imif&van Rvsbefaen Z.H. de Paus richt zich tot het Mexicaansch Episcopaat Uw kinderen i! TfjWuremjmcïit ONZE KLEEDING EW INTRODUCTIE DE GROOT DE «ROOT Geef Familieberichten bun eigen Weekblad Kleuterblaadje Roomse Jeugd KATHOLIEKEN t Louis Davids „Groote Polonaise" ZONDAG 28 MAART 1937 Demping der Bakenes- sergracht hongaarsche schilder kunst GESTOFFEERDE MEUBELEN Motvrij maken Motecht maken Een Herderlijk Schrijven vol bezorgdheid en liefde Christelijke vorming het veiligst bolwerk Revue Qi-St ktjmi bid De geschiedenis herhaalt zich MaarlaatpERQUIN nog: KOLEN brengen Expositie in hotel „Duin en Daal" ZIJLSTRAAT 87 (bij de Cr. Markt) TELEFOON 16963 R.K. STAATSPARTIJ EN DE VERKIEZINGEN Een indrukwekkende lijst van sprekers HERINNERINGSBOOM NAGTZAAMPLEIN KUNSTREINIGEN KUNSTVERVEN 30 April plechtige planting Op zoek naar hout en plamuur De voornaamste middelen tot het voorzien in de groote geeste lijke behoeften van Mexico aangewezen Oneerlijke kioskbediende BURGERLIJKE STAND Lijst van Mail- en Luchtpostver- zending van 29 Maart tm. 4 April HEEFT ALLES VOOR U KNOPEN C E S P EN CEINTUURS KRAAGJES JABOTS CORSAGES ENORME SORTERING GROOTE HOUTSTRAAT 98 ALLES VOOR NAAISTERS EN KLEERMAKERS B.M.H.C.—Kipper 3—2 koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthu- slaansche artikelen worden verkocht oi voorhanden zijn Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT Lentedagen worden met gulden letteren in het levensboek opgeteekend. Het is maar éénmaal in het jaar lentel De natuur en het jonge groen brengen U de innerlijke stem ming. En uiterlijk? Koop iets aparts, iets anders, iets wat U flatteert. Prachtige aparte modellen tegen aantrekkelijken prijs in mantels, mantelcostumes, japonnen en hoedjes. Uw gulden doet bij ons wonderen! ROTTERDAM UTRECHT AMSTERDAM Onze magazijnen te Amsterdam zijn vanaf heden tot 8 uur geopend, des Zaterdags tot 10 uur STAD Zal de Bakenessergracht gedempt worden? Tot heden toe dachten we dat alleen de Am sterdammers gelukkig zouden zijn met een Ro- ^ifivraagstuk (dat zoo langzamerhand zijn zil- Veten jubileum gaat vieren), maar ook de Haar lemmers hebben thans een onderwerp gekregen °m gezellig over te praten aan de stamtafel, "P naaikransjes en bij bezoeken, in de tram, Pen autobus en waar al niet of zwaar te Pebatteeren in den gemeenteraad en in de «rant! Er is veel voor en veel tegen demping, al zullen de grachtbewoners wellicht alleen het S°or voornamelijk kunnen waardeeren. Als men "es zomers dagelijks het minder welriekend Parfum ruikt, dat uit het water opstijgt, kan "ien begrijpelijkerwijze weinig voelen voor het f'adsschoon, dat zoo'n aardig oud grachtje Paeft. Water verfraait immers meestentijds. Moderne architecten ontwerpen zelfs speciaal, j«r verhooging van hun architectuur, vijvers "Ij hun gebouwen, zooals b.v. bij het prachtige ^adhuis in Hilversum, het gemeente-museum te °en Haag. Demping zou ontegenzeglijk het Stechtje (dan tot een straat gedegradeerd) niet gooier maken. Men lette b.v. op hoe prachtig "e boomen en huizen zich in het water kun- Pen spiegelen. Maarde Bakenessergracht is ook een «lacht, die kwalijk kan rieken. Een modder poel en een der grootste onoverdekte riolen der S^ad, een sombere en nuttelooze gracht enz. °eze kwalificaties zijn niet van ons, maar. P't de oude doos, n.l. van de voorstanders der Pernping der toenmalige ongedempte Ged. Oude gracht! Het is immers niet de eerste keer, dat fjaarlem voor