p^s-ïvH3^ ;TDJ 7idwtéaal van den dag Het Zeemonster- van Na o Stadsnieuws sciHioys VOORJAARSBEURS JÉLfW 51 fcIHzOONs S. KROM N.V. BARKER'S VISCHHANDEL VOOR UW TUIN BEZOEKT DE KOOKDEMONSTRATIE ^^rox en Kort en volledig roer telden i Oude Gracht 30 MORGENMIDDAG HALF DRIE OP DE Vervoert met Rossenaar WOENSDAG 7 APRIL 1937 200 5oo /28 25 '37,50 WED V/L/. GRONDWETSHERZIENING AAN DE ORDE "HwnJctmllot. £eóció (75 *t Gaat niet vanzelf... Speciaal adres voor VERSCHE VISCH, TONG, TARBOT, GRIET, KABELJ., SCHELVISCH, SCHOL, BOT, LEVER, enz. enz. tegen dagelijkschen marktprijs Pr°c^-%e^L^ekll'J'- wê*t IM O.a. 230 X f 42'50 320 37,25 52,50 250 «0 72,50 BARTEUORISSTRAAT 13-17 - HAARLEM H.B.C. wordt gehuldigd •andfcrê, gewekt Het dTCtlUSnCSt I door 't angstig gekrijsch van z'n f makker, vluchtte diep het hol in. De Katholieke Verkenners „Haarlems Bloei" BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE STAAT VAN BESOMMINGEN EERSTE KAMER De thermometer der publieke belangstelling beneden vriespunt CHEM. WASSCHERIJ EN VERVERIJ ALKMAAR Telefoon 4043 (3 lijnen) MEVROUW, Wij zijn speciaal ingericht voor het behandelen van Uw gordijnen, tapijten, bed den en dekens. Onze naam waarborgt U een zorgvuldige aflevering. Winkel Haarlem: Zijlstraat 57 - Tel. 16387 RECHTHOUDERS STETHOPLAAT COSTUUMS. F 2.50 REGENJASSEN F 2.50 MANTELS. F 2.25 JAPONNEN v.a. F 1.50 STOOMERIJ „DE PAUW" VAN 1854 EEN TREK AAN DE BEL EN ONZE DEUREN GAAN VOOR U OPEN ROGGEVEEN, Ged. Oude Gracht 81, Tel. 11152 Beleefd aanbevelend. COMPLETE WONINGINRICHTING Daar, 200 meter boven het watervlak van het Callogh-meer in N. Schotland, mid den in een rotswand, was een hol, en daar had een arend z'n nest gebouwd. Van af den smallen oever konden we de vogels aan t werk zien, maar altijd bleef er een groote af stand tusschen ons, mijn vriend Donald en mij, en den rotswand. Wij probeerden langs 't meer te loopen, maar de bergwand daalde bijna lood recht in t water, zoodat we steeds weer terug moesten. Ook staken hier en daar klippen naar voren uit, die elk uitzicht naar den kant van t nest afsloten. Het scheen dus niet mogelijk het nest te bereiken. Terwijl ik met scherpe aandacht het terrein opnam, begon ik een weg te zien, waarlangs we misschien bij het arendsnest konden komen. Dat het mogelijk was, van af den top van den berg door de ruwe, erg steile kloof af te dalen naar het kleine plateau, leek me zoo goed als zeker. Dit plateau was een breed horizontaal vlak, waarin het stuk van den rotswand uit liep, waarin de holte met het arendsnest lag, ongeveer 12 a 15 meter boven die holte. Den volgenden morgen vroeg gingen Donald ^len ik van huis en hadden na een paar uur mar- ncheeren en klimmen den bergrug bereikt, die langs het Callogh-meer liep. Op dentop vari den berg gekomen, daalden we behoedzaam en voorzichtig naar het plateau af. Het was niet zeer moeilijk, omdat de helling niet uit glad den rotswand, maar uit lossen steengrond be stond, waartusschen struikgewas groeide, waar aan we ons konden vasthouden. Spoedig had den we het plateau bereikt, dat aan beide zij den naar boven toe aan den steilen bergwand grensde. Het arendsnest lag, we zagen het dui delijk, nog een kleine 15 meter onder ons, en was blijkbaar zóó niet te bereiken. Maar met een sterk touw, een 20 meter lang, was het te doen. Het moest sterk genoeg zijn, om mij bij 't afdalen tot steun te dienen en om mij daarna te helpen, wanneer ik mij over den smallen richel langs den rotswand zou bewegen, om bij *t nest te komen. Terwijl ik over dit