UIT DEN OMTREK MenbMfftonó: LEVENSMIDDELEN EDEGO 19 3 7 iStouuv Q£A&e.d> BIJ GERZON 8 Is 61 3.9 4 s B.K. EMAILLE 14 29 De H. Eucharistie voor Religieuzen UAT u dan EERST Mj EEK RIJWIELEN ZIJLSTRAAT (bij de brug) SCHOUS van 1854 voor 89 cent ENG. EENK. KLEERM. GROOTE HOUTSTR. 88 75 90 VRIJDAG 12 MAART 1937 De L.T.B. in Kennemer- land Het Kamerlid Groen over de tuin- bouw-crisismaatregelen Prof. Cleophas De heer Groen spreekt AERDENHOUT BLOEMENDAAL BENNEBROEK HEEMSTEDE VIJFHUIZEN VOGELENZANG VELSEN ZAANDAM BILJARTEN Roosterwedstrijd Skandia-coupe Om de Zilveren Fruitmand WIELRENNEN R.K.W.V. „Achilles" 2 pd. Varkensfricandeau 1.08 2 pd. Kalfsfricandeau 0.98 2 pd. Kalfslappen 0.88 Blank en beste kwaliteit PEPER'S VLEESCHPALEIS HOCKEY B.M.H.C.Northern Rodots Dames-hockey Speciale Aanbieding H Oude Cracht 30 1 ons10 1 ons8 40 - 321 of 25 EEN SCHOON GESCHENK voor religieuzen is hef lijvige boek, door Pater VAN DIJK INGENAAID f6.50 Verkrijgbaar op het Bureau van den Ned. Euch. Bond Begijnhof 32, Amsterdam-C Ciro 103939 f 42.00 EDEGO-rijwielen zijn onbeperkt gegarandeerd en met gratis onderhoud KINDERHIJISVEST37-43-459TEL.13039 GRATIS VAN UW KIND Donderdagavond werd in het Veilinggebouw „Kennemerland" te Beverwijk een groote, openbare vergadering gehouden, georganiseerd door den R. K. Land- en Tuinbouwbond, met als sprekers prof. A. H. P. Cleophas, geestelijk adviseur van den L.T.B., en den heer Jac. Groen Dzn., voorzitter van den Tuindersvak bond van den L.T.B. en lid van de Tweede Kamer. De drukbezochte vergadering stond onder leiding van den heer F. Heeremans, uit Sant poort, voorzitter van den Kring Kennemer- land. Prof. Cleophas zette in een gloedvol betoog Uiteen, waarom de katholieke land- en tuin bouwers niet buiten hun standsorganisatie kunnen blijven. De L.T3. streeft in de eerste plaats naar een welvarenden boeren- en tuin dersstand. Maar dan een welvaart in den vollen zin des woords, dan gedragen door de de christelijke gedachte. Nu zal men geneigd zijn te zeggen, dat het eerste, wat de tuin ders noodig hebben, is: een betere prijs voor hun producten. Er wordt om regeeringsmaat- regelen gevraagd doch, afgezien van het feit, dat deze maatregelen tot dusver weinig reden tot voldoening gaven, is het duidelijk, dat de uiteindelijke oplossing van de moeilijkheden niet gevonden moet worden in regeeringsmaat- regelen. Die oplossing ligt dieper. Twee dingen zijn hiervoor noodig: ordening en vrede. "V Ordening, niet door rageeringsmaatregelen, want de overheid is uit den aard der zaak een gebrekkige bedrijfsleidster, maar door het be drijfsleven zelf. Dit is immers in de eerste plaats een zaak van de bedrijfsgenooten; zij zijn de ware deskundigen, die in gezamenlijk oveBeg de maatregelen kunnen nemen, welke in het belang van het bedrijfsleven noodig zijn, tegelijkertijd rekening houdend natuurlijk met het algemeen welzijn. De organisatie stelt zich tot taak haar leden daartoe op te voeden. Aan deze ordening moet de christelijke ge dachte ten grondslag liggen, want anders is zij nutteloos. De eerw. spreker herinnerde in dit verband aan de middeleeuwen, toen het* eco nomisch leven ook mede gebouwd was op de christelijke gedachte en het bedrijfsleven be antwoordde aan zijn natuurlijk doel: behoefte voorziening. Bij de liberale vrijheidsgedachte speelde het eigenbelang de hoofdrol. Bij het zakenleven behoorde geen moraal; die werd verwéten naar kerk en huisgezin. De gevolgen konden niet uit blijven. Wij ondervinden ze thans en dat op zeer pijnlijke wijze. De