Vraagt BALIJE IIO-bonnen aan uw winkelier FANTASIEBROEKEN GEHEEL GEBIT Haarlem, 20 April Het masker van Moscou HENSEN Kort en volledig £e#i ttvaoi <£exHkantje. Sport en spel Tandheelkundig I Instituut VAN WEERT - CIERSTRAAT DINSDAG 20 APRIL 1937 B. E. L. Verkoop- Campagne dynamo-ballet en Volksdagblad Kath. Verkenners St. Joris-viering Examens stenografie De Emmabloem-collecte Afsluiting Kleverlaan R.K. Gemengde Tooneelvereeni- ging „Ludamus" Kunt U onze zaak vinden DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN De zaal moet te klein zijn! B.E.L.-WEEK 1937 De Ballero-actie begonnen RIJKSSTRAATWEG 16 vanaf f 35 - met garan«e, pyn- „BRUNO DE RARE' „Thalia" in den Stadsschouwburg DE WERKLOOSHEID IN HAARLEM Een goede week Programma van de Haarl. Radio- Centrale op Woensdag 21 April Wethouder Roodenburg BURGERLIJKE STAND AGENDA Bioscopen 21 April Bioscopen INSTELLINGEN VOETBAL Kampioens-competitie I.V.C.B. R.C.H.'t Gooi op 9 Mei RETRAITEN „St. Petrus Canisius" Bergen N.-H STAD Evenals de andere partijen heeft ook de C communistische) P(artij) N(ederland) een geduchte verkiezingscampagne op Stapel gezet. We zouden er geen melding van "haken, als de methoden, die de broeders van Moscou hierbij gebruikten, niet zoo bijzonder hhfair en misleidend waren. Het verwondert ons niet. Enkele weken gele den bevatte ons blad een artikel, waarin werd •helding gemaakt van de omzetting van den Communistischen Jeugdbond in nieuwe, schijn baar neutrale jeugdorganisaties. In Amsterdam beet de nieuwe vereeniging V. C. O. O., in ahdere plaatsen „Tempo". Hoezeer de bestuurs leden van deze organisaties, die bijna allen leidende functies in den vroegeren C. J. B. heb ben bekleed (enkelen woonden zelfs regelmatig de Moscousche congressen van de Communisti sche Jeugdinternationale bij), hun bedoelingen ^eten te bemantelen, blijkt wel uit de min of •heer enthousiaste verslagen, die enkele bladen van de Residentie hebben opgenomen van een »Tempo"-feest, dat in den Haagschen Dieren tuin werd gehouden. Menigeen zal zich al verwonderd hebben af gevraagd, welke de bedoeling van het nieuwe "Volksdagblad" eigenlijk wel is. Door middel van een reclamewagen wordt het Haarlemsche hubliek op het verschijnen van dit nieuwe dag blad opmerkzaam gemaakt. Alle voordeelen borden er van opgesomd en met opzichtig aan gebrachte landkaarten van Nederland wordt de 'hdruk gewekt, dat het hier een bij uitstek hationale uitgave betreft. Eén bijzonderheid beeft de reclamechef van het „Volksdagblad" echter vergeten te vermelden. Zijn blad is niets anders dan een voortzetting van „De Tribune", •be bij- het verschijnen van de nieuwe krant Verd opgeheven. De C. P. N. wordt in den kop ^an het nieuwe dagblad niet meer genoemd. De Vereld wil immers bedrogen worden? Dezer dagen werd Haarlem overstroomd met b&mfletten, waardoor de groote Communistische propaganda-vergadering wordt aangekondigd, Velke a.s. Woensdag in de Gemeentelijke Con- Certzaal zal worden gehouden. U heeft die aan kondiging niet in uw brievenbus gevonden? Misschien herinnert u zich het blaadje, waar mee u werd uitgenoodigd de non-stop-Revue Van het Amsterdamsche gezelschap „Dynamo" bij te wonen. Het pamfletje was geheel in stijl: "Dol komische scènes 35 medewerkenden Schitterende aankleeding", enz. Niet al te op- vallend werd onder op het blaadje de spreker van den avond aangekondigd. Men heeft echter vcrgeten te vermelden, over welk onderwerp Beuzemaker zal spreken, en er vooral niet b'j geschreven, dat Ko