INCASSO-BANK N.V. I I F.UIbbTvn Liffffloan Van Amerongen's Dameshoedenmagazijnen GEHEEL GEBIT U kijkt meer naar den vloer >0*fc Haarlem, April voor den politierechter CREDIETEN SAFE-DEPOSIT KERKLIJSTEN Tandheelkundig Instituut Kort en volledig ■isf RADIO MOORS n.v. St. Vincentiusbibliotheken Butterick Knippatronen Si Het beste resultaat. Jansweg 17, Kruisstraat 22 ZATERDAG 24 APRIL 1937 Smakelijk en goedkoop KRUISWEG 59 HAARLEM Smaadschrift BURENTWIST VOOR DE STILLE ARMEN Sint Josephsgezellenvereeniging Haarlem I - Jansstraat 59 De uitstekende voor lente en zomer zijn aangekomen f 0.65 f 0.95 f 1.25 FASHION MAGAZINE f 0.55 VERKOOP PARTERRE De a.s. verkiezingen Spreekbeurt dr. Colijn Marchant komt R. K. Gymnastiek-uitvoering DE BLOEMBOLLENVELDEN Tochtjes in de omgeving Te Heemstede Automobilisten Het is een feit, dat de zui# verste middelen het beste resultaat geven. NoorscheMedicinaleLeveD traan is absoluut zuiver en onvervalscht. Het is een natuuDmiddel, practisch ges nomen reuk? en smaakvrij en daarom gemakkelijk in te nemen. N00RSCHE MEDICINALE LEVERTRAAN Zaandam "t Kalf Zaandam Koog-Zaandijk Onze collectie bevat hon derden verschillende van zulke vlotte leuke hoedjes voor iederen leeftijd en in alle modekleuren. Ook in groote maten zijn wij ruim voorzien. Alles tegen onze BEKENDE LAGE PRIJZEN!!! Anegang 24 - Frankestraat 3-5 RIJKSSTRAATWEG 16 vanaf f 35 - met garantie, pijn- RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN bü WASSENAAR hebt U tegen de prijzen AGENDA Bioscopen 25 April Bioscopen 26 April Bioscopen Apotheekdiensten Tweede Kamerverkiezingen uws Iets, dat goed en goedkoop is, maakt de harten en beurzen van alle koopers en koop sters open en iedere winkelier zal zich dan Ook beijveren deze leuze tot de zijne te maken. Maar men kan het ook al te goedkoop willen hebben! Dat ondervond een banketbakker uit Krommenie, die als zoovelen van zijn vak- genooten, restaurants-in-blik officieel be kend onder den naam van automaten aan Qe buitenzijde van zijn winkel had laten aan brengen. De lekkernijenfabrikant kwam tot de ontdekking dat zijn automaten dikwijls gele digd werden dat is de bedoeling daarvan °ok! maar inplaats van dubbeltjes en kwartjes vond hij soms slechts centen en halve centen. Op den avond van 28 Februari Cm half 12 posteerde hij zich daarom bij de automaten, waarvan hij eerst de geldbakjes ge leegd had. Twee fabrieksarbeiders hadden op den laten avond nog trek en kozen het hunne Uit de rijke sorteering van diverse hapjes, cro- quetjes en andere smakelijkheden, die voor de voorbijgangers haast onweerstaanbaar uit- hoodigend( achter glas hun heerlijkheden toonen. Even later kwam ook een makelaar ter plaatse en ook hij liet zich een croquetje cu een broodje met gehakt best smaken, waar- tegen zakelijke of persoonlijke zeker-, heid. loketten te huur van 5en hooger. zijn optreden hier anders had moeten zijn. We vreezen, dat na dit vonnis nü nog niet het, laatste woord over dit geval gezegd zal zijn'.... Voor hij eerst in de kwartjes- en in de dub beltjesautomaat het verschuldigde bedrag de poneerde. Of eigenlijk hij deponeerde inder daad geld in het bakje maar niet hetgeen de bakker voor zijn heerlijkheden als prij,s ge vraagd had. De bakker controleerde n.l. vlak erop de geldbakjes en vond twee dubbeltjes en een halve cent in het eene en een cent (in plaats van een kwartje) in het andere. Daal de beide fabrieksarbeiders volhielden ieder een dubbeltje betaald te hebben moest wel de ma kelaar de schuldige zijn en hij stond dan ook In het verdachtenbankje terecht, waar hij veel pogingen deed zijn onschuld te betuigen en te bewijzen. Dat laatste lukte hem echter niet Want de officier van justitie