fundamenteele fout van destijds is geweest, dat alle krachten zijn in gezet op de opvoering der productie, zonder op de afzetmogelijkheden te letten. Hoe vinden wij thans het evenwicht? Wij kunnen de consumptie kunstmatig trach ten op te voeren, doch er is geen koopkracht. Dus staan wij voor de noodzaak, de pro ductie te verminderen, hetgeen wil zeggen: zich beperken en zich beheerschen. Niet het eigen belang maar de sociale liefde en rechtvaardig heid moéten den grondslag vormen van het sociaal-economisch leven. Dat zijn de krachten van het christendom en onze katholieke organi saties zijn in staat dit te verwezenlijken. Wij moeten u maken tot een groot en sterk gebouw, waar alles op het gebied van het bedrijfsleven kan worden ondergebracht. De eerw. spr. wees hierna op de positie van de Katholieken in ons land. Wij mogen het niet overlaten aan de anderen. De praktijk heeft geleerd, dat er dan niets van terecht komt. Er zijn zooveel voorname belangen voor ons, ka tholieken, die door anderen niet worden aan gevuld. Behalve ordening moet er ook vrede zijn in het bedrijfsleven. Patroon en arbeider moeten tezamen in overleg het bedrijf ordenen. Tenslotte waarschuwde de eerw. spr. tegen de nieuwe stroomingen, zooals communisme en nationaal-socialisme. Zij brengen ons ordening van staatswege of met den knoet en ontrooven ons de grootste geestelijke goederen. Daartegen moeten de katholieken zich aan eensluiten in hun organisatie en zóó hun gees telijke en stoffelijke belangen veilig stellen. En mét de organisatie vormen wij de legerscharen, die de Kerk beschermen en de satanshonden, van welke kleur dan ook, uitwerpen. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Jac. Groen, die allereerst een uiteenzetting gaf over hetgeen de L.T.B. doet voor de stof felijke belangen der leden. Vervolgens betoogde spr. dat alle moeilijk heden, waarmede de tuinbouw te kampen heeft, het gevolg zijn van internationale toestanden. Er is geen export. Nu wordt in Kennemerland gezegd, dat bij de steunverleening de glascultuur wordt voorgetrokken bij de koude grondcultuur, welke in Kennemerland hoofdzaak is. Spr. moet dat positief ontkennen. Er is geen sprake van voorkeur voor de glascultuur bij den regeerings- commissaris. De kwestie is, dat de glascultuur altijd de hoofdzaak vormde, niet wat opper vlakte maar wat productie betreft. Spr. nam aan dat de steun rechtvaardig verdeeld is volgens de regelen, welke daarvoor gesteld zijn. Dat de glascultuur naar verhou ding zooveel meer steun ontvangen heeft ligt aan de omstandigheid, dat de productiekosten veel hooger zijn waardoor vanzelf de toeslag ook hooger is. Spr. had zelfs den indruk, dat ook de glascultuur niet gekregen heeft, wat zij voor een loonend bedrijf noodig had. De streek Kennemerland nu lijdt onder de nivelleering van de productiekosten voor elk gebied in Nederland. In deze streek zijn de productiekosten hooger dan b.v. in Brabant, waar men zelfs beweert, dat alleen de aard beienteelt een loonende productie oplevert. Deze moeilijkheid is niet anders op te lossen, dan voor cultures in bepaalde gebieden ook speciale richtprijzen vast te stellen. De uitvoering van de steunregeling wordt daardoor moeilijker, maar de rechtvaardigheid eischt, dat in deze rich ting iets gedaan worde en de L.T.B. staat daar om krachtig op de bres. Tot dusver met weinig succes weliswaar, maar hij zal niet ophouden daarvoor te ijveren. (Applaus; Ook voor de verhooging van de minimum prijzen wordt voortdurend gepleit, ook in de Tweede Kamer. Spr. was