IOulhcL V BEREIKT JAN ROOZEN JAN ROOZEN - 2250 - 29.- - 125° 36.- ZAADHANDEL WIT-GELE KRUIS CURSUS BAKERS ZONDAG 18 APRIL 1937 Voor de Koloniale Missies Week van gebed en offer van 9 tot en met 16 Mei anti-lawaai-organisatie Bond tot bestrijding van geluids hinder opgericht ,DE HOFSTADBLOEM" Be tentoonstelling loopt ten einde UIT EEN HOOIMIJT GEVALLEN Aan de verwondingen overleden GR. HOUTSTRAAT 135 TELEFOON 15499 Jeugd in de branding Fanaal een lichtbaken voor jonge menschen Bestrijding van schurftziekte bij appel en peer Uit de Pers Parlementaire Geschiedenis HET GRONDBEZIT Jaarvergadering te Utrecht De moeilijkheden in de pluim veeteelt Meisje verdronken U wenscht 'n sportcostuum? Loop dan bij ons eens binnen en pas eenige van onze vele heerlijk luchtige sportcostumes aan. Leuke mo dellen, geheel nieuwe stoffen, smaakvol, duurzaam. Aan P &C-kleeding herkent U het werk van den vakman! Sportkleeding van P C is de Uwe en hooger GROOTE HOUTSTRAAT 38 HAARLEM ARMBESTUUR NIJMEGEN Magnetiseur veroordeeld O 12 en O 14 Heffing op boter Feest weken te Weenen UIT DE STAATSCOURANT Rijksverzekeringsbank P.T.T.-dienst Notariaat Burgemeester Alléén bij een Firma die haar vak verstaat U het gewenschte resultaat Voor verven en chemisch reinigen TE HAARLEM Adverteer! U verkoopt meer! Psychologie der menigte Bonificatie tarwebloem b. Academische examens Men schrijft ons: Het doel van deze week van gebed en offer is: de katholieken van Nederland er dieper van te doordringen, dat zij ten opzichte van de missioneering onzer Overzeesche Gebieden ®®n bijzonderen plicht hebben en bij voorkeur ir> die week hun de gelegenheid te geven om dien plicht door gebed en offer te vervullen. Dat Katholiek Nederland een bijzonderen Plicht van naastenliefde heeft tegenover ons Bebied in Oost en West Indië volgt reeds Pit het feit, dat wij Nederlanders daar heer ea meester zijn. Een aannemelijke reden, Waarom wij dat mogen zijn is, dat wij voor de Piaterieele voordeelen, welke wij uit die ko loniën trekken, aan de volkeren die daar wo- den iets teruggeven van hooger en edeler aard, iets wat zij niet bezitten, n.l. de christelijke beschaving en christelijken godsdienst. Maar als die plicht op den katholieken Nederlander rust, kan dan nog wel van hem Bevraagd worden om die missies in het alge- Heen te steunen, om lid te zijn van de alge meene of Pauselijke genootschappen, ja, ster ker nog, kan dan wel de eisch worden gesteld °H aan die algemeene actie den voorrang te Beven en zou de natuurlijke orde in de naas tenliefde eigenlijk niet vorderen, dat wij eerst Voor onze eigen missies zorgen en daarna pas Pe algemeene actie steunen? En toch zoo duidelijk mogelijk schreef de Eaus in het Motu Proprio Romanorum Ponti- Ncum van 3 Mei 1922: „Wy zijn besloten voor algemeenheid der katholieke missies naar ®en vaste methode te zorgen door bijdragen van P® geheele wereld. En wel op deze wijze: de Biften, ook de kleinste, die alle kinderen der Kerk, zoo velen als er zijn, in de verschillen de landen schenken, zullen tot één som wor sen samengevoegd en bestemd zijn voor de missies in het algemeen." Zoo moeten dus de geloovigen lid zijn Van de drie Pauselijke Genootschappen en zij moeten dit zijn zelfs vóórdat zij andere Missiewerken steunen. Dit is de wil des Pau ken, gegrond op overwegingen van practisch beleid, gegrond ook hierop dat zóó de plicht van allen om aan de uitbreiding van de Kerk Mede te werken in zijn algemeenheid en mi nimaal vervuld wordt. In de statuten van den Priester Missiebond staat dat de priesters naar hun krachten alle Missiewerken zullen helpen en dan behooren daartoe allereerst de Pauselijke Genootschap- P®n, maar ook de bijzondere missies. Daaraan Pu heeft de Nationale Raad van den Nederl. ■driester Missiebond gevolg gegeven en zoo is daarvan het initiatief uitgegaan