UIT DEN OMTREK Jejfópy REINIGT ALLES B maac noovt Kerkvloer in Mexico ingestort Stille Omgang te Alkmaar Anegang, Haarlem Ij Advertentiën [B Vervoert met Rossenaar DONDERDAG 15 APRIL 1957 NARCISSEN BLOEIEN IN „MARQUETTE" De vollegrondatentoonstelling te Heemskerk BEVERWIJK HEEMSTEDE HILLEGOM Uitvoering door 't Gemengd Koor „Cantate et Jubilate" NOORDWIJK „Daar moest de politie op letten!" VELSEN VELSEN-NOORD IJMUIDEN ZAANDAM Tijdens de plechtige ontvangst van den nieuwen Aartsbisschop in Mexico-city MENGELBERG NAAR LONDEN Geldvervalsching in Roemenië Thans komen er lei-stukken, welke met een magneet zijn te controleeren Het aftreden van Bovesse WIELRENNEN R.K.W.V. Achilles naar de Midden-Beemster zegt de sportsman 1$ Hij weet dat Hero-dranken hem fit houden Hero-Perl, Sinas en Frambozen zijn zui vere natuurproducten /^y\ Bereid uit heerlijk volrijp fruit.... Yjr zuiver van smaak.... verkwikkend en gezond. Hero-dranken zijn vrij van chemi sche kleurtjes en smaakjes. De volle vruchtensmaak pfl is er door de natuur aan gegeven is het een tooverdrank die de vrouw schoonheid geeft. In het werkelijke leven doet het de JUISTE KLEEDING. Laat onze passpiegels U toe fluisteren hoe de moderne ja ponnen van angora en cloqué U flatteeren. Laat onze passpiegels U toonen hoeveel de verrassend elegante de FAAM modellen U jonger maken. Laat onze passpie gels U bewijzen dat een japon van de FAAM voor hetzelfde geld méér voor U doet dan U, verwachtte. Of U slank bent of gevuld, groot of klein bij de FAAM koopt U chique, jeugd, schoonheid. ^vertrocC^ensnaaiH ffn" »S, DE RESIDENTIEBODE In het mooie wandelpark .Marquette"" te Heemskerk heeft de vollegrondstentoonstellmg, ■welke daar tot 23 Mei a.s. gehouden wordt, thans het stadium bereikt, waarin de bloemen pracht zich volledig ontwikkelt. Vele perken staan in vollen bloei en, zooals zij verspreid liggen langs de paden en tusschen het oude geboomte, wordt de bezoeker getrof fen door den mooien aanleg van het geheel en door de omgeving waarin deze bloemenrijkdom verzameld is en zoo goed tot zijn recht komt. Het zijn thans vooral de narcissen die de aandacht vragen. De groote beukenlaan, die de toegang vormt naar het kasteel, is aan beide zfjden als het ware bezaaid met bloeiende nar cissen, die daar in z.g. wild beplanting staan. Het is een mooi entree naar de tentoonstelling Ofschoon we nog maar sporadisch met zon nige dagen bedeeld zijn, is de groei thans toch zoover gevorderd, dat de vakman zoowel als de leek zich volop verlustigen kan fn den aanblik van het beste, wat de bloemen cultuur gebracht heeft. Vooral de laatste, die op de bollenvelden gewend is aan een massaal geheel, vindt hier in de prachtige perken ge legenheid om de vorm- en kleurenschoonheid van nabij en op zijn best te beschouwen. Naast de narcissen staan ook reeds vele per ken hyacinten in bloei, terwijl anderen zich gereed houden om bij den eerstvolgenden voor jaarsdag him trossen te openen. Bordesbeplan tingen en de keurig aangelegde perken in den voormaligen rozentuin zijn thans eveneens zoover, dat zij de bewondering van den toe schouwer afdwingen. Wij hebben een vorige maal reeds de aan dacht gevestigd op de inzending van de Ver- eeniging tot bevordering van de Wetenschappe lijke veredeling van siergewassen. Het is een verzameling van 500 tulpen, waarvan er vele niet meer in den handel zijn en waaronder men de oudste soorten zoowel als de nieuwere vindt. Men kan deze collectie beschouwen als een voorstelling van het verleden en het heden der tulpen. Men ziet in deze collectie „vogels van diverse pluimage", zooals zij tot ons gekomen zijn en door veredeling herschapen werden in de