MARQUETTE I Haarlem, 13 April MARIA-STICHTING GEHEEL GEBIT Het gouden feest van den arbeid PLEIN-TAX TELEFOON 16158 R.K. VOLKSBOND Tandheelkundig Instituut DINSDAG 13 APRIL 1937 IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Onze moderne kruistocht Kunsttanden en Gebitten ZIEKENFONDSTARIEF Kort en volledig AGENDA CONVERSIELEENING f 250.000 a 3 pet. 960.000 a 3% pet. TOONEEL PER NAAR DE BLOEMENTENTOONSTELLING MARQUETTE (TOT 22 MEI) HET BEGEERLIJKE GOED Berouw komt na de zonde f 10 opgeraapt HAARLEM A. C. RE BREI A NED. R.K. VOLKSBOND Programma van de Haarl. Radio centrale op Woensdag 14 April RIJKSSTRAATWEG 16 DE TENTOONSTELLING „OPBLOEI" Lijst der deelnemende zaken VOOR DEN KANTONRECHTER Communistisch raadslid veroordeeld i Voor de blinden. Lastig probleem Gentrale Tandheelkundige Kliniek Het adres voor Broeken VAKKLEEDINGMAGAZIJN HENSEN Paarlaarsteeg 1 - Telefoon 12842 CONCERT Door Joh. Steenman's Orkest WIJ PLAATSEN DEZE ADVERTENTIE DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN Groote belangstelling voor Pygmalion Bioscopen 14 Aprii Bioscopen Propaganda-avond commissie „Volkszwemfeest" BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HEEMSTEDE RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STAD Joan de Deo viert feest. De lucht en de politieke atmosfeer zijn vervuld met de leu ze der socialisten die het woord: „Plan van den arbeid" gemeengoed hebben gemaakt. In Joan de Deo is vijftig jaar lang een plan Van den arbeid uitgewerkt minutieus, tot ih de fijnste détails afgewerkt, met groote toe wijding, zonder ophouden, in stilte, zonder ruchtbaarheid. Het is een kunstwerk geworden van groote opoffering. De broeders zijn ge komen en gegaan, naamloozen in zekeren zin. 2ij hebben zich den naam toegeëigend van een heilige en zij trachten zijn leven van opoffe ring, naastenliefde uit te beelden. De zieken profiteerden van dit edelmoedig Pogen dat tot schoonheid werd. Na 50 jaar zijn de lijnen van dit grondsche ma der liefde, scherp aangezet, duidelijk te zien. Het is geen vijfjarenplan het is geen Wedloop van ambities. Hier wordt niets gefor ceerd uit den grond gestampt; maar het heeft Been grenzen; het gaat altijd door en het is hooit af. Het groeit naar de eeuwigheid toe. Daar zal het pas te bewonderen zijn in zijn geheel. De liefde heeft het schema ontworpen. De liefde voltooit het. De liefde werkt eraan bü hag en bij nacht. Wij die voorbij gaan, staan soms stil; ge slagen van bewondering voor zooveel opoffe ring: moeilijke ziekten, dikwijls moeilijke pa tiënten, maar altijd, eiken dag hetzelfde, klaar °P den tik van de klok. Aan dit goud is geen opvolging van diamant, evenmin als er zilver of koper aan vooraf ging. De liefde is altijd goud. De successie is het licht van de eeuwigheid. H. de GR. B. en W. deelen mede, dat zij een aanbieding nebben ontvangen voor een aan deze gemeente te verstrekken geldleening groot f 250.000. aan te gaan op onderhandsche schuldbekente nis a pari, tegen een rente van 3 pet. per jaar eh met een looptijd van 5 jaar. B. en W. achten de voorwaarden van dien aard, dat zij voorstellen deze aanbieding te ahvaarden en met de opbrengsten van het restant ad f 250.000.der 5 pet. geldleening, oorspronkelijk groot f 500.000.—, aangegaan op 24 Augustus 1932, af te lossen. B. en W. deelen mede, dat zij een aanbieding hebben ontvangen voor een te verstrekken geld lening, groot f 960.000, aan te gaan op onder handsche schuldbekentenis a pari, tegen een rente van 3% pet. per jaar en met een loop- "Jö van 20 jaar. B. en W. achten de voorwaarden van dien aard, dat zij voQrstellen bedoelde aanbieding te aanvaarden en met de opbrengst van deze Geldleening het restant ad f 960.000 der 4 pet. ^Idleening oorspronkelijk groot f 1.000.000, aan- op 11 Maart 1936, af te lossen. De zonderlinge dokter Clitterhouse. Spel in 3 bedrijven, door Barré Lyndon. Amsterdamsche Tooneelvereenigihg. Stadsschouwburg. Inderdaad is dr. Clitterhouse een zonderling' man. Hij heeft een goede, drukke praktijk, maar llh medische arbeid bevredigt hem niet of misschien is het juist de overspanning vanwege 'Jh werkkring, die hem op een zijweg