JÉ mm Haarlem, 22 April MARIA-STICHTING Kort en volledig HENSEN DONDERDAG 22 APRIL 1937 Voor het Spaansche kind MANCHESTER BROEKEN SCHOENEN VAN SMIT AGENDA KATH. VERKENNERS Kunstkring „Heemstede" Zilveren professiefeest DE SMULDAG EMMABLOEM-COLLECTE Totale opbrengst 4950. De Benzineprijs 3 cent verhoogd „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho" N.V. Hypothecaire Beleggings- bank te Haarlem Van onze Rechtbank SKOOP EIGENAARDIGE VERDACHTE Inbraak in Halfweg De verkeersexamens J.SZ'6 HAARLEMSCHE SCHOEN MAKERSPATROONS Pr ijs verhooging met 15 pCt. Programma van de Haarl. Radio- Centrale op Vrijdag 23 April Leerlingenuitvoering Muziek school Toonkunst Eli?* BURGERLIJKE STAND Een aantrekkelijke vollegronds- tentoonstelling DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND Clubcompetitie 2e klasse Bioscopen 23 April Bioscopen Persoonlijk kampioenschap Haarl. R. K. Damgenootschap UIT DEN OMTREK BENNEBROEK SANTPOORT RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK STAD Zooals reeds vroeger gemeld is, heeft de Nederlandsche Regeering geen toestem ming verleend aan de Amsterdamsche kommissie voor Huisvesting om hier te lande %>aansche kinderen te doen verplegen. Daar mede is ook het aandeel, dat het R.K. Huis- vestingscomité daarin zou nemen vervallen. De Meegouders, die zich bereid hadden verklaard eeh kind in huis op te nemen, hebben daarvan bereids bericht ontvangen, maar de taak der Katholieken ten opzichte van de arme Spaan se bevolking is hiermede niet afgeloopen. Met bracht zal nu door het R.K. Huisvestingscomité 8an zjjn oorspronkelijk plan worden gewerkt: be hulpbehoevende kinderen daar te steunen ^aar zij thans verblijven. Die uitvoering is niet weinig vergemakkelijkt op het persoonlijk verzoek van Zijne Heilig heid Paus Pius XI de „Dames de la Charité" te darijs zich met de zorg voor de Spaansche kin deren in Frankrijk en Spanje zullen belasten. Daardoor is het aan het R.K. Huisvestingsco mité mogelijk geworden in contact te treden met een katholieke instantie, die volledig ver duwen verdient en met wie een goede samen- drking kan worden tot stand gebracht. Het Katholiek Huisvestingscomité in Haar hui, waarvan de heer mr. H. J. M. Tonino voor ster is, de heer R. C. A. van Cranenburgh, de-voorzitter, de heer H. L. Scheepers, secre taris en de heer mr. Th. Westerwoudt, penning meester, noodigt daarom iedereen uit thans zijn °ifer te storten voor het in nood zijnde Spaan se kind. Wat mevrouw Henriëtte Roland Holst schreef dl behoeve van de inzameling, welke het Alge meen Comité organiseert, geldt ook voor de in- 2amelingen van het katholiek comité: „Maan denlang, schrijft zij, hebben zij gebrek geleden, Sn zij telkens opgejaagd, hebben zij moeten v'uchten. Sommigen hebben hun moeders, som migen hun vaders, sommigen zelfs beide ouders Verloren. Allen zijn zij ongetwijfeld zwak en °Udervoed, min of meer uitgeput. Allen hebben S behoefte aan behoorlijk voedsel, veel rust en v°°ral aan koesterende liefde." Die rust en vooral die koesterende liefde zul- de door het Katholiek Huisvestingscomité verzorgde kinderen vinden bij de Parijsche bonnetjes, les dames de la Charité, de grijze Ssters met de groote kappen. Laten onze Ne- dorlandsche Katholieken dan voor behoorlijk v°edsel zorgen door met dankbaarheid in het bart hun liefdegave te offeren, wijl zij door Dhzen Lieven Heer gespaard zijn gebleven v°°r de vreeselijke gevolgen van een burger- Oorlog. De administratie van de Nieuwe Haarlemsche Courant is bereid voor dat doel giften in ont- Vangst te nemen. Giften kunnen ook worden gestort op de Postrekening van den penningmeester, den heer bfr. Th. Westerwoudt, gironummer 7218, ten bame van De Spaamebank. Men gelieve daarbij 8's bestemming van de storting te vermelden '■Voor het Spaansche Kind". De districtsleiding der Kath. Verkenners ver acht ons opneming van het volgende: In aansluiting op ons artikel van Dinsdag- 8vond wordt de aandacht nog even op het vol ronde gevestigd: Welpen, verkenners en voortrekkers moeten ?