Men ócfitijfé oni: SPORT EN WEDSTRIJDEN Stelt R.O.D.A. zich veilig Reeds 20 jaren 't toppunt van kwaliteit en zuiverheid! séeeds vowuui$J KERKLIJSTEN ZATERDAG 17 APRIL 1937 D.H.V.B. Belangrijke competitie-restanten in verschillende af deelingen D.O.S.S. II kampioen TWEEDE KLASSE l.V.C.B. Overwinningen van Fortitudo en Olympia? Nieuwe nederlaag van The Victory? D.H.V.B.-programma voor Zondag T.Y.B.B. I—V.I.C. I R.K.S.V. The Yellow Black Boys UIT DEN OMTREK DE BLOEMBOLLENVELDEN Rustige wandeling in nabijheid van Haarlem R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" BEVERWIJK VIRGINIA BENNEBROEK HEEMSTEDE HALFWEG HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HILLEGOM LISSE SANTPOORT VELSEN VOGELENZANG VOORHOUT ZAANDAM Over: De Bakenessergracht N.V. VLEESCHINDUSTRIE TE IJMUIDEN Zaandam Koog-Zaandijk 't Kalf (Zaandam) Zegge en schrijve 11 April moesten diverse velden worden afgekeurd. Als het ooit heeft tegengeloopen, dan Is het wel dit seizoen ge weest. Toch vielen nog enkele zeer belangrijke uitslagen te noteeren. O.a. de 74-nederlaag van Wilskracht 2 tegen Alw. Forward 2, waar door DOSS 2 het kampioenschap der reserve klasse afdeeling Noord behaalde. Aan het kra nige Amsterdamsche elftal onze gelukwenschen. De beide kampioenscandidaten in de eerste klasse van afd. Noord moeten morgen den strijd aanbinden. Voor Oranje-Wit is het de laatste wedstrijd, welke gaat tegen K.G.B. op het ter rein van laatstgenoemde. De Limmer club moet winnen, om haar kans te behouden; maar eer lijk gezegd, achten we K.G.B. wel in staat den leiders een punt te ontnemen. In dat geval zou de kans van U.S.V. mooier dan ooit worden. De Uitgeester club speelt n.L twee wedstrijden tegen De Valken. Eerst nog eenige minuten, waarbij U.S.V. reeds een 21-overwinning heeft en dan direct de revanclje. U.S.V. zien we mor gen vier punten rijker. St. GeorgeE.S.V. is van minder belang en wordt ongetwijfeld door de thuisclub gewonnen, welke dan tevens de derde plaats in den eindstand zal bezetten. Nu het pleit inzake het kampioenschap in de reserve-afdeeling beslist is, gaat alle interesse uit naar den feilen strijd om de onderste plaats. De kranige prestatie van Alw. Forward 2 op den vorigen Zondag heeft het Hoornsche elftal misschien zooveel zelfvertrouwen gegeven, dat het den laatsten "wedstrijd tegen De Meer 2 in Amsterdam ook tot een goed einde zal weten te brengen. Wint De Meer 2 echter, dan stijgt de spanning nog eenige graden en wanneer dan bovendien N.E.A. 2 thuis van V.V.Z. 2 wint, wordt het heelemaal hopeloos in de lagere re gionen. En als klap op den vuurpijl moet Volen- dam 3 dan nog winnen van Wilskracht 2, het geen lang niet onmogelijk is, nu de Amsterdam mers geen belang meer hebben bij het resultaat. In de eerste klasse van het Centrum wordt morgen de laatste wedstrijd gespeeld tusschen St. Martinus en R.O.D-A. Verliest R.O.D.A., dan blijft deze club in puntental gelijk met Pur- merend en krijgen we dus een beslissingswed strijd. Op eigen terrein verloor R.O.D.A. kort geleden reeds met 21, zoodat een nieuwe ne derlaag in de lijn der verwachtingen ligt. Maar R.O.D.A. vecht thans voor de allerlaatste kans en daarom durven we haar wel een gelijk spel toedenken. De reserve-afdeeling vermeldt slechts een wedstrijd, waarbij we Onze Gezellen 2 zien win nen van Vitesse 2. De beslissing is hier nog niet gevallen, omdat de Gezellen-reserves ver leden week Lisse 2 met 42 klopten. Afwach ten blijft dus nog even d,e boodschap.. Voorts in aïrfeelïng Zuid ook een wedstrijd tusschen N.V.C. en Öocos. N.V.C. heeft o.i. de beste kansen. De promotie-degradatie-competitie is reeds den vorigen Zondag begonnen. Ter elfder ure werd vastgesteld OJ.V.Geel-Wit om een plaatsje in den I.V.C.B. De D.H.VJB.-kampioen begon uitstekend, door met 32 te winnen. Voor de verdere wedstrijden zie men het pro gramma. Het kleine programma voor de tweede klas- sers heeft toch deze week nog enkele interes sante wedstrijden, die op de nog komende be slissingen van invloed kunnen zijn. Zoo heeft Fortitudo in West Ia zeker nog drie punten noodig om uiteindelijk op den titel beslag te kunnen leggen. Twee hiervan komen oi morgen binnen het bereik der Culemborg- Afdeeling Noord ie klasse AUSV 1—De Valken 1 plus rest. tijd, 5 min. De Valken USV. stand 1—2 St. George 1ESV 1 KGB 1Or.