Sunderland wint de Cup ZUID AFRIKA SCHAKELT NEDERLAND UIT Kerkelijk leven ZONDAG 2 MEI 1937 VOETBAL IN ENGELAND Preston North End werd met 31 geklopt, na bij de rust een 1O-voorsprong te hebben gehad Uitstekend spel in de tweede helft Competitie besloten Manchester United en Sheffield Wednesday degradeeren DE RECORD-RECETTE VAN SCHOTLAND—ENGELAND Netto-opbrengst van 115.000 gld. HAARLEM SLAAT BRUSSEL MET 4—2 Een 31-voorsprong bij de rust AMSTERDAM VERLIEST VAN BRUSSEL MET 1—0 Matige wedstrijd in het Ajax-stadion «lÜÜIW9 ilexM-Ea&aerJL. OPGOOIEN VAN DEN BAL Reglementswijziging in Engeland op komst? WIELRENNEN Zege van Stuyts ih de ronde van Valkenburg Demmenie eerste bij de amateurs ROEIEN INT. WEDSTRIJDEN VAN NEREUS Duitsche inschrijvingen PLOEGEN VAN AEGIR EN LAGA Voor de Varsity LAWNTENNIS AUTOMOBILISME ENGELSCHE COUREUR ERNSTIG GEWOND Bij wedstrijden op de Brooklands- baan Farquharson en Kirby slaan Hughan en van Swol in drie sets Ook nu winnen onze spelers geen set Om de Davis Cup Nieuw ZeelandChina 32 BelgiëHongarije 21 ZwitserlandIerland I2 Ver. StatenJapan 20 AustraliëMexico 20 PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE ROME Italiaansche zege bij het barrière-springen DE DRESSUURPROEVEN DER K.M.S.V. Eindstrijd te 's Gravenhage UIT DE STAATSCOURANT Raden van beroep directe belastingen Politie Notariaat Technische Hoogeschool Onderscheiding Pater van Kalmthout O. P. De Abts wij ding te Tongerloo FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN Ruim 90.000 toeschouwers hebben Zater dagmiddag in het Wembley-stadion te Lon den de cup-finale bijgewoond tusschen Sun derland en Preston North End, welke ont moeting door Sunderland met 31 gewonnen werd, nadat de rust met een 1O-voor sprong van Preston was ingegaan. Het is niet gemakkelijk gebleken de duizen den toeschouwers naar het stadion te vervoe ren in verband met de omnibusstaking in Lon den. Het was begrijpelijk, dat veel vroeger dan gewoonlijk de uittocht naar het stadion begon en dank zij een uitgebreide dienstregeling van den Underground was het mogelijk, dat de 90.000 belangstellenden op tijd in het stadion aanwezig waren. De weersomstandigheden wa ren zeer fraai, het was zonnig, en er stond vrijwel geen wind. De stemming onder het pu bliek was dan ook uitstekend en groot enthou siasme heerschte er kort voor den aanvang, toen het Engelsche koningspaar verscheen. Uit de cijfers blijkt reeds, dat Sunderland de overwinning eerst in de tweede helft heeft kunnen behalen, hoofdzakelijk door het feit, dat in de tweede drie kwartier inderdaad uit stekend voetbal werd te zien gegeven. In de eerste helft was Preston North End in het veld iets sterker, dank zij schitterend en vooral nauwkeurig samenspel. Sunderland ver dedigde echter uitstekend en ondanks haar over wicht kon de Preston-ploeg het voor de rust niet verder dan een doelpunt brengen. Het doelpunt van Preston kwam acht minuten voor de pauze. Linksbuiten Hugh o'Donnell gaf een fraaien voorzet en legde den- bal precies voor de voeten van zijn broer Frank. Deze liep tus schen de beide Sunderland-backs door en schoot onhoudbaar in. Het zag er aanvankelijk ook na de rust som ber voor Sunderland uit, immers Preston her vatte het spel in hetzelfde tempo en aangezien de Sunderland-verdediging nog verre van safe was, verwachtte men ieder oogenblik een twee de doelpunt. Doch het was de Sunderland-voor- hoede. welke de kans deed keeren. Na een schit terenden aanval wist midvoor Gurney onhoud baar den gelijkmaker te scoren. Er waren toen zes minuten van de tweede helft gespeeld. Eerst nu ontplooide Sunderland zijn gewone spel. Het overwicht werd steeds grooter. Driemaal" achter elkaar