0 Het proces tegen kapelaan Rossaint GRILLIGE MAAS WAST WEER Groeiend verzet bij Gepoe en leger tegen Stalin ECHTELIJK DRAMA TE TILBURG Niet zoo héél modern? Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling per per DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR &E N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 DONDERDAG 22 APRIL - AVONDBLAD DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 20524 15 jaar tuchthuisstraf en 10 jaar eerverlies geëischt wegens voor- bereiding tot hoogverraad Reeks nieuwe processen te wachten Slechte voeding in Duitschland Landarbeiders keeren teleur gesteld terug DE CONFERENTIE TE MONTREUX Water veroorzaakt groote schade aan ingezaaide landerijen Kwelwater brengt ernstigen last Ook IJssel stijgt Japans haringvloot geteisterd Een typhoon eischt 47 dooden en 57 vermisten Jute-arbeiders staken te Calcutta Het Weer Man tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld Tewaterlating van de Tromp Plechtigheid eenigen tijd uit gesteld Talrijke opstanden zijn reeds uitgebroken Jagoda, die in de gevangenis zit opgesloten beweert, dat nie mand hem iets zal durven doen Activiteit der Kerk genootschappen Critiek van Attlee Actie der Mexicaansche katholieken heeft succes Kellnersstaking te Toulon VLIEGTUIGEN OMLAAG GESTORT Sensationeele uitslag der verkiezingen Ledental van den bond der Godloozen daalt enorm 1 s 1 De reis van Schuschnigg Een verklaring voor zijn vertrek naar Venetië H. M. Bakker, Gen. Cronjéstraaf 135,Tel.11657 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN De staking tegen de Cunard-line NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct„ Inger mededeelingen 50 cent; Idem op peg. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. BERLIJN, 22 April (D.N.B.) In het proces tegen kapelaan Joseph Rossaint uit Düsseldorf wegens voor bereiding tot hoogverraad, wat deze geestelijke volgens aanklacht zou hebben bedreven met communisti sche functionarissen, hield het Open baar Ministerie heden zijn requisitor. Tegen kapelaan Rossaint werd 15 jaar tuchthuisstraf en tien jaar eerver lies geëischt. (Deze eisch, in verband met de door ons eer der vermelde volkomen ontlastende verklarin gen onder eede van twee zeer belangrijke com munistische getuigen, komt wel in een heel merkwaardig daglicht thans te staan. Red.). De beklaagde Franz Steber, mede beschuldigd met kapelaan Rossaint van voorbereiding tot hoogverraad, hoorde 7 jaar tuchthuisstraf en 7 jaar eerverlies tegen zich eischen. De eisch tegen de overige beklaagden in het Proces, waaronder kapelaan Karl Kremer, was één tot twee en een half jaar tuchthuis- of ge vangenisstraf. Voor den algemeen secretaris van de Katholieke Jongeliedenvereeniging, Jakob Clemens, vroeg het Openbaar Ministerie vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. Volgens een bericht in het te Colmar ver schijnende blad „Elsasser Kurier" staat de Duitsche katholieken weer een nieuwe reeks beproevingen te wachten. In politieke kringen van de Duitsche hoofd stad is men de meening toegedaan, dat Ber lijn het resultaat van het protest bij den H. Stoel wil afwachten, alvorens nieuwe maatre gelen te treffen. Wanneer het Vaticaan zou ■Weigeren den toon der beschuldigingen in de Encycliek te verzachten en hier is Wel geen twijfel mogelijk, dat de H. Stoel zoo iets zou doen dan zal er in heel Duitsch- land een nieuwe reeks processen tegen priesters en ordesgeestelijken aanhangig gemaakt wor den. Reeds liggen de stukken gereed om onmid dellijk met de behandeling van meer dan 100 Processen een aanvang te maken, terwijl de Duitsche pers reeds de noodige instructies heeft ontvangen om over deze processen een zoo om vangrijk mogelijke reportage te verschaffen. Aan het politiebureau te Venlo vervoegden zich