ra 'k Verlustig mij vaak urenlang aan 't nieuwe R&D behang PROEFT U ZELF MAAR 5PRIHGB0K ADVERTEEREN VERKOOPEÏN Ch. L. van de Bilt DE REIS VAN DE 0 16 m WOENSDAG 7 APRIL 1937 Interview met den vriend van Volendam en de Marine-man nen- bij zijn afscheid uit de Tweede Kamer Een sociaal werker bij uitnemendheid De suikerconferentie De stemming is thans optimistischer Drie weken patrouilleeren in de Spaansche wateren Een der opvarenden over zijn ervaringen De Hertog Hendrik" komt terug VOETBAL Bakhuys naar Venlo UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER VOGELENZANG VELSEN ZAANDAM $K Hoeveel mooier en rijker, hoeveel zonniger, hoeveel ruimer en lichter ook zijn Uw kamers, als de wanden bekleed zijn met het prachtige R&D behangselR D brengt ook dit voorjaar een collectie als geen ander: een weelde van vroolijk- lichte en stemmig-donkere behangsels, een ongekende rijkdom van artistieke dessins in verrukkelijke tinten, in degelijke „Fixa-Color" kleuren. Zie nu de R&D stalenboekenVraag ze Uw behanger. Vooral het mooiste boek Serie 50 en de boeken 16, 47, 48 en 49, de reclame-series van R&D. Informeer naar den lagen prijs: Uw grootste kamer nu ver nieuwd en verfraaid voor een verheugend klein bedrag! Benige fdbrikante: Behangselpapierfabriek van Rath Doodeheefver N.V., Amsterdam. Toonzalen in 19 steden des lands- HEUSCH U ZULT HET LEKKER VINDEN U GENIET REEDS VAN DE GEUR MAAR ALS U DEZE HEERLIJKE KOFFIE GAAT DRIN KEN EN GOED PROEVEN.... HÉ.... DAT IS PAS GENIETEN.,.. - PER HALFPONDSPAK ROODMERK 50 cf. CIRKELKOFFIE 34 ct. PAARSMERK 45 ct. MAGNEETKOFFIE 30 ct. ZWARTMERK 40 et. FAKKELKOFFIE 26 ct. GEELMERK 39 ct. BAKENKOFFIE 22 ct. GROENMERK. 37 ct. I BIJLTJESKOFFIE 18 ct. PLANEETKOFFIE 35 ct. i DOET 'N TROUWE KLANT 'n Glas vol genot, ALGEMEENE ADVERTENTIE VOORWAARDEN „Ja, die revolutie-poging in 1918 heeft een onvergetelijken indruk op me gemaakt. Ik was toen piepjong Kamerlid en ik besefte met een slag hoe groot de verantwoordelijk heid was, die ik op me genomen had. Van die dagen reeds dateert mijn hooge vereering voor Jhr. Ruys de Beerenbrouck z.g. en ik hoor zijn vastberaden stem nog altijd in mijn ooren klinken: De regeering wijkt niet!" De heer Ch. van de Bilt zegt het met ontroe ring in zijn stem, tijdens een interview, dat wij met hem mochten hebben. Hij wijst op een groot portret van Ruys, dat een eereplaats in zijn werkkamer heeft en blijft er lang op staren. Honderden gedachten dwarrelen door zijn hoofd en de herinneringen vragen, nu hij niet meer in de Tweede Kamer zal terugkeeren, meer dan ooit de aandacht. „Negentien jaar nam ik mijn zetel in op het Binnenhof in Den Haag", vervolgde hij, „zeer vele ministers heb ik zien komen en gaan, de tijden veranderden, zonder dat we het goed realiseerden, maar de strijd voor een goed be staan voor het arbeidende volk bleef. Als drank bestrijder en Volksbonder trad ik destijds op den voorgrond. Ik was jarenlang redacteur van de Volksbanier (later mede-redacteur van de Volks krant en redacteur Verbondsblad), en zoo ge raakte ik in de politiek en werd ik candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Daar werden door de Kamerclub der R. K. Staatspartij de be langen van de Marine, van de binnenscheep vaart en van de Zuiderzee-aangelegenheden aan mij toevertrouwd. En zoo nam ik zitting in de Vlootcommissie en in de Indische commissie, werkte o.a. tot voor enkele jaren heel prettig met Dr. Deckers, die toen Minister van Defen sie was. De behandeling van de Vlootwet inder tijd was een kolfje naar mijn hand. Ik had de kwestie natuurlijk tot in de kleinste kleinighe den bestudeerd en