N i De Gruyter's 5 UïSsSrtft LiXlS Kort en volledig LEIDSCHEVAART WORDT VERBETERD fë&ijcurUtio- Siq£i bent mijn teju-en' Corns L. Kwak WOENSDAG 10 MAART 1937 Het Welvaart-Comité Nieuwe Raambrug PAS OP DIE JAS! 'óW^A^tcUfaAxt-emdM&tenoJL &ami Vrijdag, in flemMxmdt mei qAaotöche^iim HEUPCORSET /HKEMOLL -Huizen met eigen grond te Amsterdam KoWe voor haWen p*.» va" van 1.00 van tèl' GEMEENTERAAD Eert werk van bijna twee en een halve ton dat met spoed uit gevoerd zal worden Lichtinstallatie bibliotheek Verbetering op het Stadhuis Nieuwe school Haarlem-Noord De Amsterdamschevaart Verbetering Raambrug De nieuwe begraafplaats Verbetering Leidschevaart Benoemingen Het Rosarium MR. JAN GERRITSZLAAN Genoemd naar den overleden wethouder Ir. F. C. Dufour 70 jaar Burgerlijke Stand BILJARTEN Om de Zilveren Fruitmand Nederlaagwedstrijden L.U.T.O. VOETBAL BloemendaalDe Volewijkers HaarlemFirst Vienna UIT DEN OMTREK ZAANDAM R1JKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN met verrassend nieuwe vóórbalein BUSTEHOUDER geen erfpacht Haarlem - Heemstede Safe geldbelegging Inlichtingen bij SANGUINOSE o! STAD Maandagavond Is in een daartoe belegde slotvergadering het Haarlemsche Wel vaart-Comité, na een twee-jarige werk- 2aamheid, ontbonden. Dat geeft ons aanleiding ei hog eens de aandacht op te vestigen, dat het a!tUd dezelfde personen zijn, die zich voor be langeloos werk ten bate van de gemeenschap ter beschikking stellen. Zij hebben er, buiten hun öagelijkschen, gewoonlijk zeer drukken, werk kring ontzaglijk veel kopzorgen mede en de Gank dien zij oogsten, als een onderneming ge kikt, is geen vergoeding voor de soms matelooze «itiek, waaraan zü bloot staan, als niet alles °P rolletjes loopt. Daarom is een woord van hartelijke waardeering aan de leden van het Werkcomité zeker op zijn plaats, in het bijzon- aan den secretaris, den heer Jhr. Dr. J. C. ■bfolierus, en den voorzitter, den heer mr. dr. A. Bijvoet. Zelf is het Welvaart-Comité niet bijster te- Weden over de behaalde resultaten. In het eind- rapport lezen wij zelfs het verzoek, dat het Co mité na de opheffing gespaard moge blijven Voor critiek en dat men het streven der Com missie zal willen bezien als een eerlijke poging Ctn met practische doelstellingen te geraken tot Vermindering der werkloosheid en den geest van moedeloosheid weg te nemen. Voor een dergelijke bescheidenheid is o.i. ab- ^'hut geen reden. Wij zijn overtuigd, dat de door het Comité gevoerde propaganda voor méér werk ver en ver uitgaat boven de f 70.000 a f 80.000 aan genoteerde „zichtbare" opdrach- Wn; wij zijn overtuigd, dat het Comité buiten gewoon nuttig werk heeft gedaan door de be klemming te verbreken, die twee jaar geleden Wij algemeen lag over al degenen, die werk te Vergeven hadden; wij kennen uit onze eigen omgeving tal van personen, die er door de pro paganda van het Comité toe gekomen zijn kost bare werken te doen uitvoeren, die velen brood hebben gegeven, omdat zij begonnen in te zien, hat de samenleving niet vooruit zou komen als a'len de hand op de portemonnaie hielden. Het c°mité heeft veler schroom en terughoudend heid overwonnen. Wij zijn dan ook overtuigd, öat de verdiensten van het Welvaart-Comité "footer zijn dan het zelf meent en het stuit ons Wgen de borst, dat