D GUUR WEER We luisteren naar. Vice-admiraal v. Duim vertelt MET PASCHEN Autodief stallen te Londen FINANCIEN De incidenten te Tanger Kinderverkoudheid V/ICKS Dagfilm Sport en spel ampo. _L VRIJDAG 26 MAART 1937 Onze handelsmissie in Sao Paulo Van alle zijden viel den leden grootsche ontvangst ten deel (Ingezonden Mededeeling) ALTIJD SLECHTE SPIJS- VERTERING Nu geen klachten meer De a.s. Tweede Kamer- Verkiezingen OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Steun Pootaardappelen oogst 1936 WEERDIJK VOOR DEN N.O. ZUIDERZEEPOLDER LIMBURGSCHE MIJNEN De productie van Februari Niet tehuis Toch stemmen! Een laffe daad Tomatenplanten uitgetrokken VERKOOP VAN RIJKSGROND AAN ROERMOND Aanvang haringdrijfnetvisscherij Inbraak in de Delftsche fabrieken berecht Hoofd- en NeusverkoudëW Voorbereiding en uitvoering der non-interventie-maatregelen uiteengezet Tallooze moeilijkheden zijn te overwinnen De rust was 's avonds weer teruggekeerd 'n Millioen dollar aan goud gestolen Zaterdag 27 Maart Beproefd middel bij W VapoRub Jaarlijks worden 6000 wagentjes gestolen, doch de meeste wor den spoedig teruggevonden Jongelui, die willen opscheppen Het accoord tusschen Italië en Joego-Slavië Mandsjoekwo's Keizer huwt voor de 3de maal Een 18-jarige prinses was zijn bruid Regeling in Chrysler- conflict voorzien Een wolkbreuk bluscht Slavischen boschbrand VOETBAl FEIJENOORD—BEERSCHOT De elftallen voor den openings wedstrijd van het Rotter- damsche stadion Men schrijft ons uit Sao Paulo, d.d. 19 Maart (vliegpost) Uit Rio de Janeiro is de Nederlandsche Han delsmissie op den avond van Dinsdag 16 Maart vertrokken in een gereserveerd slaaprjjtuig van den bekenden luxetrein, die dagelijks tusschen de federale hoofdstad en Sao Paulo rijdt en die den naam Cruzeiro do sul of zuiderkruis draagt. Dit is een geheel stalen combinatie van enkel slaaprtjtuigen, met een soort „club car", waar in des avonds ververschingen geserveerd wor den, alsmede den volgenden ochtend het ont bijt. Volgens Braziliaansche gewoonte was het perron gevuld met vrienden, welke aan de Mis sie een vaarwel kwamen toeroepen. Bij aankomst te Sao Paulo werd de missie verrast door, na op het perron begroet te zijn door hooge vertegenwoordigers van de staatsre- geering, buiten het station een militaire eere- wacht opgesteld te vinden, vergezeld van een muziekcorps, hetwelk op waarlijk onberispelij ke wijze het Wilhelmus speelde, voorafgegaan door A Brasileira. In alle opzichten heeft men zich te Sao Paulo de grootste moeite gegeven om het bezoek der Nederlandsche Handelsmissie naar wensch te doen slagen. De dagbladen bevatten een uitvoerigen wel komstgroet. In geen enkel orgaan ontbrak een zinspeling op het feit, dat Nederland, hoewel in eigen koloniën koffie verbouwende, niettemin de Braziliaansche koffie op gelijken voet be handelt. Indien er 'n argument is, hetwelk in druk maakt op het gemoed van den Braziliaan, dan is het wel deze edelmoedige houding van ons land jegens het voornaamste uitvoerartikel van Brazilië. Naast den secretaris van het ontvangstcomité, dien wij gemakshalve als ceremoniemeester aanduiden, zijn aan het hoofd der missie twee kapiteins ter beschikking gesteld als adjudan ten, terwijl een peleton inspecteurs van politie op motorfietsen jhr. Van Karnebeek escorteert, zoo vaak Z.Exc. uitrijdt. Volgens eenstemmige verklaring der pers heeft nog nimmer een buitenlandsche missie zich in zulk een graad van populariteit kunnen verheugen, en volgens zeggen dezer heeren die het ten slotte weten kunnen is ook nog nimmer aan een buitenlandsch bezoek zulk een publiciteit verleend. Het programma der missie bevdt, te midden der zakelijke besprekingen, tal van plechtighe den ten overstaan van regeeringslichamen of van particuliere organisaties, welke om bijzon dere redenen een buitengewoon prestige genie ten. In de Sociedade Rural hield het missielid Leignes Bakhoven een levendig gecommenteer- de voordracht over Nederlandsch stamboekvee, gevolgd door een film over dat onderwerp. In een der groote bioscopen der stad heeft mr. Van Balen