I INCASSO-BANK N.V. GEHEEL GEBIT Haarlem, 3 April BURGEMEESTER PONT VOORSCHOTTEN EFFECTEN SAFE-DEPOSIT DE NIEUWE RENAULT Tandheelkundig Instituut Kort en volledig RADIO MOORS St. Vincentiusbibliotheken VOOR PRIMA ANTHRACIET J. v. d. HAAK DE ZAAK ZATERDAG 3 APRIL 1937 geloof en wetenschap »Een kleurenfilm ontdekt Zuid-Amerika" KRUISWEG 59 HAARLEM ST. JOS. GEZELLENVEREENI- GING HAARLEM I Weekagenda COMITÉ VAN KATH. ACTIE Vereeniging van Makelaars in Haarlem en omstreken Examens HET BEZOEK VAN DE ENGELSCHE SCHOLIEREN Afscheidsavond in het Kennemer Lyceum Jaarfeest Hoefijzeragenten Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie: De Graal Graalhuis Spaarne Graalhuis Emmastraat Programma van de Haarl. Radio centrale op Zondag 4 April GEERT HOOGEVEEN Makelaars besluiten collectief tot smullen op den smuldag RIJKSSTRAATWEG 16 vanaï r jo. loos trekken inbegr_ BENZINE-DIEFSTAL Inbraak in Heemstede MGR. MUTSAERS-OORD Demonstraties gasbedrijf Auto-botsing in de Kennemerstraat DE ZEEVISSCHERIJ IN MAART Stijgende omzet AGENDA Bioscopen 4 April Bioscopen 5 April Bioscopen Apotheekdiensten INSTELLINGEN H.M. de Koningin te Vogelenzang Bezoek aan de terreinen van de wereldjamboree '*^Vv STAD uws Zooals wij reeds schreven, dienen wij den openlijken overgang naar de N. S. B. van den katholieken burgemeester van Hillegom, den heer mr. D. F. Pont, diep te betreuren. Hy moge dan zeggen, dat hij zich ook nu fog goed katholiek voelt en dat hoopt te blij- ven, het is allen bekend, dat de Nederland- sche bisschoppen zich positief afkeurend over bet lidmaatschap van de N. S. B. hebben uit gelaten. „U weet, Dierbare Geloovigen", schreef 2- H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, „dat het gezamenlijke Nederland- tehe Episcopaat reeds in 1934 in een plechtig schrijven heeft gewaarschuwd tegen nieuwe stroomingen, en met name ook tegen de Na tionaal Socialistische Beweging in ons land. R weet ook, dat Wij in Onzen Vastenbrief van bit jaar uiting gaven aan onze dagelijksche be- ^rgdheid of de tyd nog niet gekomen was, Waarin Wij strenger tegen bedoelde strooming Hoesten optreden. Ook is het u allen bekend, boe korten tyd daarna wederom alle Neder- iandsche bisschoppen een plechtige verklaring bebben afgelegd omtrent hetzelfde onderwerp, ^an toen af wist ieder katholiek, dat de steun aan de N. S. B., ook door het gewone lidmaat- schap, ongeoorloofd is, en dat aan hen, die in belangryke mate steun geven de H. Absolutie biet mag worden gegeven, en dat deze laat- ®ten als hun ongeoorloofde handelwijze open baar is, als publieke zondaars moeten behan deld worden. Wat zien Wy nu, na al deze ver maningen en uitspraken gebeuren? Men laat bbjkbaar de bisschoppen maar verklaren. Men acht zich zelfs beJeedigd dat wij volgens On- ^n herderlijken plicht spreken en optreden, ^en gaat met even groote vrijmoedigheid door." Burgemeester Pont zal wel niet kunnen ont kennen, dat toetreding tot de N. S. B. en zich beschikbaar stellen voor "haar vertegenwoor diging in de Eerste Kamer, valt onder de ter- Hen van „in belangrijke mate steun verlee- ben" aan die Party, zoodat de woorden van het Nederlandsche Episcopaat op hem van toepassing zijn. Maar hij schijnt verklaard te hebben pas te zullen terugtreden als de N. S. eenzelfde veroordeeling ten deel valt als Hdertijd aan de „Action Frangaise" in Frank rijk. Waarop steunt zijn meening, dat hij beter Z°U weten wie van de H. Sacramenten moet worden uitgesloten dan de Bisschoppen van Nederland? Het is noodzakelijk de beteekenis van dezen Overgang tot de juiste proporties terug te brengen. Men meene vooral niet, dat Hillegom een haard van N. S. B.