O Zilvervossen BI au w vossen Wonin g iairieliting Gebr. van Duivenboden Kort en volledig Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Haarlem, 2 Maart DINSDAG 2 MAART 1937 Het Defensievraagstuk HYPOTHEEKBANKEN EN ERFPACHTEN De minister tegen te hooge canons TENTOONSTELLING „OPBLOEI" De kunst van het étaleeren KUNSTSCHILDER BOOT Zaterdagmiddag opening tentoon stelling te Haarlem MATTHAUS-PASSION 6486 ingeschreven werkloozen Kindervoeding Toelating leerlingen BURGERLIJKE STAND Het doodelijk motorongeluk te Akersloot eden geëtaleerd" een geheel nieuwe collectie tegen zeer billijke prijzen BARTEL JOItlSSTRAAT 26-2» KIND ONDER GRAANZAKKEN BEDOLVEN RIJKSVISCHAFSLAG Rundvee-fokvereeni- gingen De fokveedag van den N.-Holl. Bond zal dit jaar in Hoorn worden gehouden Fokveedag 1937 - Ged. Oude Gracht 108-118 - Telefoon 17165 Programma van de Haarl. Radio centrale op Woensdag 3 Maart RIJKSSTRAATWEG 16 vanaf f 35.- Productie-cijfers UIT DEN OMTREK VELSEN-NOORD AGENDA Bioscopen 3 Maart Bioscopen INSTELLINGEN IJMUIDEN 216 STAAT VAN BESOMMINGEN STAD uws Het congres van de S. D. A. P., dat Zondag te Amsterdam werd gehouden, heeft een algeheele frontverandering dier Partij aanvaard inzake het defensievraagstuk voor ons vaderland. Terwijl de toestand in Europa eiken dag dreigender wordt, in Azië de oor logsgevaren zienderoogen toenemen, in het ver re Oosten het Washingtonsche vlootverdrag is vervallen en oorlogsgevaren ook daar het Ne- derlandsch gebied omringen, zoo zeide de heer Albarda, kan niemand verlangen, dat Neder land alleen tot ontwapening zou overgaan. Het zou de gevaren voor ons land vermeerderen, ons gebied en Indië voor eiken indringer open stellen. Hij erkende de noodzakelijkheid, ook voor Nederland, om een weermacht in stand te houden. Met al de gevolgen, welke daaraan Verbonden zijn. Sterker dan in eenige andere streek van ons vaderland misschien, heeft de ontwapenings gedachte, soms overslaande tot ziekelijk paci fisme, in Haarlem en omgeving geheerscht en daarom zal vooral hier het besluit van de S. D. A. P. grooten indruk maken. Toch behoeft niemand zich voor een herzie ning van zijn standpunt in dezen te schamen. Er is wat veranderd sinds 1920 en dat is niet onze schuld. Onmiddellijk na den oorlog mocht men ho pen, dat al de doorgestane ellende de menschen wijzer zou hebben gemaakt en dat voorgoed van den oorlog als middel tot beslechting van ge schillen zou worden afgezien. Men mocht ver trouwen hebben in de groeiende kracht van den Volkenbond en laten wij het eerlijk getuigen: aan de Nederlanders heeft het niet gelegen, dat deze hoop niet verwezenlijkt is. Wij zijn echter een klein volk en de geschiedenis sleept ons mede. Er zijn grootere machten, die ons be- heerschen en uit louter lijfsbehoud zijn wij verplicht niet alleen maatregelen te nemen om onze onafhankelijkheid te behouden, maar ook om te voorkomen, dat ons land het slachtveld wordt, waarop andere naties hun geschillen Uitvechten. Zij, die er in willen berusten, dat ons land onder den voet geloopen wordt, ver geten, dat wij juist in dat geval den vollen om vang van het oorlogswee te dragen zouden krijgen. Men denke maar eens aan het lot van België in den wereldoorlog. Het is niet erg, dat wij een jaar of tien, twin tig geleden geloofden in het gezond verstand van het menschdom, maar het is wel onver geeflijk als wij niet tijdig onze dwaling inzien. Wij moeten er nu echter tegen waken, dat wij niet n^ar, een ander uiterste overslaan en een ziekelijke zucht naar oorlogsroem gaan aanwakkeren. Daarom zou het jammer zijn als de vredes organisaties voortaan zwegen. Haar nuttige ac tie kan ons hoeden voor overdrijving. Eten nuchtere zin voor de werkelijkheid moet ons leiden. Verdediging