VICKS We luisteren naar FINANCIËN Sport en spel De weerstoestand Dagfilm n Nieuw bord. VRIJDAG 5 FEBRUARI 1937 Vrouw door haar man vermoord Drama in een logement te Tilburg COCAÏNE-SMOKKEL Adv.-Gen. acht verd. niet ont vankelijk in hooger beroep INVAL IN EEN SPEELHOL Houdster der inrichting in arrest gehouden DE INBRAKENREEKS TE ROTTERDAM Verdere behandeling voor de rechtbank HAAR MEVROUW VERMOORD Dienstbode krijgt drie jaar gevangenisstraf AANVARING OP DE NOORDZEE EXAMENS MODEVAKSCHOOL Lijk van verongelukten predikant gevonden Louis Davids niet ongesteld Geen audiëntie Academische examens PAST OP, DAT ZE GEEN KOU VATTEN na GRIEP W VapoRub Ministerieel besluit onwettig verklaard Het voorhanden hebben van spijsvetten niet verboden PAARDENSPORT DERDE PRIJS VOOR ONZE BURGERRUITERS In équipewedstrijd te Berlijn Het weer op Zondag HAARLEMSCHE HYPOTHEEK BANK Zaterdag 6 Februari WEKENLANG MET RHEUMATISCHE RUGPIJN IN BED In zeer korten tyd weer op de been OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Teelt vergunning fabrieks aardappelen LEENING UTRECHT In den afgeloopen nacht heeft zich in een logement aan de Anna Paulownastraat te Tilburg een drama afgespeeld, waarvan de 24-jarige vrouw M. P. de W. het slachtoffer is geworden. De vrouw, die vroeger met haar man, P. in de Anna Paulownastraat had gewoond, had, toen haar man in Breda hechtenisstraf onderging, allen huisraad verkocht en was naar Eindhoven getrokken. Toen hij uit Breda terugkwam, is de vrouw weer naar Tilburg gekomen en heeft zij met haar echtgenoot haar intrek genomen in het genoemde logement, waar ook zekere B. woon de. Met deze heeft de vrouw eenigen tijd re laties gehad. In den afgeloopen nacht omstreeks half een kwam P. dronken thuis. Hij sleurde de vrouw naar het portaal en bracht haar eenige mes steken toe aan den hals. Inmiddels had ook B. zich in het geval gemengd. Hij geraakte in ge vecht met P. die hem eenige steken aan hoofd en beenen toebracht. Niettemin wist B. een einde aan de worsteling te maken, door P. be wusteloos te slaan. De vrouw was naar beneden gestrompeld, waar zij hevig bloedend ineenzeeg. Dadelijk werd een geneesheer te hulp geroepen, die de vrouw ver bond en naar het Sint Elisabethziekenhuis liet transporteeren. Hier is de vrouw in den loop van den nacht overleden. P. is door de politie gearresteerd. Hij zal naar Breda worden overgebracht en ter beschikking wórden gesteld van de justitie aldaar. Voor het Gerechtshof te Den Bosch werd in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen den koopman C. J. M. D. uit Eindhoven, die door de Rechtbank te Roermond veroordeeld was tot veertien dagen gevangenisstraf, omdat hij op 21 Juli 1930 te Venray in zijn bezit heeft gehad een mengsel van 70 pet. cocaïne-hypo- chloride en 30 pet. novocaïne. Hij beweerde, dat hij het goedje van een Rus gekregen had en niet had geweten dat het cocaïne was. Toen de politie echter een inval deed daar zij vermoedde, dat hij zich met het smokkelen van verdoovende middelen bezig hield deed hij een poging om het fleschje te verbergen, waardoor het juist in handen van de politie viel. De advocaat-generaal was van oordeel, dat de verdachte niet ontvankelijk is in zijn hooger beroep, daar geen misdrijf, maar overtreding is ten laste gelegd; hierdoor behoorde de zaak tot de kennisneming van den Kantonrechter en verd. heeft zich niet verzet tegen behandeling in eerste instantie door de Rechtbank, waar door hooger beroep uitgesloten wordt. De verdediger meende, dat de dagvaarding wel degelijk misdrijf ten laste legt en vroeg vrijspraak, daar misdrijf niet bewezen is te achten. J Vervolgens stond de stoffeerder J. G. S. uit Rotterdam terecht, die als tusschenpersoon van Rotterdam naar Maastricht was gegaan, om cocaïne te halen. In zijn auto werd te Maastricht een fleschje zuivere cocaïne aangetroffen, verborgen in een der kussens. Verd. bekende het feit, maar wist niet mede te deelen, van wien de verdoovende stof afkomstig was. Hij zeide, dat hij het poe der van een tusschenpersoon had gekregen en bh weer een anderen tusschenpersoon moest afleveren. Verd. heeft f 50.per gram betaald. De Rechtbank heeft hem veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en verbeurdver klaring van auto en cocaïne. De advocaat- generaal achtte het vonnis juridisch niet houd baar en eischte vernietiging daarvan en veroor deeling op verbeterde gronden tot dezelfde straffen. De verdediger vroeg de verbeurdverklaring van den auto ongedaan te maken. Uitspraak op 15 Februari a.s. In den afgeloopen nacht heeft de politie een inval gedaan in het benedenhuis van perceel Valentijnstraat 116, te Den Haag bewoond door mej. E. H., waarvan het vermoeden bestond, dat hier gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. Omstreeks het middernachtelijk uur drong een vijftiental rechercheurs, onder leiding van commissaris W. Hol, nadat de buitendeur ge forceerd was, de woning binnen, waar men ne gentien bezoekers, onder wie vijf vrouwen, aan trof. Blijkbaar kwam de overval zeer onverwacht, want de roulette was inderhaast in de kast ge borgen, terwijl de fiches en ander speelmate riaal in verschillende hoeken waren weggemof feld. Ook een hoeveelheid sterke drank werd in beslag genomen. Alle aanwezigen zijn per arrestantenwagen naar het bureau van de zedenpolitie overge bracht, waar proces-verbaal werd opgemaakt. De houdster van de gelegenheid, mej. K., die destijds een soortgelijke inrichting aan de Laan van Meerdervoort exploiteerde, is in arrest ge houden. De overigen zijn later op vrije voeten gesteld. erkende, dat hij medegeholpen had aan tal van inbraken. Zijn werk had in hoofdzaak bestaan in het op den uitkijk staan, als anderen het werk verrichtten. Tegen dezen verdachte werd zeven jaar gevangenisstraf geëischt. De verdediger, mr. J. Rombach, wees er in zijn pleidooi op, dat ook deze verdachte erfelijk be last is. De volgende verdachte was de 37-jarige machinebankwerker H ,H. P., gedetineerd en recidivist. Ook hij bekende zijn aandeel in de werkzaamheden van de bende. In zijn requisitoir tegen dezen verdachte wees mr. Wilbrenninck er op, dat er niet minder dan drie bladzijden van de dagvaarding noodig zijn geweest om alle gouden en zilveren voorwerpen op te sommen, die deze verdachte alleen of in samenwerking met de anderen heeft weten buit te maken. De eisch luidde: zes jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. M. van Traa, vond deze straf in verhouding tot wat tegen de aanstich ters is geëischt, wel wat hoog. Aan den vijfden verdachte, den 45-jarigen bankwerker W. S., gedetineerd en recidivist, was medeplichtigheid aan diefstal ten laste gelegd. Diefstal in vereeniging bewezen achtende, eischte het O.M. tegen dezen man, die reeds acht vonnissen achter den rug heeft, vijf jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. H. Verheul, meende dat de andere verdachten zijn cliënt te veel belast hadden. De zaak tegen den zesden verdachte, den 51- jarigen koetsier A. J. L., die dezer dagen heeft terecht gestaan, als verdacht een aandeel te hebben in den diefstal van een geldkist met f7000 uit een tramwagen van de R.T.M.. werd uitgesteld tot heden. Bij de voortgezette behandeling van de zaken tegen een zestal leden van de dievenbende, die Rotterdam in de zomermaanden van het vorig jaar onveilig maakte, en vooral een grooten buit oogstte in de huizen yan welgestelde burgers, van wie men wist, dat zij uitstedig waren, stond terecht de 30-jarige kleermaker J. H. te Rotter dam, thans gedetineerd. Hij was met den glazen- wasscher J. van O., tegen wien het O.M., zooals gemeld, acht jaar heeft geëischt, een tiental malen medeplichtig geweest aan inbraken. Ook hij bekende alles en ook tegen hem eischte het O.M., waargenomen door mr. Wilbrenninck, acht jaar gevangenisstraf wegens diefstal in vereeni ging onder verzwarende omstandigheden. De verdediger, mr. M. Presser, vroeg de recht bank clementie met zijn cliënt te betrachten. Daarna stond terecht de 33-jarige glazen- wasscher S. J. N. van O., een broer van den eersten verdachte, thans ook gedetineerd. Verd. De rechtbank te Assen heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen E. V., dienstbode te Meppel, die op 23 Mei van het vorige jaar Mevrouw Stern, aldaar, \*ermoord had, toen deze te bed lag. De rechtbank veroordeelde haar tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van de preventieve hechtenis en ter be schikking stelling van de regeering. De offi cier van justitie had acht jaar gevangenisstraf geëischt, waarbij «hij rekening had gehouden met de conclusie van de drie psychiaters, dr. Audier, prof. W. N. van der Scheer en dr. S. van Mesdag, allen uit Groningen, n.I. dat ver dachte verminderd toerekenbaar moetworden geacht. Het Engelsche tank-stoomschip Cerinthus, op weg van Hamburg naar Ertvelde, is op de Noord zee in aanvaring geweest. Het schip is te Vlis- singen. Op de te Utrecht door de Eerste Nederl. Mo- de-vakschoolvereeniging gehouden examens be haalden de volgende dames het diploma voor leerares-coupeusemej. M. Oppenheimer L. Gewald, C. Huigen te Hilversum, A. Kraaye- stein te Woerden; A. Gresniclit, W. G. de Bruyn, P. J. C. v. d. Weghen te Utrecht, C. Entlnk te Boxtel Coupeuse: mej. H. Hoekstra, L. C. A. Everaards, J. Atema, te Hilversum;' W. S. Kroe- sen, E. v. d. Bent, G. Tiafani, M. v. Eunen, P. A. v. Stee, Amsterdam; G. A. Fraay, G. Fraay, Landsmeer; A. Teulings, Den Bosch; J. Wïtsen- boer, D. Beukenkamp, M. P. Wanrooy, T. W. v. Schijndel, te Utrecht; S. E. Verbeune—Kauf man, Eindhoven; M. A. Fransen, Valkenswaard G. Veen vliet, W. de Groot, Leeuwarden; J. j'. v. Someren, Nijkerk; G. v. d. Brink, Baarn; A. Teileman, Arnhem; J. J. P. v. Liehout, Velp; H. J. Strikker, Oosterbeek; J. M. Imminkhui- sen, Neerlangbrcek; E. C. C. Oppenoort, J. v. Stempvoort, B. Smits, C. Koenen, Zeist; G. Vlerk, E. Kapelzky. Costumière: mej. A. P. v. Staneghem, M. El frink, S. J. v. Liere, Breskens, M. Cornelis, Breskens; C. Lucassen, Den Bosch; S. de Lie ver, Nijkerk; J. de Rooy, F. v. Maarsseveen, M. Tjerks, W. v. Maarsseveen, Utrecht; N. de Hartog, Meerkerk; V. M. Beerecoot, Wognum; J. H. Diender, Nijkerk; J. H. Ruyter, Arnhem; C. G. J. Smid, Bilthoven; J. Dissel, Den Dolder; L. Nijpjes, Zuilen; H. Oostland; A. J. Ruvers; M. v. d. Linden, M. J. Bijlsma, Hilversum; C. C. Laurens, Eemnes. Lingerie: M. Kooiman, Spanbroek; W. Mach- tel, Zwaag; A. Schipper, Spanbroek. Hoeden-modiste: mej. J. v. d. Kamp, Amers foort; A. v. d. Kamp, allen leerden volgens methode E.N. S.A.I.D. Donderdagmiddag om half drie is in het Oos- terdiep te Wildervank in de schroef van een motorboot het lijk gevonden van ds. J. Huizinga, baptistenpredikant te Muntendam. Ds. Huizinga geraakte in den nacht van 21 op 22 Januari j.l. door de gladheid te water en verdronk. Het lijk is naar Muntendam vervoerd. De heer Louis Davids verzoekt ons mede te deelen, dat alle berichten, waarin melding wordt gemaakt van een ernstige ziekte of instorting tijdens een voorstelling, geheel uit de lucht ge grepen zijn. De heer Davids heeft wegens een verkoudheid twee voorstellingen moeten afzeg gen, maar is thans van deze verkoudheid ge heel hersteld. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal op Maandag 8 Februari niet plaats hebben. LEIDEN. Geslaagd candidaats-examen rechten: mej. A. C. Rühl en de heeren N. J. Westpalm van Hoorn van Burgch en D. J. Koe- leman; doctoraal-examen rechten; de heer P. C. Klomp. Het machtigste middel om Gods rijk te bevestigen en uit te brei den is het onderwijs, van boven tot beneden doordrongen van een echt katholieken geest en de onmisbare sluit steen van dezen bouw is de Katholieke Universiteit. Het Hoogwaardig Episcopaat tot de Katholieken van Nederland, 8 Sept. 1921. Dokters zijn van meening, dat het grootste gevaar van die epidemie schuilt in den tijd na de influenza. Meer dan anders kunnen verkoudheden, die het verzwakte weerstandsvermogen aan grijpen, dan leiden tot bronchitis of een nieuwe en ernstiger griepaanval. Dit geldt vooral voor kinderen. De griep brengt altijd de maag in de war. Daarom moet inwendig medicijn gebruik liefst vermeden worden, aange zien het dikwijls de spijsvertering nog verder stoort en aldus volkomen her stel tegenwerkt. Maar laat een kind niet onverzorgd den nacht ingaan, wanneer een nieuwe kou op komst is. Wrijf alleen maar Vicks VapoRub op keel en borst, wan neer het naar bed gaat. Groote Pot (dubbele hoeveelheid) tijdelijk 90 cents inplaats 1.25)Uitsluitend verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Op