MUi Het einde van het Palestina- mandaat aanstaande? Engeland en de blokkade van Bilbao De lente maakt weinig vorderingen KATHOLICKCN VOLTOOIT UW GIGGN UNIVGRSITGIT Met de temperatuur zijn we niet vooruit gegaan Sport en spel EEN REGELING VAN HISTORISCH GEWICHT roeier ZONDAG 18 APRIL 1937 Teleurstelling over de houding der regeering Men is er echter van overtuigd, dat Baldwins optreden volken rechtelijk correct is De blokkade slechts symbolisch fc. OLYMPISCHE SPELEN TOKIO EN HET OLYMPISCHE VUUR Hoe moet het in 1940 worden vervoerd? WIELRENNEN Criterium van Steenbergen Een nieuwe Kantoeng De werf Gusto kreeg opdracht voor den bouw LOCKHEED SUPER ELECTRA OP SCHIPHOL Snelste verkeersvliegtuig ter wereld Krijgen de Joden een internatio nalen status en erkenning? CLEARINGKOERSEN Een mooie kans voor Engeland LAWNTENNIS Speelt Timmer tegen Zuid-Afrika? De samenstelling der Neder landsche ploeg AUTOMOBILISME DE RONDE VAN NAPELS Herkuleyns zal met een M. G. uitkomen Nuvolari gaat vooruit SCHAKEN Fine wint van Dyner en verliest van Grob Overwinning van Landau op Reynolds te Ostende VOETBAL IN ENGELAND Schotland wint met 3—1 van Engeland ISO.000 toeschouwers bij wedstrijd te Glasgow Manchester City houdt drie punten voorsprong Kampioenschap van de League zoo goed als beslist Japansche voetballers in training DE A.S. VARSITY Sterke ploeg van Triton (Van onzen Londenschen correspondent) Baldwin's waarschuwing; aan de Britsche scheepvaart de territoriale wateren bij Bil bao te mijden, heeft in politieke kringen te Londen onloochenbare ontroering verwekt. Die ontroering is misschien des te grooter geweest, doordat Zondagavond aangekondigd werd, dat het kabinet in den namiddag ver gaderd had. Alleen in de ernstigste en drin gendste gevallen komt het kabinet op Zondag bijeen. Den vorigen dag was bekend geworden, dat de „Hood", het grootste Britsche slagschip, orders ontvangen had van Gibraltar naar Bil bao op te stoomen. Men twijfelde er niet aan, dat de plotseling bijeengeroepen zitting van het Kabinet verband hield met de blokkade van Bilbao, en algemeen verwachtte men, dat de Britsche regeering tot krachtige maatregelen besluiten zou ter verdediging van de scheep vaart ook in de territoriale wateren van Span je's noordkust. Men wist, dat vier Britsche schepen op weg waren naar Bilbao met levensmiddelen voor de belegerde bezetting, en vooral in linksche krin gen had men gedacht, dat de Britsche regee ring niet dulden zou, dat de Nationalisten de zen schepen zouden beletten hun bestemming te bereiken. Alvorens later op den avond de diplomatieke medewerkers der bladen nadere inlichtingen ontvangen hadden, heerschte groo- te blijmoedigheid in socialistische en liberale kringen, waar men niets anders dacht dan dat de Britsche leeuw zijn tanden zou toonen. De teleurstelling in diezelfde kringen was dan ook niet gering, toen bekend werd, dat de regeering besloten had de blokkade van Bilbao als effectief te beschouwen, en haar bescher ming niet uit te strekken tot die Britsche schepen, die op deze hoogte binnen de territo riale wateren kwamen. Men schijnt in het kabinet van oordeel te rijn, dat de verstrekking van levensmiddelen aan de bezetting van Bilbao wel niet verboden, maar toch niet in overeenstemming met een politiek van afzijdigheid is. Van conservatieve zijde werd aanvankelijk geen commentaar uitgebracht op de houding der regeering, maar nadat Mr. Baldwin Maan dag in het Parlement zijn bekende verklaringen afgelegd had, gaf de conservatieve pers, zonder ecnige geestdrift aan den dag te leggen, toch blijk in te stemmen met de houding der re geering, die van volkenrechtelijk standpunt bezien, onaanvechtbaar scheen te zijn. Liberalen en socialisten waren daarentegen verontwaardigd, en hun gevoelens werden ge