BALLERO VEROVERT HAARLEM Vra agt bonnen SS KLEERMAKERIJ J. VAN DAM COSTUUM met TWEE pantalons Haarlem, 23 April Een mooie WIEG IETS VOOR HAARLEM? KI FF.PING NAAR MAAT 1000 Rijwielen Cadeau! DE GEKOCHTE FIETS GEHEEL GRATIS Kort en volledig Gij moet stand Houden éSxll NOORSCHE MEDICINALE LEVERTRAAN VAN WEERT - GIERSTRAAT VRIJDAG 23 APRIL 1937 KANSEN OP PRACHT- PRIJZEN NED. NATUURHIST. VER. Een en ander over vlinders DE SMULDAG De etalage- en straat versieringen ondanks de groote psychische en physieke inspanning. Gij krijgt een groote voorsprong op Uwe tegenstanders, wanneer gij Noorsche Medicinale Levertraan inneemt. Dan verschaft gij U zelve juist die reserves, welke noodig zijn, opdat U meer zult kunnen pres* teeren dan anderen. Neemt dage* lijks Noorsche Medicinale Lever* traan in en let op het resultaat. DE KOMENDE B.E.L.-WEEK Cafe's tot 2 uur 's nachts open 78 GED. OUDE GRACHT 78 vanaf 40.— Voor iedere figuur, ook voor corpulente heeren, zonder prijsverhooging Propaganda-avond van de R. K. Drankbestrijding VAN ONZE RECHTBANK Bokking gestolen Aanrijding op de Groote Markt Een kleptomaan? Uitspraken KAMER VAN KOOPHANDEL 375 subsidie aan Haarlem's Bloei Jubileum J. Vroom BURGERLIJKE STAND AGENDA Bioscopen 24 April Bioscopen HAARLEM ALS WOONSTAD Een voortreffelijke folder van het grondbedrijf HUURT UW PRIMO De Stofzuiger Centrale HAGEMAN Programma van de Haarl. Radio- Centrale op Zaterdag 24 April VAN WEERT - Gierstr. VOETBAL R. K. SCHOOL VOETBAL De finales een week uitgesteld Kampioenschap van Haarlem RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STAD Een jeugdig katholiek sportenthousiast stuurt ons een ingezonden stuk, waarin hij zich beklaagt over de tegenwerking, *elke de R. K. Voetbalbond van den Koninklij ken Nederlandschen Voetbalbond ondervindt bij het organiseeren van Internationale wedstrijden en de vraag oppert: waarom geen R. K. Stadion? Hij schrijft o.m.: Onder het opschrift R. K. F. en K. N. V. B. hebt u in het avondblad van 21 April een be ticht gepubliceerd, dat weer eens scherp de ver houdingen tusschen genoemde bonden in het licht stelt. Dat wij als R. K. zeker zoo goed be staansrecht hebben als de K. N. V. B. getuigt het ledental van 50.000 van de R. K. F. Dat 's toch geen peuleschilletje? En zoolang de katholieke clubs nog zulk materiaal leveren, dat het Nederlandsch Elftal met smart zit te wach ten op de algeheele beterschap van een in katho- 'iek verband groot geworden speler, behoeven *ij ook wat de qualiteit van onze spelers be seft niet voor den K. N. V. B. uit den weg te êaan. Ook thans heeft de K. N. V. B. weer alle Mogelijke middelen aangewend om den wedstrijd K. F.-elftal" tegen „Jugendkraft" uit iVeenen waarvoor men het Ajax-stadion had aangevraagd, te boycotten, zooals hij ook den wed strijd heeft geboycot tegen een derde-divisie- ciub uit Engeland, welke in Engeland zou wor den gespeeld. In Engeland en Amster dam speelde de K. N. V. B. klaar wat hij in öen Haag niet voor elkaar kon krijgen, n.l. dat de wedstrijden niet doorgingen, omdat in Den Öaag het gemeentebestuur zich tegenover den N. V. B. stelde en van geen wijken wist. Thans echter de vraag: moet dat zoo blijven? Altijd maar afhankelijk van de goedertierenheid van een ander? Waarom niet door de R. K. Bon den voor Voetbal en Athletiek en andere de kop- Öen bij elkaar gestoken om te komen tot het stichten van een R. K. Stadion? Zou dat zulke bezwaren opleveren? Welaan bezwaren zijn er °m te worden overwonnen. Laat men eens ehistig streven naar een oplossing! Wat zou er van geprofiteerd kunnen worden door