Laatste Nieuws Harry ran Beek Pijnenburg en Slaats winnen te Antwerpen Zoekt gij betrouwbaar Personeel Plaats een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen j Wat de tonq streelt Het vliegongeluk te Berlijn Vreugde te Rome DE SCHOENFABRIEK TE BUNSCHOTEN LEVENSMIDDELENHUIS le KLASSE Kwart jes - Prijzen EEN RONDE VOORSPRONG DER NEDERLANDERS De kerkvervolging in Mexico Hevige brand by Namen VRIJDAG 12 FEBRUARI 1937 Oneerlijke concurrentie Op elkaar gelijkende bestel-auto's Legio exporteurs NASLEEP VAN EEN INBRAAK Echtpaar verdacht van heling PREDICATIE Z. H. EXC. MGR. N. STAM In de kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken van Donderdag De meditaties BENNEBROEK (Gedeeltelijk gecorrigeerd VEREENIGING „DE NARCIS' Geen keuringskosten ven da aangeslotenen R.K. Internaat voor meisjes DE GEARRESTEERDE COMM1SSIONN AIRS Op hun beurt door uitgewekene gedupeerd? De lijst der slachtoffers tot zes gestegen Herdenking van het sluiten van het Verdrag van Lateranen Een gelukwensch van Hitier De gemeenteraad vindt de ingekomen voorstellen niet aannemelijk KLEVERPARKWEG 11 WAGENWEG 122 TELEFOON 10987 TELEFOON 15774 De ontploffing te Avignon Het aantal bedolven personen op twaalf geschat Spionnen in Hongarije gevonnist RELLETJES BIJ VERTOONING DE BEUL Straf in hooger beroep verhoogd Billiet-Buysse en Ronsse-Depauw op de tweede en derde plaats Op het juiste moment de kans waargenomen Italiaansche geleerden op Malta ontslagen Weer een staking te Rijssel 2000 arbeiders in aardewerk industrie leggen het werk neer DE VALUTAMARKT Depreciatie van den gulden met circa 20 Zal president Cardenas het den katholieken draaglijker maken? Kloosterkapel vernieldzieken inrichting loopt ernstig gevaar Gaat Goering naar Londen? Hitier zou hem afvaardigen nad1 de a.s. kroningsfeesten Spionnagedoeleinden ^iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiii^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinminiil NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiintE s nlll!lllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||!Itl!lll!lll!llllllllllllllllllll1l||||HI!limiliH STAD Voor de Haarlemsche rechtbank stond een 35-jarige expediteur uit Haarlem terecht, ver dacht van oneerlijke concurrentie. Zijn bestel auto's, waarmede hij verschillende diensten van Haarlem op andere plaatsen onderhoudt, zou den „listiglijk en bedrieglijk" dezelfde gele kleur en bijna hetzelfde embleem en denzelf den naam voeren als de autos van een con- curreerende onderneming, welke al veel langer de gele kleur, het embleem en den naam op haar auto's voert dan verdachte. Deze zaak heeft reeds verschillende phasen gehad. Eerst heeft de president van de Haar lemsche rechtbank in kort geding beslist, dat de kleur van de auto's moest veranderd wor den. Daaraan is in zooverre voldaan, dat de bestelauto's van verdachte van onderen bruin geschilderd werden, de rest bleef zooals ze was. Daarna heeft de concurreerende onderne ming verdachte voor de rechtbank aangespro ken om schadevergoeding, die haar tot een be drag van f 150 is toegewezen. Thans werd ver dachte strafrechtelijk vervolgd. Een chauffeur en de directeur van de con curreerende onderneming gaven als getuigen staaltjes van de verwarring, die de gelijkenis tusschen de auto's van de onderneming en van verdachte bij de cliënteele in de practijk deed ontstaan. Verd. verklaarde dat zijn auto's eerst groen waren. Toen nieuwe werden aangeschaft wer den die geel. Op last van den president zijn ze gedeeltelijk bruin geschilderd. Heelemaal over schilderen zou een beetje duur uitkomen, ver klaarde verd. De president merkte op: „Het ligt er maar aan wat in de toekomst duurder zal zijn!" Mr. Schimm van der Loeff stelde zich na