-Wit 1 Reserve le klasse A De Meer Alw. Forward 2 NEA 2—WZ 2 Volendam 3 Wllskr. 2 Reserve 2e klasse AStormv. 2WW 2 SEW 2Storrnv. 3 B GVO 2—ADO 2 Vitesse 3—Or.-Wit 2 3e klasse A Zouaven 1—DVO 1 B SRC 1Oon Zelo 1 R.-Wit 1—Hollandial Reserve 3e klasse A EVE 2Strandv. 2 Zouaven 2—De Valken 3 KGB 3—REO 2 BSVA 2—Zeev. 3 V106 2Berdos 3 terrein Berdos 4e klasse A AFC 3SVW 2 B Alw. Forward 3 Victoria 2 St. George 2St. Jan 1 Afdeel ine Centrum le klasse A St. Martinus 1 Roda 1 Reserve le klasse A Onze Gezellen 2 Vitesse 2 2e klasse A PVCB 1Or.-Zwart 1 Reserve 2e klasse A WA 3—De Meer 3 Wilskr. 3DOSS 3 St. Martinus 2WZ 3 The Victory 2 Zwaluwen 2 B Lisse 3Santpoort 3 BSM 2—DSS 2 3e klasse A ODA 1St. Fancrat. 1 terrein India B ODI 1—Majella 1 DOS 3SNA 1 DSV 1Nicol. B. 1 Reserve 3e klasse A WZ 4—Wilskr. 4 V'dam 4Zwal. 3 B PSCK 2Constant. 2 C NEA 3—St. Mart. 3 RKAV 4—DES 2 Wilskr. 5VDO 2 D Concordia 2OIV 2 Onze Gez. 3 Foreholte 2 E ODI 2KRV 2 4e klasse ANAS 1—DSO 1 rest. 14 min., stand 21 Reserve 4e klasse A Constantius 3 St. Louis 2 De Meer 4VDO 3 B WA 5WZ 6 RKAV 5Purmer. 2 DOSS 5PSCK 3 SVO 2—ZPC 4 D Alliance 2—OIV 3 Lisse 5Onze Gez. 4 Vog zang 2— i x bB 5 Afdeeling Zuid le klasse A Lenig en Snel 1 AW 1 plus rest 11 min. AW—L. en Snel, stand 22; AW met 10 man RAVA 1GDS 1 SGV 1—RCD 1 BNVC 1—Docos 1 Reserve le klasse A Excelsior 2Spart. 3 sche club, di3 niettegenstaande het teleurstel lend resultaat tegen L.V.V. zich in Utrecht toch wei de meerdere zal toonen van Zwaluwen Vooruit, dat den vorigen wedstrijd met 61 verloor. Semper Avanti zal het in de Domstad zeer waarschijnlijk niet kunnen bolwerken tegen Olympia. Een nieuwe zege van de club uit Hilversum, die indertijd thuis met 72 won, ligt in de lijn der verwachtingen. In West Ib gaat de hekkensluiter, het Wees per Victory ook op eigen terrein een vrij zekere nederlaag tegemoet tegen D.O.S.S., dat aan den Homweg reeds met 72 over de Weespers zegevierde. Bij ZwaluwenConstantius staan de kansen o.i. vrijwel gelijk. Misschien zien de gezellen de gelegenheid schoon revanche te nemen voor de 32-nederlaag aan de Kalfjes laan. Vitesse en Teylingen besluiten morgen in Castricum de competitie met een ontmoeting, waarin de thuisclub vermoedelijk de 32-zege, in Sassenheim behaald, zal weten te bevestigen. Zondag a.s. speelt T.Y.B.B. op haar terrein aan den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord een wedstrijd tegen V.I.C. I, de club van het St. Ignatius-college uit Amsterdam. De wedstrijd vangt aan om half drie Tot besluit van een zestal feestavonden in het afgeloopen winterseizoen organiseert T.Y.B.B. Zondag as., 18 April, een uitvoering in de groote zaal van de St. Josephgezellen aan de Jans straat. Behalve een tweetal blijspelen, op te voeren respectievelijk door de dames- en heerentoo- neelclub der geel-zwarten, vermeldt het pro gramma nog verschillende zangnummers van het duo Meulenbroek, alsmede de huldiging van twee kampioenselftallen. In verband met de uitgebreidheid van het pro gramma is het aanvangsuur bepaald op half acht. De uitvoering is uitsluitend toegankelijk voor de leden, donateurs, donatrices benevens de ouders der T.Y.B.B.-jeugd. Dank zij het mooie zomerweer der laatste dagen zijn de bloembollenveiden tot vollen was dom gekomen. En bij zonnig voorjaarsweer be looft het a.s. Zondag een echte bollen-Zondag te zijn. Overal ziet men, als ieder jaar in het feest der lente het lichte rose en teere wit zich fel afteekenen tegen het diepe blauw der donkere kleuren. Het is als 't ware één bloemententoonstelling in de vrije natuur, waar ieder die maar open oogen heeft, naar hartelust van kan genieten. Ook voor de Haarlemmers, die een rustige wandeling prefereeren, valt er in de naaste nabijheid nog veel te zien. Gaande met bus C 2 der N. Z. H. tot het eindpunt Ramplaan, komt men vlak bij „den grooten bloementuin". Men wandelt de Ramplaari uit, langs Marcelisvaart en over de Houtvaart naar Haarlem terug. Ook verschillende binnenpaadjes voeren vlak langs en in de velden. Bovendien is er in de omgeving van Elswout al veel van de vroege lente te genieten. DeR. K Tuindersvereeniging „Kennemerland" houdt haar jaarvergadering op Woensdag 21 April a.s., des avonds 7 uur in het veilinggebouw aan de Breestraat te Beverwijk. De agenda vermeldt o.m.: vaststelling van re kening en balans, bestemming van het batig saldo, conversie van le hypotheek tegen lagere rente en bestuursverkiezing, wegens periodiek af treden van de heeren Y. Schuyt, C. Baltus, J. Sondeman en H. Zomerduik en van de com missarissen F. Heersmans en J. v. d. Peet. Op den dag der jaarvergadering zal in de pa rochiekerken te Beverwijk, Wijk aan Zee, Heems kerk, Driehuis, Velsen Noord, Limmen, Assen delft en Santpoort een H. Mis worden opgedra gen voor de levende en overleden leden der ver- eeniging. HET VERKEER IN DE BADPLAATS Nieuwe maatregelen Nu het badseizoen in aantocht is, hebben de autoriteiten verschillende nieuwe maatregelen getroffen, welke de orde en het verkeer in de badplaats zullen bevorderen. In de eerste plaats zullen op het Julianaplein, tijdens het badseizoen, met palen en kettingen, gangen worden gemaakt, waardoor het alleen mogelijk zal zijn de voor het vertrek gereed staande autobussen te bereiken. Dit is een goede maatregel, vooral op de drukke Zondagen, wanneer er veel dagjesmen- schen komen. Voorheen kon het er bij de autobussen op drukke dagen nogal eens „warm" toegaan, wanneer iedereen tegelijkertijd in de bussen wilde stappen. Dat behoeft in de toe komst niet meer voor te komen. Dergelijke re gelingen bestaan overigens reeds lang in andere badplaatsen, zooals Zandvoort en Noordwijk, waar men een dergelijk systeem bij de tram aantreft. Ook voor de passagiers die uitstappen, is een afzetting gemaakt, zoodat aankomende en ver trekkende passagiers elkaar niet kunnen hin deren. De bussen arriveeren op het plein aan den kant van de Voorstraat. De bussen van Velsen Julianaweg, waar ook het wachthuisje staat, dat daardoor thans aan zijn doel zal kunnen beantwoorden. Ook voor de taxi's is een nieuwe regeling ge troffen. Zij worden achter elkaar opgesteld. De voorste vertrekt het eerst, zoodat er om beur ten wordt gereden. Leeg arriveerende taxi's sluiten zich achter de rij aan. Op het plein zijn een achttal boomen ge plant, wat het aspect zeer ten goede komt. Het volgend jaar zal deze beplanting nog worden uitgebreid. Voorts overweegt het gemeentebestuur om de verlichting van het plein te verbeteren. Nachtverlichting is thans niet mogelijk. Wan neer een gasverlichting wordt aangebracht zal zulks wel mogelijk zijn. Tenslotte is op het gebied van politietoezicht een belangrijke maatregel genomen. In het a.s. seizoen zullen n.l. zes marechaussees te paard in Wijk aan Zee worden gedetacheerd voor de bewaking van het strand vanaf de Noordpier, onder de gemeente Velsen. Ook van de grens van Bakkum, waardoor ook het Heemskerksche strand onder deze bewaking valt. In verband hiermede worden de kosten van dit detache ment door de gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk gezamenlijk gedragen. Voor de CHIEF WHIP CIGARETTES manschappen is een woning gehuurd, terwijl de paarden worden ondergebracht in de oude stal len van de voormalige paardentram. De manschappen zullen van 1 Juni tot 1 Sept. dienst doen. Voorts verleent de Rijks- veldwacht assistentie. Door dezen maatregel kan de gemeente Be verwijk volstaan met twee inplaats van drie tijdelijke strandagenten. Verbouwing postkantoor Bij de te Den Haag gehouden onderhandsche aanbesteding van de verbouwing van het postkantoor was laagste inschrijfster de fa. A. Boots, alhier, voor f 16960.—. R. K. Drankbestrijding Kruisverbond en Mariavereeniging houden as. Maandagavond in het K. S. A.