemd, dat men nu in plaats van per kist, per K.G. moet gaan taxeeren. Dat is echter 'n kwestie van gewoonte en zal dus wel inburgeren. De koopers vreezen echter algemeen, dat door het per K.G. veilen, bij de tuinders de lust zal gaan ontbreken, om bij de veelal lage prijzen de producten, die daar voor in aanmerking komen, te bossen, zoodat de handel niet meer de zoo bekende oude Bever- wijksche bossen prei, rabarber en asperges zal hebben aan te bieden, doch een algemeen Ne- derlandsch artikel per K.G. De veilingbesturen zullen goed doen daarmede 'rekening te houden en zoolang mogelij ka het bossen moeten ani- meeren. Intusschen ziet het veilingbestuur zich voor 'n moeilijke taak geplaatst. Aan den eenen kant de eisch van de Groenten- en Fruitcentrale om de nieuwe voorschriften toe te passen, en aan den anderen kant de tuinders en de koopers, die graag houden wat ze hebben. Nu is het gekke van het geval dat. wanneer de tuinder de voorschriften niet nakomt, niet hij, doch de veiling wordt gestraft. Doch, aan den anderen kant, doet de veiling niet wat voor geschreven is, dan wordt feitelijk de tuinder gestraft door inhouding van den steun of in trekking van de erkenning. Beide kaken van de nijptang sluiten dus heel goed aan. Men zal nu moeten beginnen met uitvoering te geven aan de voorschriften, doch het veiling- bestuur meent, dat men tegelijkertijd niet moet ophouden zijn bezwaren kenbaar te maken. Het heeft reeds een oplossing gezocht. Daarbij doen zich echter deze bezwaren voor, dat de tuinder b.v. de asperges moet wegen en het gewicht per kist moet opgeven, terwijl de vraag naar de be kende Beverwijksche bossen duinasperges zal verminderen. Wat de aardbeien betreft, voortaan zal de tuinder sloffen en kratten moeten wegen. Aard beien hebben een zeer varieerend gewicht. Men denke eens bij het vullen van kleine doosjes aan de gewichtsverschillen tusschen kasaard- beien en koudegrondaardbeien, aardbeien met en zonder dop, kleine of grove en de verschil lende soorten. Dat alles krijgt de tuinder straks uit te zoeken en te verwerkenterwijl het artikel uiteindelijk per doosje (dus niet per ge wicht) aan het publiek wordt verkocht. Ten aanzien van nog tal van andere artikelen doen zich vele practische bezwaren voor. Prei en rabarber b.v. gaat men nu per K.G. veilen, terwijl het door den handel per bos gevraagd en verkocht wordt. Naast de practische bezwaren is er nog een reeks algemeene bezwaren. De handel per bos voor prei, rabarber en asperges en voor aard beien per slof is in deze streek sinds men- schenheugenis ingeburgerd. Niet alleen op de veilingen. Ook de markttuinders in deze streek handelen in Amsterdam en Haarlem per bos en zullen dat natuurlijk blijven doen, wijl het niet te controleeren is. Er bestaat een ongemeen groote handel rechtstreeks vanaf de tuinen naar de steden. Die handel is den tuinder verboden, doch den koopers niet. Trots dat verbod gaat deze handel dag aan dag door op zeer groote schaal. Controle wordt daarop nagenoeg niet uitgeoefend. Die handel kan dus rustig voort gaan van den tuinder per bos of per slof te koopen, wat hij op de veiling per K.G. moet koopen en behoudt aldus een voorsprong. Daar deze handelaars allen telers zijn is de overtreding moeilijk te