deeld door die velen die, zonder tot een poli tieke partij te behooren, met betrekking tot de gebeurtenissen in Spanje toch 'n zeer „linksch" standpunt innemen. Onder dezen nemen de leiders der Anglikaansche kerk een belangrijke plaats in. Zeer geestig kenschetste de liberale „News Chronicle" de houding der regeering, door boven haar hoofdartikel het opschrift „Britan nia waives the Rules" te plaatsen. De woord speling zal gewaardeerd worden door een ieder, die voldoende met de Engelsche taal bekend is om haar te begrijpen hetgeen niet w-il zeg gen, dat zij ook de strikte waarheid bevat. De bezorgdheid der linksche politici en publi cisten over de houding der regeering werd niet zoozeer getemperd door de verklaring van Mr. Baldwin, dat geen optreden tegen Britsche schepen op volle zee geduld zou worden als wel doordat men reeds spoedig inzag, dat erken ning van de blokkade van Bilbao niet met zich brengt, dat de strijdende partijen ook als oor logvoerenden erkend worden. Integendeel van zulk een erkenning is geen sprake, hoewel de diplomatieke medewerker van de „Daily Herald" (Labour) beweert, dat zoowel hier als te Pariis ook zulk een erkenning ernstig over wogen wordt. Maar zelH, indien het hiertoe komen mocht, moet in aanmerking genomen worden, dat erkenning van beide partijen als oorlogvoerenden volstrekt niet beteekent, dat ook de regeering van Generaal Franco erkend wordt. De positie is dus dnideljjk genoeg, en er schijnt tegen de houding der Britsche re geering niets in te brengen te zijn. Ook de liberalen en socialisten zijn er blijkbaar van overtuigd, dat volkenrechtelijk al wat de regeering de laatste dagen gedaan en ge zegd heeft, correct is, maar zij ontkennen, dat het ook politiek correct genoemd mag worden. De „News Chronicle" spreekt, naar aanleiding van de dezer dagen door de Board of Trade gedane aankondiging van het plan der Natio nalisten tot het leggen van meer mijnen tus- schen Sacratif en Kaap Falco, en tusschen Kaap Vidiod en Kaap Machichaco, het ver moeden uit, dat die mijnen-leggerij grooten- deels denkbeeldig is, en hieraan wordt vanzelf de gevolgtrekking vastgeknoopt, dat de erken ning der blokkade van Bilbao door de Britsche regeering de nationalisten slechts kan aan moedigen op dit punt nog meer „bluff" te pres- teeren. Want in deze kringen vraagt men zich thans met grooten twijfel af of er werkelijk zooveel mijnen gelegd zijn, dat van een „effec tieve" blokkade gesproken kan worden. Velen beschouwen haar om een woord te gebrui ken, dat een jaar geleden na de herbezetting van het Rijnland door de Duitschers opgeld deed als „symbolisch". ',V -x- De Duitsche équipe, die aan het internationaal concours hippique te Rome zal deelnemen Gedurende de maand Maart vertoonde de algemeene weerstoestand, d.i. de weerstoestand over een heel groot gebied, zeer groote afwij kingen ten opzichte van den toestand, die de normaal-gemiddelde wordt genoemd. Als ge volg hiervan hebben wij in ons land veel te koud weer en buitengewoon veel regen en in verband met dit laatste te weinig zonneschijn gehad. In April zijn deze groote afwijkingen blijven voortduren, zij het dan ook, dat de voornaamste afwijkingen zich naar andere ge deelten van Europa hebben verplaatst. Een der belangrijkste afwijkingen is dat de luchtdruk, vooral den laatsten tijd, voortdurend te hoog is geweest in N.O. Europa, terwijl hij Het Japansche organisatiecomité voor de Olympische spelen in 1940 te Tokio heeft zich in zijn laatste bijeenkomst beziggehouden met de vraag, hoe het Olympische vuur naar Tokio zal worden vervoerd. Zeer waarschijnlijk zal het voorstel van een Grieksch lid van het Interna tionaal Olympisch Comité om het vuur over zee naar de plaats der Olympische spelen te brengen, worden aangenomen. Er zouden