U rekent er toch op, dat het Dinsdag SMULDAG is? I ZoMEREX POSITIE li Weill Zoon Waar de filmband rolt Hr Langs de stands van „Opbloei O INCASSO-BANK N.V. J ac. vanW eert ps iffw Haarlem, 1 Mei BIBLIOTHEKEN Koopt en eet in de Smuldag winkels en Restaurants Kort en volledig I HAARLEM CREDIETEN SAFE-DEPOSIT Voor Uw BABY ÏO pCt. KORTING fP^Ji RADIO MOORS» ZATERDAG 1 MEI 1937 Van alles en nog wat is er te zien en het beste van het beste is samengebracht Groote belangstelling MARCHANT KOMT! ST. JOSEPHSGEZELLENVER. HAARLEM I Jansstraat 59 COMITÉ VAN KATH. ACTIE KRUISMES cq tegen zakelijke of persoonlijke zeker heid. loketten te huur van 5.— en hooger. Bontwerkers - Dameskleeder makers Barteljorisstraat 26-28 - Haarlem Programma van de Haarl. Radio- Centrale op Zondag 2 Mei ÏO pCt. korting o.a. BABYU ITZ ETTE N L E D I K A N T J E S WIEGEN ENZ. ENZ. GIERSTRAAT 20 -en 23 REMBRANDT-THEATER Haar groote zonde 1 ï;«j Ginger Rogers, die met Fred Astaire voor amusement zorgt in „Swing time" Cinema Palace FRANS HALS-THEATER De laatste ronde PALACE-BIOSCOOP De Danskoning Swing time Marion Davies vervult een hoofdrol in ,De laatste ronde" Frans Hals-theater AGENDA Bioscopen 2 Mei Bioscopen IphilipsI N.V. KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Uit de film Pareh, een ■prachtfilm over Indië van Albert Balink en Mannus Franken, welke Zondagmorgen draait in het Rembrandt-Theater 3 Mei Bioscopen Apotheekdiensten der ST. VINCENTIUS- VEREENIGING LUXOR-THEATER Ziegfeld, de Revuekoning De zeevisscherij in April STAD 99 Voor velen is de groote tentoonstelling „Op bloei" gisteren al een openbaring geweest. Zij hadden zich niet voorgesteld, dat deze onder- heming zoo tot in alle details in orde zou zijn. „Opbloei" verschilt dan ook in zooverre met andere exposities, dat er een architectonische lijn in de stands en de opstelling te vinden is. Men krijgt geen rommeligen indruk, de afwis seling in stands is aangenaam, waardoor de belangstelling ten volle behouden blijft. De fraaie bloemenversiering langs de wanden ver hoogt de prettige sfeer en de niet al te opdrin gerige muziek houdt juist het evenwicht tus- schen een grafstemming en een leven als een oordeel. De organisator van „Opbloei", de heer J. J. L. van Zuylen, heeft eer van zijn werk en zal ongetwijfeld als groote belooning duizenden be woners van Haarlem en omstreken door de majestueuze Belpoort zien binnen stroomen. Er heerschte gisterenavond een zeer prettige stemming, waaraan natuurlijk Prinsessedag niet vreemd was. De cabaretzaal was tot de laatste plaats gevuld. Het is niet mogelijk pm de bijna honderd stands te bespreken. Enkele grepen dus. De firma Joh. Swaalf, Nieuwe Gracht 78, Of ficial Chevrolet Dealer, heeft de nieuwste wa gens laten binnenrijden, waardoor ieder in de gelegenheid is ze te bewonderen. Maar ook de N.V. Auto Centrale, Official Ford Dealer voor Haarlem, is met eenige vorstelijke wagens pre sent, waardoor het publiek een voorproefje krijgt van de Smulweek en moeilijk zal weten te kiezen. De wasch uit huis, is het parool van de com missie van deelnemers der waschindustrie, die een compleet waschbedrijf in werking toonen. Een bezoek aan dezen stand mag men beslist niet overslaan. Een zeer groote stand is ingenomen door de Ver. Electro-Technische Installateurs, die samen Werkte met het gemeentelijk electriciteitsbe - drijf. Wie nog weet, welke voordeelen b.v. aan electrisch koken verbonden zijn, kan daar in lichtingen krijgen. Ook hier weer is aan twee Uit de Koningstraat demonstreert de nieuwste "■iten te smullen, want de firma Hoesbergen gastoestellen. Huishoudelijke artikelen? De