constateeren. Men deed dus beter, zoo redeneert de veiling, dat alles vrij te laten en de veilingen niet nog verder te benadeelen, als men de controle toch niet kan doorvoeren. De omzetbelasting b.v., die voor uit de hand verkochte aardbeien niet wordt betaald en door de veiling wel, geeft den bovenbedoelden hande laars al een voorsprong van 4 pCt. Zij laten alles op de tuinen klaar maken, per bos en per slof, zooals zij het hebben willen en trekken zich van de voorschriften niets aan. De veilin gen daarentegen worden voor tal van practi sche moeilijkheden geplaatst. De mogelijkhed om de producten aan te voe ren zooals de handel het verlangt, is voor de vaklieden in de oude tuinbouwcentra een voor sprong te achten, welke hun thans ontnomen wordt. Nog een veel gehoord bezwaar is, dat men allerlei voorschriften gaat geven voor producten, waar toch nooit steun op wordt betaald of die den geheelen zomer niet veel meer opbrengen dan de vracht van de tuinen naar de veiling. Het opleggen van onnoodige kosten en lasten aan tuinders die al meerdere jaren met groot verlies van ochtend tot avond hebben gewerkt en niet meer van hun bedrijf kunnen eten, is verkeerd, als men niet kan aantoonen dat daar tegenover een betere opbrengst bestaat. Boven dien, waf historisch is gegroeid moet men niet veranderen, tenzij men overtuigd is, dat de verandering een verbetering beteekent. Voor de veiling beteekent het een stijging van de onkostenrekening. En uiteindelijk: hoe kan de veiling in drukken tijd er nu voor instaan, dat de voorschriften alle worden nageleefd. Al wordt elke wagen gecontroleerd, dan beloopt het bestuur nog de kans om te worden bekeurd, omdat men onmogelijk alles kan ontdekken. De tuinder gaat vrijuit; niet hij doch de veiling krijgt den bon. Waarom, zoo vraagt zij, geeft men deze voorschriften niet door aan de aan geslotenen en plaatst de veiling in vrijwaring er tusschen. Het veilingbestuur zal nu trachten de zaak zoo goed mogelijk te regelen en is intusschen met de Groenten- en Fruitcentrale in overleg getreden, om te trachten daar waar maar eenigs- zins mogelijk 'n vast gewicht per jist, per bos of andere eenheid vast te stellen, waarmede dan kan worden geveild. Het bestuur der Vereenigde Vei lingen heeft uit de conferentie in Den Haag den indruk gekregen, dat in die richting voor deze streek wel eenige speciale uitzonderingen kun nen worden verkregen. Huldiging van Dr. F. van Aalst. In de groote zaal van café „Oud Berg en Dal" is Vrijdagavond Dr. P. van Aalst bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum gehuldigd. Deze huldigingsavond werd geopend door den heer Th. Remmerswaal, voorzitter van het werkcomité. Na dezè opening werd het woord verleend aan burgemeester Barorï K. van Hardenbroek, die allereerst opmerkte, dat het gedenken van jubilea tegenwoordig geworden is tot een epide mie, die griepachtige afmetingen heeft aange nomen en voor den betrokken persoon vaak minder aangenaam is. Toch zeide spr., dat hij volgaarne in dit eere-comité had zitting genomen. Spr. dankte den jubilaris namens zichzelf en namens de gemeente voor alles wat Dr. van Aalst voor de gemeente gedaan heeft. Spr. eindigde met den wensch, dat Dr. van Aalst nog vele jaren in zijn tegenwoordige