-gebouw een propagandavergade- ring, waar als spreker zal optreden de weleerw. Pater Dr. Ant. Gerats M. S. C., van het Missie huis te Driehuis, met het onderwerp: „Wat denkt men en wat verwacht men van SoBrïë- tas?" De toegang is vrij, ook voor niet-leden. De humorist F. Maenhout zal dezen avond zijn me dewerking verleehen. Feest-avond Junioren Tot besluit van het seizoen werd aan de junioren van de Voetbal- vereeniging B.S.M. Donderdagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw een feestavond gegeven, waaraan de tooneelclub „Adolf Kolping" me dewerking verleende. De tooneelclub voerde een tweetal kluchten op n.l. Radio Mandjo van Herman de Vries en Het oude landgoed van St. van Cuyck. In de pauze richtte rector van Zon, districts adviseur, een enkel woord tot de junioren. Spr. wilde den jongens nog eens op het hart drukken, dat het bij het voetballen niet in de eerste plaats gaat om den bal, maar om de vorming van ka rakters. Vooral nu er een seizoen achter den rug is, waarin intenser gewerkt is dan voorheen, zeide spr. nieuwsgierig te zijn naar de resultaten hiervan, wat de a.s. Districtsdag van de junio ren op het Tournooi te Heemstede zal moeten uitwijzen, daar er dan niet op de eerste plaats gelet zal worden op spel-techniek, maar op andere dingen. Zich tot de ouders richtend, zei- de spr., dat het een heele geruststelling voor de ouders moet zijn, dat er nu naar gestreefd wordt hun jongens door de voetbalsport niet te ver ruwen, maar hen door de sport te vormen tot menschen van pit en karakter. Jubileum bjj de politie Nadat de heer J. Jonkman, die Vrijdag 25 jaar bij de politie was, op het politiebureau was gehuldigd, werd het feest in huiseljjken kring voortgezet. In de middaguren hebben velen den jubilaris ten zijnen huize hun gelukwenschen aange boden, o. a. een deputatie van de afdeeling Haarlem van den R.K. Politiebond St. Michael, de heer M. L. A. Klein, lid van den Haarlem- schen gemeenteraad en ambtenaar van den R.K. Politiebond. Pater E. Dekkers, geestelijk adviseur van St. Michael, Pastoor Van Noort, oud-inspecteur van politie C. Kemper (die. hem een prachtige aquarel aanbood), de heer E. A. M. A. Stgger, namens de afd. Heemstede der R.K. Staatspartij, het politiecorps en hunne echtgenooten en vele vrienden. Verder ontving de jubilaris vele schriftelijke felicitaties, o. a. van de muziekvereeniging „Excelsior" (met een fraai bloemstuk), van Eensgezindheid, wethouder dr. E. A. M. Droog, de heer R. van 't Hoff, Vrijwillige Burgerwacht, de belasting-ambtenaren, etc. Het is voor den jubilaris een onvergetelijke dag geworden. Gemeenteraad De raad dezer gemeente is ter openbare vergadering bijeengeroepen op Woensdag 21 April, des voormiddags te 10 uur. Emma bloem - collecte De totale opbrengst van de Emmabloem-colecte, welke te Halfweg en Zwanenburg werd gehouden, bedroeg f 130.56. Gunning Na onderhandsche aanbesteding hebben de Nederlandsche Spoorwegen aan Gebr. H. A. G. de Graaff, aannemers, alhier, opge dragen het onderhoud van het traject Heer- hugowaardAlkmaarUitgeest gedurende 'het jaar 1937 voor de som van 8405. Gemeenteraad. Er wordt een vergadering van den gemeenteraad gehouden op Woensdag 21 April des morgens om 10 uur. Extra hulp aan werkloozen. B. en W. stel len voor in overeenstemming met een circu laire van den Minister van Sociale Zaken uit de gemeentekas beschikbaar te stellen een be drag van f 2.— per werklooze of totaal f 112 voor 1937, wegens extra hulp aan werkloozen voor het plaatselijk crisiscomité. Het rijk be taalt dan f 3.30 voor eiken werklooze bij. Geldleening. B. en W. stellen voor, met de N.V. Mjj. voor Gemeentecrediet te Amster dam een leening te sluiten van f 13750.vocj 30 jaar, tegen 4 pet. rente, ter dekking van het nadeelig saldo op den kapitaaldienst ont staan door de stichting van 5 plaatsjes volgens de Landarbeiderswet. Rondvaart tusschen de Bloemenvelden. Vrijdagmiddag werd een proefvaart gehouden tusschen de bloemenvelden. Te rond half 4 ver zamelde zich het bestuur der V.V.V., waarvan de attractie uitgaat, met de genoodigden aan de Beekkade, waar de schuit der nieuwe onder neming gereed lag. Deze was met de nationale driekleur en verschillende andere vlaggen ver sierd, terwijl een 60-tal gemakkelijke stoelen tot meevaren noodde. Behalve het genoemde bestuur waren aan wezig: wethouder Vermeer namens het ge meentebestuur, de heer Th. v. d. Linden, een der directeuren der N.V. W. v. d. Linden en vele genoodigden. Voor de schuit afvoer richtte het eerst het woord tot het gezelschap de heer C. Joh. Bak ker Jzn., voorzitter der Hillegomsche V.V.V. Spr. heette allen hartelijk welkom. In het bijzonder richtte de voorzitter zich tot wethouder Ver meer (de loco-burgemeester moest voor zaken in Den Haag zijn), omdat uit de tegenwoordig heid van het dag. bestuur blijkt, dat dit