vond het bewijs geleverd en eischte 8 dagen gevangenisstraf, daarbij o.a. aanvoerend, dat de man weggeloo- Pen was na de gerechten opgegeten te hebben, terwijl de fabrieksarbeiders waren blijven staan. Verdachte echter vond dit geenszins eenig bewijs voor zijn schuld. Het was immer al laat op den avond geweest en hij kan er toch moeilijk den geheelen nacht blijven staan! De rechter achtte de deponeering van de cent wel bewezen, die van de halve cent echter niet, omdat er ook andere menschen een geldstuk in dit bakje hadden geworpen. Hjj veroordeelde den man rekening houdend thet zjjn blanco strafregister tot 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. Een kwartje voor de croquetjes was toch wel zoo goedkooper geweest! Het geval in de dagvaarding omschreven als« smaadschrift subs, beleediging de rechter had het voor het kiezen! zou een heeleboei titels kunnen hebben zoo in den trant van: kleine oorzaken groote gevolgen of spreken is Zilver, maar zwijgen goud.... Het geval had inderdaad een zeer kleine oorzaak, als we hee- lemaal naar het .allereerste begin teruggaan, DJ. een rijwielbelastingplaatje, dat aan een fiets ontbrak, waarom de bestuurder van de fiets een bekeuring van een belastingambtenaar kreeg. De bekeurde maakte het echter erger door weerspannig te zijn jegens dezen ambte- Hedenmorgen geraakten twee buren in hevige twist, doordat de ene haar stoffig kleed in de tuin klopte, terwijl de andere bezig was haar Wasgoed op te hangen. De twist liep zo hoog, dat ze beiden een houten mes grepen, elkaar Vreselijk verwondden, zodat te bloedden als iheelzakken. Dit drama had voorkomen kunnen Worden door een „Primo" te huren a 60 cent Per week van de stofzuiger-centrale Hageman, Ged. Oudegracht 52, tel. 12762, zonder lang durige verplichting en gratis onderhoud en reparaties. (Adv.) haar, waardoor hij door den Politierechter ver oordeeld werd en zijn advocaat maakte het geval Wéér erger door tegen den chef van den belastingambtenaar te gaan vertellen, dat deze ambtenaar een standje van den Politierechter Zou gekregen hebben, omdat hij bij de bekeu ring niet juist zou zijn opgetreden en tenslotte hiaakte deze ambtenaar alsmaar het geval Weer erger door uit wraak over dit aanbrengen bij zijn chef door den advocaat in het plaatse lijk blad in zijn woonplaats 'n ingezonden stuk te Schrijven, dat den advocaat van leelijke dingen beschuldigde. En zoo werd van een mug een olifant gemaakt en moest de politierechter zich *-en tweede male met het geval bemoeien, nu bi den vorm van een strafzaak tegen den be lastingambtenaar, tegen wien de advocaat een aanklacht wegens smaadschrift had ingediend. Ge Officier van Justitie vond dat de betrokken Personen erg onverstandig waren opgetreden. De advocaat, omdat hij iets tegen den chef van verdachte had gezegd, wat niet waar was, want be Officier kon zich niet herinneren, dat de ambtenaar onjuist bij de bekeuring was opge reden en daarom een standje van den rechter bad bekomen; en verdachte, door zoo'n beleedi- 6«nd ingezonden stuk te schrijven. De eisch Was 25.boete subs. 15 dagen. De rechter zon zich best begrijpen dat verdachte geprikkeld Was door het optreden van den advocaat, 'baar nietemin verhoogde hij de boete tot 40-subs. 24 dagen hechtenis, omdat de ambtenaar maar niet wilde begrijpen dat zijn bigezonden stuk beleedigend w!as geweest en Ingekomen: N. N. 3.— N. N. uit dankbaarheid 5.