dan 1410 K.M. over land en daarentegen 17.876 K.M. over zee zijn af te leggen. Voor het op 9 Mei te verrijden Criterium van Steenbergen, hebben de voornaamste Belgische en Nederlandsche renners ingeschreven, t.w. Braspenninx jr., van der Ruit, van Amsterdam, de Groen, Gommers, Piet van Nek, van Oers, Valentijn, Bogaert, Verveer, Hellemans, Stuyts, Michel d'Hooghe, Schepers, Duerloo, Derijck, Huybrechts en Gijzen. Onlangs werd in Engeland een z.g. Amazonen-race gehouden, die aan be rijdster en paard zware eischen stélde; onze foto geeft er een staaltje van Het departement van Koloniën heeft aan de N.V. Werf Gusto, vil., firma A. F. Smulders te Schiedam den bouw opgedragen van een groo ten tinbaggermolen ter vervanging van de ver loren gegane „Kantoeng". Er worden nog onderhandelingen gevoerd, om de montage van den bovenbouw van dezen nieuwen molen in Indië te doen geschieden. De British Airways Ltd. is Zaterdag met haar eerste Lockheed Super Electra op Schip hol verschenen, een vliegtuig van hetzelfde type dat door de K.LM. in West-Indië zal worden gebruikt en ■waarschijnlijk eveneens voor haar Europeesch luchtverkeer. Dit toestel is op het oogenblik het snelste verkeersvlieg tuig in de wereld en het heeft een accommo datie voor elf passagiers. De Lockheed van de BA.L, werd gevlogen door den oudsten ge zagvoerder der Engelsche maatschappij, den heer Belly. Het nieuwe vliegtuig, de eerste Lockheed Super Electra in Europa, is van Schiphol doorgevlogen naar Denemarken, Zwe den, Noorwegen en Finland. Koersen voor storting op 19 April tegen ver plichtingen luidende in: Reichsmarken f 73.42, Lires 9.61, Peseta's 10.80. (Van onzen Londenschen correspondent) Groot Brittannië heeft bij Palestina zoo groot belang, dat het dit land zeker niet vrijwillig zal opgeven. Het heeft er belang bij doordat Britsche Joden zeer aanzienlijke kapitalen gestoken hebben in de ontwik keling van Palestina. Het heeft er nog veel grooter belang bij omdat het Heilige Land een strategische positie inneemt, wel ke voor de veiligheid van het Britsche Rijk van zeer veel gewicht is. In dit op zicht is de beteekenis van Palestina nog toegenomen, sinds een Ingrijpende wijzi ging aangebracht werd in Groot Brittan- nië's positie in Egypte. Het spreekt vanzelf, dat alleen op grond hiervan reeds Engeland rust en orde in Pa lestina noodig heeft,'en ook een zekere loyau- teit van de bewoners. De agitatie der Arabieren is evenzeer anti- Britsch als anti-Joodsch geweest, niet ten on rechte misschien, aangezien het duidelijk was, dat de Jcodsche en de Britsche belangen in dat land elkaar grootendeels dekten. Het meest opzienbarende gevolg van aan neming en uitvoering der voorstellen, welke, volgens de „Morning Post", thans door de Commissie geformuleerd worden, zou hierin be staan, dat ,,de Joden een internationalen sta tus en internationale erkenning zouden krij gen." Dit zou inderdaad een feit van wereld-his torische beteekenis zijn. Die beteekenis zou nog grooter worden doordat Palestina als Domi nion deel zou uitmaken van het Britsche Ge- meenebest, zoodat de Koning van Groot Brit tannië tevens Koning van Palestina (of hoe het Joodsch Dominion genoemd zou worden) zou zijn. Maar is dit alles wel waar? Zouden de Joder* internationalen status en Internationale er kenning krijgen? Dit volgt allerminst uit het geen de „Morning Post" mededeelt. Op het oogenblik bedraagt het aantal Joden in Pa lestina 370.000 op een totale bevolking van 1.336.000. Het aantal Joden ter wereld wordt op ongeveer 18 millioen geschat. De overgroote meerderheid daarvan bestaat uit staatsburgers van een paat dozijn verschillende landen, met inbegrip van Groot Brittannië, waar meer dan 370.000 Joden wonen. Die Joden nu verkrijgen, door de instelling van een autonoom