VERKEERSBORDEN UIT DEN OMTREK Mm onó: F.uiisbinifi Liffmcuin Kort en volledig KERKLIJSTEN te cw. A. J. KAAN c&Cntte MARKTEN WIJ ETALEEREN DE NIEUWSTE ZATERDAG 10 APRIL 1937 AMATEUR-STERREN KUNDIGEN Eigen waarnemingen met zelf te maken kijker Modern Kookdemonstratie Het nieuwe electrische seinhuis LOCOMOTIEF ONTSPOORD Priesters aangeklaagd van hoogverraad Aanklager baseert zich op een veronderstelling BILJARTEN Nederlandsche kampi oenschappen 71/2 De Leeuw wint van Gehrels, doch verliest van Van Vliet Van Vliet slaat De Leeuw HEEMSTEDE BEVERWIJK Beverwijk Zaandam LISSE ZANDVOORT Hitier te Godesberg Zal hij daar een buitenlandschen politicus ontvangen? Dames- en kinder SPENCERS, in linnen en ZIJDE LINNEN, leuke modellen «E WOLHAAL DE DEMPING VAN DE BAKENESSERGRACHT Een excursie naar Leiden voor Gordijnen, Kus sens en Lampekappen STALENBOEKEN WORDEN GAARNE TER INZAGE GEZONDEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STAD Dr. J. Th. Grossmüller hield Vrijdagavond op een bijeenkomst van den Haarlemschen Weer- en Sterrenkundigen Kring een lezing over ster renkundige waarnemingen van amateurs. Spr. wees er op, dat amateurs zich wel inte resseeren voor waarnemingen, doch zelf weinig practisch werk verrichten, blijkbaar omdat ze denken niets te kunnen bereiken. Inderdaad is door de observatoria zooveel ontdekt, dat er weinig voor den amateur meer overblijft, doch al kan de amateur dan zoo goed als niets meer ontdekken, de vreugde van het .her-ontdek ken" van bepaalde verschijnselen, die hem in teresseeren is ook zeer groot. Spr. behandelde daarna het waarnemen van veranderlijke sterren, het splitsen van dubbel sterren en het verrichten van grensschattingen, alle onderwerpen voor den amateur attractief en aanbevelenswaardig. Er valt daarbij vooral met behulp van zelfgemaakte staatjes heel wat tê berekenen. De heer A. Meddens sprak vervolgens over het zelf maken van een kijker. Speciaal be sprak spr. uitvoerig den reflectorkijker, zeer een voudig, voor weinig geld te maken en reeds alleszins bevredigende resulaten gevend, en den spiegelkijker, veel moeilijker te maken, maar dan ook ruimschoots de moeite beloonend. Na de lezingen werden vele vragen gesteld en beantwoord. De belangstelling voor de film „Pygmalion", welke momenteel in 't Rembrandt-theater ver toond wordt, is zoo groot, dat het soms moeilijk is plaatsen te krijgen en vele wachtenden teleur gesteld moesten worden. Dit bracht 'n aspirant bezoeker op het idee zijn plaats per telegram te bestellen. Hij nam een rang lager dan hij aanvankelijk van plan was en betaalde met het verschil zijn telegramkosten. De op den laatsten middag van de Voorjaars- beurs door het gemeente-gasbedrijf gehouden kookdemonstratie was nog grooter succes dan de eerste; de tuinzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw was geheel gevuld met een belang stellend en tevens dankbaar publiek. Mej. Prins uit Den Haag heeft ons wederom een zeer aangenamen en leerzamen middag be zorgd. Het menu (voor 4 a 5 personen) bestond deze keer uit lamslappen, aardappelen, andijvie en caramelvla, waarvoor een minimum-gasver- bruik benoodigd bleek, n.l. 1/3 M3. Uit dit cijfer blijkt, dat voor bereiding van het middagmaal per jaar slechts 125 M3. benoodigd is, wel een bewijs, dat gas voor dit doel zeer goedkoop is. Op het programma stond voorts divers gebak, hetwelk alles even mooi uit de ovens te voor schijn kwam. Na haar slotwoord, waarin zij de groote voor- deelen van het gas als warmtebron voor diverse doeleinden naar voren bracht en de aanwezigen opwekte tot het bijwonen der vanwege het Gas bedrijf te houden kook- en bakcursussen, had zij een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Zeer vele dames maakten gebruik van de ge legenheid de bereide gerechten op het podium te bezichtigen. Nagenoeg onopgemerkt is in den nacht van Zondag 4 op Maandag 5 April j.l. dit nieuwe seinhuis in dienst gesteld. Dat dit onopgemerkt kon geschieden is te danken aan de bekwame voorbereiding van dit niet te onderschatten werk. Bij de minste fout ware treinvertraging het g^olg