van have en leven en hiets méér moet onze leiddraad zijn. Op vragen van den heer Vliegen in verband met het advies van de vereenjging van direc teuren van hypotheekbanken aan bij die ver eeniging aangesloten hypotheekbanken inzake het verleenen van hypotheken op erfpacht heeft de minister van sociale zaken o.m. geantwoord dat niet mag worden voorbijgezien, dat het ad vies, waar het strekt om geen nieuwe hypotheek te verleenen op erfpacht „zoolang de te hooge canons der bestaande erfpacht niet behoorlijk verlaagd zijn," er toe kan leiden, dat de huren van bestaande woningen verlaagd worden en meer onder het bereik kunnen komen van gega digden met lagere inkomens. Het komt den minister eenigszins praema- tuur voor, tegenmaatregelen te baseeren uit sluitend op de publicatie van een advies, gelijk uier bedoeld. Naar zijn oordeel kan daarvan eerst sprake zijn, indien is gebleken, dat het Practisch effect van dat advies het algemeen belang zou aantasten. Zooals onze lezers zich zullen herinneren heeft de meerderheid van den Haarlemschen gemeen teraad onlangs, op advies van B. en W., zich Verzet tegen elke tegemoetkoming aan de erf pachters der gemeente Haarlem. Uit het bovenstaande blijkt, dat de Minister een standpunt als dat van den Haarlemschen gemeenteraad niet deelt. Opgemerkt mag hierbij worden dat Minister van Sociale Zaken is Z.Exc. Mr. M. Slingenberg, oud-wethouder van Haarlem, die volkomen, ook van de Haarlemsche erfpachtskwestie op de boogte is. 6.20 Keulen; 7.05 Vlaamsch Brussel; 7.25 Wee- nen; 9.05 Diversen; 10.50 Berlijn; 11.20 Dan- marks Radio of Diversen. Programma IV: 8.00 Vlaamsch Brussel; 8.20 idem, 8.30 idem, 8.40 idem; 8.45 idem; 9.00 idem; 9.20 Pauze; 10.35 Droitwich; 10.50 idem; 11.05 idem; 11.35 idem; 11.50 London Regional; 12.50 Droitwich; 1.20 idem; 2.25 London Regional; 2.50 idem; 3.10 Droitwich; 3.50 idem; 4.20 idem; 5.10 idem; 5.35 idem; 6.20 idem; 7.20 idem; 7.50 idem; 8.35 idem; 9.25 idem; 9.45 idem; 10.45 idem; 11.35 idem; 11.50 idem. Programma V; 8.007.00 Diversen; 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: dansmuziek. 1. Some one stole Gabriel's Horn. Nat. Gonella; 2. It don't mean a thing, Washboard Rhythm Kings; 3. 01' Man River, Nat Gonella; 4. Sen timental Gentleman. Washboard Rhythm Kings; 5. Moonburn, Maurice Winnick; 6. Porcupine Rag, Harry Roy; 7. A. Couple of April fools, Maurice Winnick; 8. Piano Madness. Harry Roy; orgel; 9. Blackpool Song Mixture, Reg. Dixon; 10. Dixonland no. 8, idem; 11. Fifty years of song, idem; 12. Trough Southern Climes, idem; 8.0012.00 Diversen. De hoofdcommissie van uitvoering voor de Middenstandsweek 1937 heeft besloten met het oog op de verschillende gerezen bezwaren, de tentoonstelling „Opbloei" op de beide Zondagen 2 en 9 Mei gesloten te houden, zoo dat de ten toonstelling zal duren van 30 April t.e.m. 8 Mei. Het bestuur van de tentoonstelling heeft twee lokalen afgestaan aan de Kennemer Etalage- en Reclameschool, die daarin een volledig over zicht zal geven van het onderwijs in het etalee- ren en het reclame- en modeteekenen. Tijdens de tentoonstelling zullen er in deze lokalen bij wijze van openbare les demonstraties worden gegeven in lakschrijven, spuiten en uit snijden van decors, alsook in het etaleeren in verschillende vakken, zooal's levensmiddelen, schoenen, stoffen, enz. enz. Een en ander zal geheel worden uitgevoerd door leerlingen van de school. Tijdens de tentoonstelling kunnen Haarlem sche winkeliers volledige inlichtingen betreffen de het onderwijs ontvangen, maar ook advies krijgen over door hen zelf uit te voeren etalages en décors. Het bestuur van de tentoonstelling meent hiermede een attractie voor de tentoonstelling te hebben verkregen, die bovendien