een vraagstuk als dit zit. Mr. P. blias stelde in 1855 in den gemeenteraad voor Pa Oude Gracht te dempen en er is niets leuws onder de zon! toen begon het lieve °ven! De gemeenteraad werd overstroomd met "questen voor en tegen, het regende ingezon den stukken, pamfletten en brochures en Haar- 'em werd duidelijk in twee fel tegenover elkaar 'taande partijen verdeeld. Tot de tegenstanders behoorden allereerst de andeldrijvenden aan de Gracht, die vreesden Pat ze door de demping „alleraanmerkelijkst in uitoefening van hun bedrijven en handel be- mmerd of ten eenenmale gestremd zouden orden" en dat hun perceelen een sterke waar devermindering zouden ondergaan, omdat voor- Pi „affaires als de hunne aan het water ge- open moeten zijn" en dat, waar „handel en Puverheid de hechtste steunsels der maatschap- JMJ mogen genoemd worden", in ieder geval en dus „een waterWeg (moet) sparen, die een eer belangrijk gedeelte van de stad doorstroomt h aan hetzelve een groot vertier bijzet door Pe beurtschepen en schuiten, die daar aanko- Pien." Het is de vraag of dit óók voor de Ba kenessergracht geldt! Ge stank van de grachten was, volgens de ■egenstanders, slechts „een ongemak, dat meest- 1 alleen in de niet vele droge warme zomer- J'eken bestaat." Voorstanders van de demping jonden dat de gracht „een zeer groote ver- ff aaiing zou geven en veel zou bijdragen om «aarlem ook wegens zijn aangenaam innerlijk °t woon- en verblijfplaats aantrekkelijk te ma ken." Bovendien zou de gracht door de dem- „een hoogst welkom toevluchtsoord (wan dplaats) voor de arbeidende klasse wor- Pec" We laten aan onze lezers over om te ohstateeren in hoeverre al deze voorspellingen *in uitgekomen! Het verkeer was in die dagen nog niet sterk htwikkeld en had dus niets in de melk te "tokkelen, in tegenstelling met thans, nu een 'fgument tot demping óók is, dat het verkeer "P de Bakenessergracht haast geen plaats heeft "bi te rijden. Evenmin sprak men toen over erkverschaffing, een dringend argument van hans! Wat de Oude Gracht betreft, het voor- «1 van Mr. Elias werd aangenomen door den fjs.ad met 17—3 stemmen en op 25 Juli 1859 jterd met de demping begonnen. Daarmede was Pet vraagstuk nog niet uit de wereld, want toen Pfoest men een naam voor de nieuwe straat "«denken en dat had ook heel wat voeten in Pe aarde! We vreezen dat het met de Bake nessergracht óók zoo zal gaan. Moet ze na Pemping Ged. Bakenessergracht heeten of weet Jeifiand een mooieren naam? Prachtig onder werp voor een prijsvraag! ^en zegt, dat negen mooie dagen ^en Zomer brengen al in Maart. ^"or het grootste deel, koude staart. „Nederlandsch fabrikaat". Het etiketje prijkt P& zoovele zaken, die wij in het dagelijksche 'eVen noodig hebben. Eén ding is er echter, pt zich aan deze kwalificatie zal blijven ont dekken, omdat het er ten eenenmale ongevoe- voor is. De kunst, de echte schoonheid, zal J'tijd internationaal blijven en niemand zal ooit toe komen een kunstwerk te bevitten, jP'een op grond van het feit, dat het uit het Pitenland komt. De tentoonstelling van Hongaarsche schil- '-fkunst, die in het hotel „Duin en Daal" te "Poemendaal is ingericht, bezoeken we zonder Rationale bijgedachten. We verwachten, dat de «ste Nederlandsche kunstenaars in het bui smand de waardeering vinden, die ze verdie- eh. en zelf steken we graag de loftrompet Wr den. Zij bewaarden in het grauwe atelier de herinnering aan den warmen gloed van den Hongaarschen zomer