1 gURGTH EATER «KUDAG IN REMBRANDT Haarlem, 3 Febr. Moeder, eerlijk deel en, Kort en volledig EEN NIEUWE TAAK VOOR VON RIBBENTR0P PAS OP DIE JAS! WOENSDAG 3 FEBRUARI 1937 even do" op! alkmaaI die Rookworst van STEGEMAN Een belangrijke benoeming E. D. O.'s 40-JARIG BESTAAN Een belangrijk tournooi Giften voor Pater de Rooij, S.M.A. Examens JERWONNEN LEVENSKRACHT De jubileum-actie Kruisverbond Programma van de Haarlemsche Radio-Centrale op Donderdag 4 Februari PAS UIT DE GEVANGENIS1 Rijwieldief gearresteerd Diefstal te Aerdenhout Getuigen opgeroepen BURGERLIJKE STAND m Kick Smit getrouwd Toepasselijke predikatie van Pastoor van Eeden DE MUSSERT-ZEGELS Het O.M. gaat in hooger beroep N. O. S. O. B. E. Dood door schuld Fabrikant heeft zich voor de Arn- hemsche rechtbank te verantwoorden Niet voldoende ruimte VAN DEN KANTONRECHTER Overtreding Uitverkoopwet Baldadigheid Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag Een memorandum waarin Duitsch- land de verloren koloniën terug verlangt Een vreemd sterfgeval Misdaad evenwel vermoedelijk uitgesloten AGENDA Bioscopen 4 Februari Bioscopen INSTELLINGEN Eerstv. Retraites te Bergen RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN - STAD Met ingang van 16 Juni 1919 werd in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van den jong gestorven, veelbelovenden heer Jhr. Sandberg, de heer C. Maarschalk, toenmaals burgemeester van Koog aan de Zaan, voor den gebruikelijken termijn van zes jaar tot burgemeester van Haarlem benoemd. In 1925 en 1931 volgden de gewone herbenoe mingen voor zes jaar, zoodat dit jaar zijn der de ambtsperiode ten einde loopt. In verband met het feit, dat onze burge meester op 16 Mei a.s. den 67-jarigen leeftijd bereiken zal, is een nieuwe herbenoeming niet te verwachten en wacht de Haarlemsche Stede maagd dezen zomer dus „een nieuwen heer en meester." Wie dat zal wezen is voor de naaste toekomst Van onze stad van groot belang. Er worden vele namen van gegadigden ge noemd. Hieronder zijn er van notabele Haar lemsche ingezetenen, van burgemeesters uit de naaste omgeving en van verder af gelegen ge meenten en zij, die rekening houden met een, naar aanleiding van den uitslag der verkiezin gen, heele of halve ministercrisis, vinden de burgemeesterskamer in Haarlem zelfs mooi ge noeg om een of anderen tuimelenden minister een passend onderdak te verschaffen. Het burgemeesterschap van Haarlem is trou wens van oudsher een zeer begeerde betrekking. Altijd was het aantal liefhebbers, dat dong naar de hand van c'e Spaarne-Maagd groot, maar evenmin als de dochteren in den goeden °Uden tijd bepaalt zij zelf den man harer keuze, doch zij wordt ten huwelijk gegeven. Aan be Haarlemsche burgerij wordt niet gevraagd Wien zij als burgervader wenscht, doch op een mooien avond doet de Regeering haar in de Staatscourant mededeeling welken Heer wij als eersten burger van Haarlem met een blij gezicht zullen hebben te begroeten. Zij gaat daarbij niet over één-nacht-ijs, want voor steden van den omvang van Haarlem is de benoeming van een burgemeester een zaak van het geheele ministe rie, dat daarbij in den regel zoo geheimzinnig te werk gaat, dat de burgerij gewoonlijk zelfs biet weet wie de sollicitanten zijn. Dat kan een Voordeel heeten, maar soms zou het nog voor- Öeeliger zijn als de burgerij zich zou kunnen Uitspreken. Wij mogen echter overtuigd zijn, bat door de Regeering ernstig met de belangen Van de Haarlemsche burgerij rekening zal wor- ben gehouden. Haarlem is de vijfde stad des lands en het centrum van een bloeiende streek. De allerflink- ®te en bekwaamste mannen van ons land kun- ben hier een aantrekkelijken werkkring vin ben. Aan een goed burgemeester van een groo ve stad worden