firma Wed. L. de Jong uit de Gröote Houtstraat toont u, wat Uw hartje begeert. Het voorjaar zal toch eindelijk wel komen. Dan is het tijdom een japonnetje te kiezen, om er charmant en volgens de mode uit te zien. Dames, het Stoffenmagazijn „Favoriet" is na tuurlijk present en is een bloom onder dezen „Opbloei" Propaganda-stands ziet u van de Stichting „Haarlem's Bloei" (met zeer fraaie groote foto's van verschillende plekjes in Haarlem), de Radio- Centrale, de N.Z.H.T.M. (die conductrices zijn ook alweer bloemen temidden der Belweek), de Haarlemsche architecten (talrijke interessante foto's van bouwwerken in Haarlem, omgeving en verder het land in), de Haarlemsche Lucht vaartclub, het touringcarbedrijf van „Cebuto", Jac. Heemskerk aan het Houtplein (goede waar behoeft geen krans) etc. Het zou opvallen als Droste niet op deze Haarlemsche expositie was. Maar niet alleen dat deze wereldberoemde chocoladefabriek ver tegenwoordigd is, ze is ook uitgekomen met een zeer fraaie stand, die voor lekkerbekken een der grootste attracties van de show zal zijn. Peek en Cloppenburg hebben een complete étalage overgebracht en niet weinig bijgedragen tot het artistieke uiterlijk van het geheel. Men kan dezen stand met geen mogelijkheid voorbij loopen! Anton Bosse is er met kantoorartikelen om uw winsten bij dezen opbloei goed te noteeren. Dantuma zorgt er voor, dat dit met een soliden vulpenhouder kan gebeuren. Het zou niet aardig zijn om, alleen den dames lekkernijen te laten zien, daarom is de speciaal zaak Jan v. d. Figge uit de Groote Houtstraat present met een frappante collectie allerfijnste sigaren. Faber zorgt voor banket, Fortgens voor foto's, Lommelaars voor huishoudelijke artikelen, Spren- ger voor voorlichting op assurantiegebied, Pfaff van de Ged. Oudegracht voor naaimachines, Federatie van Schoenmakerspatroonsvereenigin- gen voor de fijnste schoenen. De firma. Th. S. J. Hooy heeft 'n welverzorg de stand met aanlokkelijke vaatjes in den top en wijnen en gedistilleerd te kust en te keur. Deze firma is er van overtuigd, dat het in Haarlem geen droge boel moet blijven wil er opbloei komen. Het is een bloemenfeest en daarom is het bloemenmagazijn J. F. Bekker van den Wagen weg met een frissche, jeugdige stand en een bloemenversiering rondom een fontein op het voorplein aanwezig. Kol's Tegelhandel aan den Kleinen Houtweg heeft een overstapje genomen en laat in een kleine, natuurlijk betegelde stand, zeer fraaie ontwerpen zien. De Kennemer Etalage- en Reclameschool geeft doorloopend leerzame demonstraties. Misschien hebben we nog stands vergeten. Maarwe zullen iederen dag op deze mid denstands-manifestatie present zijn, zoodat de laatsten nog altijd de eersten kunnen worden. Vandaag is de tentoonstelling „Opbloei" ge opend van 10 tot half 6 en van half 8 tot 11 uur, het attractie-terrein en het Cabaret tot 12 uur. Var^ 25 uur optreden van Mr. Max voor de kinderen, des middags en des avonds in het cabaret dansmuziek en de telepaat Maloitz. Zondag: De tentoonstelling is gesloten, het attractie-terrein is geopend van 1 tot 12 uur. Toegang aan den Gasthuissingel. Optreden van de zangeres Camille Grohmann. Bij stand 21 is een brievenbus geplaatst. De lichtingen zullen plaats hebben op 13, 16 en 20 uur. Marchant komten een verdere aanbeveling kan dus feitelijk gevoeglijk achterwege blijven. De belangstelling voor dezen zoo hooggeachten spreker is alom bekend en het lijdt dan ook geen twijfel of 5 Mei a.s. zal de groote Con certzaal tot in de uiterste hoeken gevuld zijn door de Haarlemsche R. K. Kiezers. Om teleurstelling te voorkomen, raden wij u dan ook aan, nog