daarvan in het openbaar Piet meer gewag is gemaakt. Doch ook al zou het waar zijn, dat het Welvaart-Comité niet aan h? verwachtingen heeft voldaan, dan nog zou öe schuld liggen bü degenen, die zich afzijdig hielden, die zich altijd afzijdig houden als er v°or anderen moet worden gewerkt. De vervoersopbrengsten der N.Z.H.T.M. zijn in februari totaal geweest f213.620 tegenover de lfde maand in 1936 f216.255. Heden herdacht de heer J. L. Heemskerk den a8> waarop hij voor 35 jaren in dienst trad an de firma Peltenburg Zonen, Scheepswerf P houthandel, Schalkwijkerstraat 9, alhier. Het heeft den heer Heemskerk niet aan be- ahgstelling ontbroken. Den jubilaris werd het v «eerend Getuigschrift van de Maatschappij °or Nijverheid en Handel voor 35-jarlgen trou- dienst met daarbij de zilveren medaille toe pend. het Viool-wonder W. A. Mozart I>. v. Beethoven E. Lalo Het programma hetwelk hila Bustabo Vrijdagavond a.s. in den Stads- nouwburg zal uitvoeren bevat: ?°Pate C. gr. t. *°nate C. kl. t. Op. 30. No. 2, Vmphonie 'Espagnole oHurno et Tarantella K. v. Szymanowsky Het concert is ook toegankelijk gesteld voor "et-leden. Voor de K. J. M. V. „St. Augustinus" houdt e moderator Donderdagavond 11 Maart 'n con ventie in de kapel van de St. Josephkerk. aarna wordt in het café-restaurant Gebr. mkmann een ledenvergadering gehouden, arop afscheid genomen zal worden van den getreden voorzitter, den heer J. v. d. Berg, v e de vereeniging heeft opgericht en geleid baf haar eerste bestaan. Tevens zal dan een euwe voorzitter worden gekozen. -Zondagmorgen worden alle parochianen van Jan in het Jeugdgebouw aan het Teylerplein jVWacht, waar om half drie de officieele trek- leri6 der Kruisvaartl°terij wordt gehouden, tr ifr krijgt echter nog gelegenheid om voor de ekking de onverkochte loten tegen een laag - lJsje te koopen. Een gemakkelijke en gunstige - ahier dus om het zoo noodzakelijke werk der ath. Actie te steunen. h allen eenvoud is op de algemeene be- aafplaats aan de Kleverlaan het stoffelijk «schot ter aarde besteld van den heer D. W. Henskes, oud-deurwaarder bij de arron- ssements-rechtbank van Haarlem, waar hij 'n bekende figuur was. De heer Henskes werd 1 Jaar. burgemeester van Velsen, de heer mr. M. Kwint, is Maandag met vacantie naar Hon- 2ai vertrokken, waar hij zal gaan jagen. Hij een maand uit de gemeente afwezig zijn. be^6 schoolvereeniging „Aerdenhout—Bentveld" beii d een dezer dagen 12jaar- Deze ge- Zonrt s is hartelijk herdacht en in het bij- v nder is mej. d. van Hall, die van den aan- hg als onderwijzeres aan de school verbon- i geweest, gehuldigd. Namens de leerkrach- a P werd aan de school een electrische klok "gebocien. Aan mej. van Hall werd door een fra namens leerlingen en oud-leerlingen een aai zilveren presenteerblad geschonken. ifj an de Groningsche Universiteit is tot doctor Jt "e letteren en wijsbegeerte bevorderd de heer a- V- Waard, geboren te Haarlem. De promotie «chiedde cum laude. Zaterdagmiddag werd in een der zalen van café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt een receptie gehouden ter gelegenheid van het zevende lustrum van de H.B.S -vereeni- ging der eerste vijfjarige. Er was veel belang stelling, vooral van de zijde der zustervereeni- gingen. Alhier is een afdeeling opgericht