Revanche van Antwerpen in het bereik der Oranjeploeg Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen STRIJD IS EVENWEL NIET GEMAKKELIJK Dat gaat niet samen ZATERDAG 1 MEI 1937 ^iiiiimiiiimiiimiiiimiiiiinniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiHiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pnnnntiiiniiiiiiiniiiiiiiitniiiiiniiiiiimunuiiiiiiiinnniinnimininnniinniiiimininimrmmmnniiiTnnr^ luimiMiiiiiiiiiiniiiiiimiiiimnimniHmiiiiiHmmnimimiiiiimiiimiimiiniiiimimmmmmrmimmnmuë Hernieuwd optreden van het oude beproefde binnentrio: Vente- Bakhuijs-Smit Eerste interland sinds jaren te Rotterdam Nederland HALLE (Go Ahead) WILDERS „CALDENHOVE (Blauw-Wit) (D.W.S.) PAAUWE ANDERIESEN VAN HEEL (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) WELS VENTE BAKHUIJS SMIT VAN NELLEN (Unitas) (Feijenoord) (V.V.V.) (Haarlem) (D.H.C.) VAN DEN EYNDE BRAINE CAPELLE VOORHOOF BUYLE (Beerschot) (Beerschot) (Standard) (Liersche S.K.) (Daring) DE WINTER STIJNEN DALEM (Beerschot) (Ol. Charleroi) (Standard) JOACIM PAVERICK (Ol. Charleroi) (Antwerp F. C. BADJOU (Daring) België ^MMiiniiiiiiiiiiii FOTOREPORTAGE Op het peristyle van den Stadsschouwburg te Amsterdam werd ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana een concert van koraalmuziek gegeven Op het Suikerterrein te Utrecht had Vrijdag de overdracht van bazuinen, pauken en paukenpaard aan het 1ste regiment Veld-artillerie plaats, waarna het regiment een marsch door de stad maakte Het korps mariniers te Den Helder vierde den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana met een marsch door de stad en een défilé voor de autoriteiten Ponny-rijden voor de jeugd tijdens het concours hippique, dat de „Eemruiters Vrijdag in het Oranjepark te Baarn hielden H. K. H Prinses Juliana vierde Vrijdag voor de eerste maal op Soestdijk haar verjaardag, ter gelegenheid waarvan haar door de ingezetenen van Baarn een bloemenhulde werd gebracht i ueuisji. stratie van het rijden .en flèche" tijdens het concours hippique van de Eemruiters te Baarn, De herinneringen aan de onfortuinlijke nederlaag, welke de Oranjeploeg nog geen maand geleden te Antwerpen tegen België heeft geleden, liggen nog versch in het ge heugen. Het trotsche record van het Ne- derlandsche elftal werd toen immers gebro ken. Na in twaalf achtereenvolgende wed strijden in het buitenland ongeslagen te zijn gebleven, moest de Nederlandsche ploeg, zij het dan met eere, de vlag strijken. De onzen verloren met 21 en slechts weini gen zullen niet van gevoelen zijn geweest, dat de Belgen de zege verdienden, maar Nederland moest de geheele tweede helft met tien man spelen en het is de vraag of de Belgen het in derdaad ook zoo ver zouden hebben gebracht, als zij na de pauze een volledig en niet uit zijn verband gerukt team tegenover zich hadden ge vonden. Nederland werd hier het slachtoffer van de nieuwe FJ.F.A.-bepalingen, waardoor er geen invallers meer zijn toegestaan, een bepa ling, die gemaakt is om misbruiken tegen te gaan, maar waarvan juist landen, welke zich nimmer aan dergelijke misbruiken hebben schul dig gemaakt, zooals Nederland en een week later Zwitserland, allereerst het slachtoffer zijn geworden. Op het FJ.F.A.-congres, waar de ze bepaling werd aangenomen, hebben de Nederlandsche afgevaardigden zich hiertegen krachtig verzet en nu wilde het toeval, dat juist Nederland er voor het eerst op minder aange- Mame wijze mee kennis maakte. In K.N.V.B.