om by het Noogw. Episcopaat een voorstel in te dienen Voor een jaarlijks terugkeerende, algemeene ®®tie ten bate der Nederlandsche Koloniale Missies. De volle goedkeuring daarop is van "et Hoogw. Episcopaat ontvangen en van 9 °t en met 16 Mei zal de „Week van gebed en Mfer voor de Koloniale Missies" plaats heb ben. Katholiek Nederland zou zijn naam te Port doen wanneer het niet zijn volle mede werking daaraan zou geven. Onder voorzitterschap van ir. M. E. H. Tja- d®n is in een vergadering, belegd door de Ge- Midstichting, in samenwerking met vertegen woordigers van plaatselijke comité's tot lawaai bestrijding, besloten tot oprichting van een Nederlandschen Bond ter Bestrijding van Ge luidshinder, kortweg genoemd Anti-Lawaai- «ond. Het .Algemeen Bestuur bestaat uit een voor zitter en een secretaris, die door de Geluid- dichting worden benoemd en voorts uit de Voorzitters der verschillende afdeelingen. Door de Geluidstichting zyn aangewezen *6spectieveiyk als voorzitter en als secretaris: P". A. Dubois, directeur van de Nederlandsche dender Omroep Maatschappü (Nezoma)mr. N. J. Schölvinck, advocaat te 's-Gravenhage. Als bestuursleden, vertegenwoordigende ver schillende afdeelingen, hebben in het bestuur Sitting: de heer E. van Sticht, directeur Ter minus 's-Gravenhage; prof. dr. C. E. Ben ja- Mins te Groningen; overste A. van Loon te Maarlem. Hit den aard der zaak zal veel van hetgeen Poodig is, bereikt moeten worden langs den Weg van Rüks- of Gemeentevoorschriften, ge dund door den rechter, doch daarnaast ligt 'n Broot terrein te ontginnen, om door opvoeding ®P voorlichting het publiek te leiden tot voor d® gansche burgery bevredigende woongelegen heid, waarby noodeloos hinderlijke geluiden Worden vermeden. Gedurende de laatste dagen der vorige week M het bezoek aan de imposante bloementen toonstelling in het nieuwe expositie-gebouw op i.Houtrust" te 's-Gravenhage een overtuigend succes geworden. Verschillende officieele per sonen bezichtigden den bloemenschat. Zoo mocht P®t tentoonstellingsbestuur sedert JJ. Vrijdag Pog de volgende voorname bezoekers verwel komen: Sir Charles Hubert Montgomery, ge kant van Groot-Brittannië, Z. E. mr. Harold ®®avenius, gezant van Denemarken, en den ^hineesclien gezant, allen vergezeld van hun Manies. Voor den laatsten avond, Zondagavond dus, het bestuur van „de Hofstadbloem" er in ge- Maagd de medewerking te verkrygen van het b®kende Matrozenkoor, directeur de heer van Sferen, dat een concert zal geven. Te Aarle-Rixtel is op de hooi- en stroo- Wetterij der N.V. Van Dam een ernstig onge- Uk gebeurd. Voordat in een der groote loodsen zou worden b®gonnen met het persen van stroo, was de 28- jMige ongehuwde werkman Van Rixtel uit Milheeze, in een der my ten geklommen om het Mfoo naar beneden te werpen. Van R. heeft baarbij zyn evenwicht verloren en is omlaag Bestort. Hij kwam met het hoofd op den be tonnen vloer terecht als gevolg waarvan hy een ^e®r ernstige schedelbasisfractuur opliep. In ?°rgwekkenden toestand is hy naar het St. An- Mpiusgasthuis te Helmond overgebracht. He 82-jarige J. H. Reints, die Woensdagmor gen op het Stationsplein te Groningen was aan gered endoor een auto, is in het Diaconessen- hpis aldaar aan zyn verwondingen overleden. zijn coupe en pasvorm van Door specialiseering en ervaring, kunnen wy U dit voortref felük product aanbieden We leven in een tijd van onrust en ver warring, al weten we zelf niet waarom. Het is ons zoo vaak voorgehouden, nel is zoo vaak herhaald, dat we moeiiyk anders kunnen gelooven. Maar hoevelen vragen zich af, waarom deze tijd zoo onrustig is, waarom deze wereld zoo verdwaasd is? Er is zeer veel onderscheidingsvermogen noodig om op de vraag waar de oorzaak ligt, een antwoord te kunnen geven. Het is niet voldoende te zeggen, dat allerlei extremistische stroomingen van