van de Ver eeniging van vrouwen met academische oplei ding. Er traden direct 37 leden toe. In Haar lem zijn, naar bekend is, ongeveer 120 acade misch gevormde vrouwen. Secretaresse werd mej. mr. Kluitman, Zijlstraat 47rood, Haarlem. De Raad der gemeente Haarlem kwam he denmiddag om half twee in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom. Goedgekeurd werden de volgende punten: straatbelasting 1934, 1935 en 1936; kohier schoolgeld voorbereidend en buitengewoon L.O. en bijzonder buitengewoon L.O., cursus 1936 1937; rekening en verantwoording 1936 com missie schoolkleeding; voorschotten artikel 101 Onderwijswet; bijdrage bijzondere R. K. school Nic. v. d. Laanstraat 25; balans enz. der wo- ningbouwvereenigingen „Ons Huls", „St. Bavo", „Rostehage" en „Bloemendaal"; de begrootingen voor 1937 van een groot aantal woningbouw- vereenigingen en stichtingen; slooping van de perceelen: Oranjeboom&traat 16 tot en met 26 en aankoop perceel 4; verhuring van een ge deelte grond tusschen Emauslaan en Span jaardslaan aan de Haarlemsche Lawn Tennis club voor het hebben van tennisbanen; ver koop van grond aan H. Mulder (Uranusstraat) Spook en Kuiper (Delftlaan), R. Mulder (Sa- turnusstraat)Maatschappij Vondelkwartier (Constantijn Huygensstraat) en A. P. Winnubst (Ambachtsstraat) Aan de N.V. „Vlietsorg" (Rijksstraatweg) en Kerkbestuur St. Jozef (Donkere Begijnhof) zes M2 a f 12. Voor straat bestemde grond werd aanvaard ten Westen van de Houtvaart. Mej. J. Smit werd als onderwijzeres o verge- plaatst naar de school aan het Weltevreden plein, terwijl de heer F. K. Witner haar plaats in de centrale school aan de Friesche Varkens- markt zal innemen. B. en W. vragen een bedrag van f 540voor verbetering en uitbreiding van de electrisch» installatie in de Stads-Bibliotheek en Leeszaal. Het archiefvertrek zal binnenkort gaan dienen voor uitbreiding van de boekerij. Aldus besloten. Teneinde de eerste afdeeling der gemeente secretarie een betere huisvesting te geven, stel len B. en W. voor een crediet toe te staan van f 4675, waardoor de ruimte die voorheen door het gemeente-archief werd ingenomen o.a. ver bouwd zal worden en ook een behoorlijke lees zaal voor de raadsleden ingericht zal worden. Aldus besloten. B. en W. stellen voor als plaats voor een nieuw te bouwen J. P. Coenschool aan te wijzen een gedeelte van het aan de gemeente in eigen dom tcebehoorende terrein aan de Gysbrecht van Aemstel.straat. Aldus besloten. Voor verbeteringen aan de Amsterdamsche Vaart tusschen de grens der gemeente en de Bakhuizen van den Brinkstraat vragen B. en W. een crediet van f 9150. Aldus besloten. B. en W. vragen een crediet van f 19625.— voor verbetering en verbreeding van de Raam brug bij het Wilsonsplein. Aldus besloten. B. en W. vragen een crediet van f 40.000 voor werkzaamheden aan de Nieuwe Begraafplaats aan den Vergierdeweg: aanleggen en verharden van wegen en paden, van waterleiding en het maken van twee vijvers. Aldus besloten. B. en W. vragen een crediet van f 243.000 voor het aanleggen van een nieuwe rioleering en het maken van beschoeiing en asphalteering in, langs en op de Leidsche Vaart, waarbij de tramrails in het midden van den weg zullen worden gelegd en ten behoeve van te maken uitsfapheuvels, aanplemping van