grond van het voorhanden hebben van bepaalde spijsvetten heeft de Crisis-Zuivel- centrale van de firma Jamin gevorderd een be drag van f 14.420.Deze vordering had plaats in verband met de beschikking van den minis ter van Economische Zaken en Arbeid van 14 October 1932. De firma Jamin oordeelde, dat er geen rechtsgeldig voorschrift bestond als grond slag voor gemelde beschikking. De Centrale daarentegen deed een beroep op lid 2 van art. 5 van het Crisis-Zuivelbesluit II, 1932, zooals dit was gewijzigd bij besluit van 27 Augustus 1932 k. De Rechtbank te Rotterdam heeft aan ge noemd artikel verbindende kracht ontzegd, daarmede beslissende, dat aan gemelde minis- terieele beschikkingen haar wettelijke grond slag ontvalt. De Rechtbank verklaarde de vor dering niet ontvankelijk. Het Haagsche Gerechtshof heeft dit vonnis bekrachtigd, waarop de Crisis-Zuivelcentrale in cassatie ging. Arrest wijzende in deze zaak, heeft de Hooge Raad overwogen, dat noch artikel 8 der Crisis-zuivelwet 1932, noch eenige an dere wetsbepaling over ;,niet verpakte an dere spijsvetten", waarom het hier gaat, spreekt, weshalve noch de Koningin bij al- gemeenen maatregel van bestuur, noch ook de Minister van Economische Zaken en Arbeid bevoegd was het voorhanden hebben van dergelijke spijsvetten te verbieden of voorwaardelijk toe te staan. De Hooge Raad heeft aldus het cassatie beroep verworpen. Donderdagavond werd het internationaal con cours hippique te Berlijn voortgezet met een équipewedstrijd voor burgerruiters. Duitschland werd eerste met acht fouten, tweede werd de Kongaarsche ploeg met een halve fout meer, terwijl de Nederlandsche équipe, die uit de rui ters, Pasman op Selloe, Leeuwenburg op White Bear en Gruppelaar op Peacock bestond, de derde plaats met 9'A punt bezette. t *1» is weer rUstig en m »w sL M. Uw zenuwen wor den gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zennwtablclten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten MlltflIllttlUMtllllllllllllllIIlllllllIlllUIIIIIIIllllltlllllllllllllllllllllllllllltl Op weerkundig gebied is de laatste week veel voorgevallen. Niet alleen in ons land, maar ook en voornamelijk in Midden- en Oost-Europa. De vorst, die ons namelijk ge durende eenigen tijd vanuit het Oosten be dreigde en die inderdaad met den sterken Oostenwind ons land binnendrong, is door een algeheele omwenteling in de weersge steldheid bijna geheel uit ons werelddeel, tenminste uit dat deel, hetwelk voor ons van belang is, verdwenen. Dit is voor het vervolg van groote beteekenis. Wat toch was het geval. In Oost-Europa lag langen tijd een zeer stabiel gebied van hoogen druk en strenge vorst. Het breidde zich lang zaam naar het Westen uit en begon ons ten slotte in zijn greep te vatten. Indien deze toe stand langer had geduurd, zouden wij ten slotte een strengen winter hebben gekregen, evenals in Februari 1929. Toen is er plotseling een groote verandering gekomen. Uit het Zuidwesten kwam een warme luchtstroom opzetten, die zich in den tijd van een paar dagen een weg baande over West-, daarna over Midden- en ten slotte ook over Oost-Europa. Deze warme luchtstroom verdreef de koude lucht uit ons werelddeel en maakte een einde aan den aanvoer van koude lucht, en zoo ging de vorst snel over in sterken dooi. Hiermede is de algemeene weerstoestand in Europa geheel gewijzigd. De warm-vochtige lucht blijft voorloopig uit het Zuidwesten toe- stroomen en voert een reeks van zoogenaamde depressie, d.z. regen- en windgebieden, met zich mede, die hier sterk afwisselend doch meest zeer zacht weer brengen. De verwachting is hierdoor eenvoudig. Voor de volgende dagen hebben wij nog zacht of zeer zacht weer met afwisselend regen en opklaring en afwisselend matigen en sterken wind uit Zuidwestelijke richtingen in het vooruitzicht. Van vorst is geen sprake meer. Alleen kunnen de vooruitzichten niet in bijzonderheden gegeven worden. Maar wanneer wij zeggen: wij verwach ten het zachte en onvaste winterweer, dan is voor ieder duidelijk wat hieronder verstaan wordt Waarschijnlijk zal deze periode van dit soort weer nog geruimen tijd duren, waarbij nu en dan uren van werkelijk aangenaam weer met zonneschijn kunnen voorkomen, zooals de over gangstijd tusschen den winter en de vroege len te dikwijls brengt. De inschrijving op j j.UoO.