geweest. Vroeger, toen men nog te doen had met seinhuizen, voorzien van lange reeksen handels, is dit in gebruiknemen wel eens anders gelocpen. Thans ondervond de dienst zoo goed als geen vertraging. Het sein huis heeft 112 electrische knoppen, waarvan er 93 in gebruik zijn. Hiermede worden beheerscht 23 seinpalen met 64 treinbewegingen, 15 ran- geerseinen met 52 rangeerbewegingen en 48 wis sels. Het grootste deel hiervan is in den nacht van Zondag op Maandag op het nieuwe toestel aangesloten. Naar wij vernemen bestaat het voornemen ook de Utrechtsche en Amsterdam- sche seinhuizen op deze wijze te electrificeeren. Omstreeks half 4 is Vrijdagmiddag door on bekende oorzaak een rangeerlocomotief op een wissel nabij het seinhuis bij het viaduct aan den Kinderhuissingel te Haarlem ontspoord, waar door eenige sporen versperd werden. De trei nen naar Amsterdam vertrokken daarom via het Haarlemmermeerperron en de treinen naar Rotterdam van het perron, anders bestemd voor de treinen naar Amsterdam. Een ploeg werklieden heeft de locomotief weer in de rails gebracht en den wissel her steld. Om 7 uur was dit klaar. Het treinver keer ondervond weinig vertraging. Op dezelfde plaats heeft vroeger ook een ontsporing plaats gehad. De heer P. Kok zal op 17 Mei den dag her denken, dat hij voor 40 jaar in dienst kwam bij de N.V. Dyserinck's Oliehandel, Scahlkwijker- weg, alhier. Woensdag 14 April, des avonds half 9 houdt de heer Dr. P. F. E. Einaar voor de Kon. Ver. „Oost en West" in Brinkmann een lezing met lichtbeelden over „Hoe gaat het tegenwoordig in Suriname en de beteekenis van Suriname voor Nederland." De vervoersopbrengsten van de N. Z.H. T.M. bedroegen in Maart 1937 (ongecontroleerd) f 241.519 tegen Maart 1936 f 225.642. Een flinke stijging! Het Aerdenhout's Tooneel Ensemble geeft Woensdag 21 April in de Vondelschool te Aer- denhout de opvoering van ,,'n Partijtje Poker" van Robert Smily—Peple, bewerkt door C. van Kerckhoven Jr. De opbrengst is ten bate van het Crisiscomité te Bloemendaal. Op Maandag 12 April wordt in den Stads schouwburg een opvoering gegeven door de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereeniging (Dir. Alb. v. Dalsum en A. Defresne) van het nieuwe too- neelspel door Barré Lyndon: „De zonderlinge dr. Clitterhouse", waarin Paul Huf de titelrol vertolkt. De Haarl. Jeugd-Luchtvaart Club hield een filmavond waarop de heer Hagelen, algemeen secretaris van de Ned. Luchtvaart Club, eenige Duitsche sportvliegfilms vertoonde. Ze gaven een goed beeld van de wijze, waarop de Duit sche jeugd zich toelegt op den model-vliegtuig- bouw en toonden verschillende typen van Duit sche sportvliegtuigen met motorvliegtuigen. Tot slot liet de film eenige ballon-opstijgingen zien. Het geheel was zeer belangwekkend. BERLIJN, 9 April (Havas) De Duit sche bladen wijden groote aandacht aan het hoogverraad-proces, dat voor het volks gerechtshof gevoerd wordt tegen zeven Katholieke geestelijken uit het Rijnland. Gedurende het laatste gedeelte van de zit ting verweet de president een van hen, Rous- saint, een geheimzinnig communistisch afge zant te hebben ontvangen, op welke figuur de verhooren vrijwel geen licht wierpen. Niemand van de beklaagden kende zijn naam. De aan klager „veronderstelt", dat het een communist was, omdat hij toespelingen zou hebben ge maakt op het in het leven roepen van „een eenheidsfront tegen de fascisten." De Katho lieken zouden deel moeten uitmaken van dit front. De president ondervroeg denzelfden geestelijke over de besprekingen, die hij gevoerd heeft met een communistische vrouwelijke ge delegeerde, Bertha Karg, die, naar uit de ver hooren bleek, hem vooral inlichtingen ver strekt heeft over den toestand der kerken in Rusland, waar zij langen tijd verbleven heeft. Bertha Karg zit op het oogenblik een straf van 15 jaar opsluiting uit, waartoe zij veroor deeld is wegens politieke activiteit. Zij zal later als getuige gehoord worden in dit proces. In de biljartzaal van Dubois te Amsterdam zjjn Vrijdagmiddag de Nederlandsche kam pioenschappen cadre 714 aangevangen, waar aan deelnemen de