Beuzemaker voorzitter van de C. P. N. is. Er zijn immers nog altijd beden, die dit niet weten....? De revue, die Woensdagavond in de Gemeen telijke Concertzaal voor het voetlicht zal wor- ben gebracht, is dezelfde als die enkele weken beleden voor de Haarlemsche jeugdvereeniging "Tempo" werd opgevoerd. H mist er werkelijks niets mee, als u die revue biet gaat zien. Zij is niet eens bijzonder pikant. zou immers niet passen in het nieuwe Esteem van de Moscovieten? Zij gedragen zich Ogenschijnlijk zoo netjes en zijn zoo voorzich tig om vooral onze nationale gevoelens niet te kwetsen.... Als merkwaardige uitingen van de unfaire struisvogelpolitiek, die de C. P. N. tegenwoordig buidigt, meenden we onzen lezers bovenstaande bijzonderheden niet te mogen onthouden. Men ^ete, wat men aan het Volkdagblad heeft, en 'Me zich niet beetnemen door een grootsch ge annonceerde non-stop-Revue. cijferen, doch volgens veler meening zijn deze cijfers hoog, zeer hoog' zelfs. En wie zal kunnen noemen hoeveel leed en smart zijn voorkomen door de tuberculose-be- strijding? Daar is geen maatstaf voor te nemen, daarin kan alleen uw gevoel u den weg wijzen. Laat dit gevoel ook uw wegwijzer zijn als u morgen een Emmabloempje wordt aangeboden- Wanneer ieder deze richting volgt dan kan het comité voor de Emmabloem-collecte reke nen op een schitterende opbrengst en de ver eeniging tot bestrijding der tuberculose kan haar arbeid met kracht blijven voortzetten. HET ADRES VOOR VAKKLEEDINGMAGAZIJN PAARLAARSTEEG 1 TEL. 12843 .Hij de op 10 en 14 April j.l. resp. te Den ?aag en Amsterdam gehouden examens der federatie oor Stenografie „Groote" zijn alle :eerlingen van 't Handelsinstituut „Baltussen" r Haarlem, Jansweg 42, die zich daartoe heb- aangemeld, geslaagd, t.w. voor: Hantoor Stenograaf Nederlandsch 130: 5 can taten: de dames T. Broersma, M. H. Flipsen, M. Beun, L. M. Castelein en M. G. E. van •■een. -Kantoor Stenograaf Duitsch 100: 4 candida- xb" de dames J. M. Crietée, J. van Dam, T. r°ersma en J. M. Roos. Kantoor Stenograaf Engelsch 100: 2 candi- aten: de dames J. M. Crietée en A. Fomm. - Kantoor Stenograaf Fransch 100: 1 candi- Me: mej. A. Fomm. Typiste1. candidate: mej. J. M. Crietée. - Heeraar Stenografie Nederlandsch en Machi- echrijven: 1 candidaat. Sint Joris! De patroon van alle verkenners van de geheele wereld. Vrijdag 23 April a.s. herdenken de verkenners zijn feestdag, welke ieder jaar op zoo'n mooie manier gevierd wordt. Doch dit jaar wel op een speciale manier, doordat de ochtendplechtigheid door alle groe pen van het district Haarlam tezamen zal wor den gehouden. De welpen, verkenners en voortrekkers komen Vrijdag a.s. met hun leidsters en leiders reeds vóór 6 uur tezamen in de Paterskerk aan de Groenmarkt, waar door den hoofdaalmoezenier van het district Haarlem de H. Mis zal worden gelezen. Deze H. Mis zal door alle verkenners en voortrekkers worden gerespondeerd, (d.i. het gezamenlijk antwoorden aan den priester van de voet- en andere gebeden). Na deze H. Mis worden de Sint Joris-bloe- men gezegend. Op de Groenmarkt voor de Paterskerk wordt dan de Horderoep door de welpen gedaan en allen zullen aan een vlagge- parade deelnemen, met het opzeggen van de verkennerswet, waarna de Sint Joris-bloemen zullen worden uitgereikt aan alle welpen, ver kenners en voortrekkers. Dezen dag dragen al len, indien maar eenigszins mogelijk, hun uni form met de St. Joris-bloem. Allen doen een extra goede daad voor zes uur voor Moeder (of verzorgster) 's Avonds