-isme is. Integendeel, de burgemeester staat er vrywel geïsoleerd en het Wordt als een opluchting gevoeld, dat hy ein delijk openlijk de sympathieën bekend heeft, Waarvan men hem vele jaren verdacht en die zoo geheel strooken met zijn autocratische al- hires, welke ook de reden zyn, dat hij zoo heel Ver van de Hillegomsche bevolking af staat. °°k is het bekend, dat hem teleurstellingen biet bespaard zyn gebleven. De heer Pont heeft met eenigen ophef ver zekerd, dat hy zijn functie van burgemeester biet zal neerleggen. Hij meent ook, dat de re geering het recht mist hem te ontslaan, om dat hy geen ambtenaar is. De kwestie is van vrij ondergeschikt belang, °Hdat over vier jaar zyn ambtsperiode van- Zelf ten einde loopt en het niet aan te nemen dat de Minister van Binnenlandsche ZJa- ken hem dan zal herbenoemen. Maar afgezien daarvan, mogen wij vragen of het geen bewijs Van savoir vivre zou zyn als de burgemeester Uit eigen beweging het Hillegomsche Raadhuis Vaarwel zou zeggen. Een eerste eisch toch voor eeb goede gezaghandhaving is, dat de gezag drager het vertrouwen van zijn onderhoorigen beeft en dit vertrouwen bezit de heer Pont in b® gegeven omstandigheden by de Hillegom- biers zeer zeker niet meer. Wij zijn er van °vertuigd, dat de Hillegomsche bevolking Sl®chts met leede oogen een partijganger der S. B. aan het hoofd der gemeente zal dul den en wij durven alsnog vertrouwen, dat de beer Pont genoeg gentleman is om daaruit de Sewenschte consequenties te trekken, en zijn aHbt zal neerleggen. De mogelijkheid van on- Verkwikkelijke botsingen tusschen hem, de bur- ge«j en den raad, achten wij, gezien de hete rogeniteit in staatsrechtelijke en sociale op- vattingen by genoemde partyen, anders niet uitgesloten. Op de laatste bijeenkomst van dit seizoen erden de leden van „Geloof en Wetenschap" bthaald op de rolprent: „Een kleurenfilm ont- ekt Zuid-Amerika: Auto-expeditie over de pndes-passen naar Bolivia." Men kan bezwaar lik zeggen, waarop de G. en W.'ers meer wer den onthaald, op de kleurenfilm, of op de be reidende toelichting van den reiziger-cineast, j r- Th. Regout uit Maastricht. De avond zal b aller geheugen blijven, als een ondeel- aar geheel, waarvan niemand, noch de film, jjgCb de gesproken toelichting graag zou heb- die gemist. Over de kwaliteiten van deze amateur-film, een „officieele" cineast niet gemakkelijk °u hebben verbeterd, is reeds meermalen ge a°breven. Men heeft er de sterke kanten van ahgewezen, mogelijk op een enkel zwak ele- ®ntje den nadruk gelegd. De kleur kan niet ders bewondering wegdragen, heeft men ge- gd. Het is mogelijk. Maar het oprechte ap- P aus, dat gisteravond telkenmale uit den vol- n schouwburg opklonk, bewees toch wel, dat et publiek deze feilen, die men trouwens niet bs op rekening van den ondernemenden_ rei- kennen, was wel gemunt op bepaalde kleur- opnamen van landschap of kleinere details. Dat de belangstelling op dezen laatsten avond inderdaad zoo groot was, moet wel voor een groot deel te danken zijn geweest aan de her innering, die de leden van de vereeniging nog aan een vorig bezoek van mr. Regout bewaar den, toen hij vertelde van zijn reis door de woestijnen van Noord-Afrika. Ook na zijn tocht door Zuid-Amerika, die