linksch en rechtsch reclame maken en onze overtuiging trachten aan te tasten'. We moeten immers ook weten, wat deze extremisten bedoelen, wat de diepste grond van hun streven is, waarom zij reclame maken tegen ons, hoe zij zoo konden groeien, dat zij gevaarlijk worden voor ons en de-onzen, en wat voor velen het aantrekkelijke is in hun program. Weten we dit niet dan hebben we geen gezag by de veroordeeling van hun streven en bij de aanprijzing van onze eigen beginselen. Het is ontzettend lastig, in den doolhof der moderne cultuur den weg te vinden, om te weten, wat in onze tegenstanders veroordet; lenswaardig is en in hoeverre zij streven naai de waarheid. En toch is het noodzakelyk hier van op de hoogte te zyn, want juist langs dezen weg zullen wij hun het gemakkelijkste kunnen bereiken. In de gezamenlyke verdedi ging van een waarheid zullen we met onze tegenstanders contact kunnen krygen en hen langs een deel van de waarheid tot de volle waarheid brengen. Dit immers moet het doel zijn van een be- stryding der tegenstanders. Met 'n wild en woest gevecht, waarin de ridderlykheid verloren gaat, doen we ook aan onze zaak meer kwaad dan goed, omdat we geen rekening houden met de oprechtheid by hen en zij daaruit het recht meenen te kunnen afleiden ook aan onze óp rechtheid te twijfelen. Als dit alles waar is voor volwassenen, die immers geacht worden kalm en nuchter, ve, standigt en zakelyk tegenover de gebeurtenis sen te staan; hoeveel te meer moet dit dan gelden voor jongere menschen, die hun weten schappelijke vorming nog niet hebben voltooid en daardoor tegenover volwassenen het voor deel hebben, dat zij nog niet verstard zitten in een of ander wetenschappelijk systeem, van waaruit zy alles beoordeelen. Maar zij hebben het nadeel, dat zij zich hoewel om hun jeugd vaak intuïtief de waarheid voelend zich door hun spontaneïteit laten verleiden tot on voorzichtigheid. In vele gevallen komt daar nog bij, dat de wetenschappelyke opleiding niet berekend is op dezen tijd. zy leeren wel de scheuring van het Oosten onder Phoetius en Caerularius, maar niet het schisma onder Lenin en Stalin; wel de ketterij van het dualisme ten tyde van Augustinus, maar niet de moderne ketterij van het dualisme; wel den stryd der Duitsche kei zers met Rome en den tocht naar Cannossa, maar niet den stryd van de moderne Duitscns heidenen tegen Rome. Een speciaal tijdschrift voor deze jonge menschen, waarin deze mo derne problemen worden behandeld is nietnoog genoeg te waardeeren. Zulk een tijdschrift wil „Fanaal"' zyn, spe ciaal voor jongeren opgericht, waarin grondig en degeiyk behandeld wordt, datgene, wat zij moeten weten van alle moderne verschijnse len om de waarde van deze te kunnen bepa len. Het blad staat onder leiding van den ver- antwoordeiyken hoofdredacteur mr. Jan Muy- ser en een redactieraad, waarin prof. dr. J. de Quay, mr. R. Regout S.J., S. Th. Visser pr. en mr. van Wageningen zitting hebben. De admi nistratie is gevestigd by J. A. A. Diening te Ouderkerk a/d. Amstel. Evenzeer als de jongere menschen zelf wil len we de ouders wijzen op het belang van dit tijdschrift, opdat de jeugd in de gelegen heid gesteld worde zich door een abonnement dit blad als leiding te kiezen by de beoordee ling der moderne problemen. Na de winterbespuiting met vruchtboomcarbo- lineum, in sommige gevallen nog gevolgd door een bespuiting met een minerale-olie-preparaat, dienen voor en na den bloei eenige bespuitingen met Bordeauxsche en met Californische pap te worden uitgevoerd. De winterbespuitingen dien den om den bodem te zuiveren van dierlyke parasieten, de voorjaars- en zomerspuitingen hebben voornamelyk ten doel zwamziekten te voorkomen of te bestryden. De ontwikkeling van de knoppen van verschillende appel- en peer soorten is zoover gevorderd, dat deze boomen nu in het goede