mooie vormen en kleuren van thans. ^Dezen ontwikkelingsgang te volgen is op zichzelf reeds interessant, wanneer men b. v. ziet hoe andere vormen zijn ontstaan en hoeveel de cultuur in den loop der jaren bereikt heeft. De verzameling, waarvan er vele al in bloei staan, laat o.a. een tulp, „Zomerschoon" ge naamd, zien die ajs de oudste van ons land kan worden aangemerkt. Zij was reeds in 1620 in Cen handel. Voorts vindt men er de Parkiet tulpen, Perfecta en Lutea, die van 1680 datee ren en waarbij het merkwaardig is, een verge lijking te maken met deze oude soorten en de nieuwere en te zien hoe de vorm zich gewijzigd heeft. Er staan verder dubbele late tulpen, die reeds van 1700 en 1750 dateeren en waarvan er een den merkwaardigen naam draagt van „Mariage de ma fille". De kweeker van weleer heeft blijk baar op deze, in ieder geval oorspronkelijke wijze de herinnering aan den huwelijksdag van zijn dochter willen vastleggen. Dr. W. E. de Mol, uit Amsterdam, die zich reeds gedurende 29 jaren met wetenschappelijke onderzoekingen op het gebied van bolgewassen bezig houdt, en die ons tijdens ons bezoek aan de tentoonstelling vele interessante bijzonder heden vertelde, achtte deze verzameling uit historisch oogpunt zeer merkwaardig. Zij wekt eerbied voor het werk van onze vaderen en geeft tegelijkertijd bemoediging voor de toe komst. Er zijn er die meenen, dat wij met deze ontwikkeling aan het einde zijn. Dit is niet waar; er openen zich nog allerlei mogelijk heden. Naast de collectie tulpen staat in den proef tuin nog een prachtige verzameling narcissen met bijzondere mooie kleurschakeeringen. Zoo is er momenteel in .Marquette" veel te genieten. Wanneer het weer meewerkt zal spoe dig het hoogtepunt bereikt zijn. Intusschen is de „bollen-Zondag" aanstaande. Moge deze voor velen aanleiding zijn om zich eens naar Heems kerk te begeven. Marquette zal hen niet te leurstellen. Kapelaan van Rijn nam afscheid Woens dagavond heeft kapelaan van Rijn, die door Z.H.Exc. den Bisschop van Haarlem te Haar lem benoemd is, in de Gezellenzaal afscheid genomen van de jeugdorganisaties, waaraan hij tijdens zijn verblijf in Beverwijk zooveel arbeid en "zorg besteed heeft. De hoogeerw. heer deken P. J. Simons, die allereerst het woord voerde, zeide als praeses van de St. Jozefgezellenvereeniging een ge makkelijke taak te hebben gehad. Het werk was bij kapelaan van Rijn in goede handen. Al betreuren wij het, aldus de Deken, dat gij heengaat, de Bisschop weet wat voor ons, pries ters, goed is en dus gaat ge. De eerw. spr. dankte kapelaan van Rijn dan voor alles, wat hij gedaan heeft, speciaal voor het jeugdwerk. De kunst onder de kunsten is die, van het vormen van zielen en deze moei lijke taak heeft kapelaan van Rijn goed ver vuld. De baljuw, de heer N. Tervoort, dankte hier na den scheidenden priester namens de ge- heele jeugdbeweging. Spr. herinnerde aan de lijfspreuk van Don Bosco: „Geef mij de zielen en de rest kan mij niet schelen!" Kapelaan van Rijn heeft deze spreuk tot de zijne ge maakt. Senior G. Langendijk vertolkte de gevoelens der Gezellen, waarna de heer J. Tromp den scheidenden priester dank bracht voor de pret tige samenwerking, die hij in den Raad van Beheer der St. Jozefgezellen had mogen on dervinden en voor de medewerking, welke hij als hoofd der school van kapelaan van Rijn had ontvangen. Namens de R.K. Sportvereeniging D.E.M. werd het woord gevoerd door den voorzitter, den heer Th. Smit, die dankbaar herinnerde aan den omvangrijken arbeid, welke kapelaan van Rijn onvermoeid verrichtte voor de Ka tholieke Sportbeweging. Spr. gaf de verzeke ring, dat in de voetsporen van kapelaan van Rijn