tegenwoordig nog heel wat hoogere elschen gesteld dan een honderd of Vijftig jaar geleden. Niet alleen handhaving van het gezag en kennis van gemeente-administratie worden v^n hem gevraagd, maar de toeneming der ge meentelijke bemoeiingeh maakt van onze ge- bieenten meer en meer uitgebreide en veelzijdi ge bedrijven, zoodat ook inzicht in het zaken leven en frisch initiatief voor een burgemees ter niet te onderschatten eigenschappen zijn. Haarlem heeft zich tot nu toe harmonisch °btwikkeld en ook de toekomst kan mooi zijn. Haarom is 1937 voor onze stad een belangrijk laar. uws Op 14 Februari a.s. (een z.g. inhaal-Zondag) Wordt op het terrein van EDO een tournooi ge houden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan. Deelnemende clubs zijn Ajax, H.B.S., Haarlem eh E.D.O. Dat belooft een aardige dag te worden op 't E.D.O.-veld. Vorig bedrag 869.60 Van een werklooze 0.50; N. N. 0.50; N. N. 1; N. N. voor een examen 1; voor de Missie f 100; ter eere van St. Antonius 2.50; Op 't matste nippertje. N. N. tot geluk mijner kin beren 0.50. Totaal 975.60 'A. Dierbare stadgenooten! Mijn laatste woordje Beschreven in mijn ouderhuis! Vaarwel, dier bare familieleden, vaarwel dierbare vrienden en {kennissen! Vaarwel gij allen, die mij op zoo buitenmatige wijze geholpen hebt. Ik ben u zeer bankbaar. Den onbekenden gever van de laatste r 100 mijn bijzondere dank. Reeds varende op Zee, beloof ik voor u te blijven bidden. Bidt ook Bij voor mij! Vaarwel tot wederhooren en tot wederziens. God zegene u! PATER W. DE ROOIJ S.M.A. De redactie van de Nieuwe Haarlemsche Cou rant acht het zich tot een plicht, nu de wel- Cerw. Pater de Rooij gisterenavond zijn reis naar be Missie aanvaard heeft, de lezers hartelijk te bedanken voor de schitterende wijze, waarop zij bezen missionaris hebben geholpen. Bijna dui- „bd gulden, het is meer dan verwacht mocht borden! Hij de in Dec. j.l. gehouden examens der Ver. •an Leeraren in de Handelswetenschappen jaagden voor de Engelsche Handelcorrespon- bentie: de heeren J. Dierx Jr., Beverwijk; G. fundt te Haarlem, J. G. Terpoorten te Haar- Ve?' B' Korsten te Heemstede en H. Fiolet te Voor de Duitsche handelscorrespondentie: j. c'e dames de Jager te Santpoort, L. van der \btte te Haarlem en de heer J. N. van der Hey- h te Overveen, allen leerlingen van de Moore's School of Commerce, Fr. Halsstraat 1, alhier. Tevens slaagden voor het examen der Moore's School voor kantoor-stenograaf 130 Ned. de da mes G. van Woudenberg en A. M. Lukaart, de heer J. J. Vink; voor kantoor-stenograaf 100 Duitsch mej. A. de Goederen en voor Machine- schrijven: de dames G. van Woudenberg snel heid 65 1.; A. W. Witteveen 45 1.; J. S. M. Blom 50 1., J. A. H. M. Tapke Lokenberg 50 1., J. Wit- teman 55 1., en de heeren D. Kerkstra Jr. 40 1., C. Heuperman 40 1., H. R. Arends 40 1., J. Boer 45 1., en Jac. J. Vink met een snelheid van 90 lettergrepen per minuut. Geslaagd zijn voor het praktijkexamen han delscorrespondentie van het Ned. Handelsinsti tuut: mej. S. Knorringa te Haarlem en de heer H. van der Veen te Heemstede voor Engelsch en mej. J. M. de Liefde te Haarlem voor Duitsch, allen opgeleid door het Instituut voor Talen en Handelsonderwijs, Wilhelminastraat 11, alhier. Bij de in December gehouden examens voor de praktijk-diploma's van „Mercurius", „Veree- niging van Leeraren" e.d. slaagden de volgende leerlingen van het Instituut Pont, alhier: voor Nederlandsch mevr. L. Wintershoven en de heer F. C. L. Erwich; voor Fransch mej. E. Dieckman; voor Duitsch mej. A. C. Grilk, mej. N. N. en de heeren E. H. van der Togt, C. A. van Mels; voor Engelsch mej. E. Dieckman en de heer A. C. Hazevoet. Herwonnen Levenskracht heeft Dinsdagavond onder voorzitterschap