ÜOO.nominaal 4 pet. pandbrieven, ten laste der N. V. De Haar- lemsche Hypotheekbank te Haarlem zal zijn opengesteld te Amsterdam bij de heeren Pier- son Co., Lippmann, Rosenthal Co., te 's-Gravenhage bij de heeren Heldring Pier- son, op Vrijdag 12 Februari, tot den koers van 100 pet., vermeerderd met 2 maanden rente a 4 pet. 'sjaars tot den dag van betaling, uit makende in totaal 1006.67 per pandbrief van 10OQ.503.33 per pandbrief van 500.en 100.67 per pandbrief van. ƒ100.—. HoUdérs van de per l" Maart '1937 aflósbaar gestelde 5 pet. pandbrieven hebben recht van voorkeur, met dién verstande, dat voor hun pandbrieven een zooveel mogelijk gelijk nomi naal bedrag aan 4 pet. pandbrieven zal worden toegewezen. Indien de inschrijvingen dezer houders het be schikbare bedrag aan 4 pet. pandbrieven te boven gaan, zal de toewijzing systematisch ge schieden. Indien de vrije inschrijvingen op de 4 pet. pandbrieven, die niet door houders van 5 pet. pandbrieven, krachtens him recht van voor keur mochten worden genomen, het beschik bare bedrag te boven gaan, zal de toewijzing op die inschrijvingen eveneens systematisch ge schieden, waarbij het recht wordt voorbehou den om vrije inschrijvingen geheel of. gedeel telijk niet in aanmerking te nemen. De betaling der toegewezen pandbrieven moet plaats hebben op Maandag 1 Maart 1937 ten kantore waar de inschrijving is geschied, tegen in ontvangstneming der toegewezen stukken. De inschrijvers, die het recht van voorkeur hebben uitgeoefend, verplichten zich door hun aanmelding, hun pandbrieven, voorzien van de niet verschenen coupons, od 1 Maart 1937 in te leveren ten kantore waar de inschrijving is geschied, tegen in ontvangstneming van de hun toegewezen stukken, benevens het hun toeko mend bedrag voor renteverrekening ten bedrage van 1.63 voor een stuk van 1000.nominaal. Voor de stukken van 500.en 100.nomi naal is dit bedrag resp. 0.81 en 0.16. De coupons zijn betaalbaar per 1 Januari en 1 Juli (de stukken van 100.zijn voorzien van jSarcoupons per 1 Januari). Verplichte jaarlijksche uitloting 2 'A pet. van het bedrag, dat op 31 December te voren aan 4 pet. pandbrieven uitstaat, tenzij tusschen 1 Januari en 1 April de koers minstens 8 dagen 99 A100 'A pet. is geweest. Ook ten aanzien van de reeds uitgegeven 4 pet. pandbrieven is versterkte aflossing vóór 1 Januari 1940 niet mogelijk. cfccbtbtbcbcfcicbcbcbcbcbcfcckcbcbcbcbcbcbcbckcbckchcbcfocbcbchcbïbtbcbtfeefccfocbdacbtbcbcbcbefc ct cf rr, cp ci> cp cnJj cp cp cfj cf cf ci> ct: -8 HILVERSUM 1, 1875 M. (VARA-UITZEN DING) 8.00 Gram.pl. 10.20 Gram.pl. 12.001.45 Gram.pl. 2.20 Gram.pl. 3.15 Schaakpraatje. 3.35 R'damsch Philh. Or kest en solisten. 4.30 Esperanto-uitzen- ding. 4.50 Vervolg concert. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Wielewaal. 7.00 Uit Filmland. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Berichten ANP en VARA-Varia. 8.15 The two Cavelli's. 8.30 Amateurshalfuurtje. 9.00 De Ram blers. 9.30 Mannenkoor Excelsior. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest. 11.00 Berichten. 11.0512.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. (KRO-UITZEN- DING) 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO- orkest en Gram.pl. 2.00 Jeugdhalfuur. 2.30 Vervolg KRO-Orkest. 3.00 Kinderuur. 5.00 Gram.pl. 5.45 De KRO-Nachtegaal- tjes. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekover zicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele Aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing en gram.pl. 8.30 Gevar. programma. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Sportoverzicht. 10.55 De KRO-Boys. 11.25 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het Schwiüer Strijksextet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand- orkest. 2.20 Gram.pl. 3.10 Sportreportage. 5.10 BBC-Schotsch orkest. 5.35 BBC- Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.35 Sport nieuws. 6.50 Welsch Intermezzo. 7.05 Mi litair orkest, BBC-Mannenkoor. 7.50 Ra diojournaal. 8.20 Cabaret. 9.20 Berichten. 