LINGERIE* WEEK F.Wisbfun Liffmaon SPORT EN WEDSTRIJDEN Kort en volledig door brood van Van der Linden Haarlem, 15 Febr. Staat van beleg it* Honduras MAANDAG 15 FEBRUARI 1937 Centrale Tandheelkundige Kliniek Kunsttanden en Gebitten ZIEKENFONDSTARIEF N.V. „GRANIT0" Fit en sterk AGENDA PREDIKATIES MGR. N. STAM Schitterende opbrengst der collecte ONEERLIJKE SIGAREN WINKELIER Ontdekkingen van de politie DE ERFPACHTSKWESTIE Vereeniging van Kleverpark- bewoners opgericht KAMER VAN KOOPHANDEL Ir. H. J. M. Bekkers neemt zitting voor het Grootbedrijf SPECIALE ETALAGE TOOTAL LlMBItlC zuiver egypt. kafoen, 80 c.M. br, f 0.75 TOILE DE SOIi: SORITA HEMBERG CRêPE DE CHINE LAVABLE CRêPE SATIN LAVABLE IN ALLE LINGERIE-KLEUREN Prijzen per Meter Koperen priesterfeesten te Driehuis BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK LIJNDEN ALLE GRANIT0- EN TEGELWERKEN Strak van lijn Soepel van prijs SANTPOORT VOGELENZANG IJMUIDEN DE HULDIGING VAN H. B. C. Programma van de Haarl. Radio- Centrale op Dinsdag 16 Februari District Noord-Holland VOETBAL StormvogelsV.S.V. 14 T. O. G.Zeemeeuwen 21 Ahrends V. C.Zandvoort 2I GoudaHillinen 61 TURNEN R. K. Sportvereenigingen Hercules en Winfried HENGELSPORT Concours Vrijstaande WIELRENNEN H. R. C. De Jonge Kampioen Federatie van biljartvereenigingen voor Uw werk Bioscopef» 16 Februari Bioscopen INSTELLINGEN ZAANDAM Berichten reeds geplaatst in een deel on vorige oplaag Groot aantal terechtstellingen? STAD Zondag heeft Z. H. Exc. Mgr. N. Stam, Apost.- Vicaris van Kisoemoe, in de kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat onder alle H.H. Missen gepreekt voor zijn nood lijdende missie, waarvoor Z. H. Exc. jaarlijks 50.000 te kort komt. Tien van de negentien missiestaties zou Mgr. daardoor moeten sluiten. De parochianen van den beminden bisschop hebben zijn nooden ten volle begrepen en offer den de schitterende som van 743. Vanzelfsprekend is de dankbaarheid van den missie-bisschop zeer groot! Moge katholiek Haarlem hem, óók wanneer hij op 1 Maart onze stad verlaten heeft, niet vergeten. Zaterdag verleende de Haarlemsche recherche assistentie bij een onderzoek, dat door de be lastinginspectie bij een sigarenwinkelier te dezer stede werd ingesteld. Toen de rechercheur den winkel binnenkwam, zag hij, dat de winke lier een pakje zocht te verbergen. Even later bemerkte de functionaris, dat de man het pakje uit een zolderraam naar buiten wierp. Bij onderzoek bleek het pakketje 76 pakjes siga rettenpapier te bevatten. De rechercheur wilde iets meer van de zaak afweten en onderzocht, of er nog meer verdachts te vinden was. Bij foulleering werd op den sigarenwinkelier een rijwielplaatje gevonden, dat blijkens de inscrip tie oorspronkelijk aan iemand anders had toebe hoord. De man beweerde, dat hij het plaatje van „een onbekende" had gekocht. Op het politiebureau kwam men echter al spoedig tot de ontdekking, dat het plaatje het eigendom was van een heer, die enkele maanden geleden op het politiebureau aangifte van diefstal had gedaan. De sigarenwinkelier is tot nader onder zoek op het bureau in bewaring gesteld. Men schrijft ons: In een der lokalen van Hotel „De Leeuwerik" was Zaterdagavond, op initiatief van den heer Th. van Haaren, een aantal eigenaars van de op erfpachtsgronöen gebouwde woningen aan den Kleverparkweg, nos. 166240 bijeengeko men, ter bespreking van wat gedaan zou kunnen worden tot verlichting van den zwaren last, dien de in 1922 aangegane erfpachtsverplichting hun in den tegenwoordigen tijd oplegt. De achtendertig huizen, hier bedoeld, werden in 1922'23 gebouwd door de gezamenlijke eige naars, die zich daartoe veveenigd hadden in de bouwvereeniging „Ons eigen Huis", welke ver eeniging, toen de huizen gereed gekomen waren en alle aan hun respectievelijke eigenaars over gedragen, werd ontbonden. De