werd een hoekschop op het Preston-doel genomen. Een doelpunt hing in de lucht en na 27 minuten gaf rechtsbinnen Carter Sunder land op tactische wijze de leiding. Reeds vij£ minuten later was de stand 3—1, toen de links buiten Burbanks in moeilijke positie in vollen ren inschoot. Daarmede was de strijd beslist. In den resteerenden tijd behield Sunderland het beste van het spel. Na afloop reikte koningin Elisabeth den beker en de medailles aan de spelers van Sunderland uit. Voor de eerste maal heeft Sunderland daar mede de Cup gewonnen. Zaterdag is de competitie in de Engelsche League besloten met het spelen der laatste wedstrijden. In de eerste divisie zullen Man chester United en Sheffield Wednesday degradeeren. Hun plaatsen zullen, zooals reeds bekend was, het volgend seizoen door Blackpool en Leicester City worden inge nomen. De uitslagen der Zaterdag voor de eerste divisie gespeelde wedstrijden waren: ArsenalBolton Wanderers BirminghamManchester City Charlton AthleticBrentford Grimsby Town—Stoke City 0—0 2—2 2—1 1—3 Huddersfield Town—Sheffield Wednesday 1—0 Leeds UnitedPortsmouth 31 LiverpoolChelsea 11 West Bromwich AlbionMiddlesbrough 31 Wolverhampton WanderersDerby County 31 De eindstand luidt nu: Manchester City 42 22 13 7 57 107—31 Charlton Athletic 42 21 12 9 54 5849 Arsenal 42 18 16 8 52 80-49 Derby County 42 21 7 14 49 96—90 Wolverh. Wanderers 42 21 5 16 47 84—67 Brentford 42 18 10 14 46 82—78 Middlesbrough 42 19 8 15 46 74—71 Sunderland 42 19 6 17 44 89—87 Portsmouth 42 17 10 15 44 62—66 Stoke City 42 15 12 15 42 72—57 Birmingham 42 13 15 14 41 64—60 Grimsby Town 42 17 7 18 41 86-81 Chelsea 42 14 13 15 41 52—55 Preston N. E. 42 14 13 15 41 56—67 Huddersfield Town 42 12 15 15 39 62—64 West Bromw. Albion 42 16 6 20 38 77—98 Everton 42 14 9 19 37 81—78 Liverpool 42 12 11 19 35 62—84 Leeds United 42 15 4 23 34 60—80 Bolton Wanderers 42 10 14 18 34 43—68 Manchester United 42 10 12 20 32 55—78 Sheffield Wednesday 42 9 12 21 30 53—69 In de tweede divisie waren de uitslagen: FulhamCoventry City 02 Leicester CityTottenham Hotspurs 41 Norwich City—Bamsley 01 Plymouth ArgyleBurnley 01 SouthamptonNottingham Forest 03 Swansea TownChesterfield 41 West Ham United—Sheffield United 1—0 Doncaster RoversBlackburn Rovers 01 De eindstand is: Leicester City 42 24 8 10 56 89—57 Blackpool 42 24 7 11 55 88—53 Bury 42 22 8 12 52 74—55 New Castle United 42 22 5 15 49 80—56 Plymouth Argyle 42 18 13 11 49 71—53 West Ham United 42 19 11 12 49 73—55 Sheffield United 42 18 10 14 46 66—54 Coventry City 42 17 11 14 45 66—54 Aston Villa 42 16 12 14 44 82—70 Tottenham Hotspur 42 17 9 16 43 88—66 Fulham 42 15 13 14 43 71—51 Blackburn Rovers 42 16 10 16 42 70—62 Burnley 42 16 10 16 42 57—61 Barnsley 42 16 9 17 41 50—84 Chesterfield 42 16 8 18 40 84—89 Swansea Town 42 15 7 20 37 50—65 Norwich City 42 14 8 20 36 63—71 Nottingham Forest 42 12 10 20 34 68—90 Southampton 42 11 12 19 34 53—77 Bradford 42 12 9 21 33 52—88 Bradford City 42 9 12 21 30 54—94 Doncaster Rovers 42 1 10 25 24 30—84 De laatste wedstrijd tusschen Schotland en Engeland heeft een recette opgebracht van ruim 24000 pond. Na aftrek van alle onkosten bleek, dat deze ontmoeting een netto-opbrengst van ongeveer 115.000 gulden had opgeleverd. Op het Haarlemterrein is Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen uit Haarlem en Brussel, welken de gastheeren met 4—2 wennen. De ploegen zijn aanvankelijk aan elkaar ge waagd, waarbij al spoedig dc Bock een kans mist. Langzaam maar zeker komen de Haar lemmers iets in de meerderheid. Een goed schot van de Bock gaat o.m. rakelings naast, terwijl aan de andere zijde, de paal een schot van den linksbinnen in den weg staat. Na