Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? Wanneer worden de Zuidelijke kampioenen bekend? Zal Ajax al een voorsprong kunnen nemen? I Plaats dan een „Omroeper voor 80.000 gezinnen NOG EEN PUZZLE IN LIMBURG GO AHEAD ONTVANGT FEIJENOORD ZATERDAG 20 MAART 1937 :v~ r, ®ZQ£k\fm iinmTmnnmmnTmmnniiTniiiitmiimiimnnmniiraiiinniuiiininmiHiiniiininmmiiiiiintniTTnniniiiiii gmnrnmiiiiiiniinnniiinmninnniininnninnniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiniinninimniiininiiiiiiiiiiiil illlllllflilllllllllllllllliiliilluiliiiiiuiiiiiiiiiummimiuuuumiuiiiimiiimuuiuuiimmuumuiiiinuuiiiumiS A °F Noor tioor tirga; VAN HET KATHOLIEKE KAMP In de Brabantsche af deeling heeft Brabantia in ieder geval een flinken voorsprong Staartclubs blijven de aandacht vragen K.N.V.B. In drie afdeelingen worden morgen de promotie- en degradatie wedstrijden voortgezet R.C.H. tegen Hilversum Academische examens "*«5M-«EfM mIVyt FOTOREPORTAGE eerste eskader Glenn Martin bommenwerpers voor de Ned. Indische itmacht bracht 10 Maart een bezoek aan Batavia. Een overzicht van de toestellen, genomen uit het torentje van het vliegveld Tjililitan De halve-dag- staking te Parijs. Waar anders enor me drukte heerscht was Donderdag slechts een spaarzaam verkeer waar te nemen Bli; Eerst, is de tonde zooal Van thans Verws tprak öerla: is he; een i ken; schor toe de het 1 Sedae lm; Antw tien i Belan tieeld zou 2 Perki hand öat e: kome tieze hleve: Node Ev( A dat rin ten Ho Zegd ting, Verai 8 antt tien Te tienvi tot E tiing De heen tie v< al kt het g tie n tierin slech tiie r karal Or •hens Word Wakk Schei houd ande He Secre het en v totas Verbt lendt Verm De tioor Eers tot Word tiie Ams Voor: Vele te g, Van ticul latei Dt «en Van er i Ht tien toen Di tirac «chi Zal Ni be T< over tuui Door de kinderen voor de kinderen. Een typisch snapshot van de jaarlijksche collecte ten bate van de .Federatie van Instellingen van Kinderbescherming te Amsterdam Een, die zich op bovenstaande origineele wijze voorstelde aan de zakenlieden, die in de afgeloopen dagen de Jaar beurs te Utrecht bezochten De kleine Theodorus Limpens, de 600.000ste Rotterdammer, mag zich in een Het Leidsche studentengezelschap .Arnhemia" vierde Vrijdag te Arnhem zijn zestiende lustrum, ter gelegenheid waar- groote belangstelling verheugen van een krans 9e'e9d werd aan den voet van het Lorentz-standbeeld te Sonsbeek Het is nu toch werkelijk te hopen, dat het weer wat vlotter zal gaan met de af werking van het IVCB-programma, want doordat er de laatste weken van de ver schillende vastgestelde programma's over het algemeen maar heel weinig terecht ge komen is, dreigt het werkelijk een laat sei zoen te worden. Met de kampioenscompeti tie zal men in ieder geval moeten wachten, tot ook een vierde kampioen bekend is, maar nu wil het geveil, dat als het maar eenigszins tegenloopt de twee beslissingen aangaande de bezetting van de eerste plaat sen in de zuidelijke afdeelingen nog wel eenigen tijd op zich kunnen laten wachten. In Zuid II heeft Brabantia in ieder geval een flinken voorsprong op de concurrenten, maar in Zuid I zijn er nog drie clubs met ongeveer gelijke kansen, zoodat de situatie hier heel ingewikkeld is. Kerkrade heeft morgen in Zuid I vrijaf, maar de twee medegegadigden voor den titel Sittardsche Boys en RKVVL komen wel in het veld en deze clubs hebben in beide ge vallen niet direct gemakkelijke wedstrijden. In Maastricht moet RKVVL nJ. zijn krachten