het water zal plaats hebben ter hoogte van de Schouwtjes- brug. De heer VISSER (C. H.) meende, dat de vluchtheuvel en de aanplemping uit stedebouw kundig oogpunt verre van fraai en onvoldoende zouden zijn. De Schouwtjesbrug zal spoedig te smal blijken en dan komen er weer nieuwe vraagstukken. Voor de aanplemping is f 10000 noodig en er zijn nog wel andere zaken die voor gaan. Spr. verzocht, dit onderdeel van het plan terug te nemen en o.a. met den commissaris van politie te overleggen die de vluchtheuvels ook niet prefereert. Wethouder REINALDA (S. D. A. P.) ant woordde, dat het hier over een belangrijken doorgaanden verkeersweg gaat. Voor de eerste 30 a 40 jaar zal hij in de behoefte moeten voor zien. De ontwikkeling van het vervoerswezen is zoo dat de waterwegen op den achtergrond ra ken, de landwegen zijn primair. Van de kleine indamming, die wordt voorgesteld, zal men niet zooveel zien uit aesthetisch oogpunt. Deze oplos sing is voornamelijk voor de voetgangers, die be schermd moeten worden. Een prima reflector en een wit achter spatbord op uw fiets baten niet als er zoo iets gebeurt! (U weet toch, dat die witte achterspatborden ook overdag verplicht zijn I) Op de bedoelde plek zal zeker in de toekomst een druk verkeer komen. Het voorstel moet worden aangenomen, om een afdoende verbete ring te krijgen. De heer KLEIN SCHIPHORST (RK) merkte op, dat de zaak krachtig moet worden voortge zet. De oplossing is wel degelijk goed. De vluchtheuvels zijn noodig voor de trampassa giers. De automobilisten hebben nu eenmaal niet graag vluchtheuvels. Wat weegt echter het zwaarst? De voetganger loopt gevaar, dus moe ten de vluchtheuvels er komen. Laat men, als het werk klaar is, de situatie nog eens bekijken, voor ze aan te leggen. De heer VISSER stelde daarna voor, de aan plemping voorloopig uit te stellen en het andere werk voort te zetten. Wethouder REINALDA ontraadde dit voorstel, omdat daardoor het werk absoluut vertraagd wordt in verband ook met de ligging der tram rails. Het voorstelVisser werd verworpen met 29 tegen 4 stemmen en het voorstel van B. en W. aangenomen. Benotemd werden tot: tijdelijke leerkrachten aan het Gymnasium mej. H. Borghstijn, J. Smits, H. J. Geerlings; tijdelijke leerkrachten aan de le Hoogere Burgerschool B met 5-jari- gen cursus D. J. Ooumou, mej. C. J. Pilon; tij delijke leeraressen aan de Middelbare School voor Meisjes met 5-jariyen cursus mej. J. J. Hofkes, mej. A. G. van der Horst; hoofd van school no. 7 (Leidscfteplein) na overplaatsing van het tegenwoordig hoofd C. H. Folkertsnaar school no. 43 (Corn. Houtmanschool, Weltevre denplein) J. Kramer; onderwijzeres aan de school voor gewoon L. O. met Montessori-leer- methode (Bakkerstraat) mej. E. G. J. Clason; onderwijzeres aan de Dr. Huetschool (Prinsen Bolwerk) mej. G. Boer. De heeren MARS (SDAP) en VAN KESSEL (RK) dienden de volgende motie in: De raad verzoekt B. en W. in overleg te treden met de beheerders van het Sportfondsenbad inzake overname van den tuin door de gemeente en daarna in den z.g. Koekamp een rosarium te doen aanleggen. De heer VAN KESSEL (RK) verklaarde na der, dat het rosarium zal moeten komen vóór de Provinciale Griffie op het speelterrein. Na deze toelichting namen B. en W. het voorstel om prae-advies. Daarna