Palestina of een autonomen Joodschen Staat, volstrekt geen „internatio nalen status en erkenning". Palestina zou evenmin de Joodsche wereld volkenrechtelijk vertegenwoordigen als Nicaragua de Spaan- sche wereld vertegenwoordigt. Zulk een hoofdzakelijk door Joden bewoond Dominion zou een Staat van Joden, maar vol strekt niet de Staat der Joden zijn. Van een moreele beteekenis zouden wij al leen dan willen spreken wanneer in dien Joodschen Staat ook gevestigd werd het mid delpunt van het Joodsch-kerkelijk gezag. Palestina is een klein land. Het is zelfs minder uitgestrekt dan Wales. Wordt slechts een deel van dit gebied aan de Joden toege wezen, dan zullen zich daar onder de gunstig ste omstandigheden in den loop der tijden ze ker niet meer dan een paar millioen personen kunnen vestigen. Dat dit Dominion dan zelf zeggenschap zou krijgen over het vestl- gingsvraagstuk, heeft betrekkelijk weinig waar de, aangezien de oppervlakte van dien Jood schen Staat te klein zou zijn om ook maar ruimte te bieden aan een aanzienlijk deel van de 6.000.000 Joden, die op het oogenblik in Centraal en Oost Europa in nationalen zin dakloos zijn. Het zou o.i. een geheel onjuiste opvatting zijn, indien men meende, dat de Koning van Engeland, door zijn Koningschap over zulk een Joodsch Dominion tevens de beschermer van de Joden werd. Het is duidelijk, dat een Joodsch Dominion een aan zijn bevolking geheel onevenredlgen invloed zou krijgen, en dat die invloed het Britsche Rijk ten goede zou komen. Maar ook voor de Joden zouden zich nieuwe mogelijk heden voordoen. Wij hebben hierop hooren zinspelen, en ofschoon natuurlijk niets vast staat, lijkt ons wat hieromtrent gafluisterd wordt, van groot gewicht. Het is het volgende: Maakt eenmaal een autonoom Palestina (of een deel daarvan) als Dominion deel uit van het Britsche Rijk, dan zouden wellicht in an dere deelen van het gemeenebest eveneens ge bieden ter beschikking gesteld worden van Joodsche immigranten, die daar, verbonden met Palestina en in het kader van het Brit sche gemeenebest, nieuwe gemeenschappen zou den stichten. Aldus zou op den niet al te lan gen duur een machtig georganiseerd Jodendom, met Palestina als centrum, onafscheidelijk deel gaan uitmaken van het Britsche Rijk. De voordeelen hiervan zouden wederzijdsch zijn. Ze zouden voor de Joden op den duur zoo groot zijn dat dezen zich voor het verlies van Jeruzalem ruimschoots schadeloos gesteld kon den achten. Wordt het land, hoe klein ook, het middel punt van Joodsch geloofsleven, met een gees telijke overheid, welker gezag zich uitstrekt over alle geloovige Joden ter wereld, dan zal voor het Joodsche volk een nieuw en grootsch tijdperk kunnen aanbreken. Zal deze gelegenheid de Joodsche natie wor den geschonken, en even gewichtige vraag zal zij er gebruik van weten te maken? Maar het zijn niet alleen de Joden, die, in dien de mededeelingen der „Morning Post" door de feiten bevestigd worden, in de gele genheid gesteld worden een grootsch werk te verrichten. Engeland zelf zou een kans krij gen, waarop ieder ander volk jaloersch zou kunnen zijn. Er wordt op gezinspeeld dat het een mandaat zou verwerven over Jeruzalem, Bethlehem en andere historisch belangrijke plaatsen, welke noch de Christenen, noch de Mohammedanen onder Joodsche souvereini- teit zouden willen zien. Maar dit is een nega tief standpunt. Het positieve standpunt is, dat de steden die de Heilige plaatsen bevatten komen onder het gezag van de grootste macht in het Christen dom, dit is van den Paus. Zou men thans, na- 'dat zooveel fouten gemaakt zijn, gaan inzien, dat wanneer bij internationale overeenkomst de status van Palestina een algeheele wijzi ging ondergaan zal, het Vaticaan hierbij een zeer belangrijke rol zal moeten spelen? Zoo niet, dan