oorspronkelijk met de vereeniging aangegane erfpachtsover eenkomst voor het geheele terrein werd toen met medewerking van de gemeente gesplitst in 38 erfpachtsovereenkomsten met de verschil lende eigenaars. De canon werd vastgesteld op 6 pet. van de geschatte waarde van den grond. Was dat voor dien tijd een aannemelijke ren te, niemand heeft toen kunnen voorzien, hoe zeer de waarde van het geld zou terugloopen. Waar de Gemeente zelf door conversie harer leeningen, zich tegen een dergelijke waardever mindering heeft gedekt, had men mogen ver wachten, dat zij het ook billijk zou hebben ge acht, haar erfpachters eveneens van een lage- ren erfpachtscanon te laten genieten, vooral nu gebleken is, dat door de zware erfpachtslasten de opstallen op die gronden vrijwel waardeloos zijn geworden. Werd niet onlangs een der huizen van dit complex aan den Kleverparkweg, dat in 1922'23 een bouwsom had vereischt van 9500.en dat daarna nog aanmerkelijk was verbeterd, o. a. door het leggen van parketvloe ren op beide verdiepingen, in openbare veiling voor ƒ2100.verkocht? De Gemeenteraad heeft evenwel de vorige week de vermindering van den erfpachtscanon, waartoe door twee zijner leden een voorstel was ingediend, afgewezen, daarmee blijk gevend den nood der erfpachters niet te beseffen. Dezen kunnen zich daarbij echter niet neerleggen en als eerste gevolg werd in de bijeenkomst van Zaterdagavond in principe besloten, opnieuw onder den ouden naam „Ons eigen Huis" een vereeniging op te richten, die, eventueel in sa menwerking met andere dergelijke vereenigin- gen, een actie zal gaan voeren, om te komen tot een billijke regeling van de erfpachtskwestie. Een voorloopig bestuur van drie personen zal de eerste stappen doen. Deutsehl.sender. 3.20 Keulen. 4.20 Parijs Radio. 5.20 en 6.05 Brussel Vlaamsch. 6.50 Brussel Fransch. 7.20 Beromünster. 7.55 Keulen. 8.20 Brussel Fransch. 9.20 Droitwich. 9.35 Brussel Fransch. 10.20 Brussel Vlaamsch. 10.35 Boeda pest. 12.25 Toulouse. Progr. IV: 8.00, 8.20, 8.30, 8.40, 8.45 en 9.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of diversen. 10.35, 10.50, 11.05, 12.05 en 12.50 London Regional. 1.10 en 1.50 Droitwich. 2.25, 2.50 en 3.20 London Re gional. 4.50, 5.10, 5.35 en 6.20 Droitwich. 6.40 London Regional. 7.20 Brussel Vlaamsch. 7.50 London Regional. 8.20 Droitwich. 9.2*0 en 9.50 London Regional. 10.00, 10.30, 11.35 en 11.50 Droitwich. Progr. V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. BEROEMDE ORGANISTEN. I. SYDNEY TORCH: 1. Hotter than ever. 2. Hot dog. 3. Dance of the blue Marionettes. II. HAROLD RAMSAY: 4. Populair Melodies. III. HORST SCHIMMELPFENNIG: 5. Tanz Improvisatio- nen. IV. DAJOS BELA ORKEST: 6. Die Miihle im Schwarzwald, 7. Die kleine Patrouille, 8. Die Schmiede im Walde, 9. Nachtliche Heerschau. KüNSTLER ORKEST: 10. Im Klostergarten, 11. Kleinbahnfahrt, 12. Auf einem persischen Markt, 13. Matrosenstreiche. 8.0012.00 Diversen. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! Vandaag had de verkiezing plaats van een lid voor de afdeeling grootbedrijf van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken. Naar wij vernemen, is in de vacature G. J. Droste gekozen ir. H. J. M. Bekkers, directeur van de N. V. Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beijnes te Haarlem. Daar de heer Bekkers zijn benoeming zal aanvaarden, doet hiermede een katholiek zijn intrede in de afdeeling Grootbedrijf der Kamer, waarover wü ons van harte kunnen verheugen. Ir. Bekkers werd 14 Februari 1883 te Dordrecht geboren en kwam na zijn 6tudie te Delft in 1913 als ingenieur in dienst bij de firma Beijnes, in welk bedrijf hij in 1930 tot directeur benoemd werd In talrijke vereenigingen neemt de ge kozene een vooraanstaande plaats in. natuurzijde75 c.M. br. f 0.75 nieuwste dessins 80 c.M. br. f 1.20 