van den heer P. Dijt haar groote jubileum-actie opgezet. Het plaatselijk comité was zeer goed opgekomen. Voor dit doel kwam het hoofdbestuurslid de heer J. Vuister uit Utrecht, om deze zoo gewenschte actie in te leiden. De heer Vuister begon aldus. De jubileum actie wil niet anders zijn dan een groote uit breiding geven aan de stuiversactie. Men kent de stuiversactie. Zij is een vrijwillige bijdrage van 5 cent per week voor Herwonnen Levens kracht. Haarlem heeft een groot leger van 5 cents-leden gekend onder actieve leiding van den heer J. Reinerie. Door de crisis is dit aan tal sterk achteruitgeloopen. Een nieuwe actie moet ingezet worden, tegen den stroom moet worden opgeroeid. De actie moet gevoerd wor den door de geheele katholieke arbeidersbewe ging en plaatselijke comité's. 15 Juni 1938 bestaat Herwonnen Levenskracht 25 jaar. Zij heeft een staat van dienst achter den rug. Zij heeft een hulp-sanatorium ge bouw in Apeldoorn. Een nieuw sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven, dat het beste is van Ne derland. Reeds 6000 patiënten zijn daar ver pleegd. De wachtlijst moet weggewerkt wor den. Contributie verhoogen gaat niet. Alleen het eenige redmiddel is: 20,000 nieuwe 5 cents leden, en de wachtlijst is weggewerkt." Twintigduizend nieuwe 5-cents-leden moeten dus op 15 Juni 1938 worden aangeboden. Dat heeft Haarlem begrepen. Zij heeft haar groote jubileum-actie ingezet. Verschillende propaganda-geschriften zullen uitgegeven worden ter vergemakkelijking der propaganda, o.a. een jubileumboekje, circulai res etc. Hierna ontstond een uitgebreide gedachten- wisseling over de wijze van propaganda-voeren en verschillende middelen werden aan de hand gedaan. Algemeen was men het er over eens, dat het parochie-gewijze moest geschieden, dat daarvan het meeste succes te verwachten is. Het bestuur werd verder opgedragen deze plannen verder uit te werken. In het gebouw van de R.K. Militairen-ver- eeniging hield het Kruisverbond Dinsdagavond zijn jaarvergadering. De voorzitter verwelkomde de niet talrijke aanwezigen, in het bijzonder den geestelijken adviseur, den weleerw. heer Mol, en na de goedkeuring der notulen kwamen enkele ver eenigingszaken aan de orde. Het overlijden van het medelid,, den heer Koopen, die vroeger ais secretaris van het Kruisverbond te Heemstede en later ook in de Haarlemsche afdeeling zijn toewijding aan de goede zaak toonde werd gememoreerd. Op a.s. Zondag, te kwart over acht, zal in de kathedraal een H. Mis voor zijn zielerust worden opgedragen en aan alle leden wordt verzocht, daaraan deel te nemen. Vervolgens bracht de secretaris, de heer W. H. Rijbroek, zijn jaarverslag uit, dat gewag maakte van den ijver, dien de kern der leden aan den dag legt, maar meer belangstelling vroeg voor de maandelijjcsche bijeenkomsten. De heer G. van Kleef gaf als penningmeester een overzicht van de geldmiddelen, waarna beide functionarissen lof ontvingen voor de uit stekende vervulling van hun taak. De periodieke bestuursverkiezing had als re sultaat, dat de leden Bogaard, v. d. Hoek en Van Kleef met algemeene stemmen waren her kozen. Voorloopig werd besloten spoedig na Paschen een propagandavergadering te houden; een commissie bereidt deze voor. Bij de rondvraag kwam de toestand van de Mariavereeniging ter sprake. Met den G. A. zal het bestuur pogingen in het werk stellen om die zustervereeniging door het aanvoeren van „nieuw bloed" weer tot leven te brengen. De vergadering, die trots de onbevredigende op komst een geanimeerd verloop had, werd hierna met gebed besloten. rrogr. i: Hilversum II. K. G. rrogr. llHilversum I L. G. rrogr. lil: 8.00 Keulen; 9.05 Keulen; 9.20 Keulen; 9.50 Parijs Radio; 11.20 Parijs Radio; 11.50 Parijs