houdt iedere groep afzonderlijk een kampvuur, waar, na de opening met gebed, 'n overzicht van het afgeloopen jaar wordt ge geven, waarbij het wel en wee van de groep sinds de vorige Sint Joris-groep nog eens naar voren wordt gebracht. Bij het knetteren van het kampvuur en 't dansen der vlammen zul len de jongens dan overdenken: Hebben wij ons best gedaan om onze verkenners- of wel pen-wet na te leven? Zijn we vooruit gegaan in vaardigheden? Zijn we vooruitgegaan in den echten verkennersgeest? Het St. Joris-verhaal zal hierna verteld wor- den. Sint Joris, hun patroon! De fiere jonge ridder, die ongeveer 1630 jaar geleden in blanke reinheid onverschrokken streed voor z'n groote idealen; die met Gods hulp er in slaagde den draak, die een groote stad met vernietiging bedreigde, na een hevigen strijd te overwinnen, daardoor de stad redde, welke zich weder tot God bekeerde. St. Joris, die het Romeinsche edict tegen de Christenen, aan de poorten opgehangen, stoutmoedig ver nietigde, daarvoor gevangen genomen werd en acht dagen wreed gemarteld. Echter, bijzonder door God begenadigd werd, zoodat kokend lood, vergiftigde drank, een met messen doorstoken ton, hem geen kwaad konden doen. De fiere ridder, die bleef weigeren of in den afgodstem pel te offeren, donder en bliksem te hulp kreeg, die den tempel deden instorten. St. Joris, die tenslotte door onthoofding de martelaarskroon verwierf. Kunnen de verkenners zich een beteren pa troon wenschen? Met deze figuur voor oogen zal de groeps leiding dan de toekomstplannen ontvouwen, waarbij de Jamboree niet onvermeld zal blij ven. De aalmoezenier zal hierna den jongens den zegen geven en rond hun kampvuur zullen eerst de welpen en daarna de verkenners plech tig hun belofte hernieuwen. Opnieuw beloven: met Gods hulp ernstig te zullen trachten, hun plicht te doen tegenover God, Kerk en land Iedereen te helpen, waar hij kan en de verken nerswet te gehoorzamen. Na het zingen van het Wilhelmus en 't sluitingsgebed gaat men naar huis, vast besloten weer betere verken ners te worden. Iedere groep viert dit kampvuur apart, doch de plechtigheid is overal hetzelfde. Ouders en belangstellenden kunnen 's mor gens de H. Mis om 6 uur in de Paterskerk bij wonen. A. ^ah den vooravond van de Emmabloem- ecte verzoekt men de aandacht van onze tJ?rs nog een.s te vestigen op den voor de ^rculasebestrijding zoo belangrijken dag. eJj zal overtuigd zijn van het nut der tuber- ^se-bestrijding-, vooral waar uit het sterfte- V er blijkt met welk een succes deze strijd ge- wordt. Het aantal sterfgevallen is met •W <5an 50 verminderd, gerekend vanaf aanvang der tuberculosebestrijding in 1904. groot aantal jonge menschenlevens is dus dezen volksgeesel ontrukt. ej. geweest en om het behaalde succes te °uden zijn nog groote sommen noodzakelijk. Zal echter becijferen welke kapitalen zijn met het bestede geld? En wie zal b]6v enen hoeveel personen zijn gespaard ge- voor tuberculose door den arbeid der lenigingen? Niemand is in staat dit te be- De Commissaris van Politie te Haarlem deelt mede, dat in verband met de bestrating van de Kleverlaan bij den spoorwegovergang, deze weg in den nacht van Woensdag 21 op Donderdag 22 April van 10 uur n.m. tot 7.30 uur v.m. af gesloten zal worden voor alle rijverkeer, zoodat men gedurende die uren van Haarlem over Bloemendaal of omgekeerd over de Julianalaan of Zijlweg zal moeten rijden. Zondag 25 April roept Ludamus haar publiek tot besluit van het tooneelseizoen weer naar den