Woensdag in den loop van den dag enkele Nederlandsche landarbeiders, die volgens hun verklaring uit Duitschland wa ren teruggekeerd. Vrijdag j.l. waren zij met het eerste transport van Nederlandsche ar beiders via Venlo naar Oost-Pruisen ver trokken. Thans kwamen zij terug van de Plaats hunner bestemming, totaal gedesillu sioneerd in hun verwachtingen. Aan de politie vroegen zij het noodige geld °m de reis naar hun woonplaats te kunnen Voortzetten. Daar de uitzending echter had Plaats gehad door middel van de Arbeidsbeurs, berden de landarbeiders naar het bureau van de Arbeidsbeurs verwezen. Hier zorgde men toen Voor verder transport. Speciaal de slechte voeding scheen voor de arbeiders de aanleiding te zijn geweest om te- jmg te keeren. Men kan begrijpen, dat de ar beiders die volgens de hun gegeven voorlich ting er op gerekend hadden in Duitschland 'n behoorlijken werkkring te vinden en thans in hun verwachtingen bedrogen werden, zeer te leurgesteld terugkeerden. Het districtsbureau der Arbeidsbeurs te Venray, waar de centrale regeling berustte van de uitzending van arbei ders uit Noord-Limburg, was Dinsdagmorgen hog niet op de hoogte van het feit, dat er reeds uitgezonden arbeiders uit andere deelen Van het land via Venlo waren gerepatrieerd. Jh tegenstelling met de pessimistische berich ten, die de teruggekeerde arbeiders uit Oost- kuisen meebrachten, bleek het bureau te Ven- ray te beschikken over verschillende brieven van Limburgsche emigranten, die vol lof wa- *en over hun nieuwe omgeving en hun gevon den werkkring in Duitschland. Hierbij dient echter onmiddellijk opgemerkt te worden, dat de Limburgsche arbeiders, die haar Duitschland werden uitgezonden, enkel en dheen tewerk gesteld werden in de landbouw streken langs den grenskant, zooals b.v. in de hhigeving van Kleef, Wezel, enz. Dus in een landstreek, die absoluut gelijkwaardig is aan de Limburgsche en onder bewoners wier men taliteit, geloofsovertuiging en levensbeschou wing in niets afwijkt van die der emigranten. Voor landstreken als Oost-Pruisen en Han- hover maakt dit wel eenig verschil. In de Duitsche landbouwgebieden langs den Bfenskant zijn thans ongeveer een zeventigtal Arbeiders uit verschillende plaatsen van Noord- himburg tewerk gesteld. MONTREUX, 22 April. (D.N.B.)De al- Betneene commissie der capitulatie-conferen- tee, die gisteren onder voorzitterschap van klitis bijeen is gekomen, heeft de behandeling lh eerste lezing van het Egyptische ontwerp verdrag beëindigd. Aardappel-Jones, met op den achtergrond zijn „Mary Llewellyn", in gesprek met 'n Engelschen matroos. Zou deze het zijn geweest, die hem de wetenschap heeft bijgebracht, dat er, na het vergaan van de „Armada", een nieuwe Spaansche vloot is gekomen? Binnen den tijd van twee maanden is de grillige Maas andermaal buiten hare oevers getreden en heeft de aan grenzende uiterwaarden, weilanden en landerijen overstroomd. De was der rivier is ditmaal wel bui tengewoon snel in zijn werk gegaan, want sinds Zaterdag, toen de peilschaal 12.19 plus N.A.P. wees, is de rivier tot Dinsdagavond tot 15.20 plus N.A.P. ge stegen. Gelukkig seinen de laatste berichten, dat er val is ingetreden. De hevige regenval der laat ste dagen heeft op de snelle opkomst der Maas grooten invloed gehad. Op de losplaats te Venlo moest men in allerijl maatregelen nemen om de geloste goederen op het droge te brengen. In een halven dag tijd stond de kade te Venlo weer twee meter onder water. Het laden en lossen der schepen vindt momenteel weer in de wiri- terhaven plaats. Ook de losplaats te Blerick staat thans weer ongeveer een meter onder water en de beton molens van de wegenbouwmij., die hier geregeld in werking zijn, steken nog juist hun kop boven het watervlak uit. Het passeeren der Maasbrug onder