Treffers en V.V.A. zetten hun opmarsch voort s Stemming laat over het algemeen nog al te wenschen over VOSTA EN V.V.IJ. DOOR DE LEIDERS GEKLOPT TOCH WORDT ER VAAK FEL GESTREDEN MAANDAG 22 FEBRUARI 1937 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Wilskracht slaat S.D.O. Onze Gezellen verliest van S.J.C. Leonidas verovert een punt op Santpoort Nieuwe successen van sommige staartclubs De Noor Birger Ruud bleek bij de te Chamonix gehouden wereldkampioen schappen ook nu weer niet te verslaan te zijn. Rechts boven zijn portret en daaronder de Noor in twee karakte ristieke spring houding en S.J.C. verrast met een groote zege Gevoelige nederlaag van Onze Gezellen WBSSSmlm - I De Deensche renner Falck Hansen bezig met zijn correspondentie tijdens de neutralisatie van de Rotterdamsche Zesdaagsche Wilskracht ontneemt S.D.O. beide punten Een 3- -1-zege der Amsterdammers in Bussum V.VA goed op dreef in IJselstein Een verdiende 41-zege op V.V.IJ. Richter klopt Scherens te Hamburg HOCKEY Fraai succes van het Ned. dameselftal De eerste, maar verdiende over winning op Duitschland ZWEMMEN Onze zwemsters terug uit Skandinavië Enthousiaste ontvangst te Amsterdam ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE BuysseBilliet en Schoen Pellenaars weren zich uitstekend Belangstelling valt sterk tegen Wie zijn de besten? Büliet y Pellenaars Het verloop van den strijd D.H.L. dwingt Spartaan een gelijk spel af Een futloos begin, maar een spannend einde Regenval en hoog water hebben gisteren in de IVCB-competitie nog al eenige stagnatie veroorzaakt, want vele terreinen moesten worden afge keurd, waardoor ongeveer de helft van de voor de eerste klasse vastge stelde wedstrijden niet kon doorgaan. Verrassingen van beteekenis zijn er eigen lijk niet te melden, al trekken van enkele af deelingen de verrichtingen van de staart clubs zeer de aandacht. Er vielen over het algemeen vrij normale uitslagen te boeken en hier en daar kwamen de leiders weer dichter bij het kampioenschap, zooals Tref fers in het Oosten en V.VA.. in West X. Geleen werkte zich in Zuid I uit de gevaar lijke zóne door een 21-zege op Chevremont, terwijl R.K.T.V.V. zorgde, dat de spanning in de onderste regionen van Zuid II weer geheel terugkeerde. De Tilburgsche club gaf nl. haai aanhang reden tot juichen door in Helmond toet 32 van Mulo te winnen. Voorts wonnen de Venlosche Boys van Schijndel. De Treffers hebben in het Oosten uit him laatste wedstrijden tegen V.D.Z. en Altior nog 6lechts een punt noodig om het kampioenschap te hernieuwen. Nu de leiders den moeilijken Wedstrijd tegen Vosta tot een goed einde heb ben gebracht de Enschedesche club verloor toet 42 kan men veilig aannemen, dat de titel ook dit jaar weer in Groesbeek terecht komt. Ook in deze afdeeling hebben de hekkenslui ters ziek uitstekend geweerd, want Altior won in Devëhter met 73 van de Lobitsche Boys en daar 's Heerenberg in Arnhem met 31 te gen V.D.Z. ten onder ging, zijn de kansen op redding voor de Deventer club weer een heel Stuk gestegen. In West I gaf V.V.A. V.V.IJ. geen kans, want de club uit Amsterdam-Noord keerde met een 41-overwinning uit Uselstein terug, V.V.A. heeft nu nog als V.V.Z. eveneens blijft win- hen vier punten noodig uit drie wedstrijden, h.l. thuis tegen E.MM. en De Meer en uit te gen Wilskracht. Laatstgenoemde club behaalde gisteren in Bussum een 