Radio; 12.05 Parijs Radio; 12.35 Parijs Radio; 1.05 Vlaamsch Brussel; 1.20 Vlaamsch.Brussel; 1.30 Vlaamsch Brussel; 1.50 Vlaamsch Brussel; 2.00 Vlaamsch Brussel; 2.20 Diversen; 2.50 Parijs Radio; 3.20 Keulen;' 6.20 London Regional; 7.20 Berlijn; 7.30 Berlijn; 9.20 Motala of Diversen; 9.40 Weenen; 10.50 Boedapest; 11.25 Parijs Radio; 11.50 Parijs Radio. Progr. IV: 8.00 Vlaamsch Brussel; 8.20 Vlaamsch Brussel; 8.30 Vlaamsch Brussel- 8.40 Vlaamsch Brussel; 8.45 Vlaamsch Brussel; 9.00 Vlaamsch Brussel; 9.20 Diversen; 10.35 London Regional; 10.50 London Regional; 11.05 London Regional; 12.05 London Regional; 12.35 London Regional; 1.35 Droitwich; 2.20 London Regio nal; 2.50 London Regional; 3.35 Droitwich; 5.05 Droitwich; 6.35 Droitwich;' 6.20 Droitwich- 6.40 Droitwich; 7.00 Droitwich; 7.20 Droitwich;' 8.00 Droitwich; 9.00 Droitwich; 9.20 Droitwich; 9.40 Droitwich; 10.20 Droitwich; 10.40 Droitwich; 11.35 Droitwich; 11.50 Droitwich. Frogr. V: 8.00—7.00 Diversen; 7.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert: Dansmuziek. Harry Roy: 1. The Scat Singers; 2. My girl's a Rhythm fan; 3. Boris on the bass; 4. Heart of gold; Nat Gonella: 5. Way down yonder New-Orleans; 6. Blue turning grey over you; 7. The man from the South; 8. I want to be happy; Tus- schenspel van zang: Bing Crosby: 9. On trea sure Island; 10. Sailor Beware; 11. The way you look to night; 12. Take me back to my boots and saddle; 13. My heart and I; 14. A. fine Romance; Vervolg dansmuziek: 15. Caroline, Nat Gonella; 16. Someday sweetheart, Joe Ve- nuti; 17. I can 't dance, Nat Gonella; 18. Fare well blues, Henry Allan; 8.00—12.00 Diversen. Dinsdagmorgen om 10 minuten voor 11 uur kwam een meisje aangifte doen van diefstal van haar fiets, die even onbeheerd had gestaan voor een winkel in de Korte Houtstraat. Onze actieve politie stelde onmiddellijk een onderzoek in, dat als gewoonlijk naar Amster dam leidde, waar ze een 26-jarigen Amsterdam- schen kruideniersbediende arresteerde, die in het bezit was van het gestolen rijwiel, alsmede van een electrische lantaarn en dynamo. Hij bekende het rijwiel te Rebben gestolen. De lantaarn en de dynamo waren afkomstig van een fiets, die dien'morgen even onbeheerd heeft gestaan in de Turfsteeg. De man, die in December j.l. uit de gevange nis was ontslagen, waar hij zeven maanden ge vangenisstraf wegens rijwieldiefstal had onder gaan, is naar Haarlem overgebracht en aan de justitie overgelevétd. Dinsdag gaf een kindermeisje uit Aerdenhout aan de politie kennis, dat er in het huis van haar mevrouw was ingebroken. Ze had een ka mer in wanorde gevonden, terwijl het balcon- raam openstond. Een kopje en een aschbakje waren op het balcon achtergebleven. Tegen het balcon stond een ladder, welke loodgieters, die aan het huis hadden gewerkt, hadden laten staan. Er werd een groote damestasch vol pa pieren enz. een briefje van 10 vermist. De tasch is in de Brouwersvaart teruggevon den. Maandagmiddag om kwart over één is een wielrijdster op den Zijlweg bij de Delftstraat aangereden door een auto. De wielrijdster is op straat gevallen en heeft haar stuitbeen gebro ken. Getuigen van deze aanrijding worden ver zocht zich ten spoedigste tot het politiebureau in de Smedestraat te wenden. Ondertrouwd 3 Februari 1937. A. G. J. Janssen en J. E. Reemer. A. A. Barten en M. van Wijk. J. Kollaart en F. Steckow. M. H. van de Voort en E. van Tongeren. M. Barendrecht en J. Miedema. C. Rootlieb en C. M. Pikaar. Chr. A. Treur en T. Ruiter. Getrouwd 3 Februari 1937: W. W. Turk en M. A. Mooij. L. J. J. van Breugel en A. van Zon. J. van den Born en A. Polman. F. van der Wy- den en A. M. Beynes. J. C. Smit en M. W. Ruite.r H. Meulenbelt en E. A. May. S. Th. M. Hooij en H. J. Huijboom. W. E. Verzijl en L. Greebe. J. Beneker en A. van Nieuwenhuizen. M. H. Croese en B. S. M. Piet. C. M. Hoogkamer en C. Kortenhoeven. H. Th. A. van Emmerik en E. T. L. Koch. H. Th. Hölsken en M. A. E. C. Frencken. H. Seeder en W. ten Napel. Geboren; 1 Febr. A. Nederstigtv. Eekeren, d. J. A. Felixv. d. Enden, z. 2 Febr. M. B. E. KeilerPiët, z. 3 Febr. B. H. E. MeijerSpan- jaart, d. Overleden: 2 Febr. A. M. Keeminkde Jongh. 