voortgegaan zal worden. Nadat namens de geheele jeugdbeweging een leeslamp was aangeboden, werd nog 't woord gevoerd door den voorzitter van den R. K. Volksbond, die den kapelaan dank bracht voor de medewerking, welke bij het sociale werk was ondervonden. De toespraken werden afgewisseld door zang van het Gezellenkoor en declamatie van den heer J. Tervoort. Aan het slot sprak kapelaan van Rijn een dankwoord, waarbij hij zich o.a. richtte tot den heer A. v. d. Geest, die trouwe medewerking verleende bij de Congregatie en tot den heer H. Vlek, die als secretaris der Gezellenvereeni- ging hem trouw ter zijde heeft gestaan. De eerw. spr. dankte ook den baljuw der K.J.C. en sprak daarbij de hoop uit, dat de op richting van een onderafdeeling der St. Jans kinderen, waarin door zijn vertrek eenige stag natie komt, met aller medewerking tot stand zal komen. Hij verzekerde tenslotte steeds gaarne voor de R.K. Sportbeweging te hebben gewerkt. Met een „Lang zal hij leven" werd het af scheid besloten. De eerste Gladiolen De eerste Gladiolen kwamen Woensdag ter markt en waren van de soort Fair Lady. Aanvoerder was de heer A. v. d. Berg Gz. te Anna Paulownapolder. De besomming was 10 cent per tak. De Lourdesfilm. Door bemiddeling der K. S. A werd Woensdag in het R. K. Vereeni- gingsgebouw de Lourdesfilm vertoond. Des middags had vooraf een kindervoorstel ling plaats. Zoowel in den middag als des avonds was er een vrij groote belangstelling. Vooraf gingen enkele meer humoristische films. Wat de N.V. Filmafdeeling van het Centraal Bureau voor de K. S. A. met deze film laat zien, zal wel alle vroegere specifieke «Kath. films overtreffen. Hier is geen spel, maar wer kelijkheid. Vooral voor hen die al eens in dit genadeoord geweest zijn, moet het een genot zyn, alles nog weer eens mede te maken. Technisch is alles goed verzorgd. Indrukwek kend is de communie van de zieken voor de grot. De zegen langs de zieken, die geweldige processie en de Mis op de Esplanade, waarin men een beeld krijgt van de massa, die gedurig optrekt naar dat heerlijke genadeoord. En het is niet opgeschroefd. Zooals men het daar ziet, ziet men de werkelijkheid. De talrijke bezoekers waren zeer onder den indruk van al dat lijden, maar genoten ook van ed prachtige natuuropnamen om de basiliek. In de concertzaal van den heer D. Sistermans was Maandag een vrij talrijk publiek aanwezig om te luisteren naar de prestaties van het kor telings opgerichte gemengde zangkoor „Cantate et jubilate", dat onder leiding staat van me juffrouw C. W. M. Hoogervorst. Het was dus een vereenigingsdebuut en als zoodanig zeker voor Hillegom een evenement van beteekenis. Deze avond werd opgeluisterd door een trio van Haar- lemsche instrumentalisten, waarvan mevrouw Nely de Bock de pianopartij verzorgde, terwijl de heeren Jac. Reinalda en Onne van de Klashorst de viool- en cello-partij voor hun rekening na men. Laten we beginnen met dit trio te danken voor het muzikaal genot, dat ze ons in een twee tal nummers hebben geschonken; het trio in G- dur van Mozart, en twee deelen uit het bekende Opus 49 van Meldelssohn. Het werk van Mozart bevredigde wel het meest wat samenspel betrof, terwijl in de compositie van Mendelssohn de schoone klank meer gelegenheid kreeg om op te bloeien, daar zoowel viool als cello een dankbare partij te vervullen krijgen. Wel liet hier en daar het passagespel, dat hier op sommige momen ten, vooral voor de piano, zeer druk is, aan accu ratesse te wenschen over, maar over het alge meen kunnen de solisten tevreden zijn over het behaalde succes. We gelooven stellig, dat wan neer de pianiste de beschikking zou hebben ge had over een kleinen