9.40 Het Hirsch-Strijkkwartet. 10.30 BBC- Theater-orkest m. m. v. solisten. 11.20 Jack Jackson's Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 8.20 Gram.pl. 11.20 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 4.50 Poulet-orkest en solist. 8.20 Zang en piano. 9.05 Orkestconcert m. m. v. solisten en Raugelkoor. 11.20 12.35 Guillou-dansorkest. KEULEN, 456 M. 8.00 Militair concert. 11.20 West-Duitsch Kamerorkest en blaasorkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Reporage. 5.40 Omroep-Schrammel-ensemble. 7.30 Vroolijk programma. 9.5011.20 Omroep- kleinorkest. F. Hannemann's blaasorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinor- kest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Radiotooneel. 3.20 Gram.pl. 3.35 Dansmuziek. 4.05 en 5.20 Gram.pl. 5.35 Omroeporkest. 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.20 Zang. 8.20 Traviata, opera. Na afloop tot 12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Kleinorkest. I.30 Salonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Ac- cordeonmuziek. 2.35 Dansmuziek. 3.20 Radiotooneel. 4.20 Omroeporkest. 5.35 Kleinorkest. 6.35 Oude muziek. 8.20 Gram.pl. 8.50 Omroep-Symphonle-orkest en solisten. 10.30 Omroepdansorkest. II.20—12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Egon Kaiser en Carl Woitschach met hun orkesten. 9.20 Berichten. 9.50 cembalo recital. 10.20 Willi Glahe's dansorkest. 1L2012.15 Dansmuziek (gr.pl.). (Ingezonden Mededeeling „Vorig jaar had ik vreeselijke rheumatUche pijnen in mijn rug en ik was drie weken lang volkomen hulpeloos. Toen schreef mijn moeder mij, dat ik beslist Kruschen Salts moest pro- beeren. Ik kocht dadelijk een flacon en kan naar waarheid verklaren, dat ik binnen twee weken weer op de been was." Dit schreef cms Mevr. A. G. Wanneer Uw afvoerorganen niet behoorlijk werken, zullen bepaalde afvalstoffen het lichaam Verontreinigen en klachten veroorzaken, ais rheumatische pijnen, hoofdpijnen, etc. Kru schen Salts is een onovertroffen middel om le ver, nieren en ingewanden aan te sporen tot gezonde, geregelde werking. De „dagelijksche dosis" Kruschen houdt U frisch en opgewekt als nooit te voren. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv.) DEN HAAG, 4 Febr. 1937 De Nederlandsch Aardappelmeelcentrale te Veendam maakt bekend dat georganiseerden bij een Provinciale Landbouwcrisis-Organisatie, die een vergunning voor het telen van fabrieks aardappelen of een bericht van weigering heb ben ontvangen, een bezwaarschrift kunnen indie nen binnen 14 dagen nadat de uitpootkaart of afwijzing aan hen is verzonden. Volledigheidshalve zij voorts medegedeeld, dat in het Reglement bezwaarschriften fabrieks aardappelen voor den oogst 1937 het volgende is bepaald: De belanghebbenden zijn gerechtigd een be zwaarschrift in te dienen bij het bestuur der Nederlandsche Aardappelmeelcentrale te Veen- dam: a. tegen elke weigering van een vergunning voor het telen van fabrieksaardappelen met be stemming tot levering aan aardappelmeelfabrie ken, als bedoeld in artikel 9 lid 2 onder b, 20. van het Crisis-Akkerbouwbesluit 1934; b. tegen elke toewijzing van de oppervlakte vermeld op de vergunning als vorenbedoeld. Op straffe van niet-ontvankelijkheid moet de georganiseerde a. het bezwaarschrift, hierboven bedoeld bin nen 14 dagen, nadat de kennisgeving betreffen de de toewijzing of weigering aan hem is ver zonden, hetzij per post, hetzij ten kantore der Centrale bezorgen; b. voor of op den dag van die bezorging op de postrekening no. 241487 van die Centrale storten een bedrag van 5, tenzij hij bij het bezwaar schrift overlegt een bewijs van onvermogen, af gegeven door den burgemeester zijner woon plaats; c. in het bezwaarschrift nauwkeurig omschrij ven, waartegen hetzelve is gericht en op welke gronden hij zich bezwaard acht. Het bestuur der Centrale stelt den georgani seerde, die een bezwaarschrift als hierboven be doeld, heeft ingediend, in de gelegenheid dit be zwaarschrift binnen veertien dagen na de in diening mondeling toe te lichten ten overstaan van tenminste twee leden van het bestuur, welke worden bijgestaan door den secretaris van de Centrale of een door