en de feestelijke kleurig heid van volksdracht en vaderlandsch milieu. De kleuren van hun palet kennen niet de sche merige verzadigdheid van onze eigen kunst. Zelfs in de donkerste partijen schijnen de tin ten geheel open te liggen, in de volkomen argeloosheid van de zuidelijke zon, die onze schilders liefst door een waas van geheimzin nig grijs zouden zien. Men zou zich kunnen afvragen of de har monie tusschen algemeene Europeesche ma nier en eigen kleurgevoeligheid volkomen is. Wellicht zou men by herhaald herzien van deze schilderijen somtyds een onvoldragenheid ontdekken, waar men eerst alleen maar vlot heid zag. Mogen we deze doeken wel met den maatstaf van kleurgevoeligheid meten, die we krachtens gewoonte op de Nederlandsche kunst plegen toe te passen? Het is een psy chologisch vraagstuk, dat men zeker niet bu een eerste bezoek aan deze merkwaardige ten toonstelling kan oplossen. Want merkwaardig is deze expositie in hooge mate. De Hongaarsche schilderkunst is in Nederland niet algemeen bekend, maar üit deze pracht-verzameling zal ieder concludee- ren, dat zy een grootere belangstelling volop verdient. De beste Hongaarsche meesters van dezen tyd hebben een wereldvermaardheid; in de catalogussen der buitenlandsche musea vin den wy hun namen regelmatig genoemd. Zoo hangt van Kotasz Karoly een doek i» het Luxembourg, terwyi men zijn zelfportret in de Uffizi kan vinden. In een vyftal doeken kan men op de tentoonstelling in „Duin en Daal" zyn krachtige techniek! bewonderen. „Put in Poeszta" en „Thuisgang" schynen voor het grootste deel met het paletmes te zyn gedaan. Toch is zyn teekening uiterst gevoe lig, scherp geobserveerde omtrekken aan den ongebroken horizon der kleurige vlakte. Prof. Gaó.1 Ferenc is schilder tout court. Van hem zyn er bloemstukken, genre, figuur- en historiestukken. Merkwaardig is „Kruisaf neming", met een licht-donker, dat aan de Utrechtsche Caravaggio-epigonen herinnert. In de beste verzamelingen vindt men reeds werk van Naray Aurel, die hier met niet minder dan vyf doeken vertegenwoordigd is, alle figuurstukken, die de indrukwekkende kunst van dezen zonder twijfel begenadigde uit muntend schynen te representeeren. Byzonder trof ons om althans nog één kunstenaar van deze lange reeks te noemen het werk van Viszkeleti W. E„ dat in factuur verwant is aan de beste doeken van onzen Schutte. Negerli Rudolf en diens leer ling Novelli I. schilderen aan de Hadria; felle kleurvlakken, die met het mes op de gestemde plaats zyn uitgestreken. Vooral de twee zee gezichten van Negerli, die in de restaurant zaal van het hotel hangen, zullen veel kykers, mogeiyk ook koopers, trekken. De expositie, welke tot en met Dinsdag 30 Maart dageiyks is geopend (den geheelen dag tot 's avonds 10 uur) is een bezoek over waard. Ook voor hen, die nog nooit eerder met de moderne Hongaarsche schilderkunst kennis hebben gemaakt. De centrale leiding van de afdeeling Haar lem der R.K. Staatsparty is er in geslaagd voor de a.s. verkiezingscampagne in Haarlem en om geving de medewerking te verkrijgen van een aantal zeer bekende sprekers. Op 23 April zal de zeereerw. zeergel. heer Pa ter Beaufort voor de Haarlemsche kiezers op treden in het gebouw St. Bavo. Op dienzelfden avond zal de heer A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer, het woord voeren. Dan komt op 21 Mei de voorzitter der R.K. Staatspartij zelf, mr. O. Goseling, naar onze stad, om het hopelyk dan