Venlo gaat voor de schepen weer met de noodige moeilijkheden gepaard. De afstand tus- schen de watervlakte en den onderkant der Maasbrug bedroeg Dinsdagavond nog 6.26 me ter. Ook van de Maasdorpen komen weer be richten binnen van den grooten overlasten schade, die door den abnormalen water stand veroorzaakt wordt. De landerijen, die gedurende de laatste weken werden bewerkt en ingezaaid, staan weer blank en beioven weinig voor den ko menden oogst. Ook de groote oppervlakten weiland langs den Maaskant, die reeds mooi groen begonnen te worden en waarop het vee reeds weidde, zijn door het water overstroomd. De boeren werden genoodzaakt het vee weer in de winterstallen op te sluiten. In de buurt van Gennep staat het Maas water wederom tegen den dijk van den Rijks weg. Den aanleg van de rijwielpaden langs den weg VenloNijmegen, waarmede men gevor derd was tot onder de gemeente Bergen, heeft men moeten staken, daar de betonmolens op de kade te Bergen onder water staan. De landerijen, welke verder van den stroom gelegen zijn en die niet onmiddellijk last heb ben van het hooge water, hebben veel te lijden van het opkomende kwelwater. Met groote belangstelling volgt men het nieuws van de waterberichten uit het Zuiden. De reeds aangekondigde val, die verwachten doet, dat de hooge waterstand ditmaal van korten duur zal zijn, geeft weer eenigszins hoop. De regenval van de laatste dagen heeft weder een sterken was van den IJssel veroorzaakt. Woensdagavond was de stand reeds 5.10, zoo dat verschillende uiterwaarden onder zijn ge- loopen en de boeren genoodzaakt werden het vee uit deze weiden te halen. TOKIO, 22 April. (Reuter). De Japansche ha ringvloot is door een typhoon geteisterd, terwijl zij aan het visschen was in de Zee van Ochotsk aan de Zuid-Westkust van Sachalin. 47 visschers zijn om het leven gekomen, terwijl 57 nog wor den vermist. Men vreest, dat nog meerderen om het leven zijn gekomen. Hoogste barometerstand: 771.3 Toulouse j= Laagste barometerstand: 750.4 Jan Mayen VERWACHTING: Meest matige Zuide- lijke tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later wellicht opklarend, tijdelijk regen, aanvankelijk zachter. Zon op v.m. 4.49 onder n.m. 7.09 uur. EÈ Licht op n.m. 7.39. Maan op n.m. 4.12 onder v.m. 3.15. Volle Maan 25 April. ÜlllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIh? De Rechtbank te Breda heeft J. F. A. P. te Tilburg, wegens mishandeling van zijn vrouw, den dood ten gevolge hebbende, veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was vijf jaar gevangenisstraf. Tengevolge van een ingetreden vertraging zal de tewaterlating van den flottieljeleider Tromp op de werf van de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam eenigen tijd moeten worden uitgesteld. Een correspondent van de „Nation Beige" seint aan zijn blad merkwaardige bijzon derheden over een revolutie, welke in de zelfstandige republiek van Uzbekistan is uitgebroken. Berichten van reizigers en mededeelin gen, die door de opstandelingen per radio worden uitgezonden, bevestigen, dat groote troepen boeren door het land trekken, die alles wat zij op hun weg ontmoeten, te vuur en te zwaard verwoesten. De politietroepen, die trouw gebleven zijn aan de regeering en de regelmatige troepen, die in die streek gelegerd zijn, blijken niet in staat om de orde te handhaven. De hoofdstad van Uzbekistan, Taschkent, een belangrijke stad van meer dan 320.000 inwoners, is in de macht van de opstandelingen, die onder bevel staan van een boer, Kovatchenki genaamd, wiens vader het vorig jaar door de regeerings- troepen werd gearresteerd onder beschuldiging, dat hij in een complot tegen Stalin betrokken zou geweest zijn. Destijds werd hij op de pijnbank gelegd, om dat men hem wilde dwingen de namen van zijn medeplichtigen