salonvleugel, dit zeer ten goede zou zijn gekomen aan klank en samen spel. Nu was de piano-klank wat dor en droog, en' de aanslag verloor aan fluweeligheid van klank, door den noodgedwongen al te stuggen aanslag. Mevrouw de Bock kreeg bloemen, wel verdiend, en het kleine ensemble werd na af loop door den voorzitter der jonge vereeniging hartelijk dank gebracht voor de welwillende medewerking. Wat de prestaties van het kleine zangkoor aangaat, deze zijn ons eerlijk gezegd wel zeer meegevallen. Het is voor 'n beginnend ensemble, dat nog slechts betrekkelijk korten tijd heeft kunnen repeteeren, meestal zeer moeilijk om te voldoen aan den allereersten eisch in den sa menzang, zuiverheid, het bewaren van het toon- peil. En dat heeft „Cantate" dezen avond uit stekend gedaan. Er is voortdurend zuiver gezon gen, en slechts bij uitzondering bleven de so pranen of tenoren, vooral bij top-noten, 'n tikje onder den toon. Bovendien is er beschaafd ge zongen, op 'n enkel moment van vlokke toonvor- ming in de tenoren, en op 'n nu en dan wat te geforceerden, dikken bas-klank na. Het stem- menevenwicht werd over het algemeen goed be waard en de dirigente bereikte in alle nummers een alleszins bevredigende weergave. Natuurlijk blijft er een en ander te wenschen over. Het ge dragen zingen, zooals dat in Gluck's „Gebed" uit de opera Iphigenie in Taurls, en in Handel's „Ecce quomodo moritur" wordt vereischt ligt dit koortje nog niet. Men verbreekt ook nog teveel den muzikalen zin in moeten, zoodat men, en dit was vooral in Schubert's „Frühlings-Glaube" nogal opmerkelijk, bijna na eiken versregel een fermate kreeg. De vertaling van dit vers had. in den eersten regel, zeker wat beter uit kunnen vallen. „Die linden Lüfte" beteekent toch wat anders dan „De linden-twijgen"? Maar dit zijn tenslotte vlekjes, die aan het bevredigend geheel weinig afdoen. Men is op den goeden weg: er wordt niet op al te sterk klankeffect gejaagd, er wordt beschaafd en vooral er wordt zuiver ge zongen. Wanneer nu vooral de uitspraak der Nederlandsche consonanten nog wat scherper wordt, wanneer er beter wordt gearticuleerd, zoo als dat heet, zal het kleine ensemble, waarover mej. Hoogervorst, met muzikaal gevoel en over het algemeen gezonde opvatting, den scepter zwaait, nog tal van goede uitvoeringen kunnen geven. Een bescheiden, maar goed begin is nog steeds de grondslag geweest voor een zeker welslagen. Moge dit voor het gemengde ensemble „Cantate" ook gezegd kunnen worden. J. S. R.K. Staatspartij Onder presidium van den heer W. P. Braun hield de afdeeling Noord- wijk van de R.K. Staatspartij in hotel Royal" een groote propagandavergadering. De belang stelling was overweldigend, zoo zelfs, dat de zelfde vergadering dienzelfden avond nog eens moest worden herhaald. Pater Borromaeus de Greeve heeft in zijn gloedvolle rede: „Rotsvaste Eenheid" alle ka tholieke kiezeressen en kiezers nog eens over tuigd van de noodzakelijkheid straks hun stem uit te brengen op lijst 1. Spr. ving zijn rede aan met te zeggen, dat de R.K. Staatspartij zich begint te roeren, wat niet behoeft te verwonderen, als men begrijpt dat er kostbare goederen op het spel staan, die verdedigd moeten worden tegen de actie van destructieve en tegenstrijdige machten. Daarom zal men er zich niet over verwonderen dat deze bestrijding bestaat in het uitrafelen van de beginselen der tegenstanders, het te kijk stellen en aan de kaak stellen daarvan. Spr. vraagt of hij als R.K. Priester hierover wel mag spreken! Met volkomen medeweten en goedkeuring van zijn oversten doet hij dat. De Paus immers, die onlangs nog Encyclieken schreef tegen communisme en tegen het