Stadsschouwburg. Veel successen heeft zij in het afgeloopen jaar weer geoogst, en het testimonium kan haar niet worden onthouden, dat haar praestaties zich ook in het afgeloopen seizoen weer in stijgende lijn hebben bewogen. Die lijn zal Zondagavond wel haar hoogste punt bereiken, nu- Ludamus met het bekende blijspel „In het Witte Paard" (lm weissen Rössl) voor het voetlicht komt, welk blijspel wordt geïllustreerd en omlijst met muziek en zang uit de operette van dien naam, en met muziek voor deze voorstelling expresselijk ge componeerd door Ludamus' medewerker, Ben Bunders. Ten deele brengt Ludamus dus, voor wat de vocale en instrumentale verzorging van het blijspel betreft, in Haarlem een première. Dat er voor deze voorstelling zeer groote be langstelling bestaat, behoeft na het boven staande wel geen verbazing te wekken. Het kan dan ook worden voorspeld, dat de Stads schouwburg Zondagavond tot in de uiterste hoeken zal zijn gevuld met een publiek, dat ge spannen de opvoering zal beiden. Zoolang de voorraad strekt zijn voor deze voorstelling nog kaarten verkrijgbaar bij mej. Mien Stam, Overtonstraat 6, welke plaatsbe wijzen dan tevens toegang geven tot het ge bouw van den H.K.B. aan de Tempeliersstraat, alwaar na afloop der voorstelling het feest nog met een dansje zal worden besloten. op de Ged. Oudegracht 52 tegenover de Stoofsteeg Keuze uit 45 verschillende merken van f 28.- af Welke zaal? Durft u dat nog te vragen Geheel Katholiek Haarlem weet toch, dat a.s. Vrijdagavond om half negen in het Sint Bavo- gebouw de groote vergadering van de R. K. Staatspartij zal worden gehouden, waarop de lijstaanvoerder Fater mr. dr. Beaufort O.F.M. en de heer A. J. Loerakker het woord zullen voeren. Ongetwijfeld zal ieder het op prijs stel len op deze wijze met den lijstaanvoerder ken nis te maken, als hij pater Beaufort tenminste nog niet mocht kennen van de tallooze vergade ringen van vsreenigingien en organisaties, waar op deze sociale werker reeds jaren lang het woord voerde. Mocht u nog geen kaarten voor a.s. Vrijdagavond besteld hebben, zij zijn nog te verkrijgen aan het Gebouw St. Bavo en bij de propagandisten. De avond zal worden opge luisterd met muziek. Is het dan werkelijk nog noodig om voor den komenden verkiezingsstrijd de medewerking van alle katholieken te vragen? Ieder princi pieel ziet toch hoe noodig dit is, niet alleen uit eigenbelang, maar op de eerste plaats om de overwinning te verzekeren aan de beginselen, die wij voor geen enkel tijdsverschijnsel, dat daarmee in strijd is, willen prijs geven. Het is thans geen tijd om te twisten over onderge schikte kwesties Er bestaat nog slechts een te genstelling voor of tegen! Zonder daadwerkelijken steun kan onze prin- cipieele verkiezingsactie haar doel echter zeker niet ten volle bereiken. Er zijn toch nog zooveel personen, die over vrijen tijd beschikken en die, als zij zouden weten, hoe ze dezen vrijen tijd vruchtbaar konden besteden voor 't goede doel, dit zeker zouden doen Gaat eens praten met een van de bestuursleden van de verschillende pa-rochieele clubs of geeft u op bij den alge- meenen secretaris, den heer W. Th. A. van Beek, Schoterboschstraat 18. Ook financieele steun is noodig! U kunt mis schien niet veel missen? Geeft dan weinig. Iede re gift beteekent een daadwerkelijk steunen van het schoone doel. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin een zil veren medaille be schikbaar gesteld voor den reclame optocht op Zater dag 8 Mei a.s., uit gaande van de B.E.L.