te noemen. Tengevolge van deze vreeselijke kwellingen was hij blind geworden. Thans volgt hij, gezeten in een soort draagstoel, de opstandelingen, die hij op geestdriftige wijze toespreekt. In de stad Taschkent heeft men de zwarte vlag met het witte kruis geheschen. Op ver schillende plaatsen hebben de opstandelingen de openbare gebouwen in brand gestoken en de nachtelijke hemel is rood gekleurd van den vuurgloed, die reeds op kilometers afstand zichtbaar is. Een dertigtal agenten van de Gepoe en enkele soldaten hebben zich, in afwachting van versterkingen, teruggetrokken in een kerk, die door de plaatselijke afdeeling van den „bond der godloozen" in een danszaal was veranderd. Maar het is niet te verwachten, dat deze ver sterkingen nog tijdig zullen arriveeren, want de spoorwegen, die naar Uzbekistan leiden, zijn versperd door 38 treinen, die verlaten op de rails staan, nadat ze door de bevolking zijn leeggeplunderd. Ook in Tiflis hebben zich ernstige onregel matigheden voorgedaan. Groote groepen op standelingen hebben het station bezet en de locomotieven-loodsen in brand gestoken. Be schut door dezen vuurhaard, hebben zij 't vuur geopend op de politie en op de soldaten, die Koning Gustaaf van Zweden heeft te Parijs een bezoek gebracht aan het Elysée, waar hij door president Lebrun werd ontvangen LONDEN, 22 April. Volgens de Morning Post hebben in het district Calcutta 120.000 inlandsche arbeiders in de jute-fabrieken het werk neergelegd. LONDEN, 22 April. (Havas). Majoor Att lee, de leider der Labour-partij, heeft in een radiorede critiek geoefend op de begrooting, waarbij hij o.m. zeide: „De door den minister van financiën inge diende begrooting is het resultaat van het falen van de buitenlandsche politiek der regeering. Deze begeeft zich thans in een bewapenings wedloop, welke niet tot vrede kan leiden. De prijs ervan zal worden betaald door degenen, die de vergissing begingen de macht te geven aan de huidige regeering." Uit Mexico wordt geseind, dat de bevolking van Coatopeo in den Staat Vera Cruz tot de autoriteiten het verzoek had gericht om de kerken voor den eeredienst beschikbaar te stellen en daarin weer de godsdienstige oefe ningen te doen plaats vinden. Daar aan de eischen- die in dit verzoek gesteld waren niet werd voldaan, werd door de Katholieken een groote betooging op touw gezet, waaraan door meer dan 10.000 Katholieken werd deelgeno men. Als onmiddellijk resultaat werd de kerk van den H. Hieronymus weer beschikbaar ge steld. Tot nog toe zijn in deze kerk weliswaar geen godsdienstoefeningen gehouden, doch dit is meer een kwestie van later zorg als er weer meer priesters beschikbaar zullen zijn. De bevolking heeft enkele commissies be noemd, uitsluitend bestaande uit leeken, die met het bestuur van de kerken in Mexico wor den belast. In den Staat Vera Cruz zijn er thans vier kerken aan de zorgen van deze kerk besturen toevertrouwd. In Orizaba is men er in geslaagd drie priesters te verkrijgen, die hun geestelijke be diening thans zullen uitoefenen. TOULON, 22 April. (Havas). De kellners van koffiehuizen en restaurants hebben den ar beid nog- niet hervat. De stakers eischen al- geheele afschaffing van het fooienstelsel in alle gelegenheden die nog niet tot overeenstem ming met hen zijn gekomen. Heden zullen de werknemers in het levens- middelenbedrijf in sympathiestaking gaan. Boven het vliegveld bij Lodz zijn twee vlieg tuigen tijdens een proefvlucht met elkaar in botsing gekomen. De bestuurders van beide toe stellen kwamen om het leven. kwamen toegesneld, waarbij vele slachtoffers zijn gevallen. Tenslotte heeft een afdeeling mitrailleurs de opstandelingen op de vlucht gedreven, die thans naar het platteland getrokken zijn. Te Kabaroffsk is een uitgebreid complot te gen de regeering