dringt h°dat hij een eigenaardig experiment op touw Hij interesseert zich sterk voor de bij zon- h®re psyche van den misdadiger, die eerst lang- bierhand en ten gevolge van zijn gevaarlijk werk gevormd wordt. Om den misdadiger te hruien verbeteren en de misdadigheid afdoen- ®h tegen te gaan, moet dit psychologisch of hhthologisch geval eerst degelijk bestudeerd en erklaard worden. Voor zijn studie heeft dr. Clitterhouse een ®vend voorwerp noodig en hij neemt.... zich- Hij gaat geheel buiten zijn medische hfaktijk om het pad der misdaad op. Hij j?esgt een serie inbraken, maakt kennis met een mb „zware jongens", stelt zich aan hun hoofd J* voert met hen een daverende „kraak" uit, Waar de politie en de pers vol van is. Dimiddels observeert deze geheimzinnige mis- «adiger zichzelf voortdurend en houdt nauw- eurig aanteekening van zijn „ziektebeeld". Ata v ar nu komt het groote gevaar. De opkooper ah de boevenclub pleegt chantage en maakt (jteh zelfs meester van de notities, waaruit een ahgrijk wetenschappelijk werk moet groeien. bel; Clitterhouse steeds de geneesheer, vol echte menschelijkheid. De Amsterdamsche Tooneelvereeniging geeft van dit spel een waarlijk voortreffelijke, in alle opzichten fraai verzorgde uitvoering. De harde, maar ook succesvolle werker van den avond is Paul Huf, die met een buitengewone kracht van uitbeelding de hoofdrol speelt, die de regie goed in handen heeft en wiens echtgenoote de ver taling gaf. De rol van den schijnbaar dubbel- zinnigen Clitterhouse eischt veel, eischt een voortdurend in spanning houden van den toe schouwer,. die zich meer moet interesseeren voor dien zonderlingen arts dan voor het ver loop der handeling dit bereikte Paul Huf vol komen. Zijn opgewonden actie in het laatste tafereel werd door eeu prachtige beheersching tot een sterk staal van tooneelspelerskunst. Maar ook verder was iedere rol uitstekend. Nell Knoop, de trouwe zuster, Oscar Toumiaire, de gemoedelijke politie-inspecteur, Louis va» Gasteren, de koelbloedige boef-opkooper, Frits van Dijk de grappige, Dick van Veen de gewiek ste, en J. Stemheim de sentimenteele inbreker; zij allen gaven kranig verzorgde typen. De vriendin van de bende, Stine Versluys, was het meest geraffineerd in haar kleeding; haar spel was niet kwaad, maar stond bij dat van de an deren toch achter. Als altijd bij dit gezelschap, stond de mise- en-scène weer op peil. Knap werk tot in alle bijzonderheden. Maar vóór alles toch: een be langrijke rol van Paul Huf, die terecht door het niet talrijke publiek luid werd toegejuicht. Voor volwassenen, die den geest van zoo'n min of meer nuchter, maar zeer intelligent spel, weten te waardeeren, bevelen we deze uitvoe ring gaarne aan. H. B. v. d. S. tv 11 Clitterhouse is al op het punt aangekomen, aar <je zedelijke rem niet meer werkt. Het rein van den vergevorderden pseudo-misdadi- r?r Produceert snel en het resultaat is een po- jteg tot moord op zijn belager, om dezen on- chadelijk te maken. Die poging faalt en de dokter, die zich uit alle |bvaarlijke situaties wist te redden raakt in de tem. Toch komt hij er op het nippertje uit, zij zijn vernuft, zijn zelfbeheersching, zijn relaties en zijn toegewijde assistente, 't Is Wanhoopsdaad, maar zij beteekent zijn red- 'ng: dokter Clitterhouse simuleert een gees- ®'ijke overspanning die overigens dicht de erkelijkheid nadert en redt daardoor zijn •tersoon en zijn boek. Den boek, dat hevig de belangstelling prikkelt 11 dat nergens tot een griezelspel afzakt, om- in tegenstelling met de meeste crimineele gallen de toeschouwer hier volkomen op de j£°gte blijft van den loop der gebeurtenissen, merkwaardige, zielkundige schets, die haar ^Waarschijnlijkheden heeft, maar uitmunt uoor een scherpe teekening in zeer beschaafden e "n, terwijl de auteur er tevens in slaagt met ehvoudige middelen pakkend tooneel te ma- eiï- Een zekere cynische geest is niet vreemd an deze merkwaardige beschouwing van de lsdaad en haar milieu, doch in de dialogen dist zooveel verrassende spirit, dat het ontbre- j,ei1 van het gevoelselement bijna niet opvalt. Behaagzucht wordt een vrouwelijke ondeugd genoemd. De meeste Eva's