— De Commissie voor de Stille Armen schrijft ons hierbij het volgende: Behalve bovenstaande giften, waarvoor wij zeer dankbaar zijn fen waarvan wij hopen, dat zij een volgende maal ons weer ruimer mogen toevloeien, kwam bij ons, naar aanleiding van hetgeen wij schreven onder onze vorige opgave, een brief in, ons welwillend mededeelende naast groote belangstelling voor het mooie en goede door ons bereikt, dat het „beter ware ook op den tegenovergestelden kant" de aandacht te doen vallen. Daargelaten of dit „beter" ware, willen wij dan nu wel eens getuigen, dat ons succes meer malen door teleurstelling wordt overschaduwd. Teleurstellend is het ons, dat wq niet in staat zijn, hoe zeer wij daar ook naar streven, allen die bij ons aankloppen, tevreden te stel len. Teleurstellend voor onze vrienden, dat helaas onze kas niet onuitputtelijk is! Dat wij den een zelfs zonder financieelen steun en slechts met cijferen, balans-beoordee ling, bespreking en advies, voor ondergang be warend, op de been hebben kunnen houden en den ander op een gegeven oogenblik wegens gebrek aan middelen geen voorschot mochten toestaan, is inderdaad teleurstellend voor dezen laatste. Te voldoen aan de vele aanvragen om voorschot is ons onmogelijk, om niet te spreken over de ongeloofelijke teleurstellingen, moeiten, kosten en lasten geoogst nog wel op edelmoedige hulpvaardigheid door commissieleden persoon lijk en dus buiten bezwaar onzer kas, toch her haaldelijk betoond. Inderdaad hebben wij geleerd meer rekening te moeten houden met teleurstelling dan met succes, meer met onvoldaanheid dan met dank bare tevredenheid, meer met een klacht dan met een juichkreet, meer met tegen- dan met voorspoed, meer met vraag naar dan mét aan bod van geld! Dit zal wel onafscheidelijk verbonden zijn aan alle werk van menschlievend hulpbetoon. Hoe het ook zij, wij gaan vol vertrouwen, ook op de medewerking onzer weldoeners, verder, met blijvende toewijding. Bijdragen worden gaarne in ontvangst ge nomen bij de Redactie dezer Courant, zoomede bij onzen Penningmeester, den heer P. J. Busé, Gasthuissingel 64. Postgiro No. 13543. De weekagenda van de week van 25 April tot 2 Mei luidt geheel anders dan gewoonlijk, omdat er deze week ook iets geheel bijzonders moet verricht worden, n.l. Haarlem I heeft zich Zij kosten deze week klaar te maken voor de groote fancy-fair, die het ten bate van zijn vereeni- ging van 1 tot en met 4 Mei gaat houden. Groot zijn nu eenmaal de lasten, die op deze vereeni- ging drukken, en wel zoo groot, dat zij nood zakelijk door buitengewone middelen moet be streden worden. Zoo kan een goed verzorgde fancy-fair, wanneer zij de menschen weet te trekken, weer eens eenige verlichting geven in de zware zorgen, waaronder de afdeeling ge bukt gaat. Daarom wordt deze week alles in het werk gesteld, om een puike fancy-fair te organiseeren. Veel moeite qn inspanning wordt er gevergd om dezen opzet tot een aangenaam en aantrekkelijk geheel te maken. Zoo zijn ver schillende Gezellen reeds weken lang bezig om mooie prijsjes bijeen te garen, anderen zijn in de weer om de propaganda te behartigen, weer anderen verzorgen het voorname werk van den standsopbouw, enz., enz. Doch iedere Gezel, die voor dit werk wordt opgeroepen, doet het met ds grootste liefhebberij en toewijding, cmdat hij weet, dat hij een voorname taak voor zijn vereeniging heeft te verrichten; want hij is diep overtuigd, dat het bestaan van de Gezel len vereeniging juist in dezen tijd een zaak van het allergrootste belang is. Vandaar het parool: alles op alles zetten. Zaterdag om 7 uur de opening in het Gezellenhuis. Het bestuur van de R. K. Propagandaclub „Haarlem-Noord" verzoekt ons mede te deelen, dat zij op Maandag 26 April a a van 7.30 tot 9 uur zitting zal houden in het kantoor aan de Zaanenstraat 18, tot het verstrekken van in lichtingen aan R. K. kiezers(essen). Men verzoekt ons mede te deelen. dat voor de spreekbeurt, die dr. H. Colijn op 30 April in Haarlem voor de A. R. partij zal