°rgen om 5 minuten voor 6 uur in de Paters- !Jrk aanwezig te zijn. Fietsen kunnen worden pplaatst in de Zoetestraat, waar voor bewaking s gezorgd. De welpen zitten voor in de kerk, ban twee zijden, daarachter verkenners, daar- ?ohter de voortrekkers. Leidster en leiders zitten b._ Wo: 'J hun eigen groepen. De Sint Jorisbloemen "rden door iederen groepsleider vóór in de kerk ^Plaatst. Het communiceeren heeft plaats onder ae H. Mis. Wij vragen beleefd de medewerking an alle ouders om te willen zorgen, dat de jon- •kns tijdig op de in hun groep afgesproken ®'aats zijn. Wij zijn er volkomen van overtuigd, j.at het uur vroeg is, maar vanavond niet te jbat naar bed, het offertje van vroeg opstaan ebben de jongens wel voor St. Joris over. De groepsleiders gelieven er voor te willen ^°rSen, dat de Groepsvlag e. d. in de kerk en 'J de vlaggenparade aanwezig is. De vlaggen orden in de kerk klaargezet en komen bij de mggenparade gelijktijdig naar buiten. baandag 26 April 8.15 uur geeft Jan Musch Ju voordrachtavond in het gebouw van den Protest. Bond, Postlaan, Heemstede. v liet programma bevat werken en fragmenten a*i Vondel, Huygens, Prins, Alphons Laudy en bama van Scheltema. 53J9 April herdacht de eerw. Overste van het v." Elisabeth-ziekenhuis te Venray voor de -fa- li'eleden den dag van haar zilveren professie. .Des morgens 8 uur werd een plechtige H. Mis algemeene H. Communie opgedragen. je^a de H. Mis werd de jubilaresse door bruid- van de kapel afgehaald en de feestzaal bin- uPgeleid waar een welkomstlied werd gezongen. ^erna volgde feestelijk ontbijt. Talrijke tele- (jh^men en felicitaties mocht de jubilaresse vangen uit Haarlem, waar zij een tiental \,ueh in het R.K. Weeshuis is geweest, zoowel ic Roosendaal, Oudenbosch en Venray, waar zij tp Juctievelijk als hoofdzuster en overste werk man de vier broers werd de jubilaresse een gjupleet stel Misgewaden voor de kapel ten jjhenke aangeboden. t6tla het ontbijt werden verschillende gedich- eh verzen door familie en kinderen voor hagen. q9 middags 2 uur werd een uitgebreid diner familie aangeboden, keurig verzorgd door Q - Zusters van het Zusterhuis. hf0 vijf uur werd door kinderen van één der qjd een Revue uitgevoerd „Voorheen en vahns"' betrekking hebbende op het verleden 5,. be jubilaresse. bitb 611 décors en costumes werkten mede tot h^bhbig succes van de talrijke aanwezigen, avonds werden door de familie vele voor drachten en grappen gedaan, waarvan de Eerw. Zusters ook flink genoten hebben. Een woord van dank aan allen, die op eeniger- lei wijze hebben medegewerkt dit feest zoo schitterend te doen slagen, is hier wel op zijn plaats. Er is een streven merkbaar bij de be sturen van veree- nigingen om op Smuldag, Dinsdag 4 Mei, gevolg te ge ven aan de opwek king van de Hoofd commissie van Uit voering voor de B. E. L.