hpolh We luisteren naar mm, 'Xdat U de echte FINANCIEN cMxxa uoiite tanden. MARKTEN Sport en spel Dagfilm WOENSDAG 14 APRIL 1937 Surséance Kon. Holl. Lloyd Geen bezwaren tegen homologatie van het accoord BOERDERIJBRAND TE WINKEL Vier koeien en drie kalveren in de vlammen omgekomen JONGEMAN AANGEREDEN Aanrijdende auto reed kort daarop in een sloot SCHIP OMHOOG GEVAREN EN WEER VLOT GEKOMEN KINDJE VERDRONKEN JEUGDIGE BOEFJES GEPAKT GER. MAJELLA STICHTING V ruchtboomenbloei Wanneer is de Betuwe op haar mooist? In andere deelen des lands DE STAKING TE GOUDA Twee der wasscherijen met werk nemers in onderhandeling TRAMPERSONEEL BUITEN DIENST GESTELD DOLLARLEENING KONINKLIJKE WIJZIGING GEMEENTEWET Vereenvoudiging der administratie ROMANTISCH HUWELIJK INTERNATIONALE BESPRE KING LUCHTPOSTVERVOER Roerdomp vliegt met gasten boven Nederland OPGAVE GODSDIENSTIGE GEZINDHEID Het standpunt van minister Deckers ONZE HANDELSDELEGATIE IN URUGUAY Hollandsche Boot VOETBAL Een oefenwedstrijd te Schijndel R.K.F.-elftal tegen een Bossche ploeg Kampioenscompetitie van den I.V.C.B. Zondag a.s. de eerste wedstrijden ARSENAL OP 6 JUNI NAAR ROTTERDAM Tegenpartij der Engelschen nog niet bekend HONKBAL ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN NED. HÓNKBALBOND Donderdag 15 April hartig hapje Universitaire examens Academische examens TABAKSVEILING TE AMSTERDAM 192 /p/1 £79 i Machinisten-examen Tijdens de heden gehouden zitting der Am- sterdamsche rechtbank in zake de homologatie van het accoord in de surséance van den Koninklijken Hollandschen Lloyd, heeft geen der crediteuren gebruik gemaakt van de gelegen heid om bezwaren tegen deze homologatie in te dienen. De rechtbank zal Woensdag 21 April uit spraak doen. Dinsdagavond is omstreeks half elf brand uitgebroken in de boerderij van den heer J. van Essen te Winkel (N.H.). De bewoners wisten zich te redden,door via de ramen het huis te verlaten. Vier koeien en drie kalveren kwa men in de vlammen om. Het overige vee, dat in een aangrenzende schuur was ondergebracht, kon worden gered. De boerderij is tot den grond toe afgebrand. Br? burgemeester, de gemeenteveldwacht en de rijksveldwacht waren op het terrein van den brand aanwezig. De boerderij was reeds afgebrand, toen de brandweer kwam. Zij kon slechts een aange bouwde schuur en een nabestaande schuur behouden en van de boerderij de nablus- schingswerkzaamheden verrichten. ■De belendende perceelen liepen geen gevaar. Verzekering dekt de schade. Dinsdagavond is op den weg, loopende van het station Giessendam naar den Dam te Gies- sendam, een ernstig ongeluk voorgevallen. De 19-jarige zoon van veldwachter Broekhuizen, van Giessendam, die op den weg fietste, werd door een auto, bestuurd door den heer P. uit Wassenaar gegrepen. De jongeman werd over een hek geslingerd en kwam in een tuin te recht. waar hij met een ernstige hersenschud ding bleef liggen. De bestuurder van den auto stapte even uit om naar zijn slachtoffer te kijken, waarna hij instapte en verder reed. Blijkbaar is de man toch onder den indruk geweest, want een eind verder is hfj met zijn wagen in een sloot langs den weg gereden, waarna hij zich te voet naar Gorcum begaf. Dinsdagavond heeft de politie te Hardinxveld hem een verhoor afgenomen. De toestand van den aangeredene, die naar de ouderlijke woning vervoerd is, was vanmor gen redelijk. Volgens rapport heeft in den afgeloopen nacht het van Antwerpen uitgaande Noorsehe stoomschip Snyg nabij Walsoorden omhoog ge zeten. Het schip was op weg naar Bordeaux. De Snyg is op eigen kracht vlot gekomen en heeft de reis voortgezet. Het passeerde Vlis- singen vanochtend om 3.45 uur. Door dit omhoog varen is de zwarte boei nr. 26 van de plaats verdreven en door een sleepboot vanochtend te Hansweert binnenge bracht. Een kindje van anderhalf jaar te Naarden is Dinsdagmiddag bij het spelen in een tobbe met water gevallen. Toen de moeder het ongeluk bemerkte, bleek het