R. K. Toetbal-, Athletiek-, Handbal-, Hockey- en Korf balbonden, welke mettertijd ook zeker een Soede plaats in het katholieke sportleven zullen Êaan innemen. Ook Katholiekendagen, massa demonstraties voor R. K. gymnastiek, van de Graal, van K. J. M. V. en zooveel andere ver enigingen zouden er van kunnen profiteeren. Ket zou een heele opluchting zijn als de katho lieken eindelijk eens in het centrum van het' 'and een gelegenheid kregen, waar men zonder heutrale medewerking een stadion zou kunnen cxploiteeren. Tot zoover inzender. Is dat niet iets voor Haarlem, mogen wij vragen aan allen, die een drukker vreemde- bngenverkeer voor onze stad wenschen? Naast een Amsterdamsch en een Rotterdamsch een Kaarlemsch Stadion. In het Noorderbosch in Haarlem-Noord wordt hu de laatste hand gelegd aan een speelweide, Soodat het niet mogelijk zal zijn daar nog een groot voetbalveld aan te leggen. Maar bij de hieuwe Buitenrustbrug, over het Zuider- sPaarne, in het Amsterdamsche Kwartier, waar brachtige wegen in alle richtingen van ons land samenkomen, zullen, als wij ons niet vergissen, Ërootsche sportvelden worden aangelegd door he gemeente Haarlem. En als ons gemeentebe stuur van een daarvan nu eens een klein stadion hiaakte en dat verhuurde aan de Federatie van K. K. Sportvereenigingen in Haarlem en om geving? Aan het bestuur van deze Federatie zou veilig kunnen worden overgelaten om dat stadion dan productief te maken door het ver buren voor interland-wedstrijden en nationale hiassa-demonstraties. Dat Haarlem niet in het Centrum van het land ligt, is geen overwegend bezwaar meer. De Spoorwegen laten extra- deinen loopen en dienen niet meer te letten op bet feit of de trein een twintig kilometer herder moet loopen. Ook de autocar-verhuurders gaan er toe over eenheidsprijzen te berekenen. ®n als straks ook het Zuiden om een eigen Stadion zou vragen, dan is de ligging van Haar lem voor het exploiteeren van twee stadions Juist ideaal. Wy herhalen de vraag en besluiten er mede: 's een stadion voor R. K. niet iets voor Haar- döi? Als inleiding tot een begin Juni te houden e*cursie, hield de heer ir. T. H. van Wisselingh hit Heemstede een causerie over vlinders voor he leden van de Ned. Natuurhistorische Ver buiging afd. Haarlem en Omstreken. De vlinderfauna is afhankelijk van klimaat en 'Qra, bovendien van topografische en geologi sche gesteldheid. Een heuvelland schijnt een gunstige factor te zijn. De vlinderfauna in Ne derland bevat ruim 2000 soorten, verdeeld in hiycro- en macro-lepidoptera. Spreker bepaalde *lch tot de laatste, de grootvlinders, waarvan hij he voornaamste groepen: de dagvlinders, de pijl- uaarten, de spinners (waarvan de rupsen een c°con spinnen), de uilen (nachtvlinders), de ®Panners, de beeren (zoo genoemd naar de sterk bhaarde rupsen), de wespvlinders, zakkendra gers, besprak en de onderlinge verschillen -oemde. Wat het determineeren betreft, dit moet ge schieden aan zeer kleine détails door middel Wn loupe en microscoop en daarom is de beste Methode het aanleggen van 'n verzameling met 5?o mogelijk van een soort meerdere exem- paren, in verschillende stadia en uit verschil- ®Ude deelen van het land. De door de» heer W. meegebrachte eigen collectie was hiervan e' een prachtig voorbeeld. Vervolgens werden de vangmethoden bespro ken, b.v. het gebruiken van een vangnet, het smeren van een zoet stroopje op de boomen, het gebruik maken van een lichtbron om de vlinders aan te trekken en, de mooiste methode, het kweeken. Ook kan men tegen den avond gaan zoeken bij bepaalde vlindertrekkende bloemen, b.v. Slangenkruid of