-week om „in de stad" te eten. De makelaars gin gen voor, verschil lende clubs volg den en thans be reikt ons weer een bericht van de af- deeling Haarlem van den Nederlandschen Ban ketbakkers Bond, dat men op 4 Mei met de dames in de stad gaat eten. Het wordt gezellig druk in de restaurants op Smuldag, dat staat nu reeds vast. Laten wij hopen, dat de banketbakkers het zelf ook druk zullen hebben op dien dag. Er is een goede kans, want als wij goed zijn ingelicht, komen zij op 4 Mei met een bijzon der smakelijk artikel voor den dag. Het wordt een Smuldag in den waren zin des woords. De traditioneele Emmabloem-collecte welke gisteren in de stad is gehouden, heeft een totaal opgebracht van f 4950. Hoe groot dit bedrag ook moge schijnen, het is f 800 minder dan verleden jaar, toen een totaal van f 5735 werd bereikt. Het minder fraaie weer zal aan dit verschil wel niet onkundig zijn. De medewerking was als alle jaren weer zeer groot. Er waren 800 verkoopstertjes, terwijl niet minder dan 100 estafettes voor de regelmatige distributie zorgden. Op verschillende punten van de stad zorgden muziekcorpsen voor de goede stemming. Volgens gewoonte verleenden de autoriteiten hun volle medewerking. U zou jammeren en klagen. Maar als U Uw auto rustig laat repareeren bij den eersten den beste, raakt U handenvol geld kwijt. Reparatie moet geschieden door een vakman, dat is Uw eigen voordeel. Gaat naar den specialist voor Haarlem: J. A. BUYS, Z. B. SPAARNE 16, TELEF. 11010. (Adv.) Zooals gemeld, wordt dit Oud-Hollandsche blijspel van Pieter Langendijk a.s. Dinsdag door de R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" voor haar donateurs ten tooneele gebracht in den Stadsschouwburg. Wij ontvingen voor deze bijzondere uitvoering een keurig programma, met een omslag-teekening van Herman Moer kerk. In een bijgevoegde circulaire wordt mede gedeeld, dat de plaatsbespreking wederom zal geschieden in de studio van A. T., Lange Wijn gaardstraat 17, op a.s. Zaterdag van 3 tot 6 uur, en wel in volgorde B, C en A, resp. voor het le, 2e en 3e uur. Het bestuur zal daar tevens aanwezig zijn voor het geven van alle ge- wenschte inlichtingen en het behandelen van nieuwe donaties. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat het gebruik der garderobe in den Stadsschouwburg verplichtend is. Belangstellenden, die geen donateur zijn, kunnen een halfjaar-donatie bekomen, uitslui tend bestemd voor deze uitvoering. In de Algemeene Vergadering van aandeel houders werd het verslag over het jaar 1936 uitgebracht en werden de balans en de verlies- en winst»ekening goedgekeurd. De aan de beurt van aftreding zijnde com missaris, de heer J. Veenhoven Azn., werd her kozen. Eten Haarlemsche bouwondernemer ontdook de belasting door minder inkomen uit huizen- bezit op te geven dan de werkelijke cijfers wa ren. De Officier van Justitie eischte een maand gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde den man hedenmorgen tot één maand voorw. met een proeftijd van één jaar en f 25 boete of 15 dagen hechtenis. De boekhouder, die als mede plichtige valschheid in geschrifte pleegde, werd veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. De eisch was 3 maanden. Een handelaar in bouwmaterialen te Haarlem bezocht 16 Februari eenige café's en raakte zijn portefeuile met f 350 kwijt. Een kellner, zoon van een café-houder, werd verdacht en hoorde veertien dagen geleden zes maanden gevange nisstraf tegen zich eischen. De rechtbank ver hoogde de straf tot één jaar. Tegen een 40-jarigen handelsreiziger uit Sas- senheim, die op 7 December op den Rijksweg te Santpoort een bakfietsbestuurder had aan- gtereden, tengevolge waarvan deze overleed, eischte de Officier f 75 boete subs. 25 dagen hechtenis. Vonnis 1 maand gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar en een boete van f 25 of 15 dagen hechtenis. Een arbeider, die op 5 November op de terrei nen van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfa brieken te IJmuiden een wissel te vroeg had omgehaald, waardoor een rangeerder zwaar werd gewond, stond deswege voor de Haarl. rechtbank terecht. De eisch was f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. Vonnis luidde vrijspraak. APRIL-tOMÏI 37 Een merkwaardige verdachte stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht: spraakzaam en toch zweeg hij over de hoofdzaak, n.l. of hij de hem ten laste gelegde inbraak al of niet gepleegd had. Volgens de dagvaarding zou hij (een 22-jarige Duitscher) op 17 September j.l. hebben ingebro ken in een woning aan den Kanaalweg onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Met een boor was een gaatje geboord bij een spanjolet in een raam, waardoor dit geopend kon worden. Het geheele huis was grondig doorzocht. Een portefeuille met 120 aan inhoud en geld uit een portemonnaie alsmede een gouden dames horloge waren gestolen. Verdachte ontkende noch bekende. Hij zeide zooiets va'n: „Wat ik ook zeg, het wordt toch ten nadeele van mij uitgelegd" tenminste als wij zijn uitvoerige uiteenzettingen goed begrepen hebben! De gemeenteveldwachter van Halfweg deelde mede dat hij vingerafdrukken had genomen in de woning, waar was ingebroken, 'Een inspec teur van den dactyloscopischen dienst uit Am sterdam verklaarde dat hij vingerafdrukken van verdachte in het Huis van Bewaring heeft af genomen en deze afdrukken kwamen op 26 punten overeen met die, in de woning geno men. Afwijkingen werden niet geconstateerd. Verdachte ontkende dat de vingerafdrukken van hem konden zijn! Twee veldwachters verklaarden bij fouillee ring van verdachte een pas nieuwe boor op verdachte te hebben aangetroffen. Verdachte beweerde, dat hij deze boor ge vonden had. De president: „Waarom heb je hem dan niet aangegeven als gevonden bij de politie?" Verdachte betoogde dat hij de boor juist voor zijn arrestatie had gevonden! De president: „Wat kwam je eigenlijk in Am sterdam doen?" Verdachte: „Dat is mijn noodlot De president: ,,Je bent in Duitschland meer malen veroordeeld en ook in Holland word je van meerdere inbraken verdacht!" Verdachte heeft geen woon- of verblijfplaats en zit thans in het Huis van Bewaring te Am sterdam. De Officier van Justitie merkte geestig op, dat verdachte's stem zwijgt, maar zijn vinger spreekt. Hij ontkent wel, maar er is bewijs ge noeg tegen hem. Spr. eischte 9 maanden ge vangenisstraf. De verdediger, Mr. v. Löben Seis, vond het beste, dat eens een onderzoek naar de geest vermogens van verdachte wordt ingesteld. Verdachte vond echter dat hij genoeg bij zijn positieven is. Hij hield echter daarna een plei dooi, waarvan maar weinig begrijpelijk was! Uitspraak 5 Mei. Vandaag zijn de practische verkeersexamens begonnen. Op het Rozenhageplein, dat al meer het middelpunt van een dergelijke gebeurtenis was, heerschte een gezellige belangstellende drukte. Tot en met Zaterdag vindt het festijn daar plaats. Maandag komt de Mamixstraat in het brandpunt der belangstelling te staan. AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229 De federatie van Haarlemsche Schoenmakers patroons heeft in een dezer dagen gehouden bijeenkomst de noodzakelijkheid van prijsver- hooging besproken. Het bleek op deze bijeen komst, dat door de steeds doorgaande stijging der leer- en fourniturenprijzen, welke sinds 't najaar van 1935 het op heden had gebracht tot pl.m. 100 pet., het gewettigd was de prijzen van schoenreparaties en maatschoenen met 15 pet. te verhoogen. De verhooging treedt heden in werking. Progr. 