kindje reeds verdronken te zijn. Dinsdagavond heeft de politie te Oss de hand weten te leggen op een vijftal jongens van 14 tot 16 jaar, die er hun werk van maakten lood en zink van in aanbouw zijnde huizen te ont vreemden. Men verdenkt hen verder van nog meer kleine diefstallen. De jeugdige boosdoeners zijn in het politie bureau ingesloten. De inschrijving op 300.000 4 pCt. Obligatiën ten laste van de St. Gerardus Majelle-Stichting te Bussum, tot den koers van 100 pCt., zal zijn opengesteld van Vrijdag 16 April bij Theodoor Gilissen, Amsterdam, N.V. Commissiebank Hol- land-Indië, 's Gravenhage, en N.V. Rotterdamsch Effectenkantoor, Rotterdam. Houders van de per 13 Juli 1937 aflosbaar gestelde obligatiën der 4% pCt. eerste hypo thecaire leening 1914, alsmede die der per 1 Mei 1937 aflosbaar gestelde obligatiën der 5% pCt. leening 1925 en der 5 pCt. leening 1927, hebben tot en met Zaterdag 24 April recht van voorkeur om op deze leening in te schrijven. Het recht van voorkeur vervalt na laatstge noemden datum. Het na 24 April 1937 niet voor conversie aan gewende bedrag zal worden toegewezen op de vrije inschrijvingen. Het op de toewijzingsnota verschuldigde zegel recht komt ten laste van inschrijvers. De storting der op de vrije inschrijvingen toe gewezen obligatiën moet geschieden op Zater dag 1 Mei, ten kantore van inschrijving tegen ontvangst van de 4 pCt. obligatiën. De inschrijvers, die het recht van voorkeur hebben uitgeoefend, verplichten zich door hun aanmelding dezer obligatiën, voorzien van de nog niet verschenen coupons en talons, op 1 Mei 1937 in te leveren ten kantore waar de in schrijving is geschied. Hun zal voor de door hen ingeleverde obligatiën worden uitgereikt een gelijk nominaal bedrag aan 4 pCt. obliga tiën met coupons per 1 November 1937 en vol gende, alsmede voor loopende rente en rente- verschil. Bij eventueele latere storting van het toe gewezen bedrag der vrije inschrijving moet rente 4 pCt. 's jaars van 1 Mei 1937 af tot den stortingsdatum worden bijbetaald. De coupons vervallen 1 Mei en 1 November. Voor 1 Mei 1942 zal niet tot versterkte of alge- heele aflossing worden overgegaan. Prins Bernhard woont vergadering van den Raad van State bij Dinsdagmiddag heeft Z. K. H. Prins Bern ard deelgenomen aan de gewone wekelijksche Vergadering van den Raad van State. tl schildert met pleizier - met Ripolin Pr ach tige kleuren Goed dekkend! Fraaie glans! En het meeste pleizier hebt U van Ripolin achteraf. Want Ripolin. is weergaloos duurzaam. Nu het milde lenteweer dezer dagen zijn intrede heeft gedaan, wordt meermalen de vraag gesteld: wanneer zal de bloesem in de Betuwe op zijn mooist zijn? Voorgelicht door deskundigen kunnen wij meedeelen, dat als de voorteekenen niet be driegen, de kersen- en peren-bloesempracht over veertien dagen te bewonderen zal zijn. Vooral de appelboom, die wat later een prachtigen rosebloesem ten toon spreidt, is prachtig in knop en beduidend mooier dan vo rige Jaren, zoodat in het einde dezer en in het begin der volgende maand veel schoons in de Betuwe zal te zien zijn. De A. N. W. B. meldt verder, dat bij door gaand gunstig weer in Zuid-Limburg a.s. Vrij dag, Zaterdag en Zondag de kerseboomen in vollen bloei zullen staan. Het is te verwach ten, dat dan ook reeds voor een groot gedeelte de pruime- en pereboomen zullen bloeien. Uit de Bangert (Hoorn en omgeving) en Zuid-Beveland wordt gemeld, dat daar nog niets van vruchtboomenbloei te zien is en dat dit nog wel veertien dagen zal duren. De staking bij de Goudsche wasscherijen heeft eenige wijziging ondergaan. Van de zeven bedrijven, waar de staking was uitgebroken, hebben twee zich los gemaakt van de actie der werkgeversbonden en zijn zelfstandig met de werknemersorganisaties gaan onderhandelen. De wasscherijen De Blauwe Haan en Het Wapen van Amsterdam, waar resp. 17 en 20 meisjes het w'ark hadden neergelegd, voor wie een voldoende aantal vrijwillige hulpkrachten in de plaats was gekomen, hebben aan de werknemersorganisaties te kennen gegeven het verlangde arbeidscontract te willen aanvaarden op deze voorwaarden, dat voor het oude per soneel een loonregeling zal gelden van 4.