mens de concurreerende onderneming civiele partij en vroeg een schadevergoeding van f 150. Verd. beweerde dat de auto's van zijn onder neming niet verwarrend gelijken op die van zijn concurrent. In ieder geval is dat zijn be doeling niet geweest. Slechts wilde hij zijn wa gens duidelijk doen uitkomen. De officier van justitie wees er op, dat het aantal expjediteurs taans legio is en als allen een kleur voor zich opeischen, dan zouden er geen voldoende kleuren op den regenboog zijn. Hier is echter bovendien embleem en naam ge lijkend. Spr. heeft verd. vervolgd op last van het Gerechtshof te Amsterdam, want zelf vond hij het een te dubieuze zaak om te vervolgen. De eisch was f200 boete subs, tien dagen hechtenis met toewijzing! der civiele vordering. De verdediger, mr. Silvain Groen, zette uit een, dat er groote verschillen tusschen de auto's zijn, en noodigde de rechters uit, per soonlijk zich hiervan te overtuigen door de auto's te gaan bekijken. Verd. heeft zijn perso neel nadrukkelijk opdracht gegeven geen pak jes bestemd voor zijn concurrent aan te nemen, waaruit al blijkt dat verd. niet de bedoeling heeft, zijn concurrent te benadeelen. Spr. con cludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 25 Februari. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond een echtpaar uit Velsen terecht wegens heling. Het is nog steeds een nasleep van de inbraak bij een weduwe te Velsen in den nacht van Pink steren 1936, waarbij een kistje met f 5000. wer dgestolen. Een der dieven, kostganger bij het echtpaar, zou van het gestolen geld een bedrag van f 400 hebben gegeven aan het echtpaar als betaling van achterstallig kost geld en schulden. Het echtpaar werd nu ver dacht van heling van de f 400. De kostganger werd als getuige gehoord en beweerde bij hoog en bij laag, dat de f 400 niet van den diefstal bij de weduwe afkomstig zijn. Hij weigerde te zeggen, waarvan het geld dan wel afkomstig was. Uit zijn koffers, die door de politie nog steeds niet in beslag genomen konden worden, zou het bewijs hiervan ge leverd kunnen worden. Dat is politiewerk om flit te zoeken, aldus getuige. Verdachte, de 70-jarige man, verklaarde, dat hij op Pinksteren 1936 f 400 heeft gekregen van get., die hem vertelde, dat hij zich niet ongerust behoefde te maken, want dat hij er niets mee te maken had, waar het geld van daan kwam. Verd. bekende voorts, dat hij na de arrestatie van den kostganger in de geheime bergplaats in de kamer van den kostganger een kistje met f 400 had gevonden, dat blijkbaar aan den kostganger toebehoorde. Zijn vrouw heeft het kistje bij een familielid in Duitsch- land „in veiligheid" gebracht. Ze begrepen wel, dat er iets met dit geld niet in orde was. Later is dit geld teruggehaald en gedeeltelijk in de huishouding gebruikt. Verdachte en zijn vrouw bekenden dat ze verkeerd hadden ge daan. De Officier van Justitie hield rekening met het vrij gunstige reclasseeringsrapport en eischte tegen ieder zes maanden gevangenis straf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Uitspraak 25 Februari. Het jaarverslag over 1936 werd onder dank zegging goedgekeurd. Aan de orde kwam een voorstel van het be stuur inzake keuringskosten 1937. Het bestuur stelde voor in het jaar 1937 in afwijking van het bepaalde in art. 19 van het reglement op den keuringsdienst, geen bijdragen van de aan geslotenen te heffen, als bedoeld in de le en 2e alinea van dit artikel. Met de „stichting bloem- bollensurplusfonds" is een overeenkomst geslo ten, waardoor deze stichting uit de heffingen, krachtens de saneeringsbepalingen, aan de ver- eeniging het bedrag zal verschaffen dat noodig is voor de uitvoering van den keuringsdienst. Dit voorstel van bovengenoemd fonds, aldus de