titelhouder P. de Leeuw, J. Dommering, J. Sweering, Wiemers, J. van Vliet en L. Gehrels. De organisatie is in handen van de B. V. „Benoorden het Y", welke vereeniging thans reeds voor de derde maal dit tournooi krijgt te verwerken. Na een openingswoord van den heer Groene- meyer begonnen de partijen De LeeuwGeh rels en Van VlietWiemers. De Leeuw speelt in dit genre altijd sterk en in zijn openingspartij tegen Gehrels demon streerde hij dat wel heel duidelijk. Zonder ech ter series van formaat te maken, liep zijn pun- tenaantal vrij snel op, na 45 in de derde beurt te hebben gescoord en 56 in de achtste. Na 8 beurten leidde De Leeuw met 11528. In de 13e beurt liet De Leeuw 36 volgen, de 14e beurt leverde 30 op en na 15 beurten had de titel houder er reeds 200 bij elkaar tegen Gehrels 60. Het was jammer, dat De Leeuw in zijn 22e beurt de 300 niet vol maakte; hij strandde bij 298 wegens touche. In 24 beurten waren de 300 bij elkaar, spelend met een gemiddelde van 12.50. Gehrels bleef op 138 staan. De partij tusschen Van Vliet en Wiemers had zeer weinig om het lijf, zoodat wij kunnen vol staan met de cijfers. 12.50 5.75 5.61 8.33 Vrijdagavond was de belangstelling buiten gewoon groot, in het bijzonder voor de partij Van VlietDe Leeuw. Het werd een zeer sterk gespeelde partij, waarin vooral Van Vliet buitengewoon op dreel was. In de 5e, 6e, 7e, 8e en 9e beurt produceer de de Hagenaar resp. 28, 12, 62, 74 en 38, maar De Leeuw zorgde goed bij te blijven met series van 30, 29, 32, 22 en 45. Na 9 beurten leidde Van Vliet met 217 om 172, waaruit voldoende blijkt, dat beide spelers in grooten vorm waren. Even ging het bij den Hagenaar minder, doch in de 14e beurt vlotte het weer fraai. Iedereen dacht, dat hij de partij zou uitmaken, daar mede het Nederlandsch record gemiddelde van één partij, staande op 18.75 ten name van De Leeuw, verbeterend, doch op 277 strandde de serie op een betrekkelijk eenvoudigen stoot. De Leeuw vocht tot het einde, maakte In de 19e beurt 46, doch de achterstand was niet meer in te halen. In 22 beurten waren de 300 voL De Leeuw 300 24 56 Gehrels 138 24 24 Wiemers 202 36 20 Van Vliet 300 36 34 Van Vliet De Leeuw 300 22 74 13.63 254 22 46 11.54 Vrijwel voortdurend had Gehrels de leiding in zijn partij tegen Dommering, al bleef de Arnhemmer zoo goed mogelijk bij. Na 17 beurten had Dommering zelfs de lei ding met 122 om 118, doch Gehrels liet er een serie van 56 op volgen. Langzaam liep de score op en eerst na 38 beurten wist de ex-Amster dammer - Gehrels woont tegenwoordig te Rotterdam, waar hij voor ,,'t Zuid" uitkomt de partij te beëindigen. Dommering bleef op 261 staan. Dommering Gehrels 261 38 32 6.86 300 38 56 7.89 De laatste partij tusschen Wiemers en Swee ring droeg een spannend karakter en werd op verrassende wijze door den Fries gewonnen. De resultaten waren: Wiemers Sweering 300 34 38 8.57 271 34 51 7.74 VERBOD «LöEBOD AAMWUZinö GEVAAB VÖ0DDAMG5WE0 NOw HADEDIMG V00RRAMG5V/EG Tengevolge van de invoering der „voorrangswegen" is het Nederlandsche verkeersbordensysteem, waarbij uit den vorm van het bord de hoofdbetee- kenis is af te leiden, met twee nieuwe „silhouetten" verrijkt. Er zijn nu de volgende vijf grondvormen. Een rond bord ter aanduiding van een absoluut verbod of een gebod, dus b.v. een parkeerverbod of een gebod om een bepaald rijwielpad te berijden. Rechthoekige borden voor het aangeven vap. aanduidingen, welke men desgewenscht kan opvolgen, zooals b.v. richtingsaanduidingen. Een driehoekig bord met de punt naar boven voor een gevaar, hetwelk den weggebruiker dreigt: een wegkruising, een scherpe bocht, enz. Het driehoekige bord met de punt naar beneden duidt aan, dat men een samenkomst met een voorrangsweg nadert, terwijl tenslotte een op de punt geplaatst vierkant bord aangeeft, dat men zich op een voorrangsweg bevindt. Dit laatste wordt eveneens aangegeven door oranje koppen op de hectometerpalen. R. K. Staatspartij. Onder zeer groote be langstelling werd gisterenavond in het R. K. Verenigingsgebouw een vergadering gehouden van de afd. Heemstede van de R. K. Staats