heden uw plaatskaarten aan te vragen bij de bekende adressen. In Gebouw St. Bavo kunnen de werkloozen voor zich en hun huisgenooten als steeds gra tis toegangsbewijzen bekomen. Maar let wel: zoolang de voorraad strekt. Marchant komtzegt het voort! Attentie: die met gulle hand alleraardigste prijsjes voor de fancyfair heben disponibel gesteld; wel een bewijs, dat er velen zijn, die inzien: De St. Josephsgezel is een onmisbare beweging bij de opvoeding. Moge dan ook door een groot bezoek aan de fancyfair dit verheugend feit opnieuw bevestigd worden. Het zou anders een pijnlijke teleurstelling zijn voor de gevers, het meest voor de gezellen zelf. Woensdag en Donderdag a.s. is het gebouw gesloten. De nieuwe weekagenda luidt: Van 1 tot 4 Mei fancy-fair. Met vereende krachten is er in de afgeloopen week door de Gezellen gewerkt aan de voorbereiding van deze zoo voorname onder neming. Alles heeft men in het werk gesteld om dezen opzet zoo aatrekkeiijk en zoo aan genaam mogelijk te maken, daar er het wel slagen hiervan afhangt, of dit zoo nood zakelijk jeugdwerk voor de jonge mannen boven de 17 jaar kan worden voortgezet, zon der weer in nieuwe zeer ernstige financieele moeilijkheden te geraken. Het zou toch jam mer zijn als het werk niet vol te houden was, juist om geldelijke bezwaren, temeer nu er in de vereeniging zoo'n heerlijke geest en sfeer leeft, die aan zoovele jongeren uit onze rijen ten goede komt, om hen tot de groote idealen van eht Katholieke leven te voeren. Want daar gaat het tenslotte om; dat toch is de heele opzet van het gezellen werk; daarvoor torh worden geen zorgen en geen moeiten, geen tijd geen en inspanning gespaard, noch van den kant van den Priester, noch van den kant van den leek. Het s dan ook zoo'n verblijdend verschijnsel van deze dagen, dat er zoovele Katholeken zijn, Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. MAANDAG 3 Mei, 8.45 uur: Cursus in Wijs begeerte voor leden van G. en W„ door den Zeereerwaarden heer pater F. J. van de Vrande M.S.C., in het gebouw der St. Jozefgezellen- vereeniging, Jansstraat 59. DINSDAG 4 Mei, 2.30 uur: Bestuursvergade ring van de St. Marthavereeniging in het Tehuis Bloemhofstraat. 8 uur: Rep. St. Caecilia in Geb. St. Bavo. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat in het Clubgebouw Bagijnhof, achter de St. Jozefkerk. WOENSDAG, 5 Mei, 8.15 uur: Clubavond van de Bridgeclub voor Roomsch-Katholieken bij Brinkmann. DONDERDAG, 6 Mei, 10 uur v.m.Traditio- neele Fietstocht voor de leden van de Reisver- eeniging voor Katholieken naar Egmond. VRIJDAG, 7 Mei, 8 uur: Rep. Rederijkers kamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. Ten einde eikaars bezoek niet te verhinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereeni- gingen verzocht vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. *2 W De regeering heeft goedgevonden, dat de ge meente Zandvoort te beginnen met het volgend jaar voor de berekening van de Personeele Be lasting wordt ingedeeld in de 5e klasse. Thans staat zij in de 6e klasse. Dit beteekent een be lastingverlaging, omdat in gemeenten der zes de klasse een bedrag van 120 voor aftrek in aanmerking komt en in gemeenten van de 5e klasse een bedrag van 145. De Kon. Liedertafel Zang en Vriendschap zal op Zaterdag 29 en Zondag 30 Mei een bezoek brengen aan Nijmegen en daar concerteeren. Zaterdagmiddag om 2 uur heeft het vertrek plaats en Zondags wordt na de lunch een rij toer gemaakt door de omgeving van de stad. Na hét diner wordt de terugtocht naar Haarlem aanvaard. Het concert heeft Zaterdagavond plaats. Voor het examen anaiyste is te Utrecht ge slaagd