SPORT EN WEDSTRIJDEN Raynaud overreden en gedood Boter-oorlog in Diemen Met recht sprake van sorteeren Kerkelijk leven Ketel Dienaar Renpaard Immers Aardig Zindeel Geitje Overheid Toedracht Zwierig x.xel xx naar xx paard xx ers x.xdig xx deel x.xtje xx rheid xx dracht xx erig ZONDAG 21 MAART 1937 ZWEMMEN Van Tuyllbeker voor den K.N.Z.B. Algemeene vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité VOETBAL IN ENGELAND Arsenal krijgt een voorsprong Zware nederlaag van Charlton Athletic tegen Derby County Aston Villa slaat Blackpool Nieuw record van Jopie Waalberg De 100 meter schoolslag in 1 min. 23 4/5 sec. Nederlandsche kampioenschappen te Wildervank ROEIEN OXFORD EN CAMBRIDGE NAAR PARIJS Wedstrijd tegen twee Parijsche ploegen op 3 April a.s. AUTOMOBILISME Harz-rit 1937 WIELRENNEN WALS—GIORGETTI OP DE VIERDE PLAATS De Zesdaagsche te Chicago BENOEMINGEN VOETBAL OUD-INTERNATIONALS IN ACTIE Congregatie van het Goddelijk Woord DE 145-UREN-STRIJD TE ST. ETIENNE Ernstig ongeluk bij de stayers wedstrijden in het Ant- werpsche Sportpaleis Gevolg van gesprongen band £ij verliezen met 73 van de Amsterdamsche oud-eerste klassers OLYMPISCH COMITÉ IN NED. OOST-INDIË Mr. G. L. Bouman voorzitter ONS PRIJSRAADSEL De inzenders gewaagden van allerlei interessante probeersels Springen naar linksch en naar rechtsch De oplossing No. 6 komt op no. 1 no. 4 op no. 2 no. 7 op 3 no. 10 op no. 4 no. 9 op no 5 —no. 1 op 6 no. 3 op no. 7 no. 2 op no 9 no. 5 op no. 10 HOEHOOGERB ERGHOELAGE RDALHOEHOO GERSTAATHO EDIEP'ERVAL Prijswinnaars Het nieuwe raadsel PAASCHFEEST OP DE H. LANDSTICHTING W.C. als bergplaats van margarine voor werkloozen! R.K. KERK OP GIESTING Japan en Indië Geen bedoelingen ten opzichte van Nieuw-Guinea Communistisch raadslid geroyeerd LET OP BISAMRATTEN! Overstrooming op Borneo De suiker-industrie in Indië Spelend te water geraakt en verdronken QFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Aanvoer van haring Apothekers-assistent UIT DE STAATSCOURANT Onderscheiding Burgemeester Defensie In de Zaterdag in Krasnapolsky te Am sterdam gehouden algemeene vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité, welke bijeenkomst werd voorgezeten door Mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, werd de van Tuyllbeker uitgereikt aan den Koninklijken Nederlandschen Zwem- bond, wiens voorzitter, de heer Jan de Vries, het fraaie kleinood uit de handen van den N.O.C.-president in ontvangst mocht nemen. Het bestuur van het N.O.C., aldus de heer Bchimmelpenninck tot den zwembondsvoorzit- ter, heeft besloten den van Tuyllbeker aan uw bond uit te reiken in verband met de fraaie verrichtingen in 1936. In bijzonderheden wil ik niet treden, dat is thans niet meer noodig. maar de beker komt den bond toe voor de uitzonderlijke presta ties der zwemsters. De heer de Vries dankte het N.O.C. voor den beker en voegde er aan toe, dat nu in andere lan den getracht wordt de hegemonie onzer zwemsters te breken, deze beker ongetwij feld kracht zal geven om het verloren ter rein te herwinnen. In de vergadering werd overigens een nieuw Olympisch record ge vestigd. Binnen het half uur waren de diverse agendapunten afgehandeld en konden de afge vaardigden der bonden weer huiswaarts keeren. Tot nu toe werd de jaarlljksche algemeene vergadering gewoonlijk in de maand October gehouden, doch mede in verband met statuten en reglementen, was besloten de jaarvergadering in den vervolge