praktijk mag arbeiden tot heil van Benne- broek. Na de woorden van den burgemeester werd voorgelezen een schrijven van den burgemees ter van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, die verhinderd was den avond bij te wonen en aan het comité verzocht den jubilaris zijn wel- gemeenden dank over te brengen voor alles wat Dr. van Aalst voor de bewoners van de gemeente Bloemendaal gedaan heeft. Vervolgens sprak de heer Th. Remmerswaal, voorzitter van het werkcomité, zeer waardee- rende woorden tot den jubilaris. Verder constateerde spr. dat dokter van Aalst het vertrouwen van de katholieken heeft en had de vaste overtuiging dat de katholie ken Dr. van Aalst het volle vertrouwen zul len kunnen blijven schenken. Vervolgens con cludeerde spr. uit de wijze waarop allen spon taan hebben meegewerkt, om een huldeblijk te kunnen aanbieden, hoe zeer het werk van dok ter van Aalst wordt gewaardeerd. Ondanks de slechte tijden kwam een be langrijk bedrag bijeen, waarvoor aan den ju bilaris een geschenk, een eiken salonameuble ment kon aangeboden worden. Tenslotte richtte spr. ook eenige woorden tot mevrouw van Aalst, die door haar omgang met de menschen en het tehuis, dat zij den jubilaris biedt, niet in geringe mate moet heb ben bijgedragen om de praktijk van den dok ter te verlichten. Spr. eindigde met den wensch, dat dokter van Aalst nog tal van jaren in het bezit van zijn vrouw en kinderen in zijn te genwoordige praktijk vruchtbaar zou moge werken. Als een zeer bijzondere attentie zegde nu een dochtertje van den heer G. Lommerse een ge dicht op en bood aan mevrouw van Aalst een bouquet bloemen aan. Onder de aanwezigen bevond zich ook kape laan Jac. Schmidt, oud-kapelaan van Vogelen zang, die vervolgens een woord van dank sprak voor het vele wat dokter van Aalst voor de zieken en wat de dokter en zijn vrouw voor de armen in Vogelenzang hebben gedaan in de zes jaren dat hij kapelaan te Vogelenzang was. De heer J. Leusen, die de komst van dokter van Aalst in Bennebroek in herinnering bracht, sprak eenige zeer gewaardeerde woorden na mens het ziekenhuisverplegingsfonds, waaraan dokter van Aalst zijn beste krachten gegeven heeft. Vervolgens was het woord aan dokter van Aalst, die zeide zijn werk te doen en gedaan te hebben, zooals het zijn plicht was en dat hij zichzelf gegeven heeft zooal? hij is. Tenslotte dankte spreker al degenen, die bij gedragen hebben aan het geschenk, de Spre kers voor hun mooie woorden, de commissie voor hun werk en spr. is Ook dankbaar voor de groote sympathie, die men hem en zijn ge zin betoond heeft. Nadat Ds. Lekkerkerker nog een woord van dank gesproken had tot den jubilaris, werd deze avond besloten met een woord van dank van den voorzitter van het huldigings-comité tot den jubilaris en zijn gezin. R. K. Staatspartij Dit jaar zal het een halve eeuw geleden zijn dat te Beverwijk een centrale R.K. Kiesvereeniging werd opge richt, welke destijds alle plaatsen van het kiesdistrict omvatte, dus ook Wijk aan Duin en Wijk aan Zee, welke beide afdeelingen thans, als ressorteerende onder Groot-Bever wijk, deel uitmaken van de afdeeling Bever wijk van de R.K. Staatspartij. In de laatst gehouden centrale vergadering werd dan ook besloten het gouden jubi leum met deze