van oordeel, dat de producent in de allereerste plaats recht heeft op een rechtvaardigen prijs en dat alle andere belangen in overeenstemming daarmede ge regeld moeten worden. De producent mag niet gebruikt worden om het binnenland aan goed- koopen groenten te helpen. De L.T.B. ondervindt bij deze actie nog geen voldoenden steun bij de andere organisaties, vooral niet bij de veiling organisaties. Spr. betoogde vervolgens, dat de teeltregeling zich niet alleen moet beperken tot de opper vlakte. Zij moet ook de cultures regelen, ten einde te verhinderen, dat van bepaalde pro ducten veel te groote hoeveelheden worden ge teeld. Hij wees er verder op, dat bij ordening ook prijsregelend moet worden opgetreden. Tenslotte waarschuwde de heer Groen tegen het geroep om vrijheid. Hoe gaarne spr. ook zou zien dat alle jonge boeren en tuinders aan den slag konden gaan, volledige vrijheid zal niet helpen. Integendeel, zij voert ten ondergang. Er moet immers een afzetmogelijkheid zijn. Het is niet de bedoeling het bedrijfsleven in een keurslijf te persen, maar er moet nu eenmaal geordend worden, daar het anders onherroepe lijk. spaak loopt. Spr. eindigde zijn rede, waarin hij tevens ver schillende tevoren gestelde vragen behandeld had, met een krachtige aansporing tot verster king der organisatie. Beide sprekers, die veel bijval oogstten, had den nog een hartelijk dankwoord van den voor zitter in ontvangst te nemen. Jaarvergadering B.A.B. De vereeniging „Buurtbelang AerdenhoutBentveld" hield Donderdagavond in hotel Boekenroode haar jaarvergadering. Mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys, secretaris, bracht het jaarverslag uit. Het ledental liep iets terug en kwam op 232. Het batig soldo was 81,82 y„. De periodiek aftredende bestuursleden, de P. J. Prinsen Geerligs, voorzitter: mr. J. C. IJ. Nieuwenhuys, secretaris en H. Fruitema, pen ningmeester, werden, aangezien er geen tegen- candidaten waren gesteld, als herkozen be schouwd. In de beide vacatures B. Coops en J. Meyer werd slechts gekozen de heer W. Don kervoort. Eén vacature werd dus tot nader trder bestendigd. De contributie voor 1937 werd vastgesteld op ƒ1.minimum par jaar; het subsidie aan de Politiesportvereeniging werd bepaald op 10. Na behandeling van de rondvraag, die geen bijzonders opleverde, werd nog een navergade- ring gehouden met bewoners van de Distellaan. Er waren n.l. klachten binnengekomen over de leelijke wegbeplanting langs deze laan. Het bestuur had hierover onderhandelingen gevoerd met 't gemeentebestuur van Bloemen- daal en dit had zich bereid verklaard, de hoo rnen in de voetpaden te verwijderen, den rijweg te verbreeden ten koste van de voetpaden en een beplanting van de voortuinen voor zijn re kening te nemen. Bij de besprekingen bleek echter dat dit plan niet uitgevoerd kon wor den, daar verschillende huiseigenaren een koop contract hebben, waarin beplanting van de voortuinen met gewassen hooger dan 1 meter, op straffe van een hooge boete verboden is. Als gevolg van ingekomen klachten over de slechte afwatering van een aantal tuinen langs de Distellaan, werd besloten een verzoek aan het gemeentebestuur van Bloemendaal te rich ten, om een afdoende verbetering in dezen onaangenamen en ongezonden toestand. Het verzoek werd, staande de vergadering, door de betrokken bewoners geteekend. Politienieuws. In de afgeloopen week zijn vier personen aangehouden, te weten de Haar lemmers W. E. H. P. en D. van O. ter zake op lichting van een Duitsche dienstbode uit Aer denhout voor een