31-zege op S.D.O., Zoodat de blauw-witten een goede kans hebben om als derden te eindigen. De Rotterdamsche clubs veroverden gisteren In Wast II elk een punt, hetgeen natuurlijk Vooral voor Leonidas van belang was. Deze club, die bij Santpoort op bezoek was, vergroot te door het 33 gelijk spel haar voorsprong op G.D.A., dat de rij sluit, tot drie punten. Ook toet S.J.C. was dit het geval, want de Noord- Wij kers boekten een fraai succes door Onze Gezellen met 61 te kloppen. Spartaan heeft geen volledige revanche kun- hen nemen op D.H.L. voor de indertijd in Delft geleden nederlaag, want de Rotterdammers tooesten thans thuis met een 22 gelijk spel genoegen nemen. De wedstrijden: Sittardsche Boys—Kimbria, Valkenburg—R. K. V. V. L., R. K. O. N: S.— E. K. N. A. C., BrabantiaDongen, Emos Quick, S. D. O. U. C.—Vogido, H. M. S.—Volen- dam, De Meer— T.Y.B.B., V. V. Z.E. M. M:, Excelsior—H. B. C. gingen wegens terreinaf- keumg niet door. Sitt. Boys Eerkrade E.K.V.VX,. Valkenburg Geleen Eimbria Laura Chevremont E.K.O.N.S. R.K.N.A.C. 13 3 3 7 9 24—32 Zuid II. Brabantia 13 10 2 1 22 44—16 Venl. Boys 13 8 1 4 17 30—30 Schijndel 17 7 3 7 17 33—26 Wilhelmina 13 7 2 4 16 25—26 Venl. Boys 12 7 1 4 15 29—30 Dongen 15 6 3 6 15 39—37 Kolping 14 5 3 6 13 36—35 S.V.B. 12 4 4 4 12 17—16 Best Vooruit 16 4 4 8 12 37—41 Mulo 14 4 2 8 10 30—36 R.K.T.V.V. 15 3 2 10 8 28—51 Oost. Treffers 16 14 0 2 28 58—24 Vosta 16 11 2 3 24 45—28 Vogido 14 8 2 4 18 36—24 Lob. Boys 15 7 2 6 16 35—39 Emos 14 5 4 5 14 22—24 Quick 14 5 2 7 12 39—39 V.D.Z. 14 4 3 7 11 28—36 S.D.O.U.C. 13 4 2 7 10 26—29 's Heerenberg 15 3 1 11 7 26—55 Altior 15 2 2 11 6 30—47 West I. V.V.A. 15 13 1 1 27 46—17 V.V.Z. 14 10 2 2 22 38—n Wilskracht 15 7 4 4 18 29—24 T.Y.B.B. 15 7 3 5 17 36—22 Volendam 13 6 2 5 14 30—23 V.V.IJ. 13 4 2 7 10 36—32 De Meer 12 3 2 7 8 28—40 S.D.O. 14 3 0 11 6 21—58 H.M.S. 9 2 1 6 5 21—32 EM.M. 12 2 1 9 5 2443 West II. H.B.C. 16 13 3 0 29 72—22 Spartaan 16 9 3 4 21 51—27 Santpoort 15 9 1 5 19 49—33 D.H.L. 16 8 3 5 19 39—37 Excelsior 15 6 3 6 15 46—51 Onze Gezellen 15 6 1 8 13 35—46 Graaf Willem 15 5 1 9 11 33—50 Leonidas 15 3 4 8 10 33—45 S.J.C. 15 4 2 9 10 32—49 G.DA. 16 1 5 10 7 20—50 Zuid I. 13 8 2 3 18 35—26 15 8 2 5 18 26—19 12 7 2 3 16 21—12 13 7 0 6 14 39—29 15 5 3 7 13 27—39 12 5 2 5 12 25—25 13 4 4 5 12 23—27 15 6 0 9 12 26—26 14 5 1 8 11 29—39 S. J. C. heeft den sterken wind in den rug en als beide ploegen wat zijn ingespeeld trek ken de S. J. C.-ers steeds goed samenspelend ten aanval. C. v. d. Berg geeft spoedig met een goed gericht schot via den paal zijn club de lei ding, 10. Aangemoedigd door dit doelpunt trek ken de gastheeren er weer tusschen uit. Ruigrok weet uit moeilijke positie den voorsprong weer te vergrooten, 20. Na den aftrap geeft S. J. C. opnieuw den toon aan. En als C. v. d. Berg een voorzet krijgt van links bedenkt hij zich niet zoodat de keeper opnieuw gepasseerd wordt, 30. Onze Gezellen weten het spel even te ver plaatsen, maar het is te kort om succes te heb ben, zoodat de achterhoede der thuisclub ge makkelijk kan ingrijpen. En als S. J. C. weer ten aanval trekt, maakt C. v. d. Berg er met een hard schot 40 van. Na de thee neemt Onze Gezellen het initia tief even in handen maar het wil in den Haar- lemschen aanval niet vlotten. Bij een S. J. C.