- iringen heeft men zich sindsdien ernstig bera den over deze kwestie, maar in de laatste be stuursvergadering is toch besloten voorloopig geen stappen dienaangaande te doen. Hoe het ook zij, Nederland heeft de laat ste ontmoeting tegen België verloren en ver diend verloren, daar valt niets aan te ver anderen. Nu krijgt de Oranjeploeg echter de kans op een sportieve revanche, iets waarop sportüevend Nederland zeker hoopt Onze spelers, die morgen voor het eerst in het nieuwe Feijenoord-stadion, in tegenwoor digheid van een voor ons land ongekend aantal belangstellenden, de nationale kleuren zullen verdedigen, willen niets liever dan onzen Zuider buren nu eens te toonen, dat het heusch niet zoo eenvoudig is van een volledige Neder landsche ploeg te winnen. In het jarenlange contact, dat wij met België op voetbalgebied hebben, zijn er perioden ge weest, waarin de schaal dan eens naar de eene zijde en dan weer eens een tijd lang naar de andere zijde oversloeg. Op het oogenblik is dit zeker niet het gej^l. De Belgen zijn hun inzin king van de laatste jaren geheel te boven, waar door de ontmoetingen tusschen Nederland en België, thans nog minder dan ooit, iets van hun aantrekkelijkheid hebben ingeboet. Na hun overwinning op Nederland te Ant werpen op 4 April j.l. hebben de Belgen in Brus sel met 21 van Zwitserland verloren, terwijl zij Zondag j.l. in Hannover met 10 op zeer eervolle wijze tegen Duitschland ten onder gin gen. Tegen Zwitserland is het spel van onze Zuiderburen over het algemeen nog al tegen gevallen, maar tegen Duitschland hebben zij daarentegen uitstekend party gegeven, hoewel ook nu de voorhoede het zwakke punt schynt te zijn geweest. Het is dan ook wel te begrü- pen, dat men in deze linie nu weer eenige wy- zigingen heeft aangebracht en in zekeren zin heeft men in België zijn toevlucht genomen tot een experiment, door drie midvoors, n.l. Voor hoof, Capelle en Braine naast elkaar op te stel len. Wij zyn zeer benieuwd of de roode duivels by deze nieuwe opstelling baat zullen vinden. Voorhoof was in den wedstrijd tegen Nederland maar heel matig op dreef en ook in de daarna volgende internationale ontmoeting bleven zyn prestaties beneden de verwachtingen, zoodat men hem tegen Duitschland niet heeft opge steld. Men probeerde toen een vo'orhoede met Braine als midvoor, Isenborghs en Lamoot als binnenspelers en Van den Eynde en Buyle op de vleugels. Ook nu bleef het gewenschte suc ces evenwel achterwege. In het elftal, dat mor gen in de Maasstad tegen Nederland zijn geluk zal beproeven, zijn de binnenspelers, die te Han nover de Belgische kleuren verdedigden, weer vervangen. Ilun plaatsen worden thans inge nomen door Capelle en Voorhoof, met dien ver stande, dat Capelle nu als aanvalsleider zal op treden, terwijl Braine de linksbinnenplaats zal bezetten. Van het elftal, dat een maand geleden in Ant werpen van Nederland won, komen morgen de zelfde achterhoede en middenlinie in het veld. Bad jou zal echter in het doel de plaats inne men van Braet, den langen Bruggenaar, die thans Een der imposante trappenhuizen van h et Feyenoord-stadion te Rotterdam, dat thans 't tooneel zal zijn van den jaarlijks chen strijd tusschen Nederland en België Van Heel speelt morgen zijn 57en wedstrijd voor de nationale ploeg, een aantal vóór den Rotterdam mer nog nooit door een Neder- landschen inter national Toereikt reserve is. Van de voorhoedespelers zien wy Fiévez en Ceuleers, twee spelers, die toen over het algemeen nog al voldeden, niet terug. Brai ne, Voorhoof en Buyle waren in Antwerpen, zooals wy reeds zeiden, wel van de partij. In België heeft men thans zeer veel ver trouwen in deze ploeg, die het den Oranje hemden in ieder geval niet erg gemakkehjk zal maken. Het Nederlandsche elftal, dat morgen in Rot terdam zal trachten op de Belgen een sportieve revanche te nemen voor de laatste nederlaag, heeft alleen in de voorhoede een geduchte veran dering ondergaan, die nog al wat pennen in be weging heeft gebracht, nu de keuze-commissie blijkbaar van plan is het experiment met Lun- gen een speler, dien men overigens in den wedstrijd te Antwerpen onmogelijk heeft kun nen beoordeelen niet voort te zetten. Voor den Amsterdammer, die ongetwijfeld een der allerbeste voorhoedespelers van ons land is, is dit zeker jammer, want voorloopig krijgt hy nu geen kans meer zich een plaats waardig te too nen in het Nederlandsche