in het voorjaar te houden. Ook werd dit juister geacht met betrekking tot het uitreiken van den van Tuyllbeker, daar deze beker immers wordt geschonken aan een bond. voor verdienstelijke prestaties in het afgeloopen vereenigingsjaar verricht. De bestuursleden, de heeren Mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye en D. J. Couvée, die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen. In de commissie tot het nazien van de rekening en verantwoording werden benoemd de heeren J. Moorman, G. W. A. van Laer en W. J. M. Linden, terwijl de heer P. W. Waller, als plaats vervangend lid werd aangewezen. Bij de rondvraag vroeg de heer W. J. M. Lin den naar bijzonderheden Inzake de viering van het vijf en twintig-jarig bestaan. De voorzitter kon mededeelen, dat de plannen nog niet in een definitief stadium zijn gekomen, doch dat in ieder geval een feestelijke bijeen komst zal worden gehouden. JAN DE VRIES sloten de snelheidsproef van het programma te schrappen, terwijl de bergklim naar den Harz is verlegd, omdat daar niet de capaciteiten van de wagens, maar meer de rijcapaciteiten den doorslag zullen geven. Temeer, waar verdeeling in klassen plaats vindt, volgens cylinderinhoud. De uitslagen van de Zaterdag voor de eerste divisie van de Engelsche League gespeelde wed strijden zijn: ArsenalBirmingham 11; Bolton Wande rersWest Bromwich Albion 41; Brentford Middlesbrough 4—1; Derby County—Charlton Athletic 50; Everton—Manchester City 11; Huddersfield TownPortsmouth 12; Man chester UnitedGrimsby Town 11; Preston North EndLeeds United 10; SheffieldWed nesdayLiverpool 12; SunderlandChelsea 23; Wolverhampton WanderersStoke City 2—1. De stand is nu: r:::& Arsenal 34 16 12 6 44 73—44 Charlton Athletic 34 16 11 7 43 47—42 Portsmouth 34 16 9 9 41 56—50 Brentford 33 16 8 9 40 71—59 Middlesbrough 34 17 6 11 40 65—59 Derby County 34 17 6 11 40 78—74 Manchester City 32 14 11 7 39 71—49 Wolverh. Wanderers 32 16 4 12 36 64—49 Sunderland 33 16 4 13 36 72—64 Everton 34 14 6 14 34 73—65 Chelsea 34 12 10 12 34 46—51 Grimsby Town 34 13 7 14 33 68—67 Birmingham 34 10 12 12 32 53—50 Preston N. E. 34 11 10 13 32 48—59 Huddersfield Town 34 9 12 13 30 53—55 Stoke City 33 10 9 14 29 55—49 Liverpool 34 10 9 15 29 53—64 West Bromw. Albion 32 11 5 16 27 61—82 Sheffield Wednesday 32 7 11 14 25 44—51 Bolton Wanderers 34 7 11 16 25 38—61 Leeds United 32 11 2 20 24 48—70 Manchester United 34 7 9 18 23 45—68 In de tweede divisie waren de uitslagen: Aston Villa—Blackpool 4—6; Bradford City- Blackburn Rovers 2—2; Burnley—West Ham United 2—1; Chesterfield—Tottenham Hotspur 13; Coventry CityBradford 40; Doncas- ter RoversNew Castle United 12; Fulham Norwich City 23; Nottingham ForestShef field United 1—1; Plymouth Argyle—Barnsley 12; SouthamptonLeicester City 11; Swan sea Town—Bury 2—0. Aan den kop van de ranglijst is de situatie op het oogenblik als volgt: Blackpool Leicester City Plymouth Argyle Bury Aston Villa Sheffield United Coventry City 35 22 4 9 48 81—46 35 19 7 9 45 74—50 34 16 10 8 42 63—44 35 17 8 10 42 54—49 34 14 12 8 40 74—51 35 15 9 11 39 58—44 34 14 10 10 38 5240 De Amsterdamsche zwemster Jopie Waal berg van de ADZ heeft Zaterdag in het nieuwe Boschbad te Den Haag een fraai succes geboekt. Zij vestigde ni. een nieuw Nederlandsch record op de 100 meter schoolslag, welken afstand zij aflegde in den tijd van 1 minuut 23 4/5 seconde. Het oude record stond op naam van Greta Brouwers van