1: Hilversum I Frogr. 2: Hilversum II Progr. 3: 8.00 Keulen; 9.20 Pauze; 10.20 Droit- wich; 11.05 Parijs Radio; 12.20 Brussel VI.; 1.05 Londen Reg.; 3.20 Keulen; 4.20 Brussel VI.; 4.50 Parijs Radio; 5.20 Keulen; 6.20 Brussel VI.; 6.50 Londen Reg. 8.20 Brussel Fr.; 9.20 Brussel VI. 9.30 Brussel Fr.; 9.50 Weenen; 10.50 Boedapest. Progr. 4: 8.00 Brussel VI.; 8.20 Pauze; 9.35 Londen Reg.; 11.50 Droitwich; 8.40 Diversen; 9.45 Londen Reg.; 10.35 Droitwich; 11.20 Parijs Radio. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplaten concert: (Hawaiian zang)Oua, oua, Kanui en Lula; Hawaiian Moon, Queenie en David Kaili; Mauna Loa, Kanui en Lula; Tomi, tomi, idem; Indiana Skies, Queenie en David Kaili; My little shack, Kanui en Lula; (Tango): Serenata; Mi Madrid; Diez Anos; Poema; Tus Ojos Negros; El Monito; (Tirolermuziek)Ueberall san d'Laden zua, Boerenkapel; Schottisch, idem; Schuhplattler, idem; Auf zum Tanz, idem; 8.0012.00 Dwersèn. (Wijzigingen voorbehouden) De zwemmeester, de heer M. Brandt van het Stoop's bad te Overveen, gaf heden aan zijn 1000ste leerling het zwemdiploma af. De Staatscourant bevat de statuten van de Coöperatieve Inkoop-vereeniging van R. K. Brood- en Banketbakkers „Inko" U.A. te Haar lem. Gedurende het eerste kwartaal van 1937 be zochten 16 personen de historische vertrekken in het Paviljoen Welgelegen te Haarlem en 942 de ruïne van Brederode te Santpoort. In de week van 11 tot en met 17 April zijn te Haarlem 5 gevallen van roodvonk (waar onder 3 gevallen in één gezin) en te Bloemen- daal, Velsen en Noordwijkerhout één geval ge constateerd. Jan Musch houdt Maandag 26 April, om 8.15 uur, in 't gebouw van den Ned. Prot. Bond aan de Postlaan te Heemstede voor den „Heemsteed- sche Kunstkring" een voordracht. Het pro gramma bevat fragmenten van Vondel, Huy gens, Prins etc. Een groep van 320 Zwitsers, die per extr?. trein van 25 April tot 1 Mei Nederland en Bel gië bezoekt, zal Vrijdag 30 April een kort bezoek aan Haarlem brengen. De afdeeling Heemstede van den Volksbond tegen Drankmisbruik heeft het voornemen op den hoek van de Jacob van Campenstraat en Heemsteedsche Dreef een eigen gebouw te stichten. De vergadergelegenheid zou plaats bie den voor 350 personen. Voor Heemstede is dit een kwestie van belang; er zijn niet te veel vergaderlokalen. De zeereerw. pater Telesphore Faase, priester van de Congregatie der H.H. Harten, geboren in het voormalige Schoten, thans artistiek medewerker van „De-Vriend der H.H. Harten" herdacht een dezer dagen den dag, waarop hij vóór veertfg jaar geprofest werd. Gisteren herdacht het echtpaar J. van Daale- Rees, wonende Karei van Manderstraat 30, den dag, waarop het 45 jaar geleden in den echt werd verbonden. Er was groote belangstelling. Onze stadgenoote, mej. Chr. van Leersum, slaagde te Heèrlen voor het eindexamen ver loskundige. Het bestuur van de Haarlemsche Politiemu- ziekvereeniging te Haarlem is thans als volgt vastgesteld: J. Mork, voorzitter, J. Giliam, Sa- turnusstr. 