elftal, waarin een speler van dergelijk formaat toch zeker thuis hoort. De voorhoede, die men thans in het veld brengt, zal echter ongetwyfeld het vertrou wen hebben van de Nederlandsche voetbal wereld, want men heeft thans een binnen trio, dat zich eenige jaren geleden zeer pro ductief toonde en toen geweldige successen boekte, n.l. het trio Vente-Bakhuijs-Smit. Vente, die tegenwoordig in Feijenoord speelt en in deze Rotterdamsche club den laatsten tyd by- zonder op den voorgrond treedt, heeft reeds negenmaal de Oranjetrui gedragen, het laatst in November 1935, toen hy te Amsterdam te gen Denemarken meespeelde. Geruimen tijd heeft de Rotterdammer toen met een blessure gesukkeld, maar langzamerhand heeft hy toch zijn vorm van vroeger weer teruggevonden. La ten wij slechts hopen, dat hij morgen ook weer gelegenheid krijgt zyn oude schotvaardig heid te demonstreeren. Ook Smit is geruimen tyd gedwongen op non-actief geweest, maar de knie van den Haarlemmer is nu weer geheel genezen, zoodat de bekende „zwerver" van de Oranjeploeg, met welke hy zoovele successen heeft meegevierd, thans weer geheel fit zal aan treden. Men heeft thans dus weer de beproefde opstelling der voorhoede, welke vroeger zoo uitstekend heeft voldaan en als dit ook mor gen het geval zal zyn, behoeft men zich over het resultaat niet bezorgd te maken. Voor eenige spelers is het morgen nog een zeer bijzondere wedstryd. In de eerste plaats voor Van Heel, die nu zyn 57en wedstryd voor de nationale ploeg zal spelen, waardoor hy dan het record van Harry Denis 56 wedstryden zal overtreffen en terug zal kunnen zien op een aantal internationale wedstrijden, waarop nog nooit een Nederlandsche voetballer heeft kunnen bogen. Voorts speelt Van Nellen morgen in ieder geval zyn laatsten wedstryd, daar de D.H.C.-er zich het volgend seizoen niet meer beschikbaar stelt. Meer dan vyf en twintig maal zal hij dan de Oranje-trui hebben gedragen. Ook is de kans groot, dat de wedstryd van morgen voor Anderiessen het afscheid van het internationale voetbal beteekent. De Ajacied heeft immers reeds eenige malen willen be danken, maar steeds heeft men hem van zyn besluit terug weten te brengen. Het ziet er nu echter toch wel naar uit, dat de Amsterdam mer zich langzamerhand definitief zal terug trekken, zoodat men het volgend seizoen allicht naar een plaatsvervanger voor hem zal moeten uitzien. Het zijn echter ook altijd, op enkele uitzonde ringen na, wedstryden geweest, waarvan de uit slagen van te voren practisch niet waren te voorzien door de vele onberekenbare factoren, welke hierbij steeds van invloed waren. Beide landen hebben thans op papier zeer sterke ploegen, die morgen ongetwyfeld heel hard voor de overwinning zullen vechten. De Oranje-hemden hebben echter o.i. toch een goede kans op revanche, maar zy zullen van begin tot eind alle krachten moeten in spannen om het internationale seizoen met een overwinning te besluiten. De wedstryd, welke om half drie aanvangt, zal worden geleid door den Engelschen scheids rechter Argent. Reserves voor Nederland zyn: Van Male (Feyenoord), v. d. Hoven (Longa), Pellikaan (Longa), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Lungen (A.F.C.). En voor België: Braet (C. S. Brugge), Smel- linckx (Union St. Gilloise)Meuidermans (Beer schot) en Ceuleers (Beerschot). Ook historisch is de wedstryd van mor gen van beteekenis, want voor het eerst sinds 1909 als men tenminste de wed stryden voor het troosttournooi der Olym pische Spelen van 1928 buiten beschouwing laat wordt er weer een België-wedstryd in Rotterdam gespeeld. Thans in het nieuwe Feijenoord-stadion, dat morgen bijna 60.000 toeschouwers zal bevatten, waarmee dus te vens een nieuw record wordt gevestigd. De wedstryden tegen België zyn altyd de clou van het seizoen geweest, dat zyn zij nog en dat zal zoo wel in de toekomst biyven ook.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 8