onderafdeelingen gezamenlijk te vieren. Er zal een groote feestvergadering worden belegd, waar tevens vooraanstaande persoon lijkheden het woord zullen voeren. Voorts zal een eere-comité worden gevormd, zoodat een waardige herdenking van dit jubileum te wachten staat. Voor de katholieken in Beverwijk moet dit gedenkwaardige jubileum aanleiding zijn, wanneer zulks nog niét gebeurd mocht zijn, zich thans aan te sluiten bij de R. K. Staats partij. R. K. Groentcnhandelaren A.s. Woens dagavond houdt de R. K. Kleinhandelsver- eeniging St. Petrus haar jaarvergadering in het K. S. A.-gebouw. De agenda vermeldt o. m. bestuursverkie zing, wegens aftreding van de heeren J. Bak ker, B. Beentjes en C. Poel, die allen her kiesbaar zijn, terwijl voorts verschillende mededeelingen zullen worden gedaan, o. a. betreffende de beschikbaarstelling van een ge deelte van het marktterrein voor het neerzetten van gekochte producten. Voor de R. K. Werldoozen De werklooze leden van den R. K. Volksbond houden 5 Febr. wederom hun Eersten Vrijdag. Na de gezamenlijke H. Communie verzame len zy zich in de werkloozenzaal, waar dan de plechtige intronisatie van het H. Hart zal plaats hebben. Opening „Florabeurs" Donderdagavond om 7 uur zal in het veilinggebouw 't Centrum, aan de Koningstraat, de officieele opening plaats hebben van de eerste der beursavonden, welke georganiseerd worden door de Bloem- kweekersvereeniging „Flora". De opening zal geschieden door den burge meester, mr. H. j. J. Scholtens. Voor de Si. Jozefgezellen Donderdag avond wordt in het K. S. A.-gebouw een groote propaganda-vergadering gehouden van de St. Josephgezellenvereeniging, waar alle jonge mannen boven, 17 jar verwacht wor den. De Centraal Fraeses, Rector K\ A. J. Drost, zal een rede houden, terwyi het zangkoor en de tooneelclub der Gezellen den avond zul len opluisteren. Feestavond bjj de Pluimvee-vereeniging. In vervolg op de zoo goed geslaagde tentoon stelling die de Pluimveevereeniging De Een dracht heeft gehouden bij gelegenheid van haar 30-jarig bestaan hield de vereeniging Zaterdag avond in het R. K. Vereenigingsgebouw een kienavond. In zyn openingswoord bracht de voorzitter, de heer W. Koch, dankwoorden aan het adres van de leden, die op zoo onbaatzuchtige wijze hadden medegewerkt tot het slagen der ten toonstelling, en dat het bestuur daarom beslo ten had dezen avond te organiseeren. Een feestcommissie had voor een groot aan tal prijzen gezorgd, zoodat er volop gelegenheid was naar prijzen te dingen. De aanwezigen werden tevens nog onthaald op e«n extra verrassing. De heer Blokker, lid der vereeniging, had een speciaal lied op de vereeniging, waarin hij deed uitkomen de eendracht onder de leden, waar door deze vereeniging tot zulk een bloei is ge komen. Uitvoering R.K. Harmonie „St. Michael". Zondagavond gaf de- R. K. Harmonie „St. Mi- chaël'' in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier voor haar leden en donateurs, ëen uitvoering, die in alle opzichten geslaagd genoemd mag worden. De voorzitter de heer W. J. de Bruiri, verzocht aller medewerking om „St. Michaél" op nog hooger peil te brengen. „St. Michaël" voerde een vijftal nummers uit en aan den directeur, den heer H. W. Hof meester, komt alle lof toe voor de wijze