zullen Engeland en de wereld een zeer groote kans laten voorbijgaan. i Naar wij vernemen is de Nederlandsche ploeg, welke op 30 April, 1 en 2 Mei a.s. op de banen van D. D. V. te Amsterdam in den Davis-bekerwedstrijd tegen Zuid-Afrika zal uitkomen, samengesteld uit Timmer, Teschmacher, Hughan en van Swol. Na afloop van den oefenmiddag op de banen van het Casino te Noordwijk is de keuze-com missie bestaande uit de heeren mr. C. Punt, G. Castendijk, ir. H. van Berkel en mr. M. Sig- mond Zaterdag tot deze beslissing gekomen. Het is de bedoeling, dat Timmer en Hughan de enkelspelen voor hun rekening zullen ne men en Teschmacher en van Swol het dubbel spel. Het is evenwel nog niet geheel zeker of Tim mer zal kunnen uitkomen. Indien hij niet kan spelen, zal Teschmacher hem in de en kelspelen vervangen. De ploeg zal in dat geval dus slechts uit drie spelers bestaan. Er is Zaterdagmiddag nog druk geoefend. Hughan, van Swol, Karsten en de Brauw waren reeds vroeg in den middag op de baan aanwezig en maakten allereerst onder lei ding van den trainer Henning verschillende oefeningen om de spieren los te maken. Het valt op, dat het maken van deze doelmatige oefeningen tegenwoordig bij veel meer spor ten gebruikelijk is dan vroeger, toen men bij de training zich tot het beoefenen van de sport zelve beperkte. Het resultaat van deze methode zal zeker in de prestaties bij de wedstrijden tot uiting komen. Later op den middag werden eenige partijen gespeeld, waarbij het gure weer gelukkig bleef het droog er niet toe meewerkte om da delijk een topvorm van de spelers te bewerk stelligen. Integendeel, lang bleven de verrichtingen op de baan beneden het gemiddelde, maar later, toen de spelers heelemaal los waren gekomen ging het beter en konden de leden van de keuze commissie en de weinige toeschouwers, die zich naar de banen hadden begeven, van een geani meerd dubbelspel genieten. Tegen het einde van den middag verscheen tenslotte Timmer ook nog, die dadelijk een oefenpartijtje tegen Henning begon. Er zal de komende dagen, vooral door de uit' gezochte spelers, nog intensief getraind wor den om tegen Zuid-Afrika in den besten vorm uit te komen. Tot nog toe heeft het weer niet meegewerkt, om veel oefenen mogelijk te maken en de spo ren daarvan zijn thans nog te bemerken. Het is te hopen, dat de komende dagen het weer de tennissport meer zal begunstigen, zoo dat onze ploeg tegen Zuid-Afrika op zijn minst een behoorlijk figuur zal maken. De Nederlandsche coureur Hans Herkuleyns zal in de autorace om den beker van de Prinses van Piemont, welke op 25 April a.s. onder den naam „de Ronde van Napels" wordt verreden, deelnemen. Herkuleyns zal met een M. G. in de 1500 c.c. klasse uitkomen. Op 2 Mei d.a.v. wordt te Parijs door de As sociation des Coureurs Independants (A.G.A.C. I.) een wedstrijd gehouden, waaraan Herkuleyns eveneens deelneemt. Hier zal hij echter in de 750 c.c. klasse aan den start verschijnen. Het ongeval, dezer dagen aan den Italiaan' schen coureur Nuvolari bij de training op het circuit van Valentino overkomen, zal geen ern stige gevolgen hebben. Röntgenfoto's hebben uitgewezen, dat geen Inwendige verwondingen behoeven te worden gevreesd. De toestand van Nuvolari is reeds aanzienlijk beter. Timmer, wiens meespelen tegen Zuid-Afrika nog onzeker is De uitslagen van de partijen, Zaterdag in de zevende ronde van het toumooi te Ostende ge speeld, luidden: Dyner verliest van Fine. KoltanowskiGrob afgebroken in een voor Koltanowski gunstige stelling. Tartakower remise met List. Dunkelblum verliest van Keres. Landau wint van Reynolds. De partij GrobFine werd voor de derde maal voortgezet en thans door Grob, die een zeer gunstige positie had, gewonnen. De stand luidt nu: 1. Fine, 5 punten; 2. Grob 4% punt en twee