stadium zyn voor de bespuiting met iv, pet. Bordeauxsche pap of één der mid delen, welke deze pap kunnen vervangen. La ter volgen de bespuitingen met Californische pap. 1 pet. Bordeausche pap wordt bereid door eerst kalkmelk te maken (voor 100 L. pap 1 K.G. droog gebluschte kalk, b.v. poederkalk) en daar- by een kopervitriooloplossing (voor 100 L. pap VA K.G. kopervitriool) te gieten. Men kan ge- lyke hoeveelheden vloeistof, dus 50 L. van elke oplossing by elkander gieten, maar men kan gemakshalve ook b.v. 20 L. kopervitriooloplos sing by 80 L. kalkmelk gieten, als men maar zorgt, dat in 100 L. pap de voorgeschreven hoe veelheden kopervitriool en kalk voorkomen. Men raadplege voor de nauwkeurige berei ding van Bordeauxsche pap en voor de facto ren, waarmede by de bespuiting rekening ge houden moet worden, Mededeeling No. 50 van den Plantenziektenkundigen Dienst: „De Schurftziekte van Appel en Peer", en voor de vaststelling van de tijdstippen, waarop de be spuitingen uitgevoerd moeten worden Mededee ling No. 73: „Pproeischema voor fruitboomen." Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wa geningen, door de ambtenaren van dezen Dienst, die in verschillende plaatsen werkzaam zyn, en door de Riikstuinbouwconsulenten. De liberalen zitten de sociaal-democraten den laatsten tyd leelyk in de haren. Vooral de liberale pers laat geen kans voorbygaan om de socialisten in verband met hun zgn. nationale bekeering verdacht te maken. Willen de liberalen, die zooveel aanhang aan de N. S. B. hebben verloren, door heftig anti- marxisme de verloren zieltjes terugwinnen? Indien de liberalen de socialisten meenen te mogen beschuldigen van inconsequentie, nu dezen hun standpunt ten opzichte van de de fensie, het Koninkiyk Huis en de natie om welke redenen dan ook schijnen te hebben her zien, kunnen de socialisten den liberalen het zelfde verwyten naar aanleiding van de houding, welke de liberalen thans tegenover de socialis ten aannemen. De Parlementaire geschiedenis dezer eeuw geeft daartoe alle aanleiding. Vol komen terecht schryft de „Standaard naar aanleiding van het volgende gedeelte uit het debat in de Eerste Kamer over de grondwets herziening: „Hoog had de heer Knottenbelt van den toren geblazen en een samenwerking met de sociaal democraten voor de liberalen onaannemeiyk ge noemd, op grond van de marxistische beginse len, door de S.D.A.P. beleden. Toen werden de geschiedboeken geopend en sprak de heer de Zeeuw: Ik kan dat van libe ralen niet begrypen; ik herinner b.v. aan de verkiezingen van 1913 en wat er na die verkie zingen heeft plaats gehad, toen de liberalen als één man gestemd hebben op de sociaal-demo craten en toen vooral van den kant van de liberalen, niet alleen van hun partij, maar ook van hun organen, alles in 't werk is gesteld om de sociaal-democraten maar te bewegen, lid van de Regeering te worden. Indien er aanleiding was de sociaal-democraten te weren uit het Par lement en zeker uit de Regeering, dan zou het geweest zijn in 1913 en niet in 1937. Verre van volledig is dit requisitoir. Over de houding der liberalen in 1903, in 1905 is gezwegen, ook over hun marchandeeren op het stuk der landsverdediging. Daar bestaat den laatsten tijd zekere neiging bij de liberale voormannen om zich als redders van Nederland en het gezag in Nederland aan te dienen. Bestudeering van de parlementaire historie dezer eeuw kan hen van deze kwade hebbelijk heid genezen." De Vereeniging „Het Grondbezit" hield Za terdagmorgen haar 27ste jaarvergadering in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht. De voorzitter, de heer H. Th. S. 