bedrag van f 10.en de an dere twee, C. V. B. en H. B. uit Hillegom, ter zake verkapte bedelarij. P. en van O. zijn den dag na hun aanhouding, de andere twee nog denzelfden dag in vrijheid gesteld. Dinsdag werd op den Hooge Duin en Daal- scheWeg druk gesleed. Toen vier jongens mét z'n allen op één slee de helling afsuisden en over den kop sloegen, heeft de politie die slee tijdelijk vastgehouden en daarmee een „rem mend voorbeeld" gesteld. Voorts vond een agent van politie twee bobsleden, die aan het bureafu terug te bekomen rijn. Behalve het sleden heeft de sneeuw ook een aantal aanrijdingen op haar geweten. Op den Vogelenzangscheweg reed een wiel- rijdster, mej. S. uit Vogelenzang tegen- den stil- staanden auto van den heer O. Zij had dien niet gezien, omdat rij tegen de sneeuwjacht in. nogal voorover reed. Zij viel en verloor even het bewustzijn. In de woning van den heer O. bleek, dat zij licht gewond was. Met een taxi is zij naar huis gebracht. Op den Korte Zijlweg botsten een auto, be stuurd door W. S. uit Haarlem en een motor bakfiets van den vischhandelaar P. G. K. tegen elkaar. De auto kwam van Aerdenhout en pas seerde een 6-wieligen truck met oplegger. Door de sneeuw zag hij te laat, dat van den anderen kant de motorbakfiets naderde. Beide bestuurders remden, doch hun voertuigen gle den door, waarna de botsing volgde. De bakfiets kantelde en viel op het westelijk rijwielpad. K. kreeg een wond aan zijn knie, die aan het bu reau van politie werd verbonden. De bakfiets werd zwaar, de auto licht beschadigd. Op den hoek Sterrenboschlaan—Zomerzorg- gerlaan kwamen een N.Z.H-bus en een oud Fordje met elkaar in botsing. Ook hier gleden de wagens bij het remmen op het sneeuwdek door. De bus werd licht beschadigd, doch het Fordje moest flink gehavend worden wegge sleept. Op den tramoverweg van de Eikenlaan te Aerdenhout reed een vrachtauto, bestuurd door J. C. D. uit Haarlem tegen een van Zandvoort komende tram. Toen D. het seinlicht boven den overweg zag gaan branden remde hij, doch zijn wagen gleed door. De tram werd licht, de auto vrij ernstig beschadigd. Ten slotte reed een N.Z.H.-bus een op den hoek BloemendaalschewegKorte Kleverlaan staanden lantaarnpaal omver. Burgemeester 1214 jaar getrouwd. Donder dag was het 12 J4 jaar geleden, dat de bur gemeester. Baron K. J. G. van Hardenbroek in het huwelijk trad met mevr. Baronesse Dedel. Dit feit werd in huiselijken kring gevierd. De muriekvereeniging Kunst na Arbeid bracht des avonds het koperen paar een serenade. Vergadering Wit-Gele Kruis Woensdag avond hield de afd. Heemstede van den Noord- Hollandschen Bond Wit-Gele Kruis haar jaar vergadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Jac. Peperkorn, over de zeer goede resul taten van dit afgeloopen derde vereenigings- jaar. Dank zij den subsidies van de gemeente en enkelen giften kon er veel gedaan worden. Een bijzonder dankwoord richtte de voorzit ter tot zr. v. d. Lugt, de vertegenwoordigster van het Wit-Gele Kruis in de practijk. Medegedeeld werd, dat de Noord-Hollandsche Bond dit jaar meer activiteit aan den dag zal leggen, én door het organiseeren van een na der te bepalen speldjesdag en door het maken van propaganda. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer C. de Bruin, bleek, dat in het afgeloopen jaar de heer Langemeijer, die zooveel heeft gedaan tot stichting van deze afdeeling, als bestuurslid heeft bedankt. Dank werd gebracht voor het vele werk, door hem verricht. Medegedeeld werd, dat de samenwerking tus- schen het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis zeer goed is. Dank zij de medewerking van de Witte Kruiszuster, die met de afgifte van ver- plegingsmaterieel belast is, worden de leden steeds goed en snel aan verplegingsmaterieel geholpen. Verder bleek uit dit verslag, dat zuster v. d. Lugt 6108 bezoeken aan patiënten had ge bracht. waaronder 284 bezoeken aan niet- katholieken en 70 bezoeken uit de parochie Bennebroek, 121 maal was aan doctoren hulp verleend, 13 maal was bij een overledene de laatste hulp verleend, 585 maal geholpen bij zuigelingenbescherming, 58 maal was aan hét consultatiebureau assistentie verleend. Het le dental steeg tot 820. Uit het jaarverslag der onderafdeéling „Ba kerhulp" blijkt, dat het ledental is gestegen van 43 tot 60; 19 maal is er voorzien in bet zenden van een gediplomeerde baker. Naar aanleiding van een gestelde vraag over de oorzaak van de minder belangrijke toename der leden van laatstgenoemde instelling, zegde het bestuur toe pogingen in het werk te stellen om in de toekomst op meer voordeelige wijze in bakerhulp te voorzien; ook over een langeren tijd dan tien dagen. Pastoor C. van Mierlo, geestelijk alviseur der vereeniging, sprak enkele woorden van dank voor de belangstelling der leden, die door hun tegenwoordigheid toonden aan te voelen en mede begrepen 't mooie werk dezer vereeniging. Gaarne wil spr. instemmen met de hulde aan zr. v. d. Lugt gebracht, maar wilde die ook brengen aan het bestuur, dat zoo bijzonder ac tief is. Als bestuursleden werden herkozen mevr. Chabot en den heer C. de Bruin. Personalia Naar wij vernemen zal de heer D. Pronk op 1 Juni as. eervol ontslag nemen als kassier der Boerenleenbank alhier. De heer Pronk volgde in 1925 den heer A. A. Swalfs op als kassier, zoodat hij deze functie nu 12 jaar heeft verricht. Wordt de spoorbrug gesloopt? Zijn wij goed ingelicht dan bestaan er ernstige plannen om de spoorbrug, die door het opheffen der spoor baan buiten dienst is gesteld, binnen afzien bare tijd te sloopen. Vier personen in een leegstaande villa aangehouden. Donderdagmorgen arriveerden aan de onbe woonde villa „Rust Roest" in de Bekslaan vier Haarlemmers met twee bakfietsen zeer waar schijnlijk met de bedoeling om oud lood en zink uit de villa te sloopen, want al heel spoedig werden eenige personen op het dak van de villa gesignaleerd. De plaatselijke politie, die inmid dels een tip had gekregen/liet niet lang op zich wachten en had weldra twee personen, zekeren A. S. en H. H. te pakken, die rij voorloopig op het station in bewaring stelde, om nog een derde, zekeren H. J. L. te arresteeren, die zich nog op het dak van de villa bevond. Nadat deze drie per auto naar Overveen waren vervoerd en daar ingesloten, zette de politie met behulp van de spoorwegarbeiders P. S. en H. W. v. E. het onderzoek in de villa voort, daar men ver moedde, dat zich nog iemand in de villa moest bevinden. Op zolder werd toen aangetroffen zekere G. S., die zich daar in een kist had ver borgen. Deze laatste werd voorloopig ingeslo ten in de cel bij de politiewoning alhier. Later in den middag zijn alle vier personen voor den commissaris van politie geleid en na verhoord te zijn weer op vrije voeten gesteld. Op een lateren datum zullen zij zich te verantwoorden hebben wegens insluiping en poging tot diefstal. De woningmarkt in onze gemeente Even als vorige jaren hebben B. en W. wederom een staat doen opmaken omtrent, de woningmarkt in dezë gemeente. Op 1 Jan. j.l. bedroeg het aantal gewone woningen 10370, het aantal