— op 14-jarigen leeftijd met halfjaarlijksche ver hoogingen van 50 cent, 55 cent en 60 cent tot 17 jaar en daarna met jaarlijksche verhoogin gen van 66 cent, 91 cent, 113 cent, 114 cent en 91 cent tot en met 20 jaar met een maximum loon van 12.op 22-jarigen leeftijd, met dien verstande, dat wie hooger loon had, dit houdt. Deze loonregeling beteekent een vermindering van de bestaande loonen, doch een verhöoging van de door de werkgeversorganisaties voorge stelde regeling die een aanvangsloon stelde van 3.75 en een maximum van 12.op 23-ja- rigen leeftijd, waarbij de verhoogingen niet naar leeffijd, doch naar bekwaamheid en prestatie worden toegekend. Voor r.ieuw personeel is een aanvangsloon gesteld van 4.— met halfjaar lijksche verhoogingën van 50 cent tot 17 jaar en daarna jaarlijksche verhoogingen van 1. tot een maximum van 12.op 22 jaar. Over deze regeling wordt thans door de beide ge noemde bedrijven met de werknemersorganisa ties onderhandeld. De andere vijf bij de staking betrokken bedrijven handhaven hun ingenomen standpunt en wenschen geen collectief arbeids contract met een loonregeling naar leeftijd te aanvaarden. Na bespreking zijn de door de wasscherijen De Blauwe Haan en Het Wapen van Amster dam, voorgestelde regelingen in het collec tief contract door de werknemersorganisaties aanvaard. Hedenmiddag wordt in beide wasscherijen het werk door het geheele personeel hervat. Op de vragen van het Kamerlid Van Braam beek in verband met het periodiek buiten dienst stellen van personeel door de Stoomtramweg- maatschappij ..BreskensMaldeghem" te Bres- kéns heeft de Minister van Waterstaat geant woord De N.V. Stoomtramweg-maatschappij Bres kensMaldeghem heeft in de maanden Januari en Februari van dit jaar gedurende een tijdvak van vijf weken telkens zes leden van haar per soneel een week lang buiten dienst gesteld zon der betaling van loon op grond van naar zij hoopt tijdelijke vermindering van vervoer. Zij was van meening, dat deze handelwijze in het belang van haar personeel de voorkeur ver diende boven ontslag aan een aantal leden van haar personeel. Deze handelwijze is ten aanzien van personeel, waarvoor het R.D.V. van toepassing is, in strijd met dit reglement. De minister zal bevorderen, dat herhaling worde voorkomen, doch meent nu de maat schappij, met voorkennis van haar personeel, vermeende, in verband met haar moeilijke finan- cieele positie, op de aangegeven wijze nog het beste de belangen van het personeel te dienen, zich te moeten onthouden van aandrang tot restitutie, wegens de daarvan te duchten na- deelige gevolgen. Op de rol van civiele zaken van het Haag- sche kantongerecht kwam heden voor de zaak van den heer W. G. J. Janssen uit Den Haag, voor wien mr. L. van Gigh Jr. uit Amsterdam optreedt, tegen de Koninklijke. Gevraagd wordt betaling van een coupon per 1 October der vier pet. dollarleening ten laste der Koninklijke op goudbasis op dag van betaling. De kantonrechter verleende aan gedaagde vier weken voor het indienen eener conclusie van antwoord. Zouden wij waardige zonen en doch ters zijn van de martelaren, de verdrukten, de lijders en strijders, als wij te kort schoten in het laatste en toch waarlijk niet het zwaarste werk van onze emancipatie: instandhouding en uit bouw onzer eigen Universiteit? Blijkens de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake de wijziging van de Ge meentewet, de Provinciale wet en de Kieswet en intrekking van de Gemeente-borgtochten- wet verwacht de minister van Binnenlandsche Zaken geenszins, dat met deze projecten het laatste woord met betrekking tot vereenvou diging der gemeentelijke administratie (en ook de daarmede samenhangende provinciale en rijksadministratie) zal