toonde mij dan ook een warm voorstander van deze wet. Het convoyeeren van schepen acht ik voor een niet in oorlog zijnd land altijd nog een der voornaamste zaken. Italië zou den strijd tegen Abessinië nooit gewonnen hebben, als het niet al zijn schepen had kunnen convoyeeren." „De Marine heeft veel aan u te danken" merk ten wij op. De heer v. d. Bilt wijst deze loftuiting met een armgebaar af, laat het brilletje met de halve glazen aan den langen gouden ketting (wie kent hem zonder dit attribuut?) vallen en tast weer in herinneringen. Aardig werken was dat met die matrozen, met alle marine-mannen, ronde, eerlijke kerels. Ik heb den eersten aalmoezenier in Den Helder ver welkomd en het een zegen voor ons volk ge noemd. De marine is zeer belangrijk, maar ze moet aan straffe banden geleid worden. Als er op stand komt, wordt het sein gewoonlijk bij de zeemacht gegeven en daarom moet men momen teel vooral zoo nauwlettend toezien op de groei ende, geheime macht van het communisme. Aan boord van de koopvaardijschepen b.v. worden Sovjetbladen in allerlei talen en uit allerlei lan den clandestien binnengesmokkeld, het roode gevaar is onuitputtelijk in het vinden van steeds nieuwe methoden om oogenschijnlijk ongevaar lijke lectuur onder de zeevarenden te versprei den. „Volendam draagt u op de handen", merkten wjj op, „daar zijn alle stemmen voor de lijst op u uitgebracht." „Goed volk. Lief en leed deel ik met ze. Ze weten me overal te vinden, zoo nu en dan ko men er zelfs deputaties op Zondag om moeilijk heden te bespreken. Nu pas is er weer een suc cesje te boeken voor die menschen, die door de drooglegging van de Zuiderzee zoo gedupeerd zijn. De bijdrage voor de ouden van dagen is met eenige guldens verhoogd, een noodzakelijke verbetering. Volendam wil Volendam blijven. Er moet natuurlijk voor velen een andere werk kring gezocht worden, er moet meer industrie komen etc. Maar dit Katholieke centrum mag niet verloren gaan en de belangen van die be woners blijven groote aandacht vragen." Even zitten we zwijgend tegenover elkander. In de oogen van dezen vitalen man is véél te lezen. Hij is er van overtuigd, dat anderen zijn werk met kracht zullen voortzetten in ons La gerhuis, maar hij weet, dat de eenvoudige vis- schersbevolking dat zoo maar niet wil aanvaar den. Eigenlijk nog niet kan. Zij zal zich in den „nieuwen toestand" moeten inleven. Dan praten we nog wat over allerhande zaken. De heer v. d. Bilt vertelt over humoris tische voorvallen op zijn zittingsdagen te Hoorn en Alkmaar, over de hilariteit in de Kamer, toen het amendement om den post voor de woning van den Commissaris der Koningin te schrap pen, zonder hoofdelijke stemming werd aange nomen, over nachtelijke vergaderingen (de marinebegrooting wordt gewoonlijk in avond- lees nacht-vergaderingen behandeld) die hij nooit vroeger verliet. Dankbaar was hij, dat zijn gezondheid altijd 100 was, waardoor verzuim van een Kamerzitting practisch nooit voor kwam. ,,En nu de toekomst?" vroegen wij bij het afscheid. „Ik zal wat rustiger aan doen, maar niet stil zitten. Er is zoo veel sociaal werk. Nog altijd heb ik zitting in het Centraal Bestuur van den R. K. Volksbond, ben ik voorzitter van de Fede ratie van het Apostolaat ter Zee, etc. Tot aan de candidaatstelling heb ik mij afzijdig gehou den, maar straks zal ik toch weer enkele spreek beurten houden om de menschen op te roepen voor een even groot aantal zetels in de Kamer. Dat is een sociale taak, die ik zal blijven ver vullen, zoolang mij de gezondheid blijft. Onze eenheid moet bewaard. Dat heb ik in den loop der tijden diep leeren inzien. Na dit bezoek