plan peinsde, kwam een der arenden met uitgestrekte vleugels vanaf den bergtop naar omlaag zeilen. Lang voordat de roofvogel bij t nest was, had hij ons reeds be merkt. Z'n luid en toornig gekrijsch verstoorde de doodsche stilte Boven den somberen water spiegel van 't meer. Een dag daarna beproefden we de kracht van het touw, door het aan een boomtak vast te binden en er, om de beurt, aan te gaan hangen. Ook hadden we een ijzeren steel met een spitse punt, om dien in een spleet van de rots vast te steken en er het touw aan vast te knoopen. Heel in de vroegte gingen we, op zekeren mor gen, op weg. We kwamen op den bergrug, daal den door de kloof af en bereikten het plateau. Daar dreven we den ijzeren staak diep in een reet tusschen twee rotsblokken, tot er geen ver wikken meer aan was; vervolgens bonden we het eene einde van het touw stevig aan den staak vast en lieten het andere stuk los over de helling van den bergmuur vallen. Nu kwam het gewichtige en angstige oogen blik Me vasthoudend aan het touw, begon ik de steile helling af te dalen. De eerste 4 of 5 meter ging het gemakkelijk. Ik kon Donald nog zien, die boven moest blijven om te zorgen, dat staak en touw niet losrukten. Maar daarna werd de helling steiler en dan kwam er een stuk van een paar meter, dat bijna loodrecht omlaag ging en Donald aan mijn blik onttrok. Voor zichtig naar beneden schuivend, bereikte ik ein delijk den richel, die verderop wat breeder werd en naar de holte voerde, waar het nest moest zijn. Nu kwam het gevaarlijkste werk. Ik moest me voortbewegen over een smallen richel, langs een rotsmuur, die onder mij loodrecht afdaalde naar het meer. En dat op een hoogte van 200 meter! Donald's taak was het nu, het touw los te maken van den staak, het vast te houden zóó stevig, dat ik eventueel bij een misstap met m'n heele zwaarte er aan kon hangen, en met het touw in handen, langzaam langs den rand van *t plateau te gaan. M'n leven hing af van z'n greep, maar ik had een onbeperkt vertrouwen in z'n kracht en koelbloedigheid. Hedenavond zal het eerste elftal van H3.C. dat dit seizoen op zoo'n schitterende wijze kam pioen werd van West II der R.K.F., gehuldigd worden. Hiervoor is een interessant programma sa mengesteld, waaraan om. medewerken de be kende Haarlemsche cabaretier Jack Tunny en de Rhythm Kiddies. Het programma vermeldt verder: huldiging van de kampioenen door het dames-comité en door de supportersvereeniging en de felicitatie van H.B.C. aan „het eerste". De avond wordt besloten met gezellig samen zijn olv. Jack Tunny. Alles was rustig en stil in 't nest; er was niets te zien van de oude vogels; niets te hooren van de jonge. Behoedzaam, stap voor stap, bewoog ik mij langs den richel voort en omklemde met beide handen de lus van het touw. Allengs werd de richel breeder; ik kon er nu beide voeten naast elkander zetten. Het nest kon ik nog niet zien, omdat vlak vóór de holte de rotswand iets naar voren sprong. Hier aangekomen, leunde ik tegen de rots en keek voorzichtig om den hoek. Daar, in de holte, lag het arendsnest. Twee jonge arenden zaten half slapend op den rotsbodem. Op den grond lagen beenderen en stukken vel van hazen en konijnen, veeren en ingewanden van bergeen den en andere vogels. Een stap verder en ik was om den hoek en stond aan 't nest. De holte was vrij diep; er was plaats genoeg voor mij, zoodat ik me niet meer aan t touw behoefde vast te houden. Slechts bedacht op 't grijpen der jonge vogels, liet ik het touw los en pakte een der jongen. Het En toen, opziende