zijn gesproken. Voor zooveel van hem afhangt blijft de aandacht der regeering daarop gevestigd en blijven de organen, die daarvoor mede de bouwstoffen aanvoeren, ter zake diligent. Het ligt niet in de bedoeling, de aanwijzing van gemeenten voor het gecombineerd ontvan gerschap te doen plaats vinden zonder inacht neming van den bestaanden toestand. In het algemeen kan worden aangenomen, dat alleen bij het bestaan van vacatures van de bevoegd heid bij artikel 1 te scheppen zal worden ge bruik gemaakt. Oostersch vorst trouwt met Rus sische emigrante Z. H. Pakoe Alam Soerjodilogo, Sultan van Djokjakarta, zal in de maand Juni, naar Paris Soir bericht inhet huwelijk treden met mej. Nadie Vlassov, dochter van een Russischen ree der uit Odessa, die ten tijde van de revolutie van 1917 is uitgeweken naar Milaan. Het jonge paar heeft elkaar leeren kennen te St. Moritz, waar zü beiden de wintersport beoefenden. Eenige vertegenwoordigers van Scandinaaf- sche en Midden-Europeesche landen vertoeven hier ter stede om na te gaan, in hoeverre de verzending per luchtpost kan worden bevorderd. De K. L. M. zal met de buitenlandsche gasten een rondvlucht boven Nederland maken, waar toe Donderdagmorgen de Fokker F 22 Roer domp zal vertrekken, bestuurd door den gezag voerder Gyessendorffer en met den boordwerk tuigkundige Beukering en den radio-telegrafist Verhoef als bemanning aan boord. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Don ker betreffende het vragen van inlichtingen om trent de godsdienstige gezindheid van sollicitan ten voor de betrekking van controleur bij het Uitvoer-contröle-bureau voor groenten, fruit en aardappelen heeft de minister van Landbouw en Visscherij geantwoord, van meening te zijn, dat de eisch van opgave van godsdienstige ge zindheid in een sollicitatie als de onderhavige gevoeglijk achterwege kan blijven. De minister deelde dit mede aan het Uitvoer-contröle-bureau voor groenten, fruit en aardappelen, een parti culiere instelling van de vereeniging: Groep veillngsvereenigingen uit den Nederlandschen Tuinbouwraad, van de Nederlandsche vereeni ging van groentenexporteurs en van de Rotter- damsche vereeniging van fruit- en groenten- exporteurs. Te haren aanzien heeft de minister geen andere zeggenschap dan die, welke hem in de op de Landbouw-uitvoerwet 1929 steunende uitvoercontrólebesluiten is verleend. Deze zeggenschap en dit geldt bok voor soortgelijke instellingen die slechts beoogt te waarborgen de juiste medewerking bij de uit voering van die besluiten, strekt zich niet uit over interne aangelegenheden van dat bureau, zooals personeelszaken of samenstelling van het bestuur. De Nederlandsche handelsdelegatie, welke een bezoek brengt aan Zuid-Amerika, heeft zich van Buenos Aires naar Montevideo begeven. De eerste besprekingen met de handelscommissie van Uruguay zijn reeds gevoerd. In de vergadering van commissarissen der N.V. Hollandsche Stoomboot Maatschappij werd besloten aan de algemeene vergadering van aandeelhouders, voor te stellen het dividend over 1936 te bepalen op 7 34 pCt. Na de te Breda gespeelde missie-finale, een wedstrijd, welke de keuze-commissie een goed inzicht heeft gegeven in het spelersmateriaal van de beide bonden, Utrecht en Breda, zal men thans in de eerstkomende weken het Federatie-elftal enkele oefenwedstrijden laten spelen. De eerste hiervan vindt Zondag a.s. te Schijndel plaats, waar het Bossche elftal als tegenpartij zal optreden. Beide elftallen zijn als volgt samengesteld: Federatie-elftal: W. Alsemgeest (D. H. L.), doel. Veenhof (Kimbria) en Gigengack (Geel-Wit), achter. Pit (Emos), Geybels (Wilhelmina) en Kehnen (Spartaan), midden. Schintz (R. K. N. A. C.), Nienhaus (S. D. O. U. C.), Beerenschot (Lachapelle), C. Alsem geest (D. H. L.) en K. Koning (Volendam), voor. R. K. V. B., Den Bosch: Van Schijndel (Schijndel), doel. Van Bree (Kolping) en Kersten (Treffers), achter. Van Dijk (R. K. T. V.V.), Van