onze stadgenoote mejuffrouw C. Vogel. De stadsorganist, de heer Robert, heeft bij het orgelconcert in de Groote Kerk als eerste nummer de Marche Funèbre van Chopin ge speeld, zulks om de nagedachtenis van den overleden wethouder van Haarlem, den heer Roodenburg, te eeren. Bij het machinisten-examen is geslaagd voor het voorloopig diploma de heer J. Boer uit B. en W. van Beverwijk hebben tot commies chef ter gemeente-secretarie, fungeerend di recteur van den Dienst van Sociale Zaken, be noemd den heer mr. L. W. M. Spaan, juridisch ambtenaar bij Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem. Dinsdag, 4 Mei, zal het oud-lid van den Haar- lemschen gemeenteraad, de heer F. Keerwolf, 40 jaar in dienst zijn van de firma Joh. En schede en Zn. als letterzetter. Naar vernomen wordt zal binnenkort de fa briek van Hilarius' Draadindustrie en Handel Mij. N. V. aan het Spaarne worden uitgebreid. De practijk-examens in boekhouden en han delscorrespondentie en de examens voor hoofd- correspondent (Fransch, Duitsch of Engelsch) af te nemen vanwege de Vereeniging van Leera ren in de Handelswetenschappen, zullen worden gehouden 's avonds op Maandag 28 Juni, Dins dag 29 Juni en Woensdag 30 Juni in ongeveer 40 plaatsen in het land. De aanmelding sluit 4 Juni. Het prospectus der examens is gratis ver krijgbaar bij het secretariaat, Delilaan 3 Hil versum en bij den boekhandel. De tooneelver. „Postaal Genoegen" geeft op 5 Mei a.s. een donateursuitvoering in het Gem.. Concertgebouw, des avonds om half 9. Opge voerd wordt het blijspel in 3 bedrijvevn „Haar andere man". Het Gezelschap Jan Musch geeft Donderdag 6 Mei (Hemelvaartsdag) des avonds om 8.15 uur in den Stadsschouwburg een volkvoorstelling van het blijspel „De Vrek" van Molière. Dit is de laatste voorstelling in dit seizoen van het Gezelschap te Haarlem. Marco Marcelly, een bekend parodist-imita- teur, die'in de grootste buitenlandscche theaters is opgetreden zal Zondag 2 Mei bij het Louis Davids Cabaret in het Gem. Concertgebouw zijn medewerking' verleenen. De verloting van de Federatie van Muziek verenigingen, ter dekking van het nadeelig saldo van een door haar gehouden zaalconcours is uitgesteld tot 1 Juli 1937. De heer Ir. Ernst Hymans te Laren houdt Dinsdag 11 Mei, des avonds 8.15 uur in Brink mann een voordracht voor de Ned. Mij. v. Nij verheid en Handel over: „De psychose van ma- chinisme en massa-productie". Maandag 10 Mei wordt in den Stadsschouw burg het 45-jarig bestaan van de Haarlemsche Handelsver. gevierd. Muziek en dans en voor dracht wisselen elkaar af. Na den feestavond komt men nog eenige uren bij Brinkmann bij een. Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8.30 Keulen; 9.05 Pauze; 9.20 Keulen; 10.55 Fransch Brussel; 11.20 Keulen; 1.20 Fransch Brussel; 1.35 Vlaamsch Brussel; 4.20 Parijs Radio; 7.20 Keulen; 8.20 Berlijn; 9.20 Boedapest; 10.00 Berlijn; 11.20 Diversen. Programma 4: 8.30 Vlaamsch Brussel; 10.50 Parijs Radio; 12.20 Vlaamsch Brussel; 12.50 Droitwich; 1.20 Diversen; 1.45 Droitwich; 3.20 London Reg.; 3.50 Droitwich; 4.20 Vlaamsch Brussel; 4.40 Droitwich; 9.20 Fransch Brussel; 10.20 Parijs Radio; 11.20 Diversen. Programma 5: 8.3012.00 Diversen. Wij geven ter gelegenheid en voor reclame van de B.E.L.