eenige waterbouwkundige films ver toond en in de landstaal toegelicht. Trouwens, wat de Portugeesche taal betreft, heeft de mis sie er zich gaandeweg aan moeten wennen, om in die taal officieel te worden toegesproken. Jhr. Van Karnebeek ziet zich eenige malen per dag voor de taak geplaatst, om een met gloed in die taal uitgesproken redevoering te moeten beantwoorden in een Fransche impro visatie. Het gemak, waarmede Z.Exc. uit deze Portugeesche toespraken de leidende gedachten bleek te kunnen samenvatten en de elegantie, waarmede terstond een weerklank werd uitge sproken, hebben zichtbaar indruk gemaakt. Men gevoelde hier algemeen, niet slechts een ver tegenwoordiger van een bevriende natie te her bergen, doch tevens een Europeaan van groot formaat. Een schitterend banket was in het paleis der Campos Elyseos (de ambtswoning van den gou verneur) aangericht, waaraan werd aangezeten door alle staatssecretarissen en de kopstukken van het economische leven der Paulista-samen- leving. De aanzienlijkste inwoners hebben hun stads- woflingen en landgoederen voor de missie open gesteld. Op het verdere programma staat nog een be zoek aan het nabije binnenland rondom de stad Campinas en een kort bezoek aan Santos, al waar een deel der missie het vliegtuig naar Por to Alegre (Rio Grande do Sul) zal nemen, ter wijl de andere helft zich zal inschepen naar Buenos Aires. „Ik had veel last van de maag, tengevolge van slechte spijsvertering, waardoor ik altijd lusteloos en moe was. Sinds eenigen tijd gebruik ik nu geregeld de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen. Zoodra het opraakt krijg ik weer hoofdpijn en als ik het dan, weer neem, is de hoofdpijn weer weg. Voordat ik Kruschen nam durfde ik haast niets eten, maar nou eet ik weer alles." J. N. D. te B. De zes minerale zouten in Kruschen sporen Uw inwendige organen tot betere werking aan, waardoor Uw voedsel snel en volledig wordt verteerd. Hierdoor wordt voorkomen, dat voed- selresten in het organisme achterblijven, welke lasten of pijnen veroorzaken. Moeheid en lus teloosheid zullen tot het verleden behooren. In plaats daarvan krijgt ge een gevoel van op- .gewektheid, levenslust en volkomen gezondheid. „Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten 0.40, 0.75 en "f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntres Handels Mij., A'dam, voor komt. In aansluiting op de dienaangaande door den Nederiandschen Algemeenen Keuringsdienst gedane mededeelingen maakt de Nederlandsche Akkerbouwcentrale bekend, dat de steun voor goedgekeurde pootaardappelen van den oogst 1936, die niet hun bestemming als zoodanig hebben gekregen of zullen krijgen, bij ministe- rieele beschikking is geregeld. De steun voor aardappelen van de klassen A, B of C zal respectievelijk fl.50, f 1.en f 0.50 per 100 K.G. bedragen. Voor de noo- dige inventarisatie zal aan alle bij den Neder iandschen Algemeenen Keuringsdienst gere gistreerde en tevens bij de Landbouwcrisisor ganisaties aangesloten telers een circulaire, waarin de voorwaarden nader zijn omschre ven, en een aangifteformulier worden toege zonden; handelaren kunnen deze formulieren bij de Nederlandsche Akkerbouwcentrale of bij de Gewestelijke Keuringsdiensten aanvragen. Slechts de op het tijdstip van inventarisatie aanwezige hoeveelheden, voorzoover deze vol doen aan de voorgeschreven eischen, komen voor steun in aanmerking, met dien verstan de, dat partijen, welke na de inventarisatie ge plombeerd en afgeleverd zijn, of op andere wij ze voor pootdoeleinden zijn of zullen worden aangewend, in mindering worden gebracht op de geïnventariseerde voorraden. De ingevulde formulieren moeten voor 1 April aan de Gewestelijke Keuringsdiensten zijn toegezonden, voorzoover het telers betreft, en aan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale, voorzoover het handelaren betreft. 