voor de Haar lemmers van groot practisch belang is. Nada# de ter eere van dén kunstschilder H. F. Boot te Amsterdam gehouden jubileum-ten toonstelling een succes is geworden, zal men thans den 60sten verjaardag van dezen beken den Haarlemmer in eigen omgeving vieren. Dat eigen milieu is natuurlijk „Kunst Zij Ons Doel", waarvan de heer Boot voorzitter is. De jubileum-tentoonstelling wordt gehouden in het Frans Hals Museum en zal geopend worden op Zaterdag 6 Maart, des namiddags om half drie. Een uitnoodiging daartoe is door het bestuur, onder eere-voorzitterschap van den heer A. L. Koster verzonden, terwijl zich ook een comité van leerlingen heeft gevormd, met als vertegen woordigers R. Haverschmidt, Huib Tuninga en W. A. de Wijn. Zaterdag 13 Maart zal des avonds in „Dreef- zicht" een huldiging van den jubilaris geschie den in een feestelijke bijeenkomst. De aantrekkingskracht van de Matthüus- ^assion het hoogtepunt van Bach's schep pend genie blijkt zich nog onverzwakt te handhaven. De vertolking Donderdag as. door tie C.O.V. in de concertzaal belooft dan ook Weer een succes te worden, niettegenstaande dit de achtste maal zal zijn, dat zij dit werk op haar programma plaatste. De solopartijen wor den vertolkt door: To van der Sluys, sopraan, Annie Woud, alt, Louis van Tulder, tenor, Max Kloos, bas en Laurens Bogtman, bas. De be geleiding is opgedragen aan het Utr. Stedelijk Drchest. De orgelpartij wordt gespeeld door Uiet Halsema en die voor het clavecimbel door Rans Brandts Buys, terwijl verder medewer king wordt verleend door het jongenskoor der Uereeniging Zanglust te Amsterdam onder lei ding van Willem Hespe. Het geheel zal onder leiding staan van den bekwamen dirigent der U-O.V.: George Robert. De vorige week telde de Arbeidsbeurs 6486 ingeschreven werkloozen, dat is 73 minder dan in de week van 15 tot 21 Februari. Vergeleken met dezelfde week in 1936 is het gunstige ver schil thans 506, daar er toen 6992 werkzoekenden waren genoteerd. Het hoogste verschil is 556 geweest. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoete- straat 1388 porties; Overtonstraat 1540 porties; Byzantiumstraat 838 porties; Eemstraat 1158 porties; Kamperstraat 901 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buiten gewoon L.O. 110 porties verstrekt. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben goedgevonden het besluit der raden der gemeen ten Beverwijk en Castricum tot het treffen eener gemeenschappelijke regeling omtrent de toelating van leerlingen uit Castricum op de openbare school voor zwakzinnigen te Beverwijk. Geboren: 1 Maart, D. v. d. Goorbergh Kuijl, z. 27 Febr. G. W. MetzelaarArts, d. 1 Maart, W. SemeePauw, z.; E. H. Kruse de Flines, z. Overleden: 28 Febr., G. MorasMooij, 77 j., RipperdaparkS. M. Kuiper—Lambooij, 46 j., Assendelverstr.; G. C., 15 mnd., z. v. V. v. Groenigen, Kamperlaan; P. J. v. Meel, 46 j., Schreveliusstr. 1 Maart, N. v. d. Form, 66 j., Tulpenstraat; A. J., 14 mnd., d. v. T. J. Neijen- huis, Pres. Steijnstr.; H. de JongMiedema, 74 j., Amsterdamschevrt. 2 Maart,H. de Ruiter, 76 j., Schutterstraat. Omtrent het ernstig motorongeluk van Maandagmiddag vernemen wij van politiezijde nog het volgende: Op het Zeglis ter hoogte van de gemeente reiniging heeft een zeer ernstig verkeersongeval plaats gehad. Ter plaatse reed een driewielig voertuig bespannen met een paard in de rich ting van de stad. Op een gegeven moment ver anderde de bestuurder van het gespan van rich ting om linksaf een landpad op te rijden, zon der dat hij hiervan vooraf kennis gaf. Terzelfder oogenblik wilde de bestuurder van een motor rijwiel dit gespan links passeeren. De motor rijder had een behoorlijke snelheid. Het gelukte niet meer voorbij te rijden en de