waarop deze nummers werden verklankt. Buitengewoon goed was de wals „Espana" van Waldteufel, terwyi de ouverture „Peter Schmoll" van von Weber en „Souvenir de Chopin" van J. H. Bek- ker eveneens keurig werden uitgevoerd. Als extra-nummer werd de Lippe-Detmold-marsch uitgevoerd, een prettige herinnering aan de glorieuze dagen van het prinseiyk huwelijk. Voor het vrooiyke deel zorgde het duo Joe en Nelly. Een gezellig samenzijn hield de aanwezigen daarna een uurtje bijeen. v. v. V. Vrijdag hield de Hillegomsche V. V. V. een vergadering in hotel Sistermans. Na afhandeling van eenige huishoudelijke zaken kwam de te voeren reclame voor den a.s. bloementijd aan de orde. Het bestuur denkt aan een bloemencorso, waaraan een winkel week kan worden verbonden. Ook werd bezien het denkbeeld, om de bloemenkükers in de ge legenheid te stellen, een rondvaart tusschen de velden te kunnen maken. Ook zal getracht worden een spreekbeurt voor de radio te mo gen houden. Verder zal getracht worden mooie platen te verspreiden. R.K. Vrouwenbond. Ondanks het bitter slechte weer hadden meer dan 300 damos Vrij dagavond gehoor gegeven aan den bestuurs- oproep om Pater Henr de Greeve te komen beluisteren. De gewijde redenaar had tot on derwerp gekozen „De mooie rol van de Kath. vrouw". Ryk aan verheven beschouwingen en fün gekozen voorbeelden boeide de spr. zijn gehoor, dat hem in ademlooze stilte volgde. Zeker hebben ook de dames gehandeld in den geest van pater de Greeve door een sublieme muzikale omlijsting, verzorgd door mej. C. W. M. Hoogervorst, pianiste en mej. A. Leegwater, violiste. Pastoor Kosters sprak een hartelijk dankwoord voor den heerlijken avond, waar voor den heerlijken avond, waarna in een en thousiaste stemming' door allen het lied der Roomsche Blijdschap werd gezongen. Bridgeclub Domi Donderdag 21 Januari vond in gebouw Domi te Overveen de oprich ting plaats van een bridgeclub in R. K. verband. Voor hen, die zich voor bridge interesseeren zij nog vermeld, dat de clubavonden gehouden worden iederen Donderdagavond van 7.4511.30 uur in gebouw Domi aan het Zandvoorterpad. K. K. Fabrieksarbeiders. Vrijdagavond hield de R. K. Fabrieksarbeidersbond zijn jaarverga dering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Vervolgens werden de heeren N. J. Ruiter en C. Duineveld als bestuursleden herkozen. Behoudens den post drukwerk gaf de be grooting 1937 geen aanleiding tot discussie en werd op 5870.goedgekeurd. De propagandaclub heeft ijverig gewerkt, waardoor 14 nieuwe leden hun entrée in den bond deden. Hiermede in verband deelde de voorzitter mede, dat op de bestuursraadvergadering een centrale propagandaclub is opgericht, waardoor het mogelijk wordt om de geheele gemeente voor de K. S. A. te bewerken. Veertig-jarig- jubileum. De heer A. J. v. Schinkel heeft onder groote belangstelling den dag herdacht, waarop hij voor veertig jaar bij de Ver. Koninkl. Papierfabrieken v. Gelder Zo nen, alhier, in dienst trad. Brand Zondagnacht brak brand uit in de bakkerij van E., wonende aan den Schulpweg te Velsen—Noord. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft het vuur met drie slangen op de waterleiding gebluscht. De bakkery en de keuken brandden geheel uit, het overige gedeelte van het woonhuis kreeg veel waterschade. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oor zaak van den brand is niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. Vischopbrengst De in Januari in de rijks- vischhallen alhier verkochte visch heeft f 501.749 opgebracht, tegen verleden jaar f 543.385, dus thans f 41636 minder. R.K. Propagandaclub Woensdag 3 Febr. or ganiseert bovengenoemde vereeniging een grootsch opgezetten propaganda-avond voor de jongeren van onze parochie. Dames en heeren van 17 tot 25 jaar worden te 8 uur verwacht in het St. Josephsgezellengebouw aan de Kerk straat. Esperanto in dienst der Missie Dinsdag avond te acht uur zal in het Patronaatsgebouw een lezing worden gehouden door den Z. E. Pater Krao (Chineesch Franciscaan). In deze lezing zal worden uiteengezet, wat Esperanto wil zeg gen voor ons geloof en vooral voor het werk van den Missionaris. V. V. V. De vereeniging voor vreemdelin genverkeer vergadert Vrydag a.s. des avonds te half negen in bodega Mustert aan den Strand weg. (Jaarvergadering). Utile Dulci De R. K. gem. Tooneelvereeni- ging „Utile Dulci" geeft op Zondag 7 Februari 1937 haar tweede uitvoering van dit seizoen. Opgevoerd zal worden: „Er was een steenhou wer", spel in drie bedrijven van J. van der Wen den en H. Bakker. In verband met de viering van het St. Agathafeest op dezen dag, zal deze voorstelling om nalf negen aanvangen, na het plechtig Lof. St. Joseph-Gezellen ju-bileeren10 jaar Kol- pingsarbeid. In dit teeken stond Zondag het parochieele leven. En op waardige wijze heeft de St. Joseph-Gezellen Vereeniging dezen myi- paal herdacht. In overeenstemming met de eer ste van de 4 deviezen werden de festiviteiten geopend met een H, Mis van dankbaarheid, op gedragen door den vice-praeses, den weleerw. heer kapelaan W, G. Mlnneboo, met algemeene H. Communie voor de leden, waarna een ge- meenschappeiyk feestontbyt in het Gezellen- gebouw plaats vond. Op de receptie van de jubileerende gezellen bleek, hoe het werk gewaardeerd wordt. Harte- lyke woorden werden gesproken, welke in den regel begeleid werden door couverts met inhoud. Van de vertegenwoordigde instellingen noemen wy het R.K. Schoolbestuur, R.K. Vakschool, R. K. Kinderuitzending, Derde Orde, R. K. Vrouwenbond, V. V. Z., R. K. Volksbond, Ge nootschap ter eere van het H. Sacrament, Kruisvaart en de afdeelingen Wbrmerveer en Uitgeest. Ook pastoor v. d. Marck fe liciteerde de gezellen, terwijl bij de schrif- teiyke gelukwenschen o. a. een telegram van ka pelaan Hesslng was binnengekomen. Nadat des middags 4 uur in het Gezellenge- bouw de 10e jaarvergadering had plaatsgehad, volgde des avonds het 4e devies, n.l. de feeste lijke herdenking in het R.K. Vereenigingsge bouw. Het hoofdpunt van dezen avond, waar voor zeer veel belangstelling bestond, werd ge vormd door de installatie van 26 nieuwe leden, welke plechtigheid geschiedde door den Cen traal praeses, den zeereerw. heer rector H. A. J. Drost van Amsterdam, die hierna een kern achtige rede hield over het werk en voorname- ïyk het doel van de gezellen-idee. De vorige vice-praeses kapelaan v. d. Berg was eveneens aanwezig. Het verdere gedeelte van den avond werd ge vuld met de opvoering van het tooneelstuk „Moppie", loffeiyk voor het voetlicht