's-Gravenhage, 25 Maart 1937. De minister van Waterstat heeft den Raad van Bestuur van de N. V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken te 's-Gra venhage, den heer S. ten Bokkel Huinink te Haarlem en de N. V. Baggermaatschappij Hol land te Hardinxveld doen weten, dat hij geen gebruik zal maken van de aanbiedingen, door die combinatie gedaan bij de openbare aan besteding van het bestek voor het maken van deelen van den weerdijk van den N. O. Zui derzeepolder. Het totaal aantal arbeiders der gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg bedroeg op 1 Maart 1937 ondergronds 19.352, bovengronds 10.682. De totale netto-productie der gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg bedroeg geduren de de maand Februari 1937 1.089.943.510 ton steenkolen. Het aantal werkdagen, waarop het bedrijf ge durende de maand Februari regelmatig werd uitgeoefend, bedroeg bij de onderscheidene mij nen: Domaniale mijn mij. 23, mijnen Laura en Vereeniging 23, Oranje-Nassau-mtjnen 24, mij nen Willem Sophia 23, Staatsmijnen in Lim burg 23. Wij vestigen de bijzondere aandacht erop, dat kiesgerechtigden, die op den dag der stemming niet vertoeven in de gemeente hunner inwo ning de gemeente derhalve op welker kie zerslijst zij voorkomen tóch hun stem kun nen uitbrengen. Immers, de Kieswet (art. 57a) maakt moge lijk, dat kiezers aan de stemming deelnemen in een andere gemeente dan die op welker kiezers lijst zij voorkomen. Daarvoor is slechts noodig, dat zij, die in deze omstandigheid verkeeren, uiterlijk 14 dagen vóór den voor de stemming bepaal den dag, persoonlijk aan de gemeente secretarie gaan mededeelen, in welke ge meente zij aan de stemming willen deel nemen. In welke gemeente men zich ter secretarie vervoegt, om deze mededeeling te doen, doet er minder toe. Een voorbeeld kan deze rege ling wellicht duidelijker maken: Een kloosterzuster woonde op 1 Jan. 1937 te Maastricht, alwaar zij'op de kiezerslijst voor komt. Zij is na 1 Januari 1937 verplaatst naar Den Haag en zij weet, dat zij ten tijde van den stemdag een retraite houdt in Rotterdam. Dan kan zij ter gemeente-secretarie van Den Haag mededeelen, dat zij in Rotterdam haar stem wil uitbrengen. Wij verwachten, dat door het tijdig gebruik maken van deze bevoegdheid, zoo min mogelijk stemmen van katholieke kiezers en kiezeres sen zullen verloren gaan. t JOANNES PETRUS, Bisschop van Haarlem. Haarlem, 13 Maart 1937. (St. Bavo). Bij den tuinder A, van der Spak te Berkel en Rodenrijs (Z.-H.), zijn Donderdagnacht in de stookkas circa vierduizend tomatenplanten, die reeds halfwas waren, uitgetrokken, waar door groote schade werd aangericht. Reeds vele malen is bij dezen tuinder door kwaadwilligen schade in de stookkas aange richt. Een onderzoek leidde tot de aanhouding van een in de buurt wonenden landbouwer. Met deze aanhouding gelooft men den dader van deze laffe daad te pakken te hebben. Ingediend is een wetsontwerp houdende goed keuring van den onderhandschen verkoop aan de gemeente Roermond van eenige perceelen rijksgrond. Bij akte van 19 November 1918 ver kocht de gemeente Roermond ten behoeve van de Maaskanalisatie aan den Staat twee onder scheidenlijk aan den linker en aan den rechter Maasoever gelegen oppervlakten ter gezamen lijke grootte van 4.51.90 H.A., waarop zich los- en laadplaatsen van de gemeente bevonden. Volgens de toen ter tijde bestaande plannen van den rijkswaterstaat zou de rivier onder Roermond worden omgelegd. Doordat de plannen niet ten volle tot uit voering werden gebracht, zijn de aangekochte oppervlakten, niet tot rivier vergraven. De ge meente Roermond wenschte over de gronden te beschikken, om. voor den aanleg in werkver schaffing van een havenkom. Naar aanleiding van geruchten, welke de ronde doen, dat de haringdrijfnetvisscherij 27 April a.s. zal aanvangen, vernemen wij van bevoegde zijde, dat deze geruchten ten eenen- male onjuist zijn. De juiste datum van den aanvang der ha ringdrijfnetvisscherij is nog niet vastgesteld. In geen geval zal deze echter voor 10 Mei 1937 worden vastgesteld. Zooals reeds gemeld hebben Donderdag de zes inbrekers, die aan de Vereenigde Blikfabrie- ken te Delft een bezoek brachten, voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan. In de middagzitting hoorden de Rotterdammers J. L. en J. D. resp. twee en een half en twee jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. De eisch tegen den Haagschen chauffeur luidde zes maanden. In vrijheidstelling werd geweigerd. Doe wat Dampo in beide neusgaten. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Voor een kort verblijf gedurende de Paasch- dagen in den kring zijner familie is heden morgen te 's Gravenhage teruggekeerd vice- admiraal M. H. van Duim, die in het begin de zer maand door de non-interventie-commissie te Londen is benoemd tot voorzitter van den In ternational Board of non-intervention, het li chaam, dat is belast met de uitvoering dei door genoemde commissie vastgestelde maatregelen voor de handhaving van de non-interventie ten aanzien- van het conflict in Spanje. Vice-admiraal Van Duim, die op T5 Maart JJ. naar Londen vertrok, was gaarne bereid, ons het een en ander mee te deelen van de indrukken, die hij gedurende de eerste tien dagen, dat hij zijn werkzaam heden heeft aangevangen, heeft opgedaan, en over de taak, die de commissie, aan wel ker hoofd hij staat, heeft te vervullen. Het is begrijpelijk, zoo zeide hij, dat het pu bliek ongeduldig begint te worden en zich af vraagt, wanneer de gesloten overeenkomst ef fectief zal worden, maar men vergete niet, hoe uitgebreid en ingewikkeld de voorbereidingen zijn, die de Board moet treffen overeenkomstig de resolutie, die de non-interventie-commissie pas op 8 Maart JJ. heeft aangenomen en die als het ware de grondwet is, waarin onze taak en onze bevoegdheid zijn neergelegd. Alle politieke besluiten worden genomen in de non-interventie-commissie, en slechts de technische uitwerking is overgelaten aan onzen Board, waarin behalve de groote mo gendheden Duitschland, Engeland, Frank rijk, Italië en Sovjet-Rusland ook nog Noorwegen, Polen en Griekenland zitting hebben. De schakel tusschen den Board en de poli tieke non-interventie-commissie onder voor zitterschap van lord Plymouth is Francis H. Hemming, secretaris zoowel van den Board als van de commissie. De eerste opdracht, die wij hadden te ver vullen, was de benoeming van administrateurs voor de observatie-havens, die schepen, welke een Spaansche haven als bestemming hebben, moeten aanloopen om een observation-officer aan boord te nemen. Deze havens zijn Downs, Lissabon, Madeira, Gibraltar, Marseille, Cher bourg en Palermo, en verder Oran, Brest, Cette en Bordeaux. De oorlogsschepen van de vier groote mogendheden, die aan het contróle-plan meedoen, zullen zich waarschijnlijk er toe be palen, na te gaan of schepen die op weg zijn naar Spanje, een observation-officer aan boord hebben. Onze landgenoot kolonel Akkerman wordt administrateur te Lissabon, terwijl kolonel Oele belast wordt met het toezicht in een der zones aan de Fransch-Spaansche grens. In totaal moeten 27 observatie-administra teurs te land en ter zee worden benoemd, die allen moeten beschikken over het noodige per soneel, met de benoeming en indeeling, waar van de Board gedurende de eerste tien dagen, dat hij aan het werk is, de handen vol heeft, temeer omdat men rekening dient te houden met capaciteiten en antecedenten van de can didates terwijl zich zeer veel gegadigden zelf komen melden. De controle op de Spaansch-Portugeesche grens valt buiten de competentie van den Board, aangezien deze geregeld is bij een on derlinge overeenkomst tusschen Engeland en Portugal. Vice-admiraal van Duim verzekerde ons, dat er te Londen in de bureaux van den Board zeer hard gewerkt wordt, eiken dag tot laat in den avond, om zoo spoedig mogelijk met het geheele schema gereed te zijn. Onmiddellijk na Paschen keert hij naar Londen terug en weldra hoopt hij dan het apparaat, dat hij in opdracht van de non-interventie-commissie tezamen mei, zijn medewerkers heeft geschapen, in werking te kunnen stellen. Van Engelsche zijde verleende men zeer vlot alle gevraagde medewerking, ook wat betreft het beschikbaar stellen van per soneel en bureau-ruimte. Aanvankelijk was men ondergebracht in een der regeeringsgebouwen aan Whitehall, doch thans zijn de bureaux