- aanval geeft Ruigrok Th. v. d. Berg de gelegen heid den stand op 50 te brengen. De achterhoede van S. J. C. krijgt het nu hard te verantwoorden. De Haarlemmers komen ge weldig opzetten. Als v. d. Berg te lang met den bal blijft loopen, wordt dit bestraft waardoor de stand 51 wordt. Verder leveren de aanval len der gasten evenwel geen succes op. Tenslotte brengt Ruigrok den eindstand op 6—1. t: 1 De eerste aanvallen zijn voor SDO, waarbij een goede kans om de leiding te nemen ver loren gaat. Wilskracht neemt vervolgens den aanval over en het blijkt, dat de SDO-verdedi- ging niet geheel zeker van haar zaak is. Een scherpe voorzet van Spiekerman stelt Grimsberg in staat om den gasten de leiding te geven (01). Wilskracht blijft daarna in het offen sief en vergrvot den voorsprong uit 'n elfmeter- schop (03). SDO dringt de Amsterdammers daarna geheel terug, doch de Wilskracht-ver- dediging handhaaft zich uitstekend. Een goede aanval van den Bussumschen linkervleugel wordt met een scherpen voorzet besloten, waarbij La- keman fraai inkopt (12). SDO blijft sterker, ofschoon Wilskracht met zijn snelle tegenaan vallen zeer gevaarlijk is. Na de rust herneemt SDO het offensief, doch succes komt aan de andere zijde als Dorenstou- ter bij een scrimmage in het SDO-doelgebied het leder in het net plaatst Cl3). De thuis club stelt alles in het werk den achterstand in te halen, doch de Wilskracht-verdediging geeft hiertoe geen kans. Het einde komt met een 31 overwinning voor Wilskracht. V. V. A. heeft den ongetwijfeld zwaren wed strijd tegen V. V. IJ. tot een goed einde ge bracht en verdiend met 41 gewonnen. De thuisclub was gehandicapt door het ontbreken van v. Bagum, terwijl de midvoor J. v. d. Hoogen wegens een onwillige knie vlug na den aanvang vervangen moest worden. Twee van de beste spelers waren dus absent. V. V. A., dat den sterken wind tegen had, begon ter stond met fraaie aanvallen, die de verdediging der gastheeren volop werk gaven. Toen de eerste stormloop was doorstaan, liet ook V. V. IJ. zich danig gelden en kreeg de strijd een gelijk opgaand karakter. Na 25 minuten kwam het eerste doelpunt voor de bezoekers. Moes en Tushuisen kwamen vlak voor doel te vallen, waarbij laatstgenoemde juist nog de kans kreeg, het leder over de doellijn te wippen. (01). Na dit doelpunt deed V. V. IJ. zeer gevaarlijke aanvallen, doch succes kwam aan de andere zijde, toen Tushuisen profiteerde van een iets te vroeg uitloopen van doelman Moes. Even daarna benutte dezelfde speler een goeden voorzet van links. (03). Vlak voor rust scoorde Oostrom met een hard schot een tegen- punt. De tweede helft opende met een heftig offen sief van V. V. IJ., dat geruimen tijd bleef aan houden. De verdediging der bezoekers was even wel prima op dreef en langzaam maar zeker werkte V. V. A. zich weer in de meerderheid. Bij de afwerking van de aanvallen werd echter geen voldoende rekening met den wind gehou den en het schot faalde veelal. Toch kwam er voor de gasten nog een doelpunt bij, vlak tegen het einde, toen doelman Moes even over de lijn het leder stopte. De eindstand werd daar' door I4. Te Hamburg zijn Zondag voor 7000 toeschou wers internationale wielerwedstrijden gehouden, waarbij de Duitsche kampioen Richter in den wedstrijd om den sprintprijs van Hamburg met 13 punten de eerste plaats wist te bezetten voor den Belgischen wereldkampioen Scherens met 10 punten.