's Jacob, memoreerde in zijn openingsrede met vreugde en dankbaarheid het groote geluk dat ons Vorstenhuis ten deel is gevallen door het huwe lijk van Prinses Juliana met Prins Bemhard. Vervolgens wees spr. erop dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging gunstig is geweest. Meer en meer komt men tot de overtuiging, dat de vereeniging „Het Grondbezit" in een be hoefte voorziet, aangezien „grondeigendom" steeds de eerste aanvallen te verduren heeft, voordat deze gericht worden op den anderen eigendom. Ook van regeeringswege wordt deze organisatie gewaardeerd, wat biykt uit de ad viezen, die reeds enkele malen gevraagd zyn. Aan het jaarverslag ontleenen wy, dat het ledenaantal nagenoeg geiyk is gebleven, n.l. ruim 800. Het financieel verslag vermeldt een totaal bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 7733.77, terwijl de begrooting voor 1937 een eindbedrag van f 7377.45 aangeeft. De heeren S. J. Baron van Tuyll van Seroos- kerken van Heere en Leende en Jhr. Mr. J. Th. M. Smits van Oyen werden by acclamatie als bestuurslid herkozen. In de plaats van den heer W. Hakebeeke te Goes, die wegens drukke werkzaamheden zijn benoeming niet aanvaard had, werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Pilaar, eveneens uit Goes. De jaarlijksche excursie zal Donderdag 3 Juni plaats vinden naar de Bloeivelden bij Tilburg. De volgende jaarvergadering zal worden ge houden te Arnhem. De vergadering machtigde het bestuur met de donatiebewyshouders in contact te treden, teneinde de mogelijkheid van aflossing of even- tueele conversie-regeling te bewerkstelligen. Ten slotte hield de heer H. ten Cate Hoede- maker een lezing met lichtbeelden over „Een zwerftocht door de Unie van Zuid Afrika". Op zeer interessante en bevatteiyke wyze behan delde spr. het boeren- en tuinbouwbedrijf, de verhoudingen op het land, de vormen van grondgebruik en de natuurmonumenten en -be scherming. Het bestuur der Algemeene Nederlandsche Pluimveeteelt-vereeniging (A.N.P.V.) heeft te legrafisch ter kennis van den minister van Landbouw en Visschery gebracht, dat ondanks de verlaging der monopolieheffingen op gra nen, de pluimveevoederpryzen eer de hoogte ingegaan dan gedaald zyn, zoodat by den hul digen eierprijs van 2.8 de wanverhouding tus- schen de voeder- en eierpryzen en de moeilyk- heden, waaronder de pluimveehouders gebukt gaan, nog onverminderd voortduren. De 25-jarige J. van Hensbergen, gewoond hebbende aan boord van het in de Nieuwe- haven te Rotterdam liggende schip Anna Be- rendina, is by het aan boord stappen van dat schip te water geraakt. Het meisje verdween dadejyk in de diepte. Reddingspogingen moch ten niet meer baten. Haar lyk is later opge haald. A MEERKOTTER Peek &Cloppenburg De 4 pet. 49-jarige Obligatie-leening, groot f 350.000.ten laste van het Roomsch-Katho- liek Parochiaal Armbestuur, te Nijmegen, is geheel volteekend, zoodat verdere inschrijvin gen niet meer kunnen worden aangenomen. De Haagsche rechtbank heeft den Haagschen magnetiseur J. Z. veroordeeld tot een geldboete van 25.— subsidiair 10 dagen hechtenis, o.m. overwegende dat de „trance-toestand", waarin verdachte de adviezen heeft gegeven, de straf baarheid van de feiten niet opheft, daar ver dachte zich opzettelijk in dien toestand heeft gebracht. Biykens by het departement van Defensie ontvangen telegram bevonden H. Ms. onder zeebooten O 12 en O 14 zich Zaterdag op den middag op 47 gr. 28 min. N.Br. en 8 gr. 28 min. W.L. op weg naar Curasao. Het weer was opklarend. De heffing op boter is voor de week van 18 tot er. met 24 April, behoudens tusschentydsche wyziging, vastgesteld op f 0.80 per K.G. De Weensche Feestweken, die dit jaar voor den llen keer worden gehouden, zullen thans van den 6en tot den 20en Juni duren. Het programma zal buitengewoon glansryk zyn en veel aantrekkingskracht hebben; de bonds- theaters bereiden een reeks van feestvoorstel- lingen voor ook de particuliere theaters zul len met hun mooie voorstellingen uitblinken; de concertdirecties hebben reeds voor eerste