-weekcom- missie. ^ïffyWlTMir De Ballero-ver- koopactie is als serste van het om vangrijke B.E.L.-Programma en als voorloop ster van de eigenlijke B.E.L.-Week reeds be gonnen. Gisteren, Maandag, zijn pl.m. 500 win keliers (kenbaar aan een raambiljet met de be kende bel en als tekst: „Deelnemer Ballero Verkoop-Actie") met het uitreiken der bonnen begonnen. Voor elke f 0.50 die men besteed, krijgt men zoo'n bon. Er was reeds gisteren veel vraag naar deze bonnen, zoo zelfs, dat ver scheidene winkeliers zich ter elfder ure nog opgaven op aandrang van hun cliëntèle. Er is een strooibiljet huis aan huis verspreid, waaraan wij het volgende ontleenen: 12 bonnen geven recht op éénmaal werpen met vier ballen van het Ballero-spel. De Bal- lero-huizen zijn Gasthuisvest 11 (nabij de Hout- brug) en Kloosterstraat 4. Geopend op 23, 26, 27, 28 en 29 April en 3, 4, 5, 7, 10 Mei van 11 tot 21 uur. Donderdag 22 April gratis oefenen in het Ballero-spel in de Ballero-huizen van 1117 uur. Toegang vrij. Eiken werpdag tal van schitterende prijzen, b.v. dames- en heeren rijwielen, Stofzuigers, meubelen, ontbijt, eet- en theeserviezen, enz. en bovendien waardebons, HAARLEM-N. - TELEF. 16726 0iim loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 9-12 en 1-4 uur. Zaterd. 9-12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7-9 u. Wij geven hierbij een afbeeldingen van het ■fraaie affiche voor de Frans Halstentoonstel ling, welke in Haarlem zal worden gehouden. Het stelt een schilderij voor van Frans Hals, dat in bezit is van Het Familie-V rouwenhofje van Mevr. van Aerden te Leerdam. Het zal op de tentoonstelling te bewonderen zijn Langzamerhand komen we aan het einde van het tooneelseizoen. Als in de natuur het jonge leven met frissche kleuren den dag in gaat, worden de beschilderde coulissen stuk voor stuk opgeborgen en zoo heeft ook „Thalia", de welbekende katholieke tooneelclub, haar laatste uitvoeringen van deze speelperiode ge geven. Zondag en Maandag-avond zijn de do nateurs nog eens naar het Wilsonplein getrok ken, om de vaak bewonderde en toegejuichte werkende leden op de planken te zien en dan afscheid te nemen met goede beloften voor de toekomst. Deze gedachte domineerde in het welkomstwoord, dat de nieuwe voorzitter van Thalia, de heer W. Hopstaken, Maandag avond vóór het scherm sprak. Het tijdelijke afscheid werd gegeven met „Bruno de Rare", een blijspel van Jac. Ballings, den Vlaamschen schrijver, die door zijn sappige schetsen uit het leven der katholieke dorps bewoners in Zuid-Nederland terecht populari teit geniet. Ook dit spel van familieleven, van trouw aan de goede beginselen, van zuiverheid in de liefde, van gezonde deugd tegenover heb zucht en bekrompenheid, levert een drietal on derhoudende bedrijven op. Ze zijn niet sterk van handeling, maar het is de toon, die de muziek maakt, en Ballings weet doorgaans den juisten toon te treffen. Alleen: de kracht van dit spel schuilt in den vlotten Vlaamschen humor. Het onderwerp is algemeen en het zou niet moeilijk zijn, de han deling over te brengen naar een Nederlandsch dorp, maar ook dit vereischt de natuurlijke weergave van regionale sfeer en dialect en we zien het telkens weer, hoe gebrekkig onze tooneelgezelschappen er in slagen, bijvoorbeeld den Noord-Brabantschen tongval aannemelijk na te bootsen. We hebben dezen avond veel specifiek Vlaam- sche woorden gehoord, maar het zangerige daarvan gemist. De hoofdpersoon Nardus Nop, met veel toewijding door Piet Dieben weerge