meten met Kimbria, dat in de vorige plaat selijke ontmoeting met 31 zegevierde. De Lambertusclub zal nu dus revanche moeten nemen om haar goede positie te behouden, iets wat niet zoo heel eenvoudig is, maar aan den anderen kant toch geen onoverkomelijke bezwaren behoeft op te leveren. De Sittard sche Boys krijgen bezoek van Laura, de club, die de vorige week in 'Eygelshoven de punten aan RKVVL heeft moeten afstaan. Ook nu ziet het er naar uit, dat de geel-zwarten hét onderspit zullen delven. Zij verloren dit sei zoen reeds eenmaal met 5—3 van hun gast- heeren van morgen. In de ontmoeting tusschen Geleen en RKNAC staan voor de bezoekers 1 groote belangen op het spel, als de gecombi- neerden niet uiteindelijk het kind van de re kening willen worden, waarvoor zij natuurlijk niets voelen. In Kerkrade werd het een gelijk spel en wie weet of de oud-kampioenen thans niet den vollen buit bemachtigen? In dat ge val zou ook de spanning onder aan de ranglijst weer een hoogtepunt bereiken. Het resultaat van ValkenburgRKONS zal vermoedelijk van geen invloed meer zijn op de nog komende be slissingen. In Schaesberg wonnen de Valken indertijd reeds met 42 en wij vermoeden, dat zij thans eveneens aan het langste eind zullen trekken. Brabantia heeft in Zuid II een behoorlijken voorsprong op de concurrenten en het zou dan ook al heel vreemd moeten loopen wij heb ben hier trouwens reeds meer op gewezen als de titel tenslotte niet in Eindhoven terecht zou komen. De Eindhovensche club is er even wel nog niet. De Venlosche Boys en ook zelfs Wilhelmina kunnen op het oogenblik nog het puntenaantal van de leiders bereiken, ofschoon men toch moeilijk meer kan zeggen, dat deze clubs de bezetters van de eerste plaats nog bedreigen. Het is slechts een kwestie van tijd, die echter als het programma door de weers omstandigheden of anderszins niet vlot kan worden afgewerkt, nog onaangenaam lang kan duren. Morgen trekt Brabantia naar Blerick om daar den strijd aan te binden tegen SVB, een tegenstander, waarmede de Eindhovena- ren in eigen huis heel wat moeite hebben ge had. Zij moesten toen met de kleinst moge lijke overwinning genoegen nemen. Op het oogenblik zijn zij echter gewaarschuwd en in de gegeven omstandigheden lijkt het ons niet waEirschijnlijk, dat de leiders zich de punten zouden laten ontnemen. Het zal verder den Venloschen Boys, die het in Helmond niet ver der dan een puntenverdeeling konden brengen, niet meevallen thuis succes te boeken te gen Kolping. Beide ploegen zijn o.i. op het oogenblik van ongeveer gelijke kracht, zoodat men een spannende ontmoeting, waarin beide partijen elkaar niet veel toegeven, kan ver wachten. Voor RKTVV is het natuurlijk van veel belang in den thuiswedstrijd tegen Wilhelmina een zoo goed mogelijk resultaat te behalen, daar anders de Tilburgsche club zeker niet meer aan de degradatiewedstrijden zal kunnen ontkomen. Alleen bij een zege op de club uit Weert blijft hierop nog eenige kans be staan. Mulo is in theorie nog niet veilig en misschien benut deze Helmondsche club daar om morgen in den thuiswedstrijd tegen Dongen de gelegenheid om haar positie nog wat te verbeteren. De groote vraag in het Oosten is momenteel, cf Altior zich nog aan de degradatiewedstrij den zal kunnen onttrekken. De Deventenaren hebben nog de kans, maar of zij die inder daad zullen kunnen benutten is een andere vraag, waarop wij thans niet graag een ant woord zouden willen geven. Morgen krijgen de