willen zich immers graag tooien met alles wat haar mooi kan ma ken en menig echtgenoot heeft diep in den zak moeten tasten als hij een galant heer is doet hij het met een glimlach, anders met een zucht! als zijn vrouw de een of andere „snoezige" of „doddige" snuisterij ontdekte, die haar toch zoo goed zou staan. En daarbij: „Geld spielt ja keine Rolle!" De ijdeltuiterij kan den betrokken winkelier niet anders dan welkom zijn het vergroot zijn omzet! maar minder aangenaam wordt ze hem als de benoodigde dingen uit zijn winkel gestolen worden! Het gilde der winkeldieveggen is vaste klant in het verdachtenbankje en zoo stonden ook Maandag weer twee vrouwen terecht. Zij had den samen in warenhuizen allerlei zaken, meest snuisterijen, nagellak, poederdoosjes, handschoe nen, lippenstiften, halskettingen, armbanden, beeldjes enz. enz. gestolen. De zaak tegen de gene, die de diefstallen had gepleegd, werd naar den rechter-commissaris verwezen om een psy chiatrisch rapport te kunnen inwinnen. De me deplichtige was alleen maar heling van hand schoenen ten laste gelegd. De Officier van Justitie vond de diefstallen een groote schande, den brutaalsten vorm van diefstal. De verdachte was gehuwd met een man, die een goed inko men heeft, en zij behoefde dus in het geheel niet uit armoede te stelen. Bovendien waren het hier eigenlijk weelde-artikelen, waar ze best buiten kon. De vrouw is echter nog nooit ver oordeeld en had dus heel haar goede reputa tie en wie weet wat nog meer voor een paar kleinigheden in de waagschaal gesteld. Het re- classeeringsrapport was gunstig en adviseerde tot een voorwaardelijke veroordeeling, maar de Officier achtte het misdrijf daarvoor te ernstig en eischte dus 4 weken gevangenisstraf onvoor waardelijk. De politierechter Mr. v. Schaek Ma- thon, wilde het nog met de vrouw probeeren en hing 2 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk als een zwaard van Damocles gedurende 3 jaar boven haar hoofd. De Officier geloofde niet, dat de vrouw het stelen zou laten. Hopelijk wat pessimistisch bezien! Als het 3 jaar goed gaat scheelt het de vrouw in ieder geval 2 maanden gevangenisstraf. Inderdaad zooals de rechter opmerkte een dubbeltje op zijn kant! Behalve snuisterijen en middelen om de na tuurlijke schoonheid te bevorderen is ook geld attractief voor de vrouw (en voor den man!) Een gehuwde vrouw uit Haarlem had beide gecombineerd, zij het op een niet aanbevelens waardige wijze. Zij liet zich kappen in een kap perswinkel en terwijl ze onder de haarkap zat, zag ze een bankbiljet van 10 op den grond liggen. Het geld behoorde toen aan en was verloren door de chef-kapster. De vrouw liet stilletjes en opzettelijk iets op den grond val len in de nabijheid van het zoo aanlokkelijke bankbiljet en het wekte natuurlijk geen arg waan dat ze het gevallen voorwerp opraapte. En passant werd ongemerkt ook het bankbiljet erbij opgepakt. Men weet echter nooit hoe een stuiver rollen kan en zoo was het ook hier: de diefstal kwam uit en de vrouw moest in het verdachtenbankje verschijnen. En met haar ver schenen ook de waterlanders, het sterkste wapen van een vrouw, heeft een dichter eens gezegd. De Officier liet zich echter niet door de tranen ontwapenen. Hij sprak van een zeer onsympathiek geval en eischte een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd. Het vonnis was conform. De R. K. Re- classeeringsvereeniging zal probeeren de vrouw voor verdere ontsporingen te behoeden. Hoe staat het ook weer in den Bijbel: als Uw hand U ergert, kap hem dan afSommige men- schen mogen wel eens met hun lange vingers beginnen! Öen het leeft toch ook in dezen trek: te mid- van zjjn misdadigersavonturen blijft dokter Donderdag 15 April a.s. des avonds 8 uur zal in het gebouw St. Bavo als spreker optreden de Heer Voorzitter van Let R. K. Werklieden, verbond, met als onderwerp I De avond zal opgeluisterd worden met welwillende medewerking van het Muziek-ensemble van den Heer J. Nibbering. Gratis toegankelijk voor alle katho lieken, zoowel Dames als Heeren. In het Zondagochtendblad kwam in het arti keltje van de Credo-Pugnoclub van den R. K. Volksbond, Kring