Osch (Bra- bantia) en Roeien (Mulo), midden. Nolens (Mulo), Trines (Brabantia), Goos- sens (Zwaluw), Seykens (Kolping) en v. d. Heuvel (Mulo), voor. Nu echter inmiddels besloten is om Zondag a.s. een aanvang te maken met de kampioens competitie, zijn de spelers van Treffers en Brabantia natuurlijk niet beschikbaar, zoodat er in het Bossche elftal nog wel de noodige wijzigingen zullen komen. Naar wij vernemen, zal de kampioens competitie van den I.V.C.B. Zondag a.s. aanvangen. Als eerste wedstrijden zijn vast gesteld GroesbeekTreffersV.V.A. Eindhoven: BrabantiaH.B.C. Op 25 April zal in ieder geval in Amsterdam de ontmoeting V. V. A—Brabantia worden ge speeld. H. B. C. speelt dan thuis tegen Treffers of eventueel uit tegen den kampioen van Zuid I, als die inmiddels bekend is geworden. Naar wij vernemen, staat het thans vast, dat de Engelsche profclub Arsenal op Zondag 6 Juni a.s. in het Feyenoord-stadion te Rotter dam een wedstrijd zal spelen. Welke ploeg de tegenpartij van de Engelschen zal zijn is even wel nog niet bekend. Of Feijenoord zelf dan wel een Rotterdamsch of een bondselftal als zoodanig zal optreden, moet nog nader worden beslist. Ter gelegenheid van het vijf en twintig jarig bestaan van den Ned. Honkbalbond zullen zoo- Wel in Amsterdam als in Haarlem seriewed strijden worden gehouden. Deze wedstrijden worden gespeeld in groepen van vier. De win naars en verliezers van elke groep komen te gen elkaar uit, terwijl voor elke groep een me daille beschikbaar is gesteld. Voor Amsterdam, waar de wedstrijden op Zaterdag 17 April worden gehouden, ziet het wedstrijdrooster er als volgt uit: Groep 1: a. Blauw-witQuick; b. V. V. G. A.Ajax. Doos 20 ct. Tube 40 en 60 ct. met HILVERSUM I. 1875 M. (8.009.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV) 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 1 15 Morgendienst. 10.45 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest en gram.pl. 2.00 Handwerk- cursus. 3.00 Pianovoordracht en gram.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Cursus handenar beid v. d. jeugd. 5.155.45 Gram.pl. 6.00 Medische zending, haar motief, taak en werking", causerie. 6.30 Gram.pl. 6.45 CN V-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.35 „De Vondeluitgave van Al- bert Verwey", causerie. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-ber. 8.15 Mannenkoor „Die Haghe Sanghers" en het Residentie orkest. 10.25 Berichten ANP. 10.30—11.30 Gram.pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. (AVRO-uitzending) 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Het Omroeporkest en soliste. I. d. pauze: Declamatie. 12.30 Ko- vacs Lajos' orkest en gram.pl. 2.15 Gram.- pl. Gram.pl. 3.00 Naaicursus. 3.45. Gram.- pl. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram.pl. 5.00 Voor groote kinderen. 5.30 De Palladians. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dans- orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.15 Concertgebouworkest en soliste. I. d. pau ze: Radiotooneel. 10.30 Gram.pl. 11.00 Be richten 'ANP. 11.10—12.00 AVRO-Dansor- kest. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „At home today", lezing. 11.25 Dansmuziek (gr.pl.). 12.05 BBC-Welsch orkest en solist. 1.05 Alt en tenor. 1.36 Het Wethmar Trio en .soliste. 2.20 Het Whiteway Ensemble. 2.50 Gram.pl. 3.103.30 Causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Gram.pl. 5.35 Joe Loss en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 BBC-Schotsche Strijkorkest. 8.p0 Gevar. programma. 9.00 „The Need for New Words", causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Ra diotooneel. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Viool en piano. 11.3512.20 Roy Fox en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram.pl. 11.35 Omroeporkest en zaug. 1.20 Gram.pl. 3.50 Zang. 4.05 Gram.pl. 4.20 Radiotooneel. 7.05 Zang. 7.50 Andol- flkwartet en solisten. 9.05 Omroeporkest en soliste. 