college een warm hart heeft voor onze organisatie en dit te meer, omdat het burgemeesterschap in feite demossionnair is en er daarom nog meer dan anders van de heeren wethouders wordt geverfd. Dan wendt spr. zich tot de initiatief nemers, die zooveel voorbereidend werk deden, en die deswege onzen dank en onze hulde ver dienen. Ten slotte tot de „trekkers". Deze „m dienstkleeding en met witte pet getooide man nen" vergelijkt de voorzitter politiek gesproken met de „lijstaanvoerders", de voortrekkers, dit hier tegelijk de voorttrekkers zijn; hij hoopt.dat het weer gunstig moge zijn voor demooie tochtjes, anders heeft het bloemenveldenbezoe- kend publiek geen „trek" om zich 'te laren „trekken". Hij wenscht den tochten 'h schitte rend welslagen. (Applaus). Wethouder Vermeer wil kort den voorzitter beantwoorden. Hij dankt voor de tot het col lege gerichte sympathieke woorden. Hij memo reert, dat V.V.V. wel de achterste woorden van het alphabet koos, een bescheidenheid, maai het gemeentebestuur weet, dat het ook de A.A.A. is, n.l. Aanpakken, Aanpakken, Aanpak ken. Wat er thans geboden wordt ls een uni cum: de trekschuit in eere hersteld, maar een gelegenheid, om rustig te midden van al het schoons te vertoeven. Spr. dankt voor de uit- noodiging en evenzeer, voor al hetgeen V.V.V. in het verleden reeds deed voor de belangen der gemeente en wenscht de onderneming gaarne succes toe, waaraan hij geenszins twij felt. (Applaus) Hierna ving de tocht aan. De kapitein, de heer J. v. d. Westen, gaf daarbij blijk een uit nemend schipper te zijn, waaraan het public-, zich met een gerust hart kan toevertrouwen: ook de bestuurder aan het roer gaf proeven van groote vaarkunst. Te midden van een koesterend zonnetje ging het onder de schilder achtige kwakeltjes door en werd het oog ge boeid door de schoonheid aan weerszijden van het vaartuig. Na een uurtje keerde men aan de haven terug. Hiermee' is deze eenvoudige, aardige en praktische-attractie ingeluid. De ge noodigden waren dan ook opgetogen over het watertochtje. Waar reeds de A.N.W.B. naar deze mooie vaargelegenheid informeerde, is mits het weer zich gunstig toont succes ver zekerd. De afvaart heeft plaats vanaf de nieuwe Beekbrug, in de onmiddellijke nabijheid van het centrum der gemeente. Groote feestavond van de Hanze. Donder dagavond hield de afd. Hillegom van de Hanze een groot opgezette feestpropagandavergadering in de Concertzaal van Hotel Flora. De opkomst was eenvoudig massaal. De groote zaal was dank zij de zorgen der feestcommissie schit terend versierd en verlicht, terwijl menig em bleem aan de rechten en plichten der midden standers en hunner huisvrouwen herinnerde. De avond werd geopend door den heer A. W. Koppers, voorzitter der feestcommissie. Hij wees erop, dat sinds twee jaar een dergelijke feestvergadering niet werd gehouden en 't toch ook wel uit organisatorisch oogpunt aanbeve ling verdient, dat ook de dames die hun mannen regelmatig naar de vergaderingen zien gaan voor hun afwezigheid van tijd tot tijd worden schadeloos gesteld. Daartoe dienen der gelijke feestelijke samenkomsten: ze binden een hechten vriendschapsband en wijzen tevens op hetgeen ook de dames voor de vereeniging kun nen zijn en doen. Spr. eindigt met het ver trouwen, dat het een genoeglijke avond zal zijn. Hierna werd door allen staande het Bonds lied gezongen, waarna voor ververschingen werd gezorgd. - Nu trad men voor het voetlicht met „De brand in de Jonge Jan", spel in één bedrijf van Herman Heyermans, een aangrijpend, echt menschelijk stuk leven, dat uitnemend werd vertolkt. Dan werd het woord gevoerd door den heer G. B. Kroon, voorzitter van de Hanze. Deze brengt dank aan de feestcommissie, die zoo veel arbeid heeft moeten verrichten om de zaal zulk een feestelijk aanzien te geven en een pro gramma wist samen te stellen, dat zeker dank baar wordt aanvaard. Spr. wijst op het goed recht en de noodzakelijkheid onzer vakorgani satie en wijst mede op het verband, dat tus schen alle georganiseerden van den midden stand gelegd wordt door de Centrale ter plaat se. Gelukkig is thans ook de Koninklijke Mid denstandsbond weder bij de Centrale aangeslo ten, zoodat vruchtdragend werk kan worden verricht. Nog wijst