naar buiten, zag ik iets, dat me met ontzetting vervulde. Ik zag het touw hangen, langzaam door de lucht slingerend. Het was buiten m'n bereik. Een oogenblik was ik zóó verlamd door schrik, dat ik machteloos op den grond zonk. Al het vreeselijke van m'n toe stand stond me helder voor oogen. Het touw hing bijna 2 meter van de holte af. Ik zeide reeds dat de rotswand tusschen holte en plateau onregelmatig was gevormd, en juist boven de holte sprong ze een flink stuk naar voren. Toen ik nu het touw had losgelaten, was het terug gevallen in z'n natuurlijke positie en hing nu, zachtjes slingerend, loodrecht naar beneden. Zonder den steun van het touw langs den smal len richel terug te gaan, was onmogelijk. En van het nest af het touw te bereiken, dat nu bijna 2 meter daar van af hing, ging ook niet. M'n eenige kans op redding was Donald. Als hij op een of andere wijze het touw binnen m'n bereik kon brengen, zou alles goed gaan. Zoo niet, dan had ik slechts de keus tusschen den afgrond van het meer en een langzamen hon gerdood in de rotsholte. Ik riep Donald toe wat er gebeurd was. Ik deelde hem mede dat voor mij slechts één kans op redding was: dat hij het touw boven ergens vast maakte, dan langs den zelfden weg naar het nest kwam, dien ik had genomen en mij aldus het touw weer in handen bracht, met be hulp waarvan wij dan, de een na den ander, het plateau weer konden bereiken. Het zou een wanhopig vraagstuk zijn! Langzaam gingen de minuten voorbij. Donald riep me toe, dat hij naar een geschikt punt zocht, om het touw vast te maken. Roerloos bleef ik naast het ne$t zitten. Eens klaps werd ik uit m'n verdooving wakker ge schrikt door Donald's opgewonden stem: „De arend komt terug!" Ja, de geweldige roofvogel naderde het nest. Ik drukte me tegen den achterwand van de holte, zoo ver mogelijk van 't nest af. De jonge vogel, dien ik gegrepen had, zat nog in m'n weitasch; de andere was nu naar den rand van de holte gevlucht en zat daar, heesch krijschend. Voor den grooten arend was ik niet zeer be vreesd. Ik had een mes in m'n gordel en zoolang m'n arm vrij was, durfde ik den strijd met hem wel aan. Opeens kwam een groot, donker lichaam tusschen mij en het licht. Een ruwe, zware vleugelslag bracht den grooten vogel dichter bij het nest. Luid, toornig gekrijsch klonk nu in m'n ooren. De arend had bemerkt dat er onraad was in z'n nest. Een oogenblik later zat hij met de machtige klauwen op den rand der rots, woest en toornig, met gloeiende oogen en uitte z'n woede in krijschende geluiden, die een vrees- aanjagenden echo wekten tusschen de rotsen. Maar te midden van dit tumult zag ik slechts één ding. De uitgestrekte, machtige vleugels van den arend hadden het touw gegrepen en iedere heftige wiekslag slingerde het naar mij toe. Er viel geen oogenblik te verliezen. Ik greep den jongen vogel uit m'n weitasch en reikte hem met uitgestrekten arm den arend toe. De arend kwam iets naar voren om z'n jong te grijpen, het touw was weer in m'n hand. Een seconde later had de groote vogel z'n wieken uitgespreid en vloog, het jong in de klauwen vasthoudend, naar een rots aan den overkant van het meer. Ik kon nu niet haastig genoeg wegkomen. Er had een groote verandering in mij plaats gegre pen. Ik had een les voor mijn leven ontvangen. Mijn leven had ik bijna, moedwillig, verspeeld in een roekelooze poging om het arendsnest van t Callogh-meer te bereiken. Het was mij teruggeschonken door den roofvogel, dien ik van z'n jongen wilde berooven. Ik riep Donald toe, dat alles