kwam aan de orde het Hoofdstuk Onderwijs van de gemeentebegroo- ting 1937. (De vergadering duurt voort). B. en W. hebben besloten de laan loopende ten zuiden van het Noordersportpark van de Planetenlaan tot de Jan Gijzenvaart, den naam te geven van: Mr. Jan Gerritszlaan. Zooals bekend worden straathamen tegen woordig niet meer door den Raad gegeven, doch door B. en W. Maar wij hopen hartelijk, dat het geen gewoonte wordt, eiken overleden wethouder te eeren door een Haarlemsche straat naar hem te noemen. Dat de nagedach tenis van iemand wordt levendig gehouden in een straatnaam moet tot de groote uitzonderin gen behooren en een uiting blijven van het allergrootste en schier unaniem eerbetoon der burgerij. B. en W. mogen des te waakzamer zijn op dit punt, omdat het een buitengewoon pijnlijk geval zou worden als het besluit van B. en W. in den Raad of daarbuiten achteraf zou worden beknibbeld! De heer ir. F. C. Dufour, directeur van de N.V. Haarlemsche Machinefabriek v.h. Gsbr. Figee, heeft Dinsdag onder groote belangstel ling zijn 70sten verjaardag gevierd. De jubilaris mocht tal van bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen ontvangen, terwijl zeer velen van de gelegenheid gebruik maakten om den heer Dufour persoonlijk te feliciteeren. Begrijpelijkerwijze werd van de zijde van di rectie, commissarissen en personeel van de fabriek, waaraan de heer Dufour reeds meer dan veertig jaren zijn beste krachten wijdt, zeer groote belangstelling betoond. Ondertrouwd: 10 Maart 1937, M. Dirken en M. W. J. Eckhardt. J. W. Stremming en M. P. van Egmond. J. van de Wall Perné en H. Halama. J. A. A. Stoltenkamp en A. Risch. J. J. Lamaitre en M. Ernens. J. Bronkhorst en O. J. S. Janssen. W. Damiaans en G. Rijneveld. J. de Laat en J. Chr. Luijten. F. Donders en M. Schluter. J. Veenhof en E. P. Loerakker. R. W. de Jonge en E. E. P. Willemsen. J. Goris en J. C. Baart. J. F. Thimm en M. Koster. Getrouwd: 10 Maart 1937, L. de Jong en J. P. van der Sluis. C. J. van Leeuwen en M. M. van Norde. M. J. van den Oosterkamp en G. M. Boerman. A. Dreijer en C. Hoonhout. W. W. Blankesteijn en G. Smits. D. J. Driessen en G. Kamminga. P. N. Claassen en A. H. Peek. T. van den Berg en C. Chr. Deurloo. Geboren: d. van M. E. v. Dijk-Zwart. d. van L. C. Veelenturf-Vester. d. van J. E. de Vries- Homan. d. van C. Bakker-v. d. Mije. d. van J. C. v. Dansik-Hirs. z. van C. M. v. Gelderen-Bos. Laat die Maartsche buien komen, Uw goede bui wordt niet gestoord, Als gij PERQUIN maar blijft ontbieden. Ook voor de BRANDSTOF - slotaccoord Onder flinke belangstelling werd Dinsdag avond in Café Metz a.d. Barteljorisstraat het tournooi voor bovengenoemden fraaien wissel- prijs voortgezet. Er werd wederom sterk gespeeld. De uitslagen zijn: G. Lammes Ph. Schmidt G. W. Metz G. Lammes 126 10 49 350 10 165 169 13 54 350 13 77 12.60 35.— 13 26.92 Donderdagavond vinden de volgende partijen plaats 7.30 uur: Beekhof—Katoen. 