de RDZ met 1 minuut 24 4/5 seconde.' Naar wij vernemen, heeft het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond be sloten de zwemkampioenschappen dit jaar te Wildervank te doen houden. Als data voor deze wedstrijden zijn vastgesteld Zaterdag 31 Juli en Zondag 1 Augustus. Op 3 April a.s. zullen de bekende Engelsche achten van de universiteiten Cambridge en Ox ford te Parijs uitkomen tegen twee Parijsche roeiploegen. De wedstrijd zal over een afstand van 3000 meter op de Seine worden gehouden. De president van de Fransche republiek Lebrun heeft voor deze gelegenheid, nu deze Engelsche ploegen voor het eerst in het buitenland aan wedstrijden deelnemen, het beschermheerschap op zich genomen. Nu dank zij de medewerking van de K.N.A.C., die een op dezelfde data uitgeschreven rit uit stelde, de Harz-rit 1937 definitief is vastgesteld op 24 en 25 April as., blijkt reeds dadelijk, dat de interesse der bekende Nederlandsche rijders ln ons land voor dezen rit zeer groot is. Binnen enkele dagen kwamen niet minder dan zestig Inschrijvingen binnen, waaronder van bekende rijders. In verband met gerezen moeilijkheden is be- INfejlWl hw Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2 X 2 4 maal zoo groot! Na 90 uren rijden was de stand op de zes daagsche te Chicago als volgt: 1. Peden—Audy 228 punten. Met een ronde achterstand: 2. AertsDebruycker 312 punten; 3. Ignat— Diot 257 punten; 4. Wals—Giorgetti 204 pun ten; 5. Debaets—O'Brien 180 punten; 6. Thomas Reboli 106 punten. De andere koppels zijn drie of meer ronden op de leiders achter. OxfordCambridge! Woensdag wordt de beroemde studenten-roeiwedstrijd verroeid. Rechts de Cambridge-ploeg. Links de stuur jpon van de Cambridge-acht, T. H. Hunter, waarop de ploeg al haar hoop heeft gesteld, ondanks het feit, dat de stuurman zich slechts op krukken kan voortbewegen Het generaal bestuur van de Congregatie van het Goddelijk Woord van Steil-Uden heeft be noemd Voor de beide Vicariaten van Timor en Flores in Ned. Oost-Indië de weleerw. paters: C. Does uit Heer-Hugowaard, thans leeraar in 't Missie huis Sint Jan te Soesterberg; H. de Beer uit Bussum, J. de Bruin uit Berghem, J. Geeraeds uit Tegelen, A. Janssens uit Oosterhout, Th. Lavrijssen uit Reusel, J. Schneiders uit Hoorn, C van Stee uit Heinkenszand, P. dfe Zwart uit Amsterdam, H. van Wissing uit Nijmegen, allen thans in het Missiehuis te Teteringen. Verder werd benoemd voor dezelfde missie de Eerw. Broeder Crispinus, P. de Wilde uit Amersfoort. Voor de Nederlandsche Provincie werd be noemd Pater P. Hackmann uit Hoorn, thans eveneens in Teteringen. De stand van de Zesdaagsche te St. Etienne was Zaterdagmiddag: 1. Piet van Kempenvan Buggenhout 121 punten; 2. BoucheronMouton 91 punten; 3. van Vlockhovenvan Nevele 57 punten; 4. Wal- thourCrossley 50 punten; 5. WambstDay en 19 punten; 6. Goebel—Puetzfeld 14 punten. Met een ronde achterstand: 7. Pecqueux Richard 201 punten; 8. Martinetti—Moretto 82 punten; 9. Lemoine—Faure 65 punten. De andere koppels hadden minstens drie ron den achterstand. Tijdens de Zaterdagavond in het Antwerpsche Sportpaleis gehouden wielerwedstrijden, is een zeer ernstig ongeluk gebeurd, dat den wereld kampioen der stayers, den Fransch- man Raynaud het leven heeft gekost. In de 344ste ronde van den stayerswedstrijd over 100 K.M., welke onder den naam .revan che van het wereldkampioenschap" was geor ganiseerd, reed de Italiaan Severgnini aan den