17, secretaris, A. Koster, penning meester, C. Knip, m«ziekcommissaris, J. van Vliet, 2e penningmeester, M. v. Eyk, alg. adj. In de „Kerkuil" aan de Nieuwe Gracht spreekt prof. Dr. Enrico Morpurgo, professor aan de Amsterdamsche Universiteit, op 28 April om kwart over 8 uur voor de Italiaansche Socië teit „Dante Alighieri" over „Pirandello". Op Zaterdag 24 Mei des morgens om 10 uur wordt ten Raadhuize over de geldigheid van de voor de Candidaatstelling der Tweede Kamer ingediende lijsten en de handhaving der daar op voorkomende candidaten beslist. De lijsten zijn voor iedereen ter inzage op het Bureau van den Burgerlijken Stand aan de Zijlstraat. De belangstelling voor deze voorjaarsuitvoe ring door de leerlingen der Muziekschool van de Haarlemsche Toonkunst-afdeeling aan de Nieuwe Gracht, was, als naar gewoonte, zeer groot. Er viel wederom een uitgebreid programma af te werken, waarvan door ongesteldheid van enkele executanten, 'n paar nummers moesten vervallen, maar dat toch groot, en vooral inte ressant genoeg was, om ons den geheelen avond bezig te houden. De kleineren, meisjes en jongens, piano- leerlingetjes van de dames Bekkers en Korteweg en van den heer Zwaan, speelden allerliefst en reeds vaak met veel zelfvertrouwen de walsjes en marschjes, de kleine muzikale schetsjes der bekende Engelsche piano-school, van Carse, Whitehead,' Kirkby Mason, Carroll en anderen. En het is vreemd of niet vreemd, net al naar men 't bekijkt dat hoe ouder de leerlingen worden, hoe meer de zenuwen van het open baar optreden, de plankenkoorts zich doen gel den. Het kindersamenspelklasje der dames Bek kers en Korteweg speelde een paar bewerkingen van Longmire, maar het succes was naar onze meening niet zoo overtuigend als een vorige maal. Leerlingen van den heer Althuizen demon streerden hun bekwaamheden op dat moeilijk instrument dat viool heet, in enkel- en samen spel, welk laatste uit paedagogisch oogpunt zeer leerzaam is. En zoo geraakten we langzamerhend in de hoogere klasse van meer gevorderden op piano- en strijkgebied, en op het terrein van den solo zang. Achtereenvolgens kregen we de Arabesque in Es van Debussy, door een leerlinge van directeur de Vogel, een paar werkjes van Grieg en de Wals in Cis.kl.t. van Chapin door leer lingen van den heer Vincent. Een leerlinge van mej. Brockmann, aanvankelijk wat kampend met haar zenuwen, maar deze later overwin nend, droeg zeer verdienstelijk wat de stern- cultuur betreft 'n tweetal liederen voor van Schubert en van v. d. Wall. Een koornummer door de koorklasse vah mej. Proost moest wegens ziekte van enkelen vervallen. Na de pauze kwam het strijkorkest, door leeraar de Clerck met zooveel animo en dank baar succes geleid, aan de beurt. De heer de Clerck durft wat aan met zijn leerlingen, want een uitvoering van Mozart's Kleine Nacht- musik is, al lijkt het eenvoudig, toch volstrekt geen sinecure. Hetzelfde strijkorkest vervulde uitstekende begeleidingsdiensten bij het Concert voor 2 klavieren in C.gr.t. van J. S. Bach, waar van het eerste en het zoo mooie tweede deel, het Largo, door 'n tweetal begaafde leerlingen van den heer Lürsen werden ten gehoore ge bracht, en in het Concert voor 2 violen, in d.kl. eveneens van den Leipziger meester, waar mee twee vioolleerlingen van den heer de Clerck succes oogstten. Vermelden we ten slotte nog een Etude de Concert van Liszt door een piano-leerlinge van den heer Karei de Jong, en een clarinet- nummer van Von Weber door een leerling van Marinus Adam, en we zijn aan het einde van ons compte-rendu van deze uitvoering, die zich zooals gezegd, verheugen mocht in de groote en welverdiende belangstelling, waarop de dames en heeren leeraren der Toonkunst Muziekschool ten volle aanspraak mogen maken. J. S. Het gipsmodel voor de Hïldébrandstatue, zooals deze voor het in den Hout te plaatsen monument door prof. J. Bronner in Fransche kalksteen zal worden uitge voerd. Na tal van