- week, op al onze artikelen gedurende dien tijd Thea von Harbou is een matadora in het samenstellen van filmverhalen, die kwasie diep zinnige levensproblemen van een bepaald genre behandelen. Meestal benaderen in haar stories onwaarschijnlijkheden en waarheden elkaar zoo dicht, dat het voor een argeloos .toeschouwer moeilijk is, die beide uit elkaar te hou den. En voorzoover dat al lukt, is toch niets minder prettig dan alsmaar te zitten loeren, waar de autrice derailleert en waar ze het bij het rechte eind heeft. In „Haar groote zonde" heeft ze weer zoo'n geschiedenis bij den kop genomen, waarvan men eigenlijk niet kan zeg gen of ze bij het begin wel heelemaal precies geweten heeft, waar ze eigenlijk naar toe wilde. Wij voor ons hebben tenminste nog moeite ge had, haar bedoelingen bij het einde te be grijpen. Het eenige wat we te weten zijn ge komen is, dat die lord Illingworth of iets der gelijks eerst 20 jaar later tot het bewustzijn komt dat hij eigenlijk in zijn jeugd zeer gemeen heeft gehandeld, door een meisje te verleiden en dan in den steek te laten. Wie nu gedacht zou hebben, dat hij aan het slot, althans voor de menschen, nog zijn onrecht herstelt, heeft het mis, want het eenige wat papa doet is zijn zoon (onder ons gezegd en gezwegen ook een tamelijk raar, onevenwichtig type) een baantje te be zorgen. Mama is daardoor gelukkig en ongeluk kig tegelijk, en de confectie-vader weet niet anders te zeggen, dan dat het jammer is, dat we de lessen des levens eerst dan begrijpen, als we er niets meer aan hebben. Nee, dan mogen we toch maar blij zijn dat een christelijke op voeding die lessen reeds vroegtijdig bijbrengt, ook al wil von Harbou ons ook doen gelooven, dat die opvoeding moet komen van een paar onwezenlijke, muffe dominee's, die niets anders doen, dan onschuldige levensvreugde den nek omdraaien. Men zal nu ongeveer wel begrepen hebben, wat een précair thema deze film behandelt en we moeten onvolwassenen dan ook ten sterk ste ontraden te trachten in dit labyrinth van onware levensverhoudingen door te dringen. Gustav Gründgens speelt de hoofdrol met de flair en rust welke hem eigen zijn, terwijl Grete Dörsch voor de moeilijke moederrol meelij tracht op te wekken. Of Oscar Wilde, de oer- auteur van het gegeven, zijn roman hieruit nog zou herkennen betwijfelen wij; de vrije bewer king door Thea von Harbou is daarvoor te grondig geweest. Het oorspronkelijk accent moest op de vrouw liggen, die zich na haar groote zonde weet te herstellen, en enkel en alleen lijdt en leeft voor het geluk van haar kind; terwijl nu het geval draalt om den man en den zoon. De technische kwaliteit van de film valt te roemen evenals de décors en de aankleeding. In het voorprogramma is verder de film Ne derland aan den arbeid, welke zooals we reeds schreven een beeld „probeert" te geven, van wat er voor de werkloosheid gedaan wordt, terwijl voorts de gebruikelijke journaals uit binnen- en buitenland alsook uit Indië (u weet wel met den Gouverneur-Generaal) het programma com- pleteeren. Wanneer Marion Davis in deze film de vraag stelt: „Maar waaróm moet de show door gaan?", dan staat de directeur met open mond, en vraagt achter zich naar een woord, dar niet komt. Waarom moet eigenlijk iedere show door gaan? Ik vrees, dat hier de filosofen met open mond zullen staan en toch, het publiek wil. En het publiek krijgt zijn zin. Het publiek krijgt altijd zijn zin, maar niet altijd zooais deze week in het Frans Hals-theater^ waai fantastische shows op het linnen venster ver toond worden. Een wereld van Saksisch porce- lein, die gaat leven, een plaatje van Venetië, dat schijnwerkelijkheid wordt, het sprookje van de koningskinderen en het water, dat zich voor onze oogen ontrolt. Men kan een show als deze niet beschrijven, alleen maar zien. Daar tusschendoor loopt een romance, die de bindstof vormt van de revue-beelden: die van 'n bokser, die weinig succes heeft, en een idem prima donna; want ze hebben allebei geen publiek. Totdat een journalist