Silene, terwijl het zelfs mogelijk blijkt gebruik te maken van een wel zeer bijzondere eigenschap van sommige mannetjes om een wijfje op te sporen, waarvan spr. zeer sprekende voorbeelden noemde. Na de pauze, waarin de mooie collectie kon worden bewonderd, werd het prepareeren be sproken en noemde spr. voorbeelden van typi sche verschillen tusschen exemplaren van een zelfde soort maar uit verschillende streken van het land, b.v. uit de duinstreek of uit het mid den of oosten van het land, of verschillen tus schen de exemplaren van voorjaar- of van zomer-generatie. Met den voorzitter, die den spreker dankte voor zijn lezing, zullen de aanwezigen zich er al op verheugd hebben onder leiding van den heer van Wisselingh een excursie te gaan maken. Het is op het ge bied van zaken doen niet gemakke lijk iets nieuws te vinden, waarop het groote publiek rea geert. Het Comité van de B.E.L.-week is dan ook wel zeer gelukkig geweest met het creëeren van een Smuldag, waarvan Haarlem de primeur heeft. Nu zal niet een ieder direct 't ver band zien tusschen een Bloemen- en Lentevreugdeweek en een Smuldag, maar dit verband bestaat toch wel. Als er in den familiekring de een of andere feestelijkheid is, wordt er voor zoo'n dag meest al iets bijzonders op tafel gezet en waar nu geheel Haarlem feestviert is het logisch gevolg hiervan, dat de Haarlemsche levensmiddelen handelaren willen zorgen voor dezen dag by 'n ieder iets bijzonder lekkers op tafel te brengen. Hiervoor hebben de groep Banketbakkers een aardig B.E.L.-gebak ontworpen, hetwelk zelfs den meest verwenden Smuller versteld zal doen staan. De broodbakkers blijven bij hun collega's de banketbakkers natuurlijk niet achter en zullen op het gebied van hun branche van hun kun nen blijk geven. Voor de heeren fruithandelaren was het niet gemakkelijk om met iets bijzonders voor dezen Smuldag te komen, waar de sorteering fruit in dit jaargetijde niet zoo heel groot is. Toch zijn ook zij wel geslaagd en hebben zij een assortiment fruit samengesteld, waarvan de aanblik reeds tot koopen lokt, netjes gerang schikt op een fruitschaaltje en voor 'n prijs je De kruideniers en comestibleshandelaren, de grootste groep deelnemers bij dezen Smuldag, het aantal deelnemers in deze branche bedraagt al reeds meer dan negentig zaken, hebben hun beste beentje voorgezet. Zij hebben zich hiertoe in verbinding gesteld met een tweetal bekende Haarlemsche indus trieën, n.l. de N.V. Koffie- en Theehandel A. F. Kremer en de Chocoladefabriek „Union", welke geen kosten noch moeiten gespaard hebben om hun afnemers in de gelegenheid te stellen om voor dezen dag eens met iets heel byzonders uit te komen. Het pakket wat zy aanbieden bevat 1 ons B.E.L.-chocolade, 1 ons koffie, y, ons thee en een pakje met 1)4 ons biscuit, dit alles voor een prijs, hetwelk verre beneden zijn waarde ligt. De restaurants willen dezen dag ook hun klanten aan hun zaak binden door hun een souper of diner voor te zetten, hetwelk onover trefbaar is. Geen enkele Haarlemmer mag dan ook ver zuimen zich voor dezen eenen dag al deze heer lijkheden te verschaffen, temeer waar iedere deelnemer zich gaarne belast met de bezorging voor hun Smuldag-attractie. De Smuldag-winkeliers hebben allen een af fiche voor hun winkelruit, waaruit hun deel name blijkt. Voor deelname aan den etalagewedstryd zijn reeds vele inschryvingen ingekomen. Het aantal deelnemers zal echter nog kun nen worden uitgebreid. Geeft U daarom op als deelnemer by het Bureau van de B.E.L.