9.50 Gram.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 Omroepkleinorkest. 8.50 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Rijksarbeidsdienst- orkest. 1.35 Omroepkwintet. 3.20 Gevar. concert. 4.05 Gram.pl. 5.20 Militair con cert. 6.20 Omroepkleinorkest. 8.20 Lite- rair-muzikaal programma. 9.50 Cembalo- voordracht. 10.2011.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram.pl. 11.50 Omroeporkest. 12.30 Sa lonorkest. 12.501.20 Gram.pl. 4.20 Sa lonorkest en soliste. 5.50 en 6.20 Gram.pl. 7.20 Kleinorkest. 8.20 Gram.pl. 8.35 Ra diotooneel. 9.3010.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.20 Gram.pl. 11.50 Salonorkest. 12.30 Omroeporkest. 12.501.20 en 4.20 Gram.pl. 4.30 Zang. 5.50 en 6.35 Gram.pl. 7.20 Omroeporkest. 8.35 dito. 9.3010.20 Gevar. concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Radiotooneel. 7.50 Het Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Concert door blaas- kwintet. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek (gr.pl.). is Zwanenberg s boterhamworst met bet bijzonder Aro ma. Neem ze eens aan het ontbijt of aan de koffietafel, maar let U er op, i\Zwanenberg. Groep 2: a. A. F. C. 1Catchers; b. A. M. V. J. 1—Z. R. C. 1. Groep 3: a.- D. E. C. 1—Shell; b. D. W. S.— D. W. V. Groep 4: a. Quick 2Simson 1; b. A. F. C. 2—V. V. G. A. 2. De wedstrijden, welke om half drie aanvan gen, worden gespeeld op de terreinen van Blauw Wit, Ajax, D. W. S. en D. E. C. Voor Haarlem, waar de wedstrijden daar entegen op Zondag 18 April zijn vastgesteld, ziet het rodster er aldus uit: Groep 1: a. H. H. C. 1E. D. O. 1; b. Haar lem 1—R. C. H. 1. Groep 2: a. D. E V. 1Haarlem 2; b. E. D. O. 2—H. H. C. 2. i Groep 3: a. E. D. O 3—Schoten 2; b. R. C. H. 2Schoten 1. De groepen 1 en 3 spelen op de terreinen van H. C. Haarlem, Groep 2 speelt op het E, D. O.-terrein. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de ge neeskunde mej. Th. E. Croockewit, inspectrice bij het Gemeentelijk Geneeskundig Schooltoe zicht te Rotterdam, op proefschrift „Vergelij kend onderzoek naar het verstandelijk en ze delijk oordeelsvermogen bij negen-, tien-, elf en twaalfjarige kinderen". UTRECHT. Geslaagd voor het cand. ex. ge neeskunde 2e ged.: J. M. van Daal, H. Kruyt, A. C. J. Schaars, M. G. v. d. Velden. LEIDEN. Geslaagd candidaatsexamen Indisch recht de dames E. M. Hekker, H. van Hattem en de heer H. M. J. M. Haase. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen In disch recht, de heer Hatyauto. LEIDEN. Doctoraal examen rechten de heer M. Dijk en mej. H. Th, Wittkampf. Candidaatsexamen wis- en natuurkunde let ter L, de heer L. L. Kuitert; idem letter F, de heer Th. Brouwer. AMSTERDAM, 14 April. Veemarkt. 264 vette kalveren: le kwal. 5662, 2e kwal. 4654, 3e kwal. 3844 cent per kg. levend gew. 189 nuch tere kalveren 58.50 per stuk. 136 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5657, zware varkens 55-56, vette varkens 5455 cent per kg. slachtgew. Overzicht. Vette kalveren zeer ruime aanvoer, handel slepend, terugloopende prijzen. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, vlugge handel, prij zen constant. Varkens zeer korte aanvoer, handel slecht, zeer weinig vleeschvarkens, prijzen lager. AMSTERDAM, 14 April. Aardappelprijzen. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 21000 kg. AMSTERDAM, 14 April. Visch. Aangevoerd door 2 motorbotters. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruijterkade, Amsterdam. Besomming der botters 66.50140. Handschol 11.00. kleine Schol 58.50, Puf schol 2.803.90, Schar 1.60 3.90, Bot 6.00, Makreel 2.103 per kist. Kabel jauw 1.602.50 per stuk. Leng 0.752 per stuk. Kool visch 1—1.25 per 5 st. Groote Tongen 6070 cent, middel Tongen 1.00, kleine Tongen 75 cent per kg. Uit de hand verkocht op het buitenter rein: Aal 2330 cent, Bot 1018 cent per pond. Versche Bokking 7585 cent, Harder Bokking 1.10 1.50 per 100 st. Garnalen 1.501.75 per 15 lqg. Panharing 1.50 per tal. BROEK OP LANGENDIJK, 14 April. 