althans iets wat er bij het groote publiek voor doorgaat re clame gaat maken. De bokser wordt den nacht voor zijn kampioensmatch uit den slaap ge houden door de prima donna, die voor haar debuut oefent: hun eerste kennismaking is er een als een burgeroorlog, maar de man van de krant maakt er een liefdeshistorie van op de voorpagina. En het publiek komt, en Cain en Mabel moeten wel. Totdat ze op een gegeven oogenblik, over 'n karbonade heen, tot de ont dekking komen, dat ze eigenlijk écht graag lief voor elkaar zijn, en ze beloven elkaar eeuwige trouw. Begrijpelijkerwijze laten shows en boksballen hen nu koud, maar de managers denken er anders over en de journalist lan ceert 't afgeluisterde bericht van hun huwe lijk. De een denkt van den ander, dat hij het om de reclame verraden heeft, en ze gaan weer aan het werk, met droefheid in het hart. Mabel echter kotm achter den truc, en dan laat ze haar show in den steek en huppelt naar Cain, die zich kno>ck_out laat slaan met vreug de. Maar Mabel heeft op zijn tegenstander go- wed, en dus 'houden ze geld genoeg over om met de allerlaatste ronde te beginnen. Voor volwassenen is de vlotte, vroolijke film een aardige geestige ontspanning. Het voor programma bevat, behalve de gebruikelijke journaals ook een lachwekkende teekenfilm. De roep was deze film al vooruit gegaan, zoodat op den eersten avond, gisteren, de zaa) reeds vrijwel geheel bezet was. Dat vlotte, dat vroolijke, dat blije, dat wil len de menschen toch maar en al is dan üc inhoud ook niet veel, al hangt de heele intrige van dwaasheden en onmogelijkheden aan el kaar, daar wordt minder op gelet. En gelijk hebben ze! Je gaat tenslotte naar de bioscoop om je te amuseeren en dat doe jt bij dezen Danskoning wel zeer. En dan, wie van dansen houdt zijn er tegenwoordig nog wel die dat niet doen? die kan hier z'n hart ophalen, want Freci Astaire en Ginger Rogers, die in deze film de hoofdrollen vervullen geven buitengewone staaltjes van danskunst te zien. Dat is eigenlijk wel het voornaamste van „Swing time" het dansenwat in den Holland. schen titel; „De Danskoning" dan ook wel tet uiting' wordt gebracht. Maar behalve het dansen, dat gebeurt opeen schitterend „aangekleed" tooneel, dat op zich zelf al een lust voor de oogen is, komen er in de film ook tal van grappige situaties voor, die de vroolijkheid in de zaal brengen en nu en dan een lachsalvo doen losbarsten. Alles bij elkaar, echt een film voor eenfeest- week, waarin iedereen uit wil gaan niet alleen, maar zich ook wil amuseeren. Een ernstige film, hoe mooi en hoAtreflend misschien ook, zou in deze week ni™ passen in de Bel-week is het Swing time. De hoofdfilm is zoo lang, dat er voor een voorprogramma geen tijd meer over is daar in dus ditmaal alleen de drie journaals. Gebouw St. Bavo: Geel Wit 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur; Dioc. Bond Bisdom Haar lem 4 uur. St. Josephsgezellengebouw Jansstraat 59: Fancy-fair, 711 uur. Stadsschouwburg: A.B.C.-cabaret „Menschen kijken U aan", kwart over 8 uur. Tentoonstellingsgebouw, Kleine Houtweg Tentoonstelling „De Opbloei", 10 tot half 6 en half 8 tot 11 uur (Attractieterrein en cabaret tot 12 uur). StadskweekerijTentoonstelling van bloemen en planten, 10—12, 3—5 en 8.30 uur. Verschillende feestelijkheden in de stad, ver sierde straten en etalagewedstrijd. Rembrandt-theater: „Haar groote zonde", 2.30 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „SSegveld de Revuekoning", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De laatste ronde", 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace-Filmac, 115 uur, „Swing time", 