voorzitter, heeft het bestuur dankbaar aan vaard en biedt voor de vereeniging vele voor- deelen, terwijl ook veel moeite, zooals het innen der keuringsgelden, bespaard wordt. Het be stuur legde er den bijzonderen nadruk op dat dit voorstel geheel in het belang der ver eeniging is, terwijl volle vrijheid blijft gehand haafd Naar aanleiding van dit voorstel werden nog eenige vragen gesteld, waarna het met al- gemeene stemmen werd goedgekeurd. De begrooting voor 1937 werd goedgekeurd. Bij de verkiezing van twee bestuursleden in de vacatures van wijlen Ant. Bergman en G A. Veldhuizen van Zanten, periodiek aftredend, weiden gekozen J. W. A. Lefeber, Lisse en A. Arentshorst te Sassenheim. De voorzitter memoreerde nog het overlijden van den heer A. Bergman, waardoor de vereeni ging een plichtsgetrouw en uitstekend bestuurs lid heeft verloren. Den heer Veldhuizen van Zanten werd dank gebracht voor het velé werk. dat hij in de vereeniging heeft verricht. Bij de rondvraag gaf prof. van Slochteren eenige interessante uiteenzettingen over bollen- ziekten en wel in het bijzonder omtrent het in bollen voorkomende „grijs", waarvan de onder zoekingen en bestrijding echter nog in een be ginstadium verkeeren. Z.H. Exc. Mgr. N. Stam, Apostolisch Vicaris van Kisoemoe, die 1 Maart wederom naar zijn missie in Afrika vertrekt, zal as. Zondag ter» bate zijner missie preeken onder alle H.H. Missen in de kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugeerstraat. Mogen de katholieken van Haarlem, en in het bijzonder alle parochianen van de H.H. Elisabeth en Barbara de nooden van den Bisschop en mede-parochiaan ten volle begrij pen en as. Zondag door hun royale geldelijke offers zijn zwaren zorgenlast verlichten. C. van P., los werkman te Heemstede, thans gedetineerd te Haarlem. Art. 246 W. v. Str. 12 maanden gev.straf, waarvan 6 maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar; aftrek prev. hech tenis, bijzondere voorwaarde; o. v. H. J. H. van E., kleermaker te Haarlem, thans gedetineerd te Haarlem. Diefstal. 5 mnd. gev.straf met aftrek prev. hechtenis; o. v. G. van D., winkelier te Katwijk aan Zee. Appèl overtr. Drankwet. 1 dag hechtenis; o.v. H. W. D., dienstbode te Haarlem, thans ge detineerd te Amsterdam. Diefstal. 6 maanden gev.straf met aftrek 3 maanden pref. hechte nis; o. v. G. J. J. M., schipper, te Stompwijk. Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. 14 dagen hech tenis, met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden; o.v. I. J. de L., monteur te Santpoort. Vrijspraak. 2. W. F. V., groentenhandelaar te IJmuiden. Vrijspraak. officieele opening te doen plaats hebben, wan neer de meisjes, die uit alle deelen des lands komen, wat meer ingewerkt zijn. De juiste datum van de opening is nog niet op te geven. Ter verbetering van ons overzicht van gister avond van de meditaties in de kerken van Haarlem en omstreken, deelen wij mede, dat Pater Gilbertus Lohuis O.F.M. niet mediteert 's Zondagsavonds, doch des Vrijdagsavonds te kwart over acht uur in de kerk van het Allerh. Harp van Jezus (Kleverpark?, Burgerlijke Stand Gehuwd: J. Jansen en N. Trmmers. De algemeene ledenvergadering van de Ver eeniging „De Narcis" werd te Lisse gehouden. De voorzitter stelde vast dat de vereeniging dankbaar op het algeloopen jaar kan terug blikken, gezien Het vele goede werk, dat zij heeft verricht, Spr. memoreerde het groote be lang van het werk van Prof. van Slochteren en zijn staf in het afgeloopen jaar, waarvan in het bijzonder werd genoemd de reis naar Ame rika in verband met de warmwaterbehandeling van ingevoerde narcissen, welke daar zou moe ten plaats hebben. Spr. wees er op hoe een ver- eischte warmwaterbehandeling aldaar nagenoeg gelijk zou staan met