-week, Lange Begijne- straat no. 20 of bij den heer J. v. d. Berg, Zijl straat no. 87a. De inschrijvingstermijn wordt definitief ge sloten op Dinsdag 27 April a.s. Vraagt adviezen voor het smaakvol inrichten van uw etalages aan de bloemenwinkeliers; zij zullen U gaarne belangeloos van advies dienen. Er zijn reeds vele prijzen beschikbaar gesteld voor den etalage-wedstrijd, o.m. door: De Mid denstandscentrale, de Groote Houtstraat-Ver- eeniging, de Spaarnwouderstraat-Vereeniging, de Barteljorisstraat-Vereeniging, Magazijn „Ne derland" en door de heeren Th. S. J. Hooij en dr. C. J. Koch. Ook de straatversieringen beloven de moeite waard te worden. Vele vereenigingen besloten reeds hun stra ten te versieren. Ook niet-winkeliers worden verzocht hun huizen een bloemryk aanzien te geven, hetzij door het doen aanbrengen van bloembakken of door groen. Helpt allen mede Haarlem tot een werkeiyke bloemenstad te maken. wereldbekend om hare goede kwaliteit. 6 De burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat gedurende de B.E.L.-week van 30 April tot en met 8 Mei de localiteiten, waarvoor krach tens de Drankwet vergunning of verlof is ver leend, tot 's nachts 2 uur geopend mogen blij ven. In de café's en restaurants, waarvoor een muziekvergunning is verleend, ijiag tot uiterlijk 1 uur 's nachts gemusiceerd worden. De groote zaal van St. Bavo was by lange na niet gevuld, maar zy, die Donderdagavond hun belangstelling kwam toonen in het werk van de katholieke drankbestrijding in onze stad, zullen voldaan zijn over hetgeen hun geboden werd. De voorzitter van het actie-comité, de heer H. Bogaard, heette de aanwezigen, onder wie den geestelijken adviseur, den weleerw. heer S. Mol, welkom en gaf het woord aan den spre ker, den heer H. B. van der Sande. De rede was ingesteld op den tegenwoordigen tijd. De spreker liet het verschil uitkomen met het verleden, toen het alcoholisme meer dan nu een slechten invloed op het geestelijke en maat schappelijke leven uitoefende. Maar is dit ver schil juist niet voor een groot deel te danken aan de onvermoeide werkzaamheid der drank bestrijding, die de nooden van den tijd begreep? Naast redenen van hoogeren aard heeft de slechte economische toestand der laatste jaren tot vermindering van het alcoholgebruik bijge dragen. Dit inzicht bevat een waarschuwing. Er is uitzicht op een beteren tyd, maar dit sluit de mogelijkheid in, dat het drankgebruik en ook het misbruik weer zal toenemen. Om dit te voorkomen is een voortdurende propaganda voor gezonde opvattingen en sobere levensgewoonten noodzakeiyk. De samenleving moet het gevaar begrijpen, dat in het alcoholisme gelegen is. Spreker meende, dat men optimistisch mocht zijn. Er is veel oppervlakkigheid onder de he- dendaagsche jeugd, maar ook een kern van ern stig willen en hooger streven. Als men nu ook maar rekening houdt met de les uit het verle den, dat een groot deel van cffe katholieke actie bedorven kan worden door een al te vriendelijke gezindheid jegens den immer gevaariyken al cohol. Het dus noodzakelijk, dat het Kruisver- bond en de Mariavereeniging hun propaganda voor onthouding en matigheid blijven voeren. Wie de zegenrijke werking van die actie beseft voor het geluk in de gezinnen, voor een waar lijk godsdienstig leven, voor 'n gezonde ontwik keling van de maatschappij die zal de drank bestrijding zijn sympathie niet onthouden. En wie een goed werk wil doen, die schare zich mede onder de blauwe banier. Met luid applaus gaf het auditorium zijn in stemming met de vlot geïmproviseerde toe spraak te kennen. Ter opluistering van den avond was er mu ziek en tooneel. Het eerste werd verzorgd door den heer Elsnerus, die met zijn