Haarlem-Noord, door misstel ling een zinstorende fout voor, juist in dat ge deelte waar wij een zoo gezaghebbende uitspraak van Z. H. Paus Pius XI aanhaalden. Men gelieve dit als volgt te lezen: Onze thans roemrijk regeerende Paus zeide er dit van: „Voor de geheele samenleving is de vraag: „voor of tegen God" beslissend. Zij geldt voor de politiek, voor de sociale en economische vragen, voor de zedenleer, voor de wetenschap, voor de kunst, voor den staat, ja voor geheel het leven." Inderdaad, etc. etc. Vrienden, waar wij door de sympathieke me dewerking van de Redactie der N. H. Courant in de gelegenheid zijn op deze wijze het woord tot U te richten, een medewerking die door de onzen zeer zeker buitengewoon op prijs zal wor den gesteld, richten wij ons nogmaals tot alle Katholieke Volksbonders om toch vooral Don derdag 15 April aanwezig te zijn. Maakt onder Uw medeleden propaganda. Zorgt er voor dat de groote zaal van het St. Bavogebouw tot in de uiterste hoeken gevuld is. Komt! Begrijpt de diepe geweldige beteekenis van den krachtigen roep van Paus en Bisschop pen tot hernieuwing van het leven door middel ook van de organisatie, in het bijzonder van de stand- en vakorganisatie, waarvan onze groote Dr. Ariëns z.g. getuigde, dat op dat terrein vooral de strijd tusschen Christendom en Anti-Chris tendom gestreden zal worden. Komt! Werkt en vecht mee! Het gaat om ons behoud! Het gaat om onze priesters, onze vrou wen en ons kroost! Het gaat om onzen gods dienst! Het gaat om „God"! „Voor God"! die de wereld bestuurt en ons eenmaal voor onzen arbeid op aarde zal beloonen of straffen. Komt! bidt, strijdt en werkt mede, opdat Christus in de maatschappij triompheert, Chris tus, die toch alleeen de oplossing der sociale kwestie geven kan. Credo-Pugnoclub R. K. Volksbond, Kring Haarlem-Noord, J. M. BONFRER, Voorzitter. A. ROOIJERS, Secretaris. Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.00 Keulen; 9.50 Deutschl. Sender; 10.20 Pauze; 11.05 London Reg.; 11.20 Keulen; 12.20 Vlaamsch Brussel; 12.35 London Reg.; 2.20 Parijs Radio; 4.20 London Reg.; 5.05 Pauze; 5.10 Fransch Brussel; 6.20 Keulen; 7.05 Diver sen; 7.35 Parijs Radio. Progr. 4: 8.00 Vlaamsch Brussel; 8.20 Pauze; 8.50 Parijs Radio; 9.35 Pauze; 10.35 Droitwich; 11.35 London Reg.; 12.2011.50 Droitwich. Progr. 5 8.007.00 Diversen; 7.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert (Jazzmuziek)Waltz Medley, 2 vleugels; If Harlem came to Mayfair, I HAARLEM-N. - TELEF. 16726 vanaf flS. met garantie, pijn- Vdlldi i JU. loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 9-12 en 1-4 uur. Zaterd. 9-12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7-9 u. Krakajax; Slow foxtrot medley, Fred Stein; Robins and roses, Casani Club; Beale street blues, Joe Venuti; tusschenspel van de Mills Brothers: I heard, Tiger Rag, How I'm doing, Some of these days; vervolg jazzmuziek: Tango Medley, Fred Stein; It don 't mean a thing, Washboard Rhythm Kings; After you've gone, Joe Venuti; Piano Medley No. 12, Charley Kunz; Sentimental Gentleman, Washboard Rhythm Kings; A Melody from the sky, Casani Club; Limelhouse blues, Krakajax; 8.0012.00 Diver- sen. (Wijzigingen voorbehouden.) Nog precies veer tien dagen en de opbouw van de ten toonstelling in het voormalig Veiling gebouw neemt een aanvang. En dan volgt Vrijdag 30 April des morgens om 10 uur de offi- cieele opening door Haarlems Burge meester. Vele Haarlem- sche zakenlieden, op verschillend ge bied, hopen in die dagen te profitee- ren van de drukte, en daar is 't ten slotte om begonnen. Hoewel het de gewoonte is, de lijst van standhouders zoo lang mogelijk geheim te houden, komen er zooveel aanvragen om die lijst bij het bestuur binnen, dat wij dan ook mee- nen goed te doen, reeds nu in gedachten een bezoek te brengen aan de tentoonstelling-in- wording én een meer uitvoerig overzicht te ge ven van wat er al zoo te beleven zal zijn. Wij zullen niet geheel compleet kunnen zijn; in de eerste plaats zijn een aantal stands wel gereserveerd, maar nog niet definitief gecontrac teerd. Die noemen wij dus nog niet. Dan zijn er enkelen, die verzochten, hun naam nog