geven, deed meermalen een geslaagde poging in die richting en zijn schoonzuster Odrada had door het pittige optreden van Cobi Dinger- dis althans de hevigheid van het Zuidelijke bloed. Rie Koning was een rustige, gevoelige zuster en als zoodanig heel goed, maar al even Hollandsch als Ans Assendelft, die de rol van het pleegkind Lieveken zeer bedachtzaam uitbeeld de. Evenals bij een vorige gelegenheid viel het ons op, dat deze speelster haar vroegere cor- dialiteit te zeer aan banden legt. Juist in het spel van amateurs heeft dat gulle, spontane zooveel beteekenis, want het vervangt een raf finement, dat men alleen van beroepstooneel mag verwachten. Mart. Langeveld maakte als „de Rare" een goed entrée; toen hij later zijn ruwen bolster had afgelegd, werd zijn figuur te zwak. De pastoor van Piet Loerakker was een innemende verschijning, maar hij had levendiger gekund. De brouwer van Mart. Bijnsdorp had ook uiter lijk meer typeerend mogen zijn in het alge meen zijn onze dilettanten te bang voor een beetje kleur in het kunstlicht, waar het alle- óaagsch-nette gezicht en het alledaagsch-nette kostuum te weinig indruk maken. Daarom deed een bijrol als Leanderken van Joop Mulders het telkens zoo goed. Overigens dient gezegd, dat de regisseur, de heer Willy de Maare, voor een zeer behoorlijke tooneelaankleeding had gezorgd. En uit ver schillende détails bleek ook, dat het spel ern stig onderhanden was genomen. Toch haperde er iets belangrijks aan het samenspel en dat was het tempo. De rolvastheid liet veel te wenschen over en zoo lang dit het geval is wordt de actie telkens weer door aarzelingen gestremd, waardoor het geheel de noodige „vaart" mist. Met een stuk als dit, waarbij het °P de vlotte dialogen aankomt, moet het van een leien dakje gaan. Inmiddels was het duidelijk, dat de tal rijke aanwezigen hartelijk genoten van hetgeen „Thalia" te voorschijn wist te brengen. Het is de moeite waard, daarbij op te merken, hoe een Kaholiek publiek reageert op de „roomsche" begrippen en uitdrukkingen, die met al de natuurlijkheid van den Vlaamschen volksaard een vertrouwde sfeer teekenen: het schiet tel kens weer in den lach van het misverstand. Dit kenmerkt een vervreemding diemaar dat hoort in een tooneelverslag niet thuis. Afgezien van de gesignaleerde onvolkomen heden, heeft Thalia ook nu weer bewezen, tot goede dingen in staat te zijn. Het individueele spel is soms voortreffelijk en uit het geheel blijkt de wil om steeds vooruit te gaan in het streven naar verheffing. Als in den zomer de studie niet verwaarloosd wordt, mogen we ver wachten, dat het volgende seizoen ons nog vele mooie uitvoeringen brengt. H. B. v. d. S. inwisselbaar bij deelnemende winkeliers. Na el- ken Werpdag worden de prijswinnaars per bul letin en in de plaatselijke dagbladen bekend gemaakt. Alle prijzen worden uitgereikt na af loop der B.E.L.-Week. Ze zullen tentoongesteld worden in perceel Zijlstraat 95. Haarlem beleefde een gunstige week wat be treft het afnemen van het aantal werkloozen. Aan het eind van deze week stonden nog 5708 werklooze personen ingeschreven tegen de vorige week 5906. Dat is dus een vermindering met 198. Nog meer reden tot tevredenheid is er echter wanneer men het cijfer vergelijkt met de overeenkomende week van het vorig jaar. Toen stonden er 6298 werkloozen ingeschreven, zoodat er dus nu 590 werkloozen in Haarlem minder zijn dan verleden jaar om dezen tijd. Als het zoo een paar weken doorging! Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8.00 Keulen, 9.20 Pauze, 10.05 London Reg.; 11.35 Keulen; 12.20 Vlaamsch Brussel; 1.20 Parijs Radio; 1.50 London Heg.; 2.20 Parijs Radio; 3.20 Deutschl. Sender; 3.50 Keulen; 5.20 Vlaamsch Brussel; 5.50 Fransch Brussel; 6.35 Keulen; 7.05 London Reg; 7.50 Weenen; 8.20 Fransch Brussel. Programma 4: 8.00 Vlaamsch Brussel; 8.20 Pauze; 8.35 Droitwich; 8.45 Londen Regional; 9.20 Droitwich; 11.20 Danmarks Radio. Programma 5: van 8.007.00 Diversen; 7.00 Eigen Gramofoonplatenconcert (koor)Russi sche potpourri no. 1, Kozakkenkoor; Stand- chen, Wiener Sangerknaben; Schlafe mein Prinzchen, alsvoren; Solveigslied, alsvoren; Es woll' ein Jagerlein jagen, alsvoren; Wer hat dich du Schoner Wald, Berl. Lehrer Gesang Ver.; Don Pasquale, Scala Koor; Der Linden- baum, Berl. Lehrer Gesang Ver.; Cavalleria Rusticana, Scala Koor; Russische Potpourri no. 2, Kozakkenkoor; Merrymakers Carnival, Mer rymakers; van 8.0012.00 Diversen. (Wijzigingen voorbehouden). De toestand van wethouder Roodenburg, die zooals men weet, uit het Diaconessenhuis, waar hij verpleegd werd, naar zijn woning is terug gekeerd, is vooruitgaande, doch de wethouder zal voorloopig nog wel niet zijn ambtsbezig heden kunnen hervatten. Op de op 14 April j.l. te A'dam gehouden examens van de Federatie voor de Stenografie „Groote" slaagden voor het diploma typiste de dames G. Swakman, T. Muntinga en R. Har tendorp te Haarlem, leerlingen van mevr. B. Elling-Beeldman, Sparenbergstraat 37 te Haar lem Noord. In het Gem. Concertgebouw geven de viool leerlingen van den heer J. C. Tuyn op 21 April eenige voordracht-oefeningen. De begeleiding is in handen van Fred. Luyken en Mej. L. Kalt. Aanvang half 8. Zaterdag 24 April geeft de „Kennemer Kunst kring" een tooneelavond in het Gem. Concert gebouw. Opgevoerd wordt „Prinses Lizi", een blijspel van Ernst Albert. In den ouderdom van 85 jaar is gisteren overleden de heer R. Zuidema, oud-leeraar aan de H. B. S. met 5-jarigen cursus, lid der plaatselijke commissie van toezicht op het L.O., penningmeester van het bestuur der Kweek school voor Onderwijzeressen van het Departe ment Haarlem der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, etc. De teraardebestelling geschiedt Dbnderdag om 12 uur op de algemeene be graafplaats aan de Kleverlaan. Mej. G. H. Ledeboer, te Haarlem, is benoemd tot ambtenares van het departement van Sociale Zaken en zal in hoofdzaak werken onder de werklooze meisjes in Noord-Holland, met stand plaats Haarlem. Op 75-jarigen leeftijd is in zijn woning aan den Hoofdweg in de Haarlemmermeer over leden de heer Arie Vellekoop, die meer dan een halve eeuw in de Haarlemmermeer heeft ge woond. Hij was van beroep stalhouder en heeft zich op vereenigingsgebied zeer onderscheiden. De vereeniging Limburgia hield in café-res taurant Bolwerk haar eerste algemeene leden vergadering. Besloten werd op Hemelvaartsdag een autotocht te organiseeren met excursie naar Schiphol. Op de te Amsterdam gehouden examens van de Federatie voor de Stenografie „Groote" slaagden voor het diploma typiste de dames G. Swakman, T. Muntinga en R. Hartendorp te Haarlem. Getrouwd 20 April 1937 J. H. Meijer en J. A. Schut. Geboren: C. M. van Poeterenv. Boekei, z; A. BroertjesSchut, z; M. KaandorpSchaaper, d; H. BulderGoris, z; G. GalenkampJan sen z. Overleden: J„ 3 j„ d. van C. W. de Graaff, Oranjestraat; R. Zuidema, 85 jaar, Wouwer- manstraat. U dacht immers, dat a nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs den weg moet u dat niet „den ken", u