bekende opge wektheid verschillende instrumenten bespeelde. De Drankbestrijders Tooneelclub Servio (ik dien) van Amsterdam, vertoonde vier korte schetsen, waarvan de meeste op naam staan van den Haarlemschen auteur Gerard Nielen. Een buitengewoon succes had het kosteiyke fa milietafereeltje „De brief". In het algemeen werd er prettig geacteerd, ofschoon er wel eens te veel op den souffleur werd gerekend. Het comité had voor de verloting in de pauze een menigte fraaie prijzen ontvangen en dit tuschenspel bracht de gewone vroolykheid te weeg. Alles samen was het een goede avond en de afwezigen hadden ongelijk. Twee boeven, een 19-jarige grondwerker uit Beverwijk en een 21-jarige schilder uit Velsen hadden samen ingebroken in een vischdrogerij te IJmuiden in den nacht van 18 op 19 De cember jj., door voor een raam gespijkerde plankjes te verwijderen, waarna ze door dit raam naar binnen konden komen. Zij hebben uit de vischdrogerij een kistje met bokking ge stolen en dit verkocht. De beide jongemannen stonden voor de Haar lemsche rechtbank terecht. Tegen den schilder, die in een rijksopvoedingsgesticht is opgevoed en reeds meerdere malen is veroordeeld, werd 9 maanden gevangenisstraf geëischt. Van den grondwerker, die nog een blanco-strafregister had, vroeg de Officier van Justitie het inwin nen van een reclasseeringsrapport. De schilder verzocht mindere straf, want hij had den diefstal gepleegd toen hij werkloos was en geen steun kreeg. Uitspraak 5 Mei. In hooger beroep stond voor de rechtbank te recht een 44-jarige N. Z. H.-trambestuurder, die door den kantonrechter veroordeeld was' tot 6.boete omdat hij op Zaterdagavond 17 Oc tober j.l. met zijn tram te hard gereden zou hebben. Op dien avond was een auto bezig een plaats in te nemen op het parkeerterrein voor de Vleeschhal op de Groote Markt. De auto reed bij het manoeuvreeren achteruit over de tramrails. Juist arriveerde een tram uit de Groote Houtstraat. Er ontstond een botsing tusschen beide voertuigen. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder van den auto en verdachte ver schilden van meening welk voertuig met de bot sing begonnen is. De autobestuurder zeide dat de tram tegen zyn wagen is gereden en den auto zelfs zou hebben voortgeschoven. De tram bestuurder beweerde juist het tegenovergestelde. Eenige ooggetuigen van het ongeval verklaar den echter dat de tram tegen den auto is ge reden. De klap was heel hard. De tram kwam met een flinke vaart uit de Groote Houtstraat en remde op het laatste oogenblik. De Officier van Justitie vroeg bevestiging vap het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, Mr. Ch. M. J. Witlox uit Den Bosch pleitte vrijspraak. Spr. wees op de zeer gevaarlijke situatie van den ingang tot het parkeerterrein op de Groote Markt en vond den autobewaarder, die den automobilist had moeten waarschuwen, den grootsten schuldige. Uitspraak 5 Mei. Een werkster uit Haarlem zou de verleiding niet hebben kunnen weerstaan en uit eenige winkels, waar ze boodschappen deed, boter en sinaasappels hebben gestolen. De betrokken winkelier en winkeliersters waren pertinent ze ker in hun verklaringen, die wel zeer bezwarend voor de verdachte waren. Speciaal wel die van een limonadefabrikant, die de werkster in den groentenwinkel had zien staan, sinaasappelen stelende. Hij had bijzonder op de juffrouw ge let, omdat hü vernomen had,- dat zij allerlei winkeldiefstallen pleegde. Verdachte ontkende hardnekkig en begon op haar beurt den winkelier aan te vallen. Zij beweerde voorts dat alle beschuldigingen tegen haar kletspraatjes van haar