reeds hoog oplaaien de verkiezingsenthousiasme nog hooger op te voeren. Voor deze spreekbeurt is de gemeente lijke Concertzaal afgehuurd. Tweede spreker dien avond zal de heer F. P. Th. Rohling zyn. En op 24 Mei komt Pater Borromaeus de Greeve in het gebouw St. Bavo de apotheose van de verkiezingscampagne houden. De qualiteit der uitgenoodigde redenaars laat dus niets te wenschen over; voor de geestdrift zullen de Haarlemmers zelf zorgen. Ook voor de jongeren zullen politieke byeen- komsten belegd worden met bekende sprekers. imk Zooals onze lezers zich nog wel zullen herin neren zou in verband met het huweiyk van Prinses Juliana en Prins Bernhard een herin neringsboom worden geplant op het Nagtzaam- plein (Haarlem-Oost). Het plan van den Oran- jebond .Prinses Juliana" viel echter in het wa ter, doordat de weersomstandigheden niet mede werkten. Naar wy thans vernemen is door het bestuur van bovenvermelden bond de datum van de planting nader vastgesteld op den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana (30 April). Om den eikenboom, die geschonken is door de Kon. Ned. Vereeniging van Tuinbouw en Plantkunde en die reeds vanuit Zeist werd getransporteerd, zal een fraai hekwerk worden aangebracht, waarvoor reeds de noodige teekeningen gereed zyn. Het hek wordt vervaardigd door de jeug dige werkloozen van de Centrale Werkplaats aan de Spaarnwouderstraat. De boom zal aan het Gemeentebestuur worden overgedragen. Laten wy hopen, dat het weer zich ditmaal van den zonnigen kant laat zien! Een agent van de hondenbrigade trof Vrij dagavond op een bouwwerk aan de Bisschop Callierstraat drie jongelui aan, die zich daar op verdachte wijze ophielden. Zoodra zij den agent zagen naderen, kozen twee hunner het hazen pad. De derde, een 17-jarige hovenier, bekende aan den politieman, dat zij het plan hadden j er het werk van niet-Nederlandsche mees ts, als wy in hun kunst de algemeene schoon- «id vinden. De moderne Hongaarsche schilderkunst, die de tentoonstelling in hotel „Duin en Daal" r meer dan 150 doeken vertegenwoordigd is. Jiikt zeldzaam toeganlcelyk voor ons te zijn „«Ifs zy die nimmer met meesters als Katész Jj&roly of Naray Aürel kennis maakten, voe- 51 zich spoedig thuis in hun nabyheid. We joelen vergelykingspunten te over om dez° /hilderyen te kunnen waardeeren. Het im- t'rtesionnisme en expressionnisme van deze ar- .sten is algemeen Europeesch en zoo goed als v^e beste schilders hebben zy hun stiel in *rys of in de Duitsche kunstcentra geleerd. Toch frappeert ons onmiddellijk, wat het ^«est Hongaarsch in deze werken is. Reeds het eerste zien ontleedt men in deze kunst, «t ons naast het cosmopolietische karakter i>van vreemd moet biyven: een rype kleurig- die onzen ongewenden oogen eenigszins Ppervlakkig aandoet. Deze schilders mogen hun trant en uitdruk- J'hgsmogelijkheden dan al gevonden hebben 'ft Montmartre, de verbondenheid met het ,;?en vaderland hebben de besten van hen be nard om traditioneele modeschilders te wor- Onze Romeinsche correspondent seint ons: In een Apostolisch schrijven, dat Z. H. de Paus op het Paaschfeest gericht heeft tot het Mexicaansche Episcopaat, spreekt Hij Zijn vreugde uit, dat het lijden en de droeve toe stand van de Katholieke Kerk in Mexico op zulk een bewonderens waardige wijze wordt gedragen. Ook de Paus Zelf lijdt onder dezen toe stand. Hij wordt echter getroost door de trouw van Bisschoppen en clerus en de standvastigheid van de