partij. De voorzitter, de heer J. v. d. Weiden, verwelkomde de aanwezigen en deelde om. mede, dat sinds 1 Januari 1937 het ledenaantal met 200 is vermeerderd en thans in totaal 1300 bedraagt. Bovendien werden 22 nieuwe abon nementen op de verschillende partijorganen gewonnen, waaruit een groeiende belangstel ling voor deze lectuur kan blijken. Voorts wees spr. op de contributiekaart en den daarop voor komenden zin „Steunt het verzekeringsfonds", waarbij hij met aandrang vroeg, dit fonds te willen steunen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van een lid waarin mej. Dits als candidate voor een bestuursfunctie werd gesteld. Bij de ver kiezing van een geheel nieuw bestuur werden alle bestuurscandidaten gekozen en wel voor groep A de heeren J. Kamerbeek, P. H. M. Pee- perkom, B. Th. Santen en E. M. E. A. Steger; voor groep B de heeren C. R. M. van Empelen, A. Schreurs, P. G. Tel en J. v. d. Weiden; voor groep C de heeren W. de Bruin. H. A. Meeuwen oord, Q.. v. d. Peijl en L. Roest. De heer v. d. Weiden werd met groote meer derheid van stemmen herbenoemd tot voor zitter. Daarna hield de heer Ch. v. d. Bilt, lid der Tweede Kamer een causerie over het onder werp „Aan ons de toekomst". De heer v. d. Bilt, die zijn toespraak zeer bescheiden als „bladvulling" aankondigde, wees er op. dat Heemstede,, hoewel klein, over een ledenaantal en een organisatie beschikt, waarop menige stad jaloersch kon zijn. Hij schreef dit toe aan het werk van mannen als prof. dr. A. Steger en prees zich gelukkig de zeldzame ge legenheid te hebben, hem voor diens vele werk te kunnen roemen. Verder zeide spr., dat de katholieke eenheid onverbreekbaar is, doch dat wij altijd waakzaam en actief moeten blijven. In dit verband haalde spr. eenige citaten aan, stijlbloempjes uit redevoeringen van Ds. Kersten en Ds. Lingbeek. Het optreden van de N.S.B. in de Eerste Kamer werd eveneens aan een critische beschouwing onderworpen, waarna de heer v. d Bilt de crisis, het verloop daarvan en de huidige opleving onder de loupe nam. Juist omdat tengevolge van deze crisis een groot aantal permanenten werkloozen zal blij ven, is het eerste punt dat op het program van de R. K. Staatspartij voorkomt „werkbehoud en werkverruiming". Een dankbaar applaus bewees, dat men met aandacht en instemming had geluisterd en nadat eenige gestelde vragen geheel naar ge noegen waren beantwoord, sloot de voorzitter met een hartelijk dankwoord deze zeer geslaag de bijeenkomst. DE LOONEN DER GEMEENTEWERKLIEDEN Met betrekking tot het Kon. Besluit van 10 Februari j.l., waarbij de raad werd aangemaand, binnen een termijn van drie maanden de loo- nen van de gemeentewerklieden te herzien, hebben B. en W. een prae-advies uitgebracht, waarin de meerderheid van het college als haar meening te kennen geeft, dat het in de gege ven omstandigheden niet wenschelijk is, een verdere verlaging van de loonen der werklieden te doen plaats hebben. Weliswaar is de in de laatste maand tot uitdrukking gekomen stijging der kosten van levensonderhoud blijkens de gepubliceerde index-cijfers nog zeer gering te noemen, doch wel staat vast, dat zij een nei ging tot stijging vertoonen, zoodat een verdere verhooging dier kosten niet is uitgesloten. Bij deze onzekerheid komt het de meerderheid SINT AGATHA ZONDAG tweede na Paschen. Onder de H.H. Missen de schaalcollecte „Voor het H. Land". Gelegenheid tot communiceeren na de H. Mis van zes uur en verder een kwartier voor en onder alle H.H. Missen. De stille H.H. Missen 6 uur, 7 uur en half negen; half elf de Hoog mis. 12 uur catechismus voor degenen, die zich voorbereiden tot de plecht, vernieuwing der Doopbeloften. Kwart voor zes de Mannen-con gregatie der H. Familie; 7 uur Lof met rozen hoedje voor den bloei der Congregatie in onze parochie. H.H. Missen: 6 uur tot zekere inten tie; 7 uur voor de geestelijke en tijdelijke be langen van alle parochianen; 8 uur overleden familie de Wildt en Koning; 10.30 voor levende en overleden leden van het ondersteuningsfonds Sint Jozef. MAANDAG 7 uur familie de Wildt en Leek; 8 uur Joannes Lambertus