moet 't zeker weten-I Gebouw „St. Bavo": Mannenzangvereeniging „St. Caecilia" 8 uur; Comité Winterhulp 8 uur; R. K. Sportcentrale 8 uur; Bestuur Geestelijke belangen 8 uur; Saneeringscommissie groente- handel 8 uur; Rechtskundig bureau 8 uur. Stadsschouwburg: Rotterd. Hofstadtooneel, „Boefje", 8.15 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie „Het Holland - sche Landschap", 107 uur. Kunsthandel „Pictura": Tentoonstelling, 10 bot 17 uur. Gebouw „Caecilia": Leerlingenuitvoering Haarlems Muziekinstituut, half 9. Hotel Royal: Bond van belanghebbenden bij den verkoop op termijnbetaling, half 9. Rembrandt-Theater: „Pygmalion", 2.30, 7 en 9.15 uur. FTans Hals Theater: „Incognito getrouwd" (met Margaret Sullivan) 2,30, 7 en 9.15 uur. Luxor-,T<heater: William Powell in „De ge heime code", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 11 tot 5 uur; Tino Rossi in „Marinella", 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Proza 8 uur; Bestuur Melk handel .Et. Joseph" 8 uur; R. K. Schaakclub 8 uur; Bouwvakarbeiders 8 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann: Exposi tie bakkerswerk half 3. Kunstzaal Reeker: Expositie „Het Hollandsche Landschap" 107 uur. Kunsthandel „Pictura": Tentoonstelling 107 uur. Stadsschouwburg: Leerlingenuitvoering Mij. tot bev. der Toonkunst, kwart over 7. Rembrandt-theater: .Pygmalion" (geprolon geerd) 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur Tine Ross in „Marinella", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Incognito getrouwd" (met Margaret Sulivan), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: William Powell in „De gehei me code", 2.30, 7 en 9.15 uur. R.K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend, Parklaan 59, hoek Jansweg, telefoon 10394. St. Elisabeth vereeniging: Jansstraat 49. Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; ver gadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Bisschoppelijk Museum: Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 ifur. Door den competitieleider is voor Zondag 25 April vastgesteld de ontmoeting H.B.C.—Tref fers. Het H. B. C.-team dat Zondag j.l. in Eind hoven tegen „Brabantia" niet al te goed debu teerde, zal zich ongetwijfeld tegen de Oostelijke represanten van zijn beste zijde laten zien. Dat belooft dus wat op „Herkenrode"! In verband met de vaststelling van boven vermelden wedstrijd, is het 't HBC-bestuur niet mogelijk het junioren-tournooi doorgang te doen vinden. Alhoewel het H.B.C.-bestuur deze gang van zaken noode moet laten passeeren is direct naar een oplossing der moeilijkheden gestreefd en zal hoogstwaarschijnlijk op Hemelvaartsdag de afwerking van het junioren-tournooi plaats vinden. Nadere berichten zullen evenwel hieromtrent in de pens worden gepubliceerd. H.H. bestuursleden worden dringend verzocht nota te nemen van bovenstaande wijziging. Men meldt ons dat de wedstrijd R. C. H. 't Gooi niet Zondag as. doch eerst d.d. 9 Mei zal worden gespeeld, 't Gooi wilde n.l. niet drie zware wedstrijden achtereen spelen Zoowordt de competitie weer onnoodig gerekt. 2329 Apr.: Gereserveerde retraite. 36 Mei: Gereserveerde retraite. 1013 Mei: Gereserveerde retraite. IS18 Mei: (Pinksterretr.) Mannen en Jonge mannen (Zaanstreek) 1821 Mei: Geh. en ongeh. Dames (Amster dam e.a.) 2225 Mei: Militieplichtigen. 25—28 Mei: Congreganisten. Inlichtingen en aanvragen Directie Retraite huis Loudelsweg Bergen, telef. 148, giro 45537.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5