tien minuten geeft van der Hulst Haarlem de leiding (10). Een korte periode zijn de Belgen dan in den aanval, maar zonder succes Daarna benutte de Bock handig een voorzet van Van Polanen (20). Weer wordt het Haarlem-doel even be legerd, waarbij eens de bovenlat een doelpunt voorkomt. Toch boekt Collet eindelijk succes met een fraai schot (21). Door snel spel maakt Heins er dan 31 van. In het veld zijn de gasten overigens geenszins in de minder heid. De rust komt met 31. Na de hervatting krijgt de Brusselsche doel man even druk werk, maar hij toont zich pa raat. Over het algemeen houden de Belgen het spel wat te kort. Het is overigens goed ver deeld, met wederzijdsche fraaie aanvallen. Brussel heeft pech, als Fiévez buiten bereik van Hollenberg tegen den paal schiet. Na een half uur hebben de Belgen succes als de rechts binnen Van den Eynde een voorzet van den rechtsbuiten benut (32). Direct hierop volgt een gevaarlijke Haarlemsche uitval, maar de Belgische doelman kan nog juist redden. Even later schiet de Bock tegen de bovenlat. De strijd blijft fraai en spannend. Nadat Schijvenaar er nog 4—2 van heeft gemaakt, breekt het einde aan. De overwinning was ongetwijfeld verdiend, maar de cijfers zijn iets geflatteerd. De Zaterdagmiddag voor ongeveer 6000 toe schouwers op het Ajax-terrein gespeelde steden- wedstrijd AmsterdamBrussel heeft ook nu weer een nederlaag opgeleverd van de hoofd stedelijke ploeg, die dezen middag enkele korte perioden daargelaten slechts een mati gen ndruk maakte. De zege der Belgen was o.i. wel verdiend. Zij wonnen met het eenige doelpunt van den wedstrijd, in de eerste helft door midvoor Vlaminck gescoord. Na den aftrap ontwikkelde zich een aardige strijd en beide ploegen trokken toen om beur ten in een snel tempo ten aanval. Het eerste gevaarlijke schot kwam van de gasten na vijf minuten, laag in den hoek, maar Ferwerda was op zijn post. Toen trokken de Amsterdammers ten aanval. Het samenspel ih de voorhoede klopte goed. De verdediging der Amsterdam mers hield de voorhoede der gasten in bedwang en Ferwerda had het in doel niet druk. Vooral de linkervleugel der Amsterdammers was ac tief. Bergman schoot eenmaal hard in het zij net en Bijl zag zijn vliegend schot net naast gaan. Na een goed kwartier verslapte het spel ech ter. Brussel kwam er beter in en de Amster dammers moesten zich tevreden stellen met stug verdedigen. De Brusselsche ploeg gaf goed positiespel te zien. De druk op het Amsterdam- sche doel werd steeds grooter en slechts een enkele maal wist de voorhoede zich een kans te scheppen. Na een half uur spelen namen de Belgen de leiding. Na een prachtig scherp schot tegen den onderkant van de bovenlat stuitte de bal weer het veld in, waar Vlaminck weinig moeite had, het leder achter den op den grond liggenden Ferwerda te plaatsen. Na den aftrap volgde een goede Amsterdam- sche aanval, maar de Belgische middenlinie was uitstekend en vooral spil Welkenhuyzen ruimde alles op. Ook de Belgische verdediging was op dreef en de oude Herremans was steeds, waar gevaar dreigde. Ook Vinche had een waak zaam aandeel in het wegwerken, zoodat doel man Mertens er slechts zelden aan te pas be hoefde te komen. Aan den anderen kant had de Amsterdamsche defensie heel wat werk aan de gevaarlijke Belgische aanvallen, waarbij vooral Mondele en Vlaminck uitblonken. De rust kwam met een 10 voorsprong voor Brussel. Na de rust lieten de Amsterdammers het eer ste kwartier goed spel zien. Nauwelijks was het spel aan den gang, of van Re epen liep snel met den bal naar voren, kwam alleen voor den uitloopenden doelman te staan, maar schoot naast. Even later kreeg Bijl een vrijen schop te nemen, plaatste