een invoerverbod en hoe practisch thans reeds schade wordt geleden door deze bepaling. De directeur van den keuringsdienst bracht verslag uit over 1936 waarin geconstateerd werd dat het aaltjesziek in sterke mate is vermin derd. Aan de vereeniging werd het keuren op gedragen door de Ned. Sierteeltcentrale van de verplichte inleveringen. Bij nadere informatie is ons gebleken, dat de meisjes van het Katholiek Internaat tot opleiding in huishoudelijke beroepen Maandag in het gebouw aan de Bloemhofstraat zijn ge arriveerd, waarna de cursussen onmiddellijk zijn begonnen. Het ligt in de bedoeling, de De beide gearresteerde commissionnairs in effecten, directeuren van het Provinciaal Ef fectenkantoor, geven een geheel andere lezing van het geval. Voor hen werkte als remissier A. T„ die vroeger te Amsterdam ook een bucketshop dreef. Deze bankier sloeg echter, na een inval van de justitie, op de vlucht. Hij nam de wijk naar Engeland en werd daar, op verlangen van de Nederlandsche autoriteiten, gearres teerd. Zijn uitlevering echter werd geweigerd, zoodat hij, na een uitvoerige procedure, in vrijheid werd gesteld. De man verliet Engeland en vestigde zich in België, waar hij zaken deea voor genoemd effectenkantoor aan de Keizers gracht. Zooals men weet is deze T., nadat hij ver schillende zaken voor zijn vrienden in Amster dam had gedaan, onlangs door de Belgische justitie gearresteerd en ook thans weer vraagt, de Nederlandsche justitie zijn uitlevering. In den tijd waarin hij voor het Provinciaal Effectenkantoor werkte zou hij aldus vei- klaren thans de beide gearresteerde compag nons van een Belgischen cliënt, wonende te Luik, een pakket aandeelen in betaling hebben ontvangen als betaling van een afgesloten premie-affaire. Instede van deze stukken aan de Amsterdamsche firma op te zenden zou hij ze, aldus beweren verdachten, hebben ver deeld tusschen zichzelf en zijn Belgischen handlanger. Op verzoek van T., die, gezien het arrestatiebevel, dat door de Nederlandsche Justitie tegen hem was uitgevaardigd, niet ovei de grens durfde komen, had het Amsterdam sche kantoor de ontvangst van de stukken aan den Luikschen cliënt bevestigd, ofschoon die stukken nooit in Amsterdam waren aangeko men. Toen de cliënt de stukken wilde omwïs selen, waartoe men in Amsterdam bereid was, kreeg men op het hoofdkantoor het bewijs van de door den remissier T. gepleegde verduiste ring. De Amsterdamsche firma, zoo verklaren zij verder, gaf zelf den Belg den raad eeu klacht tegen den remissier in te dienen en het kantoor nam alle maatregelen om de ver duisterde stukken te achterhalen, hetgeen voor de helft, ongeveer twintigduizend francs aan effecten, gelukte. Van dit resultaat werd, onder beschikking stelling der effecten, mededeellng gedaan aan den cliënt. Deze diende echter, behalve tegen den remissier T., ook tegen de houders van het Amsterdamsche kantoor een klacht in. Voorts beweren de beide gearresteerden, dat zij de nog ontbrekende stukken ook op het spoor zijn en dat deze zich vermoedelijk in Engeland bevinden. De stukken die thans door de justitie op het kantoor in beslaggenomen zijn, hebbenook weer een geschiedenis, waarbij zij ook het slachtoffer van een ontrouwen remissier zijn geworden. Die remissier, zekere G., had van een cliënt waardevolle aandeelen in ontvangst genomen. Een belangrijk gedeelte van die stukken had hij zelf te gelde gemaakt en slechts de incourante fondsen had hij naar Amster dam opgestuurd. De Amsterdammers hadden den cliënt het geredde deel onmiddellijk ter beschikking gesteld en het zijn deze stukken, welke thans bij den inval zijn aangetroffen en in beslag genomen. BERLIJN, 11 Febr. (D.N.B.) Het boven Noor delijk Berlijn verongelukte vliegtuig zou eer