kop, toen een band sprong van de fiets van Raynaud, die hoog in de bocht lag. De wereldkampioen schoof naar beneden. Achter hem reed de gangmaker Pasquier, die den Belg Ronsse stayerde. Pasquier kon den vallenden Franschman niet meer ontwijken en reed tot ontzetting van de talrijke toeschouwers over Raynaud heen. Pasquier maakte driemaal een buiteling en bleef toen naast zijn motor liggen. Raynaud werd onmiddellijk, evenals den ge vallen gangmaker, naar zijn cabine vervoerd. Aan het publiek werd medegedeeld, dat de wereldkampioen een arm gebroken en een her senschudding opgeloopen had en dat de wed strijden gestaakt werden. Raynaud bleek er evenwel zoo ernstig aan toe te zijn, dat hij eenige minuten later overleed. Pasquier bleek slechts lichte kwetsuren te hebben opgeloopen. André Raynaud, die in 1904 nabij Parijs was geboren, behaalde het vorig jaar 'te Zuerich het wereldkampioenschap achter motoren. Er bestond flinke belangstelling voor de ont moeting, die Zaterdagmiddag in het Ajax-sta- dion werd gespeeld tusschen een elftal van oud-internationals en een ploeg, samengesteld uit Amsterdamsche oud-eerste klassers. Bij de oud-internationals stond de bekende doelver- dediger Dr. Just Göbel onder de palen en hoe wel de backs, die voor hem stonden, Grobbe en van der Kluft zich zoo goed mogelijk weerden, werd de oude keeper van Vitesse niet minder dan zeven maal gepasseerd door de Amsterdam mers, bij wie verschillende spelers van de partij waren, die tot voor kort nog speelden of dit nu zelfs nog doen, b.v. in Zaterdagmiddag-compe tities, zooals Jan de Boer, Hamel, Volkers, Mul ders en Roeg. Reeds bij de rust hadden de oud-internatio nals een 30 achterstand, die kort na de pauze tot 40 werd vergroot. Toen wist de Ajacied Jan van Dort zijn clubgenoot Jan de Boer voor de eerste maal te passeeren tl4). Spoe dig was de stand hierna echter 16. Toen scoorde Thomee tegen en na een nieuw doel punt der Amsterdammers had tenslotte ook Breeuwer succes, zoodat de eindstand 73 werd. De door den oud-scheidsrechter van Gessel geleiden wedstrijd, bood den talrijken toeschouwers heel wat aardige en komische momenten. Volgens een Aneta-telegram uit Buitenzorg is men thans in Nederlandsch Oost-Indië geko men tot de samenstelling van een Olympisch Comité, waarbij alle Indische sportbonden met volledig behoud van hun autonomiteit, zijn aangesloten. Het is de bedoeling, dat het comité een onderdeel blijft van het Nederlandsch Olympisch Comité. In verband met de territo riale omstandigheden met het oog op de in 1340 in Japan te houden Olympische Spelen, zal het Indische comité evenwel een speciale volmacht krijgen. Tot voorzitter van het Indisch Comité werd benoemd Mr. G. L. Bouman, tot secretaris Mr. W. A. Weede en tot penningmeester de heer F. van Bommel. Waarom is het vèrsprin- gen in Schotland toch zoo po pulair? Het spaort je zolen. Holite Humour De afgeloopen week was er voor onze puzzelaars met recht sprake van een sor- teer-karweitje, omdat het niet ging om één, maar om een vijftal letters te zamen op de juiste plaats, in de juiste rij te brengen. We vernamen dan ook van allerlei koddige probeersels, van een springen naar linksch en naar rechtsch, tot men eindelijk een houvast had. Dan kwam men met de verdere afwer king tamelijk gemakkelijk klaar. Een der vier gelukkigen uit den vorigen kamp had de aardige gedachte, een dankwoord op de volgende leuke manier over te brieven: Na