gevolgen waren zeer ernstig. De motor geraakte tusschen het paard en het voorwiel van de kar, en kwam bij een langs den weg staand hek tot stilstand. Het .lemoen van den wagen werd gebroken. De motorrijder was links van den wagen tegen den grond geslagen. Oogenschijnlijk had hij geen verwondingen, doch zag wel zeer bleek. Hij is zelfs nog in 'n voorbij rij denden bestelauto ge stapt om zich naar het St. Elisabeths-Zieken- huis te begeven. Aldaar werd hij op een baar gelegd en is kort na aankomst aan inwendige verbloedingen overleden. Het slachtoffer, de 24-jarige v. W„ bedrijfsleider bij den L.T.B. te Heiloo, was te Alkmaar woonachtig. Motorrijwiel en lemoen van den wagen zijn door de politie in beslag genomen, terwijl proces-verbaal is opgemaakt. Zaterdag tegen den avond werden de ouders B. te Aardenburg ongerust over het lange uit blijven van hun vijfjarig zoontje, dat was gaan spelen. De politie werd met een en ander in kennis gesteld. Den geheelen avond werd naar het vermiste kind gezocht, maar tevergeefs. Verschillende putten werden afgedregd, daar de ouders meen den. dat het kind te water was geraakt. Na een nacht van hevige onrust voor de ouders werd Zondagmorgen het lijkje van het kind gevonden in een naburig graanpakhuis. Het kind heeft vermoedelijk hierin gespeeld, is onopgemerkt opgesloten en toen van een hoo- gen stapel graanzakken gevallen. Eenige zakken vol graan waren bij den val boven op het ventje terecht gekomen. IJMUIDEN, 2 Maart. Rijksvischafslag. Tarbot 5680 cent per kg. Griet 16.0036 per 50 kg. Tong 5582 cent per kg. Groote Schol 7.5014, middel Schol 10.0016, Zetschol 14.0028, kleine Schol 8.5025, Bot 4.809. Schar 5.0013, Tong schar 24.0037 per 50 stuks. Rog 11.50—22 per 20 stuks. Vleet 0.954 per stuk. Pieterman en Poon 4.906.50, middel Schelvisch 16.0020, kl. midd. Schelvisch 13.5017, kleine Schelvisch 8.6015 per 50 kg. Kabeljauw 12.0030 per 125 kg. Gullen 5.0010 per 50 kg. Leng 0.552.33 per stuk. Heilbot 4070 cent per kg. Wijting 4.708.80 per 50 kg. Koolvlsch 1575 cent per stuk. Makreel 11.0019 per 50 kg. Versche Haring 56.10 per kist. In het Parkhotel te Hoorn hield Maandag de Prov. Bond van Rundvee-fokvereenigingen in Noora-Holland zijn 61e algemeene jaarvergade ring. De vrij druk bezochte vergadering werd door den voorzitter, den heer D. Kaan Kz. uit Wie- ringerwaard, met een hartelijk woord van wel kom geopend. Spr. was optimistisch gestemd, omrdat de financieele resultaten van de vee houderij, hoewel nog lang niet bevredigend, in de goede richting gaan. Spr. kon het nut van een rundvee-teeltbeperking niet inzien, en hoopte, dat deze teeltbeperking zoo spoedig mogelijk tot het verleden zou behooren. (Alge meene instemming). Bericht was ingekomen, dat te Wieringer- meer en Lutjewinkel fokvereenigingen waren opgericht. Beide vereenigingen verzochten als lid tot den bond te mogen toetreden. Dit werd goedgevonden. j Medegedeeld werd? dat het bestuur aan de Prov. regelingscommissie desgevraagd had ge adviseerd, met ingang van 1938 ook voor de fok- vereenigingsstieren een exterieur-keuring ver plichtend te stellen. De minimum-eischen zullen dan 73 punten bedragen. Ook voor ingevoerde Friesche fokstieren zal een exterieur-keuring verplichtend worden. De leeftijd van de stieren moet minstens zes maanden zijn. Den penningmeester werd décharge verleend. Aan het uitvoerig jaarverslag van den secre taris, den heer E. Koster Dz. uit Berkhout, ont- leenen we, dat het aantal aangesloten fok vereenigingen in 1936 van 33 tot 35 steeg en het aantal, bij die vereenigingen aangesloten fok kers van 672 tot 749. Bedroeg het aantal melk- staten in 1935 totaal 8708, in 1936 was dit aan tal gestegen (volgens een voorloopige telling) tot 10182. Het reservefonds was op het einde van 1937 f 3166.41 groot. De vetopbrengst was over 1935-1936 van 2436 vaarzen gemiddeld 115 kg. of 3.50 pCt., van 1934 kweekers gemiddeld 139 kg. of 3.46 pCt.. van 1459 derde xalfskoeien 158 kg. of .3.46 pCt. en van 2879 andere koeien gemiddeld 177 kg. of 3.42 pCt. Het totaal aantal melkkoeien in het bezit der leden, was 13.474, of gemiddeld 18 per lid. Het fonds voor de fokveedagen is groot f 1396.42 (op 1 Jan, 1936 nog f 2345.90). Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Tot lid van het bestuur weed in de vaca ture van den heer P. Konijn (Venhuizen) ge kozen de heer P. Sikkes uit Assendelft. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend af gevaardigde naar het Ned. Rundvee Stamboek werden aangewezen, de heeren P. Konijn en G. Appel. Het bestuur stelde voor, in aansluiting met den Centr. Fokveedag van het afgeloopen jaar, ook in 1937 een Centralen Fokveedag te hou den, zij het dan ook van bescheidener opzet De kunst om een gezellige sfeer in Uw woning te scheppen, behoeft niet gepaard te gaan met groote bedragen. Overtuigt U door onze MODELKAMERS, welke over eenige dagen, na onze GROOTE inwendige verbouwing, gereed zijn, vrijblijvend te bezichtigen. Nog eenige dagen verbouwingsverkoopprijzen. Programma I: Hilversum II K.G. Programma IIHilversum I L.G. Programma III: 8.00 Keulen; 9.05 Keulen; 9-50 Deutschl.-sender10.20 Pauze—11.20; 11.20 Danmarks Radio; 12.20 Vlaamsch Brussel; 12.51 idem; 1.20 idem; 1.30 idem; 1.50 idem; 2.20 Keulen; 2.50 Parijs Radio; 4.20 London Regional; 5-05 Keulen; 5.20 idem; 6.00 Fransch Brussel; Aan de firma G. J. Evers te Bloemendaal is gegund het bouwen van de uitbreiding van het R. K. meisjespensionaat te Voorschoten, onder architectuur van den architect P. N. de Bruijn te Wassenaar. „Haarlems Tooneel" behaalde in den tooneel- wedstrijd te Utrecht, uitgeschreven door „Jan van Beers", met „De weg naar het geluk" den derden prijs, een geldprijs en zilveren medaille van de gemeente Utrecht; een extra-prijs voor de beste uitspraak; een extra-prijs voor dame aan mevr. N. Siebol en een etra-prijs voor heer aan H. v. d. Horst. De Nederlandsche vereeniging ter behartiging van de belangen voor jonge meisjes organiseert van 1—13 Maart een huiscollecte langs de huizen in Haarlem en omgeving. Bij den nieuwbouw aan de Van Hogendorp- straat kreeg een 21-jarige zandrijder een steen op het hoofd, die een metselaar van een 8 meter hooge stelling liet vallen. De zandrijder kreeg een hoofdwond en moest in het Diakonessen- huis worden verbonden. Daar geen voldoende veiligheidsmaatregelen waren genomen, heeft de Arbeidsinspectie proces-verbaal opgemaakt. De directeur van het post- en telegraafkan toor te Haarlem maakt bekend, dat op 1 Maart aan den Wagenweg bij perceel 61—63 alhier, een brievenbus geplaatst is. De lichtingen ge schieden op werkdagen om 8.15 uur, 13.15 uur, 16 uur, 20.30 uur en 23 uur. Op Zon- en feest dagen om 19 uur. Zondag 7 Maart zal onze oud-stadgenoot, de eerw. heer P. W. Diekman in de Franciscanen- kerk te Weert de H. Priesterwijding ontvangen. Vrijdagavond te 8 uur heeft de afd. Haarlem van den N. B. L. T. O. een vergadering belegd in Hotel Spoorzicht voor leden en voor lederen auto-verhuurder. De tijd van 1 Juli nadert snel en wil men nog iets bereiken ten stadhuize, dan wordt het meer dan tijd zich te vereenigen, om tot een ge- wenscht doel te komen. Niet alleen voor de ondernemers, maar ook voor de werknemers in deze bedrijven. Deze vergadering is de laatste welke wordt ge houden voor de jaarvergadering op 23 Maart te Amsterdam.. Zaterdag 27 Februari zijn geslaagd voor het examen coupeuse, de dames: Miep Fonville; Annie Nijssen; Francina v. Schooten; Truus v. d. Valk, Rika