Langendijk; 9 uur overleden ouders; kwart over acht de H. Familie voor de afd. vrouwen en meisjes. DINSDAG 7 uur Cornells Jozef Böhm; 8 uur overleden familie Portegies en Eijking; 9 uur Willem de Wildt en Cornelia van Velzen; 6 en 7 uur de Maria-congregatie voor de meisjes. Onder de H. Mis van 7 uur alg. H. Communie voor de leden van Graalwacht. WOENSDAG 7 uur tot intentie van de Sint Vincentiusvereeniging; 8 uur tot zekere inten tie; 9 u. Jacobus v. Waterschoot v. d. Gracht. Half acht de Maria-congregatie voor de jon gens; half negen H. Familie voor de jongeman nen. DONDERDAG 7 uur overleden familie Haa- nen en Groenwoudt; 8 uur Wouter Otte van Veen; 9 uur Antonius van Zanten en Joanna Mul. Des avonds 7 uur ter eere van het H. Sacrament met rozenhoedje voor de geestelijk heid van ons Diocees. VRIJDAG 7 uur ter eere van Maria; 8 uur uit dankbaarheid; 9 uur uit dankbaarheid bij gelegenheid van een 12%-jarig huwelijk. ZATERDAG 7 uur Helena van der Kolk- Braun; 8 uur Willem de Boer en Geertruida van der Pol; 9 uur gezongen jaargetij Albertus van der Pol. Gelegenheid tot biechten iederen morgen en Zaterdag van half vijf tot half ne gen. Des avonds 7 uur Lof ter eere van de Lieve Vrouwe ter Nood en gebeden voor de gevraagde intenties. SINT JOZEF-RUSTOORD ZONDAG 2e na Paschen 6.30 H. Mis voor Agatha van der Sluis-Corsten; 8 uur Hoogmis voor Hubertus Leclerq. Onder de H.H. Missen de schaalcollecte voor de nooden van de paro chiekerk. Des middags 5 uur Lof met rozen hoedje. MAANDAG 6.30 Wim van Dam; 8 uur Henri- cus Joannes Weitjens. DINSDAG 6.30 voor onze dierbare overlede nen t. i. aan allen, die offerden in de Bus; 7 uur voor overleden echtgenoot en familie. WOENSDAG 6.30 overleden ouders; 8 uur Ja cobus Joannes Wettig en Elisabeth Maria Scholten. DONDERDAG 6.30 Agatha van der Sluis- Corsten; 8 u. Hubertus Franciscus Holthuijzen; 5 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met rozenhoedje. VRIJDAG 6.30 Joannes Schelvis; 8 uur over leden familie Wedemeijer-Matthijssen. ZATERDAG 6.30 Maria Jacoba de Koning; 8 uur Adrianus Assuerus van den Heuvel. ZONDAG 6.30 uur onze dierbare overledene (Bus); 8 uur Rector Henricus Peeperkorn en overl. familie. VRIJDAG 4 uur gelegenheid om te biechten. Telefoon 4807 Giro 58001 ZONDAG, 2e Zondag van de maand en 2e Zondag na Paschen. De stille H.H. Missen om 6, 7 en half 9, kwart vóór 10 Kindermis (uit sluitend voor kinderen toegankelijk); om tien minuten over half 11 begint de „Asperges"; kwart vóór 11 de Hoogmis. Na ds Hoogmis „Te Deum" tot sluiting van den Paaschtijd. Daarna verhuring van de open gevallen plaatsen in de kerk. Niet om 12.15 maar om 1 uur catechis mus voor de jongens; om 5 uur Maria-Congre- gatie (meisjes) afd. I en om 6 uur voor de jongens; 's avonds 7 uur Lof en preek. In de week de H.H. Missen om 6.45, 7.30, 8 en 9 uur. MAANDAG geen H. Mis om half 8. 's Avonds om 8 uur H. Familie, afd. mannen. DINSDAG-avond om kwart over 8 Maria- Congregatie, afd. jongemannen. WOENSDAG, Beschermfeest van den H. Jo zef. Kwart vóór 8 gez. H. Mis voor de school- vereeniging St. Jozef. Om 2 uur beginnen weer de lessen voor de leerlingen van de neu trale U.L.O. en Lyceum. 3 uur catechismus voor de meisjes, 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef met Rozenhoedje. Dan biechtgelegenheid voor de familieleden van de eerste Communicantjes. Geen Maria-Congre- gatie voor de gehuwde dames. DONDERDAG, feest van de H. Liduina. On der de H. Mis van 8 uur eerste H. Communie van de kinderen. Geen H. Mis om 9 uur, maar om 10 uur gez. Huwelijksmis met Veni Crea tor voor Nicolaas Aunners en Aleida den Drij ver. Om 4 uur Lof te zingen door de kinderen, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van onzen Kerk- patroon St. Bonifacius, voor de bekeering van ons vaderland. VRIJDAG-middag om half 12 en 4 uur biechtgelegenheid voor de kinderen van de Meisjesschool (hoogere klassen). ZATERDAG-morgen onder de H. Mis van 8 uur alg. H. Communie voor de kinderen;- 's namiddags van 4—8.30 uur gelegenheid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voor de bekeering