nekkensluiters het in ieder geval tegen SDOUC hard te verduren, maar ook als zij dezen wed strijd verliezen, zijn zij nog niet verloren, hoe wel dan hun lot toch wel heelemaal aan een zijden draad komt te hangen, want dan zou 's Heerenberg, dat morgen niet speelt in ieder geval zijn laatsten wedstrijd tegen Vosta moe ten verliezen en de Deventenaren moeten dan uit de twee daarna nog resteerende wed strijden tegen Treffers (thuis) en VDZ (uit) minstens drie punten halen. Morgen valt de beslissing evenwel nog niet, zoodat de span ning hier nog even blijft aanhouden. De overi ge drie wedstrijden, die morgen voor deze af- deeling op het programma prijken, zijn voor de beslissing, die hier nog moot vallen, van geen beteekenis meer. Zij zijn alleen voor de betrokken clubs van belang om een zoo goed mogelijke eindklasseering te verkrijgen. In Enschede kan men genieten van den piaatselijken strijd tusschen Vosta en Emos, die ook nu wel weer de noodige spanning zal brengen. De vorige maal won Emos met 20. Zullen de rollen nu misschien worden omge keerd? VDZ zal in Arnhem den strijd aan binden tegen Vogido, dat in Enschede met 41 zegevierde en ook nu o.i. de beste kansen heeft. Of zijn de Arnhemmers van plan revanche te nemen en zoodoende hun aanhang reden tot juichen te geven? Quick komt op bezoek bij de Lobitsche Boys, die wij wel in staat achten om de indertijd in Oldenzaal behaalde 32- overwinning te bevestigen. In West I zijn er slechts drie wedstrijden, waarbij vooral de clubs uit de onderste helft van de ranglijst betrokken zijn. Met belang stelling wordt het resultaat tegemoet gezien van den strijd in Hilversum tusschen EMM en HMS, twee clubs, die slechts het poovere aan tal van vijf punten bezitten. De Zuilenaren hebben echter drie wedstrijden minder ge speeld, zoodat zij er betrekkelijk gunstiger voorstaan. Toch gelooven wij, dat dit morgen niet veel gewicht in de schaal zal leggen. Er zal ongetwijfeld om de vurig begeerde punten een felle strijd worden geleverd en het is on doenlijk om te tippen, wie uiteindelijk de ge lukkige zal zijn. Ook De Meer verkeert nog in de gevaarlijke zone en dit zal morgen voor de Amsterdammers wel een reden zijn om tegen Volendam, dat in de hoofdstad op bezoek komt, eens extra goed partij te geven. De club van Koning heeft zich den laatsten tijd weer aar dig hersteld na een zwakke periode, waarin de resultaten der Volendammers wel heel erg te genvielen na de succesvolle competities der laatste jaren, maar toch gelooven wij nog niet, dat zij in de Watergraafsmeer zoo maar voet stoots op de punten beslag zullen leggen. De Meer wist in Volendam reeds een punt te ver overen en op eigen terrein geven wij den Am sterdammers wel een kans op de overwinning, al zal daar dan hard voor gestreden moeten worden. In Haarlem zal TYBB zich wel de meerdere toonen van WIJ, dat in de vorige ontmoeting op eigen terrein tegen yellow- black-boys een 20-nederlaag kreeg te slik ken. GDA heeft in West II zijn aanhang de vorige v/eek plotseling verrast met een fraaie zege op Onze Gez., maar dat heeft aan de hopelooze po sitie van de hekkensluiters toch niet veel meer kunnen veranderen. Morgen zal de club uit Loosduinen en Schiedam haar krachten meten met 'Excelsior, dat echter geen gemakkelijke tegenstander zal zijn, hoewel de Schiedammers het indertijd bij GDA niet verder konden bren gen dan een gelijk spel. Als GDA ook maar een punt moet afstaan is de zaak morgen al beslist. Anders