klasse uitvoeringen gezorgd. Ook op het ge bied van sport en van amusement zal er we der veel te genieten zyn. Byzondere aantrek kingskracht zal uitgaan van de groote Hygiëne- tentoonstelling ln het gebouw van de jaar beurs. Aan de bezoekers zullen ook dit jaar weder belangryke reducties by de reiskosten toegestaan worden. Met ingang van 1 Juni 1937 is aan J. J. Korn- dörffer en aan H. Teriet op hun verzoek eer vol ontslag verleend als administrateur by de Ryksverzekeringsbank, onder dankbetuiging voor de diensten, in die betrekking bewezen. Met ingang van 1 Juni 1937 is aangewezen als beheerder van het bypost-, telegraaf- en te lefoonkantoor te Amsterdam-Waalstraat, de commies by den post-, telegraaf- en telefoon dienst J. P. A. S. van der Wiel, thans beheer der van het bypo6t-, telegraaf- en telefoonkan toor te LUtterade. Benoemd tot notaris binnen het arrondisse ment Rotterdam, ter standplaats de gemeente Rotterdam (vacature-L. J. C. J. v. Ravesteijn) H. A. W. Zeylmans van Emmichoven, candidaat- notaris te Rotterdam en tot notaris te Rot terdam (vacature-E. Suermondt): B J. Junge- rius, candidaat-notaris te Rotterdam. Aan O. van Bletfswyk Tierens Verhagen is op zyn verzoek, met ingang van 1 Mei 1937, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Wolphaartsdyk. U behoeft geen vakman te zijn om zelf uw tuin te onderhouden, want hebt U moeilijkheden met een of ander verstrekt gratis advies. Alleen de noodige liefhebberij is voldoende om van uw tuin een lusthof te maken. VOOR ZADEN, PLANTEN, GE REEDSCHAP OF ADVIEZEN NAAR BEGIN MEI WEDEROM EEN voor opleiding van TE ORGANISEEREN. OPGAVE, LIEFST ZOO SPOEDIG MOGE LIJK, AAN HET BUREAU PARK LAAN No. 75 - TELEFOON 16391 De massa is altyd wreeder dan het individu. En zy vervalt dikwyls tot uitersten, waarvoor de enkeling terugdeinst, ook al zou hy ertoe in staat zyn de daad te stellen. De burgeroorlog in Spanje levert er weer de gruweiyke bewyzen van. Wie of wat geeft hiervan de verklaring?.... Het afdoende antwoord op deze vraag is niet gemakkeiyk te geven, alle verhandelingen over de psychologie der menigte en massa- suggestie ten spijt. Wy kunnen alleen de feiten constateeren, verbijsterend dikwerf in hun geen grens of rede ontziende buitensporigheid. Toen in 1870 Frankryk aan Duitschland den oorlog verklaard had, bracht het bericht daar van een aantal Duitschers te New York, die het voor de ramen van een dagblad gelezen hadden, ln de hevigste opwinding, zy barstten in smaad redenen uit tegen den Franschen keizer, en een ongelukkig ezeltje, dat toevallig in hun nabyheid voor een wagen gespannen stond, werd het slachtoffer van hun toomelooze woede. Onder den kreet; .Napoleon!" stormden zy op het arme dier los en sloegen het dood! Waarschy nly k, of liever zeker zou niemand van hen het afzonderlyk hebben gedaan, noch willen doen, wat zij nu gezamenlijk deden, in een collectieven aanval van razemy. De psychologie der menigte houdt een ernstige waarschuwing in. Nimmer komt op drastischer wyze de waar heid tot uiting, die er steekt in het klassieke woord, dat de mensch een wolf is voor den mensch, dan wanneer hij, ondergaande in de massa, zyn eigen persoonlykheid en daarmee zyn eigen vryheids- en verantwoordelijkheidsbe sef aflegt, en als een redeloos kudde-dier te werk gaat. P. S. Naar ons van bevoegde zyde wordt medege deeld, zal met ingang van 18 April 1937 de bonificatie op tarwebloem b. worden verlaagd van f 1.60 tot f 1.10 per 100 K.G. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren j. T. Buma, Oldehove en H. Kraayenhagen, Amsterdam en geslaagd voor het 1ste gedeelte van het artsexamen de heeren B. van de Wall Pemé, Amsterdam en Th. O. J. M. Smit, Haar lem. AMSTERDAM. Candidaats-examen Econo mische Wetenschappen de heer A. van Geyn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 7