natuurzijde90 c.M. br. f 1.55 natuurzijde90 c.M. br. f 2.75 In het Missiehuis te Driehuis vieren vandaag drie missionarissen van het H. Hart hun kope ren priesterfeest n.l. Pater Hendriks, missiona ris te Celebes, pater drs. N. van Doornik, stu- deerende aan de Universiteit te Amsterdam en pater C. v. d. Berg, prefect van de studie in het Missiehuis. De beide eersten droegen een H. Mis op voor de commuauteit, terwijl de prefect om 9.30 uur een plechtige H. Mis opdroeg met assistentie van pater v. Baar als diaken en pater v. d. Lindonk als sub-diaken. Vanmiddag hebben de studenten de jubilaris sen gehuldigd, terwijl in den vooravond het too- neelspel ,,'t Mirakel van Theophiel" werd opge voerd. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 075 per flacon. De directeur van het post- en telegraafkan toor te Haarlem brengt ter algemeene kennis, dat op 13 Februari aan het Valkenburgerplein hoek Torenlaan en aan de CésaV Francklaan hoek Berliozlaan te Heemstede brievenbussen zijn geplaatst. De lichtingen zullen plaats hebben op werk dagen om resp. 8 uur, 13 uur, 15.45 uur, 20.15 uur, 22.45 uur en 8.15 uur, 13.15, 16 uur, 20.30 uur en 23 uur. Op Zon- en Feestdagen voor beide bussen om 19.50 uur. Op Zondag 21 Februari geeft de muziekver- eeniging van P. T. T.-personeel „De Haarlem sche Postfanfare" een uitvoering in de Gemeen- telijkè Concertzaal alhier. Welwillende mede werking wordt daarbij verleend door de dames Lietje van Vliet, sopraan en Netty Vlessing, pianiste. Voorts zullen in deze uitvoering op treden de heer en mevrouw Louis en Polly Noiret. Ir. K. Volkersz zal voor de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde spreken over: „Amaryllis' op 16 Februari, 8 uur, Lion d'Or. Op 19 Februari wordt bij Brinkmann „Het leven der bijen", de Marofilm vertoond. „Die Spaeme-Sanghers" en Haarlems Vrou wenkoor geven o.l.v. Lieven Duvosel Woensdag 17 Februari een vocaal concert voor het Cen traal Comité van Werkloozen. Medewerking ver- leenen Hélène Ludolph (sopraan), Ans Stroink (alt), Michel Gobets (tenor), Otto Couperus (bariton) en Emmy van Eden (piano). Aan het kantoor der posterijen te Haarlem werd in den loop der maand Januari 1937 op spaarbankboekjes ingelegd f532.821,79 en te rugbetaald f 432.302,06. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 100.519,73 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 382. Eduard Verkade zal op de tiende bijeen komst van „Geloof en Wetenschap", Vrijdag 19 Februari, 8.15 uur, Stadsschouwburg, ver klaren en in fragmenten ten tooneele brengen „Hamlet", tragedie van Shakespeare. De kumstizaal Reeker aan den Wagenweg, al hier, exposeert van 13 Februari tot 6 Maart schilderijen, aquarellen en teekeningen door J. Gabriëlse en Marinus Henes. De tentoon stelling is geopend van 107 uur en 's Zon dags van 24 uur. De toegang Is vrij. Dezer dagen herdacht mejuffj;. Annie Hüneker het feit, dat zij 12 y2 jaar hare diensten als huisnaaister gegeven heeft aan de fam. Brandt, Kleverparkweg, Haarlem. Het was een echt feeis't voor de jubilaresse, die uit naam van de Ver. van Huisvrouwen de oorkonde ontving en recht hartelijk door mevr. Cohen Tervaert wera toegesproken, die haar namens mevr. Brandt de medaille voor trouwe dienstbetrachting over handigde. De afd. Haarlem der Vereeniging huldigde de jubilaresse en mevr. Brandt mei bloemen. Door een familielid is het stoffelijk overschot herkend van de vrouw, die Vrijdagavond in de Nieuwe Gracht is verdronken. Het bleek, dat de vrouw den laatsten tijd zeer zwaarmoedig was. Tijdens afwezigheid van de bewoners is Zon dagmiddag ingebroken in een woning aan de Roerdompstraat. De indringer is het huis bin nen gekomen door met een beitel de spanjolet van een keukenraampje te forceeren. Alles werd in de woning overhoop gehaald. Een geldkistje, dat in de