geheim te houden, om geen concurrenten wak ker te maken. Men zal dus straks nog tal van verrassingen beleven. Om het overzicht wat duidelijker te maken, zullen wij de deelnemers splitsen in vijf groe pen: A. Stands van individueele winkeliers: sigaren van de Fa. Jan van der Pigge, brandstoffen van de Spaarnestad en de Fa. Hoenderdos, heeren en kinderkleeding van de Firma Peek en Clop- penburg, stoffen van Favoriet, sanitair van de firma Leo Meyers, huishoudelijke artikelen van de Fa. Wed. L. de Jong en de Firma A. Lom- melaars, wijnen van de firma Hooy, kantoorar tikelen en vulpennen van de Fa. Anton Bosse, postzegels en kunst van de Fa. Overduin, recla me-artikelen van de Fa. 's Seelig en van der Duyn, radio-toestellen van de Fa. Marringa, sportartikelen van de Fa. van der Noord, schoe nen van de Fa. IJsselmuiden enz. B. Stands van groepen winkeliers in dezelfde branches: de Haarlemsche Inkoop Vereeniging (levensmiddelen), de afd. Haarlem van den Alg. Nederl. Drogisten Bond, de electro-technische in stallateurs, de schoenmakerspatroons enz. C. Bedrijven in werking, waarbij wordt opge merkt, dat waarschijnlijk ook in andere stands dan die van deze rubriek beweging en bedrij vigheid te zien zal zijn: een complete wassche- rij van een groep Haarlemsche waschindustrie- eelen; een groote, 7 Meter lange spin-machine van de Vereenigde Touwfabrieken vertegenwoor digd door de Firma Hoffmann; de bewerking van fijn leder wordt gedemonstreerd door Hel ta te Amsterdam; het machinale borduren door het Pfaff-naaimachinehuis, enz. D. stands van fabrikanten in en buiten Haar lem de Crêpe-rubber-producenten; de Eerste Stalen Steiger Onderneming met een poort aan den Kleinen Houtweg, afgelijnd met Neonbuizen, door de Neon-lichtbuizenfabriek Van Buuren, die ook in de zaal een stand heeft; de Zout ziederij „de Paauw" van de Firma Bouvy; de drijfriemenfabriek Drost en Zn., de pepermisitfa- briek M. en P. Smulders; de Biljartfabriek Wil lem II met gratis wedstrijd in het biljarten voor alle betalende bezoekers om een tafelbiljart; de Nederlandsche Elastiekfabriek, de Bata-auto- bandenfabriek (vertegenwoordigd door de fa. Swaalf), de cacao- en chocoladefabriek Droste, de Fa. Blikman en Sartorius met kantoormeu belen en machines, de fa. van den Bos met Cofo-drank enz. E. een aantal propaganda-stands: de heer Philips met een maquette van een villapark; Jac. Heemskerk voor auto-reizen; de Radio-Cen trale voor radio-distributie; de Kennemer Eta lage- en Reclameschool (demonstraties en ad viezen); de Stichting „Haarlem's Bloei"; de Haarlemsche Luchtvaartclub, de stichting „de Kennemer Jeugdherberg", het Sportfondsenbad, de Verzekering-Maatschappij „de Auto Onder linge", de N. Z. H. T. M. enz. F. Diverse stands: Mevrouw Schouten met Voor den Haarlemschen Kantonrechter heeft Maandag het communistisch raadslid W. uit Velsen terecht gestaan, omdat hij op een Vrij dag in de nabijheid van een stempellokaal aan den Willemsbeekweg te Velsen gedrukte stuk ken zou hebben verkocht. Verdachte bekende, maar beweerde dat het besluit van B. en W. om op bepaalde lagen het verspreiden of ver- koopen van gedrukte stukken in een aantal straten te verbieden, niet geldig was, omdat de Commissie voor strafverordeningen uit den Raad niet gehooord zou zijn. De Kantonrechter vond echter dat hij met dergelijke zaken niets te maken had. „Dat moet u maar in den Raad behandelen", aldus de rechter, „U moet als raadslid een van de eersten zijn, die een over heidsbesluit eerbiedigt". Verdachte deelde nog mede, dat hij over deze zaak vragen aan B. en W. gesteld heeft, welke in de eerstvolgende raadsvergadering aan de orde zullen komen, doch de rechter meende dat dit aan de overtreding niets afdeed. £5 boete subs. 3 dagen hechtenis was de eisch. Het vonnis evenzoo. Daarna stonden nog eenige mannen terecht voor hetzelfde feit. Ook zij werden conform den eisch tot 5 boete subs. 3 dagen hechtenis veroordeeld, met vernietiging van de in beslag genomen drukwerken. Het is een jammerlijk feit, dat er misbruik gemaakt wordt van de edelmoedigheid van men- schen, die voor een of ander goed doel iets willen geven. Niet