mr. Regout in het voorjaar van 1936 maakte, blijkt hij zijn ver telkunst niet verloren te hebben. Het was of alle G. en W.'ers in de Dicky-seat van de klei ne Ford waren geborgen en de geheele reis meemaakten, met alle ervaringen en kleine vreugden aan zulk een tocht verbonden. Zelfs de niet geringe ongemakken op den Ploeterweg door de Braziliaansche modder, werden op deze wijze amusant. De stomme filmband had de krachtuitdruk kingen, die wij by die gelegenheden wel zonder irreverentie mogen veronderstellen, vergeten op te nemen en zelfs de reiziger scheen ze in den gezelligen schouwburgzaal vergeten te hebben. Zoodat alleen de hilariteit over de dansende runderschonken bleef en de komische druppel formaties op de voorruit van het trouwe Fordje. Na de pauze reed de Ford, plus Dicky-seat, over de ruime Pampas van Argentinië naar den Andes, waar de reizigers andermaal door avon tuur en onverwachte moeilijkheden werden op gewacht. Een vliegtocht over de Andespassen en de woestijnen van Chili, een kort oponthoud by het grandioze Christusmonument op de grens, een bezoek aan een curieuzen Indianenstam in Bolivia, en de reis was alweer ten einde. Veel te vlug, ondanks het vergevorderd uur. Dit was althans de grondtoon van het welge meende dankwoord, dat mr. Fr. Vorstman sprak. I VERSTREKT ziger mocht stellen, niet bijzonder ernstig wilde aar>rekenen. Menige zucht van bewondering, die 2oo goed van de traditioneele G. en W.-sfeer in Rekening-Courant tegen onderpand van (Financieel weekover zicht op aanvrage gratis verkrijgbaar) Loketten te huur van 5.en hooger ZONDAG Geen spreekuur bij den Praeses, 7.30 tafeltennis oranje-zwart, 7.30 10.30 ontspanningsgelegenheid, 8.30 vierde les van de aspirantenopleiding. Opkomst verplich tend. MAANDAG 8.00 damclub T. E. P. generale repetitie tooneeluitvoering. DINSDAG 8.15 precies 1ste donateursavond. WOENSDAG Maria-congregatie i. d. ver schillende Parochies. DONDERDAG 8.15 precies 2de Donateurs avond. VRIJDAG 8.15 precies 3de Donateursavond. ZATERDAG 8.00 tafeltennis oranje-zwart in de voorzaal. N. B. Woensdag 7 April van 79 gelegen heid tot plaatsbespreking. Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni- gingen. Geen andere vergaderingen uitschry- ven. Dinsdag 6 April 2.30 uur: Bestuursvergade ring van de St. Marthavereeniging in het Tehuis Bloemhofstraat. 8 uur: Rep. St. Caecilia in Geb. St. Bavo. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat in het Clubgebouw Bagijnhof, achter de St. Jozefkerk. Donderdag 8 April 8 uur: Belangrijke Jaar vergadering, waarna lezing door mej. C. Rein- hart voor de leden van den R. K. Vrouwenbond in Restaurant Brinkmann. 8.15 uur: Cursus Esperantistenvereeniging „Abbé Richardson" bij Brinkmann. 8.30 uur: Bureauvergadering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentius- gebouw, Groenmarkt 22. 8.30 uur: Rep. R. K. Tooneelver.: „Thalia" in 't clublokaal „Het Hof van Holland", Gr. Markt. 