goed voor doel, waar Slot juist in handen van Mertens plaatste. Weer kwam Amsterdam voor doel, van Reenen zwenk te naar buiten, loste een scherp, diagonaal schot, maar Mertens wist op prachtige wijze 'n doelpunt te voorkomen. De Amsterdamsche aanvallen droegen een gevaarlijk karakter, maar voor doel werd er weer te lang getreuzeld, ter wijl het schot al zeer slecht verzorgd was. Langzamerhand nam Brussel het spel weer Toen hij vijf jaar werd: Wil mijnheer John misschien de goedheid hebben om de lichtjes ■it te schakelen? in handen en wij zagen weer gevaarlijke over de vleugels geleide aanvallen, waarbij Mondele en Dekens uitstekend werk verrichtten. Zeven minuten voor het einde kreeg van Reenen de kans van den dag om den stand gelijk te maken. Bergman gaf een afgemeten voorzet, van Ree nen stond vrij voor open doel, maar zijn hard schot ging hoog over. Nog even kwam er een opleving, Dekens loste nog een gevaarlijk schot, dat Ferwerda onschadelijk maakte en toen kwam het einde met een verdiende 1—0 over winning voor Brussel. Het Amsterdamsche elftal zag er als volgt uit: Ferwerda (Blauw Wit), doel; van Diepen beek (Ajax) en Weerman (Blauw Wit), achter; Trock (D. W. S.), Huisman (D. W. S.) en Looys (Ajax) midden; Stam (Ajax), Slot (D. W. S.), van Reenen (Ajax), Bijl (Ajax), Bergman (Blauw Wit), voor. Op de binnenkort te houden vergadering van de International Board zullen eenige voorstel len van de F. A., om wijzigingen in spelregels en reglementen aan te brengen, worden be handeld. Zoo wil men een verandering brengen in het opgooien van den bal door den scheidsrechter na een tijdelijke onderbreking van het spel. Thans moet de referee, indien een der spelers den bal aanraakt, voor deze den grond bereikt, een vrijen schop geven. Men wil nu voorstellen, dat de scheidsrechter in het vervolg in een der gelijk geval den bal opnieuw zal opgooien. Voorts is er een voorstel om in het vervolg ballen van grooter gewicht, dan de thans ge bruikte, voor te schrijven. Op het oogenblik is het minimum gewicht 369 en het maximum gewicht 425 gram. Men zou nu het minimum op 396 en het maximum op 453 willen stellen. Zaterdag is onder groote belangstelling de Ronde van Valkenburg veneden. De beroeps rijders en onafhankelij ken moesten op het 1700 meter lange parcours rond den Plenkert in totaal 100 K.M. afleggen. Winnaar werd de Nederlander Stuyts, die veertien seconden voor Middelkamp binnenkwam. Middelkamp had in den sprint den Belg Huts naar de derde plaats verwezen. Achtereenvolgens kwamen van deze categorie binnen de renners Braspenning Jr., Geyen. Valentijn, van der Baan, van Welm, Hellemons, P.'van Nek en Takken. De amateurs moesten in totaal 55 K.M. rij den. Eerste werd Demmenie voor Banken, Panman, Teunis en Groot. Naar wij vernemen zullen enkele Duitsche roelvereenigingen deelnemen aan de interna tionale wedstrijden, welke Nereus ter gelegen heid van het 61e lustrum der Universiteit van Amsterdam op 26 en 27 Juni a.s. op de Bosch- baan organiseert. Toezeggingen tot deelneming zijn binnenge komen van de Akademischer Ruderverein West- falen E.V. te Muenster, de Ruderverein Bayer te Leverkusen I.G. Werk en van de Akade mischer Ruderclub Rhenus te Bonn. Onderhandelingen worden nog gevoerd met enkele andere Duitsche roefvereenigingen, als mede met vereenigingen uit Frankrijk, België, Engeland en Hongarije. De ploegen, waarmede het Groningsche Aegir in de Varsity zal uitkomen, zijn als volgt samengesteld: Jonge vier: A. Wildervanck (boeg), R. G. J. Cretier, M. Gualtherie van Weezei, H. K. En- gelmoer (slag), H. Pyttersen (stuurman). Oude vier: F. J. A. Buytendijk (boeg), S. C. Korteweg, G. M. Doornbos, b. L. ten Have (slag), P. J. van der Scheer (stuurman). Lichte vier: P. J. Huysenga (boeg), E. Ha- vinga, K. Kraayenbrink, R. pranger (slag), p. J. van der Scheer (stuurman). Overnaadsche vier: H. A. Mesdag (boeg), F. J. Maathuis, G. Iwema Bakker, G. J. Ubbink, W. H. Holst (stuurman). De ploegen van Laga zullen er als volgt uit zien: Sciff: F. A. van Vliet. Stuurmanlooze vier: G. A. Vorster (boeg), G. L. M. van Es, A. W. Siewertsz van Reesema, D. M. W. Staring (slag). Jonge vier: J. A. van Slingelandt (boeg), H. van Nes, J. R. Wiersum, C. Th. de Jongh (sl.), P. A. van der Hoeven (st.). Oude vier: N. R. J. Phaff (bg.), H. Herklots, J. Th. Bartlema, H. W. Bunschoten (slag), c. L. Eegemann (st.). Overnaadsche vier: C. A. J. Kuyl (bg.), F. de Graaf, J. Luyten, H. F. Moll (sl.), H. H. Ade laar (st.). Jonge acht: S. H. J. Sayers (bg.), P. C. Ho- vius, B. J. G van der Pot, J. Hardeman, E. A. Roosenburg, J. J. Siepman, v. d. Berg, P. H. Godefroy, C. F. Shyers (s.), H. Glazenburg (st.). De Engelsche coureur Earl Howe is Zater dag tijdens races op de Brooklandsbaan het slachtoffer van een ernstig ongeval geworden. Toen hij met zijn V/, liter Era in den wedstrijd om de Campbelltrophy de leiding wilde nemen, nam hij ineens te veel snelheid, vloog uit de bocht en kwam tegen de afscheiding terecht. De wagen vloog over den kop en de coureur kwam er onder. In emstigen toestand is Howe naar een ziekenhuis overgebracht. I De Zuid-Afrikanen Farquharson en Firby slaagden er Zaterdagmiddag in het DDV-stadion te Amsterdam in> zonder een set te verliezen, het Nederlandsche dubbel Hughan en van Swol met 6—4, 63, 62 te overwinnen, daarmede het derde punt voor hun land behalend, hetgeen voldoende is voor de eindoverwinning. Zuid-Afrika zal nu in de tweede ronde van het Davis- Cuptournooi tegen Nieuw-Zeeland uitkomen. Ook op dezen tweeden dag van den ianden- wedstrijd hebben jie Nederlandsche spelers geen set kunnen winnen. Bij den aanvang zag men echter een uitstekend spelend Hollandsch dubbel, dat zeer snel in den eersten set met 4—1 de leiding had. Zuid-Afrika had met 10 een voorsprong genomen, doch de service van Farquharson was zwak, het werd 11, en mede door schitterend spel van Hughan aan het net nam de Nederlandsche combinatie de leiding. In de vierde game handhaafden onze spelers zich door hun groote activiteit aan het net, hun uitstekend geplaatste drives en het werd zelfs 41 met een love-game, ook al omdat Kirby enkele gemakkelijke returns miste, en de Zuid-Afrikaansche combinatie verre van in gespeeld was. In de zesde game werd fel ge streden. Herhaaldelijk kwam het tot deuce, en meer door fouten van onze landgenooten won nen Kirby en diens partner de game dam door goed spel. Reeds nu scheen een ommekeer ge komen. Van Swol verslapte in zijn spel, de vaart ging er uit, vele returns kwamen teger; den band. Het werd 43, 44 met een love- game van Kirby. De Zuid-Afrikanen hadden hun vorm gevonden. Farquharson gaf weer de goede lengte aan zijn drives, Kirby was bijna niet te passeeren aan het net. Zoo ging de eerste set toch nog met 6—4 naar onze tegen standers. In den tweeden set hetzelfde spelbeeld. De Zuid-Afrikanen beheerschten het speelveld, vonden de zwakke plekken in de Hollandsche combinatie, dirigeerden hun volleys en hun smashes naar alle hoeken. Het werd 30, 41 en toen viel er even een opleving bij Hughan waar te nemen. Zijn smashes werden zuiverder, zijn halfvolleys stel den de Zuid-Afrikanen voor moeilijke proble men. De Hollanders haalden tot 43 op, doch daarna scheen het vuur weer gebluscht en met groot gemak won Farquharson c.s. den tweeden set met 63. De routine der bezoekers gaf in den derden set den doorslag. Kirby was er