ieder, die geld komt inzame len voor werkverschaffing aan blinden bijvoor beeld is vertrouwenswaard. Meermalen zijn reeds menschen veroordeeld, die geld verzamelden voor hun noodlijdende medemenschen, en het geld in hun eigen zak staken. Ook Maandag stonden twee mannen terecht wegens geld inzamelen zonder vergunning van B. en W. De een was niet verschenen en werd, in verband met zijn uitgebreid strafblad, conform den eisch tot de maximumstraf van zes dagen hechtenis ver oordeeld. De volgende, een Amsterdamsche colporteer- der, thans voor een ander misdrijf gedetineerd had geld verzameld in opdracht voor een ande ren man, ook voor de blinden, en wel volgens het bekende bonnetjessysteem. Van de opbrengst zou hij zelf het vierde deel als provisie krijgen. Wat zijn opdrachtgever met de rest van het geld deed, wist hij niet. De ambtenaar van het O. M. vroeg ook hier de maximumstraf. De rechter hield echter met velerlei omstandig heden rekening en veroordeelde den colporteur tot lo boete subs. 5 dagen hechtenis. De col porteur was er echter geheel niet erkentelijk voor en deelde meteen mede, dat hij zou pro beeren bü het Amsterdamsche gerechtshof min der straf te krijgen. Of het hem lukken zal, is de vraag nog! Waar moeten bakfietsen rüden, op den weg of op het rijwielpad? Op het rijwielpad zeggen de voorschriften. Maar waar dan een fiets, met een licht goederenkarretje er achter aan? Een melkhandelaar had op den drukken Rijksweg Amsterdam—Haarlem den veiligsten weg ge kozen en was op het rüwielpad gaan rüden. Dat was nu zoo erg niet het kostte hem slechts 1 boete, omdat èn rechter èn amb tenaar erkende, dat die fiets een tweeslachtig wezen is. Maar erger was wel, dat de man ge weigerd had het bevel van een marechaussee, om van het rijwielpad af te gaan, op te volgen. Dat werd gestraft met 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. De eisch was 12 subs. 6 dagen. Voorzichtigheid Voorzichtigheid is de moeder van de porce- leinkast! Zeker moet dit gelden als het om zulke brandgevaarlijke zaken gaat als benzine en pe troleum. Een weduwe uit Halfweg, echt nog een platte landsvrouwtje met haar ragfijne gesteven kapje en haar blozend uiterlijk ondanks haar hoogen ouderdom, had op 3 Januari niet minder dan 100 liter benzine en 550 liter petroleum in een houten schuur dichtbü een, eveneens van hout opgetrokken woning bewaard. Het was haar voorraad voor het venten langs de huizen. Het is natuurlijk zeer prijzenswaardig dat de weduwe zich door eigen kracht probeert door het leven te slaan, maar dan moet ze toch eerst een ver gunning voor den voorraad volgens de Hinder wet hebben. Het ontbreken van die vergunning kwam haar nu op ƒ5 boete te staan, tenzü ZU voorkeur geeft aan 3 dagen „zitten". KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 911 en 12. Dinsdagav. 6.308.30 verbandmiddelen, de heer Koopman met schil derijen, mevrouw Tschatsch met Reclafix-schrüf- apparaten, enz. In het Cabaret-restaurant-dancing speelt het Haarlemsche Orkest The Russian Rhythm Kid dies onder leiding van Jack Funny; er treden iederen middag en avond artisten op. Deze mu ziek, afgewisseld door gramofoonmuziek, wordt overgebracht naar de zaal en naar het attrac tieterrein, waar eveneens gelegenheid is om te dansen. Op dit terrein worden een aantal amu sements- en consumptiestands geplaatst voor verreweg het grootste deel van de Haarlem mers; hier kan men zich aangenaam verpoo- zen; het Kermis-cachet is bij de samenstelling hiervan geheel vermeden. Op Woensdag- en Zaterdagmiddag is er een Kindermatinée. Gelijk men ziet, zal de tentoonstelling „Op bloei" een zeer aantrekkelijk geheel worden. In elk opzicht is alles vermeden, wat ook maar den geringsten aanstoot zou kunnen geven. Een uitvoerige Officieele Gids voor Belweek en Opbloei is ter perse en zal spoedig op vele plaatsen voor geringen prüs verkrijgbaar zijn. Baller o-v er koop-actie Wij schreven het reeds: ook met de Ballero- Verkoop-aetie gaat het goed. Wij naderen de 500 deelnemende winkeliers. Züt gij daar al bij, zelfstandige winkelier? Grijpt nu de kans, om eens extra reclame te maken tegenover het publiek, aan. Wilt