voorstudies kwam de beeldhouwer tot deze Hildebrandfiguur, die met den wijden mantel bijzonder monumentaal aandoet. Beeld en sokkel worden elk 2 Meter hoog HET ADRES VOOR VAKKLEEDINGMAGAZIJN PAARLAARSTEEG 1 TEL. 12843 Getrouwd: J. A. Geldof en G. van Dijck. S. Overste en E. J. F. Nieuwenhuis. P. Schoevers en J. M. van Gend. Geboren: M. BakkerJordaan, d. C. J. M. de Bontvan Nieuwmegen, z. J. Riemsdijk Snoeks, z. C. A. JansenMilatz, d. C. M. Ca- landtSabelis, z. Overleden: D. Westerling, 68 j„ Merwede- traat. W. van Alphen, 60 j„ Riouwstraat. Men schrijft ons uit Hillegom: Aan het nieuwe gedeelte der Van den Ende laan bij de tuinen der N. V. Bloembollenhandel A. J. van Engelen staat een aardig tuinhuisje. Het ziet er sierlijk uit en is met bloemen en vlaggen versierd. De bedoeling der firma is, haar afnemers en anderen, (iedere belangstellende is welkom) daar te ontvangen, den proeftuin rond te leiden mi de menschen voor te lichten. Daarom wordt ge zorgd, dat zoowel in het tuinhuisje als op den tuin regelmatig personeel aanwezig is ten dien ste der bezoekers. Vele gezelschappen hebben reeds een bezoek aangekondigd; er wordt van zelfsprekend geen enkele vergoeding gevraagd en evenmin entrée geheven. Het geheele plan staat in het teeken van vreemdelingenverkeer, n.l. aan bezoekers iets te bieden en ze tijdelijk te binden. De manier, die de heer Van Engelen daartoe uitkoos is prac- tisch en zaakkundig. Zooals we boven reeds op merkten is de bezichtiging vrij en wel op eiken dag gedurende de geheele bloeiperiode. Ook op Zondag is men welkom. En dat een bezoek de moeite loont zal men graag toegeven als we zeg gen, dat daar 500 verschillende soorten tulpen te zien zijn, verder hyacinten enz. Het is een nuttige attractie, even eenig in de bloembollen streek als de rondvaarten. Een druk bezoek dezer permanente volle- grondstentoonstelling is dan ook verzekerd, mits het weer wil meewerken. De ligging is zoo ge makkelijk en riant dat alles samenwerkt om dit moois te gaan bezien; de heer Van Engelen heeft een zeer goede daad gesteld. Voor genoemde competitie werd te Heemstede gespeeld St. Bavo IISt. Joseph. Na zeer span- nenden strijd wist eerstgenoemde de overwin ning te behalen. De gedetailleerde uitslag luidt: St. Bavo II St. Joseph C. PrinsJ. Luiten J. WullemsH. Springveld P. Warmerdam—H. Teeuwen F. Broekman—W. v. Leeuwen S. DiependaalN. Teeuwen J. PrinsJ. Schijvenaar B. WillemseF. Hulsebos C. KamphuijsenP. Kamp C. Koomen—J. Wijdeman P. Stokman—Th. v. Tienen 0—2 1—1 2—0 1—1 0—2 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 Totaal 12—8 hebben goeden pasvorm en snit NASSAUSTRAAT 1 - hoek Kruisstraat Telefoon 13490 Gebouw „St. Bavo" Kruisverbond, 8 uur; Bestuur R. K. Volksbond, 8 uur; R. K. Bevol kingsbureau, 8 uur Saneeringscommissie Groentenhandel, 8 uur. Hotel Lion d'Or Josephine Butlervereeni- ging, half drie. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann K. J. M. V. „St. Augustinus", half 9 Ned. Natuur - hist. Vereeniging, kwart over 8. Hotel Royal: R. K. Werknemende Midden stand, half 9. Kunstzaal Reeker: Expositie „Het Hollandsche Landschap", 107 uur. Kunsthandel „Pictura": Expositie 10—7 uur. Rembrandt-theater: „Pygmalion" (geprolon geerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac 115 uur Tino Rossi in „Marinella", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Incognito getrouwd" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „De geheime code" 2AO, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Haarlems Gemengd Koor 