zal het lot der Loosduiners af hangen van Leonidas, dat morgen echter niet speelt, en van Graaf Willem. Deze clubs hebben n.i. bij een overwnjjjine van GDA noe een Dunt noodig om zich geheel in veiligheid te bren gen. Graaf Willem speelt morgen wel, maar de Haagsche club komt tegen Santpoort men denke slechts aan de 92-nederlaag in de vorige ontmoeting voor een moeilijke taak te staan, zoodat de kans op succes morgen nu niet zoo heel groot is. Onze Gezellen moeten verder o.i. in staat zijn thuis de punten te veroveren op DHL, dat in Delft door een 32-nederlaag reeds den vollen buit aan de Haarlemmers moest afstaan. SJC haalde indertijd het sterke staal tje uit om Spartaan in Rotterdam met 53 te kloppen. Wij zijn er benieuwd naar, of SJC morgen in Noordwijk kans zal zien dit te herhalen. De districtswedstrijden, die morgen in Groningen worden gehouden, zijn geen be letsel om de kampioenscompetitie en ook de promotie-competities morgen in verschil lende afdeelingen gewoon te laten doorgaan. Be Quick heeft in het Noorden natuurlijk vrij-af en zooals vanzelf spreekt, staat de com petitie hier verder ook stil. Bij de samenstelling der elftallen, die de verschillende districten in Groningen zullen vertegenwoordigen, heeft men er zorg voor gedragen, dat er geen spelers van Kampioensclubs of clubs, die bij promotie- en degradatie-wedstrijden betrokken zijn, opgesteld werden. Aan het belang van de districtswed strijden doet dit uiteraard practisch geen af breuk. De verschillende instanties krijgen toch genoeg gelegenheid om de spelers, die in de kampioensploegen uitkomen, te beoordeelen. Mede hierdoor heeft men in Groningen ver schillende spelers kunnen opstellen, die an ders niet voor het voetlicht waren getreden en men kan nu in ieder geval eens zien wat deze voetballers er ook buiten het clubverband van terecht brengen. Het zullen ongetwijfeld aar dige ontmoetingen worden, die zeker in 't Noor den wel de noodige belangstelling zullen trek ken. De verschillende elftallen hebben wij de zer dagen reeds gepubliceerd. De kampioenscompetitie wordt morgen voort gezet met de ontmoetingen Go AheadFeijen- oord en P.S.V.Ajax. P.S.V. zal thans voor het eerst in deze kam pioensronde zijn geluk beproeven en de zuide lijke kampioenen komen meteen voor een zeer zware taak te staan, want men kan gevoeglijk aannemen, dat de Eindhovensche club het tegen Ajax zeer moeilijk krijgt. De Amsterdammers zijn weliswaar niet zoo daverend gestart, maar zij hebben de kampioenscompetitie toch in ieder geval ingezet met een overwinning op Go Ahead. Zeker, de zege was niet groot, maar in ieder geval toch alleszins verdiend, terwijl de Amsterdammers zelfs nog lang niet hun besten vorm vertoonden. Natuurlijk zal P.S.V. zich niet gemakkelijk laten overrompelen; de Eindhove- naren hebben immers nog een schoone lei en een overwinning in hun eersten wedstrijd zou ongetwijfeld tot gevolg hebben, dat zij in den komenden strijd een belangrijke rol gaan spe len; maar Ajax is ook met een overwinning ge start en de Amsterdammers zouden in geval van een nieuw succes een zeer belangrijken voorsprong op de medegegadigden voor het landskampioenschap krijgen. De twee clubs, die de vorige week met een nederlaag zijn begonnen, Go Ahead en Feijen- oord, zullen elkaar morgen in Deventer ont moeten. Er is voor deze clubs alles aan gelegen om een tweede nederlaag te voorkomen, anders zouden zjj nu reeds bij het begin van de kam pioenscompetitie