na een aanvan kelijk matig begin, goed ingekomen, van zijn racket kwamen de meest onverwachte en zeer gevarieerde slagen en hij was het, die nu voor de meeste punten zorgde. Na 21 voor het Nederlandsche dubbel sloe gen de Zuid-Afrikanen zeer snel vijf games achter elkaar, daarmede den set, de match en de overwinning voor hun land behalend. Ondanks het feit, dat Hughan en van Swol in den eersten set een 41 voorsprong namen en menigeen reeds aan een verrassing dacht, is de zege der Zuid-Afrikanen toch eigenlijk geen moment in gevaar geweest. Uiteindelijk vormden zij de betere en hechtere combinatie, hun routine en hun meer uitgebreid slagen repertoire deden de schaal in hun voordeel omslaan. Voor en na het dubbelspel vond een tweetal exhibitions plaats tusschen Eedes en Karsten eenerzijds en Fannin en de Brauw anderzijds Ook nu wist geen van beide Hollanders een set te winnen. De uitslagen waren: Farquharson en Kirby sloegen Hughan en van Swol 6—4, 63, 62. Exhibitions: Eedes sloeg Karsten 64, 7—5. Famin sloeg de Brauw 61, 63. De uitslagen van de beide laatste enkelspe len der te Brighton gespeelden Davis Cup wedstrijd Nieuw-ZeelandChina waren: Kho Sin Khie (China) sloeg Stedman (Nw. Zeeland) 64, 64, 1—6, 64. Malfroy (Nw. Zeeland) sloeg Choy (Chinai 61, 63, 61. Einduitslag: 32 voor Nieuw Zeeland. Nieuw Zeeland komt nu in de volgende ron de tegen Zuid-Afrika. De afgebroken partij tusschen Neyaert (Bel gië) en Gabory (Hongarije) van den te Boe dapest gespeelden wedstrijd tusschen Hon garije en België werd door den Belg gewon nen. Ook het dubbelspel was voor de Belgen, zoodat zij thans de leiding hebben met 21. De uitslagen waren: Neyaert (België) sloeg Gabory (Hongarije) 7—5, 4—6, 4—6, 6—0, 6—4. Geelhand en de Borman (België) sloegen Gabory en Ferenczy (Hongarije) 2—6, 1—6 6—4, 6—3, 6—4. In den Davis-Cup-wedstrijd te Montreux tus schen Zwitserland en Ierland werd het dub belspel door de Ieren gewonnen, zoodat Ierland na den tweeden dag met 21 de leiding heeft. Rogers en McVeagh (Ierland) sloegen Fisher en Maneff (Zwitserland) 60, 62, 5—7, 57, 6—4. De uitslagen van de beide eerste enkelspelen der ontmoeting tusschen de Vereenigde Staten en Japan te San Francisco, gespeeld voor de Amerikaansche zone van het Davis Cup-tour- nooi, waren: Donald Budge CVS.) sloeg Fumiteru Makano (Japan) 61, 61, 60. Frank Parker (VS.) sloeg Jiro Yamagishi (Japan) 63, 26, 86, 61. Stand 2—0 voor de Vereenigde Staten. Australië heeft zich te Mexico-City op deu eersten dag van den Davis Cup-wedstrijd tegen Mexico reeds van een 2O-voorsprong verze kerd. De uitslagen waren: Vivian Mac Grath (Australië) sloeg Ricardo Tapia (Mexico) 62, 64, 64. Adrian Quist (Australië) sloeg Esteban Reyes 6—3, 6—1, 6—3. Zoo, en word je ook artist, net als je vader? Neen, ik wil later geld verdienen, (Nebelspalzer). Het internationaal concours hippique te Rome werd Zaterdag voortgezet met het barrière- springen, een nummer, waaraan slechts Italië, Zwitserland, Oostenrijk en Frankrijk deelnamen. De beslissing viel eerst, toen zesmaal overge sprongen was en de laatste van de zes barrières tot twee Meter was verhoogd. Slechts twee paar den startten voor deze beslissing, n.l. Maga met kapt. Coccia (Italië) en Mainau met luit. My- lius (Zwitserland). Het Italiaansche paard maakte geen enkele fout en Mainau daaren tegen vier, zoodat kapt. Caccia den prijs won. Op de derde plaats eindigde kapt. Baldovinetti (Italië) met Quintino. Te 's-Gravenhage zijn Vrijdag de eindwed- strijden der dressuurproeven van de K.M.S.V. gehouden. Reeds in de ochtenduren waren verschei dene autoriteiten aanwezig. Evenals bij de voor wedstrijden bestond de jury uit majoor D. Ca- merling Helmolt, directeur van de rijschool en res.