linnenkast stond, werd opengebroken. Er wordt echter niets vermist. In Hillegom is men bereids begonnen met het losdekken der bollen. De lente komt reeds in het zicht. Door het hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is besloten, dat begin 1938 in het Krelagehuis, evenals in 1931, een winterbolbloemententoonstelling zal worden gehouden. Van 18 tot 21 Februari wordt in de groote zaal van hotel „Flora" te Hillegom door de St. Jozefsgezellen een groote jaarlijksche huisbroei- tentoonstelling gehouden. Voor het Centraal Comité voor Werkloozen wordt door het Mannenkoor „Die Spaerne- sanghers" en „Haarlems Vrouwenkoor" onder leiding van den heer Lieven Duvosel op Woens dagavond 17 Februari in de Gemeentelijke Concertzaal een concert gegeven, waartoe zullen medewerken Hélène Ludolph, sopraan; Ans Stroink, alt; Michel Gobets, tenor; Otto Cou perus, bariton en Emmy van Eden, piano. |l|||||lllllllllllllllllllllllllllillMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIII| Vincentius vraagt Wat V niet meer draagt. Heïp veel nood te keeren Met uw gebruikte kleeren. N. Groenmarkt 22 of telef. 11018 j| Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin|ll,E: De Strandweg in Zandvoort Zooals bekend werd in Mei van 't vorig jaar een plan bekend gemaakt, waarbij de Strand weg een grondige verandering zou ondergaan, welke ongetwijfeld een verbetering beteekenen zal. We schrijven nu half Februari en nog is men niet begonnen aan dit mooie plan. Bij in formatie is ons echter gebleken, dat men zeer spoedig aan dit werk zal beginnen, tenminste voor zooveel betreft de Noordelijke helft, waar zal komen een politiepost, kinderbewaarplaats, een heerengelegenheid en een fraaie trap naar Muluru. De Zuidelijke helft kan nog niet onder handen worden genomen, aangezien de be sprekingen met den eigenaar van 't talud nog niet geheel ten einde zijn. Binnenkort zal men de openbare aanbesteding van de werkzaamhe den aan den noordkant tegemoet zien. Geboren: J. F. H. KuiperLoerakker, d.; H. van NunenHooiveld, z.; J. Hamburgervan Os, d.; P BeekmanHiemstra, d.; M. van BockelSchmeller, z.; J. CobelensLoerakker, dochter. Overleden: W. A. BoonstraEveraars. 66 J., v. d. Vinnestraat; J. C. pickhard, 54 j, Witte Heerenstraat; H J. L. van Houten, 33 j., Ver- spronckweg; T. de Leeuw, 3 j., d. van R. de Leeuw, Gasthuisvest; M. E. Hangjasvan Schaik, 22 j., Romolenstraat; A. P. Boerlage, 84 j„ Zijlvest. KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 911 en 12, Dinsdagav. 6.308.30 Imbraak met diefstal in de R.K. kerk In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebro ken in de R.K. kerk alhier. Aan de wijze van werken kan men afleiden dat het dezelfde per sonen zijn geweest, die drie weken geleden ge tracht hebben hier hun slag te slaan, hetgeen toen evenwel mislukt is. Nu hebben ze wat meer succes gehad. Teneinde in de kerk te komen, hebben ze eerst een ladder gehaald uit het Pa tronaatsgebouw, dat daar in de onmiddellijke omgeving staat. Dit moest ook door inbraak ge schieden. Door het uitboren van het kozijn wist men daar het slot te forceeren om zoo in het gebouw te komen. De ladder is toen geplaatst tegen den uitgebouwden biechtstoel, vervolgens is een ruit uit het raam genomen en toen heb ben de dieven zich langs het raamkoord in het kerkgebouw laten zakken. Wederom door uit boring is de deur opengebroken, die naar de sacristie leidt en in dit lokaal zijn alle kasten onderzocht. Uit een kastje is een bedrag van ongeveer tien gulden aan centen (collectengeld) meegenomen. Langs denzelfden weg hebben de dieven zich wederom verwijderd. De gemeentepolitie van Haarlemmermeer heeft een zeer nauwkeurig onderzoek ingesteld. De schade, aangericht aan kozijnen en deuren, is grooter dan het ontvreemde bedrag. Bouw van een R.K. kerk in Badhoevedorp De voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van een katholieke kerk in het Badhoeve- dorp zijn in zooverre gereed, dat 24 Februari de aanbesteding zal geschieden. Het kerkgebouw zal een grootte hebben van ongeveer 600 zitplaat sen. N. BOERKOEL - OUDEGRACHT 46 - TEL. 14028 R.K. Volksbond De kring Santpoort van den R.K. Volksbond hield Vrijdag zijn jaarver gadering in „Zomerlust" onder voorzitterschap van den heer de Jong. De verslagen van penningmeester en secreta ris werden onder dank goedgekeurd. De aftredende heeren P. de Jong, N. Molen kamp en Ruedesueli werden herkozen. In de vacature D. Schijf werd gekozen de heer H. Meinders. Met groote meerderheid van stem men werd de heer de Jong tot voorzitter herko zen. Besloten werd in den a.s. zomer het eerste lustrum van den kring op feestelijke wijze te herdenken. Teleurstelling werd geuit over den gang van zaken in de werkverschaffing bij de rioleeringswerken in onze gemeente. Gewezen werd voorts op de Rome-reis in 1945. De geeste lijke adviseur, kapelaan van Rek, sprak nog 'n kort woord over den H. Vastentijd. Mooi succes. Aan onze plaatsgenoote mej. S. de Vries, die onlangs heeft deelgenomen aan het Groot Nationaal Solisten Concours, te Loos duinen en daar een eersten prijs behaalde, is thans de extra-prijs (een vergulde medaille toegekend voor het hoogste aantal punten in de afdeeling Uitmuntendheid. Deze medaille werd geschonken door de R.K. Harmonie St. Caecilia te Loosduinen. Het 25-jarig bestaan van V. S. V. Dat de Velseroordsche Sport-Vereeniging in de ge meente Velsen en daarbuiten gezien is, is Za terdagmiddag gebleken tijdens de receptie in Het Wapen van Velsen, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der club, die nu al jaren in de eerste klasse van den Kon. Ned. Voetbal- Bond speelt. De groote feestelijk versierde zaal was geheel gevuld. Tot de eersten, die kwamen gelukwenschen, behoorden de burgemeester, Mr. M. M. Kwint en de gemeente-secretaris, de heer M. K. Hof stede. Namens het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Voetbalbond opende de heer M. Sajet te Am sterdam. Er was een groote belangstelling uit sportkringen. Tijdens de pauze bracht de Harmonie Kunst na Arbeid een serenade e nahield de voorzitter, de heer K. Ebbeling, een toespraak, welke door In de groote zaal van het R. K. Verenigings gebouw werd het kampioenschap des avonds op genoeglijke wijze gevierd. Om kwart over negen heette de voorzitter, de heer J. v. d. Horst, in het bijzonder welkom de spelers van de kampioensploeg met hun dames, voor wie deze avond was georganiseerd. Ook de oud-voorzitter, de heer N. J. v. d. Linde, voerde het woord en zeide zeer ver heugd te zijn om het behaalde succes, temeer daar H. B. C. nog altijd oude herinneringen bij hem oproept, maar ook omdat hij het zich als een groote eer aanrekent, nu een van zijn zonen te hebben mogen zien werken om dit suc ces te behalen. Als voorzitter van het jubileumcomité noemde spr. dit kampioenschap een extra aanleiding voor de viering van het 35-jarig bestaan van H. B. C. in den loop van dit jaar. Met nog meer vrijmoedigheid deed spr. een beroep op allen om dit feest bijzonder te doen slagen, en dan vooral op de dames die straks geroepen zullen worden om haar medewerking te verlee- nen tot den verkoop van loten in den loop van den zomer. Spr. besloot met den wensch dat dit vierde afdeelingskampioenschap nu eens besloten zou worden piet een landskampioenschap. In den loop van den avond kwam nog binnen een hartelijk schrijven van de zustervereeniging T. Y. B. B., terwijl de voorzitster der support- stersvereeniging den aanvoerder een groote taart overhandigde. Progr. I: Hilversum II K. G. Frogr. II: Hilversum I L. G. Progr. III: 8.00, 9.05, 9.20 en 9.50 Keulen. 11.20 Droitwich. 11.50 Keulen. 