gebracht door de vereeniging „Sint Genesius" en waar bij mqj. Clara Siemer in de titelrol door vlot en geestig spel het middelpunt vormde. De entre-acties werden gevuld door het muziek gezelschap „Con Brio". Deze feestavond was een fraai slot van dit uitstekend geslaagd feest. LONDEN, 1 Febr. (A.N.P.) De „Daily Telegraph" meldt uit München, dat in alle R.K. kerken van het diocees München gis teren een herderiyke brief is voorgelezen, waarin in scherpe bewoording-en wordt ge protesteerd tegen de door de nationaal- socialistische autoriteiten gevolgde methode bij de stemming over de scholen. Volgens de officieele cyfers heeft 96.11 pro cent der bevolking zich uitgesproken voor na- tionaal-socialistische scholen. In Neurenberg bracht 91.3 procent der bevolking zijn stem uit voor de nationaal-socialistische school. Het herderiyk schrijven zegt, dat dit re sultaat is verkregen door bedreiging en economischen druk. De nationaal-socialis tische autoriteiten worden er ook van be schuldigd geknoeid te hebben by de ver zending van de post der Katholieken ge durende den stryd over de scholen. WARSCHAU, 1 Febr. (D, N. B.) Naar de „Krakowski Illustrowany Kurjer" be richt, is te Leningrad de vroegere com mandant der Sovjet-Russische Oostzee- vloot, Sof, gearresteerd. Deze arrestatie wordt in verband gebracht met de voor bereiding van een derde politiek proces te Moskou. De loco-burgemeester van Castricum verzoekt nadere inlichtingen omtrent een luxe auto, welke in den nacht van Zondag op Maandag op den Rijksstraatweg onder die gemeente een aanrijding veroorzaakte, waarbij een wielryder zeer ernstig is gewond en welke zonder meer is doorgereden. Voor- en rechterzyruit van den wagen zijn beschadigd. Een grijs bord met schuine zwarte streep geeft aan, waar de maximumsnelheids- bepalingen eindigen. A. H. B. C.—O. G., 12.30 uur. T. Y. B. B.—B. S. M., 1 uur. N. A. S.v. Nispen, 12..30 uur. AllianceConcordia, 12.30 uur. B. T. Y. B. B.—O. G., 12 uur. Concordia—V. V. F., 12.30 uur. H. B. C.—G. W., 2 uur. VogelenzangD. E. K., 12.30 uur. C. O. I. V.—H. B. C. 12.30 uur. O. G.Alliance, 2.30 uur. D. B. O.—B. S. M., 12.30 uur. D. O. I. V.—H. B. C„ 2 uur. T. Z. B.—D. S. S-, 12.30 uur, terr. D. S. S. O. G.v. Nispen, 1.30 uur. AllianceT. Y. B. B., 2 uur. Adsp V. V. F. aO. G. b., 2 uur. V. V. F. b—O. G. d., 3 uur. T. Y. B. B. b—T. Y. B. B. a, 2.30 uur. O. G. cO. G. a, 2.30 uur. Zondag werd de 2e rit voor de h. t. kampioen schappen verreden over 1000 meter, met als uit slag: A en B klasse: Huig 37.1, Kinket 37.2, Terborg 37.2, C. Fruitema 37.3, de Lange 38.0, R. Hessels 38.0, Heyselaar 38.0, J. Sietsma 38.3, L. Sietsma 39.0, v. Halst 41.1, Scheider 41.1, Schenk 41.2. C klasse: J. Bos 41.4, S. Bos 43.1, v d. Pols 43.2, Koelemeijer 43.2, Krom 44.3, Keizerswaard 51.0. Juniores: Sterke 45.0, Veen 47.2. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een hometrainingwedstrijd laten verrijden. De uitslag over de 500 Meter is: A en B klasse: 1. H. Veerman tyd 22 4/5 sec 2. M. v. Dijk tyd 23 4/5 sec. 3. J. Munt tyd 24 sec. 4. F. Jansen tyd 25 sec. C klasse 500 Meter: 1. j. Jansen 26 2/5 sec. 2. Tiggelaar 28 sec. Junioren 250 Meter; 1. Gerritse 14 2/5 sec 2. K. Neeft 16 sec. De standen van de competitie van de Federa tie van Billardvereenigingen voor Haarlem en Omstreken zqn: Klasse A: Insulinde 10 4 6 26—14 14 Vriendenkring 10 5 3 2 25—15 13 Sociëteit Vr. kr 10 5 3 2 24—16 13 Volharding 10 5 3 2 23—17 13 Excelsior (L.) 10 4 4 2 23—17 12 T. O. G. 10 4 4 2 23—17 12 O. V. S. 10 2 7 1 2020 11 Telescoop 10 2 4 4 18—22 8 Vriendenkring 10 1 5 4 17—23 7 Excelsior (H.) 10 1 5 4 15—25 7 Zandvoort 10 a 6 4 15—25 6 Flora 10 4 6 12—28 4 Klasse B: Excelsior (II 10 6 3 4 27—13 15 T. O. G. 10 4 6 26—14 14 Vriendenkring 10 4 4 2 22—18 12 't Groenew. 10 3 5 2 21—19 11 Insulinde 10 3 4 3 21—19 10 Telescoop 10 3 4 3 19—21 10 Sociët. Vr. kr 10 2 5 3 20—20 9 Volharding 10 3 3 4 16—24 9 Flora 10 2 4 4 17—23 8 Zandvoort 10 2 4 4 17—23 8 O. V. S. 10 3 1 6 17—23 7 A. D. O. 10 1 5 4 17—23 7 Klasse C: Sociëteit Vr. kr. 10 7 2 1 27—13 16 Insulinde 10 6 2 2 27—13 14 T. O. G. 10 6 2 2 26—14 14 Telescoop 10 5 3 2 24—16 13 Excelsior (H.) 10 6 1 3 23—17 13 10 5 2 3 23—17 12 Oncü. Gen. 10 3 4 3 21—19 10 Volharding 10 3 3 4 17—23 9 Zandvoort 10 2 2 6 15—25 6 Vriendenkr. II 10 2 1 7 12—28 5 Flora 10 1 2 7 13—27 4 A. D. O. 10 1 2 7 13—27 4 Klasse D: In deze afdeeling heeft O.V.S. ongeslagen het Kampioenschap behaald. O. V. S. 9 6 3 m 27- - 9 15 A. D. O. 9 5 3 1 22- -14 13 Vriendenkring 9 3 6 22—14 12 Ond. Gen. 9 4 3 2 22—14 11 't Groenew. 9 5 1 3 21- -15 11 Zandvoort A 9 2 5 2 19- -17 9 Insulinde 8 1 5 2 16—16 7 De Doelen 9 2 3 4 15- -21 7 ZandVoort B 9 3 6 11- -25 6 •Telescoop 8 4 4 11- -21 2 Vriendenkring n 8 1 7 6—26 1 Telsecoop 2 strafpunten. Aan de leden wordt bekend gemaakt, dat voor het geval zij voor a.s. Zondag nog intro ducties willen ontvangen, deze zoo spoedig mo- gelük moeten worden aangevraagd aan het se cretariaat Jansstraat 16. Er zijn voor dén ge- costumeerden avond welke wordt gehouden in Hotel Van Ouds het Raadhuis, slechts weinig introducties verkrijgbaar. Voor de heeren begint de heer W. Pauw Zon dag om 12 uur in het Zanderinstituut met de eerste keurtraining. Dit bericht is tevens ook voor de andere hee- renvereenigingen van den Haarlemschen Turn kring. IJMUIDEN, 1 Febr. Rijksvischafslag. Tarbot 1.50—1.90 per kg. Griet 22.0038 per 50 kg. Tong 1.45—1.85 per kg. Groote Schol 16.0021, middel Schol 21.0024, Zetschol 30.0036, kleine Schol 9.0028, Bot 5.50*—8.50, Schar 8.5014, Tong schar 32.0048 per 50 tog. Rog 20.0021 per 20 stutos. Vleet 1.80 per stuk. Groote roode Poon 3.80 11, groote Schelvisch 30.0036. middel schel- visch 27.00—29, kl. midd. Schelvisch 24.50_28, kleine Schelvisch. 14.0022 per 50 kg. Kabeljauw 29.0068 per 125 kg. Gullen 9.0018 per 50 kg. Leng 0.951.25 per suk. Heilbot 0.701 per kg. Wijting 4.9013 per 50 kg. Koolvisch 15—90 cent per stuk. Makreel 8.0014 per 50 log. van de Maandag aan den Ryksvlschafslag aange komen STOOMTRAWLERS R. o. 16 Betje 1980.R. O. 15 Antje 1130. Julie Strijff 780.Maria 1320.Protinus 800. En Avant I Jm. 8 430.Irene 100.Petten 640Sperwer 1120.Perseus 1100.Oen toe ng 1200.Amsterdam 940.Albatros 910 Ewald 890.Maria van Hattum 540.Condor 1616.—. DEENSCHE KOTTER E 329 1160.—. - LOGGERS Sch. 130 1520.—. K.W.: 76 1330—, 134 730—, 67 710 WATERSTANDEN IJMULDIEiN, Dinsdag 2 Febr. 1937. Vloed: 7.12 v|un. en 7.30 n.m. coupons GERZON

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2