houden, alle kaarten zijn uitverkocht. AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229 j Op 5 Mei komt Z.Exc. oud-minister Marchant spreken in de Gemeentelijke Concertzaal. Het is te verwachten, dat hiervoor de belangstelling niet alleen bij de R.K. kiezers, maar ook bij an dersdenkenden groot zal zijn. Aanbeveling ver dient het daarom zich reeds nu, althans tijdig, van plaatsen te voorzien. Op Zondag 25 April zal in de Gem. Concert zaal een groote Gymnastiekuitvoering worden gegeven door de R. K. S. V. Winfried, in sa menwerking met de R. K. Damesgymnastiek- vereenigingen „Hercules", „Blauw-Wït" en „Leonidas". Ongeveer 400 deelnemers (sters) zullen aan dezen avond medewerken, die den avond met 20 nummers zullen vullen. De dames zullen dezen avond eigengekozen wedstrijd-oefeningen demonstreeren, die wel zeer de aandacht zullen trekken. Ook de meisjes zullen met dit soort oefenin gen optreden en wij verwachten ook hier een goede uitvoering. De heeren zullen voor het eerst de nieuwe richtingen in onze moderne gymnastiek de monstreeren, doch ook het toestel-werken, zoo als Rek, Ringen, Brug, enz. staan op het pro gramma. Wij kunnen dus een ieder aanraden om Zon dagavond in de Concertzaal aanwezig te zijn. De aanvang is gesteld om 8 uur precies, om dat gezien het zeer uitgebreide programma, men toch bijtijds wil eindigen. Kaarten zijn te verkrijgen aan de zaal, en zijn bijzonder laag in prijs. Ondanks het slechte weer der laatste dagen zijn de bollenvelden er niet op achteruit gegaan en zelfs nog mooier geworden. De tulpen en hyacinten wedijveren nu met elkaar in kleurenpracht. Bij zonnig weer belooft het a.s. Zondag een bloemendag bij uitnemendheid te worden. De liefhebbers kunnen nog volop profiteeren van wat de velden aan schoonheid den Haar lemmers bieden. In de naaste omgeving zijn nog heel wat Flora's kinderen te bewonderen en is het onnoo- dig om lange tochten te maken, waarbij men meestal nu juist niet de kalme rust van de natuur kan genieten. Gaande met bus C 2 der N. Z. H. naar de Ramplaan langs Marcelisvaart en Houtvaart heeft men het neusje van den zalm. Daar is de bloemenliefhebber in zijn element en kan men heerlijk dwalen tusschen al die geuren en kleuren. Heemstede magi tegenwoordig alleen nog genoemd worden als doortrekstatlon voor de bezoekers van de bollenvelden. Wie wat groots wil zien zal de richting Hillegom op moeten. Toch zal Heemstede Zondag bij goed weer, de aandacht vragen voor velen die geen groo te reis kunnen maken en ook van de voor jaarsnatuur willen genieten. Hen willen wij allereerst wijzen op ons mooie Groenendaai, waarin thans dubbel te genieten is. En dan op de eerste plaats van de bloemenpracht nabij den Lelievijver, de boschpartij van de ten toonstelling 1935. Vanaf de Belvedère is hel voorts een onvergetelijk gezicht op het bosch zelf. Vanuit Groenendaai kan een kleine wan deling gemaakt worden langs den Glipperweg, Prinsenlaan en Kadijk, waar hyacinten nog en de eerste tulpen al in bloei staan. bellen. Bij voookeur op de achterruit. Er zijn nog een aantal bellen (auto-affiches aan het adres, Lange Begijnestraat Nr. 20, aanwezig. Tal van automo bilisten, rijden met auto's waarop geen bel geplakt is. Deze noodigen wij uit dit aan stonds te veran deren. Ook particuliere auto's leenen zich uitstekend voor beplakking met de wereldbekend om hare goede kwaliteit. PAROCHIE VAN DEN H. BONIFATIUS Spreekuur aan de Pastorie liefst 's morgens van 910 uur en 's avonds van half 88 uur. ZONDAG: 4e en laatste Zondag van de maand. Feest van St. Marcus, Evangelist. De stille H.H. Missen om 6, 7, en half 9; om kwart voor 10 de Kindermis (uitsluitend voor kinderen toegankelijk); om tien minuten over half elf begint de „Asperges"; kwart voor 11 de Hoogmis. Om 12.15 uur Katechismus voor de jongens; om 5 uur Maria-Congregatle (meisjes) afd. I; om 6 uur voor de jongens, 's Avonds 7 uur Lof en preek en Litainie van Alle Heiligen voor de vruchten der aarde. In de week: de H.H. Missen om 6.45, 7.30, 8 en 9 uur. MAANDAG: Geen H. Mis om half 8. Om half 11 gezongen Uitvaartdienst, 's Avonds om 8 uur H. Uur. DINSDAG: Derde van de negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius. 