de voorzitter op de nieuwe reclame, het z.g. puntenstelsel, waartoe reeds 60 winkeliers zijn toegetreden. Laat ons de een heid bewaren als ons hoogste goed, ook voor onze stoffelijke belangen. Vervolgens zong bariton Frans v. d. Ven een aria uit „Traviata" van Verdi en „Noch sind die Tage der Rosen" van Baumgartner, die een luid applaus inoogstten. Dan weer tooneel: „Een vaatje Buskruit", klucht in een bedrijf van Labiche en Smit. Dan nog een paar liederen van Steph. Adam en Franz Léhar en een sensatiespel in één bedrijf van M. Boulton en Charivarius, getiteld: „De inbreker en het meisje." Het was een goede gedachte, dat alle dames een Corsage kochten ten bate van het Santos fonds, wat voor die mooie vereeniging een dou ceurtje bracht van ruim f 22.waarvoor de Geestelijke Aviseur, kapelaan Merks, zijn hartelijken dank betuigde. Na dit officieel of semi-officieel afwerken van de feest-agenda bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Wij zijn overtuigd, dat deze genoeglijke avond rijke vruchten zal dragen voor het midden standsleven in het algemeen en voor de Hanze in het bijzonder. De avond mag volkomen geslaagd heeten en een eeresaluut past voorzeker aan de heeren der feestcommissie en aan het bestuur i^n de Hanze. Burg. Stand. Geboren: Simon Hendrik, z. van R. van der Poll en A. van der Voort; Hermanus, z. van J. van Dijk en Th. J. Corne- llsse; Dirk Maria, z. van Th. M. van der Eer den en H. Ziggelaar; Leendert, z. van W. Boot en S. A. Moolenaar; Johannes Franciscus, z. van J. H. Slobbe en J. de Vries. Ondertrouwd: Engelbertus Franciscus Knop- pert, 27 jaar, te Voorhout met Frederica Adol- phina Hageman, 23 jaar, te Lisse. Overleden: Simon Roodenburg, 73 jaar; Tho mas Johannes van 't Wout, 59 jaar, echtgenoot van J. de Rooij. Kiezerslijst, De op 1 April j.l. vastgestel de kiezerslijst dezer gemeente bevat 4264 kie zers, die stemgerechtigd zijn voor de verkie zing van leden der Tweede Kamer. Verkeersongeval. De reeds bejaarde wiel rijder R. alhier, had het ongeluk op den hoek JulianastraatKanaalstraat door een taxi te worden aangereden. R. kreeg verwondingen aan zijn schouder, arm en beenen. Hij werd na ter plaatse voorloopig te zijn verbonden, naar zijn woonhuis vervoerd. Gemeente-opzichter. De gemeente-opzich ter, de heer Th. M. van der Eerden, heeft zich in deze gemeente gevestigd Veldhorststraat no. 43: Spreekuur loco-burgemeester De loco burgemeester, wethouder G. Tromp, zal gedu rende de afwezigheid van den burgemeester, op iedèren werkdag ten raadhuize spreekuur hou den van des voormiddags 11 tot 12 uur. Gemeenteraad Het lid van den raad, de heer L. Onderwater, heeft om gezondheidsrede nen bedankt als zoodanig. De heer Onderwater vertegenwoordigde de R.K. Staatspartij. Straatnamen. B. en W. stellen den raad voor aan de straten ten westen van de Willem de Zwijgerlaan, veor den aanleg waarvan ver gunning werd verleend bij raadsbesluit van 30 Juni 1936, de namen te geven van Anna van Burenlaan, Anna van Saksenlaan, Charlotte de Bourbonlaan en Louise de Colignylaan, naar de opvolgende gemalinnen van Prins Willem I (Willem de Zwijger). Vervoer van schoolkinderen. B. en W. stel len den raad voor met de N.V. Autobus-exploi tatie „Stormvogels" een nieuwe overeenkomst te sluiten voor het vervoer van schoolkinderen uit de polders tegen een vergoeding van f2950 per jaar. (Vorig jaar f 2700). De overeenkomst geldt voor één jaar. Missie in woord en beeld Het is een goed idee geweest van het bestuur van de R.K. Voet balvereniging Vogelenzang om na het plechtig sluitingslof van het triduum a.s. Zondagavond een missieavond met lichtbeelden te organi- seeren. Hiervoor is uitgenoodigd de bekende pater Zoetmulder. R. K- V. V. Vogelenzang. Deze vereeniging heeft in aansluiting op haar triduum dat op de data 15, 16, en 18 April werd gehouden, een Propaganda-Missieavond georganiseerd, en wel op Zondag 18 April a.s. na het plechtig sluitingslof van het triduum, in het R. K. Ver eenigingsgebouw aan de Gr. Florislaan, aan vang kwart over acht. Medewerking verleent de Zeereerw. Pater Zoetmulder der Witte Paters. Deze Pater heeft reeds in vele plaatsen dergelijke avonden ge geven, steeds voor volle zalen en met veel suc ces. Hij is een