z.g. reis-toestel betreffen, zooals bij het Duit- sche luchtwapen in dienst zijn. Het toestel zou door een hevigen sneeuwstorm tegen een hoogspanningskabel gedreven en daardoor in brand geraakt zijn* De bemanning van vijf personen is om het leven gekomen; twee menschen van het trampersoneel werden door de sterkstroom draden zeer ernstig gewond. Een hunner is inmiddels overleden. VATICAANSTAD, 11 Febr. (Havas) Ter gelegenheid van de herdenking van het sluiten van het Verdrag van Lateranen zijn de bureaux van het Vaticaan gesloten en is de stad Rome met vlaggen getooid. Rijkskanselier Hitier heeft Z.H. den Paus zijn gelukwensch doen toekomen ter ge legenheid van de plechtige Pauskroning van den H. Vader, welke morgen wordt her dacht. Omtrent het wederom in bedrijf stellen van de schoenfabriek in Bunschoten, waarvoor de kansen eenige maanden geleden gunstig waren, vernemen wij, dat de raad van Bunschoten in een langdurige geheime zitting tot de conclusie is gekomen, dat de ingekomen voorstellen voor de gemeente niet acceptabel zijn. Niettegenstaande het feit, dat er met een groep, die de voorstellen deed, nog steeds con tact wordt gehouden, heeft men niet de over tuiging, dat binnenkort een bevredigend resul taat zal worden bereikt. Zooals bekend, werd deze fabriek indertijd met steun van den rijksdienst voor de uitvoering van de Zuiderzee-steunwet en met dien van de gemeente Bunschoten opgericht. (deze prijzen zijn tijdelijk) 3 pond Pinda's voor 25 ct. 7 roomversche Eieren a 4'/2 ct. voor 25 ct. 5 rollen Beschuit voor 25 ct. Iets nieuws, pakken Gortmout, smaakt lekkerder dan havermout, per pak 12>/2 2 pak Paneermeel, inhoudende to taal 1 pond 25 ct. 3 pond Bruine Boonen voor 25 ct. 3 pakken Maizena a 10 ct. voor 25 et. 2 pakken Macaroni a 15 ct. voor 25 ct. 2 pakken Javarijst a 15 ct. voor 25 ct. 2 pakken Silvo-cacao totaal 1 p. v. 25 ct. 3 blikjes zalm a 9 ct. voor 25 ct. 3 blikjes sardines a 10 ct. voor 25 ct. 2 potten augurken voor 25 ct. 2 potten haring voor 25 ct. 2 potten uitjes voor 25 ct. En tenslotte als speciale reclame; Spercieboonen per heel blik 17>/2 ct I Doperwt jes en wortelen (in een blik) Snijboonen le soort per heel blik 22',2 ct. per heel blik 26 ct. Bij aankoop van een half pond van onze bekende dessert-koffie Groenmerk 40 cent ontvangt U 2 ons Goudsche sprits a 12 cent geheel gratis. Wij helpen U goedkoop te leven Amsterdamschen Stadsschouwburg op 1 Decem ber 1935, tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en tot f50 boete. Het Gerechtshof achtte termen aanwezig om de straf, door de rechtbank opgelegd (f 50 boe te) te verhoogen. De procureur-generaal had f 50 boete gere- quireerd. PARIJS, 11 Febr. (Havas) De Intransigeant schat het aantal personen, dat door de ont ploffing te Avignon verrast en onder het puin bedolven werd, op twaalf. Twintig minuten na de ontploffing had men reeds vier personen, die min of meer ernstig gewond waren, geborgen. BOEDAPEST, 11 Febr. (D.N.B.) Het Hon- gaarsche Honvedgerecht heeft heden tien per sonen veroordeeld wegens spionnage ten voor- deele van een buitenlandsche mogendheid tot tuchthuisstraffen met een maximum van vijf tien jaar. Verder werd den veroordeelden le venslang verboden het Hongaarsch-Tsjechische grensgebied te betreden. Het Amsterdamsch Gerechtshof veroordeelde den jongeman W.S. wegens mishandeling van een agent van politie in functie, tijdens de ver- tooning van het tooneelstuk De Beul in den De Antwerpsche Zesdaagsche, die Don derdagavond geëindigd is, heeft een over winning opgeleverd voor het Nederlandsche koppel PijnenburgSlaats, dat een ronde voorsprong had op de Belgen Billiet Buysse en RonsseDepauw. Ook de morgen van den laateten dag van de Zesdaagsche te Antwerpen