bo venwoningen 658 en het aantal woningen met nering of bedrijf 1211. Totaal 12239. Het aantal diverse gebouwen, waarin geen woning, bedraagt 1463. Op 1 Jan. bedroeg het aantal gezinnen 11540; er zou dus een woningoverschot moeten be staan van 699 stuks. In werkelijkheid is dit overschot door dubbele bewoning e. d. grooter. Blijkens een op 20 Febr. j.l. gehouden telling stonden op dien datum 781 woningen ledig, n.l. 712 gewone woningen, waaronder ook gerekend worden „Beeckenstein", „Waterland", „Roos- wijk", „Spaarnberg" en een villa aan den Duin en Kruidbergerweg. Voorts 69 woon- en winkel huizen. De huurprijzen van de leegstaande wo ningen varieeren van 2.80 tot 20 per week, die van de woon- en winkelhuizen van 3 tot 20 per week. Burgerwacht De functies in het bestuur van de Vereeniging „de Velser Burgerwacht" zijn als volgt verdeeld: voorzitter de heer W. A. Dolleman, notaris te IJmuiden; secretaris de heer C. J. van Oost, commies-chef ter secreta rie; penningmeester de heer J. A. M. van WelL accountant te IJmuiden. Keuring van trekhonden De houders van trekhonden in de gemeente worden opgeroepen him trekhonden met de kar of karren, waar voor of waaronder de honden als trekdier wor den gebruikt, en het tuig, aan de keuring of herkeuring te doen onderwerpen op Dinsdag 23 Maart 1937 van des voormiddags 910 uur aan den politiepost Wijkerstraatweg te Velsen (N.); van des voormiddags 1112 uur aan het dienst gebouw Burgemeester Enschedélaan te Sant poort; van des namiddags 24 uur aan het politiebureau Willemsplein te IJmuiden, Uit het Katholieke voetbalkamp Het pro gramma voor de V. V. Z.-elftallen luidt voor Zondag a.s.: V. V. Z. I—Volendam I, 2.30 uur. V. V. Z. Ill—V. V. A. III, 12.30 uur. De Meer 5V. V. Z. 6, 12.30 uur. Vertrek 11 uur per boot. V. V. Z. aAdo a, 2 uur. V. V. Z. b—S. V. A. b, 1 uur. Meervogels aV. V. Z. jun. D, 1 uur. Vertrek per auto 12 uur vanaf de kerk. In café rest. „Bolwerk" aan het Kennemer- plein werd Donderdagavond het tournooi om bovengenoemden beker vervolgd. De Haarlem mer Steffers stelde tegen Davidson teleur, doch herstelde zich later uitstekend. De Foeljaeger won zijn 2e match en staat aan 't hoofd van de rangschikking. De uitslagen waren: pnt. brt. hs. gem. I. Davidson 250 31 32 8.06 J. Steffers 123 31 26 3,96 H. Heytbrink 204 39 36 5.23 J. P. Bos 250 39 53 6.41 J. Steffers 250 33 36 7.57 Joh, Menke 250 33 42 7.57 H. Heytbrink 160 35 36 4.57 de Foeljaeger 250 35 26 7.14 Vele belangstellenden waren Donderdagavond getuige in café Metz aan de Barteljorisstraat van de fraaie partijen om den wisselprijs. Tegen Katoen was Beekhof in slechten vorm, maar tegen Damman speelde deze speler veel sterker en won in grootschen stijl. De resultaten waren: A. Beekhof 318 28 43 11.35 L. Katoen 350 28 45 12.50 W. Damman 288 21 72 13.71 A. Beekhof 350 21 78 16.66 Dinsdag 16 Maart worden de wedstrijden voortgezet met de volgende partijen: 7.30 uur: Lammesv. Leeuwarden; 9.30 uur: Kobus—Lammes. Het programma voor hedenavond luidt: 8 uur: P. J. BosJ. Davidson; J. Steffers A. Denker. 10 uur: H. HeytbrinkP. J. Bos; de Foeljae gerA. Dubois. Zondag ajs. 14 Maart gaan de Haarlemsche renners Jan Rijneveld, Tinus Peetoom en Jan Klinkenberg deelnemen aan hun eersten groo- ten buitenlandschen wielerwedstrijd. Zondag wordt n.l. het wegseizoen in België geopend met een wegwedstrijd over 170 K.M. 