gezellig causeur, die voor den besten conferencier niet onderdoet terwijl hij zelfs ook thuis is in het goochelen en het geven van telepathie-seances. Met lichtbeelden zal hij zijn verhaal toelichten. De toegang is vrij voor leden en donateurs der vereeniging en voor de andere belangstel lenden tegen zeer gering entree. Plaatsbespreking des morgens van 11 tot 12 uur aan de zaal. De geheele opbrengst zonder aftrek van de kosten is voor de Missie. Er wordt op een volle zaal gerekend!! K.J.M.V. Onder groote belangstelling nam de voorzitter de heer M. P. A. Meissen, afscheid van de K J.M.V. De vlce-voorzitter, de heer L. P. H. Vester, bracht den heer Meissen hulde, als tolk van de vergadering. Een smaakvol op gemaakte bloemenmand overhandigde hij ten slotte. Na een welgemeend dankwoord van den schei denden voorzitter volgde verkiezing van een voorzitter, waarbij met overgroote meerderheid van stemmen werd gekozen de heer Vester. In de vacature werd gekozen de heer Fr. van Geer Lzn. De Bondsvoorzitter de heer Dijsselbloem, hield daarna een korte propaganda speech. Werkloozen-comité. Het werkloozen-comité heeft besloten, vanaf heden de collecten voor loopig weder om de veertien dagen te doen plaats vinden en niet wekelijks. Deze veertiendaag- sche collecte wordt daarom des te meer fn de belangstelling van allen aanbevolen. Verkiezingsreclame. De besprekingen, die de verschillende politieke partijen met den bur gemeester hebben gehouden, om eenige regelen te scheppen ten aanzien van de verkiezings reclame, hebben tot een gunstig resultaat ge leid. Met het doel een einde te maken aan de plak- en kladwoede op straat, is het volgende overeengekomen Toegestaan wordt: le. Het spannen van doeken over openbare straten. 2e. Het plaatsen van borden langs openbare wegen. 3e. Het aanbrengen van borden bij de sluis. 4e. Het rijden van propaganda-wagens, met gebruikmaking van luidsprekers. 5e. Het houden van meetings op gemeente lijke terreinen, alles in overleg met de politie. De politieke partijen hebben toegezegd elkan ders reclame te zullen eerbiedigen, onder be dreiging van uitsluiting der verleende facili teiten van ieder die zich daaraan niet zou hou den. Verder is de belofte afgelegd, het eigendom van anderen te eerbiedigen. Aan huiseigenaren zal verzocht worden geen beletselen te stellen bij het spannen van doe ken. V Veilig verkeer. De afdeeling Zaanstreek van de vereeniging voor Veilig Verkeer houdt een cursus, welke op 19, 26 April, 3 en 10 Mei zal worden gehouden in het gebouw „Trianon" en waarvoor belangstellenden zich nog kunnen opgeven. Naar aanleiding van uw bericht inzake de dem ping van de Bakenessergracht, waarbij wethouder Reinalda verklaarde, dat advies van B. en W. voor loopig niet te verwachten is en B. en W. die plan nen nog eerst nader moesten bestudeeren. wil ik toch even opmerken, dat die plannen nu ruim vijftig jaar oud zijn en het verkeer zeker tien maal zoo druk als een halve eeuw geleden. Wat moet er nu nog bestudeerd worden? Zeker 99 pCt. der bevolking wenscht demping, alleen eenige oude' heeren verzetten zich tegen dit plan uit een gevoel voor stedelijk schoon. Waar dat mooie is, niemand die het weet of kan aanwijzen. Hier ligt een object voor werkverschaffing en voor verbetering van een verkeersweg voor het grijpen en nog aarzelt het gemeentebestuur met het uit brengen van een advies. Eigenaardig doet het aan dat de bezwaren var. Rijnland nu plotseling ver dwenen zijn, hoewel B. en W. nog kort geleden een crediet aanvroegen voor het herstel der Ba- gijnebrug. Hoe dat met elkaar te rijmen is, valt voor het publiek moeilijk te begrijpen. In elk geval, de „boeman" Rijnland, die te pas of te onpas door B. en W. werd opgeroepen, blijkt heelemaal geen boeman te wezen, maar wel een lichaam, waarmede heel goed te praten valt, zoo als ondergeteekende en ook anderen persoonlijk hebben ondervonden. Een beetje meer voortvarend heid wordt het Gemeentebestuur welwillend aan bevolen. Hoogachtend EEN OUDE HAARLEMMER Hedenmorgen is door een vergadering van crediteuren van de N.V. Vleeschindustrie te IJ- muiden in het Paleis van Justitie te Haarlem ten overstaan van de Haarlemsche Rechtbank een nieuw regelingsvoorstel inzake surséance