in orde was. Veilig kwam ik over den richel, werkte mij aan het touw naar bo ven en kwam zoo op 't plateau bij Donald. „Kom," zei ik, laten we van hier gaan. Nooit zullen we weer een ne3t berooven. Er is beter werk in de wereld te doen dan dat." In Siam warden witte olifanten als eerbiedwaardige dieren beschouwd. Zoo komt het, dat daar iedere witte olifant een eigen auto heeft, al is het niet veel bijzonders. De olifant op bovenstaand plaatje heette Sim Sem en die had altijd een of ander mankement met zijn auto. Op verzoek van Sim-Sem kwamen Drein Drentel en Piet Prikkel een ochtend bij hem praten, maar ze troffen het heel erg ongelukkig, daar hij juist bezig was met zich een beetje op te knappen. Niettemin was de olifant heel vriendelijk en beloofde hun een uurtje aan 't hotel te komen. Zooals was afgesproken kwam een uur later Sim-Sem aan bellen aan de kamers waar Piet Prikkel en Drein Drentel woonden. HU was heel netjes aangekleed en bracht zelfs een heelen ruiker dure cactussen mee. Dat was nu eenmaal in Siam zoo gebruikelijk. Leiders en assistent-leiders zijn opgeroepen voor een Sint-Jansraad op Donderdagavond half negen uur in het hoofdkwartier van den 2en St. Christoforus-troep. Na een zeer belangrijke inleiding over een paedagogisch onderwerp volgt een bespreking o.a. over gezamenlUke viering van het St. Joris- feest. Allen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Het algemeen bestuur van „Haarlems Bloei" zal Maandagavond 19 April in het stadhuis een vergadering houden tot vaststelling o.m. van een huishoudelUk reglement. Naar aanleiding van den door het gemeente bestuur uitgesproken wensch om alles wat be treft activiteit op het gebied van vreemdelin genverkeer, vestigingspropaganda, festiviteiten en andere doelstellingen om Haarlem aantrek- kelUk te maken voor ingezetenen en vreemde lingen, een juist onderling verband te brengen, ligt het in de bedoeling dat .Haarlems Bloei" in al deze aangelegenheden van advies dient, zoowel ter zake den kant van slagen als anders zins. Terzake plannen voor festiviteiten e.d. zal „Haarlems Bloei" de mogelükheid van welsla gen dienen te onderzoeken en indien gunstig, deze naar vermogen financieel steunen. De resteerende benoodigde gelden zouden dan door de betreffende initiatiefnemers in de kringen der direct belanghebbenden en belangstellenden moeten worden verworven. Aldus kan het particulier initiatief volkomen tot zijn recht komen en toch een zekere cen tralisatie van en onderling verband tusschen de pogingen tot scheppen van meer aantrekke lijkheid van Haarlem worden verwezenlükt. In verband met aanmerkingen, die wU be treffende ditpunt in onze courant hebben gemaakt, verheugt ons deze oplossing uit den aard der zaak zeer. Geboren: C. R. K. BosmanSchouten, z. M. Duik—v. Bakel, z. J. M. Meijer—v. Wort, z. A. Gouwentakv. d. Mee. z. C. B. G. Mienis—Kuipers, z. P. v. Slooten—Zwiersen, d. E. T. T. Mulder—Buken, z. M. A. Braak huisNieuwendijk, d. M. P. de BoerRan, z. Ondertrouwd: W. Velterop en A. M. Grün J. M. Davids en J. J- Viergever P. Rienstra en G. J. van der Veldt E. Straatsma en M. A. Lebbe A. Paap en M. C. Verhulst J. S. Nyssen en P. Gouwen P. J. Grimbergen en J. B. W. van der Erf H. Schouten en A. Phi- lippo A. J. de Moei en W. M. van Vessum H. Knop en A. Bamminger W. Zijlstra en M. Boekman A. J. Rosenhart en A. Hein C. Leeflang en G. E. Gras. Getrouwd: J. W. de Klerk en A. M. Klerk A. van Zon en H. van Gompel A. Barends en W. J. M. Bertholee C. Willemsen en F. Buss D. de Vries en