voor een belangrijk deel wor den uitgeschakeld en in ieder geval op den ach tergrond geraken. Wie zal de gelukkige zijn? De techniek van de Rotterdammers moet hoo- ger worden aangeslagen dan die der Devente naren, maar de laatsten hebben reeds dikwijls getoond een dergelijk verschil door hun enthou siasme volkomen te kunnen compenseeren. Bei de ploegen zullen dan ook wel aan elkaar ge waagd blijken te zijn, zoodat men de noodige spanning kan verwachten. Een groote score lijkt ons overigens niet waarschijnlijk, want de voor hoede vormt o.i. in beide ploegen het zwakke punt. In afdeeling I neemt de promotie-competitie morgen een aanvang met de ontmoeting R.C.H. —Hilversum. De Haarlemmers beginnen dus aan den moeilijken strijd om hun plaats in de eerste klasse te behouden. Het zal er voor hen voor een belangrijk deel van afhangen, welk resultaat zij morgen weten te bereiken. Een goed begin is in eën dergelijke competitie zoo niet doorslaggevend, dan toch wel in ieder geval van uitzonderlijke beteekenis. De twee concurrenten, de beide Hilversumsche clubs, zijn echter beide oud-eerste klassers, die van him kant alles in het werk zullen stellen om hun oude plaats te heroveren. Het onaangename voor de Gooische clubs is echter, dat zij ook elkaar tweemaal moeten ontmoeten, waarbij het lang niet denk beeldig is, dat zij elkaar de kansen ontnemen men denke slechts aan de Utrechtsche clubs Velox en D.O.S. het vorig jaar wat voor R.C.H. natuurlijk zeer gunstig zou kunnen zijn. R.F.C., dat in afdeeling II zoo uitstekend Be gonnen is met een overwinning op Z.F.C., speelt thans tegen S.V.V., een ontmoeting, waarin de Rotterdammers, die in de competitie veel en veel betere prestaties hebben geleverd dan nu» tegenstanders, zeker niet kansloos zijn. Bij een nieuw succes van de club uit de Maasstad zou het er intusschen voor Z.F.C. donker gaan uit zien. De club, die in het Oosten de promotie-degra datie-competitie goed begonnen is, n.l. Ensche- desche Boys, krijgt nu bezoek van Hengelo, wat voor de eerste-klassers geen gemakkelijke te genstander zal zijn, want deze oud-eerste klas- ser bleef in de competitie ongeslagen. Thans zijn er evenwel ook verschillende andere factoren van invloed, zoodat de club uit Enschede zich niet noodeloos ongerust behoeft te maken. Er zal evenwel zeer veel van hen worden gevergd, om ook in dezen tweeden wedstrijd succes te boeken. Ten slotte wordt morgen in het Oosten de eerste klas-competitie besloten met het spelen van den nog resteerenden wedstrijd Z.A.C.— N.E.C. Voor het Zuiden zijn daarentegen geen wedstrijden vastgesteld, zoodat de oplossing van de degradatie-puzzle hier nog even op zich laat wachten. Verder prijken weer tal van bekerwedstrijden op het programma. LEXOEN. Bevorderd tot doctor in de rechts* geleerdheid, op proefschrift getiteld: „Over hui* dig en toekomstig Kinderrecht", de heer M. van der Werk, geboren te 's-Gravenhage. Geslaagd doctoraal examen Nederlandsché taal- en letterkunde, mejuffrouw J. van Blan* kenstein. Doctoraal examen rechten, de heer J- -Wicherink. Zoo zijn er meer! Fietsers, motor rijders, automobilisten evengoed als gezoolde weggebruikers, die te veel aan zichzelf denken en te weinig rekening houden met anderen op den weg. En zoodoende wordt het verkeer stroef enbnveilig! En toch valt die boeman mee! Tn 't dagelijksch leven zelfs een aange naam mensch, maar op den weg..,.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 8