75 jaar, Teslastraat. M. PardoenBusselman, 76 jaar, Weteringstraat. Een prima reflector en een wit achter spatbord op uw fiets baten niet als er zoo iets gebeurt! (U weet toch, dat die witte achterspatborden ook overdag verplicht zijn?!) Te Haarlem is de bekende internationale voetbalspeler Kick Smit in het huwelijk getreden met mej. W. Ruiter. Het bruids paar bij aankomst aan het stadhuis Hedenmorgen is de bekende Haarlem- en Nederlandsch elftalspeler Kick Smit in het huwelijk getreden met mej. M. Ruiter. Pastoor P. J. van Eeden droeg om half elf in zijn kerk te Haarlem-Noord de H. Mis op en zegende het huwelijk in. Het complete zangkoor zong de Mis van Perosi onder leiding van Jac. de Jong. Het spreekt vanzelf, dat het kerkgebouw met talrijke belangstellenden en vrienden, voornamelijk uit de sportwereld, gevuld was. Pastoor Van Eeden heeft een opmerkelijke predikatie gehouden, naar aanleiding van den tekst van St. Paulus: „Allen loopen in de renbaan om den kampprijs te behalen, doch slechts één kan den prijs winnen". De Pastoor hield het bruidspaar voor, dat het leven ern stig is en geen voetbalspel. Ook in het geeste lijk leven moet men sportief zijn en juist die sportiviteit zal het waarachtige levensgeluk geven. Om in voetbaltermen te blijven schetste de Pastoor de symbolische beteekenis van het doel des levens. De eerste paal van het doel stelt den eenvoud voor, de tweede paal de ar beidzaamheid en de dwarslat, als derde, de liefde. Voegt men dit alles samen tot een com pleet doel, dan verkrijgt men de godsdienstig heid. „En op dit doel," riep de Pastoor met stemverheffing uit, „op dit doel, Bruid en Brui degom, moet je je heele leven blijven schieten!" Na de kerkelijke plechtigheid recipieerde het bruidspaar in de pastorie en kwamen zeer velen, waaronder o. a. het volledige bestuur van de voetbalvereeniging „Haarlem" gelukwenschen. Ook de K. N. V. B. liet zich niet onbetuigd. Vóór de kerkelijke inzegening werden de jonge menschen om lo uur op het Stadhuis in den echt verbonden. Het behoeft geen betoog, dat het op de Groote Markt een drukte van belang was, toen het bruidspaar arriveerde. Ook in de groote trouwzaal hadden velen een plaatsje gezocht om van het „Ja"-woord van den voetballer-met-wereldreputatie getuige te kunnen zijn. De heer J. Egmond, ambtenaar van den Burgerlijken Stand, voltrok het huwelijk en vierde daarbij tegelijkertijd een jubileum, want als duizendste verbond hij Kick Smit en zijn bruidje in den eeuwigen echt. In het huis van de ouders waren groote hoeveelheden bloemen en bloemenmanden, tele grammen en brieven, bezorgd. Er heerschte natuurlijk den geheelen dag een drukte van belang. Polygoon heeft er voor gezorgd, dat men het feestelijke gebeuren straks in de bioscopen zal kunnen zien. Naar wij vernemen heeft de Ambtenaar van het O. M. bij het Haarlemsche Kantongerecht hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van dit gerecht, waarbij een Haarlemsche siga renwinkelier, die z. g. Mussertzegels verkocht, werd ontslagen van rechtsvervolging. De rechter achtte de Mussertzegels niet verwarrend met gewone postzegels. De Nederlandsche Vereeniging van Blinde Esperantisten geeft 6 Februari a„s. in de muziekzaal van Restaurant Gebr. Brinkmann, Groote Markt, alhier, een kunstavond, die ge heel door de blinden zelf verzorgd wordt. De toegangsprijs is zeer laag gesteld, zoodat die voor niemand een bezwaar kan zijn. Wegens dood door schuld had zich voor de Arnhemsche rechtbank te verantwoorden de 32- jarige fabrikant P. C. de S., wonende te Arn hem. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 20 No vember 1936 als bestuurder van een auto daar mee roekeloos, achteloos en onvoorzichtig heeft gereden over den Amsterdamschenweg, komen de uit de richting Ede. Toen is hij in botsing gekomen met een motorrijwiel, komende uit de voor verdachte rechts gelegen van Limburg Sti- rumlaan. De bestuurder van het motorrijwiel J. M. v. d. V. werd vrijwel onmiddellijk ge dood. Inspecteur van politie P. B. had bij den in gang van Mariëndaal autosporen gevonden. Het motorrijwiel en de auto werden door get. na het ongeval onderzocht. Het frame van het motor rijwiel was iets verbogen. Get. concludeerde, dat de motor evenwijdig reed aan den auto, toen de aanrijding plaats had. Van achteren was de motor niet geraakt. President, Mr. Houwink: „Dus de auto is er eenigszins langs gescheerd." De verdediger, Mr. Duivendijk uit Rotterdam, wees er op, dat het nummerbord van den auto bijna niet verbogen is. De president consta teerde, dat op de foto het nummerbord wel de gelijk verbogen is. De verdediger uitte de ver onderstelling, dat de motor geschept is door den auto en dus niet recht langs den weg reed. Mej. R. uit Arnhem verklaarde als getuige, dat de motorrijder ter plaatse recht over den weg reed en toen gegrepen werd door den auto. De motor reed op den rijweg, langs het fiets pad. Deskundige a décharge L. uit Den Haag had 't motorrijwiel onderzocht. De motor kan zich niet in de lengterichting .van den weg bewogen hebben, toen de aanrijding geschiedde. De Officier van Justitie, Mr. Graaf van Lim burg Stirum, constateerde, dat de verklaringen van de deskundigen niet veel licht werpen op de zaak. Daarom is 't goed zich te baseeren op de feiten, zooals die op een vorige rechtszitting zijn gebleken. Er is hier wel degelijk sprake van onoplettendheid en roekeloosheid. Er is niet ge bleken, dat het slachtoffer een roekeloos rijder was. Spr. eischte een boete van 150 subsi diair 30 dagen hechtenis. De verdediger concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 16 Februari. De taxi-chauffeur L. B. uit Arnhem had zich voor de rechtbank te verantwoorden. Hem was ten laste gelegd, dat hij te Arnhem op 8 Octo ber 1936 als bestuurder van een auto daarmee onvoorzichtig heeft gereden over den Velperweg en wel tusschen een tram aan zijn linkerzijde en een wielrijder aan zijn rechterzijde, welke- in dezelfde richting reden als verdachte. Voor deze wijze van rijden was kennelijk niet vol doende ruimte aanwezig, wat tengevolge had, dat verd. in aanrijding is gekomen met den wielrijder L. P. Deze bekwam een ernstige sche delfractuur, tengevolge waarvan hij in levens gevaar heeft verkeerd. De Officier van Justitie eischte een geldboete van 75 subsidiair 2 dagen hechtenis. Uitspraak 16 Februari. Voor den Haarlemschen kantonrechter heeft Woensdagmorgen een Slowaaksche dame uit Den Haag terecht gestaan wegens overtreding van de Wet op de Uitverkoopen. Zij had in De cember als (tijdelijk) beheerster van een zaak in aardewerk, glas, enz. in de Groote Hout straat te Haarlem aankondigingen van „sensa- tieprijzen, onherroepelijke sluiting op 29 Decem ber" enz. op de ruiten van de étalage laten plakken, terwijl de prijskaartjes van de geëta leerde goederen een prijs „voorheen" en „thans" vermeldden. De rechter wees erop, dat de Kamer van Koophandel geen vergunning had verleend en dat, ook al was de vergunning verleend geweest, de prijzen toch niet op zoo'n manier