natio- naal-socialisme in Duitschland, doet óók aan politiek, evenals de Bisschoppen, die er in hun vastenmandementen waarschuwen voor ver schillende politieke stroomingen. Dat gebeurt niet om de politiek op zichzelf, maar omdat die politieke werkzaamheid een levensbeschou wing meebrengt, die niet in overeenstemming Waarop? Nu, natuurlijk op de verkeersfouten, die de ge achte lezer van deze regelen maakt als hij weet, dat er geen agent in de buurt is is met de leer van Christus en daarom móét de Kerk zich bemoeien met de politiek. Bo vendien blijft zelfs een priester in ons vrije Nederland een Nederlandsch Staatsburger en men kan hem toch niet kwalijk nemen, als hij zijn uiterste best doet om die vrijheid te bewaren. Hierna werden aan de hand van de bro chures van de N.S.B. uiteengezet, wat er van de eventueele vrijheid onder dat regiem zou overschieten. Van de godsdienstvrijheid zou niet veel overschieten, als men ziet in welk ge zelschap de N.S.B. zich bevindt. De felste anti papisten zijn in haar vereenigd! Aan de hand van hetgeen er nu reeds gezegd en geschreven wordt over geestelijke en wereldlijke overheden, nu de Beweging nog niets, maar dan ook niets te zeggen heeft, kan men afleiden, hoe het zal gaan als ze (wat God verhoede) eens wel wat te zeggen had. Spr. eindigde met zijn vertrouwen uit te spreken, dat de R.K. Kiezers allen hun plicht zullen doen, door tegenover alles wat aanstormt op de christelijke begin selen, te stellen een rotsvaste eenheid, door te stemmen op lijst 1. Personalia ïfóor het analystenexamen van de Ned. Chemische Vereeniging slaagde Mej. G. M. A. Alkemade, alhier. Nieuw hoofdbureau van politie In de a.s. Dinsdag te houden gemeenteraadsvergadering zal o.m. een voorstel van B. en W. aan de orde komen om een crediet toe te staan voor het maken van een ontwerp met begrooting van kosten voor een nieuw hoofdbureau van po litie. R.K. Jeugdwerkloozenzorg Vanwege het slechte weer van 7 April en te weinig deelname is de excursie naar het Teijler-museum te Haar lem uitgesteld tot Zaterdag 17 April. Vertrek kwart voor één van het St. Fidelisgebouw IJ- muiden-Oost. Zij die van Velsen-Noord komen kunnen zich aansluiten bij de Katholieke Kerk in Driehuis. Vertrek Driehuis uiterlijk 1 uur. Opbrengst EmmabloemcoIIecte. De Em- mabloemcollecte welke gisteren alhier heeft plaats gehad bracht 104.57 op. De tijdsom standigheden in aanmerking genomen, is het nog een mooi resultaat. Bonte Avonden. De Vereeniging voor uit zending van R.K. Kinderen in de Gem. Velsen, heeft voor de bestrijding der onkosten een paar „Bonte Avonden" georganiseerd in de „Clara Fey" Kleuterschool, aan de Corverslaan, alhier, en wel op Zondag 18 April om kwart over acht en op Woensdag 21 April, 's avonds om kwart voor acht. Naast leuke tooneelstukjes van de K.J.C. van IJmuiden-Oost vermeldt het programma zangnummers en reidansen door de kinderen van „Huize Meerzicht". St. Josephgezellen. Maandag 19 April or- ganiseeren de St. Josephgezellen een grooten propaganda-avond in de Witte Bioscoop aan de Mahustraat. De Centraal Praeses der St. Joseph Gezellen Vereenigingen in Nederland Rector h. J. Drost zal dezen avond komen spre ken. Verder zal de Gezellen-tooneelclub onder leiding van den heer H. Gorter opvoeren een detectivespel in 2 bedrijven „De man met het litteeken" van Wim van Balkom. Rede Mr. Dr. Beaufort. Te Zaandam heeft Woensdag op uitnoodiging van de afdeeling van de Kath. Staatspartij Pater Mr. Dr. B. Beau fort, nummer één op de Katholieke lijst voor de kieskringen Haarlem, Helder, Leiden, Dord recht en Middelburg een politieke rede gehou den met het onderwerp: „Onze taak in de naaste toekomst". De