Mexi caansche katholieken in een tijd, waarin de openbare belijdenis van het geloof soms heldenmoed ver- eischt. De Paus wijst als voornaamste middelen om in de groote geestelijke behoeften van Mexico te voorzien en de christelyke maatschappij te herstellen, vooral de heiligheid van het pries terschap aan en wyst op de noodzakelykheid van een steeds meer verzorgde opleiding der studenten in de seminaries. Daarom spreekt hij zijn voldoening uit over hetgeen het Mexicaan sche Episcopaat op dit gebied verricht en pryst in het byzonder de Noord-Amerikaansche Bis schoppen, wyl zy in de Vereenigde Staten een seminarie voor den Mexicaanschen clerus heb ben opgericht. In de tweede plaats wijst de H. Vader op de noodzakelijkheid en de schoonheid van de me dewerking der leeken met de priesters, die ge grond is op de verheven leer van het mystieke Lichaam van Christus. De grondslag van den ganschen herstelarbeid moet bestaan, zoo ver volgt dit Schrijven, in een grondige christe lyke vorming, die de leeken in staat stelt, de Kerkelyke Hiërarchie by te staan in haar voornaamste opgave, waaronder de religieuze tiiistand van werklieden, boeren, Indianen en Mexicanen in het buitenland. Deze bystand moet ook rekening houden met de stoffelijke behoeften naar het voorbeeld van Christus, Die de lichamen hielp om de zielen te bereiken. Daarom moet ook de toe passing van de beginselen van rechtvaar digheid en liefde bevorderd worden en aan allen een minimum van welstand worden verschaft, dat onmisbaar is voor het be houd van de menschelyke waardigheid. In het byzonder beveelt de Paus de geeste- ïyke verzorging van de studenten aan en de behoeften van de Katholieke cultuur. Eveneens de bijzondere verzorging der kin deren tegen de zedelyke gevaren, die het be dreigen. De volledige Christelyke vorming is noodig voor het welslagen van alle andere werkzaamheden en ook voor de medewerking der katholieken tot welvaart van het vader land. Deze vorming is tevens het hechtste en veiligste bolwerk van de godsdienstvrijheid. Tenslotte wijst de Paus op de noodzake lijkheid van gehoorzaamheid aan de richt lijnen, die de H. Stoel en het Episcopaat aanwijzen, en doet een beroep op het hoog ste gebod der naastenliefde, opdat allen him persoonlijke zienswijze terzijde stellen en de noodzakelijkheid begrypen om één lichaam en één geest te vormen. De Paus besluit met een gebed voor het Me xicaansche volk tot de H. Moeder Gods van Guadaloupe en zendt aan alle broeders in Mexico Zijn Apostolischen zegen. gehad hout en plamuur te stelen. Een bus pla muur en gips hadden zy al klaar gezet om mee te nemen. Later op den avond zyn ook de twee andere jongens aangehouden. De recherche heeft een 24-jarigen kioskbe diende aangehouden, die ervan verdacht wordt een bedrag van 180 ten nadeele van een auto busonderneming te IJmuiden te hebben ver duisterd. Ten nadeele van de Friesch-Holland- sche Reisvereeniging „Samenwerking"" te Leeu warden zou hy 41 hebben ontvreemd, terwyl ook 'n iJmuidenaar door hem benadeeld schynt te zyn. De man had al dit geld ontvangen voor plaatsbewyzen en abonnementen. Hy is op het politiebureau in bewaring gesteld. GEBOREN: M. v. d. Bosch—Woudenberg d.: J. van StrlenFortgens d.; C. G. MichelVer straten z.; A. M. v. d. Eynde—Bosch d.; C. G. van BaarenSchmitz d.; C. M. Wolters-Dreyer z.; D. Smit—Haak z.; G. Damiaans—Rijneveld dochter. OVERLEDEN: W. F. Tempelman 70 j„ Plein; C. Heres 84 j„ L. Raamstraat; B. Baartse 75 j„ M- v. Heemskerkstraat; M. C. VeeningSchui temaker 49 j„ Kamperlaan; B. de Moes—v. d. Laan 81 j„ Brouwersstraat; A. C. Kotten—v. d. Berg 81 j„ Brouwersstraat; W. Waaldewyn 61 j„ Krelagestraat; J. H. Dryver—v. Ruyven 87 j„ Velserstraat; B. J. v. Ake 86 j„ K. Houtstr.; M. Krombeen 70 j„ Duvenvoordestraat; E„ 1 dag, d. van D. C. Keetlaer, Borskistraat. Ned. Indië. Zeepost via Amsterdam m.s. Poe- lau Tello, 2 April, gew. st. 3.25, aanget. st. 1 April 19.30. Mail via Marseille m.s. Indrapoera, 1 April, gew. st. 14.15, aanget. st. 14.00. Vliegdienst AmsterdamBandoeng, 31 Maart 3 April, gew. st. 2.15 aanget. st. v. d. 19.30. Suriname. Zeepost en Mail vla Amsterdam S.S. Stuyvesant; 2 April, gew. st. 3.25, aanget. St. 1 April 19.30. Vliegdienst New YorkParamaribo, 30 Mrt„ gew. st. 19.10, aanget. st. 18.55; 3 April, gew. st. 19.10, aanget. st. 18.55. Aruba, Curacao, Bonaire. Zeepost en Mail via Amsterdam s.s. Alkmaar en Columbia, 30 Mrt., 2 April, gew. st. 3.25, aanget. st. v. d. 19.30. Vliegdienst New York-Maracaibo-Curacao, 30 Maart, gew. st. 19.10, aanget. st. 18.55; 3 April. gew. st. 19.10, aanget. st. 18.55. Vereenigde Staten van Amerika. Via Cher bourg Queen Mary, 30 Maart, gew. st. 19.10. aanget. st. 18.55. Via Cherbourg Europa, 3 April, gew. st. 19.10 aanget. st. 18.55. Canada, Mexico, Cuba en Ecuador. Via Cher bourg, 30 Maart, 3 April, gew. st. 16.45, aanget. st. 16.30. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay. Vlieg dienst Duitschland—Zuid-Amerika, 31 Maart, gew. st. 11.35, aanget. 11.20; Frankrijk—Zuiö- Amerika, 3 April, gew. stk. 7.00, aanget. st. 2 April 19.30. Brazilië alleen Pemambuco en Bahia. Via Southampton, 2 April, gew. st. 2.15, aanget. st. 1 April 19.30; via Boulogne, 3 April, gew. st. 16.45, aanget. st. 16.30. China, Japan, Hongkong. Via Siberië, 29 Mrt., gew. st. 18.00, aanget. st. 17.45; 1 April, gew. st. 18.00, aanget. st. 17.45. Vliegdienst AmsterdamBandoeng, 3 April, gew. st. 2.15, aanget. st. 2 April 19.30. Philippynen en Mantsjoerije. Via Siberië. 1 April, gew. st. 18.00* aanget. st. 17.45. Vliegdienst als China. Irak (Mesopotamië via Istanbul-Adana-Da- mascus), 30 Maart. 2 April, gew. st. 3.25, aan get. st. v. d. 19.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina vla Piraeus, 28 Maart, gew. st. 22.30, aanget. st. 27 Maart 16.00. Via Marseille-Port Said. 1 April, gew. st. 14.15, aanget. st. 14.00. Via Piraeus, 2 April, gew. st. 22.30. aanget. st. 19.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch-Indië. Via Marseille, 1 April, gew. st. 10.00, aanget. st. 9.45. Vliegdienst als Ned. Indië. Ceijlon. Via Marseille, 1 April, gew. st. 14.15, aanget. st. 14.00. Vla Napels, 2 April, gew. st. 10.00, aanget. st. 9.45. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang en Siam. Via Marseille, 1 April, gew. st. 12.35, aanget. st. 12.20. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore. Via Marseille, 1 April, gew. st. 14.15, aanget. st. 14.00. Vliegdienst als Ned. Indië. 