9.15 uur: Conversatie Esperantistenvereeniging „Abbé Rihcardson" bij Brinkmann. Vrijdag 9 April 8 uur: Rep. Rederijkers kamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8 uur: Buitengewone By eenkomst voor de leden van Geloof en Wetenschap in den Stads schouwburg. Ten einde eikaars bezoek niet te verhinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereeni- gingen verzocht vooraf overleg te plegen, met het Algemeen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en by vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. De afdeeling Haarlem van den Nederl. Bond van Makelaars in onroerende goederen, assu rantiën en hypotheken, hield haar voorjaars vergadering in hotel „De Leeuwerik" alhier. In zijn openingswoord kon de voorzitter met vreugde melding maken dat drie neuwe leden waren toegetreden, van wie kon worden ver klaard dat zij de eer en de belangen van de makelaardij zouden hoog houden. De aftredende bestuursleden van Oosten en Borghouts werden herkozen, evenals de leden van de ballotage-commissie. Over punten van meer huishoudelijken aard, zooals: tariefsherziening, opdrachten, voorstellen voor de bondsvergadering ontspon zich een levendige discussie. De voorzitter en secretaris werden afgevaardigd naar het in Juni te Zwolle te houden bondscongres. De voorzitter kon deze alleszins geanimeerde vergadering sluiten met de leden te danken voor de prettige wijze waarop de besprekingen waren gevoerd, nadat hy met een kernachtig woord nogmaals opwekte op den ingeslagen weg voort te gaan tot heil van de makelaardij. Bij de in Maart gehouden examens van de Moore's School of Commerce, slaagden: Voor kantoorstenograaf 130 Ned. de heer J. Hoenderdos (lof) en mej. J. Witteman. Voor kantoorstenograaf 100 Ned. mej. H. v. d. Stadt. Voor steno-typiste slaagden: de dames E. H. Kroes en A. Knuyt (lof) (st.) en de heer K. v. d. Kamp, snelh. st. 100, en snelh. typen E. H. Kroes 55, A. Knuyt 70 en K. v. d. Kamp 50. Voor machineschryven slaagden: de dames A. Vreeken snelh. 45.1., H. v. d. Stadt 50.1. en P. Stavenuiten 40.1de heeren F. v. Hees 50.1M. Kilian 45.1; A. Arons 45.1 en G. Thuis 50.1. Voor kantoorstenograaf Eng.: A. de Goederen snelh. 100. Jecovitol levertraan weten- I schappelijk de beste '®yej traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers endrogistenóf0.75 p.flacon Op het te Haarlem gehouden examen slaag den de volgende leerlingen van de Erkama Mode Academie, Haarlem, Groote Houtstraat 3rd., Koninginneweg 216: voor leerares: A. Res, Castricum. voor coupeuse, tailleuse: H. Langendijk, Be verwijk; A. Ledder, Hillegom. voor coupeuse: M. Töns, Haarlem; L. Huyg, Santpoort; A. Kroon, Hillegom; M. Vissers, G. de Vries, G. Tauber, Haarlem; I. Tromp, Be verwijk; J. v. Roode, Hillegom; A. Bas, N. v. d. Ent Braat, Haarlem. Gedurende deze week brachten 300 Engelsche jongens en meisjes een bezoek aan ons land. Zij logeerden in verschillende plaatsen, een 100-tal was in Haarlem gehuisvest. Vrijdagavond werd de gezellige week gesloten met een afscheidsavond, gegeven in de aula van het Kennemer Lyceum. Alle Engelsche gasten hadden belangstelling getoond, en zeer vele gast- heeren en gastvrouwen hadden hen vergezeld. De heer J. G. de Klerk, de hoofdleider van de Haarlemsche excursies, heette allen hartelijk welkom, in het byzonder den heer Dr. S. Elzin- ga, inspecteur van het Middelbaar Onderwijs. Spr. sprak den wensch uit, dat deze avond 't zijne er toe zou bijdragen, den innigen vriendschapsband, die in deze dagen reeds tus schen de Engelsche en Hollandsche jeugd ge legd is, nog te versterken. Door „The Melodymakers", werden verschil lende krontjongliederen ten gehoore gebracht, waarmede zij veel succes hadden. Engelsche en Hollandsche volksdansen werden daarna op verdienstelijke wijze uitgevoerd door zes jongelui. Ook de Engelsche meisjes toonden hun kun nen, en zongen zeer beschaafd oude Engelsche volksliederen. Na de pauze werden