ontdekt; de voornaamste aan stokers zijn gearresteerd en onmiddellijk te rechtgesteld. Zij wilden de levensmiddelen opslagplaatsen in het Verre Oosten in beslag nemen en een zelfstandige republiek uitroepen. Te Kirk is het hoofd van de plaatselijke sovjets opgehangen: te Tobolsk zijn twee agen ten der Gepoe in een put geworpen en ver dronken. Te Minsk is de directeur van een fabriek vermoord door de arbeiders, die daarna de fabrieksgebouwen in brand staken. Intusschen duren de arrestaties te Moskou voort en het aantal aanhangers van Jagoda den voormaligen chef der Gepoe, die de felste tegenstander van Stalin bleek te zijn, wordt steeds grooter. Jagoda zelf, die in de gevan genis van Butiski is opgesloten, blijft volhou den, dat niemand hem iets zal durven doen. De onrust, die zich van de regeering te Moskou heeft meester gemaakt, is niet zoo zeer toe te schrijven aan de talrijke opstan den, die in de verschillende streken van de vereenigde sovjet-republieken tot uitbarsting zijn gekomen, dan wel aan het verzet, dat in de gelederen der Gepoe en in het roode leger tegen het bewind van Stalin tot uiting is gekomen, hetgeen duidelijk gedemon streerd werd bij de z.g. geheime verkiezin gen, die kort geleden werden gehouden. Over deze verkiezingen is in de Europeesche pers niets verschenen, doch de berichten, die thans bekend geworden zijn, toonen duidelijk aan, hoe de roode machthebbers het Russische volk hebben trachten te misleiden. Dachten de Russen dan werkelijk, dat zij eindelijk hun meening vrijelijk mochten uiten? De geheime stemming werd openlijk ge schonden en het is vaak voorgekomen, dat een arme drommel, die een tegenstander van het communistisch bewind had durven kiezen, reeds gearresteerd werd, voor hij het stemlokaal ver laten had, waarna hij als een „volksvijand" naar de gevangenis werd gebracht. De verwachtingen der roode machthebbers moeten echter wel danig zijn teleurgesteld. Want de uitslag der verkiezingen is wel bui tengewoon sensationeel geweest: de regeering verkreeg tenslotte het resultaat, dat meerdere millioenen stemmen méér werden uitgebracht dan er kiezers waren, terwijl inplaats van de regeeringscandidaten personen werden gekozen, die reeds lang tot de overledenen behooren. of die naar Siberië of de Solovietsky-eiland'en verbannen werden. In de Sovjet-Russische bladen wordt met ontzetting geconstateerd, dat de „Zerkow- niki" de aanhangers van de verschillende Kerkgenootschappen een buitengewoon le vendige activiteit ontwikkelen. Daarbij wordt niet ten onrechte de vrees uitgespro ken, dat het niet onmogelijk zou zijn, dat zij er in zullen slagen met succes aan de verkiezingen voor de wetgevende licha men deel te nemen. Het officieele regeeringsorgaan „Iswestya" is eveneens uitermate bezorgd en stelt dan de vraag: „Wat heeft de bond van Godloozen thans te beteekenen?" En het antwoord luidt: „Vier jaar geleden telde de bond vijf millioen leden. Hoe hoog het ledental thans is kan geen enkele ambtenaar van den, bond zelfs maar bij benadering opgeven. De bedrijfsleider van de Sovjet-Centrale Pestunowitch raamt het leden tal op ongeveer 2 millioen, doch de verant woordelijke secretaris is van meening, dat deze schatting nog veel te hoog is. Alle teekenen wijzen er op dat de organisatie van den bond der Godloozen voor een bankroet staat. In 16 groote gebieden, zooals in het Verre Oosten, in Oost en West-Siberië bestaan er zelfs geen afdeelingen meer van den bond. Het volk stelt geen belang meer in de oude methoden der Godloozen-propaganda, en in de altijd terug- keerende, eeuwig dezelfde kritiek op den gods dienst. Bovendien staat ook de ontwikkeling van de ambtenaren der Godloozen-organisa- ties op een veel te laag peil. Het zijn slechts half-ontwikkelde menschen. Ook de Komsomol