het bestuur aan te wijzen vervanger. Na deze toelichting beslist het bestuur zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen veer tien dagen, omtrent het bezwaarschrift. Indien het bestuur het bezwaar van den ge- erganiséerde gegrond oordeelt, wordt het ge storte bedrag ad 5 aan den georganiseerde te rugbetaald. Gedurende den tijd, welke verloopt tusschen de indiening van het bezwaarschrift en de be slissing daarop is de oorspronkelijke toewijzing voor den georganiseerde bindend. De inschrijving op ƒ9.450.000.3A pet. obli gatiën, tweede conversie-leening 1937, ten laste de gemeente Utrecht, tot den koers van 100 pet., zal zijn opengesteld op Donderdag 11 Februari, bij de Incassobank, de Ned. Indische Handels bank, De Twentsche Bank en Lippmann, Ro senthal Co. Houders van niet uitgelote obligatiën der 4 pet. Tweede Leening 1934, oorspronkelijk groot 17.325.000.welke leening per 12 Maart 1937 is aflosbaar gesteld, kunnen bij de inschrij ving op de 3% pet. Tweede Conversie-Leening 1937 een recht van voorkeur uitoefenen, in dier voege, dat de aanmelding bij de inschrijving op het daarvoor bestemde inschrijvingsformu lier van obligatiën der bovengenoemde 4 pet. leening aanspraak doet ontstaan op toewijzing van een gelijk nominaal bedrag der 3'A pet. Tweede Conversie-Leening 1937, echter met het voorbehoud, dat systematische reductie zal plaats vinden, indien van vorenomschreven voorkeursrecht wordt gebruik gemaakt tot een hooger bedrag dan het beschikbaar aantal 3'A pet. obligatiën. Na de sluiting der inschrijving op de 3% pet. Tweede Conversie-Leening 1937 is het voor keursrecht vervallen. Op het bedrag der 3% pet. Tweede Conver sie-Leening 1937, hetwelk niet moet dienen voor toewijzing op InEchrijvingen met recht van voorkeur, worden vrije inschrijvingen aange nomen. De betaling der toegewezen obligatiën moet tegen in ontvangstneming der definitieve stuk ken geschieden aan het kantoor van inschrij ving op 12 Maart tegen betaling van ƒ1000. per obligatie van 1000.resp. 500.per obligatie van 500.onder bijbetaling van 1.07 resp. ƒ0.53 voor 11 dagen rente a 3 'A pet. Op denzelfden datum moeten de obligatiën der 4 pet. Leening, waarmede het voorkeurs recht is uitgeoefend, bij het inschrijvingskan toor worden ingeleverd ter verkrijging van de toegewezen obligatiën der 3% pet., Tweede Con versie-Leening 1937, waarbij per 1000.resp. 500.obligatie der 4 pet. leening zal worden vergoed ƒ6.68 resp. ƒ3.34, voor 2 maanden ren te a 4 pet. en 11 dagen renteverschil a A pet. (Na aftrek van 2 pet. couponbelasting). De obligatiën zijn voorzien van halfjaarlijk- sche coupons, vervallende 1 Maart en 1 Sep tember. De couponbelasting wordt op de obli gatiehouders verhaald. De leening is a pari aflosbaar in uiterlijk 38 jaren, aanvangende in 1938. Deze leening dient ter aflossing, respectieve lijk conversie, van het nog niet aflosbaar ge stelde deel van de 4 pet. Tweede Leening 1934, oorspronkelijk nominaal 17.325.000.— groot, PSP resto groot 14.141 .OQO.-sr. De Associatie Cassa en de Rente Cassa keeren over 1936 een onveranderd dividend uit van 15 pCt. Bij de uitgifte van de leening 's Graven- hage groot f 7.300.000 3'A pCt. obligatiën, is van het recht van voorkeur een zoodanig gebruik gemaakt, dat op de vrije inschrij vingen slechts een gering percentage kan worden toegewezen. 4 De gemeente Heerlerv besloot tot het con- verteeren van een in 1930 aangegane 4'/z pCt. leening groot 1.700.000. De koers en de rente zullen nader worden bepaald. De invoer van de Buitengewesten bedroeg in Dec. 1936 6.900.000 tegen f 5.300.000 in December 1935. Over het geheele jaar 1936 68.000.000 tegen 63.800-000 in 1935. De uitvoer beliep in December 1936 f 28.800.000 tegen f 16.700.000 in December 1935 en over het geheele jaar 1936 f 223.700.000 tegen f 181.100.000 in het geheele jaar 1935. De wereld-productie van kunstzijde be droeg in 1936 1022 millioen lb. tegen 930 viïllioen lb. in 1935 en 783 millioen lb. in 1934. Volgens den weekstaat van 29 Januari is de goudvoorraad bij de Bank van Frank rijk met fr. 3 milliard van fr. 60.35 milliard tot fr. 57.35 milliard afgenomen. Volgens den jongsten weekstaat van de Bank van