onwelgezinde wijkgenooten waren! De Officier van Justitie zeide, dat de limo nadefabrikant een „neutraal" persoon in dit geval is. Diens getuigenis achtte hij dan ook doorslaggevend. Spr. vond de houding van de verd. niet erg verstandig. Omdat ze bleef ont kennen vond hij geen reden aanwezig om een reclasseeringsrapport in te winnen. De eisch was 6 maand gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Drilsma zette uiteen dat de verdachte waarschijnijlk een kleptomaan (iemand, die een ziekelijken drang tot stelen heeft) is. Haar ontkennnen is juist een der symptomen daarvan en bovendien had ze op 16-jarigen leeftijd ook reeds lekkers weggeno men. Spr. verzocht daarom een psychiatrisch rapport in te winnen. Verdachte, die haar uitbarstingen van spijt, smart en woede niet bedwingen kon, zoodat de verdediger soms nauwelijks te verstaan was, betoogde nog eens uitvoerig dat ze onschuldig is. Uitspraak 5 Mei a.s. J. Th. B., stucadoor, wonende te Beverwijk, thans ged., diefstal, vijf maanden gev.-straf m. aftr. prev. hecht. o.v. G. S., kellner, wonende te Haarlem, thans ged., diefstal, een jaar gev.-straf m. aftr. prev. hecht. o.v. B. S., wonende te Haarlem, overtr. Wet op de Inkomstenbelasting, een maand gev.-straf voorw. met een proeftijd van een jaar benevens f 25.boete subs. 15 dagen hecht. o.v. C. v. V., boekhouder, wonende te Beverwük, valschheid in geschrifte, een maand gev.-straf o.v. P. W., koopman, wonende te Haarlem, ver duistering, zes maanden gev.-straf o.v. H S„ bloemkweeker, wonende te Haarlem, appèl overtr. Crisisbloementeeltbeschikking, f 3 boete subs. 3 dagen hecht. o.v. A. H. v. d. G., handelsreiziger, wonende te Sassenheim, veroorzaken van den dood door schuld, een maand hecht, voorw. met een proef tijd van twee jaar benevens f 25.boete subs. 15 dagen hecht. o.v. L. V„ arbeider, wonende te Beverwijk, vrijge sproken. T. P., hvr. C. O., wonende te Haarlem, appèl overtr.Winkelsluitingswet, niet-ontvankelijk verklaard in het ingesteld hooger beroep. Het bureau der Kamer van Koophandel stelt voor aan de Stichting Haarlem's Bloei een sub sidie te verleenen van 375, aan de Ned.-Indi- sche deelneming tentoonstelling Parijs 1937 te Amsterdam ƒ100, aan het Nat. Bureau voor onderwijs op economischen grondslag te Am sterdam ƒ50, en aan de Ver. voor Vreemde lingen Verkeer te Zandvoort 25. Gisteren heeft de heer J. Vroom, snelpers drukker by de Grafische Inrichting Joh. En schedé en Zonen N.V. den dag herdacht, dat hij vóór vijftig jaar in dienst trad bij de firma Joh. Enschedé en Zonen. Des morgens werd de jubilaris door een com missie, bestaande uit de heeren A. van Hey- ningen en H. F. W. Kollmeier, per auto van zijn woning gehaald en naar de zaak gebracht. Daar vond hij op de afdeeling, waarop hij werkzaam is, een fraai bloemstuk van de Grafische Inrichting *Joh. Enschedé en Zonen N.V. De heer Van Heyningen sprak hem hier toe en bood hem namens het personeel van de afdeeling drukkerü een fauteuil en een bloem stuk aan. Daarna is de jubilaris ontvangen ten kantore van de directie der Vennootschap. Een der directeuren, Mr. Joh. Enschedé, complimen teerde hem op hartelijke wijze en deelde hem mede dat het H. M. de Koningin behaagd heeft hem te verleenen de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens bood de heer Enschedé hem het ge bruikelijke geschenk onder enveloppe aan. Het verdere gedeelte van den dag bracht de jubilaris in huiselijken kring door. Getrouwd: P. Boerhorst en A. P. Meinsma, Geboren: M. Willemsev. Nieuwenhuijzen, d. M. KneppersKrolak, z.; C. C. Hllbers Schuurman, d.; M. S. de