de finitief gevestigd in het Columbia-House aan Aldwych nabij het strand. Nadat het weer de laatste weken een voor den tijd van het jaar abnormaal verloop had gehad is er in den loop van de week een verandering in gekomen, die meer in overeenstemming is met de normale weersgesteldheid in dezen tijd van het jaar. Het is namelijk normaal, dat tus schen het eind van den winter en het begin van den zomer een overgangstijdperk ligt, waarin het weer guur en meer of minder buiig is onder den invloed van een Noordelijken wind. In sommige jaren is deze wind stormachtig en komen zware regen- en hagelbuien voor, de zoogenaamde Maartsche buien, die uit 't Noord westen komen aandrijven, in andere jaren, zoo als nu, zijn deze verschijnselen niet zoo hevig en heeft het weer zelfs bij dezen kouden wind een duidelijke tendenz om vrij goed te blijven. Wij zijn nu in West-Europa met de weers gesteldheid gekomen tot dit koude, buiige weer en het is niet onwaarschijnlijk, dat het op den duur nog ongunstiger zal worden, hoewel daar een aantal dagen van te voren piet zekerheid niets van is te voorspellen. Het verdere verloop hangt er nu voornamelijk van af of er ver in het Noordwesten van Euro pa al of niet storende depressies tot ontwikke ling zullen komen, zooals de laatste dagen het geval is geweest. In het eerste geval zal het weer buiiger worden, in het laatste geval langzaam verbeteren. Het is echter wel heel waarschijnlijk dat voorloopig zeer koude lucht uit het hooge Noorden zal worden aangevoerd en dat, als ge volg hiervan, het weer in West-Europa en bij ons voorloopig guur zal blijven. In hoeverre het daarbij niet, of weinig, of sterk buiig zal zijn, is niet met zekerheid te zeggen, maar barometer dalingen, zelfs zeer geringe, vergezeld van het hoog opstapelen der zware wolken, krijgen hier bij de beteekenis van voorboden van Noordwes terbuien, met regen en hagel, terwijl het stijgen van den barometer, zelfs in geringe mate, be- teekent, dat het weer niet buiig zal worden, ook al is er een zware bewolking. De laatste dagen der week zullen zeer waarschijnlijk eerst iets zachter, daarna weer koeler zijn en ook de Paaschdagen zullen nog guur weer brengen. (Nadruk verboden). j» w-y Voor de nieuwe lijn in brillen I-* ilk II met Zeiss Punktal-glazen. Dage- lijks oogonderzoek (kosteloos). Kalverstr. 202 b/d Munt le v. Swlndenstr. 95 Amsterdam TANGER, 26 Mrt. (Havas). Betreffende den Italiaanschen aanval op het redactie bureau van de Democracia te Tanger wordt nog nader bericht: Een vijftigtal Italiaansche mariniers deel uitmakende van de beman ning van.de torpedoboot Roca, is de druk kerij binnengedrongen van het Spaansche dagblad Democracia. Er is slechts materieele schade aangericht. De directeur van het blad maakte gebruik van een jachtgeweer en verwondde drie aanval lers. Deze hebben het uithangbord van de druk kerij medegenomen. Voor het telegraafkantoor hebben de mari niers gemeend, dat het personeel van het bureau hen uitdaagde. Zij drongen toen het gebouw binnen. Er werden verschillende schoten gelost. Een marinier werd gewond. Een huls van een revolverpatroon werd in het gebouw gevonden en een andere huls op straat. De mariniers werden onder geleide van politie en gendarme rie naar boord gebracht om uitbreiding der ongeregeldheden te voorkomen. Een in het telegraafkantoor ingesteld onder zoek heeft geen resultaat opgeleverd. Om zeven uur 's avonds was de rust weer gekeerd. De winkels werden toen heropend. DENVER (Colorado), 26 Maart. (Reuter) Vijf mannen zijn gearresteerd in verband met een diefstal van goud-amalgaam op groote schaal in de bekende Homestake-mijn bij Lead in Zuid-Dacota. Het totale bedrag dat gestolen is, wordt op een millioen dollar geschat. De arrestatie volgde, nadat een hoeveelheid van het gestolen goud ter waarde van 6500 dol lar aan de munt van de Vereenigde Staten was verkocht. HILVERSUM I, 1875 M. (VARA-Uitzen- ding) 8.00 Gram.pl. 10.30 Orgel, de clamatie en VARA-orkest (gr.pl.). 12.00 I.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 De Flierefluiters en solist. 