is ons wel gebleken, dat de heer v. d. Bilt nog niet van een rustigen ouden dag gaat genieten. Daar is hij te werkzaam voor! Nog lange jaren hoopt hij de Roomsche zaak te dienen, voor Gods Rijk zal hij blijven strijden totdat hij in het harnas zal sneuvelen. Wij hopen en vertrouwen, dat dit laatste nog jaren zal worden uitgesteld! LONDEN, 6 April. (Havas.) In de kringen der gedelegeerden betoont men zich vanavond op timistischer over de vooruitzichten der confe rentie. Men scnijnt zelfs te meenen, dat een overkomst zal toi stand komen op een basis, welke aan de tegenwoordige productiecijfers zal nabijkomen, maar met de voorbehouden, welke dr. Colijn, Masaryck en Moritz in de ochtend bijeenkomst hebben geformuleerd Men krijgt evenwel den indruk, dat Groot-Brittannië wenscht, dat iedere toeneming van zijn con sumptie aan de productie van Groot-Brittan nië en het Britsche Rijk wordt voorbehouden. Overigens beschouwt men het feit, dat Japan ter conferentie" slechts door een waarnemer is vertegenwoordigd zonder eenige bezorgdheid, daar Nederland, ais di rect belanghebbende, volgens bedoelde krin gen, van meening is, dat het zijn afzetge bied in Japan zal behouden. Een onzer redacteuren heeft een onder houd gehad met een der opvarenden van de O 16, dien hij vroeg om enkele reis indrukken, hetgeen welwillend werd toege staan. Deze trip naar Amerika was, zoo zei deze zegsman, nog een garantietocht van de in Oc tober j.l. afgeleverde O 16; het was «en tocht in dienst van de wetenschap althans dat was de opzet en de reis was dit ook tot Lissa bon, waar Prof. Dr. E. Vening Meinesz, die tijdens dezen tocht zijn 750ste waarneming deed en thans 100.000 zeemijl heeft afgelegd per onder zeeër, de O 16 verliet. Wat het eerste gedeelte van den tocht be treft, dit was een periode, die zich door slecht weer kenmerkte. Onze eerste periode van storm hadden we achter den rug, toen we op de Azoren in Horta aankwamen. We maakten daar een heel aardigen autotocht. In Hamilton-Bermuda werden wij gastvrij ontvangen door de British Sailors Society; we sliepen in het Sailors-Home en Mr. en Mrs. Ethel Ingham hebben alles gedaan om het ons naar <jen zin te maken. We maakten tochten naar de Crista! Cavo-grotten en het zeer mooie aquarium; het was er zomersch weer. De wei nige Hollanders die er woonden, kwamen de O 16 bezoeken en het speet hun, dat we weer zoo spoedig moesten vertrekken. In Norfolk aan den mond van Chesupeakebay zijn we een week-end overgebleven; ook hier waren de aldaar-wonende Hollanders gauw aan boord, om weer eens Hollandsche gezichten te zien en hun moedertaal te spreken. Verschillen de uitnoodigingen van deze kleine Hollandsche kolonie werden dankbaar geaccepteerd. De kolonie kwam Zondagmorgen aan boord koffie drinken. Washington was een echt-Amerikaansche stad; we lagen daar op de Marinewerf ge meerd; de hier wonende Hollanders waren zeer hartelijk en haalden ons eiken dag met him auto's van boord, om ons de stad te laten zien. We hebben vele mooie gebouwen bezich tigd. Een officieele tocht was die naar Anna polis, waar het instituut der adelborsten en de Marinewerven liggen. Het was alles echt Amerikaansch, groot en imposant. Het Instituut was zeer luxueus en de werf zoo groot, dat die van Willemsoord er wel tien keer in kan ronddraaien. We hadden tijd te kort om alles goed te bezichtigen. Men was vol waardeering over den Onder zeedienst der Nederlandsche Marine; men gaf blijk er respect, voor te hebben, vooral voor de groote trips, die wij met onze onderzeeërs ma ken. Wat ons bij de Amerikaansche Marine op viel was de gemoedelijkheid, die wij bij ons