v. d. Noort; Dina Uitermark. Voor het examen costumière de dames: Bep Lablans; Maria Roest; Gerda Nijssen; Willie Wesseling. De vliegtuigenfabriek Zaprifa heeft de Haar lemsche Luchtvaartclub aangeboden om een demonstratie te komen geven op haar vliegter rein te Bentveld op Zaterdagmiddag as. Des avonds houdt de heer v. d. Borgh een lezing met film over de Aroerikaansche luchtvaart. Deze lezing is alleen toegankelijk voor leden op vertoon van hun diploma 1937 en de dona teurs op vertoon van hun donatiebewijs. De R. K. Handelsreizigersver. St. Christoffel, afdeeling Haarlem heeft op 5 Maart des avonds om half negen in hotel „Royal" een vergadering vastgesteld. De Stille Omgang en auto-zege ning worden besproken. Kapelaan G. W. v. Diest zal een causerie houden. „De physische gesteldheid van de buitenste deelen der zon" zullen de leden van den Haarl. Weer- en Sterrenkundigen Kring Vrijdagavond onderzoeken o.l.v. Dr. M. Minnaert. Bijeenkomst 8.15 uur Ged. Oudegracht 104. Over fokken en verzorgen van konijnen spreekt de heer Hamaker, keurmeester van den N. K. B. Woensdagavond in café Spoorzicht voor „Het Raskonijn". Toegang en rijwielstalling gratis Wie zal daar niet op in gaan! dan dien van 1936. Zooals uit de voorloopige re kening van het Fonds van Fokveedagen bleek, heeft de tentoonstelling in 1936 ruim f 1000 ge kost. Van dit bedrag was alleen voor de geld prijzen reeds noodig een som van bijna f 700. Daarbij kwam dan nog f 100 als bijdrage voor de vervoersvergoeding. Deze beide posten verg den alleen reeds f 800 van de f 1000. Hoewel, bij aanneming van het voorstel, de plannen voor de regeling van den Fokveedag nog niet vaststaan, was het toch zeker, dat er niet meer dan f 700 aan geldprijzen zal worden uitgeloofd en daarnaast kwam dan nog f 100 uit te trekken voor vervoerskosten. Het bestuur wilde het in de begrooting voor gestelde bedrag van f 700 in geen geval over schrijden. Overigens was het bestuur van mee ning. dat het houden van den Fokveedag voor 1937 noodzakelijk moest worrten geacht. De voorzitter deelde mede, dat dit voorstel feitelijk het gevolg was van een opdracht eener vorige algemeene vergadering. Spr. verwachtte, dat van den fokveedag zeer veel reclame uit zal gaan voor de fokkerij en den Bond. Een der afgevaardigden van Barsingerhom was van meening, dat Alkmaar zich veel beter voor een fokveedag leent dan Hoom, waar die dag verleden jaar was gehouden. De voorzitter antwoordde dat het bestuur dit zeker zou overwegen. Algemeen stemde men in met het plan, voortaan ieder jaar zoo'n dag te houden. Naar aanleiding van een positieve vraag deelde de voorzitter mede, dat het bestuur na lange overweging besloten had, den fokveedag in Hoorn te houden, omdat het bestuur dit de geschiktste plaats vond. Ook het feit, dat Hoorn goedkooper is dan Alkmaar, had ge wicht in de schaal gelegd. Dit besluit wilde niet zeggen, dat men voortaan altijd in Hoorn den fokveedag zou houden. Het gemeentebestuur van Alkmaar wilde wel meewerken, maar het kon niet zoo'n goed terrein aanbieden als Hoorn. De vergadering vereenigde zich met het ver- HAARLEM-N. - TELEF. 16726 met garantie, pijn- „loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 9-12 en 1-4 uur. Zaterd. 