Engeland is de bankbiljetten-cir culatie met 5.01 millioen tot 457.31 mill, gestegen. Men beweert sterk, dat dit het ge volg is van het hamsteren van Sterling- bankbiljetten in Frankrijk. Vit Parijs wordt gemeld, dat het bedrag, om de monetaire moeilijkheden in Frank rijk tot oplossing te brengen, te klein is. Men acht het niet uitgesloten, en het ge rucht dienaangaande doet reeds de ronde, dat de Fransche Staat weldra of in de toe komst pogingen zal aanwenden, om het crediet van Engeland van 40 millioen te vergrooten. Men spreekt reeds van even- groote leeningen te sluiten te Amsterdam, in Zwitserland of zelfs in Scandinavië. In strijd met de verwachting, wordt de aan koop van deviezen door de jongste disconto- verhooging aangemoedigd. Buitendien doet de disconto-verhooging de algemeene las ten toenemen. Volgens den minister van Financiën Auriol zal Frankrijk in 1937 nog ongeveer 30 milliard francs moeten leenen. De mi nister acht dit niet onrustbarend en wijst op de leeningsbehoeften van den Staat in de laatste jaren, die tusschen fr. 24 en fr. 27 milliard per jaar schommelden. Auriol is overtuigd, dat de ontbrekende milliarden met hulp van de spaarders zullen worden gevonden. De houding van de Fransché Rente bewijst echter, dat de spaarder deze niet als beleg ging s-obj eet verkiest en de levendige vraag naar grondstoffen en in ternationale fondsen wijst duidelijk de richting aan, waarin dé voorkeur van den Franschen belegger zich beweegt. Aldus de opinie te Parijs. De Canadeesche spoorwegarbeiders heb ben het rapport van de verzoeningscommis sie verworpen, welke een loonsverlaging van 10 pCt. tot 7 pCt. vóór 1 November a.s. aanbeval- Stemming zal thans onder de le den van de vakvereenigingen, in totaal 100.000 man, worden gehouden. Woolworth boekte in Januari aan verkoo- pen tot een bedrag van 12.64 millioen, hetgeen een stijging aantoont van 9.2 pCt. ten opzichte van Januari 1936. Aangezien een aantal winkels van den watersnood te lijden hebben, wordt het verkoopscijfer over Januari zeer bevredigend geacht, in December j.l. bedroeg de stijging 14.9 pCt. De American Steel Foundries boekte in 1936 een winst van 2.64 per gewoon aan deel tegen 2.11 het vorig jaar. De Standard Oil of California en ver schillende andere petroleum-ondernemin- gen hebben de benzineprijzen verhoogd. De voorraden ruwe olie in Amerika zijn op 23 Januari ten opzichte van de week te voren met 833.000 vaten gedaald tot 285-21 millioen vaten. De Socony Vacuum Oil heeft voor Neio York en New England den benzineprijs met 'A dollarcent verhoogd, als gevolg van de jongste prijsstijging van ruwe olie. De binnenlandsche koperverkoopen in Amerika bedroegen Woensdag j.l. 6.80 mill- lb. tegen 4-57 mill. lb. Dinsdag en 3.92 mill- lb. Maandag j.l. Amerikaansche staalkringen verwachten een verdere prijsverhooging voor de afleve ringen van gereede staalproducten in het tweede kwartaal. In verband met de verhoogde surplus- bepalingen voor de „Member banks" wordt een verhooging van „call"-geld met pCt- tot 1 pCt., ingaande 1 Maart a.s., te NeiD York verwacht. Wallstreet verwacht, dat door de ophef fing van de zeeliedenstaking belangrijke lakken van industrie weer op gang zullen komen, waardoor de gevolgen van de over- stroomingen en de arbeidsconflicten ten minste ten deele zullen worden gecompen seerd. De New Yorksche makelaarsvoorschotten bedroegen in de afgeloopen week 99& millioen tegen 1016 millioen de vorige week. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 8.938.94 (voriQ slot 8.94y4); de Dollar op 1.82'A—1.82% (vo rig slot 1.82%); de Frank op 8.498.50 (vo rig slot 8.51); de Belga op 30.7630.81 (vorig slot 30-79) en de Zwitsersche FranX op 41.72'A—41.77% (vorig slot 41.78). De Nivas verkocht 656 ton superieure suiker voor consumptie. De gemeente Groningen is voornemens verschillende 4 pCt. en 4'A pCt. leeningen te converteeren en hiervoor in de plaats leeningen aan te gaan met een rentetypz van 3'A pCt. Deze roode driehoek, met de punt naar beneden be- teekent, dat men een voor- rangsweg nadert, waarop ook het verkeer, dat van links nadert, voorrang heeft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6