E. Calandt G. G. Ver- weij en O. Soldat B. J. Wijnstra en A. C. de Vriés H. Kuüper en Chr. M. van den Mer- kenhof B. M. Schrama en L. J. J. Hendrikse H. van den Nouwland en M. J. Alsema J. A. F. Wehnes en J. H. Joubij J. H. van Wie- ringen en H. M. van der Putten. Overleden: J. H., 15 d., z. van W. H. Verdonk, Hazepaterslaan G. v. d. Meijv. Hei-werden, 73 jaar, Zuiderstraat F. de Haan, 58 jaar, Oranjestraat J. O. Schroeder, 74 jaar, Raad huisstraat. „Snelverband" Haarlem houdt Vrijdag 9 April des avonds om 8.15 uur haar jaarlijksche alge- meene vergadering in het gebouw aan de L. Mar- garethastraat 13. De agenda vermeldt o.a.: be stuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren J. Hendrik Fortgens, voorzitter en N. Hartog, magazijnmeester en benoeming commis sie tot voorbereiding van het 30-jarig bestaan. 27 April zal de heer A. J. Meijerink een lezing over: „Het redden van drenkelingen, ook uit auto's", houden. De Haarlemsche Amateur-Fotografenvereeni- ging houdt Donderdag 8 April een werkavond in het lokaal Ged. Oude Gracht 104, des avonds om half 9. B. en W. hebben aan de speeltuinvereeniging ,Het Westerkwartier" ontheffing van de winkel sluitingswet verleend voor den bazar in de school aan het Leidscheplein 36, op 8, 9 en 10 April. B. en W. hebben aan de R. K. Harmonie „St. Caecilia" ontheffing van de winkelsluitingswet verleend tot het houden van een bazar in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat op Vrijdag 16, 17, 18 en 19 April. Voor de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", afd. Haarlem zal Z.E. L. J. Quant, vice-admiraal b. d. spreken over het onderwerp: „De zeeslag bij het Skagerak" op Vrijdag 9 April, des avonds om 8 uur in Brinkmann. Zondag 11 April geeft het „Gezelschap Jan Musch" in den Stadsschouwburg te Haarlem een opvoering van het blijspel „De Vrek" van Molière, waarin Jan Musch dan voor de twee honderdste maal zijn glansrol zal vervullen van den vrek Harpagon, terwijl de overige rollen ge speeld worden door de dames Lize van der Poll-Hamakers, Mary Musch-Smithuysen, Mieke Flink-Verstraete en de heeren Jaap van der Poll, Adolphe Hamburger, Emile van Stuwe, van Staalduynen, Valk van Spiegel, e.a. Dit is tevens de laatste opvoering van „De Vrek" in dit seizoen te Haarlem. De aangekondigde conferentie voor de K. J. M. V. „St. Augustinus" van den moderatoren de St. Josephkerk met installatie van de adspirant- leden is uitgesteld tot Donderdagavond 15 April om kwartvoor negen. Op Donderdagavond 8 April zal de heer A. v. Duinkerken voor de ver- eeniging in het café-restaurant Gebr. Brink mann spreken. Op Donderdag 22 April houdt de heer H. Hermans een lezing en op 29 April wordt de slotavond van het winterseizoen (met verrassingen) gehouden. De recherche heeft een 22-jarigen behanger ontdekt, die tot het gilde der zwijntjesjagers blijkt te behooren. De jongeman heeft bekend in Haarlem een fiets te hebben gestolen en ten nadeele van een rijwielhandelaar te Schevenin- gen een karretje te hebben verduisterd. Op den hoek MiddenwegNeptunusstraat ver leende de chauffeur van een postauto Dins dagmiddag geen voorrang aan het verkeer van rechts. Een wielrijdster, een 16-jarige dienstbode uit IJmuiden, viel van haar fiets en moest met een hersenschudding naar het St. Antonius- Ziekenhui's te IJmuiden worden overgebracht. R. K. Staatspartij Vrijdag 9 April, des avonds om 8 uur, vergadert de afd. Heemstede van de R. K. Staatspartij in het R. K. Ver- eenigingsgebouw aan den Heerenweg. De agenda vermeldt