's Avonds om 8.15 Maria-Congregatie afd. Jongemannen. WOENSDAG: 3 uur Katechismus voor de meisjes. DONDERDAG geen H. Mis om 9 uur, maar om 10 uur gezongen Huwelijksmis met Veni Creator voor Petrus Walter en Cornelia v. d. Huijsen. 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van onzen Kerkpatroon St. Bonifatius, voor de be keering van ons Vaderland. Kwart voor 8 opening van het Triduum voor de meisjes van de M. C. Kwart voor 9 oefening voor de Jonge Dames. VRIJDAG half 7 preek voor het Triduum. 's Middags om 11.30 en 4 uur biechtgelegenheid voor de kinderen van de St. Jozefschool. Kwart voor 8 en kwart voor 9 oefening van het Tri duum. ZATERDAG begin van de Meimaand. Half 7 preek voor het Triduum. 's Morgens onder de H. Mis van 8 uur Algemeene H. Communie voor de kinderen; 's namiddags van 48.30 uur ge legenheid om te biechten; 's avonds 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voor de be keering van de zondaars. A.s. ZONDAG collecte voor de Hulp in de Huishouding. Ie Zondag van de Meimaand. N.B. Zondag 2 Mei na de Hoogmis vergade ring in de Pastorie van de zelatricen van den Levenden Rozenkrans en van de H.H. Martela ren van Gorcum. PAR. VAN DE II. MARIA MAGDALENA ZONDAG. Half 8 Antje Epping de Boer; 10 uur parochie. MAANDAG. Joannes de Goede. DINSDAG. Maria Bloetjes en overl. familie. WOENSDAG. Petrus Spillekom en Gesina Sombroek. DONDERDAG. Adriana Hooijschuur van der Wardt vanwege de verzekering Utrecht. VRIJDAG. Nico de Jong en Cath. Dekker. ZATERDAG Henricus Bonfrer en Catharina Woestenburg. ZONDAG. Half 8 voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie en tot eerher stel; 10 uur met Veni Creator uit dankbaarheid bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het echtpaar De Goede-Boon. Heden vierde Zondag na Paschen en vierde Zondag van de maand. Algemeene H. Commu nie voor de leden van den R.K. Vrouwenbond, Volksbond en Land en Tuinbouwbond. Heden onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de Meimaandversiering. Heden feestdag van den H. Marcus. Na de Vidi aquam wordt de Litanie van Alleheiligen gebeden voor de vruchten der aarde. Om 12 uur aan de pastorie vergadering voor de zelatricen van het Apostolaat des Gebeds. Om kwart over 2 catechismus; 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG feestdag van den H. Petrus Ca- nisius. 's Avonds half 8 vergadering voor de mannelijke kerngroep. WOENSDAG-avond 7 uur Congregatie voor de meisjes. DONDERDAG-avond 7 uur Zielenlof. VRIJDAG algemeene H. Communie voor de schoolkinderen. ZATERDAG biechthooren van 3 tot 5 en van half 7 tot 8 uur. Heden opening van de Mei maand. 's Avonds 7 uur Marialof met Mei maandgebeden. Priesterzaterdag. H. Communie tot heiliging van de priesters. Jongens, die katholiek onderwijzer willen wor den en vóór 1 Augustus 15 jaar zijn, kunnen zich, mits zij een diploma U.L.O. of H.B.S. be haald hebben, zich in deze maand aangeven bij den Regent van de Bisschoppelijke Kweek school te Beverwijk. DINSDAG 27 April vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw voor de leden van den R.K. Volksbond. Op die vergadering zal de heer Angenent spreken over het Communisme. Ook niet-leden worden tot die vergadering