's Morgens wordt in Antwerpen gestart naar Gent en terug; de aankomst is in het Ant- werpsche Sportpaleis, waar in afwachting van de aankomst der renners, groote baanwedstrij- den worden gegeven. Deze wegwedstrijd wordt georganiseerd door het Belgische dagblad „De Dag" en staat in het brandpunt der belangstelling, daar hieraan de beste buitenlandsehe wegrenners deelnemen. STADGENOOTEN! TT helpt zeker morgen uw mede-stadgenooten, die, behalve ziek, óók arm zijn. Heeft u de bijdrage voor de(n) collectant(e) al klaar gelegd, als hij/zij morgen om uw bijdrage komt? Zuster CASANDEIR Zuster MIRISON Zuster SCHOUTEN Varkenscarbonade vanaf 38 ct. p.p. Dikke Reuzel 35 ct. p.p. Gedraaid Ossenvet 35 ct. p.p. Gehakt half om half 35 ct. p.p. Runderpoulet 40 ct. p.p. Kalfsgehakt en poulet 40 ct. p.p. Ossenlappen, 2 pond 85 ct. KROCHT 12 t/o de Hema De Northern Rodots, een combinatie van En- gelsche hockeyers uit Bradford, die zeer sterk moet rijn, komen op Zondag 28 Maart als gas ten van de B.M.H.C. een wedstrijd te Bloemen daal spelen. De wedstrijd begint om twee uur. •De eerste promotiewedstrijd B.M.H.C.Leiden vervalt Zondag. B.H.V.B.M.H.C. is opnieuw voor 14 Maart vastgesteld. Zaterdagmiddag 13 Maart wordt te Bloemen daal een oefenwedstrijd gespeeld tusschen de voorloopige Neöerlandsche A- en B-elftallen. Zaterdagmiddag 13 Maart Wordt te Heem stede de competitiewedstrijd Rood WitH.O.C. gespeeld. Aanvang 2.30 uur. De dames Leeuwen berg en Vreede (Rood Wit) en Rollin Couquer- que (H.O.C.) zijn in verband met den wedstrijd FrankrijkNederland te Parijs afwezig. Zondagmorgen 14 Maart wordt te Bloemen daal (B.M.H.C.-terrein) een oefenwedstrijd ge speeld tusschen het Nederlandsche B-elftal en een B.M.H.C.-Juniores XI. Aanvang 11.30 uur. KEUKEN-UITZETTEN 19 deelig grijs 19.25 19 deelig groen 23.10 19 deelig gekleurd 25.15 m. gaspannen, lepelrek en étagère simnu Zoojuist kochten wij 25.000 blik groenten en brengen deze tegen SCHERPE PRIJZEN LUNCH-HAM 1 ons Gebr. KALFSGEHAKT BOTERHAMWORST FIJNE VLEESCHWAREN 3 ons 1 blik SNIJBOONEN 1 blik SPERCIEROONEN 1 blik ERWTEN en WORTELTJES 1 blik SPINAZIE 1 blik ANDIJVIE 5 groote blikken groenten CRêME DE CHALET, 'n zeer fijne kaas, p. doos 41/2 ons £*3 Bij aankoop van 1 gr. blik GROWA-DOPERWTEN v. een Vz blik WORTELTJES voor 11 Kleine GOUDSCHE SI ROOPWAFEL- n e TJES, 2 ons dm«3 CHOC. STAAFJES (Melk of Puur) r\ g 2 ons dCd Prachtige CHOCOLADE PAASCH EIEREN 4) zeer groot 2 voor MAND MET KIP EN EIEREN, per 4) stuk EEN NIEUW COSTUUM AANSCHAFT HAAR NIEUWE COLLECTIE STOFFEN TOONENÜ HET VERPLICHT U TOT NIETS 0VCn®S& Trots depreciatie van den gulden en duurder worden der grondstof fen, handhaven wij onzen ouden prijs, in de verwachting hierdoor grooter omzet dus eenzelfde winstmarge te krijgen als vroeger. Tegenover „Haarl. Dagblad" - Telefoon 16176 Filialen: te Amsterdam Hilversum Arnhem S 7 Q ERDA6 GARNITUUR bestaande uit jasje en pantalon van moderne Tweed, met coupon ge schikt voor pet of hoed, in bleu en beige, leeft. 3 jaar 50 ets. stijg. p. maat MEISJESJURK van solide zuiver wollen stof met wit piqué kraagje, ge borduurde zakjes en ceintuur in con trasterende kleur, diverse mode- tinten, maat 60 50 ets. stijg. p. maat KINDERMANTEL van soepele wol len fantasiestof, vlot model met aardige knoop- garnering, diverse dessins, maat 45 50 ets. stijg. p. maat Bijp. hoedje 1.90 J* MORGEN VAN 2 TOT 6 UUR als bijzondere attractie 28 VERSCHILLENDE REALFOTO'S op vertoon van een koopbon van ten minste f. 5.-, van onze afdelingen Jongens- en Meisjeskleding. Deze foto's worden in onze zaak opgenomen in samenwerking met de firma ZWARTSER, Groote Houtstraat. fo le, j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2