9-12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7-9 u. zoek van den voorzitter de beslissingen in deze kwestie aan het bestuur over te laten. Het voorstel tot het houden van een fokvee dag in 1937 werd met algemeene stemmen aan genomen. De begrooting voor 1937 werd vastgesteld. Vermeld zij, dat het overschot uit vroeger jaren bij den post ontvangsten is uitgeschakeld. Het bestuur stelde voor, dit bedrag met het vermoedelijke saldo op den dienst 1936, over te hevelen naar het Fonds voor de Fokveedagen. De bedoeling is, voortaan aldus te handelen. Mocht er onverhoopt eens een nadeelig saldo in een dienstjaar voorkomen, dan kan dit wor den geput uit het reserve-fonds. Tijdens de rondvraag stelde de vereeniging Barsingerhom-Schagen voor, voor melkkoeien met meer dan 300 melkdagen het berekenen van de 280 eerste dagen achterwege te laten en alleen de totale opbrengst op te geven. Ge vraagd werd, deze kwestie bij de Prov. rege lingscommissie aanhangig te maken. De bedoe ling van dit voorstel was, met het vee en de cijfers door de productie in een gunstiger po sitie te komen tegenover de andere provincies. De secretaris hield een technische beschou wing over de productiecijfers en de berekening daarvan, met de bedoeling aan te toonen, dat de 280 dagen-berekening was ingeschakeld om koeien te kunnen vergelijken met die, die dit op tijd doen. Daarnaast is het toegestaan de totale werkelijke opbrengst op te geven en ook de 330 dagen-berekening te gebruiken; het uit schakelen van de 280 dagen voor den catalogus der Centrale Stierenkeuring. Wil men reclame maken, dan kan men natuurlijk het beste brood voor het venster leggen. Dezelfde vereeniging als bovengenoemd protesteerde er tegen, dat f 30 moet worden betaald aan het landbouw crisisfonds voor een meerderwaardig kalf. De voorzitter was het eens met het protest en meende, dat wel iedereen dit bedrag van f 30 onsympathiek vond. Het bestuur wilde aan het protest graag adhaesie betuigen. De vergadering werd hierna gesloten. Stille Omgang De jaarvergadering van bo vengenoemd gezelschap werd door den voorzit ter, den heer P. Mooij, met den Chr. groet ge opend. Spr. deelde mede, dat aan Velsen N, evenals verleden jaar, de kerk v. d. H. Jozef is toege wezen. Daar zal om 2 uur een H. Mis opgedragen worden, waarna de Omgang gemaakt wordt. De Omgang zal gehouden worden in den nacht van 13 op 14 Maart. Voor degenen, die door werkzaamheden dien nacht verhinderd zijn, is er a.s. Zaterdagnacht gelegenheid. Voor hen is de kerk van het Ba- gijnhof aangewezen. Evenals verleden jaar gaan de deelnemers per 4re bouw „st. Bavo". Transportarbeiders 8 uur; Best. .Arbeid Adelt" half 9; „St. Caeci- lia"' 8 uur; Rechtskundig bureau 8 uur; Visch- club „De Forel" 8 uur; „Onderling Belang" 8 uur. Gebouw Kamer van Koophandel. Kamer van Koophandel en Fabrieken, 8 uur. üoiel „De LeeuwenK". Buitengewone ver gadering H. O. R. E. C. A. F., half 9. zaal „St. Hubertus" Haarlem-Noord Kring Haarlem-Noord R. K. Volksbond, 8 uur. Kemorandi-tneaier: „Verboden Lading" (met Hans Albers), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace-Filmac, 115 uur. Do lores del Rio en Douglas Fairbanks in „Ver dachte sta op", 7 en 9.15 uur. Luxor-meaicr: Transatlantic (De Tunnel), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: Franziska Gaal Szöke Szakall in „Fraulein Lilli", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo". R.K. Schaakclub 8 uur; RK. Bridgeclub 8 uur; Proza 8 uur; Best. Spoor wegpersoneel 8 uur; Afdracht Grafische Bond 8 uur. Stadsschouwburg: Ver. R'dam Hofstadtoo- neel: .Des duivels prentenboek", kwart over 8. Gem. Concertzaal: Paedagogisch concert, kwart over 7. Café Restaurant Gebr. Brinkmann: R.K. Mid denstandsver., half 9. Raadzaal Prinsenhof: Gemeenteraad, half 2 en kwart over 8. Rembrandt-theater: „Verboden Lading", (met Hans Albers) 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: (Palace Filmac 115 uur), Dolores del Rio en Douglas Fairbanks in „Ver dachte sta op", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Transatlantic", (de Tunnel), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: Franziska Gaal en Szöke Szakall in „Fraulein Lilli", 2.30, 7 en 9.15 uur. R.K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend, Pfirklaan 59, hoek Jansweg, telefoon 10394. St. Elisabethvereeniging: Jansstraat 49. Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; ver gadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppelijk Museum: Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis (R.K. Kraamhulp), Zieken- laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R.K. Wijkver pleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrij ven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. spoor naar Amsterdam. De trein vertrekt om 1.08 van halte Hoogovens. De eventueele loopers vertrekken om 10 uur vanaf Z.-zijde v. h. Kanaal, de wielrijders om 9 uur. Om half 8 is er in de parochiekerk een plech tig Lof, toegankelijk voor alle parochianen, waar onder waslichthulde aan het H. Sacrament. De werkloozen zijn niet alleen vrijgesteld van contributiebetaling, maar ontvangen bovendien nog 30 cents reductie op het spoorgeld. Deelnemers aan den tocht van 6 Maart kunnen toegangsbewijzen tot de kerk bekomen bij den heer P. Mooij. Voor hen, die op 13 Maart gaan bestaat gele genheid een spoorkaartje a 90 cents te bekomen op Vrijdag 12 Maart, 's avonds van 7 tot 9 uur in het R. K. Ver.gebouw. Scheepvaart In de maand Februari zijn voor de havens in de gemeente Velsen aange komen 34 zeeschepen tegen verleden jaar 28. Van deze schepen waren er 25 (v. j. 19) be stemd voor de hoogovens, 3 (4) voor de papier fabriek te Velsen en 6 (5) voor IJmuiden. Als wij onzen levensloop heelemaal zelf be palen konden, zelf ons levensdraadje spinnen, mij dunkt, velen onder ons zouden het anders doen verloopen dan het in werkelijkheid doet. Een ieder heeft zijn plannen, zijn wenschen en zijn droomen die nimmer werkelijkheid worden. „Als het nu eens zoo en zoo verliep!" Daar hopen we op, daar werken en bidden we voor en toch, dikwijls gaat het juist andersom. Veel later zul len we echter vaak moeten bekennen „Ja, het is zoo toch wel het beste geweest." Van een ieder worden wel eens offers ge vraagd. Heerlijk dan het bewustzijn dat geen offer voor God verloren gaat. Dan denk ik aan het offer van dien Father, onlangs gestorven. In Tirol stond zijn wieg, de bergen waren zijn speelplaats, Gods mooie schep ping zijn eerste meditatie-boek. Maar Gods roepstem klinkt overal. Als student gaat hij naar Engeland. Dan als leera^r van toekomstige mis sionarissen in ons land. Eens in het jaar zagen zijn oude vader en moeder hem thuis. Maar waarom nog niet voor de missie benoemd? Dat was toch zijn ideaal! Zooveel anderen zag hij reeds vertrekken. Deed een klein gebrek aan de keel hem ongeschikt voor de tropen zijn? Een operatie zou dat verhelpen en dan misschien nog dezen zomer naar Afrika. Maar.... daags na de operatie is hij gestorven, 36 jaar oud. Een offer van het leven. Wat God vroeg werd blij gegeven. Een offer brengt zeker zegen. De dood van zijn lichaam hier brengt wellicht het leven aan menige ziel in Afrika. Een offer, groot of klein, vrijwillig of onge vraagd, met God voor God gedragen, zal nooit tevergeefs worden gebracht. Fath. J. v. HEININGEN. St. Bonifacius-Missiehuis. Hoom. Postrek. 120937. van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Limburgia 315 manden 2300.Adelante 475 manden 3250.IJsselmond 305 manden 2440. Neptunis 105 manden 1740Rijnstroom 80 manden 1580.Petten 525 manden 3500.Azi muth 370 manden 2800.Liesbeth Bettie 150 manden 2170.Ommering 465 manden 2700. Timor 315 manden 2170.Catharina Duyvis 155 manden 2077. E 45 960- KOTTER LOGGERS Sch. 69 510.—. K.W.: 75 660.—, 38 89040 990.—, 78 1500.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN. Woensdag 3 Maart. Vloed: 6.48 v.m. en 7.23 nm.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5