is een mislukking gebleken. Wanneer het er op aan kwam Komsomol- Kerstmis of Paschen te vieren (d. w. z. een schandelijke, godslasterlijke campagne tegen de ze Christelijke hoogfeesten te ontwikkelen. Red.) dan legde de Komsomol een groote activiteit aan den dag, maar toen het noodig was systematisch de nadeelige gevolgen der gods dienstige vooroordeelen aan te duiden, is de Komsomol een mislukking gebleken! Het blad besluit met er op te wijzen dat de anti-godsdienstige propaganda in de toekomst op ingrijpende wijze gereorganiseerd dient te worden en dat er een nieuwe verscherpte strijd tegen de Kerk en de geloovigen in Sovjet-Rus land te wachten staat. f y WEENEN, 22 April. (Stefani) Alvorens naar Venetië te vertrekken, verklaarde bondskanse lier dr. Schuschnigg o.a. aan de pers, dat zijn as. ontmoeting met Mussolini staat in het tee- ken van vriendschappelijke en vruchtbare sa menwerking tusschen beide landen, welke haar hechten grondslag vindt in de protocollen van Rome. Dank zij dezen protocollen kon Oosten rijk zijn zware crisisjaren te boven komen. De ontwikkeling van den Oostenrijkschen handel toont aan hoezeer het Pact van Rome heeft bijgedragen tot verhooging van den Oostenrijk schen uitvoer. Er bestaat dus geen enkele re den, waarom wij in Venetië naar andere doel einden of andere wegen zouden zoeken. Schuschnigg zeide er van overtuigd te zijn, dat zijn ontmoeting met den chef der Italiaan- sche regeerihg nog duidelijker de vaste lijn zal aantoonen, welke Rome, Weenen en Boedapest sinds ruim drie jaren volgen. De beroemde gilde-huizen in de stad Antwerpen getuigen van de welvaart, den rijkdom en de belangrijkheid als handelscentrum dezer stad reeds in vroeger eeuwen Ook voor wie niet zoo heel modem is hebben wij een enorme keuze gezellige, warme behangsels voor intieme, be haaglijke kamers. Onze prijzen zijn geweldig laag, in.de eenvoudige zoowel als in de betere behangsels. Toledo zou door de rooden huis voor huis ver overd worden; generaal Queipo de Llano de menteert de berichten over successen aan het Zuidelijk front der regeeringstroepen. In het proces tegen kapelaan Rossaint uit Düs seldorf werd wegens voorbereiding tot hoog verraad 15 jaar tuchthuisstraf en 10 jaar eer verlies geëischt. Groeiend verzet der Gepoe en het leger tegen Stalin; talrijke opstanden zouden in Rusland zijn uitgebroken. Reeks nieuwe processen tegen geestelijken in Duitschland te wachten. Tewaterlating van den flottieljeleider „Tromp" eenigen tijd uitgesteld. Man te Tilburg wegens mishandeling van zijn vrouw, den dood ten gevolge hebbende, veroor - deeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Pastoor F. Beune, legeraalmoezenier te Batavia, is overleden. De Maasdorpen ondervinden grooten overlast en schade van het hoogewater. NEW-YORK, 22 April (Reuter). De uit breiding van het geschil in het havenbedriji te Montreal (Canada) heeft er toe geleid, dat de internationale organisatie van havenarbei ders de staking der bootwerkers zal afkondigen voor werkzaamheden aan schepen van de Fur- ness, Withy Co en alle daarmede samenwer kende maatschappijen in de havens van Noord- Amerika. Ryan, de president der organisatie, heeft Reuter thans medegedeeld dat orders zijn ge geven de staking te hervatten bij de schepen der Cunard White Star-line. Ryan heeft deze orders gegeven, nadat hij bericht had ontvangen, dat leden der Indepen dent Union te Montreal de lossing van de An- dania en Alaunia hadden hervat, na een be stand van twee uren, in welken tusschentijd de Queen Mary uit New-York was vertrokken. Honderdvijftig bootwerkers hebben het werk neergelegd op een schip der Cunard White Star-line te Boston. Stand op Donderdag 12 uur v.m.: 760.9 Vorige stand; 761.0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 1