o.a.: verkiezing van 12 bestuursleden, waarvoor door het bestuur zijn candidaat ge steld: Voor groep A de heeren J. Kamerbeek, P. H. M. Peeperkorn, B. Th. Santen; E. A. E. M. Steger. Voor groep B de heeren C. R. M. v. Empelen, A. Schreurs, P. G. Tel en J. v. d. Weiden. Voor groep C de heeren W. de Bruin, H. A. Meeuwenoord, D. v. d. Peijl en L. Roest. Uit de gekozenen zal vervolgens de voorzit ter gekozen worden. De heer Chr. v. d. Bilt, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal daarna een causerie houden met als onderwerp: „Aan ons de toekomst",- Njet-leden kunnen worden geïntro duceerd. van de Woensdag aan den Rijksvlschafslag aange komen STOOMTRAWLERS R. O. 46 Claesje 470 manden 1970.—. R.O. 16 Betje 75 manden 1080.Poolzee 185 manden 170O.—Oentoeng 75 manden 950.Penelope 55 manden 990.—, Adelante 560 manden 2590.—, Limburgia 190 manden 1790.Olympia 35 man den 920Timor 185 manden 1650.—, Bruin- visch 100 manden 1040.—. LOGGERS K.W.: 86 670.—, 42 490.—, 29 590.—. In de heden gehouden vergadering van de Eerste Kamer was aan de orde het wets voorstel tot het in overweging nemen van voorstellen tot verandering in de Grond wet. De heer VAN LANSCHOT (R. K.) consta teert, dat de thermometer der publieke belang stelling voor deze Grondwetsherziening beneden vriespunt blijft. Hiervoor is de regeering geen verwijt te maken. Buitengewoon belangrijk is deze Grondwetsherziening niet. Als sommige onderdeden verworpen worden, blijft er niet veel van over. Maar eenige regelingen, b. v. van het inkomen der Kroon, waren noodig. Boven dien heeft deze Grondwetsherziening een de monstratief en interpretatief karakter. Spr. wijst op de belangrijke materie der dele gatie vgn wetgevende macht. Ze is een nood zakelijk kwaad dat in de tegenwoordige struc tuur nog wel tientallen jaren behouden zal blij ven. Spr. acht het onjuist, dat de grondslagen der evenredige vertegenwoordiging zouden worden aangetast. Ten onrechte wordt aan de groote partijen verweten, dat ze op eenig voordeel uit zijn. In geen enkel land is de evenredigheid zoo ver doorgevoerd als hier te lande, ook na de wijziging. Het lidmaatschap van revolutionnaire partijen acht spr. in strijd met het wezen van het Parlement. Spr. juicht het toe, dat Kamerleden niet meer onschendbaar zullen zijn bij opruiing of schending van geheimen. De heer ANEMA (A.R;) acht geèri' breédeh opzet van het debat over deze ontwerpen ge- wenscht. De Grondwet moet geen registratie zijn van uitgevochten kwesties, doch een rechts regeling van bindende rechtsbeginselen. Voor een ingrijpende verandering der Grondwet ware het thans geenszins de tijd. De regeering heeft met deze herziening een goede en wijze daad gedaan, waaraan spr. en zijn fractie gaarne zijn stem zullen geven. De heer WERKER (V.D.) constateert, dat deze grondwetsherziening geen groote beroering heeft verwekt. Spr. hoopt, dat de regeering zich altijd zal blijven bedenken vóór het doen van stappen inzake een verschijningsverbod. Spr. is verheugd, wijl aan art. 7 der Grondwet niet getornd is. Wat de delegatie van wetgevende macht be treft, men ga niet verder. In de mogelijkheid van het benoemen van ministers zonder porte feuille ziet spr. een voordeel. Zuiver mathema tische doorvoering der evenredige vertegenwoor diging is ondenkbaar; daarom heeft het voorge stelde spr.'s instemming. Een beperkte regeling van het instellen van openbare lichamen van beroep of bedrijf met verordenende bevoegdheid kan nuttig zijn. Spr. waarschuwt er echter te gen, deze ook tot