3-15 Schaak- praatje. 3.30 Oratorium-uitzending (op gr.pl.). 4.45 Causerie over de pluimvee houderij. 5.05 „Melody Circle". 5.40 Lite raire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „Film land". 7 00 Friesche uitzending. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Berichten ANP, VA- RA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.45 Declamatie. 9.00 VARA-Orkest, „De Stem des Volks" en solist. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest. 11.00 Berichten. 11.05 Ramblers. 11.3012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. (KRO-Uitzendtng) 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.35 „Vre- des-uitzending" (Relais uit Praag). 11.10 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Be richten. 12.15 De Klokken keeren terug. 12.30 KRO-Orkest en gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO-Melodisten en solist. 3.00 Kinderuur. 4.00 Vervolg concert en gram.pl. 5.30 Esperantocursus. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Joum. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mede deelingen. 8.15 Declamatie en concert. 8.35 KRO-Orkest. 9.00 Causerie „Paasch- vreugde op Palma-Majora". 9.20 Vervolg KRO-Orkest. 10.00 Voordracht en gram.- pl. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Film praatje. 10.55—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. II.50 Het Macgibbon Strijkkwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand Or kest. 2.20 Zang en plano. 3.20 Orgelspel. 3.50 Het Victor Olof Sextet. 4.20 Decla matie. 4.40 Het BBC-Schotsch orkest. 5.35 Lou Preager en zijn Band. 7.05 Het BBC-Orkest. 8.20 Het BBC-Varlété-or- kest en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 De clamatie. 10.15 Het BBC-Theater-orkest. 11.20 -Henry Hall's Hour". 11.50 Berich ten. 12.0012.20 „Henry Hall's Music Makers", RADIO PARIS, 1648 M. 8.20 Gram.pl. 12.20 Goldy-orkest en zang. 5.50 Pascal- dansorkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Nat. Orkest en Raugelkoor. 11.2012.50 Boull- londansorkest. KEULEN, 456 M. 8.50 Gram.pl. 11.20 Or kest v. h. Oppersilez. Landestheater. 1.35 Gram.pl. 3.20 West-Dultsch Kamerorkest. 5.25 Populair concert. 6.20 Concert. 7.30 Vroolijk programma. 9.5011.20 Om- roepdansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gram.pl. 2.22 Radiotoo- neel. 3.20 Oratorium-uitzending. 6.50 Gram.pl. 6.50 en 7.20 dito. 8.20 Cabaret. 9.20 Gram.pl. 9.35 Omroepkleinorkest. 10.30 Omroepdansorkest. 11.2012.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 A. Felleman's orkest. 3.20 Zang. 3.35 Vèrvolg orkestconcert. 4.20 Gram.pl. 4.35 Omroepkleinorkest. 5.35 Salonorkest. 6.35 Cello en plano. 7.15 Zang. 7.45 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest en solist. 9.20 Cabaret- programma. 9.50 Omroepdansorkest. 10.30 12.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert en solist. 9.50 K. Ris- tenpart's kamerorkest. 10.2012.15 Po pulair concert en dansmuziek. ÜTÜrpTSnJiiJiiltfSiSiiJitÜ&tfctSi rl: rl: rji rirrii rjtüiriirji (Ji t Er heerscht griep eeri zeer gevaarlijke tijd voor Uw kind. Verwaarloos zelfs de kleinste verkoudheid niet en bescherm ook Uzelf, want verkoudheden zijn zeer besmettelijk! Heeft Uw kindje of Uzelf kou gevat, neem dan onmiddellijk Uw toevlucht tot de vermaarde, verdampende Vicks VapoRub zelf. De uitslui tend uitwendige behandeling voorkomt lastige kinderen, omdat Vicks de maag niet van streek brengt. Wrijf borst, keel en rug voor 't slapen gaan met een flinke laag in. Door het inademen der Vicksdampen èn de werking door de huid is Uw kind (of Uzelf) na korten tijd weer hersteld. De echte Vicks is uitsluitend bij Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. Groote pot (dubbele hoeveelheid) tijdelijk 90 cent. Werk» direct op 2 manieren tegelijk. (Van onzen Londenschen correspondent) Van den diefstal van meer dan 6000 auto's wordt jaarlijks aangifte gedaan bij de Lon- densche politie. Bijna al die auto's wor den weer teruggevonden; de daders daarente gen worden zelden opgespoord. De politie geeft zich, als de auto