maakte geen uit zondering op den regel. Het was er al even rustig als op de andere ochtenden en alleen tegen den middag was het eenige vermeldens waardige feit, dat de Amerikaan Walthour moest opgeven. Crossley bleef toen alleen in de baan en lang behoefde hij niet te wachten. Immers, tegen twee uur gaf de Duitsche kop- pelgenoot van Pellenaars, Schoen, den strijd op en onze landgenoot vormde toen onmiddel lijk met den Amerikaan een nieuw koppel, dat met twee ronden achterstand begon. Des avonds om zeven uur was de stand al dus: Aan den kop: 1. BuvsseBilliet 159 punten; 2. PijnenburgSlaats 136 punten; 3. Rons.se Depauw 43 punten. Op één ronde: 4. LonckeDeneef 173 pun ten; 5. DeryckHuys 135 punten; 6. Meer- schaert—Verreycken 118 punten; 7. Guerra/— di Paco 94 punten; 8. Piet v. Kempen.Gulm- bretière 90 punten; 9. IgnatDiot 77 punten; 10. van Schijndelvan den Broek 59 punten; 11. PellenaarsCrossley 37 punten. Het werd toen langzamerhand stampvol. On danks de hooge prijzen stroomde het publiek de poorten van het sportpaleis binnen om toch maar vooral niets van den strijd te missen. Maar er was geen strijd te zien. Er werd wel in een stevig tempo gereden, maar de renners hielden elkaar te veel in het oog, dan dat een enkele poging om strijd te ontketenen succes zou kunnen hebben. De wedstrijdleiders pro beerden het toen met premies, maar strijd kwam er niet. Tegen half negen gingen de Hollandsche favo rieten Pijnenburg en Slaats er plotseling van door. Buysse-Billiet er onmiddellijk achter, maar het derde koppel, dat mede de kopgroep vormde, n.l. Ronsse-Depauw, ko nhet niet bij houden en in een minimum van tijd stond het een ronde achter. Pijnenburg-Slaats achtten nu hun kans gekomen. Zij lieten het niet bij deze eene ronde, maar met een alles overdonderende snelheid schoten zij weg. Buysse-Billiet konden het wieltje van het Nederlandsche koppel niet meer houden en toen was het pleit beslecht. Meteen was het weer rustig. Van dien tijd tot half tien, het moment, waarop de sprints van het laatste uur begon nen, was er niet de minste strijd. Bij een van deze sprints werd Loncke het slachtoffer van een valpartij, maar hij kon kort daarop weer verder rijden. Verschillende pogingen van Ronsse-Depauw, Billiet-Buysse en Guerra-di Daco om zich bij de leiders te voegen of misschien een ronde voorsprong op het Nederlandsche koppel te nemen, mislukten daar Pijnenburg-Slaats iedere verdachte beweging van hun rivalen in de kiem smoorden. In de achterhoede veranderde de stand nog al eens, met het gevolg, dat Van Schijndel- Van den Broek, die zich overigens in deze zesdaagsche uitstekend hebben geweerd, op de laatste plaats met vier ronden achter stand eindigden. Pellenaars, die met Crossley reed, moest tenslotte met de vijfde plaats op twee ronden achterstand genoegen nemen, ter wijl de Nederlandsche „koning der zesdaag- schen", Piet van Kempen met Guimbretière, de achtste plaats met drie ronden achterstand be zetten. Pijnenburg-Slaats hebben het Juiste mo ment aangegrepen om zich van de over winning te verzekeren. Zij konden slechts als eersten eindigen door een ronde op de overige koppels uit te loopen en zij zijn daarin op de hun eigen manier, d. w. z. schitterend, geslaagd. De eindstand luidde: 1. Pijnenburg-Slaats 154 punten. Op een ronde: 2. Billiet-Buysse 197 pnt; 3. Ronsse-Depauw 53 pnt. Op twee ronden: 4. Loncke-Deneef 181 pnt.; 5. Pellenaars-Crossley 57 pnt. Op drie ronden: 6. Deryck-Huys 141 pnt.; 7. Guerra-di Paco 122 pnt.; 8. Piet van Kempen Guimbretière 106 pnt.; 9. Ignat-Diot 92 pnt. Op vier ronden: 10. Meerschaert-Verreycken 127 pnt.; 11. Van Schijndel-Van den Broek. Pijnenburg-Slaats legden in totaal 3250,385 K.M. af. LONDEN, 11 Febr. (Reuter). Prof. Carlo