van de zondaars. As. ZONDAG alg. H. Communie voor de leden van de H. Familie, afd. mannen, na de H. Mis van 7 uur. Viering van het Be schermfeest van den H. Jozef. raadzaam voor, af te wachten hoe het verdere verloop der genoemde index-cijfers zal zijn. Zij meent dan ook aan den raad te moeten ad- viseeren, geen gevolg te geven aan de aanma ning. Een lid van 't college is evenwel van oor deel, dat aan de aanmaning door den raad, zij het noode, behoort te worden gevolg gegeven. Verder verzet zou trouwens, na hetgeen reeds is voorafgegaan, onder de tegenwoordige om standigheden, voor het betrokken personeel geen resultaat kunnen hebben. Erkend moet ook worden, dat er voor de Regeering geen termen bortaan, voor Beverwijk een andere gedrags lijn te volgen dan ten aanzien van alle andere gemeenten is geschied. De minderheid stelt daarom voor, de betrokken verordening te wij zigen in overeenstemming met de door de Kroon ter zake gegeven aanwijzingen, en te bepalen, dat de aldus gewijzigde regeling in werking zal treden op 17 Mei a.s. Ontvreemding bloemen De heer G. van P. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan van de ontvreemding van p!us minus 3000 te vel de staande narcissen. Deze bloemen vertegen woordigen een waarde van ongeveer f 30. De politie stelt een onderzoek in. St. Jozefgezellen Wij willen gaarne vol doen aan het verzoek van het bestuur der St. Jozefgezellenvereeniging om het publiek mede te deelen, dat deze vereeniging Zondag en Maandagavond haar uitvoering geeft in het gebouw aan de Bondstraat. Niemand verzuime deze avonden. Pluimveevereeniging De Pluimvee- en Konijnensportvereeniging hield onder leiding van den voorzitter, den heer N. J. Dol, een le denvergadering. De Beschermheer, de heer J. C. de Haan, ge meente-secretaris, wees er bij den aanvang der vergadering op, dat het zeer te betreuren zou zijn, wanneer het voortbestaan der vereeniging zou worden bedreigd. Spr. was er van overtuigd, dat dit ook door de leden zou worden betreurd. Daarom zou hij gaarne zien, dat dezen avond de besprekingen openhartig zullen zijn. Vervolgens werd de bestuursverkiezing ge houden. Aftredend waren de heeren N. J. Dol, A. N. Ruigrok, K. J. Smits en A. Veldhoven (allen hekiesbaar). Er werd voor iederen aftre dende afzonderlijk gestemd. De heer Dol werd niet in zijn functie als voorzitter herkozen, doch in zijn plaats werd gekozen de vroegere voor zitter, de heer W. F. Daudeij. Deze nam de be noeming aan en hoopte op volle medewerking van de medebestuursleden. De heeren A. N. Ruigrok en K. J. Smits werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van den aftredenden Commissaris A. Veldhoven, werd de pas afge treden Voorzitter, de heer N. J. Dol gekozen. Met applaus der vergadering nam de heer Daudeij den voorzittershamer van den heer Dol over. Besproken werd nu het hóuden van een ten toonstelling. Het bestuur stelde voor een club tentoonstelling te houden op Zaterdag 19 en Zondag 20 Nov. Deze tentoonstelling moet vroeg gehouden worden in verband met de grootere tentoonstellingen in den omtrek. Reeds werden voor deze tentoonstelling staande de vergade ring mooie prijzen toegezegd. Een verloting wordt georganiseerd voor de versteviging dei- kas. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand Geboren: Ralph Hans, z. van M. Leefsma en M. B. Coltof, Kostverlo- renstraat 55 Maria Cornelia, d. van P. Paap en M. Hoogendijk, Hobbemastraat 8. Ondertrouwd: A. Wijt en M. J. Koper, Bou levard Barnaart 1. Overleden: A. C. H. Stolte, oud 67 jaar A. Cluwen, oud 55 jaar. BERLIJN, 9 April (Havas) Op het oogen blik verblijft Hitier te Godesberg in het Rijn land. Het gerucht gaat, dat hij van zijn aan wezigheid aldaar gebruik zou maken, om een buitenlandsche politieke persoonlijkheid te ontvangen, waaromtrent men echter geen verdere aanwijzingen kan verkrijgen. GEN. CRONJÉSTRAAT 129 TEL. 11385 De belangstelling voor de Bakenessergracht is in de laatste weken buitengewoon te noemen. Wie er voorheen nooit kwam, gaat nu beslist een kijkje nemien. 