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: R. K. Muziekvereeniging „Utile Dulci", 8 uur. St. Josephgezellengebouw: Jansstraat 59 Fancy-fair, half 111 uur. Stadsschouwburg: Amsterd. Tooneelvereéni- ging „De zonderlinge Dr. Clitterhouse". kwart over 8 uur. TentonstelWngsgebouw: Kleine Houtweg Alleen Attractieterrein geopend, 112 uur. Stadskweekerij: Tentoonstelling van bloemen en planten, 10—12, 35 en 79.30 uur. Rembrandt-theater: „Pareh",, half 12; „Haar groote zonde", 2 uur, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Swing time", 2 uur, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheatcr: „De laatste ronde", 2 uur, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Ziegfeld, de revuekoning", 2 uur, 4.15 en 9.15 uur. HADIO jlllllp'ii'iiütllgs Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, 8 u. Fed. Groenten- en friuthandelaren, 8 uur; Co mité Winterhulp, 8 uur; R. K. Bevolkingsbu- reaa, 8 uur; Gecomb. besturen Slagers, half 9; Grafische Bond, 8 uur; Vischclub „De Forel", 8 uur. Stadsschouwburg: Feestavond „B.E.L."-week, kwart over 8 uur. Tentoonstellingsgebouw, Kleine Houtweg Tentoonstelling „De Opbloei", 106.30 en 8.30 11 uur (Attractieterrein en cabaret tot 12 uur). Stadskweekerij: Tentoonstelling van bloemen en planten, 10—12, 3—5 en 7—9.30 uur. Verschillende feestelijkheden in de stad, ver sierde .straten en etalagewedstrijd. St. Josephgezellengebouw: Jansstraat 59 Fancy-fair, 7—11 uur. Rembrandt-theater: „Haar gTOOte zonde", 2.30 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Ziegfeld, de Revuekoning", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De laatste ronde", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace-Filmac, 11S uur; „Swing time", 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken worden van 1 tot en met 4 Mei waargenomen door Bosch- en Vaartapotheek, Bosch- en Vaartstraat 26, H. Remmers en Zn., Kruisstr. 6 en Nóorderapotheek, Jan Gijzenkade 181. Toegankelijk voor 'n ieder Leesgeld 3 cent per boek in de week Geopend: N. GROENMARKT 22 Woensdagavond 8 tot 9 u. HAGESTRAAT 49 Vrijdagavond 7.30 tot 8.30. KLARENBEEKSTRAAT 60 Vrijdagavond 7.30 tot 9 u. GEN. DE LA REYSTRAAT 17 Vrijdagavond 8.30 tot 9.30. RIJKSSTRAATWEG 304 blijft voorloopig gesloten. Over de hoofdfilm „Ziegfeld, de Revueko ning", welke deze week in het Luxortheater ongetwijfeld veel belangstelling zal trekken, hebben wij reeds uitvoerig geschreven. Het le. ven van den bekenden impresario, nog meer een koning van de reclame dan van de revue, is erin in groote trekken geschetst, zij' het, dat men het niet al te veel als geschiedkundig juist moet opvatten, en de verschillende episo des heeft men heel aardig aaneengeschakeld door revuescènes, volgens het bekende recept: mooie meisjes, schitterende costuums, prach tige decors, fraaie zang. Volwassenen die van het genre houden, kunnen het hier in zijn hoogste glorie, als een in stijl gehouden hulde aan de nagedachtenis van den overleden Revuekoning*, genieten. Boeiend spel en geestige persiflages maken de film bovendien amusant. Het voorprogramma moest door de lengte van de hoofdfilm wel kort zijn en bestaat o.a uit het gebruikelijk journaal. De totaal-omzet aan den Rijksvischafslag te IJmuiden bedroeg over de maand April f 436.759.tegen f 400.747.over dezelfde maand van 1936. Het omzetcijfer over de eerste 4 maanden van 1937 geeft, vergeleken bij het vorige jaar, reeds een stijging van bijna 3 ton te zien. Over de afgeloopen 4 maanden bedroeg de omzet f 2.246.268.tegen f 1.961.561.over hetzelfde tijdvak in 1936.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5