langen tijd Met 'n prijs verblijd! Dat doet je goed, Dat geeft weer moed Tot nieuwen strijd l Hier volgt de oplossing van het balkenraad- sel. De vereischte sorteering geschiedt als volgt: terwijl alleen no. 8 niet van plaats veran dert. Aldus krijgen we te lezen: dus is het gevraagde epigram: Hoe Hoe hooger berg, hoe lager dal: hooger staat, hoe dieper val Het lot heeft de uitgeloofde prijzen toege wezen aan de volgende gelukkige winnaars: Mej. Truus Mees, Maria-paviljoen, Ooster park 9, Amsterdam Oost. Mej. M. J. Kampmeijer, Verspronckweg 155, Haarlem. J. Spenkelink, Borne. R. van t Amersfoort. Oude Deldenschestraat 13, Wel, Beekensteinschelaan 31, De nieuwe opgave luidt aldus: Van elk der tien gegeven woorden moeten de eerste drie letters door een ander drietal worden vervangen, dat dus in de rechtsche ko lom op de plaats der kruisjes en punten komt. 't Is niet noodzakelijk, dat dit drie-tal letters geheel verschilt met de te vervangen letters in het gegeven woord: Men kan dus voor ketel, b.v. kerel, of enkel of ratel, enz. enz. ne men het is er alleen om te doen, dat: le. er een ander 10-tal goed-Nederlandsche woorden wordt gevormd; 2e. men in de beide vertikele kruisjesrijen van boven naar beneden de namen van twee provinciën, resp. in België en in ons land te lezen geeft. De viering van het triduum en het glorie rijke Paaschfeest op de Heilig-Land-Stich ting begint woensdag in de Goede Wëek en omvat al de kerkelijke diensten, met daarbij op Witten Donderdag den opgang naar den Hof van Olijven. Op Goeden Vrijdag gaat de tocht naar het Pilatus-Paleis, Golgotha en het H. Graf. De voordrachten worden in die dagen ge geven op „Casa Nova" door de Z. E. Paters Montfortanen, en wel over: Het lijden en de zegepraal. De cursisten worden Woensdag-namiddag 24 Maart om 6 uur verwacht op Casa Nova. De afreis is bepaald op den 2den Paaschdag in den voormiddag. De cursus is ook toegankelijk voor men- schen die niet op Casa Nova logeeren. Tekstboekjes met de Goede-Week-Liturgie zijn verkrijgbaar. Inlichtingen worden verstrekt door de Eer waarde Moeder Overste der Kanunnikessen van het Heilig Graf, Pelgrimshuis Casa Nova, Heilig-Land-Stichting, Nijmegen. PALEMBANG, 20 Maart. (Aneta.) De pries ters van het H. Hart verkregen op de koloni satie van het I. E. V., de Giesting, drie bunga lows, waarvan er een als R. K. kerk zal worden ingericht, speciaal voor de kolonisten. Met Pa- schen zal de eerste H. Mis worden opgedragen. Oplossingen worden tot Donderdagmiddag 12 uur ingewacht bij den heer G. M. A. Jansen, Ruysdaelstraat 60, Utrecht. BATAVIA, 20 Maart. (Aneta). In een persconferentie verklaarde de heer Kuwas- hima, die, zooals bekend, tot Japansch ge zant bij 't Nederlandsche Hof is benoemd en die thans een studiereis in Nederl.-Indië maakt, dat hij Nederlandsch-Indië bezoekt, teneinde persoonlijke indrukken op te doen, aangezien de betrekkingen tusschen Neder land en Japan immers niet voor het ge ringste deel over Nederl.-Indië loopen. Hoe groote waarde door Japan aan de be- teekenis van de handelsbetrekkingen met Ne derl.-Indië wordt gehecht, bewijst zeide de Japansche diplomaat de aanwezigheid van drie groote consulaten van Japan in Ned.