9.30 uur: DammanBeekhof. Voor de 2de klasse had de ontmoeting plaats tusschen Öude Post II en LUTO II (Lisse). In dezen wedstrijd wist het bezoekende Oude Post met 74 carb. te zegevieren. Het resultaat was: Homan, Oude Post 150 59 12 2.54 H. Verdel, LUTO 150 59 12 2.54 J. v. Reisen 150 60 15 2.50 A. v. Dijk 144 60 21 2.40 B. Schreuder 150 46 14 3.26 G. van Eyck 137 46 16 2.97 H. Schoo 150 54 12 2.77 J. Langeveld 95 54 12 1.81 Oude Post, Sassenheim, 600 carmb. LUTO, Lisse, 526 carmb. Men verzoekt ons mede te deelen dat de voor Zondag aangekondigde voetbalwedstrijd Bloe mendaalDe Volewijkers niet op het Haarlem- terrein zal gespeeld worden. (De K.N.VH. heeft dit verboden in verband met den bekerwedstrijd E.D.O.-D.H.C.) maar op het eigen terrein in Bloemendaal. Kaartenverkoop op de bekende adressen. Op 24 Maart as. zullen de roodbroeken we derom een lichtwedstrijd spelen. Ditmaal zal de Weensche club First Vienna als tegenstander fungeeren. Dinsdag heeft de Raad dezer gemeente ver gaderd onder leiding van den loco-burgemeester, den wethouder K. PRINS (S. D.). Op voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen en zonder dat er een woord over ge rept is, de overeenkomst met Koog aan de Zaan betreffende de levering van gas goedgekeurd, zulks om moeilijkheden en wrijving omtrent de practische toepassing te voorkomen. Daarna kwam aan de orde het verstrekken van melk op de lagere scholen. B. en W. ontraadden hiertoe over te gaan. De heer BRINKMAN (V. D.) verdedigde het denkbeeld, doch meende, dat daarvoor thans de tijd niet gunstig is. De heer VAN DITSHUIZEN (R. K.) verklaar de zich in beginsel tegen. Dit behoort tot de taak der ouders, evenals kindervoeding en niet tot die van de overheid. Als het noodig is, kan door de gemeente voor die kinderen, die het noodig hebben, aan de ouders een vergoeding worden gegeven. Dit is ook de bedoeling van de leerplichtwet. De heer DORJé (C. H.) stemt in met het standpunt van den heer Vgn Ditshuizen. Ook om des beginsels wille. Als er kinderen zijn, die voor hun gezondheid melk op school moeten gebruiken, is daartegen geen bezwaar, wanneer het op advies van den medicus geschiedt. De heer TELKEMA (A. R.) zegt, dat als er kinderen zijn, die aan ondervoeding lijden wat hij evenwel nog zoo maar niet voetstoots aanneemt er geen bedenking bestaat, dat de vereeniging Kindervoeding melk als bijvoeding verstrekt aan schoolgaande kinderen. De wethouder KELDER (S. D.) heeft becij ferd, dat deze zaak aan de gemeente minstens f 10.000 zou kosten, daarbij aannemende, dat de helft van de ouders bereid is den vollen koop prijs voor hun kinderen te betalen. Het voorstel van B. en W., om voorloopig de zaak te laten rusten, wordt met 17 tegen 6 stemmen aangenomen. Bij de bespreking van de kostenregeling om trent lijders aan besmettelijke ziekten stelt de heer BOSMAN (R.S.A.P.) voor, de inkomen- grens van f 1200.te verhoogen tot f 2000. Spr. is van meening, dat van menschen met f 1200 geen bijdragen in de kosten mogen gevorderd worden. Na bestrijding van den wethouder, wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Het kleedinggeld voor het politie-personeel wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Daarna komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot conversie en aflossing van geldlee- ningen. De heer KAMPHUIJS (R. K.) wijst er op, dat een der gegadigden, het N. O. G., aan an dere plaatsen die niet grooter en niet kleiner dan Zaandam zijn, lagere aanbiedingen heeft gedaan, dan aan deze gemeente. Spr. geeft een opsomming van plaatsen, waar men op billijker condities heeft geleend, dan