-Merkens eindigde met 8 punten op de derde en de Zwitser Dinkelkamp met 5 pun ten op de vierde plaats. Voorts werd er een stayerswedstrijd gehouden over drie manches van resp. 30, 20 en 30 K.M. Onze landgenoot Van Hoek, die hierin uitkwam, moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. Winnaar werd de Belg Ronsse voor den Duit- scher Lohmann en den Zwitser Gilgen. Voor de eerste maal in de geschiedenis van het dames-hockeyspel hebben de Ne- derlandsche speelsters een overwinning op Duitschland behaald, een zege, waarvan de waarde hoog mag worden aangeslagen, om dat zij op vreemd terrein behaald is. Bo vendien is de overwinning volkomen ver diend, zoodat er alleszins reden tot juichen is. Het begin van den gisteren te Frankfort ge speelden wedstrijd, welken de onzen met 31 wonnen, was voor onze landgenooten zeer suc cesvol. Uit een voorzet van mej. Leeuwenberg schoot mej. Terwindt in, het schot werd ge stopt, de bal kwam bij mej. van Bueren, weer werd ingeschoten, doch wederom kon de ver dediging der Duitsche dames den bal keeren. Er werd echter verkeerd weggewerkt en zoo kon mej. Teilegen het eerste doelpunt maken. Het tempo werd aan beide kanten vrij hoog opgevoerd en alhoewel het veld niet gemakke lijk te bespelen was, bleken de Hollandsche dames zich het beste aan de omstandigheden aan te passen. Voor de rust werd niet meer gescoord, zoodat de Hollandsche dames de tweede helft met een I0 voorsprong aanvingen. Na de pauze beging onze verdediging na tien minuten spelen een fout en de push van mej. Mauritz had een doelpunt tot gevolg (11). Het Nederlandsche elftal liet zich echter niet ontmoedigen en enkele min. later gaf mej. Tel- legen na een corner onzen landgenooten op nieuw de leiding. Vijf minuten voor het einde bracht een mooi doelpunt van mevr. de Ruiter —Hofland den eindstand op 31. De Gooi- speelster besloot eem fraaien ren met een hoog schot in den hoek, onhoudbaar voor de Duit sche doelverdedigster. In het Nederlandsche elftal waren geen zwakke plekken te ontdekken. Gedurende den geheelen wedstrijd werd met groote geest drift gespeeld, het samenspel was goed, er werd snel afgegeven en goed geschoten. Inder daad was het Nederlandsche elftal beter dan de Duitsche ploeg, hetgeen door Duitsche officials volmondig werd toegegeven. Het Nederlandsche elftal zag er als volgt uit: Doel: Andreas (BDHC). Achter: Roos (BDHC) en Rollin Couquerque (HOC). Midden: de Vletter (BDHC). Vreede (Rood Wit) en Broese van Groenau (Kieviten). Voor: Leeuwenberg (Rood Wit), Terwindt (Amsterdam), van Bueren (BDHC), Tellegen (HHYC) en de Ruiter—Hofland (Gooi). Het was Zondagavond op het vierde perron van het Centraal Station te Amsterdam een buitengewone drukte. Tientallen meisjes, waar van velen met bloemen, wachtten er op den in ternationalen trein uit Duitschland. Het waren zwemsters, leden van A. D. Z. en Het IJ, club- genooten van Nida Senff, Jopie Waalberg en Tini Wagner, die hun tournée door Scandinavië beëindigd hebben en wier komst zij thans ver beidden. Verder waren er ouders en familie leden en enkele bestuursleden van den K. N. Z. B., die de meisjes wilden verwelkomen. Om ongeveer kwart over zeven rolde onder veel gejuich de trein binnen. Portierraampjes werden opengesmeten en even later verschenen de vroolijk-lachende gezichten van Nida Senff,' Jopie Waalberg, Tini Wagner en de leidster mevr. S. de Dood—Koenen. Er werd