afgebroken partijen; 3. en 4. Landau en Keres ieder 4y, punt; 5. Tartakower 4 punten; 6. Koltanowski 3 punten en een af' gebroken partij; 7. Dunkelblum 2!4 punt; 8. List 2 punten en een afgebroken partij; 9. Dy ner 2 punten; 10. Reynolds 1 punt. In het Hampdon-park te Glasgow is Zater dagmiddag voor een record aantal van 150.000 toeschouwers de 61ste landenwedstrijd gespeeld tusschen Schotland en Engeland. De Schotten wonnen met 31, een overwinning, welke zij in de tweede helft pas bevochten, aangezien de rust met een 10 voorsprong van Engeland was ingegaan. De wedstrijd werd onder zeer slechte weers omstandigheden gespeeld. Het regende hard, maar niettemin was het terrein in goeden toe stand. In de eerste helft gaven de gasten den toon aan. Steeds weer kwam de Engelsche aan val tot voor het doel en de Schotsche verdedi ging beleefde dan ook talrijke hachelijke mo menten. Het pleitte evenwel voor doelverdedi- ger Dawson en de achterspelers Anderson en Beattie, dat zij langen tijd stand wisten te houden tegen de gevaarlijke aanvallen der En- gelschen. Vijf minuten voor de rust zag Daw son zich evenwel gepasseerd door een schot van Steele (01). Na de rust bleek, dat de Schotten nog geens zins ontmoedigd waren, integendeel, zij vatten hun taak met een vastberaden ernst op, welke weinig goeds voor Engeland voorspelde. Zij speelden een open' spel, het samenspel werd tot in de perfectie doorgevoerd en de aanvallen werden steeds over de vleugels met verbijste rende zekerheid en feillooze techniek gediri geerd. Het gevolg hiervan was, dat reeds twee minuten na de pauze midvoor Frank O'Donnel, op het oogenblik een der beste midvoors in ge heel Engeland, den stand gelijk maakte. De En gelsche verdediging stond daarna voor een vrij wel hopelooze taak. Voortdurend kwam de ge vaarlijke Schotsche voorhoede met Barker, O'Donnel en Mc.Phail als schitterend binnen- trio en Delaney en Duncan als prachtig spe lende vleugelspelers op het Engelsche doel af. Tien minuten voor het einde wist Mc.Phail uit een afgemeten voorzet met een zacht trapje het tweede doelpunt voor Schotland te maken, waarna dezelfde speler in de laatste minuut de overwinning door een prachtig doelpunt in veiligheid stelde. Door dit resultaat bezet Schotland thans de tweede plaats in de landencompetitie achter Wales. te laag is geweest over het Oostelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan. Het onmiddellijk gevolg hiervan is geweest, dat bijna geen Noor delijke en Noord-Westelijke windrichtingen voorkwamen. Hier te lande is de wind meest Zuid-Westelijk of Zuid-Oostelijk geweest en wanneer deze richting niet voorkwam hadden wij N.O. of windstilte. De eigenlijke Westelijke tot Noord-Westelijken wind, die zijn oorsprong heeft in den Noordelijken luchtstroom, welke vooral in dezen tijd van het jaar over IJsland en de Britsche Eilanden West-Europa binnen dringt en enorme massa's koude lucht aan voert, hebben wij tot dusverre heel weinig ge had. Als gevolg hiervan is de weersgesteldheid, vooral in den laatsten tijd, niet die, welke wil in andere jaren in April overwegend hebben. Dit is ons in zooverre ten goede gekomen, dat de temperatuur niet zoo laag is geweest als wU op goede gronden hadden kunnen verwachten. Of dit een gunstige omstandigheid is voor 1»' ter zal nog moeten blijken. Er zijn de laatste dagen enkele aanwijzingen, die misschien wat meer Noord-Westelijke win den in 't vooruitzicht stellen, 't Gebied van hoo- gen druk over N.O. Europa begint te verzwak ken, terwijl in het Noord-Westen en Westen de barometers weer stijgen. Ook is over het uiter ste West-Europa een Noordelijke luchtstroom doorgekomen, die over de Britsche Eilanden vrij sterk was. Tevoren was de temperatuur, die in de eerste helft van de maand boven de nor male is geweest, daar beneden gedaald. In plaats dat wij dus met de temperatuur voor uit zijn gegaan, is deze in groote trekken op hetzelfde niveau gebleven. Over het ge heel genomen heeft de lente toch al wei nig vorderingen gemaakt. 