't Is ook wel bezienswaardig, maar pas op, „een ongeluk ligt op een klein plaatsje", je ligt te spartelen in de gracht, zonder dat je er erg in hebt. Maar nu ter zake: Voor dat het voorstel in den raad zal worden behandeld, geeft onderg. aan het college en aan alle tegenstanders den raad een excursie te maken naar Leiden, waar voor een paar jaren geleden de demping heeft plaats gehad van het vermaarde Levendaal, wat ook in die dagen heel wat pannen in beroering heeft gebracht. De Bakenessergracht te Haarlem en het Le vendaal te Leiden zou men gerust „broer en zus" kunnen noemen. Onderg. is er van over tuigd, als men dit in Leiden eens rustig in oogenschouw ging nemen, men dan dankbaar zal zijn deze excursie te hebben gemaakt. De vroede vaderen van Leiden zijn amicaal genoeg, om allen van voorlichting te dienen. De bewo ners van het Levendaal te Leiden hebben na de demping hun dankbare gevoelens geuit, door een geheele week feest te vieren, wel een bewijs, dat men er mee ingenomen was. Moge deze regelen er toe bijdragen, dat te genstanders nu spontaan voorstanders van de demping van de Bakenessergracht zullen wor den. Zij zullen er later de dankbare resultaten van zien. EEN BEWONER VAN DE BAKENESSERGRACHT U dacht Immers, dat a nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maér langs den weg moet u dat niet „den ken", u moet 't zeker weten! AMSTERDAM, 10 April. Aardappelprijzen. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 155000 kg. ALKMAAR, 10 April. Boter- en eierenmarkt. Boter, groothandel 0.700.72,5, idem kleinhan del 0.72,50.77,5, eieren, groothandel 2.703, eendeieren 2.25. Handel matig. ALKMAAR, 10 April. Veemarkt. Aangevoerd: 8 melkkoeien f 140—170; 22 nuchtere kalveren slacht per stuk f 410. ALKMAAR, 9 April. N.V. Alkm. Exportveiling. Aardappelen 1.702, Andijvie 10.0017, Bloemen daler kool 3.006 per 100 kg. Bloemkool 7.50 14 per 100 stuks. Boerenkool 1.50, Gele kool 2.60 3.80 per 100 kg. Kropsla 2.606.20, Komkom mers 14.00 per 100 stuks. Prei 1.503, Peterselie 1.203.80 per 100 kg. Rabarber 8.0012. Raap stelen 1.201.50, Radijs 1.804.60 per 100 bos. Roode kool 1.803.60 per 100 kg. Selderie 0.60 1.20 per 100 bos. Spinazie 16 cent per bak. 0.59 1.02 per kist. Spruiten 7.009 per 100 pond. Uien 0.601.40, Breekpeen 0.70-1.40, Waschpeen 4.005 per 100 kg. Witlof: I 4.006, II 2.003 per 100 pond. AMSTERDAM, 10 April. Visch. Aangevoerd dool 13 motorbotters benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruijter- kade, Amsterdam. Besomming der botters 16.00 133. Handschol 7.50—10, kleine Schol 4.10—5.50, Schar 0.903.10, Bot 4.005, Pufschol 2.403.10 per kist. Groote Tongen 8085 cent, middel Tongen 0.801, kleine Tongen 6080 cent per kg. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: versche bokking 6575 cent, Harder bokking 80 -90 cent per 100 st. Garnalen 1.502.25 per 15 kg. Panharing 11.25 per tal. ALKMAAR. 9 April. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 308 H.L., als: 55 voertarwe 7.209.50; 30 gerst en chev. gerst 9.0010. 81 haver 8.50—9, 44 boonen: paardenboonen 8.00, bruine boonen 10.0012, citroenboonen 18.0020, duivenboonen 9,0010, witte boonen 21.00. tuinboonen 20.00. 13 karwijzaad 2424.50, 12 blauwmaanzaad 25.50. 73 erwten: groene kleine 3.00—9, grauwe 12.00 26, vale 12.0019. Handel goed. BEVERWIJK, 9 April. Bol bloemen aan 't Cen trum. Pr. Elizabeth 2040, Mad. Krelase 1937, Couronne d' Or 1834, Pr. v. Oostenrijk 2029, Peach Blossom 1726, Theeroos 1834, Mr. v. d. Hoef 18—36, Copland 1231, Bartigon 1632, Prof. Rauwenhoff 1632, King of the Yellow 19 30, Fred. Moore 1625, La Reine 1425. Ibis 1827, Prins de Linge 2234, Grand-due 2446, Albino 2857, Narcissen 4-17, Druifjes 48, Hyacinten 1228 cent, alles per bos. BROEK OP LANGENDIJK, 10 April. 3200 kg. Wortelen 1.00. 52000 kg. Roode kool 1.40—1.90, 117000 kg. Gele kool 3.304.60, 40.000 kg. Deen- sche Witte kool 11.90. 24000 kg. Uien: Gele Uien 0.601, grove 0.601.10, Gele Drielingen 60 cent. 3700 kg. Bieten 0.60—1. 1500 kg. Groene kool 2.70—3.70. TER AAR, 9 April. Centrale Veiling. Spinazie 2246 cent, Andijvie 2651 cent, Sla 0.903.30, Vellen 1424 cent, Postelein 22 cent per kg. Witlof 6.00_12.40, Radijs 1.702, Prei 3.60, Bloemkool 3—18 cent, Peterselie 4.60, Selderie NOORD-SCHARWOUDE, 11 April. 