weer eenmaal in het bezit van den rechtmatigen eigenaar is, ook zelden veel moeite om den dief op het spoor te komen, want zij weet, dat dit in 99 op de 100 gevallen onbegonnen werk zou zijn. Van de ruim 6000 gestolen auto's worden er gemiddeld slechts ongeveer 65 per jaar niet te ruggevonden. De meeste diefstallen geschieden met geen ander doel dan een pleizierritje te maken, en de daders zijn meestal jongemannen met wei nig verantwoordelijkheidsbesef, maar overigens volkomen eerlijk. Sommigen willen opscheppen tegenover kameraden, die gezegd hebben, dat ze ,,'t toch niet zouden durven", anderen willen groot doen tegenover een jongedame, waarmee zij juist kennis gemaakt hebben, en die zij nu in „hun" auto naar huis zullen brengen. Is de ze ridderdienst eenmaal volbracht, dan laten zü den auto ergens staan, want te lang mag de pret niet duren. Dan immers wordt het ge vaarlijk, daar de politie, tenzij de diefstal eerst laat bemerkt wordt, reeds spoedig bekend is met het nummer van den gestolen wagen. Velen der dieven (wanneer wij dit woord in dit verband gebruiken mogen) verkeeren in eenigszins aangeschoten staat, en zouden er anders zeker niet toe gekomen zijn zich aan een andermans goed te vergrijpen. Maar die aangeschoten staat maakt het avontuur des te gevaarlijker, èn voor hen èn voor den auto. Geen plaats is voor den autodief geheel vei lig. Onbeheerd staande auto's stellen hem natuurlijk het meest in de verleiding, maar ook parkeerplaatsen, waar toezicht uitgeoefend wordt, schuwt hij niet. Op deze plaatsen staan vaak zoo vele dozijnen auto's, dat de bewakers moeilijk een oog op alle wagens tegelijkertijd kunnen houden. Het veiligst zijn natuurlijk de garages, waar men meer toezicht heeft,en waar men bij het stallen van zijn auto een „bewijs" krijgt, dat men toonen moet als men den wagen weer afhaalt. Maar ook hier komt het herhaaldelijk voor, dat men zonder eenige controle vertrekken kan. Bovendien hebben de garages het voordeel (voor den dief), dat daar de auto's meestal voor langeren tijd 'gestald worden, zoodat er vaak uren overheen gaan al vorens de diefstal ontdekt wordt. Goede sloten aan de portiers der auto's bie den natuurlijk eenige bescherming, maar ook deze schrikken autodieven niet af. De gewone sloten hebben weinig waarde. Bovendien is het opvallend, dat betrekkelijk weinig menschen hier hun auto's afsluiten. De Engelschman is op elk gebied trouwens veel minder geneigd vei ligheidsmaatregelen te nemen dan de vaste lander, waarschijnlijk, doordat hij meent, dat de moeiten en kosten van al die maatregelen niet opwegen tegen het risico, dat men loopt wanneer men ze niet neemt. Is een wagen gestolen door iemand, die er een pleizierritje mee maken wil, dan heeft de be zitter hem bijna steeds binnen acht-en-veertig, maar meestal binnen vier-en-twintig uren te rug. Eerst wordt het autonummer per radio toegezonden aan alle bureaux van het Londen- sche politie-district; is de wagen binnen een zekeren tijd niet opgespoord, dan worden ook het nummer van den motor en andere bijzon derheden geseind naar de politiebureaux over het geheele land, want men neemt aan, dat de dief zich dan buiten Londen bevindt. In de meeste gevallen, doch lang niet altijd, wordt de gestolen auto gaaf teruggevonden. Soms zijn beschadigingen het gevolg van onbe drevenheid of van dronkenschap van den dief, soms ook van baldadigheid. Ook komt het voor, dat al datgene wat uit den wagen verwijderd kan worden, verdwenen is: banden, lampen, kussens, instrumenten en dynamo's. BELGRADO, 26 Maart (Stefani) De prins regent Paul heeft gisteren den Italiaanschen Minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, de versierselen overhandigd der Orde van den „Witten Arend", de hoogste Joego slavische ridderorde. Ciano op zijn beurt heeft den minister-president Stojadinowitsj 't groot kruis verleend in de orde van de H. Mauritius en Lazarus. Hedenmorgen is graaf Ciano uitgereden naar Oplenaz om eer te betoonen aan de nagedach tenis van Koning Alexander. De Besoeki Tabak heeft volgens het ver slag een