hadden vermeld mogen zijn. De Ambtenaar van het O. M. deelde mede, dat hij altijd informeert in zaken als deze of de verdachte ter goeder trouw is geweest. De bo nafide winkeliers loopen er in, aldus spr., ter wijl de# kwaadwilligen probeeren door allerlei listige bedenkingen de wet te ontduiken. Daar verdachte echter ter goeder trouw was geweest eischte de Ambtenaar slechts f 30 boete subs. 10 dagen hechtenis, waarvan de kantonrechter nog f 5 afdeed. Een jongen had op 16 December zijn speelsch- heid uitgevierd door in de telefooncel op den hoek van den Rijksstraatweg en de Zaanenstraat met den hoorn heen en weer te zwengelen en ondertusschen luid „hallo!" te roepen. Éen agent betrapte hem op heeterdaad en gaf hem een proces-verbaal. Wegens baldadig heid stond hij nu terecht. Hij beweerde dat hij had willen telefoneeren. De rechter: „En u had niet eens geld bij u!" De jongen vond het toen beter maar te be kennen, dat hij niet wist wat hij deed. De rechter: „U moet niet liegen!" De Ambtenaar van het O. M. merkte op dat de telefoons in de cellen niet met rust gela ten worden door baldadige jongens. En een plei- zier dat ze erbij hebben! voegde de Ambtenaar er aan toe, die f 5 boete subs. 2 dagen hech tenis eischte. De rechter vond het geval veel erger en strafte met f 10 boete subs. 5 dagen hechte nis. De K.J.M.V. St. Augustinus organiseert Don derdagavond 4 Februari een daverend Carna valsfeest in het café-restaurant Gebr. Brink mann, waarvan de zalen onder leiding van den heer A. Kraakman feëriek versierd zijn. De tooneelgroep „Kun je me volgen" brengt een komischen een-acter, alsmede enkele ca baretnummers ten tooneele. Willem Witjens exposeert zijn schilderijen in den kunsthandel van den heer J. H. de Bois aan den Kruisweg, van 6 Februari tot 6 Maart 1937. Donderdagavond a.s. om half negen zal de heer F. Primo voor de leden van het Mannen koor „Caecilia" in het gebouw aan de Jans straat een lezing houden over Molière en diens comedie-ballet „De Burger-Edelman", welk stuk op 25 Februari a.s. voor bovengenoemde vereeniging in den Stadsschouwburg door Haarlem's Muziekinstituut zal worden opge voerd. BERLIJN, 2 Febr. (Havas) Te Berlijn gaat het gerucht, dat von Ribbentrop, die vanavond naar Londen is vertrokken, een gedetailleerd memorandum bij zich heeft inzake de Duitsche koloniale eischen en dat hij tot taak zou hebben, deze kwestie direct na zijn aankomst met de Engelsche regee ring te bespreken. Volgens de in Duitsche politieke kringen ver kregen inlichtingen, verlangt Duitschland te ruggave van de koloniën, die het bij het Ver drag van Versailles ontnomen en toegewezen zijn aan Engeland en zijn Dominions, Frankrijk en Japan. Men geeft evenwel te kennen, dat Duitschland bereid is over de koloniale kwestie te onderhandelen. De justitieele dienst van het bureau Lin- naeusstraat te Amsterdam, heeft in een woning aan het Ceramplein het stoffelijk overschot van een 39-jarigen man in beslag genomen, die onder vreemde omstandigheden te overleden. De heer D. kwam Zaterdagavond thuis en deelde aan zijn vrouw mede, dat hij zware hoofdpijn had. Hij ging naai' bed. Zijn vrouw vroeg nog of zij geneeskundige hulp zou in roepen. Haar man achtte dit echter niet noo- dig. Op een vraag van zijn vrouw hoe hij aan die hoofdpijn kwam, deelde hij mede te zijn gevallen. Waar dit gebeurd was, vertelde hij niet. Zondagmorgen was de toestand van den heer D. slechter en zijn vrouw liet een dokter komen. Toen de dokter kwam, was D. reeds overleden. Het onderzoek deed het vermoeden rijzen, dat de man was overleden aan een sche delfractuur. Daar dit niet het gevolg kon zijn geweest van een val, zooals D. had verklaard, werd de politie op de hoogte gesteld. Doktoren