150 kg. aardappelen: Blauwe Eigenh. 1.70. 5000 kg. Wor telen 90 cent. 14000 kg. Roode kool 1.702.60. 40.000 kg'. Gele kool 4.405.60. 15000 kg. Deen- sche Witte kool 11.10. 16000 kg. Uien: Gele Uien 0.601.20, grove 60 cent. Gele Drielingen 60 cent, 1250 kg. Groene kool 3.50—5.20, 117 bos Rabarber 7.00. 2400 kg. Bieten 6090 cent. ENKHUIZEN, 13 April. Visch. 6 vaartuigen met 400 pond Fuikaal 2123 cent. 3 vaartuigen met 80 pond Koraal 15.519 cent, 2 vaartuigen met 120 pond Lijnaal 2831 cent per pond. HILVERSUM, 14 April. Boter 1.501.60 per kg. Eieren 3—3.5 cent per stuk. Oude kaas 30 32', belegen kaas 2530, jonge kaas 2025 cent per pond. Oude kippen 6090 cent, jonge kip pen 1.15—1.75, jonge hanen 40—70 cent, tam me konijnen 0.401.60, eenden 3570 cent per stuk. Duiven 25—40 cent per paar. NOORD-SCHARWOUDE, 14 April. Zilveruien: Drielingen 70 cent. 5900 kg. Uien: Uien 1—1.10, grove Uien 0.901.20. 2100 kg. Peen 8090 cent, idem kleine 50 cent. 1500 kg. Kroten 60 cent. 40800 kg. Roode kool 1.502.50. 27200 kg. D. Witte kool 11.90, 36300 kg. Gele kool 3.80—5.50, 1050 kg. taaie Gele kool 3.80. WOERDEN, 13 April. Veilingvereeniging Woerden en Omstreken. Radijs 13—15 ct„ sla 4050 ct., prei 31 ct. alles per 10 stuks, rabar ber 78'/2 ct., dunsel 5 ct., spinazie 1011% ct., andijvie 14'/2 ct., savoyekool 5% ct., peen 1720 ct. per 10 kg. WOERDEN, 14 April. Kaasmarkt. Aanvoer 83 partijen: le soort met R.M. 19.0020, 2e soort WILNIS, 13 April. Wilnissche Eierveiling. Aan voer 68376 stuks eieren: kipeieren 2.303.40, eendeieren 2.402.80 per 100 stuks. WARME,NHUIZEN, 14 April. Uien 11.10, Peen 1.10, Gele kool 2.604.40. Roode kool 1.402.20, Deensche Witte kool 1.10—1.30. 12 aanvoerders, handel stug. Doorsnee Taxatiën van 4.522 Pakken Sumatra aangekondigd bij inschrijving op 16 dezer. 291 Deli Maatschij/K B/Langkt2 140 383 /TB/2 118V2 667 /PB/3 .811/, 233 Senembah Maatschij/M/1 184VÖ 1 227 /M/l A 101'! f 143% 128 /P/1 A 88y3 f 143 369 /S/2 234 voor de 1675 Pn. bijéén 173'/, 252 T T R/Langkat/1190 119 T T R/Langkat/1 A47i/2 f 144 387 Deli Ba Mij/A/2 1921/2 516 Deli Ba Mij/A/2 a 102'/2 201 Deli Ba Mij/Padang Tjer- min/2 155 557 Deli Ba Mij/Padang Tjer- min/2 a89 De Nederlandsche Aanneming Mij. v. h. Firma H. F. Boersma is voornemens over 1836 een onveranderd dividend van 5 pCt. uit te heer en. De Hollandia Fabrieken Kattenburg Co. keeren over 1936 een dividend uit op de gewone aandeelen van 8 pCt. tegen nihil het vorig jaar en op de preferente aandee len 6 pCt. tegen 8 pCt. 5?! De Vereen. Prauwenveren is voornemens, over. het afgeloopen boekjaar een dividend uit te keeren van 6 pCt. Het exploitatie- overschot bedroeg f 77.093. De Hollandsche Stoomboot Mij. ts voor nemens over 1936 een dividend van 7%. pCt. uit te keeren tegen nihil het vorig jaar. De stad Parijs staat bij de schatkist voor een belangrijk bedrag in het krijt. Te be ginnenmet 15 April a.s. staat de inschrij ving open op fr. 900 millioen 5Vx pCt. loten der Stad Parijs tot den koers van 91 pCt. met rente van 1 April 1937 af. De metaalmarkten te Londen toonen een licht herstel. Men neemt aan, dat, nu de stemming algemeen kalmer is geworden, weer groote aankoopen zullen plaats vinden. De rubberprijs te Londen daalde met 5/16 d. tot 11/8 d. Dit was de laagste noteering sedert 9 Maart j.l. In antwoord op de vraag in het Lagerhuis, of de minister tevreden was over de wer king van de monetaire overeenkomst tus- schen Engeland, Frankrijk en Amerika en of deze overeenkomst een verandering in de goudwaarde in een der drie landen, zonder overleg met de andere twee partijen uit sloot, verklaarde Chamberlain, dat hij de eerste vraag bevestigend kon beantwoorden. Wat het tweede deel der vraag betreft, ver klaarde hij, dat het doel van de overeen komst is, zooveel mogelijk evenwicht te handhaven tusschen de internationale va luta's en storingen in het monetair systeem door een