uitge- noodigd. Het standpunt van verschillende jon geren, dat zij hiermee niets te maken hebben, is geheel onjuist. De gevaren, die van dien kant dreigen, moeten onder de oogen worden gezien. Om die reden worden alle mannen en jongens boven de 18 jaar voor die vergadering dringend uitgenoodigd. De eerste H. Communie van de kleine kin deren is bepaald op Zondag na Pinksteren (Drievuldigheidszondag) ZONDAG a.s. eerste Zondag van de maand. Algemeene H. Communie van eerherstel voor de leden en zelatricen van het Apostolaat des Gebeds. De zelatricen van 't Maria Magdalena-steun- fonds worden verzocht de geïnde gelden op iederen eersten Zondag van de maand, te be ginnen met a.s. Zondag, aan de pastorie om 12 uur te komen afdragen. Door dit steunfonds komt de collecte voor kerk en armen op de Oostzijde, welke de koster iederen Maandag deed, te vervallen. De collecte op de Oostzijde blijft doorgaan, doch is voortaan alleen voor de armen. ZONDAG: 7.30 voor de parochie; 10 uur Anna Lubbers-Rijter. MAANDAG: El. Bregten-Brussel. DINSDAG: Tot zekere intentie. WOENSDAG: Maria Sophia Puls-de Groot. DONDERDAG: Johannes Fleur. VRIJDAG: Maria Sophia Puls-de Groot. ZATERDAG: Voor bijzondere intentie. 4de Zondag na Paschen, 7 uur Lof met rozen hoedje voor de zieken van onze parochie. Dinsdag en Vrijdag algem. H. Communie voor schoolgaande jeugd. Donderdag 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Zaterdag 7 uur Lof tot opening van de Mei maand. Gedurende de Meimaand iederen avond om 7 uur gezamenlijk Rozenkrans bidden met ge zang. HAARLEM-N. - TELEF. 16726 uo. loos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 9-12 en 1-4 uur. Zaterd. 9-12 uur. Avondspreekuren Dinsdag. Woensd. en Donderd. v. 7-9 u. Donderdag 29 April a.s. zal de heer A. F. Buys, karrijder bij de Haarlemsche melkinrichting „De Sierkan", den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij deze onderneming. Het zal den geachten jubilaris wel niet aan be langstelling ontbreken. Ter herdenking van het eerste lustrum van den cursus van het Leekenapostolaat zal op den laatsten avond, Dinsdag 27 April om half 9 in het vereenigingsgebouw aan het Begijnhof, de hoogeerw. heer H. C. J. Sondaal een feest rede uitspreken. Alle cursisten worden ver wacht. De heer A. J. Meijerink houdt vpor de E.H.B.O. Haarlem op Dinsdag 27 April, des avonds om 8.15 uur in hotel Lion d'Or een lezing over „Het redden van drenkelingen, ook uit auto's. Tot directeur van de gemengde zangvereeni- ging „Hoofddorp" is in de plaats van den heer A. van Dam, die wegens ongesteldheid heeft moeten bedanken, benoemd de heer Leo Pie- lage. De heer J. Dijkstra slaagde Woensdag aan de Universiteit van Amsterdam voor het eerste ge deelte van het arts-examen. Op 26 Mei a.s. hoopt het echtpaar J. Hourik en M. de Vries den dag te herdenken, waarop het vijftig jaar getrouwd is. In de voormalige kantoor- en fabrieksgebou wen van de vroegere N.V. Sigarenfabrieken v.h. gebr. Majoor te Beverwijk zal een rijwielfabriek worden gevestigd van de firma J. Wisker en Zn. te Beverwijk. IJMUIDEN, 24 April. Rijksvischafslag. Tarbot 1.10—1.30 per kg. Griet 12.50_32 per 50 kg. Tong 0.961.25 per kg. Kleine Schol 5.0017, Schar 2.007, Pieterman en Poon 3.60, per 50 kg. Kabel jauw 30.0049 per 125 kg. Wijting 4.105 per 50 kg. van de Zaterdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Ra's 55 manden 1040. LOGGERS K.WL: 75 413.—, 169 240.—, 127 940.