- Indië. De heer Kuwashima is dan ook tevens in Indië gekomen om zich persoonlijk op de hoog te te stellen van den huldigen stand der on derhandelingen over een handelsovereenkomst tusschen beide landen. Hij ontkende nadrukkelijk, dat de Japan sche regeering bepaalde bedoelingen koes tert ten opzichte van Nieuw-Guinea. De heer Kuwashima kon echter geen mededee- lingen doen nopens het recente debat hier omtrent in het Japansche Lagerhuis, wijl hij toen reeds was vertrokken. Op 22 Maart zal de Japansche diplomaat door den Gouverneur-Generaal te Buitenzorg in audiëntie ontvangen worden en op 25 Maart a.s. keert hij uit Indië naar Japan terug. In het midden van Mei zal de heer Kuwahis- ma uit Japan vertrekken om zich naar Den Haag te begeven, waar hij zijn nieuwe functie als Japansch gezant zal aanvaarden. Het anders zoo rustige dorpje Diemen is de laatste weken in beroering gebracht door een„boter"-oorlogje. Het gaat n.l. om de margarine (in de wandeling boter ge naamd) welke onder de werkloozen wordt gedistribueerd en waaraan gedurende eeni ge dagen een minder gebruikelijke bewaar plaats was toegewezen, n.l. een ruime W.C. in het gebouwtje, dat sinds een paar maan den verbouwd werd ten dienste van Maat schappelijk Hulpbetoon. Op een middag arriveerde een partij doozen met margarine voor de werkloozen, welke de ambtenaar, met de distributie belast, voorloopig in een W.C. opsloeg. Hiervan was burgemeester mr. A. J. de Wolff niets bekend, want hij wist niet beter, of de margarine werd be waard in een ruime kast, in den kelder van het verbouwde gemeentehuis. Eenige werkloozen hadden bemerkt, dat hun „boter" uit de W.C. gehaald meest worden en hierover waren zij zóó verontwaardigd dat zo hunne vereeniging Diemen is ook een werk- loozenvereeniging rijk er mede in kennis stelden. Deze vereeniging uitte zich in hef tige bewoordingen in een pamflet, zooals pr meerdere in Diemen verschijnen en waaraan de benaming van „Werkloozenkrant" wordt gegeven. Het communistisch raadslid, de heer C. Mar tens, die eertijds zitting had voor de S.D.A.P„ onderscheidt zich in den raad den laatsten tijd door zijn hoogst bezadigd optreden en toen hij kennis kreeg van hetgeen over de „boter in de W.C." al zoo gezegd was, vroeg hij den burge meester. of de klacht gegrond was, waarop deze geheel te goeder trouw antwoordde, dat „et nimmer boter in de W.C. was geborgen en dat daarvoor een bergplaats in den kelder van het gemeentehuis was ingericht". De heer Martens vond hierin aanleiding in een der te Diemen verschijnende buurtbladen stelling te nemen tegen het geschrijf van de Werkloozenvereeniging en dit zetce zooveel kwaad bloed, dat hem van laatstgenoemde zijde verweten werd, dat hij „boter op ziin hoofd had". Alles wat er verder tegen in gebracht werd, was boter aan de galg gesmeerd. Van zekere zijde beschouwde men het boter-conflict als boter, waar men met den neus in gevallen was. Het resultaat van een en ander is nu geweest, dat de plaatselijke afdeeling van de C.P.H. het raadslid Martens heeft geroyeerd. Of deze echter zijn raadszetel beschikbaar zal stellen, moet nog worden afgewacht. Staatsblad no. 747 bevat een besluit van 19 Februari 1937, tot toepassing van artikel 3 van de wet van den 29sten November 1930, houden de bepalingen tot werihg en- bestrijding van de bisamrat. Hierin wordt o.m. gezegd: De gebruiker van een perceel, waaronder begrepen degene, die op dat perceel jaagt of vischt, is, indien hij daarop de aanwezigheid van de bisamrat vaststelt of vermoedt, verplicht daarvan onverwijld kennis te gev'en aan den burgemeester van de ge meente, waarin dat perceel is gelegen. Voorts is bepaald, dat de minister van Land