RuigLeuven, z.; C. M. J. Palsv. Coeverden, d.; A. Nieuwenhuij zenTop, z.; C. W. v. Raaphorstv. Zeeland, z. Overleden: U. Adema, 31 j„ Hazepaterslaan. Gebouw „St. Bavo": Haarlems Gemengd Koor 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau 8 uur; Bestuur trampersoneel 8 uur; Jeugd Grafische bond 8 uur; Saneeringscommissie groentehandel 8 uur; R. K. Kiesvereeniging 8 uur. Stadsschouwburg: Haarlem's Muziekinstituut leerlingenuitvoering, half 8. Kunstzaal Reeker: Expositie „Het Hollandsche Landschap", 107 uur. Kunsthandel Pictura: Tentoonstelling, 107 uur. Rembrandt-theater: „Helene Wilfür", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „The Jungle Princess", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-thater: „Suzie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „Brandend goud", 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur; Ge wone zittingen, 4 en 7 uur; Verwarmingmon teurs, 8 uur. Kunsthandel „Pictura" Expositie, 107 uur. 4 Kunstzaal Reeker Expositie, 107 urn-. Luxor-theater: Jean Harlow in „Suzy", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac, 115 uur. Gustav Frölich in „Brandend goud", 7 en 9.15 uur. i Frans Halstheater: Dorothy Lamour in „De jungle prinses", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Vicky Baum's „Helene Willfuer", 2.30, 7 en 9.15 uur. Indien U vanaf heden tot en met 1 dag voor Hemelvaartsdag een RIJWIEL (keuze uit diverse merken in 12 uitvoeringen) bij ons koopt, zoowel contant als op onze gemakkeiyke betalingsvoorwaarden vanaf 50 cent per week zonder vooruitbetalina dan geven wij U als bijzondere attractie en wordt het gestorte bedrag terugbetaald, als het te Overveen op Hemel vaartsdag in een periode van 2 uur, door U zelf aan te geven op een formulier, dat fr a t i s door ons beschikbaar wordt gesteld, minimaal 2 Millimeter regent volgens e officieele waarneming van het Koninkiyk Nederlandsch Meteorologisch Instituut. Ook voor deze aanbieding geldt onze bijzondere „Rijwiel-Service". 18 maanden gratis verzekerd tegen diefstal. 18 maanden gratis verzekerd tegen brand. 18 maanden gratis verzekerd tegen inbraak. 18 maanden alle reparaties gratis. Wij behouden ons het recht voor hen, die ons niet credietwaardig voorkomen, te weigeren HAARLEM 16659 Het gaat steeds beter met de propaganda voor onze stad. Het is alsof met de stichting van „Haarlems Bloei" een algemeene opleving ten aanzien van de propaganda te bespeuren is. Eenige dagien geleden heeft men kunnen lezen, welke plannen er zoo al zyn om de Bloemen stad haar naam waardig te maken en thans mogen wij met veel vreugde een zeer geslaagd reclamevouwblad van het Gemeentelijke Grondbedrijf begroeten. In dezen folder, onder den titel „Haarlem als woonstad", zijn in beknopten vorm de gegevens verwerkt, waarnaar de menschen, die zich in onze gemeente willen vestigen, telkens weer vragen. De verspreiding vindt plaats in samen werking met „Haarlems Bloei" en een Si Den Haag gevestigd Indisch inlichtingenbureau. Het keurige drukwerkje is in koperdiepdruk, bruin en groen, uitgevoerd en bevat talrijke mooie kijkjes op onze stad. Men vindt er be wijzen voor geriefelijk wonen, ruim wonen, bui ten wonen, goedkoop wonen, etc. Namen van de plekjes zijn niet aangegeven, maar juist daardoor krijgt men den indruk, dat het eigen lijk in de bloemenstad overal even mooi sn aesthetisch is. Er zijn verder foto's in opgeno men van den verlichten toren der oude St. Baaf, van den zetel van het Provinciaal be stuur, den Hertenkamp, het Sportfondsenbad, industrie aan het Spaarne, scholen, etc. De tekst is niet