—, 159 1630 Z 56 85- KOTTER WATERSTANDEN IJMUIDEN. Zondag 25 April. Vloed: 3.08 uur v.m. en 3.22 uur n.m. IJMUIDEN, Maandag 26 April. Vloed: 3.30 uur v.m. en 3.53 uur n.m. dan naar het plafond. En iedereen, die bij U binnenkomt, doet dat. Daarom is het een genot zoo'n prachtig KARPET van WASSENAAR op den vloer te hebben. Of U een HOLTAP kiest, een AXMINSTER, een WILTON cf een HAARVELOURSKARFET, als U het bij WASSENAARkoopt' hebt U iets moois, dan hebt U iets goeds! en bovendien slaagt U voor- deelig! van het gewone, altijd iets heel bijzonders. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur; Ge wone zittingen, 4 en 7 uur; Verwarmingmon teurs, 8 uur. Kunsthandel „Pictura" Expositie, 107 uur. Kunstzaal Reeker Expositie, 107 uur. Luxor-thcater: Jean Harlow in „Suzy", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac, 115 uur. Gustav Frölich in „Brandend goud", 7 en 9.16 uur. Frans Halstheater: Dorothy Lamour in „De jungle prinses", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Vicky Baum's „Helene Willfuer", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: St. Jos. Gezellenvereeni- ging Haarlem IV, 8 uur. Stadsschouwburg: R. K. Gem. Tooneelver. „Ludamus": „Het witte paard", kwart over 8. Kunsthandel „Pictura": Expositie, 2—5 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie, 24 uur. Luxor-theater: Jean Harlow in „Suzy", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Gustav Fröhlich in ,3ran- dend goud", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: Dorothy Lamour in „De jungle prinses", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: „Met J. Strijbos naar IJsland", half 12. Vicki Baum's ,3elene Will fuer", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. 8APw1 KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 11609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Gebouw St. Bavo: R. K. Blindenbond „St. Odilia", kwart over 8; Haarlems Zanggenot. 8 uur; Trampersoneel, 8 uur; Slagers 8 uur; R K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Saneeringscommissie groentenhandel, 8 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette: Wenn der weisse Flieder wieder blüht, 8 uur. Kunsthandel „Pictura": Expositie, 107 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie, 107 uur. Luxor-theater: Jean Harlow in „Suzy", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac, 115 uur. Gustav Fröhlich in „Brandend goud", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: Dorothy Lamour in ,3e jungle prinses", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Vicki Baum's Helene Willfuer", 2.30, 7 en 9.15 uur. De avond- en Zondagsdiensten der apotheken worden van 24 tot en met 30 April waarge nomen door P. Th. van Rijn, KI. Houtweg 15, fa. C. G. Loomeijer en Zn, Zijlweg 34 en Scho- terboschapotheek, Soendaplein 28. Boeken voor alle leeftijden. INSCHRIJFGELD 10 CT. LEESGELD 3 CT. N. Groenmarkt 22, geopend: Woensdagsmiddags 34 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 89 uur. Hagestraat 49, geopend: Woensdagsmiddags 23.30 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 7.308.30, Vrijdagsavonds 7.308.30 uur. Klarenbeekstraat 60, geopend: Woensdagsmiddags 1.302.30 u. (voor de kinderen), Woensdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 7.308.30 uur. Gen. de la Reystraat 17, geopend: Woensdagsmiddags 3.305 uur (voor de kinderen), Woensdagsavonds 8.309.30, Vrijdagsavonds 8.309.30 uur. Rijksstraatweg 304, geopend: Woensdagsmiddags 2.303.30 u. (voor de kinderen), Dinsdagsavonds 89, Vrijdagsavonds 89 uur. Hedenmorgen om tien uur is ten raadhuize een openbare zitting gehouden, waarin beslist moest worden over de geldigheid der ingele verde lijsten voor de Tweede Kamerverkiezin gen en de handhaving van de op die lijsten voorkomende candidaten. Alle lijsten en namen werden in orde bevonden, alleen werd op de lijst van den Vrijheidsbond geschrapt no. 11 dr. Vos

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5