Zeereerwaarde spreker, die bij zijn op treden met een hartelijk applaus werd begroet begon met de vraag te stellen of bij deze ver kiezingen aan het Nederlandsche volk de me- dezeggingsschap verzekerd zal blijven of dat men zal worden meegezogen door de groote stroomingen in het buitenland. De Katholieke Staatspartij verwerpt eiken vorm van dictatuur. Terecht, omdat zij we zien het om ons heen een groot gevaar op levert voor de zedelijke grondslagen van ons volk. Onze partij, vervolgde de gewijde spreker, streeft naar een gezonden volksinvloed. Men klaagt over een tragen gang bij het par lementaire stelsel. Men vergeet echter dat ook bij de dictatuur de zaken voorbereid moeten worden. Daar geschiedt alles echter binnens kamers en wordt men er niets van gewaar. Dictatuur verandert zoo gauw in tirannie. De Pauselijke encycliek „ïmmortale Dei" noemt het medebesturen van het volk in veel gevallen onafwijsbaren plicht. Maar meer nog uit ideëele beweegredenen, om te verhinderen dat kerk en godsdienst wor den vervolgd, moet de dictatuur worden ge keerd. Behalve op staatkundig loopt bij de komende verkiezingen de strijd ook op sociaal-econo misch terrein. Noodig zal zijn harden strijd te voeren tot be strijding der werkloosheid en vóór ordening van het economisch leven. Zeker, er is door de overheid heel veel gedaan tot bestrijding der werkloosheid men kan daarvoor waardeering hebben maar er moet nog zeer veel meer geschieden, o.m. door het in het uitvoering brengen van groote openbare werken. Toch moet dit niet de hoofdzaak zijn. Voor op sta de particuliere werkverruiming, met aanvulling van overheidswege. Het is niet te verwachten dat het particuliere bedrijfsleven alle werkloozen zal opvangen, daarom ook zal de Regeering moeten bijsprin gen, o.m. door het bouwen van woningen, ter vervanging van de krotwoningen; het verbe teren van de verkeerswegen als anderszins. Op deze gronden bepleit de Kath. Staatsparty de ordening in het bedrijfsleven. Ook op geestelijk terrein wacht ons een he vige strijd, voornamelijk tegen het goddelooze Communisme, dat den mensch zijn hoogste geestelijke goederen, zijn waarde ontneemt. Anderzijds is er het moderne heidendom dat het naburige Duitschland te zien geeft, waar tegen bij de stembus niet minder fel front dient te worden gemaakt. Met onzen grooten Dr. Schaepman vermaant snr.: biyft vrij, blijft waar, maar bovenal blijft één. Wij strijden niet, aldus besloot spr. zijn aan dachtig aangehoorde rede, voor de regeermacht, maar om de beginselen. Wordt daarmede vol doende rekéning gehouden, dan zyn de Katho lieken bereid in de Regeering aandeel te ne men. Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag MEXICO-CITY, 14 April. De nieuwe Aarstbisschop van Mexico, Mgr. Louis Mar tinez, werd hedenmorgen op plechtige wijze in tegenwoordigheid van een gewel dige menigte geloovigen in de Kathedraal der stad ontvangen. Tijdens de plechtigheden stortte plotseling een gedeelte van den vloer in de kathedraal in. Vele aanwezigen vielen met de instortende steenmassa's naar beneden in de gewelven on der de kathedraal. Het ongeluk veroorzaakte een hevige paniek. Meer dan zeventig personen werden gewond, waarvan een tiental zelfs zeer ernstige ver wondingen bekwam. Prof. Dr. Willem Mengelberg heeft zoojuist een contract geteekend voor een serie concerten met het Londensche B.B.C.