missen. In dienst is alles wel in den vorm natuur lijk, maar na 4 uur is dat afgeloopen. De ver houding tusschen Officieren en manschappen ts daar dan heel amicaal. In de Marine-can- tines en marine-societeiten is er dan geen ver schil en de Officieren komen met hun dames in dezelfde dancings en amusementsgelegenhe den als de matrozen en stokers en men gaat er gemoedelijk met elkaar om. De marine-menschen zijn daar allemaal vrij willigers. Ook het leven in dienst is er gemoe delijker; groote trips worden er weinig ge maakt. Dankbaar zijn we nog steeds voor het vele. dat de Hollandsche kolonie ons in Washington te genieten gaf; met name noemde onze zegs man de families Van Kempen, Beckes, de fa milie Henning, Veroon, Verhaij, Bies, Welgehan en Denninoon. Tijdens ons verblijf te Washing ton bemerkten de leden van de Hollandsche ko lonie, dat zij eigenlijk grooter in aantal wa ren, dan zij dachten. Zij dachten met circa 20 Hollanders te zijn, doch tijdens ons bezoek bleken er wel 'n 70 Hollanders in deze stad te wonen, zoodat na ons bezoek er dan ook be sloten is een Hollandsche Club op te richten. In Lissabon aangekomen, hoorden we al gauw, dat er voorloopig nog niet over naar- huis-gaan te prakkezeeren viel. Wel wisten we nog niet onze eerstvolgende bestemming, maar toen we inderhaast de boot gevechts- klaar moesten maken en extra proviand moesten inslaan, toen vermoedden we al wel, dat we in de buurt van Spanje moesten blijven. De O 16 had al wel de oorlogsuitrusting aan boord, doch die moest in de vijf dagen, dat wij in Lissabon waren, in orde gebracht worden. Twee dagen voor ons vertrek uit Lissabon hoorden we via Scheveningen-radio, dat we naar de Spaansche wateren zouden gaan. Doch waarheen precies, dat wisten we pas, toen we enkele dagen later de rotsen van Gi braltar aan de horizon zagen. Het was natuurlijk heel wat anders dan huis toe gaan, maar achteraf beschouwd viel het nog wel mee. De Java lag voor Gibraltar en commandeerde de Hertog Hendrik en de O. 16. De Hertog Hen drik verrichtte de convooidiensten, welk werk zich voornamelijk beperkte tot de Straat van Gibraltar. De haven, waarheen de schepen van Franco eventueel de opgebrachte aangehouden schepen konden heenbrengen, was Ceuta en de voor de koopvaardijschepen gevaarlijke zone was dan ook alleen de Straat van Gibraltar. We hebben meegemaakt dat een koopvaardij schip door een bewapenden trawler van Franco werd lastig gevallen, omdat het schip te dicht bij de territoriale wateren van de Witten kwam; maar al gauw was de Hertog Hendrik erbij, die den Hollander spoedig naar de neutrale zone bracht. Wij zelf hebben nimmer handelend be hoeven op te treden; we hebben ons alleen maar laten zien en onze tegenwoordigheid scheen meer dan voldoende te wezen. We hebben in die drie weken noch gedoken, noch gevuurd; slechts wat geoefend en voorts slechts gepatrouilleerd in de ons aangewezen zone. Ook hebben we zelf geen convooidiensten verricht. Wat ons opviel was het groote aantal oor logsschepen en koopvaardijschepen van aller lei nationaliteit, dat de Straat van Gibral tar passeert; zij waren kenbaar door de groote geschilderde vlaggen op het dek, waardoor zij zich bekend maakten voor de vliegtuigen. Deze hebben wjj echter nage noeg niet gezien; überhaupt hebben we wei nig van den oorlog daar bespeurd. Geen enkel belangrijk incident heeft zich voor gedaan en de tocht bracht weinig sensatie. Slechts op verren afstand hebben we enkele kruisers van Franco waargenomen. Het was de Oberon van de K.N.S.M., die van Valencia kwam en welke wij tot het einde van de gevaarlijke zone hebben begeleid, om daarna full speed Nleuwediepwaarts te stoomen. Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag 99 Naar wij vernemen zal Donderdagochtend Hr. Ms. „Hertog Hendrik" te circa half 11 te Den Helder binnenkomen; wanneer het schip niet in den morgen binnenkomt, dan zal dit onge veer des middags om half 5 het geval zijn. Er is den laatsten tijd weer geen gebrek aan geruchten rond den populairen speler van het Nederlandsch elftal Bakhuys. Eenigen tijd ge leden was er blijkbaar sprake van, dat hij weer de Z.A.C.-kleuren zou gaan verdedigen. Thans schijnt de H.B.S.-er zijn geluk in het Zuiden te gaan beproeven. Hij heeft zic.h nu in Venlo ge vestigd en naar verluidt zou hij in het vervolg voor den tweede klasser V.V.V. uitkomen. Bij de officieele instanties is echter van een over schrijving van den Hagenaar naar een andere vereeniging tot heden nog niets bekend. Brand Dinsdagmorgen werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand die was uitgebroken in de woning van den heer v. S. aan den IJweg te Zwanenburg nabij Halfweg alhier. Het bleek dat de brand in den schoorsteen was ontstaan. Men was er inmiddels met andere hulpmiddelen zoo spoedig in geslaagd het vuur te blusschen en het gevaar voor uitbreiding af te wenden, dat de ter plaatse spoedig gearri veerde autospuit geen dienst behoefde te doen. Woningbouwvereeniging „St. Joseph". Bo vengenoemde vereeniging hield haar jaarver gadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental thans 76 bedraagt. Voor blok A. is een huurverlaging tot stand gekomen. Voor blok B. heeft het bestuur po gingen in het werk gesteld om de onderhouds kosten van negen woningen ten bedrage van i 27 om te zetten in huurverlaging. De exploitatie-rekening van blok 'A. sloot met een nadeelig saldo van ƒ4479.30 en die van blok B. met. een voordeelig saldo van 83.33. De heer L". Warmerdam werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Op verzoek van vele leden zal het bestuur de ledenlijst aan de gemeente voorleggen en spe ciaal die leden voordragen, die voor een nieu we gemeente-woning in aanmerking wenschen te komen. Op een vraag uit de vergadering, wat het bestuur verder denkt te doen voor die leden, die nog geen woning van de vereeniging be trekken, antwoordde de voorzitter, dat het be stuur eerst af zal wachten, welke leden van de woningbouwvereeniging een nieuwe ge meente-woning zullen betrekken. Als daarna zal blijken, dat nog vele leden een huis van de vereeniging wenschen, zal het bestuur terstond met medewerking van den Nationalen Woning raad een nieuw bouwplan bij de gemeente in dienen, vooral voor woningen voor groote ge zinnen. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. E. Sluiters en J. H. M. Outmaijjer. W. Kruis wijk en J. G. Hendriks. P. van Wetering en C. J. Koks. A. Dunnebier en G. de Greef. Geboren: G. Pirovano-Sint, d. A. Stoker- Veldman, z. G. Sliggers-Varkevisser, d. N. Sto ker-de Boer, d. J. Pul-Jansen, d. C. M. Admi raal-Admiraal, d. J. C. M. van Kaam-Koks, d. F. van Telgen-Jansen, z. A. v. d. Kort-Piepen- brink, d. Overleden: P. Beunder, 71 jaar, echtgenoote van A. Oort. C. Dijkhuizen, 16 jaar, z. van C. Dijkhuizen. J. Westra, 64 jaar, echtgenoote van P. Luitze. Getrouwd: C. J. H. Bleijendaal en K. K. Fleer. A. van Vuuren en A. J. Jochems. J. Krab en M. M. Quaak. Aantal kiezers De nieuwe kiezerslijst de zer gemeente bevat 24363 kiezers voor de Twee de Kamer, 23950 voor de Provinciale Staten en 22995 voor den gemeenteraad. Burgerlijke Stand Geboren: Marianne, d. van J. de Haan en H. Dikkema. Catharina, d. van M. de Wit en G. Breedt. Abraham, z. van A. Weij en