'Egypte. Via Piraeus, 30 Maart, gew. st. 3.25, aanget. st. 29 Maart 19.30. Via Marseille, 1 April, gew. st. 14.15, aanget. st. 14.00. Via Piraeus, 3 April, gew. st. 3.25, aanget. st. 2 April 19.30. Vliegdienst AmsterdamBandoeng 31 Maart, 3 April, gew. st. 3.25, aanget. st. v. d. 19.30. London-Cairo-Kaapstad, 27 Maart, 1 April, gew. st. 17.30, aanget. st. 17.15. Oost Afrika. Via Marseille-Aden, 1 April, gew. st. 10.00, aanget. st. 9.45. Vla Genua, 3 April, gew. st. 22.30, aanget. st. 19.30. Vliegdienst London-Cairo-Kaapstad, 27 Mrt., 1 April, gew. st. 17.30, aanget. st. 17.15. Unie van Zuid-Afrika. Via Southampton, 1 April, gew. st. 16.45. aanget. st. 16.30. Vliegdienst als Oost-Afrika. Australië. Vla Napels, 2 April, gew. st. 10.00. aanget. st. 9.45. Vliegdienst als Ned. Indië. Nieuw Zeeland. Vla Cherbourg-Vancouver, 30 Maart, gew. st. 19.10, aanget. st. 18.55. Vla London, 31 Maart, gew. st. 8.55, aanget. st. 8.40. Een der aan het internationaal hockeytöur- nooi te 's-Gravenhage deelnemende Duitsche elftallen, Kipper, uit Hamburg, speelde Zater dagmiddag een wedstrijd tegen B. M. H. C.. dat Gunning en Striker miste. De Duitschers speelden in de volgende opstelling: Petersen Schipper, Köhne, Nietmann, Thiermann Jr., Repperman. Meyer, Thiermann Sr., Sinram, Westendorf, Schadendorf Na een kort overwicht van B. M. H. C. toonden de Duitsche gasten over een uitste kende ploeg te beschikken. Vooral de groote stickvastheid en het goede positiespel vielen op. De aanvallen van B. M. H. C. waren niet temin gevaarlijker door het openhouden van het spel en de snelheid, die de binnenspelers wisten te ontwikkelen. Meyer, de Duitsche rechtsbuiten, bracht den bal herhaaldelijk fraai op, doch zijn voorzetten volgden te laat. zoodat de zeer goed spelende Van Kempen en Brusse de bovendien te kort gehouden aan vallen herhaaldelyk wisten af te slaan. De strijd was het aanzien volkomen waard. Na een kwartier spelen brengt Schmeink den bal snel op, een goede 'voorzet volgt, waaruit de naar binnen gekomen L. de Roos onhoud baar scoort. Een opgelegde kans wordt door Kipper gemist, waarna A. de Roos op voor treffelijke wijze den voorsprong vergroot. Na de rust hebben de gasten langen tyd het beste van het spel. Hun balcontróle is zeer goed, doch zy blijven in kort spel hun heil zoeken. Een doelworsteling wordt tenslotte met een doelpunt van Meyer besloten. Enkele zeer fraaie aanvallen der gasten volgen, waar uit Thiermann Sr. op schitterende wyze gelyk maakt. De halflinie van B. M. H. C. weet dan het spel weer te verplaatsen. Felle aanvallen van B. M. K. C. worden met moeite afgesla gen. Enkele minuten voor het einde ziet Schmeink zyn goede werk van dezen mid dag met een fraai doelpunt, dat B. M. H. C. de overwinning brengt, beloond. De Duitsche gasten lieten een uitstekenden indruk achter. Met groote biydschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter JOHANNA CATHARINA. C. G. A. HOPPEZAK A. M. HOPPEZAK— RUIGROK V. d. WERVE Heemstede, 27 Maart 1937 Binnenweg 135—137 Ean weekblad, dat «pedaal voor hen wordt uitgegeven. Voor kinderen van 8 tot 10 jaar 13 blada. «4 et. par week. Voor kinderen van 18 tol 14 Jaar 24 blade., 5 cent per week. Bevat niet alleen verhalen, doch ook rubrieken voor godsdienstleer, nuttige handwerken, huisvlijt, ge- eehledenle en aardrijkskunde N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, Haarlem. Zondag en Maandag 8.15 Nederlandsche Revue Dir. Renée Sleeswyk Pr. excl. bespr.: 70, 1.05, 1.50, 2.20, 2.70. Coupons geldig. in de Het fenomenale Amsterdamsche succes Groot gemonteerd 30 Medewerkenden Cor Smit - Jopie Koopman - Cisca Harms - Kees van Dam - Xiin Telby - Jean du Hela - Jack Bow 14 Helena Bell Stars. Ork.: Dr. FRED. MAN. Auteur: Jacq. v. Tol Meer dan 100 voorstellingen te Amsterdam Vrij near John Levtry oQmpe

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 3