van betaling van deze N.V. in behandeling ge nomen. Van de 33 crediteuren waren er 26 vertegen woordigd. Slechts één van hen heeft tegen de voorgestelde regeling gestemd. De Rechtbank zal Dinsdag 20 April des mor gens te elf uur uitspraak doen. Parochie van den H. Bonifatius ZONDAG 3e Zondag van de maand, 3e Zon dag na Paschen. Viering van het Beschermfeest van den H. Josef. Na de H. Mis van 7 uur al- gemeene H. Communie voor de leden van de H. Familie. De stille H.H. Missen om 6, 7 en half 9, kwart voor 10 Kindermis (uitsluitend voor kinderen toegankelijk)om tien minuten over half 11 be gint de „Asperges", kwart voor 11 de Hoog mis. Om 12.15 uur Catechismus voor de jon gens. Heden Euch. Zondag, om 3 uur wordt het H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld tot het Lof. Des avonds 7 uur plechtig Lof met preek en opdracht van de leden van de H. Familie. In de week de H.H. Missen om 6.45, 7.30, 8 en 9 uur. MAANDAG geen H. Mis om half 8. Om 8.30 uur Mariacongregatie, afd. II (jonge dames). DINSDAG 2e van de 9 Dinsdagen ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG geen H. Mis om 9 uur, maar om 10 uur gelezen Huwelijksmis, 3 uur Catechis mus voor de meisjes. Des avonds om 8.30 uur verplichte vergadering der St. Jozef gezellenver- eeniging. Om 8.30 uur Mariacongregatie, afd. gehuwde dames. DONDERDAG geen H. Mis om half 8, maar om 9 uur gezongen Jaargetijde voor Joanna Evers—Baartscheer. Om 10 uur gezongen Hu welijksmis met Veni Creator voor Gerardus Hooreman en Maria Schavemaker. Des avonds om i uur Lof ter eere van onzen Kerkpatroon St. Bonifatius, voor de bekeering van ons va derland. VRIJDAG-middag om 11.30 en 4 uur biecht gelegenheid voor de kinderen van de meisjes school. Lagere klassen. ZATERDAG-morgen onder de H. Mis van 8 uur algemeene H. Communie voor de kinde ren; des namiddags van 4—8.30 uur gelegen heid om te biechten. Des avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voor de bekee ring van de zondaars. ZONDAG a.s. 4e en laatste Zondag van de maand. ZONDAG: 7.30 levende en overleden ledeh R.K. Bond v. Groote Gezinnen; 10 uur Hoogmis voor de parochie. MAANDAG: Catharina v. d. Wardt—Ree. DINSDAG: Anna van HoutenHeijn. WOENSDAG: Hendrik Poderin. DONDERDAG: Am. Henr. Willenborg. VRIJDAG: Jacob Sombroek en overl. fam. ZATERDAG: Pastoor Tieleman en overleden familie. HEDEN: Viering van het Beschermfeest van St .Jozef. Schaalcollecte voor het H. Land. 7 uur Plechtig Lof ter eere van St. Jozef. DINSDAG en VRIJDAG algem. H. Communie voor de schoolgaande jeugd. DONDERDAG: 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. MAANDAG en DONDERDAG 7.30, WOENS DAG 7 uur Maria-Congregatie. Na de Hoogmis gelegenheid tot betalen der plaatsengelden in het Parochiehuis. H. MARIA MAGDALENA ZONDAG: 7.30 Hendrik Beyer; 10 uur voor de Parochie. MAANDAG: Jacob Butter. DINSDAG: Matthijs Bont én Catharina Wit tebrood. WOENSDAG: Antonius Petrus Hohensteyn. DONDERDAG: Catharina Wilhelmina Pelk— Meyer. VRIJDAG: 7.30 gezongen Requiem voor dB overleden leden van de eeuwige Memorie. ZATERDAG: Antonia Huisman en Elisabeth Huysman—van de Nes. ZONDAG: 7.30 Antje Epping de Boer; 10 uaï voor de Parochie. HEDEN: Derde Zondag na Paschen en 3e Zondag van de maand. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor het werk der retraiten in het Bisdom Haarlem (retraite-penning). Heden alg. H. Communie voor de Meisjes-Congregatie. Om 12.30 uur Catechismus en om 7 uur Lof met Rozenhoedje. Heden viering van het Beschermfeest van St. Jozef. MAANDAG-avond om 7 uur Jongens-Con gregatie. WOENSDAG-avond om 7 uur Meisjes-Con gregatie. DONDERDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van de H. Theresia. VRIJDAG: Alg. H. Communie der school kinderen. ZATERDAG: biechthooren van 35 en van 6.30 tot 8 uur. ZONDAG a.s.: 4e Zondag van de maand; alg. H. Communie voor de leden van den R.K. Volks bond, Vrouwenbond en den Land- en Tuinbouw- bond. Feestdag van den H. Marcus; vóór de Hoogmis, na het Vidi Aquam, wordt de Litanie van alle Heiligen gebeden. trams en begrafenisstoeten hebben - ongeacht of zij op voorrangswegen rijden of niet - ook voorrang al naderen zij u van links!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2