eenzijdige actie van een der drie landen, tegen te gaan. De Viscose heeft de prijzen van acetaat en viscose garens op het peil van die van Dupont de Nemours gebracht, welke 31 Mrt j.l. de prijzen verhoogde. De North American Co. boekte over 1936 een netto-winst van 1.74 per aandeel te gen 1.35 het vorig jaar. De afzet van electriciteit was circa 11 pCt. grooter. De Western Union Telegraph boekte in 1936 een netto-winst van 6.89 per aandeel tegen 5.03 het vorig jaar. De Mij. werd door den belastingdruk sterk beïnvloed. De president van de Bethlehem Steel Cor poration deelde mede, dat op de vergade ring van den raad van beheer 29 April a.s., waarschijnlijk besluiten zullen worden ge nomen inzake dividend-uitkeeringen. Men neemt aan, dat de huidige ontvangsten een dividend op de gewone aandeelen zouden toelaten. In December j.l. werd voor het eerst sedert vier jaren de dividend-uitkee- ring op de gewone aandeelen met 1.50 per aandeel hervat. In het vierde-Metaal van 1936 bedroeg de winst 1.08 per gewoon aandeel tegen 0.84 in het derde kwartaal Er wordt thans op volle capaciteit gewerkt tegen 64 pCt. het vorig jaar. Roosevelt deelde aan de chefs der re- geeringsdiensten mede, dat het tekort op de begrooting van dit jaar veel grooter zal zijn dan was voorzien, indien de uitgaven niet terstond verminderen. De American Waterworks boekte in 1936 een netto-winst van 4.74 millioen tegen 3.49 millioen in 1935. De Mij. had in 1936 een record-afzet aan electrischen stroom', de productie werd vergroot. Na aftrek van 6 preferent dividend resteert een winst van 1.58 per aandeel tegen 5 1-32 het vorig jaar. De General Motors Corp. boekte in 1936 een netto-winst van 238.5 millioen, het geen, na aftrek van het preferente dividend op 5.35 per aandeel tegenover 167.2 mill- en 3.69 voor 1935 en 248.3 millioen en 5.49 in 1929 uitkomt. In het eerste kwar taal van 1937 is de productie wegens de stakingen achtergebleven. De productie in Maart was echter 20 pCt. hooger dan in Maart 1936. De loonen zijn thans 15 pCt- hooger dan het gemiddelde van 1929 en d0 hoogste in de geschiedenis van de Mij. De Atchison Topeka heeft in 1936 19.6 millioen uitgegeven voor rollend materiaal en zal in 1937 6.1 millioen besteden voof, aanschaffing van rails. De wagonverladin- gen waren in 1936 11.5 pCt.. meer dan in 1935. De wereld-kopervoorraden zijn opnieuto gedaald en bedroegen op 31 Maart j.l- 308.430 ton tegen 328.170 ton per einde Fe- bruari. Het verbruik bereikte in Maart een nieuw record. De Shell Union zal naar wordt verwacht, in het eerste kwartaal een 50 pCt. hoogere netto-winst behalen dan in de overeen- komstige periode van het vorig jaar, n.L ongeveer 2.500.000, neerkomende op 0.1 per aandeel. De Standard Oil of California boekte in 1936 een netto-winst van 23.31 millioen te gen 8 18.59 millioen in 1935, overeenko mende met 1.78 tegen 1.42 per aandeel- Proctor and Gamble keert behalve het gewoon-kwartaal-dividend van 0.50 een extra-dividend uit van 0.50. De benzine-voorraaen in Amerika be droegen aan het einde der vorige week 53.200.000 vaten tegen 53.337.000 vaten de week te voren en de voorraden benzine en stookolie te zamen 94.580.000 tegen 95.800.000' vaten. De gemiddelde dagélijksche petroleumpro- ductie in de Vereen. Staten bedroeg in de afgeloopen week 3.426.000 vaten tegen 3.442.000 vaten in de week te voren. Het Pond Sterling bewoog zich heden- ochtend te Amsterdam op 8.968.97 (v. 8.96 3/16); de Dollar op 1.82%—1.82% (v. sU 1.82%); de Frank op 8.12y2-8.17% (v.jn- 8.15%); de Belga op 30.75—30.80 (V. sl. 30.78 en de Zwitsersche Frank op 41.6041.75 lv' slot 41.62). 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma de heeren G. H. Bakker te Rotterdam. J- Slingerland te Vlissingen, H. Dekker te Papeh' drecht, L. A. Groenendaal te IJmulden, G. van den Boogert te Zwartewaal, P. Vergunst t® Amsterdam en J. C. Deppe te Rotterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 8