-majoor van de Wall Balce. Het programma was gelijk aan het reeds bij de voorwedstrijden in Den Haag, Amersfoort, Breda en Ede afgewerkte. Voor dezen eind- wedstrijd kwamen twintig officieren in aanmer king, In plaats van res.-luit. van Schaik, die op het oogenblik aan het internationaal concours- hippique te Rome deelneemt, was luitenant Doorhout Mees met Alfred gekomen. Het in- lasschen der drie sprongen midden in het dres- suurprogramma bleek een aantrekkelijke varia tie te zijn. Het was evenwel niet gemakkelijk, want de ruiter moest onmiddellijk na de derde hindernis zijn paard weer voldoende in de hand hebben om het dressuurprogramma verder af te werken. De.uitslag luidde: 1. luit. C. Hasselman (Rij school) met Irish Doris 245 pnt.; 2. luit. Hoy- tema van Konijnenburg (le halfreg. Huzaren) met Tatjana, 242 pnt.; 3. luit. Kloppenburg (3e halfreg. Huzaren) met Lancaster, 238 pnt.: 4. kap. Mojet (H.K.S.) met Thronfolger, 228 pnt.; 5. luit. Ubbink (4e reg. veldart.) met Momas Diana, 227 pnt.; 6. ritm. Mazel (4e halfreg. Hu zaren) met Nerone, 219 pnt. Corpsbeker: de Rijschool met totaal 483 pun ten (luit. Hasselman en luit. van Reede). 2e prijs: le halfreg. Huzaren met 435 punten (luit. Hoytema van Konijnenburg en ritm. Jhr. Te- ding van Berkhout). Met ingang van 1 Mei 1937 zijn herbenoemd: a. tot lid van den Raad van Beroep voor de Directe Belastingen te 's HertogenboschMr. H. P. F. M. Manders, voorzitter van den Raad van Arbeid te 's Hertogenbosch; Breda: Jhr. Mr. L. J. M. van Sasse van Ys- selt, president van de arrondissements-recht- bank te Breda; Leiden: Prof. Mr. A. S. de Blécourt, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; Utrecht: Mr. Dr. H. Reuyl, oud-voorzitter van den Centralen Raad van Beroep te Utrecht; b. tot plaatsvervangend lid van den raad van beroep voor de directe belastingen te: 'sHertogeribosch: Mr. A. J. Vliegenthart, president van het gerechtshof te 's Hertogen - bosch; Leiden: Mr. C. Punt, notaris te Noordwijk; Utrecht: Prof. Mr. C. W. Star Busmann en Prof. Mr. Dr. S. van Brakel, beiden hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1937 aan M. van Fenema eervol ontslag verleend als commissaris van politie te Hel. Benoemd tot notaris binnen het arrondisse ment Zutphen, ter standplaats de gemeente Neede: A. M. J. de Weijer, candidaat-notaris te Nijkerk. Opnieuw benoemd tot lid van het college van curatoren der Technische Hoogeschool te Delft: Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, te 's Gra venhage. De zilveren eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toegekend aan: J. C. C. de Vries, marktmeester, tevens assistent- waagmeester in dienst der gemeente Hoorn, wonende te Hoorn. In het St. Thomas-klooster te Zwolle is op nieuw gekozen als Prior de zeereerwaarde Pa ter Gielelmus van Kalmthout, die 25 April als zoodanig was afgetreden. Op Dinsdag a.s., den 4en Mei zal in de Abdij van Tongerloo (België) de plechtige Abtswij ding plaats hebben van den op 31 Maart 1.1. opnieuwe gekozen Abt der Norbertijner Abdij van Tongerloo, den hoogwaardigen heer dr. Emilius Stalmans, welke wijding zal worden toegediend door Z.Em. Kardinaal van Roey, aartsbisschop van Mechelen. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 29 April: J. A. Banning te Rijswijk, Haagweg 181. 30 April: P. Ligthart, Made. J. van Ierland, chauffeur, Tilburg, Jan van Grewenstraat 21. C. Emmen, Goirle, Kerkstraat 68. Johanna van den Muysenberg, Breda, Groote Markt 11. F. H. C. van Erve, winkelier In mode-arti kelen, Dongen, Hoogen Ham 119. Lambertina M. I,. van Dijk, meerderjarig, ongehuwd, haar bedrijf uitoefenende aan de Ste dekestraat 24 en wonende aan de ten Boekstr. 