kostprijs-verlaging gekregen van f 1.39 per K.G. Uit oogst 1936/37 hebben nog geen verkoopen plaats gevonden. Niet tegenstaande den grooteren oogst zal de kostprijs, als gevolg van de monetaire om standigheden, hooger worden. De saldo winst bedraagt f 6275 (v. jaar verlies van f 144.257), welke aan het reservefonds wordt toegevoegd. Het Amsterdamsch Effectenblad ver neemt, dat de „Electrobel" voornemens is, per 1 October a.s. 50 pet. van haar 6 pet. guldensleening vervroegd af te lossen. Volgens Engelsche bladen koestert Roose velt de meening, dat Engeland, Amerika en Frankrijk door een algemeene verlaging der invoerrechten niet alleen het herstel van het eigen land kunnen bespoedigen, maar ook kunnen medewerken tot de ontwikke ling van voorspoed in Europa. Men vreest, dat Engeland zich tegen een dergelijk plan zal verzetten. De rubberprijs te Londen steeg met d. tot 1 sh. 13/16 d. Volgens Symington en Wil son zijn de rubbervoorraden in Engeland gedurende de afgeloopen week 1250 ton gedaald. De International Nickel Co. boekte in 1936 netto-inkomsten, die 44 pet. hooger waren dan in 1935. Zij bedroegen 2.30 pet aandeel, het hoogste cijfer, dat in de ge schiedenis der mij. is voorgekomen. De ver koopen waren 30 pet. grooter dan in 1935. De mij. werkte op volle capaciteit. De loo- nen stegen en de werkuren werden verkort. De hoogere belastingen legden beslag op een groot deel der inkomsten. De netto winst bedroeg 36.86 millioen of 2.39 por aandeel, tegen 25.08 mill, of 1.65 PeT aandeel in 1935. De Ford Motor of Canada behaalde in 1936 een netto-winst van 3.3 millioen, gelijk aan 2.02 per aandeel, tegen l.*3 mill, of 1.17 p. a. in 1935. De New Yorksche makelaarsleeningen be droegen in de afgeloopen week 1120 mn- lioen, tegen 1136 millioen de vorige week- De Lever Bros keert over 1936 een divi dend uit van 15 pet. Men gelooft te Londen dat het dividend van de Unilever eveneens onveranderd zal zijn. LONDEN, 16 Maart De Daily Telegraph meldt uit Peiping, dat de 29-jarige keizer van Mandsjoekwo, Kang Teh, gisteren in het paleis te Hsinking in den echt is verbonden met de 18 jaar oude prinses Mei Tan, die zijn derde vrouw is. Ter voltooiing van de opvoeding der bruid zijn haar voogden toegevoegd. Aan het paleis is een speciale vleugel gebouwd om haar hof houding te huisvesten. Bij de huwelijksplechtigheid waren slechts leden der beide families en van de keizeriijke hofhouding, alsmede enkele vooraanstaande Ja panners tegenwoordig. LANSING (Michigan), 26 Maart (Havas) De bespreking tusschen den gouverneur van Michigan, Murphy en John Lewis over de sta king bij Chrysler zal heden worden voort gezet. Murphy verklaarde, dat het onderhoud een bevredigend verloop had en een rege ling doet voorzien van alle hangende kwesties. De arbeiders hebben, zooals gemeld, zonder incidenten de fabrieken ontruimd, maar de sta- kingsposten zullen nog gehandhaafd blijven* totdat de besprekingen zijn afgeloopen. BELGRADO, 26 Maart. (Reuter) De 8eW®J' dige boschbrand in de Bosnische wouden, door duizenden boeren tot dusverre tevergeei^ bestréden was, is thans door een wolkbreuk ëe'_ stuit. De zware wind had het vuur een zoo danige uitbreiding gegeven, dat ruim 50 vier kante mijlen woud in vlammen stonden. D4" zij deze wolkbreuk is de brand thans beperk en zal het vuur zich niet verder kunnen U"' breiden. In den wedstrijd tusschen Feijenoord en schot, welke Zaterdagmiddag ter gelegen^® van de opening van het Rotterdamsche Sta*dl zal worden gespeeld, zullen beide elftallen volgt aantreden: Feijenoord: Van Male, doel; De Groot en van der Heide achter; Bas Paauwe, Kuppen en v Heel, midden; Smits, Vrauwdeunt, Ven Kantebeen en Linssen, voor. Beerschot: Loomans, doel; De Pauw en Seys* achter; Van Alphen, Meuldermans en De ter, midden; van den Wouwer, Isenborg Braine, Ceuleurs en van den Eijnde, voor. Dit Beerschot-elftal telt verschillende inter^gn tionals, zooals Raymond Braine, den beken oud-Sparta-speler Isenborghs, De Winter, den Eijnde, Ceuleurs, Meuldermans en van Wouwer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6