overvloedig maar toch meer dan voldoende. De aspirant-Haarlemmer komt door dit drukwerkje te weten, hoe het met de belastingen in Haarlem staat, welke scholen er zijn en hoe hoog het schoolgeld is. De rubriek handel en industrie geeft ook volledige inlich tingen en een compleet overzicht van bankin stellingen, drukkerijen, groote handelsonderne mingen en fabrieken. De mogelijkheden om sport te beoefenen zijn even aangetipt, evenals de verbindingen met de omgeving. Wat Haar lem aan cultureele instellingen bezit, behoeven we den lezer niet op te sommen: De folder is op dit gebied volledig. Ten slotte is ook eenige ruimte ingenomen voor onzen bijzonderen woningbouw, de een gezinswoning, den idealen woonvorm, die te Haarlem algemeen gebruikt is. Het Gemeentelijk Grondbedrijf en de Druk kerij Joh. Enschedé en Zn. leggen alle eer in met deze geslaagde uitgave. voor 60 cent per week. ALLE REPARATIES VRIJ ALLE ONDERHOUD VRIJ ALLE SLIJTAGE VRIJ Geen waarborgsom GED. OUDE GRACHT 52 - TEL. 12762 Progr. I: Hilversum I. Progr. II: Hilversum n. Frogr. III: 8.00 Keulen, 9.20 Pauze, 10.20 Droitwich, 12.20 Brussel Vlaamsch, 1.20 Keulen, 2.35 Brussel Fransch, 3.20 Keulen, 4.20 Parijs Radio, 6.30 Brussel Vlaamsch, 6.50 London Re gional, 7.20 Keulen, 9.20 Brussel Vlaamsch, 9.30 Brussel Fransch, 10.35 Berlijn. Progr. IV: 8.00 Brussel Vlaamsch, 8.20 Pauze. 9.35 London Regional, 12.20 Droitwich, 2.20 London Regional, 3.20 Droitwich, 5.50 London Regional, 6.05 Droitwich, 1120 Parijs Radio. Progr. V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gra- mofoonplatenconcert (verzoekprogramma), 8.00 —12.00 diversen. (Wijzigingen voorbehouden). De uitreiking der diploma's der R. K. Han delsavondschool te Haarlem geschiedt op Maan dag 10 Mei, des avonds half 8 in gebouw „St. Bavo". De heer J. P. Strybos houdt een lezing met film over „Zwerftochten door de Camar- que". De officieele opening van de B.E.L.-Week en de Middenstandstentoonstelling heeft plaats Vrydagmorgen 30 April, om 10 uur door den Burgemeester. De Haarl. Ver. van Sigarenwinkeliers wyst er op, dat haar leden niet mogen mee doen met 't Ballero-spel of anderszins. Het is by de Wet ver boden op eenigerlei wyze bonnen te verstrek ken, welke de koopers in de gelegenheid stellen cadeaux te krygen of te winnen. Bij overtreding kan proces-verbaal worden opgemaakt. Een 43-jarige ,dame uit Amsterdam, die Don derdagmiddag door de Gr. Houtstraat fietste, slipte in de tramrails en kwam daardoor te vallen. Met een gebroken been is zy naar de Maria-Stichting vervoerd. In verband met de slechte terreingesteldheid en vooral ook om het veld te sparen in verband met den Zondag te spelen kampioenswedstrijd, zijn de finales van het R.K. Schoolvoetbal- tournooi, die morgen, Zaterdagmiddag op het H. B. C.-terrein te Heemstede zouden worden gehouden, afgelast. De wedstrijden zullen nu de volgende week Zaterdag worden gehouden. Op een glad maar goed bespeelbaar terrein werd Woensdagavond op het Haarlem-terrein de halve eindstryd voor de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem gespeeld. De roodbroeken, die alleen een invaller hadden voor Effem, speelden tegen V8.V. een goeden wedstrijd en plaatsten zich door een 61 over winning in den eindstrijd. IJMUTDEN, 23 April. Rijksvischafslag. Tarbot 1.50, Tong 0.941.20 per kg- Kleine Schol 5.90 17, Schar 1.803.60 per 50 kg. Aan den Rijksvischafslag waren Vrijdag geen loggers en geen trawlers. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zaterdag 24 April. Vloed: 2.35 uur vm. en 2.45 uur n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5