de Haarlemsche leiders van de tochten gehuldigd voor hun kranigen ar beid. Waarschijnlijk wegens het ontbreken van de wederzijdsche nationale liederen werd, na een filmpje over de diverse tochten nog een film vertoond van het Prinselijk huwelijk. De films kregen veel aandacht en belangstelling. De zeer geslaagde afscheidsavond werd beslo ten met het, door allen staande meegezongen, Schotsche lied: „Auld Lang Syne". Hedenmorgen om kwart voor negen zijn de gasten weer naar Engeland vertrokken, uitge leide gedaan door hun Haarlemsche vrienden en vriendinnen, die hun natuurlijk een hartelijk „Tot weerziens!" hebben toegeroepen. De Vereeniging van Hoefijzeragenten heeft Donderdagavond in de H.K.B. haar gebruikelijk jaarfeest gehouden. De artisten, Coos en Polly Speenhoff hebben de aanwezigen buitengewoon geamuseerd, evenals de accordeonnist J. van Uvenhoven. Verder werd door den Voorzitter, den heer J. F. van Halem, hulde gebracht aan de heeren Joh. van Nes en G. Westendorp, die 25 jaren als verkooper werkzaam zijn geweest. Beide heeren werden gedecoreerd met een zfl- vere hoefijzerspeld en bovendien werd hun een kostbaar geschenk aangeboden. KLEINE HOUTSTRAAT 43 - TELEFOON 10896 Zondag na de Hoogmis: Hoofdleidstersverga- dering; 4.15 uur Graalkoor. Maandag 8.30 uur: Reidanscursus en Tooneel- cursus voor leden boven 16 jaar. Donderdag 8.30 uur: Handenarbeidcursus, voor leden obven 16 jaar. Woensdagavond 9 uur: Repetitie van de Missa Populi voor alle leden van de Kathedraal. Deze H. Mis wordt Zondag 11 April a.s. in de Kathe draal gezongen als sluiting van den Paaschtytd. Progr. I: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.30 Parijs Radio; 9.20 Keulen; 12.20 Vlaamsch Brussel; 12.30 Fransch Brussel; 1.35 Vlaamsch Brussel; 4.20 Parijs Radio; 6.50 Droit- wich; 7.20 Keulen; 9.20 Fransch Brussel; 9.50 Berlijn. Progr. 4: 8.30 Vlaamsch Brussel; 11.20 Parijs Radio; 12.50 Droitwich; 4.20 London Regional; 4.40 Droitwich; 5.20 London Reg.; 8.15 Droit wich; 9.25 Boedapest; 11.25 Danmarks Radio. Progr. 5 8.00—24.00 Diversen. Ook vrouwen werkwilligen in Kansas-City (V.S.) nem en deel aan stakingen. Wanneer zij het collega's lastig maken, heeft de politie geen gemakkelijke taak, zooals men ziet Alvorens U tot aanschaffing van EEjy AUTO over gaat, bezichtigt dan eerst Hoofdagent: Alléén: Mr. Cornelisstr. 56-58, Tel. 16270 Een ruime, sierlijke, zuinige wagen met zeer speciale RIJEIGENSCHAPPEN. Prijzen vanaf 1595.met aangebouwden koffer In de jl. Don derdagavond ge houden, druk be zochte voorjaars vergadering van de Vereeniging van Makelaars in Haarlem en Om streken, waarin ook de heeren B. W. Lasschuit en H. C. Sprenger van de Hoofdcom missie van Uitvoe ring voor de BEL- week tegenwoor dig waren, werd met algemeene Stemmen besloten op Dinsdag 4 Mei a.s. col lectief aan den Smuldag deel te nemen. De leden met hun dames zullen in den na middag in een der restaurants tezamen komen en aldaar aan den Smul-maaltyd deelnemen. Daarna trekt men gezamenlijk naar het ten toonstellingsgebouw aan den Kleinen Houtweg. De Hoofdcommissie van Uitvoering wekt an dere Vereenigingen op dit goede voorbeeld van de Makelaars te volgen. Als meerdere vereenigingen daartoe beslui ten, wordt het op Smuldag recht gezellig in de stad, terwijl deelneming op deze wijze ook den goeden geest in de vereenigingen zelf ten goede komt. HAARLEM-N. - TELEF. 