3000 kg. aard appelen: Eigenh. 2.10, Bi. Eigenh. 1.70—2.10. Zil veruien: Drielingen 60 cent. 9000 kg. Uien: Uien 6090 cent, grove Uien 0.70—1.50. 3700 kg. Peen 0.801, idem kleine 50 cent, 8400 kg. Kroten 60 70 cent, 119000 kg. Roode kool 1.402.30, 96600 kg. D. Witte kool 1—1.9, 88200 kg. Gele kooi 2.40 4.20, 4900 kg. taaie Gele kool 2.303.30. DEN HELDER. 9 April. Gemeentelijke Vischaf- siag. Aangebracht door Korders: Tongen 7890 cent. Slips 65 cent per kg. Schol I 45.20, II 1.40 2.30, Schar 0.701 per kist. Haring 0.601 per tal. Door garnalenvisschers 1.35 per kg. Gekookte garnalen 15 cent per kg. WARMENHUIZEN, 10 April. Groenteveiling. Aangevoerd: uien gele f 0.60—1.00, grove f 0.60 —0.90; roode kool f 1.40—1.90; gele kool f 2.40 —4.00; Deensche witte kool f 1—1.80; bieten f 0.500.70. 78 aanvoerders, handel slecht. Vanaf heden zijn de veilingen der vereeniging Woerden en Omstreken als volgt: Maandags-, Woensdags- en Vrijdagsmiddags om 2 uur groen- tenveiling en Woensdagsavonds eierenveiling. PURMEREND. 9 April. .Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Blauwe 2782 cent, Borgers 51 cent per 25 kg. Witlof 2o 89 cent per 8 kg. Roode kooi 4.00, Savoye kool 3.504 per 100 kg. Boerenkool 1524 cent per 10 kg. Spinazie 4888 cent per 6 kg. Sla 2.30— 4.90 per 100 krop. Andijvie 2860 cent per kist. Radijs 2.404.90, Raapstelen 1.503.10, Rabarber 10.0015 per 100 bos. Wortelen 20—68 cent per zak. Uien 1728 cent per 25 kg. Prei 2.404.1° per 100 kg. Appels: 32.00 per 100'kg. Peren: Win ter jan 19.0027 per 100 kg. SCHAGEN, 8 April. Eierveiling. Aangevoerd 80.000 kipeieren: 56-58 kg. 2.702.80, 58-60 kg. 2.752.90, 60-62 kg. 2.802.95, 62-60 kg. 2.90— 3.10 per 100. 5000 eendeieren 2.753 per 100. 1.202, Raapstelen 1.201.40. WESTLAND, 9 April. Middenprijs v. d. WestL veilingen. Aardbeien 2.25, clubb. boonen 1.40, snijboonen 1.20, postelein 1827, spinazie 1014, witlof 710, aardappelen 2744, champignons 0.791.16 per kg. Sla 2.504.40, eieren 3.203.50, Kelen 0.60—1, Radijs 2.904.50, Selderie 0.701. Peterselie 3.10 per 100. Andijvie 4052 cent per 4 kg. Prei 2.703.80 per 100 kg. WOERDEN. 9 April. Veilingsver. Woerden en Omstreken. Groentenveiling. Spinazie 310 Sla 3.5—6.5, Radijs 15—21, Andijvie 11—15. Spruiten 9.5, Rabarber 11. Violen 14, Dunsel 5—8, Selderie 68.5. Madeliefjes 57, Vergeet-mij-niet 8.5, As- teps 12, Savoye kool 5.5, Roode kool 6.5, Knolra pen 1 ct. BLOKKER, 9 April. „Op Hoc.p van Zegen" Andijvie 12.00 per 100 kg. Postelein 22.00, Prei 3.90 4.50, Spinazie 9.0013, Witlof 10.4012.90. 40, nieuwe krielaardappelen 27.0033, rapen oude aardappelen 2.50, nieuwe aardappelen 22.00 per zak 23.0037, raapstelen 3050 cent, Bis marck 11.0017. Bramley Seedling 11.0018, Pr. van Engeland 21.0029. 's-HERTOGENBOSCH, 9 April. N.V. Botermijn. Aanvoer 25875 kg. Hoogste prijs 1.54, laagste prijS 1.50, middelprijs 1.52 per kg. HEM (Zuider-Kogge), 7 April. Groene kool 2.80, Roode kool 1.60. Spruitkool 6.10, Witlof 5.40 10.30, Prei 2.803.80, Uien 70 cent. Bieten 60 90 cent, Waschpeen 3.40, alles per 100 kg. Sr.ijsla 10 cent, Spinazie 1113 cent per kg. IJMUTDEN, 10 April. Rijksvischafslag. Tarbot 7490 cent per kg. Griet 9.0030 per 50 kg- Tong 0.621 per kg. Zetschol 10.00, kleine Schol 311.50, Schar 1.054.40, Pieterman en Poon 2.10, groote Schelvisch 13.00, middel Schelvisch 12.0015, kl. midd. Schelvisch 8.5012, klein® Schelvisch 3.107.50 per 50 kg. Kabeljauw 17.50 68 per 125 kg. Gullen 5.409 per 50 kg. Leng 3365 cent per stuk. Heilbot 7482 cent per kg- Wijting 1.703.50 per stuk. Koolvisch 613 cent per stuk. Makreel 2.00 per 50 kg. van de Zaterdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Aneta 600 manden 2440.K.W.: 39 100.--'' 124 560.—, 19 750.—, 31 670—, 43 610.—, 12' 800.64 240.—. 69 720.86 140.59 290.7" 350 IJMUIDEN, Zondag 11 April. Vloed: 2.57 uut v.m. en 3.14 uur n.m. IJMUIDEN, Maandag 12 April. Vloed: 3.30 Uhr yjn. en 3.53 uur n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 14