geroepen, gewuifd en gelachen en heel het perron was vol rumoer. De bloemen gingen in andere handen over, omhelzingen volgden en iedereen droeg het hare bij om de ontvangst een sfeer van har telijkheid te geven. Er was natuurlijk te weinig tijd om veel van de bevindingen van de zwemsters te weten te komen, maar enthousiast waren ze zeker. Het was een prachtige tournée geweest, ver telde mevr. de Dood. De resultaten waren wel even een teleurstel ling geweest, omdat men te zeer gewend was ge raakt aan de superioriteit van Nida Senff op het nummer rugslag. Maar de overwinningen van Ragnhild Hveger waren en dat wilde Nida nadrukkelijk vaststellen volkomen verdiend. „Ik ben wel erg verkouden geweest," zei onze Olympische kampioene, „maar het zou kinder achtig zijn om te beweren dat het daaraan lag. Ik heb goed gezwommen en mooie tijden ge maakt,- maar Ragnhild zwom harder dan ik en daar gaat het om. Ze is ontzettend snel en als ze zoo blijft doorgaan, dan kan ik haar niet aan." „Dus we krijgen geen revanche?" vroegen we. „Dat beweer ik niet," lachte Nida. „Ik pa eerst wat uitrusten en dan zal ik me extra-trainen, want er is veel kans dat Ragnhild Hveger begin Mei naar Nederland komt. En in Nederland zou ik haar toch wel weer graag verslaan." De verkoudheid had ook Jopie Waalberg te pakken gehad en zij was twee dagen ziek ge weest. Dat zij desondanks een overwinning had weten te behalen, vond ook mevr. de Dood een feit van beteekenis. Zij achtte Jopie nog niet op volle kracht en meende dat ons land op dit nummer in haar een zeer sterke vertegenwoor digster zal krijgen. Naast de bewondering voor het phenomeen Hveger, had mevr. de Dood ook lof voor het zwemmen van Inge Soerensen en de Deensche Christensen, die beiden tot de sterkste Europee- sche krachten behooren. Trouwens behalve Ne derland is er geen land met zulk een zwemtoe- komst als Denemarken. De resultaten over het geheel genomen, ook die van Tini Wagner, achtte mevr. de Dood allesbehalve ongunstig. Al hebben enkele neder lagen ons verrast, dat wil niet zeggen dat de Nederlandsche meisjes aan kracht hebben inge boet. Wanneer men integendeel verstandig han delt en iets uit deze tournée leert, dan zal slechts een verdere vooruitgang het gevolg zijn. Want de Nederlandsche meisjes blijven terdege mee tellen, De koppels schijnen eindelijk nu ingere den te zijn, na de drie eerste dagen en nachten van de tweede Rotterdamsche Zesdaagsche. Het heeft geruimen tijd geduurd alvorens BuysseBilliet, SchönPellenaars en Falck HansenGrundahl den juisten vorm wisten te vinden, maar na drie dagen is de machine toch gesmeerder gaan loopen. Waren het de eerste dagen de gebroeders Vroomen en de beide van Kempens die den toon aangaven, daarna kwamen de anderen meer aan bod en zoo zagen we Zondag middag BillietBuysse in schitterende con ditie de anderen op de proef stellen, terwijl Zaterdagnacht SchönPellenaars den toon aangaven. Er is over het geheel genomen tot dusverre toch wel de noodige strijd geleverd. De inzet was prima; Vrijdagavond maakten we een spannend duel mee tusschen de gebroeders Vroomen en het overige veld; Vrijdagnacht waren de rolletjes omgekeerd, viel het geheele veld aan en moesten de gebroeders Vroomen de vlag strijken. Zaterdagavond en -nacht was voornamelijk door de matige belangstelling, de stemming maar steeds niet te vinden temid den van de