hier wordt voorgesteld. Het lijkt spr. niet ge- wenscht zich gebonden te achten aan de inge komen aanbiedingen. B. en W. stellen voor, het bedrag van 5 ton, dat men voor het verkoopen van industrieterrei nen van de firma Bruijnzeel heeft ontvangen, aan te wenden voor schulddelging. Mr. ESKES (S. D.) vraagt of het niet beter zou zijn die gelden te benutten voor het maken van openbare werken, zulks vooral met het oog op bestrijding der werkloosheid. Wethouder HALLIE (V. D.) wijst er op, dat men bij de beoordeeling van de voorwaarden, waarop geleend kan worden, rekening moet hou den met de omstandigheid en den aard der lee ningen. Men verlieze ook niet uit het oog, dat verschillende groote leeningen op de openbare markt, zooals van Amsterdam, Rotterdam en Hilversum, zijn mislukt. De VOORZITTER deelt mede, dat de brug over de Achterzaan aanvankelijk op de lijst van het werkfonds heeft gestaan. Nu men daar heeft gehoord, dat de gemeente geld heeft gekregen, is men tot het inzicht gekomen, dat men die brug wel uit eigen middelen kan bouwen. Hier uit blijkt, dat men in den Raad met zijn opmer kingen voorzichtig moet zijn. Spr. wijst er verder op, dat ook de Hoogendijk dringend onder handen moet worden genomen. Mr. ESKES (S. D.) doet uitkomen, dat als thans de 5 ton worden benut voor aflossing, men straks voor de vraag gesteld wordt, of er wel geld te vinden zal zijn voor den bouw van de brug. De heer KAMPHUIJS (R. K.) meent, dat daarvoor geleend moet worden. Wil men de 5 ton voor dit doel reserveeren, dan heeft men minstens gedurende twee jaar de rente te der ven. Dat is niet verantwoord. Spr. geeft de voorkeur aan het voorstel van B. en W. De voordracht wordt daarna met algemeene stemmen goedgekeurd. Op dezelfde wijze worden aanvaard de voor gestelde wijzigingen betreffende de wethouders pensioenen. Volgens deze voorstellen zullen de wethouders pensioenen met 20 pet, worden verlaagd. Ook is bepaald, dat de pensioenen niet op 60, maar op 65-jarigen leeftijd worden genoten. Tot slot kwam aan de orde een voorstel van de commissie voor de strafverordening om het sluitingsuur voor de café's van 11 op 12 uur te stellen. Na het voor en tegen, werd het voorstel goed gekeurd. R. K. Kies vereeniging „Recht en Plicht" Voor een zeer matig bezette zaal hield de afd. Zaandam der R. K. Staatspartij Maandagavond een openbare vergadering. Sprkers de beide R. K. raadsleden J. F. M. Kamphuis en F. Th. A. van Ditshuizen. Op zeer populaire wijze behandelde de heer Kampsuis de gemeente-politiek, waarbij hij deed uitkomen de verandering welke de laatste jaren op het gebied der gemeentehuishouding heeft plaats gevonden. Vooral het financieren der werkloozen-uit- keeringen is voor een gemeente als Zaandam met haar overwegende arbeidersbevolking, een voorwerp van aanhoudende zorg. Voor een R. K. raadslid is er echter veel en mooi werk te doen, vooral ook om toe te zien dat de gemeente als zoodanig slechts daar aan vullend optreedt, waar het particulier initia tief te kort schiet. De heer Van Ditshuizen behandelde meer in het bijzonder de gezinspolitiek, daarbij in het licht stellend dat de grootste Staatslieden door alle tijden heen steeds het groote belang van het gezin voor den Staat hebben Ingezien. Echter komt de Kerk de eer