bouw en Visscherij volgens door hem te stellen regels voor elke bij den dienst ingeleverde doode of levende bisamrat een vergoeding kan toe kennen. BUITENZORG, 20 Maart. (Aneta.) De resident van de Westerafdeeling van Borneo meldt, dat op 6 Maart een overstrooming heeft plaats ge had van de Kapoeas-rivier, waardoor 22 kam pongs zijn getroffen. Acht huizen en drie toko's zijn weggeslagen. Aan vele andere huizen werd schade aangericht. SEMARANG, 20 Maart. (Aneta.) Het is thans zeker dat de fabrieken Barongan, Demak, Ke- daton-Pleret en Wonotjatoor niet meer zullen malen. De suikerfabriek Padokan zal worden vergroot en krijgt de productie-aandeelen van de aangesloten fabrieken. De suikerfabriek Wonotjatoor zal in een rijst- pellerij worden omgebouwd. Zaterdagavond omstreeks zes uur is te Am- merzoden het lijkje opgehaald van den zes jarigen A. V. uit Velddriel. De jongen is ver moedelijk bij het spel te water geraakt en door de Drielsche Watering afgedreven naar Am- merzoden. De Nederlandsche Meelcentrale maakt be kend: Het gedeelte van 't prijsverschil per 100 K-O. voor den invoer van veekoeken (in den zin van artikel 1, lid 1, onder llo, van het Crisis-Akker bouwbesluit 1934) als bedoeld in artikel 8. b. onder 2o, van de Crisis-Akkerbouwbeschlkkin? 1934 I, is als volgt vastgesteld: Inkl. van Inkl. van Inkl. van 22 Mrt. af t/m lMeiaft/m lSept.aft m 30 April 1937: 31 Aug. 1937: 31 Dec. 1937: v. lijnkoeken f 0.55 f 0.60 f 0.60 V. sojaschroot „0.15 0.10 „0.10 v. sojakoeken „0.15 „0.10 „0.10 v. grondnoot- „0.45 koeken 0.30 „0.45 v. grondnoot- schilvers 0.45 0.60 „0.70 v. grondnoot- meel 0.45 „0.60 „0.70 v.cocoskoeken 0.55 0.60 0.75 v. Ned. Oost-Ind. cocoskoeken 0.45 0.50 0.65 v. alle andere niet genoemde soorten veekoe ken (al dan niet verwerkt met bijproduc ten en/of af- vallen) ,0.35 ,0.35 „0.35 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat ih deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b, onder lo, van voornoemde beschikking be doelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovenge* noemde prijsverschillen, gelieve men zich daar over met de Nederlandsche Meelcentrale to 's-Gravenhage in verbinding te stellen. 's-Gravenhage, 20 Maart 1937. De Nederlandsche Visscherljcentrale vestigt er de aandacht op, naar aanleiding van de bin nenkort te nemen bepaling omtrent den aan-' voer van haring, dat het aanbeveling verdient- alvorens een vaartuig tooi- de uitoefening der haringvisscherij aan te koopen of uit te rusten, zich in gevallen van twijfel bij deze centrale, Juliana van Stolberglaan 3-4, 's-Gravenhage te vergewissen of men voor dat vaartuig een aanvoervergunning zal kunnen bekomen. Aanvraagformulieren ter verkrijging van deze vergunning zullen t.z.t. op nader bekend te maken plaatsen verkrijgbaar worden gesteld. 's-Gravenhage, 20 Maart 1937. AMSTERDAM. Geslaagd Mej. R. L. H. Men- tink, Vlissingen. Aan P. J. Mols, directeur van het tooneel- gezelschap De Vereenigde Schouwspelers te Amsterdam, is vergunning verleend tot 't aan nemen van de benoeming tot Officier d'Aca* demie. Aan J. L. de Raadt is op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1937, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Muiden, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking bewezen. De kapitein-luitenant tér zee. P. Koenraad is den 19en Maart 1937 geplaatst bij het de partement van Defensie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6