ge nog ingeschakeld worden in deze enor me Middenstands-campagne, geeft u dan nog omgaand op: adres Lange Begijnestraat Nr. 20. A.s. Maandag begint de uitgifte der bons aan het publiek. Deze week begint een grootsch opgezette reclame. In twee Ballero-huizen, Gasthuisvest Nr. 11, naast Leupen, en Kloosterstraat Nr. 4, tusschen Gen. Cronjéstraat en Schoterweg, zal het pu bliek zijn behendigheid kunnen beproeven, en rijwielen, meubelen, en dergelijke kunnen win nen. Wacht niet tot het publiek er u om vraagt. Voorwaarde is, dat gij lid zijt van een Mid denstands-, Vak-, of Straatvereeniging. Vrijdag 16 April vindt in de Gemeentelijke Concertzaal het jaarlüksche concert plaats van Steenman's Orkest, dirigent Felix de Nobel, ten bate van de afdeeling Haarlem der Centrale Vacantiekolonies. Het programma, dat werken van oude en mo derne meesters bevat, heeft een bijzondere aan trekkelijkheid door de medewerking van onze vermaarde stadgenoote, Annie Woud. Als de voorteekenen niet bedriegen zal de op komst van het Haarlemsche muzikale publiek en dat der omliggende gemeenten niet te wen- schen overlaten, doch een opwekking om dit traditioneele concert bij te wonen, is zoowel om het gebodene als om het goede doel zeker niet misplaatst. omdat wij menen, dat vele mensen onze zaak nog niet voldoende kennen. Wij verhuren, verkopen en repareren stofzuigers en wij doen ons werk serieus GED. OUDEGRACHT 52 - TELEFOON 12762 tussen Verwulft en Postkantoor Een agent, die op de Maandagmarkt sur veilleerde, zag, dat een juffrouw van een stal letje vier jurkjes wegnam en er vlug mee wegliep. De agent heeft de juffrouw naar het bureau gebracht, waar zij toegaf, dat zü de jurkjes wilde stelen. Bij huiszoeking werden in haar woning nog drie paar kinderschoenen gevonden, die waarschijnlijk eveneens van diefstal afkomstig zijn. Een 5-jarig meisje stak onvoorzichtig de Zonnebloemstraat over en werd aangereden door een vrachtauto. Met een gebroken been werd het kind naar het Diakonessenhuis gebracht. Den bestuurder van den vrachtwagen treft geen schuld. De Overijselsche-Geldersche-Drentsche Ver eeniging „De Oosthoek", houdt op 17 April een feestavond in de tuinzaal van het Concertge bouw. Er wordt tooneel gespeeld en gemusi ceerd. Men verzoekt ons er de aandacht op te ves tigen, dat morgenavond om 7 uur alle Kruis vaartleiders van de bans, die deelnemen aan het Meifeest, worden verwacht in de St. Baaf- burcht, aan de Westergracht. Woensdag spreekt de weleerw. zeergel. heer M. Haring over de actie Voor God, op een districtsbijeenkomst van de St. Jozefgezellen in het Gezellenhuis aan de Jansstraat. Z. H. E. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de afd. Haarlem van den R. K. Werkmeestersbond, ka pelaan P. J. de Wit uit de Amsterdamstraat. De installatie zal geschieden op de eerstvolgen de büeenkomst. De Commissie voor geestelijke belangen in den R. K. Volksbond te Haarlem sport alle leden aan deel te nemen aan de plechtige be devaart naar Heilo op Zondag 23 Mei. Alle in lichtingen zün te verkrügen Zomervaart 134, of Teslastraat 32 of aan het Gebouw Sint Bavo. Hoe groot de belangstelling is voor de film Pygmalion, welke in het Rembrandt-theater vertoond wordt, moge blijken uit het feit, dat er zelfs plaatsen telegrafisch besteld worden. Men jieemt een goedkoopen rang dan men aanvankelük van plan was en met het prijs verschil betaalt men de kosten van het tele gram. Gebouw St. Bavo R.K. Bond v. Groote Ge zinnen. Jaarfeest, 8.15 uur „St. Caecilia", 8 uur Rechtskundig Bureau", 8 uur Be stuur „Herwonnen Levenskracht", 8 uur Groepsvergadering Overheidspersoneel, 8 uur. Kunstzaal De Bois Tentoonstelling, 95 uur. Restaurant „De Leeuwerik" Ned. Reisver- eeniging voor Katholieken, half 9. Rembrandt-theater: „Pygmalion" (geprolon geerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: ,,De charge van de lichte brigade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Ban Francisco" (geprolon geerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: Palace-Filmac, 115 uur. Gebouw St. Bavo Jaarfeest R. K. Bond v. Groote gezinnen 8.15 uur; Bestuur Bakkers half 7; Bestuur Bouwvak