-orkest. Ook zal hij in den a.s. winter als gastdirigent met de Royal Philharmonic optreden. BOEKAREST, 14 April (Reuter). De Roe- mëensche regcering heeft 60 ton 100-lei stukken aan de Britsche munt verkocht. Deze munten zien er uit als zilveren munten, doch zy be staan uit een alliage, dat slechts 12 pCt. zilver bevat Zy zyn pas enkele jaren geleden in En geland en Frankrijk vervaardigd, doch sinds dien zyn zooveel vervalschingen in omloop ge bracht, dat de regeering zich genoodzaakt heeft gezien, de munten aan de circulatie te onttrek ken. In de plaats hiervan zullen thans nieuwe 100-lei stukken worden aangemaakt, die geen zilver bevatten. Deze nieuwe munten kunnen op echtheid worden onderzocht met behulp van een magneet. BRUSSEL, 14 April. (Belga). Het staats blad van morgen zal een beschikking bevatten, waarby het ontslag van Bovesse als minister van justitie wordt aanvaard, en Pierlot, de mi nister van landbouw, ad interim wordt belast met de portefeuille van justitie. In den nacht van Zaterdag 1 Mei op 2 Mei a.s. zal te Alkmaar de jaarlyksche Stilie Om gang worden gehouden. Weer zullen duizenden uit Noord- en Zuid-Holland optrekken naar de oude Mirakelstad, om de reliek van het kost baar H. Bloed te vereeren. In dezen tyd van ongeloof en brute Godloochening doet het zoo goed, dat zoo vele Katholieken er nog een eer in stellen openlyk getuigenis af te ieggen van hun onwrikbaar geloof aan de waarachtige te genwoordigheid van Jezus in het H Altaar sacrament; dat geloof, dat mede zyn bevesti ging vond in het groote wonder eenmaal in de oude St. Laurenskerk door Gods almacht ge wrocht. Mogen ook dit jaar weer velen zich geroepen voelen aan deze schoone plechtigheden deel te nemen. Om 12 uur, middernacht, zal in de 3 paro chiekerken een plechtig Lof worden gecele breerd, waaronder door bekende kanselrede naars een predicatie zal worden gehouden. Hier na trekken de deelnemers gezamenlyk naar de groote kerk, waar de omgang een aanvang neemt. Ten slotte om ongeveer 2 uur gezongen H. Mis met algemeene H. Communie. De St. Laurentiuskerk aan het Verdronken- oord zal worden gereserveerd, uitsluitend voofl de leden van den Rijwielbond. Programma's, tevens bewys van toegang tot een der kerken, zyn verkrijgbaar by de heeren M .Kloet, Oudegracht 261 te Alkmaar en J. A. Netten, Kennemerstraat 436 te Heiloo. Om 5 uur zal een tweede omgang worden gehouden, gevolgd door een gezongen H. Mis te 6 uur in de St. Laurentiuskerk. Zondag 18 April a.s. vertrekt Achilles met 3 groote touringcars van de Groote Markt naar de Midden-Beemster, om deel te nemen aan den open-peletonrit welke door de Amsterdamsche wielerver. Excelsior wordt uitgeschreven. Uit alle deelen van het land schreven de clubs in, zoodat deze wedstryd algemeen als een voorproef voor het clubkampioenschap van Nederland op den weg wordt beschouwd. Achilles neemt evenals het vorig jaar (toen zij de eervolle vyfde plaats wist te bezetten) met een A en B peleton deel. Het A-peleton bestaat uit de renners J. Ryne- veld, G. v. Wees, J. Klinkenberg, M. Peetoom, A. Buys en H. Schijf. Reserve A. Stryk. Het B-peleton bestaat uit de renners H. Koe- lemij, J. Stet, A. v. Sprundel, F. Janssen, P. Peetoom en C. v. Egmond. De jongens hebben zich met zorg voorbereid en we zien dan ook met vertrouwen dezen wedstryd tegemoet. V36-0428 A bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, als ook voor Schevenlngen, het Westland, enz., plaatst man het best In Rlvlervtaohmarfct 2 '8-GRAVEN UAGE OPGERICHT 1911 LENIGSTE DAGEL. RECHTSTREEKSCHE DIENSTEN NAAR: HOORN en OMSTREKEN - PURMEREND - AMSTERDAM (Noord) ZAANSTREEK - OOSTZAAN - LANDSMEER - KWADUK MIDDELIE - OOSTHUIZEN en vele tusschengelegen plaatsen. BILLIJKE TARIEVEN. Vlugge uitbetaling remboursementen. Bestelhuis: LET WEL! ALLEEN BEGIJNHOF 29 zwart, Tel. 11570. Bestelhuis te Purmerend: alleen Ged. Singelgracht No. 17. Beleefd aanbevelend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 10