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau 8 uur; Bestuur trampersoneel 8 uur; Jeugd Grafische bond 8 uur; Saneeringscommissie groentehandel 8 uur; R. K. Kiesvereeniging 8 uur. Stadsschouwburg: Haarlem's Muziekinstituut leerlingenuitvoering, half 8. Kunstzaal Reeker: Expositie „Het Hollandsche Landschap", 107 uur. Kunsthandel Pictura: Tentoonstelling, 107 uur. Rembrandt-theater: „Helene Wilfür", 2.30, 1 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „The Jungle Princess", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-thater: „Suzie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema PalaceFilmac 115 uur; „Brandend goud", 7 en 9.15 uur. Voor bovengenoemden wedstrijd werden de volgende partijen beëindigd: J. LucasB. v. d. Kroft 11 M. HerbenJ. v. d. Kroft 20 H. RumpJ. v. d. Kroft 20 Jac. BosseJ. Drayer 20 J. WarmerdamA. Bronstring 02 De uitslagen van deze week gespeelde partijen om het clubkampioenschap zijn als volgt: Th. BandsmaC. Heesakkers 02 J. LucasG. Boxelaar 20 Jac. BosseTh. Bandsma 20 C. HeesakkersG. Kraak 20 J. LucasT. v. Wort 02 Maandag 26 April a.s. houdt bovengenoemde vereeniging een belangrijke ledenvergadering in Café Bos aan het Soendaplein. Coöp. Boerenleenbank Dinsdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank de jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Uit het jaarverslag bleek, dat ondanks den slechten tijd het jaar 1936 voor de bank gunstig verloopen is. Het aantal leden bedraagt 99, het aantal spaarbankboekjes 362. Uit het financieel verslag bleek, dat aan spaargelden in den loop van het vorig jaar was ingelegd f 110.147.71; terugbetaald aan spaar ders f 111.377.82. Het saldo der inlage van spaar ders bedroeg per 31 December f 297.815.23. Voorts had de bank 57 uitstaande voorschot ten inclusief hypotheken voor een bedrag van f 85.664.13 en 34 loopende rekeningen met een saldo ten gunste van de bank ten bedrage van f 132.591.09. De reserve bedroeg f 26.938.03 en de winst f 1.559.75. Met bijna alle stemmen werden de aftredende bestuursleden, de heeren P. Zeestraten en P. v. d. Berg, respectievelijk als bestuurslid en lid van den raad van toezicht herkozen. Een voorstel van het bestuur om de boete ad f hverschuldigd voor het te laat inleveren van de spaarboekjes, terug te brengen tot f 0.25, werd met algemeene stemmen aangenomen. In het vervolg moeten de spaarboekjes ter controle ingeleverd worden tot uiterlijk 15 Ja nuari; na dezen datum is een boete van f 0.25 verschuldigd en hiervan zal om geen enkele re den ontheffing worden verleend. Na een rondvraag, die weinig opleverde, sloot de voorzitter onder dank deze goed bezochte vergadering. Tijdelijke afsluiting van een weg. De Hoofdstraat te Santpoort van den Hagelinger- weg tot de Wüstelaan zal van Donderdag 22 April as. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. IJMUIDEN, 22 April. Rijksvischafslag. Tarbot 80—94 cent per kg. Griet 14.0029 per 50 kg. Tong 0.951.20 per kg. Kleine Schol 7.3014, Schar 3.10—5.50 per 50 kg. Rog 16.00 per 20 st. Groote Schelvisch 23.00, midd. Schelvisch 25.00, kleine middel Schelvisch 27.00, kleine Schelvisch 11.5020 per 50 kg. Kabeljauw 46.00—104 per 125 kg. Gullen 13.00—23 per 50 kg. Leng 1.65 per st. Heilbot 1.021.25 per kg. Wijting 2—8.50 per 50 kg. Koolvisch 0.121.40 per stuk. Makreel 3.30 1050 per 50 kg. van de Donderdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Cornells 725 manden 3500. IJMUIDEN, Vrijdag 23 April. Vloed: 1.58 uur v.m. en 2.10 uur n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5