van den G.G.D. schouwden het lijk officieel. Hierna werd het naar het Binnengasthuis over gebracht, waar men een inwendige bloeding constateerde en tevens vaststelde, dat D. een zeer dunnen schedel had. Of hier sprake is van een misdrijf of dat hij werkelijk gevallen is, zoekt thans de politie uit en er zijn reeds enkele personen gehoord. Tot op heden zonder resul taat. Wij vernemen, dat het lijk weder is vrij gegeven ITT T Gebouw ,,St. Bavo" R. K. Bridgeclub 8 uur; R. K. Schaakclub 8 uur; Proza, 8 uur; Best. Bakkers, 6 uur; Leden Bakkers, 7 uur; Mgr. Mutsaertsoord, 8 uur. Stadsschouwburg Voorstelling Haarlem sche Tooneelclub ten bate van „Weldadig heid naar Vermogen", 8 uur. Raadhuis Heemstede Gemeenteraad Heem stede, 8 uur. Rembrandt-theater Mariene Dietrich in „De tuin van Allah", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace Filmac, 115 uur, Hans Albers in „Vrouwen en soldaten", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Paul Robeson in „Zinga" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Lewis Stone in ,,Drie pleeg vaders", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" R.K. Volksbond, 8 uj Federatie groenten- en fruithandelaren, 8 uur; Rechtskundigbureau, 78 uur; R.K. Bevol kingsbureau, 8 uur; Groentenhandel „St. Mar cus", 8 uur; Kerkzangers, 8 uur. Café-restaurant Gebr. Brinkmann K. J. M. V. „St. Augustinus", half 9. Rembrandt-theater Mariene Dietrich in ,,De tuin van Allah", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace-Filmac. 115 uur, Hans Albers in .Vrouwen en soldaten", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater Paul Robeson in „Zinga". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater Lewis Stone in „Drie pleeg vaders" 2.30, 7 en 9.15 uur. R. K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend. Parklaan 59, hoek JansWeg, telefoon 10394. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht St. Elisabethvcreeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 u"r; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppetük Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp), Zieken- laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R. K. Wijk verpleging, Magazijn verplegingsartikelen, in schrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. Retraitenhuis „St. Petrus Canisius" der Eerw. Paters Redemptoristen FEBRUARI 1937: Zaterdag 59: R.K. Rijwielclubs, verg. f 6.50. Dinsdag 912: Congreganisten boven 17 jr., (Heerhugowaard, Rinnegom, Hoorn, Spanbroek, e.a.), verg. f 6.50. Zaterdag 1316: Jongemannen, verloofden, verg. f 6.50. Inlichtingen en aanvragen: Directie Retrai tehuis Loudelsweg 46, Bergen (N.-H.) bij Alk maar, Telefoon 148, Giro 45537. IJMUIDEN, 3 Febr. Rijksvischafslag. Tarbot 1.401.50 per kg. Griet 30.0042 per 50 kg. Tong 1.401.90 per kg. Groote Schol 17.5021, middel Schol 22.50—25. Zetschol 36.0039, kleine Schol 12.00—33, Bot 14.0018. Schar 1416.50 per 50 kg. Hog 22.50—25 per 20 stuks. Vleet 1.80—4.20 per stuk. Pieterman en Poon 7.50—11, groote Schelvisch 38.00—41, middel Schelvisch 31.0035, kl. midd. Schelvisch 25.0028, kleine Schelvisch 18.00—25 per 50 kg. Kabeljauw 38.5067.50 per 125 kg. Gullen 11.50—26 per 50 kg. Leng 2.20 per stuk. Heilbot 64—96 cent per kg. Wijting 9.50 16 per 50 kg. Koolvisch 0.351.30 per stuk. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Carolina 180 manden 3200.Poolzee 100 man den 3260.IJsselmond 80 manden 1780Alk maar 325 manden 4550.Dolfijn 65 manden 3080.Jennie Elsa 65 manden 2360. BEUGER VI. 195 240.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Donderdag 4 Februari 1937. Vloed: 8.50 v.m. en 9.27 n.m. jjjhW-uH...'-Y'*V njÉïrdf „iilm&i i i I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5