bond 8 uur; Prova 8 uur; Kappers 9 uur. Stadsschouwburg Haarl. Tooneel „Nadia" kwart over 8. Kunstzaal De Bois tentoonstelling 95 uur. Kunstzaal Reeker Tentoonstelling „Het Hoilandsche Landschap", 107 uur. Café-restaurant Geb. Brinkmann Kon. Ver. „Oost en West", half 9. St. Jozefgezellengebouw Jansstraat Dis trictsavond St. Jozefgezellenvereeniging, kwart over 8. Raadzaal Prinsenhof Gemeenteraad half 2. Rembrandttheater .Pygmalion" (geprolon geerd), 2.30, 7 en 9.15. Frans Halstheater „De charge van de lich te brigade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater ,-San Francisco" (geprolon geerd) 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace-Filmac, 115 uur. 't Is April, U moet nog stoken, een mooie dag er tusschendoor maakt PERQUIN niet overbodig, laat hem nog wat brengen hoor. Bovengenoemde commissie houdt op Woens dag 14 April aa. om kwart over acht een grooten propaganda-avond voor haar donateurs en belangstellenden in gebouw ..De Protestan tenbond" aan de Jacobstraat, alhier. De heer H. Wesselo, secretaris van de propa- ganda-commissie der K. N. Z. B., zal dien avend de propaganda-film van dien bond vertconen en toeii-hten. Dit is een voor alie zwemmers, doch vooral voor niet-zwemmere zeer interessante en leer zame fiitn. Ondertrouwd: 13 April 1937. H. G. Adams ei A. Michel. Th. W. Hölsken en A. Neve. Geboren: W. M. Soellaartv. Walen. d. E. Kiipkerde Birk, d. N. E. ter Schuur Tcheuschner, d. M. A. J. Godükv. Item, z. M. v. Driest—Korthals, z. M. de MolMein- ders, z. J. 't Hartde Boer, d. J. C. M. Sintenie v. Schagen, z. Overleden: L. Visarius, 82 jaar, Javastraat. C. W. J. L. M. v. d. Kroft, 21 jaar, Schoter weg. Tooneeluitvoering. Zondagavond gaven de Jozef-Gezellen bü gelegenheid van hun pa troonsfeest een tooneeluitvoering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De avond werd geopend door den senior, waarna de Vice-praeses eenige woorden tot de aanwezigen richtte en hun nog eens aanspoorde de vereeniging finantieel te blüven steunen. Na deze korte openings-speech was het woord aan de tooneelclub „Adolph Kolpïng" voor de vertolking van den vroohjken drie-acter „Me tamorphose". Deze laatste uitvoering in dit seizoen is on getwijfeld de beste geweest- Muzikaal werd de avond opgeluisterd door een band onder leiding van den heer Lareman uit Heemstede. Badhuis. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 5 t.m. 10 April genomen 673 douchebaden en 24 kuipbaden. Aan 39 kin deren werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd doof 94 volwassenen gebruik gemaakt. Gevonden dieren en voorwerpen. Terug te bekomen bü: Lammerse, Zandlaan 3 te Benne- broek, belastingmerk in étui; Bloemenwinkel de Vries, Binnenweg, rijwielbel.merk; bureau van politie, kindertaschje; sleutel, handschoen en dop van benzinetank; Overzee, Raadhuis plein 20, alpinomuts; Mej. Slager, Lombokstr. 11, ceintuur; G. de Vos, Molenwerflaan 70, rü- wieltasch met inhoud. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. F. Jhr. Erens en B. G. E. Hartogh Heüs van Zoute- veen. Geboren: E. J. Struüf-Morek, d. H. Hoge- veen-Vermeeren, d. H. Duindam-Jansen, z. Overleden: G. S. Bijl 87 j., wed. J. A. Tak C. v. d. Veldt 73 j., geh. IJMUIDEN, 13 April. Rijksvischafslag. Tarbot 0.751 per kg. Griet 16.0034 per 50 kg. Tong 0.751 per kg. Middel Schol 19.00—26, Zetschol 25.0036, kleine Schol 2.6032. Bot 3.00, Schar 1.158. Tongschar 23.0037 per 50 kg. Rog 22.50 per 20 stuks. Vleet 1.854.40 per stuk. Pieterman en Poon 1.804.90, groote Schelvisch 1880 21.50. middel Schelvisch 16.5017.50, kleine Schelvisch 2.3010.50 per 50 kg. Kabeljauw 26.00 54 per 125 kg. Gullen 6.5019 per 50 kg. Leng 0.651.40 per stuk. Heilbot 6094 cent per kg. Wijting 1.80480 per 50 kg. Koolvisch 1285 et. per stuk. Makreel 1.757 per 50 kg. van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS R. O. 53 Dirkje 425 manden 2120.Neptunls 100 iXinden 1760.Protinus 165 manden 1790. Petten 475 manden 2380.—. Rijnstroom 70 man den 1030.Rotterdam 370 manden 2380 W \TERS T AXDEN IJMUIDEN, Woensdag 14 April. Vloed: 5.20 Vü. en 586 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5