renners; ook de valpartijen werk ten daaraan mee. Maar Zondagmiddag namen de renners re vanche voor den kalmen Zaterdag, want toen de zaal door duizenden gevuld was, werd er tot tweemaal toe gejaagd op een wijze, die werke lijk bewondering afdwong. Er waren twee felle jachten, waarin geen en kele ronde cadeau werd gegeven, waarin de renners vochten van begin tot einde om aan den kop te komen, waarin elke duimbreedte van de baan fel werd betwist en de renners het laatste restje energie uit hun lichaam haalden om aan de talrijke demarrages van de tegen standers weerstand te kunnen bieden. En ook Zondagavond en -nacht is er weer gestreden, dat het een lust was, al werkten ook toen de leege tribunes niet mee, al was er ook op dezen derden avond heel wat noodig alvo rens de renners in de gewenschte stemming konden komen. Wanneer men ons nu de vraag zou stellen, welke renners tot dusverre de besten waren, dan zouden wij het antwoord schuldig blijven. Want, zooals wij reeds zeiden, de prominente koppels hebben hun ups en downs gehad, geen enkele ploeg is daaraan ontkomen en wanneer men dacht, dat bijv. de Van Kempens weer de sterksten waren, dan wierpen BuysseBilliet in een volgende jacht deze theorie over boord en deden weer later SchönPellenaars ons van gedachte veranderen. We kunnen op dit moment alleen dit zeggen. De Van Kempens, BillietBuysse, SchönPel lenaars, Falck HansenGrundahl, zij zijn aan elkander gewaagd, zij geven elkaar absoluut niets toe en van een eventueelen winnaar is nog niets te zeggen. Gevaarlijke outsiders zijn Van Schijndel Van den Broek, de weer keurig rijdende Van der Ruit, die gekoppeld is aan Charlier, de beide broers Vroomen, die na de hevige in spanningen in den eersten nacht thans aan een flinke depressie onderhevig zijn en ZimsKüs- ter, de stugge Duitschers. Ook de renners van deze tweede categorie maken kans op de eere plaats, al staan hun aandeelen natuurlijk niet zoo hoog genoteerd als die van de eerste groep. Resteeren dus BakkerKremers, die nu ook den weerslag ondervinden van de schitterende prestaties, de energieke pogingen, die zij de eerste dagen aan den dag legden. Bakker en Kremers hebben thans afdoende bewezen uit het goede hout te zijn gesneden en in de toe komst zal men deze namen nog vaak tegen komen. MatenaHeslinga hebben zich na een ietwat zwak begin tot dusverre uitstekend geweerd. Zij zijn er vooral den derden dag goed ingeko men en weren zich best. Al zijn beiden geen Pijnenburg of Wals in den dop. WalthourCrossley, de beide Amerikanen, die de attractie moesten zijn van de tweede Rot terdamsche Zesdaagsche, hebben met veel pech te kampen gehad gedurende de eerste drie da gen. Walthour, die speciaal een contract van de New-Yorksche Zesdaagsche liet loopen om in Rotterdam, zooals hij zei, met de overwinning te gaan strijken, had reeds voordat hij startte pech, doordat hij sukkelde met een abces, waar- door hjj later zelfs op dokters advies rust kreeg. Hij schijnt echter thans in zooverre weer ge nezen te zijn, dat Walthour weer mee kan rijden en met Crossley zijn kans kan verdedi gen. Wij zijn benieuwd of deze renners hun op marsch naar de kopgroep in de laatste dagen nog weten door te zetten. In den loop van den nacht van Zaterdag op Zondag hadden de van Kempens kans gezien een ronde op de anderen uit te loopen, zoodat zij toen alleen aan den kop lagen. Zondag middag moesten zij de leiding echter afstaan aan de Belgen BillietBuysse, die met Schoen Pellenaars op de rest van het veld een ronde voorsprong wisten te nemen. 