12.20, 12.51, 1.20, 1.30, 1.50, 2.20 en 2.23 Brussel Vlaamsch. 3.05 DAMMEN T' G' voor 6611 handsgeval een penalty te nemen, welke door Molenaar werd gestopt. In het laatste kwartier redde Zeemeeuwen de eer door Fransen Sr., waardoor het einde kwam met 21. Voor de 1ste klasse competitie van den Ne- derlandschen Dambond (district Noord-Holland) speelde de Damclub „Haarlem" II te Haarlem tegen de Castricumsche Damclub I. De uitslag luidt als volgt: Damcl. Haarlem IICastr. Damclub I H. A. van AbsG. Sprenkeling 02 P. Mollema Jr.Y. Horjus 20 G. P. RoetF. Schenk 20 A. P. de Zwart—V. Koeman 11 H. J. RozijnP. Ruiter 02 G. M. EisingR. Stet 20 J. HartelR. Huisman 11 B. GabriëlC. Orij 20 J. H. BurghoutW. Baas 02 R. GroosW. Theunissen 02 Totaal 1010 Bovengenoemde vriendschappelijke wedstrijd werd gisteren te Umuiden gespeeld. Na spannenden strijd wonnen de bezoekers met 41. Met een invfuller voor den midvoor Terol, waarvoor G. de Wid meespeelde leed Zeemeeu wen een kleine nederlaag tegen T. O. G. Het veld was modderig en zwaar bespeelbaar. Beide partijen speelden voor rust een goede partij, maar de achterhoedes bleven steeds meester van het terrein. En de tweede helft kreeg men een ander spelbeeld en werd er aan beide zijden tamelijk forsch gespeeld. Ongeveer na 15 mi nuten, gaf de linksbuiten van T. O. G. zijn club de leiding. Zeemeeuwen pakte daarna nog iets vuriger aan, maar zonder succes. T. O. G. ver grootte zelfs zijn voorsprong, uit een aanval op het Zeemeeuwendoel. Toen een der backs een speler afhield, wist een andere voorhoede-spe ler den bal eerder te bemachtigen dan de keeper en hét was 20. Kort daarop kreeg Met een drietal invallers speelde Zandvoort, ondanks het modderige, zwaar bespeelbare ter rein, een goede partij voetbal, waarbij het jam mer genoeg niet een enkel doelpunt kon maken. Huyer als spil, A. Molenaar en A. Weber in de voorhoede, bestookten keer op keer het doel der tegenpartij. Kort voor de rust was de stand nog 00. Daarna maakte Ahrends V. C. kort achterelkaar twee doelpunten. In de tweede helft bleef Zandvoort een de monstratie-spel geven maar wist het doel maar niet te vinden. Geregeld werd het doel van Ahrends V. C. als het ware bekogeld. De scho ten van Luyting o.a. scheerden lat en paal, maar het net trilde niet. Ten laatste werd het tegen- punt door Ahrends V. C. zelf gemaakt. Toen de rust aanbrak met 'n 10 voorsprong voor Gouda, had Hillinen inderdaad nog een kans op tenminste een gelijk .spel, wanneer de zelfde taktiek was gebezigd. De groote fout van de blauw-witten schuilde in het veel te ver opdringen der achterhoede, zoodat Gouda bin nen de tien minuten na de hervatting drie maal langs de verzwakte achterhoede kon glip pen. Gouda was voor de rust sterk in den aan val, maar Van der Jagt keerde de .schoten op keurige wijze. De enkele Hillinen-aanvallen waren uiterst gevaarlijk, en eenmaal was de bal de doellijn bijna gepasseerd toen een Gouda-back op het kritieke moment ingreep. Ben onvoldoend wegwerken bezorgde Gouda hel eerste doelpunt dat de Hillinen-doelman niet kon stoppen 1—0. Na de rust had de thuisclub, door onoordeel kundig spel niet veel moeite om driemaal langs Van der Jagt te schieten. Hillinen was wel sterker, maar ook de Gouda-verdediging gaf geen pardon, en wist zelfs met forschs trappen den bal naar de voorhoede te retour neeren, en wederom scoorde deze beweeglijke aanval,slinie twee doelpunten. Ten slottx maakte E. Scholte eindelijk een tegenpunt, zoo dat Gouda met 61 won. De zege was ver diend maar zeer sterk geflatteerd. De besturen van bovengenoemde vereenigin gen verzoeken ons het volgende te melden. Op 25 Februari as. is er ledenvergadering voor de heeren turners om half negen in Huize „Domi" te Overveen. De bestuursverga dering is op Maandag 22 Febr. a.s., om half negen. Jansstraat 6. De dames worden er op attent