16726 VAIIflf f 3? met garantie, pijn- BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 9-12 en 1-4 uur. Zaterd. 9-12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7-9 u. De recherche te Haarlem heeft aangehouden een 36-jarigen chauffeur wegens diefstal of verduistering van benzine. De man was van April 1935 tot Maart 1937 in dienst van een garage te Haarlem en heeft des nachts benzine uit de auto's van klanten gedeeltelijk afgetapt en verkocht aan twee chauffeurs, resp. 24 en 37 jaar oud, voor tien cent per liter. Hjj heeft bekend op die wijze 700 liter ont vreemd te hebben. Dit klopt echter niet met de verklaringen van de beide helers, waarvan de een honderd liter, doch de ander 1500 liter benzine gekocht hebben, naar ze bekenden. De dader is opgesloten, de helers kregen een proces-verbaal. Aan de politie te Heemstede werd medegedeeld dat in een tijdelijk onbewoond perceel aan den Heerenweg is ingebroken. Door het verbreken van een ruit heeft men zich toegang tot het perceel verschaft. Kasten en laden zijn doorzocht en in verschillende ka mers was de boel overhoop gehaald. Wegens afwezigheid van de bewoners kan nog niet worden vastgesteld, of er iets wordt ver mist. De politie stelt een onderzoek in. In de week van 21 tot en met 27 Maart zyn te Haarlem 3 gevallen van roodvonk en te Beverwijk, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Zandvoort een geval van rood vonk geconstateerd. In de Haarlemmermeer is een geval van Encephalitis lethargica voor gevallen. Op Donderdag 15 April spreekt de Verbonds voorzitter, de heer A. C. de Bruyn, voor den R. K. Volksbond in het gebouw St. Bavo des avonds om 8 uur over „Onze moderne Kruis tocht". Het muziekensemble J. Nibbering verleent welwillende medewerking. B. en W. hebben de Stichting „Hendrik Cor nells Krusemanfonds" te Haarlem op de lijst van instellingen van weldadigheid geplaatst. Bij de op Donderdag 1.1. gehouden aan besteding voor het bouwen van een Zusterhuis met bijkomende werken bij het Diaconessen- huis te Haarlem (onder architect B. Dolstra, te Haarlem) werd het laagst ingeschreven door den heer A. Ph. Romeijn te Haarlem. De gun ning van het werk zal nader worden bekend gemaakt. Bij invoer van een aantal goederen in Tsjecho-Slowakije wordt met ingang van 1 Mei 1937 een certificaat van oorsprong ver- eischt. Nadere gegevens hieromtrent zijn te verkrij gen op het secretariaat van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, Nassauplein 4—6, Haarlem. Telef. 15254. Vrijdagavond kwam bijeen het z.g. Actie-Co mité hetwelk ten doel heeft om by de viering van het 10-jarig bestaan van het Mgr. Mut- saers-Herstellingsoord te helpen bevorderen dat de ton van Ako vol komt. De vergadering stond onder leiding van den heer J. G. Brammer, wegens ziekte van den Voorzitter. Medegedeeld werd dat tot op heden waren verkocht in Haarlem 4062 Jubileumzegels. Voorts gaf de penningmeester, de heer heer v. Hees een breedvoerig verslag van den gehouden speld- jesadg en van de bazar in Januari j.l. en deelde mede dat tot op heden de afdeeling Haarlem reeds een kleine 1000 had bijgedragen. Plan nen werden uitgewerkt om binnenkort ten bate van dit doel een voetbalwedstrijd te organisee- ren. Alsmede een Speldjesdag aan de R.K. ker ken. Dank werd gebracht aan het Bestuur voor de betoonde activiteit alsmede aan de dames medewerksters. Gistermiddag vond op de Voorjaarsbeurs de eerste der twee door het Gemeente Gasbedrijf gearganiseerde kook- en bakdemonstraties