W. Kroon. Frans Theodorus, z. van J. G. Bührs en L. J. Blijenberg. Alida d. van S. Vet en K. de Boer. Hendrik, z. van J. C. Schenk en W. M. E. Zwaag. Geertruida Alida, d. van A. I. Vaatstra en A. M. Kools. Gerda, d. van J. Mulder en T. Zwart. Adolf Guustaaf, z. van A. Huisman en M. Lust. Leendert, z. van L. Hoogmoed en D. Huijser. Joannes Henricus, z. van G. P. Stevens en G. C. Poppen. Maria Adriana, d. van C. L. V. Zwan en E. van Wijngaarden. Gerrit, z. van C. Schoen en G. M. Kelderman. Nicolaas, z. van N. Vennik (overl.) en S. Bokhorst. Sonja, d. van S. Karten en G. B. de Jong. Willem, z. van R. Britting en J. de Grebber (won. te 's-Hage). Simon, z. van H. Doodeman en J. C. Pelk. Hermanus Nicolaas, z. van L. L. Ortelee en J. Boutens. Cornelia Kreszentia Maria, d. van A. J. de Groot en T. Sing. Maria Johanna, d. van P. Bakker en J. C. C. Eshuijs. Pieter, z. van C. Buijs en G. Keijzer Ella, d. van K. Verbeek en J. Duijs. Eduard, z. van N. H. Heere en A. Groot. Marinus Hendricus, z. van W. ten Wolde en C. W. Breure. Ondertrouwd: F. Kruijver en G. A. van der Horst. V. Blom en L. Bakker. J. Kalf en M. Schipper. G. W. W. Hooreman en M. F. Schavemaker. J. Heij en P. Mul. W. Spits en G. Hogeveen. Getrouwd: A. Giere met C. Zegers. C. Ren- ken met M. A. Neele. R. van Briemen met J. G. Stolp. J. Vink met M. Boomkamp. S. van de Stadt met W C. Berendsen. C. Bak ker met A. Peters. C. Koeman met J. de Groot. Overleden: Willem Jongh, 94 jr., weduwnaar van J. Gorter. Jacob Kool, 91 jr., weduwnaar van E. G. Carton. Regina Hijnen, 84 jr., weduwe van L. van Steen (won. te Assendelft). Levenloos aangegeven: een kind van S. Bak ker en F. Visser. 9 Muafa BEHANGSELS 1 Nietwaar, bent 'n trouw lezer van onze rubriek „Omroepers", U moogt er graag eens ln grasduinen. De zakenman weet van Uw speurlust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Om roepers die onse rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regel matige belangstelling inderdaad mo- tiveeren. dit is Springbok, die soet rooi Moskatelwijn, wat uit Suid Afrika kom. Dis besonder lekker wijn vir dames, rijk aan aroma, vol van smaak, soet wijn van rijp Suid- Afrikaanse druiwe. Jij moenie wag nie, koop nou 'n fles Spring bok. Dis nie duur nie fl. 1.20 per fles. Soet rooi Kaapse wijn Let op die Handelsmerk! Springbok is in Nederland in alle goede zaken verkrijgbaar. Eenige Importeurs: Fa. WED. G. OUD Pz. 8, Co. I WIJNKOOPERS 1877 HAARLEM De administratie van dit blad behoudt zich het recht voor, haar ter plaatsing aangeboden advertentlën op grond van Inhoud of vorm niet op te nemen. De „Omroepers" (gerubriceerde kleine annonces) worden gezet ln zespunts-letter; voor de tekstge deelten die het meest moeten uit komen kan een letterhoogte van maximaal 12 punts (ls c.M.) worden gebezigd. Het gebruik van randen, lijnen, cliché's e.d. Is niet toegestaan. De breedte van „Omroe pers" kan zijn één of twee kolom; voor één-kolommers mag de hoogte 80 regels niet overschrijden. WIJ reserveeren ons het recht brieven op advertentlën niet af te geven, Indien wij daartoe gronden aanwezig achten. Nlet-afgehaalde of niet door-gezonden brieven worden een maand na ontvangst vernietigd. WIJ kunnen geen verantwoordelijk heid op ons nemen voor de gevolgen van het niet of met vertraging door zenden van brieven op advertentlën of voor onjuistheden en drukfouten ln de advertentlën zelve anders dan door het eventueel toestaan van gratis herplaatsing of rectificatie. Deze algemeene voorwaarden liggen ten onzen kantore ter lezing en wor den periodiek ln ons blad afgedrukt,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 8