consumenten uit te breiden. Het weren van revolutionnaire elementen is aan te bevelen; de voorgestelde bepalingen zijn echter wel wat vaag.' Spr. wil ook niet in bescherming nemen wie zich schuldig maken aan opruiing of schending van geheimen, doch gevallen van het laatste hebben zich nooit voorgedaan en tegen het eer ste waakt de hamer van den voorzitter. Spr.'s bezwaar is, dat de uitlatingen in de Kamer toch per slot van rekening komen onder controle van de uitvoerende macht, want de wet wordt ge hanteerd door menschen. Spr. waarschuwt te gen dit gevaar. De heer DE ZEEUW (S.D.) bespreekt de ver langens van R.K. zijde ten aanzien van grond wetsherzieningen. Die verlangens zijn niet be vredigend. Het verheugt spr., dat de drukpers vrijheid niet aangetast wordt. Spr. betwijfelt of de regeling t.a.v. revolutionnaire volksvertegen woordigers in tweede lezing zal worden aange nomen. Voor de Eerste Kamerleden wil spr. een bepaalde vaste vergoeding. Spr. hoopt, dat van de gelegenheid voor het benoemen van ministers zonder portefeuille een matig gebruik wordt gemaakt. Het meest keurt spr. af het beperken van de onschendbaarheid der Kamerleden. De vergadering wordt om half twee een half uur geschorst. CORSETTEN Kousen Tricotages Opgericht 1886 30 Filialen beige stof, stevige rug baleinen, schouder sluiting verstelbare j en taille- Rechthouder, Borstverbreeder. Wordt ten zeerste aanbevolen tegen spierslapte, gebogen rug, hoogen rug e.d. Bi| het dragen van de Stethoplaat wordt men steeds op niet-hinderlijke wijze eraan herinnerd, dat men rechtop lnOet#%75 staan en zitten. J 3.25, 3.00ém l, HAARLEM. AMSTERDAM LEIDEN, DEN HAAG (7 Filialen), ROTTERDAM (4 Fil.L ARNHEM, APELDOORN, - DEN BOSCH. EINDHOVEN, TILBURG, UTRECHT, HILVERSUM. Vier moderne paskamer» HAARLEM: GR. HOUTSTRAAT 11 hoek Ged. Oodegracht, TéL 130» incl. waterpr. Geheel grondige behandeling OOST INDIËSTRAAT 74 HAARLEM (W.) TEL. 16889 maar met goed tuingereedschap gaat 't zeker vlugger. Eenige prijzen: Schoppen vanaf f 0.50 Schoffels 0.60 Harken 0.35 Gieters 1 Grasscharen 0.75 CORNELISSTEEG 5 - TELEF. 17951 Koop Uw BAKBOKKING bij een erkenden vischhandelaar. Verzekerd zijt U dan van GOEDE KWALITEIT! Een keurcollectie MEUBELEN, KARPETTEN, LOOPERS, GORDIJNEN, VLOERZEILEN, BEDDEN, HEERENCOS- TUUMS, JONGENSPAKJES, REGENJASSEN* REGENMAN TELS, MANTELPAKJES, JAPONNEN, enz. BETALING VANAF 0.50 PER WEEK. Speciale aanbieding van vruchtboomen, struikappels en peren, vol vruchthout en zonder gebreken 50 ct., 10 stuks 3.50. Wij zijn ook ruim gesorteerd in hoog en half stam appels, peren, pruimen, kersen, morellen, abrikozen, perziken en wel in de beste gezonde kwaliteit, tegen zeer lage prijzen, f 1.en f 1.50, niet duurder. Denkt U er om, daar zijn ook in begrepen de lijf hoo rnen, dus één prijs f 1.- en f 1.50 per stuk, 10 stuks f 7.50 en f 12.50. Uw keus is uit te zoeken uit meer dan 100 verschillende soorten, roode aalbessen en kruibessen 10 ct. Frambozen 7'/2 ct. per stuk. Alles wordt geleverd onder garantie voor soort-echt en hergroei. Alleen P. MAKKELIE, BURGWAL 36, TELEF. 12584. OPGERICHT 1911 EENIGSTE DAGEL. RECHTSTREEKSCHE DIENSTEN NAAR: HOORN en OMSTREKEN - PURMEREND - AMSTERDAM (Noord) ZAANSTREEK - OOSTZAAN - LANDSMEER - KWADIJK MIDDELIE - OOSTHUIZEN en vele tusschengelegen plaatsen. BILLIJKE TARIEVEN. Vlugge uitbetaling remboursementen. Bestelhuis: LET WEL! ALLEEN BEGIJNHOF 29 zwart, Tel. 11570. Bestelhuis te Purmerend; alleen Ged. Singelgracht No. 17.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6