gemaakt, dat de oefenstof voor de bondswedstrijden ontvan gen is en dat er a.s. Donderdag mede begonnen zal worden. De wedstrijden zijn te Amsterdam. Op Zondag hielden de vrijstaande hengel- sportvereenigingen van Haarlem en omstreken een groot concours op baars in de Ringvaart bij Bennebroek. Deelgenomen werd door dertien vereenigingen. De vangst was matig. In totaal werden 180 stuks baars verschalkt, welke ter plaatse weder te water werden gelaten. De uitslag was als volgt: 1. „Morgenrood", 32 stuks; 2. Sport na Strijd, 21 stuks; 3. R.K. V. C. de Forel, 18 stuks; 4. de Ruischvoorn, 17 stuks; 5. Morgenstond H. N.; 6. Vischlust;' 7. de Grundel; 8. de Vrije Hengel; 9. Dageraad H. st. de; 10, D.O.V.; 11. D. L.V.; 12. Dageraad H. N.; 13. Morgenstond H. st. de. Held van den dag was de heer R. v. d. Aar van .Morgenrood". De prijzen, welke bestonden uit bekers, kransen en medailles, werden des avonds in het clublokaal van „Morgenrood" uit gereikt. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag haar eersten rit voor de winter-competitie la ten verrijden over een afstand van 15 K.M. De uitslag is: A-klasse: 1. J. Smit, 26 min.; 2. W. Drog- trop; 3. W. Vonk; 4. J. Vonk. B-klasse: 1. F. Hoogland, 26 min. 2 sec.; 2. J. Munk; 3. H. van Dijk; 4. F. Jansen. C-klasse: 1. H. Tichelaar, 26 min. 3 sec.; 2. Wijers; 3. J. Jansen; 4. C. Bijster. Junioren: 1. K. Neeft, 29 min. 15 sec.; 2. de Groot; 3. Gerritse. De competitie der federatie van biljartver eenigingen van Haarlem en omstreken is thans ten einde. Alleen in klasse D moeten nog drie partijen worden gespeeld. De eindstand luidt als volgt: Klasse A Insulinde is kampioen Insulinde 11 5 6 29- -15 16 Vriendenkring 11 5 4 2 27- -17 14 Societ. Vr. Kr. 11 5 4 2 26- -18 14 T. O. G. 11 5 4 2 25- -19 14 Volharding 11 5 3 3 24—20 13 Excelsior 11 4 4 3 24—20 12 O. V. s. 11 2 8 1 22- -22 11 Excelsior (H) 11 2 5 4 18—26 9 Vriendenkr. II 11 1 6 4 19- -25 8 Telescoop 11 2 4 5 19- -25 8 Zandvoort 11 1 6 4 18—26 8 Flora 11 4 7 13- -31 4 Excelsior Klasse B Excelsior (H) 11 6 4 1 29—15 16 T. O. G. 11 4 7 28—16 15 Vriendenkr. II 11 5 4 2 26—18 14 Insulinde 11 4 4 3 24—20 1? Societ. Vr. Kr. 11 3 5 3 24—20 11 't Groenew. 11 3 5 3 21—23 11 Telescoop 11 4 3 4 21—23 11 Volharding 11 3 5 3 19—25 11 Flora 11 2 5 4 19—25 9 Zandvoort 11 2 4 5 18—26 8 A. D. O. 11 1 5 4 18—26 7 O. V. S. 11 3 1 7 17—27 7 Klasse C Societ. Vr. Kr. is kampioen Societ. Vr. Kr. 11 8 2 1 30—14 18 T. O. G. 11 7 2 2 29—15 16 Insulinde 11 6 3 2 29—15 15 Excelsior (H) 11 7 1 3 26—18 15 Telescoop 11 6 1 4 25—19 13 O. V. S. 11 5 2 4 24—20 12 Ond. Gen. 11 4 4 3 24—20 12 Volharding 11 3 4 4 19—25 10 Zandvoort 11 2 3 6 17—27 7 A. D. O. 11 1 3 7 15—29 5 Vriendenkr. II 11 2 1 8 13—31 5 Flora 11 1 2 8 14—30 4 Klasse D O. V. S. is kampioen O. V. s. 10 7 3 30—10 17 Vriendenkring 10 4 6 26—14 14 A. D. O. 10 5 3 2 23—17 13 't Groenew. 10 5 2 3 23—17 12 Ond. Gen. 10 4 3 3 23—17 11 Zandvoort a 9 2 5 2 19—17 9 Insulinde 9 2 5 2 19—17 9 De Doelen 9 2 3 4 15—21 7 Zandvoort b 9 3 6 11—25 6 •Telescoop 9 5 4 13—23 3 Vriendenkr. II 9 1 8 6—30 1 Gebouw „St. Bavo": Bestuur Melkhandel „St- Joseph", half 9: „Haarlems Zanggenot", 8 uur; Bestuur Grafische Bond, 8 uur; RK. Be volkingsbureau, 8 uur. Café-rest. Brinkmann: Kon. Ver. „Oost en West", 8.15 uur. Rembrandt-Theater: Lucien Baroux in A Jochie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater: Pola Negri in „MoskoU- Shangai", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „Het corps der Waaghal zen" en „Het geheim van Charlie Chan", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Filmac, 115 uur; Conrad Veidt in „Een vreemdeling kwam", 7 en 9-15 uur. Gebouw St. Bavo: „St. Caecilia" 8 uur; R. K- Rechtskundig bureau 8 uur; Chr. Groentenhan* delarenvereeniging 8 uur; Boekhoudcursus „St- Marcus" 8 uur; Personeel „St. Joannes de Deo" 8 uur; Gecombineerde besturen bouwvakbond 7 uur; Bestuur Kellners 2 uur ('smiddags). Hotel Lion d'Ou: Kon. Ned. Mij. voor Tuin" bouw en Plantkunde, 8 uur. Stadsschouwburg: Gerard Hengeveld, piano- en dansavond, 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Concert H.O.V., 8.15 uur- Rembrandt-Theater: Lucien Baroux in A Jochie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater: Pola Negri in „Moskou- Shanghai", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „Het corps der waaghalzen en „Het geheim van Charlie Chan", 2.30, 7 eh 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac, 115 uur; Conrad Veidu in „Een vreemdeling kwam", 7 en 9.15 uur- R. K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend» Parklaan 59, hoek Jans Weg, telefoon 10394. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe GracB' St. Elisabethvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 u"r' vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuü* Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk' dagen van 10—4 uur en op Zondagen van 13 tot 2 uur. Dr. van Lenser beantwoord werd. Br heerscht® een prettige stemming, veel goede wensch®11 werden geuit, die de voorzitter van V.S.V. eed voor een beantwoordde. Het zilveren feest is zondagavond doof de leden en hunne dames in het Patronaatsgc' bouw gevierd. }l RÜwieldieven gesnapt Het is de politie ge' lukt de hand te leggen op twee rijwieldieveb» beiden in de hoofdstad verblijf houdende. De hoofdstedelijke politie was er in geslaag" een rijwiel bij een opkooper in Amsterdam oi' te sporen dat in Zaandam bleek gestolen zfjn. Aanvankelijk heette het, dat hij de fiets ha° gekocht van iemand wonende op het Ezelspa1*' Toen de politie had uitgezocht, dat dit ee" verzinsel was, gaf hij op het van zijn zwage' gekocht te hebben. Doch ook dit bleek een legende te zijn. Na een scherp verhoor kwam aan het licht' dat beide personen er hun werk van maakte11 onbeheerde rijwielen weg te nemen en te ver' koopen. Beiden zijn van oorsprong Duitschers. 79 V-illen ter beschikking van de juistitie gestel11 worden. Verkeersongeval Op den hoek van de G<" dempte Gracht en de Westzijde, terwijl twe® luxe auto's elkaar passeerden, is Zondagmidd3^ een 13-jarig meisje van den heer Wit van Hanepad, dat niet spoedig genoeg weg kon K°' men, door een der beide auto's gegrepen. Zij kwam daarbij te vallen en kreeg zoodS* nige verwondingen dat vervoer naar het zie' kenhuis noodzakelijk werd geoordeeld. Naar nader vernomen wordt, Is de toesta11 van het meisje niet onbevredigend. Tuintjes voor werkloozen Met de tuint die verleden jaar aan werkloozen zijn uitgeg® ven, is zooveel succes behaald, dat besloten 1 dit jaar naast de 102 bestaande tuintjes e nog, door tusschenkomst van de vereenig111» „Volkstuinen Zaandam", een 80 a 90 uit geven. Zonder daaraan eenige publiciteit van betee kenis te hebben gegeven, hebben zich hiervo® ook weer bijna genoeg deelnemers gemeld. slechts een tiental personen zouden zich kunnen geven, maar dan zijn ook deze niet1" tuinen weer geheel bezet j De kosten hieraan verbonden, worden gehee_ gedragen door het „Werkloosheidsfonds Zaa11 streek". Gegadigden dienen zich op te geven aan a Arbeidsbeurs. Telescoop 2 strafpunten. MANAGUA, 13 Febr. (Reuter) Voor heel Honduras Is de staat van beleg afgekoIj digd. In het land zou volgens reizigers, per vliegtuig uit Tegucigalpa zijn aangekomcrl' een revolutionnaire gezindheid tot uitdrukkh1 zjjn gekomen. De leider der oppositie, Justo Umano, rfid met een honderdtal goedgewapende manne" op de Oostkust zijn geland, om den op' stand te ontketenen. Een aantal notabelen, onder wie vrouwe11' is, naar men verklaart, in de gevangen'® opgesloten. Verscheidene personen zoude" terechtgesteld zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2