't Zal nu moeten blijken of de algemeene toestand zich verder in dien zin zal ontwik kelen, dat de koude Noord-Westelijke win den wat meer zullen gaan waaien. Zou dit werkelijk het geval zijn, dan zou dit zeker ongunstig zijn. Voorloopig zijn er slechts zwakke aanwijzingen. (Nadruk verboden) De uitslagen van de Zaterdag voor de eerste divisie van de Engelsche League gespeelde wedstrijden zijn: Arsenal—Portsmouth Bolton WanderersStoke City BrentfordChelsea Derby County—Birmingham EvertonCharlton Athletic Huddersfield Town—Grimsby Town Manchester UnitedMiddlesbrough Preston North End—Manchester City Sheffield WednesdayWest Bromwich Alb. SunderlandLiverpool Wolverhampton Wanderers—Leeds United 4__0 0-0 1-0 3—1 2-2 0-3 2—1 2—5 2-3 4—2 3—0 De stand is nu: Manchester City Arsenal Charlton Athletic Derby County Brentford Middlesbrough Portsmouth Wolverh. Wand. Sunderland Grimsby Town Preston North End Stoke City Birmingham Chelsea Everton Huddersfield T. West Br. Albion Liverpool Bolton Wanderers Manchester Unit. Leeds United Sheffield Wedn. 40 21 12 7 54 40 18 15 7 51 40 19 12 9 50 40 20 7 13 47 40 18 10 12 46 40 19 8 13 46 40 17 10 13 44 39 19 5 15 43 40 19 5 16 43 40 16 7 17 39 41 13 13 15 39 40 13 12 15 38 40 12 14 14 38 40 13 12 15 38 41 14 9 18 37 40 11 14 15 36 39 14 6 19 34 40 12 9 19 33 40 10 13 17 33 40 10 11 19 31 39 13 4 22 30 39 8 12 19 28 101—53 80—47 55—48 92—86 80—71 7265 61—62 80—65 88—77 84—78 55—67 64—55 61—53 49—54 8177 60—63 71—94 60-82 4365 5478 54-18 49—62 In de tweede divisie vielen de volgende re" sultaten te boeken: Aston VillaWest Ham United Bradford CityNorwich City BurnleyBarnsley ChesterfieldLeicester City Coventry CityBlackpool Doncaster Rovers—Tottenham Hotspur Fulham—Sheffield United Nottingham ForestBury Plymouth ArgyleBlackburn Rovers SouthamptonBradford Swansea TownNew Castle United 0—3 2—0 3—0 2—5 1-2 1-1 40 1-0 2—0 0—0 1-2 De stand van de kopgroep is thans aldus- Blackpool 41 24 6 11 54 87—52 Leicester City 40 22 8 10 52 Bury 41 21 8 12 50 Plymouth Argyle 40 18 13 9 49 71- New Castle United 41 21 5 15 47 78—5® 83—5® 7255 •50 De Japansche Voetbalbond heeft zich tot en' kele Duitsche trainers gewend met de vraag 0 zij bereid zouden zijn naar Japan te komen eJl de voetballers aldaar te trainen. De arbeid van deze trainers zou hoofdzakelijk ten doel heb' ben de Japansche voetballers klaar te „sto°' men" voor de komende Olympische Spelen 4° Japan. Voorts zouden een tweetal ploegen 4° 1938 naar Europa willen reizen teneinde in 00 voornaamste steden van het vasteland enk®'0 wedstrijden tegen Europeesche elftallen 40 spelen. Japan bereidt zich wel op serieuze wijze VO°" op de komende Olympische Spelen. Nu Hemelvaartsdag, de dag van de VarsJWj begint te naderen, komt er meer teekening de ploegen van de studenten-roeivereeniginge0J die zullen uitkomen. Naar wij vernemen, z0\ de „oude vier" van Triton, welke vereenigin® verleden jaar het hoofdnummer won, dit j00 zijn samengesteld uit Brands, Mörzer. Bruybfj van der Leeuw en de Langen. De ploeg wot°_ gecoached door den heer Willebrand. combinatie beschikt voor een gedeelte over a roeiers van verleden jaar. Het Is dus te v0 wachten, dat het succes van het vorige J0 een extra hulp zal zijn in den aanstaand® strijd. De ploegen ontwikkelen zich op norm0' wijze. Triton beschikt klaarblijkelijk van y jaar over 'n vrij ruim roeiersmateriaal. Er r.» n.i. in training een tweetal achten, een j°n®„ twee, een overnaadsche vier en zelfs een stuu manlooze vier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6