's Middags was de belangstelling nog al mee gevallen, maar 's avond? bleek deze weer tegen te vallen. Het Rotterdamsche koppel Hellemons Gielliet was inmiddels wegens te grooten achterstand uit den strijd genomen, iets wat later eveneens met het koppel Middelkamp Boeyen het geval was, daar Middelkamp door zijn bij een valpartij opgeloopen verwondingen van verder rijden moest afzien. Tijdens de sprints van tien uur kwam er leven in de brouwerij en in de nu volgende jachten onderscheidden zich vooral BillietBuysse, SchoenPellenaars en de gebr. van Kempen. Ook de Amerikanen bleken zich weer echt op het kleine baantje thuis te voelen. Zij lieten tal van prachtige staaltjes zien. Om een uur ontstonden nieuwe jachten, waar in van den Broek en Walthour de leiding had den. Ook de andere rijders kwamen toen los, zoodat het veld geheel uit elkaar kwam te lig gen. Er werden door een aantal koppels ron den genomen, maar toen de jacht bedaard was, hadden SchoenPellenaars en BillietBuysse nog steeds de leiding. De Amerikanen hadden zich echter iets naar boven weten te werken, terwijl ook van den Broekvan Schijndel een ronde wonnen. De sprints van twee uur werden dezen nacht op tijd verreden. De stand om half drie was: Aan den kop: 1. BillietBuysse 168 pnt. 2. SchoenPellenaars 49 pnt. Op een ronde: 3. Gebr. Hansen 117 pnt. 4. Gebr. van Kempen 102 pnt. 5. Van der RuitCharlier 84 pnt. 6. Van Schijndel—van den Broek 52 pnt. Op twee ronden: 7. ZimsKuester 53 pnt. Op drie ronden: 8. Gebr. Vroomen 111 pnt. Op vier ronden: 9. Bakker—Kremers 51 pnt. 10. MatenaHeslinga 24 pnt. 11. WalthourCrossley 11 pnt. Toen was het evenwel afgeloopen en tot de neutralisatie gebeurde er niets bijzonders meer. In de eerste helft heeft het spel weinig span nende momenten. Aanvankelijk is Spartaan iets sterker, doch langzamerhand weten de gasten zich wat los te maken. Antoniussen, die bij Spar taan op de midvoorplaats debuteert, is zeer slecht op dreef en verknoeit meerdere mooie kansen. De D.H.L.-debutant Visser, valt aan vankelijk evenmin op, doch komt er in de tweede helft beter in. Iets spannender wordt de wedstrijd als C. Alsemgeest na een voorzet van Lansbergen doorbreekt en voor Venrooy on houdbaar inschiet. Het spel gaat nu wat vlugger op en neer. Als Venrooy voor de tweede maal gepasseerd wordt, annuleert de scheidsrechter dit doelpunt wegens buitenspel. In de tweede helft komt Spartaan flink op zetten. Nadat de Geer en A. Mentink eenige malen rakelings over of naast geschoten heb ben, is het de laatste speler, die beide keeren uit een voorzet van Wagepmakers eerst de par tijen op gelijken voet brengt en daarna zijn club de leiding geeft. Dit is den Delftenaren al te bar. Een snelle ren van C. Alsemgeest, een through pass van Blom, een schot en de stand is gelijk. D.HXi. raakt echter spoedig overspeeld, waar door een flinke druk op het Delftsche doel ont staat. W. Alsemgeest is echter bijzonder in vorm en weet zijn doel schoon te houden. Zelfs een scherp schot van A. Mentink wordt door hem op fraaie wijze gestopt, waarmee hij een zeker schijnend doelpunt voorkomt. Het einde kómt zoodoende met onveranderden stand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9