toe. het gezin die plaats in de Maatschappij te hebben ge geven, welke het waarlijk toekomt. Sterk deed spreker uitkomen, hoe onder hei- densche opvattingen het gezinsleven is uiteen gerukt, om vervolgens uit te doen komen hoe vooral onder tijden van vervolgingen als reactie hierop een bloeiend godsdienstig leven overal valt te constateeren. Volgens spreker moet een der allervoor naamste punten an het R. K. Staatsprograrn bescherming van net groote gezin zijn. Spr. wekte allen op mee te werken en te strijden voor het behoud van een ongerept en rein gezinsleven. Na beantwoording van een enkele vraag sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze. IJMUIDEN. 10 Maart. Rijksvischafslag. Tarbot 5880 cent per kg. Griet 16.0032 per 50 kg Tong 5873 cent per kg. Groote Schol 9.5011. middel Schol 13.5015, Zetschol 21.0031, kleine Schol 8.5025, Bot 67.50, Schar 1.7012.50. Tongschar 25.0036 per 50 kg. Rog 14.5016.50 per 20 stuks. Vleet 1.507 per stuk. Pieterman en Poon 4.808, groote SJhelvisch 20.0025. middel Schelvisch 18.0023. kl. midd. Schelvisch 15.0021, kleine Schelvisch 1017.50 per 50 kg. Kabeljauw 12.5032 per 125 kg. Gullen 5.5010 per 50 kg Leng 0.902.20 per stuk. Heilbot 56_L 78 cent per kg. Wijting 6.508 per 50 kg. Kool*- visch 775 cent per stuk. Makreel 1150 per 5* kg. Versche Harine 5.ÖO per kist. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS R. O. 15 Antje 265 manden 2440.R. O. 16 Betje 115 manden 1890.Bloemendaal 555 man den 4070.—, Oentoeng 95 manden 2200.Adria tic 315 manden 2220Holland 3 85 manden 2140.Poolzee 115 manden 2050.Martha 115 manden 2090.Julie Strijff 355 manden 2100. Hercules 625 manden 3790.Aneta 880 manden 3680.—. KOTTER E 404 1060.—. LOGGERS K.W. 74 1830.K.W. 46 830. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Donderdag 11 Maart. Vloed: 2.11 v.m. en 2.25 n.m. model in effen stof met elast. klinken 4 jarr. Deze vóórbalein heeft geen knopjes, doch is geheel vlak en sluit met één enkele schuifbeweging. Elk mogelijk nadeel van een gewonebusc- sluiting is verdwenen, doch het steungevende van een stevig baleinstelsel is behouden. prima rose tricotstof, ruim model met maagband AMSTERDAM (lOFil.), HAARLEM, LEIDEN, DEN HAAG (7 Filialen), ROTTERDAM (4 Fil.l, ARNHEM tPELDOORN, - DEN BOSCH EINDHOVEN, TILBURG, UTRECHT, HILVERSUM. Vier moderne paskamers j HAARLEM: GR. HOUTSTRAAT 71 hoek Ged. Oudegracht, Tel. 13020 Makelaar-Taxateur - Heemstede „aar keuze. cn ct naar 5Qct bi> assssÊ HET BEST BEKENDE, AFDOEND MIDDEL TEGEN BLOED ARMOEDE, BLEEKZUCHT EN ZENUWZWAKTE Hebt gij een bleeke kleur? Zijt gij gedurig vermoeid? Ontbreekt U de eetlust? Hebt gij dikwijls hoofdpijn? Slaapt gij slecht? Hebt gij pijn in den rug? pijn in de lenden? pijn op de maag? Suizen in het hoofd, suizingen in de ooren? Dan moet gij uw eigen belang verstaan en dadelijk eene kuur beginnen met de Sanguinose! Want de Sanguinose verrijkt Uw bloed en versterkt het; zij wekt den eetlust op en bevordert eene algeheele levensopgewektheid. Honderden vonden baat bij de Sanguinose toen niets hen geholpen had. Prijs per flesch 2.—; 6 fl. 11.—; 12 fl. omzetbelasting inbegrepen 21- Te verkrijgen De Riemerstraat 2c/4 bij Apothekers en VAN DAM CO. Drogisten Den Haag

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 7