plaats. Mejuffrouw Prins, kookleerares. propagan diste van het Centraal Bureau van de Ver eeniging van Glasfabrikanten, heeft op een vlotte en aangename wijze laten zien, wat de huisvrouw, door toepassing van de juiste kook- methode, met buitengewoon weinig gasverbruik kan bereiken. Daar de spijzen practisch zonder toeyoeging van water worden gekookt, blijven deze hun volle voedingswaarde behouden. Een maaltijd voor 5 personen, bestaande uit vleesch, groente, aardappelen en een toespijs, werden bereid met 250 liter gas of Vt kub. meter, wat bij de Haarlemsche tarieven neer komt op pl.m. 2 cent, wel een bewijs, dat gas, op de juiste manier gebruikt, voor spijsbe reiding buitengewoon goedkoop is. Overigens werden in een oven tegelijkertijd visch gekoopt en soezen gebakken. Merkwaar dig is het, dat bij een dergelijk experiment het gebak geen nadeeligen invloed ondervindt van den damp van de visch. Ook de overige toepassingen van gas, als warmawtervoorziening, verwarming, koeling, enz. werden besproken en de groote voordeelen er van naar voren gebracht. Een honderdtal dames woonde deze zeer interessante demonstratie met veel belang stelling bij. Donderdag a.s. zal nogmaals een voordracht worden gehouden. Wij kunnen den dames een bezoek ten zeerste aanbevelen. Omstreeks half drie Vrijdagmiddag reden in de Kennemerstraat twee auto's, een personen auto en een truck met oplegger, in dezelfde richting. De personenauto week naar links uit, juist toen de truck dezen wagen wilde passee- ren. Er ontstond een hevige botsing, waardoor de personenauto omviel en aan den linkerkant beschadigd werd. De motor van de truck werd eveneens bescha digd. Er vielen geen persoonlijke ongevallen voor. Beide chauffeurs kregen een proces-ver- baal. De omzet aan den Rijksvischafslag te IJmui- den bedroeg over de maand Maart f 696.649, te gen f 477.453.77 over dezelfde maand van 1936. Over de afgeloopen 3 maanden bedroeg de om zet f 1.805.508, tegen f 1.560.786 over dezelfde periode van het vorige jaar. De vooruitgang, ten opzichte van het vorige jaar, bedraagt derhalve niet minder dan bijna 2i/2 ton. De stijging is o.a. een gevolg hiervan, dat in Maart 1936 reeds vele trawlers waren opge legd. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zondag 4 April. Vloed: 8.27 uur vl.m. en 9.02 uur n.m. IJMUIDEN, Maandag 5 April. Vloed: 9.32 uur v.m. en 10.26 uur n.m. Gebouw St. Bavo Geel-Wit, 6 uur. Gewone zittingen 4 en 7 uur. Gem. Concertgebouw Haarlemsche Voor jaarsbeurs half2half 6 en half 811 uur. Kunstzaal Reeker Expositie 107 uur. Kunstzaal De Bois Expositie 95 uur. Frans Halsmuseum Expositie 34 uur. Rembrand ttheater .Pygmalion", (Ned. film) 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater „San Francisco" (geprolon geerd) 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Palace Filmac, 115 uur „De getemde Draak". 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Ruggles dient twee heeren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": .Proza", half 11, ..St. Caecilia", 12 uur; Stemming groslijst R. K. Staatspartij 124 uur; Revue „Is dat soms wat voor U?", 8 uur. Stadsschouwburg: Kindermatinee ten bate der „Stille Armen", 2 uur; Amsterdamsche Too neelver.: „Het Chineesche Landhuis", 8.15 u. Kunstzaal Reeker: Expositie 24 uur. Rembrandt-Theater: „4000 mijlen onder zee", half 12; .Pygmalion" (Ned. Film) 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „San Francisco" (geprolon geerd), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De getemde Draak", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater: „In het witte paard", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Haarlem's Zanggenot 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau 8 uur; Comité Winterhulp 8 uur; Bestuur Kappers 9 uur. Stadsschouwburg: Haarlemsche Middenstands Operettever. „Das Drei Madelhaus", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Haarlemsche Voor jaarsbeurs, half 2 tot half 6 en van half 8 tot 11 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie 107 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Frans Hals-Museum: Expositie, 104 uur. Hotel Lion d'Or: English Association 8 uur. jiHwitiiiiiiiniif [pui UPsl LÜaplpI KRUISSTRAAT 38 - TELEF. N.V. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Rembrandt-theater: „Pygmalion" (Ned. Film) 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „San Francisco" (geprolon geerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „Mein Herz ruft nach dir", 230, 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apothe ken worden van 3 tot en met 9 April waarge nomen door Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, Fa. Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30 en Mamix-apotheek, Marnixstraat 65. R.K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend, Parklaan 59, hoek Jansweg, telefoon 10394. St. Elisabeth vereeniging: Jansstraat 49. Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur: ver gadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppelijk Museum: Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis: (R.K. Kraamhulp), Park laan 75 (tel. 16391). Spreekuren: R.K. Wijkver pleging, Magazyn verplegingsartikelen, inschrij ven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 105 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek: Nieuwe Gracht 70; geopend op werkdagen van 's morgens 10 uur tot half één; des middags van 2 tot 5 uur en des avonds van 79 uur. 's Maandagsmor gens gesloten. Boeken voor alle leeftijden. INSCHRIJFGELD 10 CT. LEESGELD 3 CT. N. Groenmarkt 22, geopend: Woensdagsmiddags 34 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 89 uur. Hagestraat 49, geopend: Woensdagsmiddags 23.30 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 7.308.30, Vrijdagsavonds 7.308.30 uur. Klarenbeekstraat 60, geopend: Woensdagsmiddags i.302.30 u. (voor de kinderen), Woensdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 7.308.30 uur. Gen. de la Reystraat 17, geopend: Woensdagsmiddags 3.305 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 8.309.30, Vrijdagsavonds 8.309.30 uur. Rijksstraatweg 304, geopend: Woensdagsmiddags 2.303.30 u. (voor de kinderen), Dinsdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 89 uur. Hare Majesteit de Koningi nheeft zich heden ochtend met klein gevolg per auto van het huis Ten Bosch naar het terrein bij Vogelenzang be geven, waar de wereld-jamboree zie worden ge houden. Daar was aanwezig de gepensionneerd gen.- maj. van het Indisch leger Behrends, plaats vervangend voorzitter van het bestuur van de wereld-jamboree, die H. M. over het uitge strekte terrein heeft rnodgeleid en haar inlich tingen heeft verstrekt over de plaatsen, waar de verschillende kampen zullen worden inge richt. De rondwandeling duurde ruim een uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5