Mal- lia, hoogleeraar in het handelsrecht aan de universiteit te Malta en Vincenzo Bonello, con servator van de afdeeling schoone kunsten in het museum te La Valette, zijn ontslagen om dat hun gedrag bij herhaling gevaarlijk is ge weest voor de Britsche belangen en onvereenig- baar met hun officieel ambt. Bonello onderhield betrekkingen met de Italiaansche propagandis tische organisatie, die het vorige jaar ontbon den is. RIJSSEL, 11 Febr. (Havas). Tweeduizend ar beiders in de aardewerkindustrie van Saint Amand zijn in staking gegaan, tengevolge van oneenigheid met de werkgevers over de kwestie van loonsverhooging, die noodig is geworden door de stijging van de kosten voor levenson derhoud. Op de valutamarkt ontwikkelde zich Donder dagochtend andermaal 'n vaste stemming voor buitenlandsche deviezen. Dit was voornamelijk het geval voor Ponden die wegens sterke vraag na het slot van gisteren van 8.95 7/8 een stij ging boekten tot 8.969.00. Onder leiding hiervan bewogen ook andere wisselkoersen zich op hooger niveau. De Dollar monteerde van 1.83 (vorig slot) tot 183—183%. Onder beurstijd 'bleef de stemming vrijwel on veranderd. De Dollar noteerde officieel 1.83 9/16, zoodat de waardevermindering van den gulden ongeveer 20 pet. bedroeg. Begrafenisstoeten hebben nu officieel voorrang, 't Getuigt van weinig eer bied bij sommige weggebruikers voor 's menschen laitsten gang, dat dit voorschrift in de wet moest komen! En omdat samenwerking en beleefd heid langs den weg voor veilig ver keer onmisbaar zijn, rekent de A. N. W. B. op tiw medewerking en op bw goede voorbeeld! MEXICO, 11 Febr. (Reuter.) Katholieke kringen in Mexico voorzien de mogelijkheid, dat het beleid van president Cardenas een verzachting zal brengen in de crisis van de Kerk tegenover den Staat, die in de laat ste zeven jaar een kerkelijk bestuur in Mexico onmogelijk maakte. President Cardenas heeft namelijk twee amb tenaren van het ministerie van Binnenlandsche Zaken een onderzoek laten Instellen naar den politieken moord op een vrouw en een kind, die na het bijwonen van een H. Mis in Vera Cruz neergeschoten werden. Uit het geheel® land rezen katholieke protesten tegen dezen overval, die een gevolg was van den katholie- kenhaat der autoriteiten van Vera Cruz. Men hoopt thans, dat Cardenas een wijzi ging van de wetgeving in Vera Cruz zal be vorderen, waardoor tenminste één priester op de 100.000 inwoners daar zal kunnen verblijven. De katholieke autoriteiten in Mexico zijn vah gevoelen, dat president Cardenas, zonde1 de radicale elementen te tarten, een liberal® politiek wenscht te volgen. BRUSSEL, 11 Febr. (Belga). In een gro®1 klooster te Champion nabij Namen is een he vige brand uitgebroken. De kapel is reeds eeIJ prooi der vlammen geworden; het vuur heef' de ziekeninrichting bereikt, waar een aanta1 zieken en ouden van dagen verpleegd worde11- Ook het nabijgelegen schoolgebouw is door be' vuur aangetast. De brandweer van Namen do®' haar uiterste best het vuur te bedwingen. BRUSSEL, 11 Febr. (Belga.) De brand in het klooster Champion nabij Namen is geblusch1' Slechts de kapel is verwoest. Slachtoffers zil'1 er niet te betreuren. LONDEN, 11 Febr. Volgens de „News Cbï°' nicle" heeft Hitier Goering opgedragen, hem te Londen te vertegenwoordigen bij de a.s. kronih^ van koning George VI. Ook baron Von Neural en de hertog van Saksen-Ccburg-Gotha, verwant is aan het Engelsche koningshuis, 21,1 len deel uitmaken van de Duitsche delegatie- BRUSSEL, 11 Febr. (Havas) De diefstal ytfl wapens in het kamp van Beverloo zou v' r(fit spionnagedoeleinden zijn geschied. Men wacht, dat naar aanleiding van deze zaak h' meer aan het licht zal komen. vef

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4