23 te Tilburg, handelende o. d. naam Chemische •Fabriek „Het Wapen van Tilburg". K. Thie, bakker, Groningen. Joachim Al- tingstraat 29. H. Paasei, bediende, Groningen, Krutt- laan 21 b. In de week van 26 April t.m'. 1 Mei 1937 wer den in Nederland 56 faillissementen uitgesproken. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: J. Eeftink, Murmerwoude; J. K. Ameling, Rotterdam; E. J. J. M. A. van Wessem, Amsterdam; D. Quint, Veenendaal; Th. G. C. Lemmers, Leeuwen-Beneden; W. Bouwmeester, Eefde gem. Gorssel; G. J. Nijhof, Apeldoorn. BINNENLANDSCHE HAVENS UMUTDEN. Aangekomen 30 April: Oise, nu. Parijs; Orla, s.. R'dam (voor Velsen); Kosarew. m.s., Leningrad (voor Zaandam); Norna, s., Rot terdam: (voor Velsen); Phosphate No. 4. sleep boot, Bordeaux. 1 Mei: Patria. s., R'dam; Magdeburg, s-, Java; Onega, s.. Leningrad (voor Velsen); Maaskerk, 6„ Hamburg; Prowess, m.s., Londen (voor Zaandam). Vertrokken 30 April: Vulcanus, s., Piraeus. 1 Mei: Reggestroom, s., W.-Afrika; Risaldar, s., Rochester. Aangekomen 1 Mei: Enggano, s., Hamburg; Jagersfontein, ma., idem; Heemskerk, s., idem; Amstelland, s., Z.-Amerika; Merope, s., Gdynia. Vertrokken 1 Mei: Zonnewijk, s„ R'dam; Bengt Sture, s., Malmo; Gateshead, s., Newcastle; Poelau Roebiah, m.s.. Hamburg; Simon Bolivar, s., idem; Depa, m.s., Kingslynn, Patria, s., Gothenburg; Olga. nu, Londen; IJstroom. m.s., Lelth; Marg, s., Georgetown; Vliestroom, s., Londen; Zaaln- stroom, s., idem; Vechtstroom, s., Huil; Jagers fontein, ma., Z.-Afrika, AMSTERDAM. Aangekomen 30 April: Oise, Pa rijs, stukgoed, Javakade. Wm. H. Müller Co.; Phosphate No. 4, sleepboot, Casablanca, repa- reeren, Ned. Dok. 1 Mei: Patria, R'dam, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Magdeburg, Java, stuk goed, Javakade, Wm. H. Muller Co.; Maaskerk, Hamburg, stukgoed, Handelskade, Holland- Afrika Lijn. Aangekomen 1 Mei: Enggano, Hamburg, ledig, Amst. Dok, Ml). Nederland; Heemskerk. Ham burg, ledig, Ned. Dok. Holland-Afrika Lijn; Me rope, Gdynia, stukgoed, Sum'atrakade, Verg. Cor- gadoorskantoor; Amstelland, Z.-Ameika, stuk goed, Handelskade, N.V. Mij. t.v.v.d. Kon. Holl, Lloyd. KON NED. STOOMB. MIJ. AJAX, 30 April van Lissabon naar Olhao. AURORA. 30 April van Lissabon naar Olhao. BENNEKOM, thuisreis, was 30 April 12 uur de« middags 260 mijlen N. van de Azoren. EUTERPE, 30 April van Bordeaux n. Amst. CALYPSO, 30 April van Fiume anar Susak. JUNA, 30 April van New-York naar Port au Prince. ORESTES, 30 April van Varna n. Bourgas. ORPHEUS, 30 April n.m. 7 uur van Stettin n. Amsterdam. THESEUS. 30 April Van Lissabon naar Amst. TRAJANUS. 30 April n.m. 9 uur 25 van Amst. te Rotterdam. ULYSSES, 29 April van Puerto Chicama naar La Libertad. VENEZUELA, 30 April v. Barbados n. Trinidad. VENUS. 30 April van Napels naar Burriana. HELDER, uitreis, pass. 30 April Dungeneps. MEROPE, 1 Mel van Gdynia te Amst. SIMON BOLIVAR. 1 Mei van Amst. n. Hamburg ORESTES, 1 Mei van Varna te Bourgas. TIBERIUS. 1 Mei van R'dam te Oran. ODYSSEUS, 1 Mei van Amst. te Kopenhagen. KOTT. LLOYD BUITENZORG, uitreis, 1 Mei v.m. 4 u. v. Suez. GAROET. uitr., 1 Mei v.m. 6 u. van Suez. KOTA RADJA, uitr.. 30 April n.m. 3 u te Genua SITOEBONDO, thuisreis, pass. 1 Mei v.m'. 5 U. Gibraltar. SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 30 April n.m 8 uur Ouessant. BLITAR, 1 Mei van Hamburg te R'dam. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN DJAMBI, 29 April van Hampton Roads te Cris tobal. SALAWATT, 30 April van Calcutta te Penang. HOLLAND-AMERIKA LIJN VEENDAM. 1 Mei van R'dam n. New-York. BINNENDIJK. 30 April van R'dam te New-York. DRECHTDIJK, Pac. Kust naar R'dam. 28 April van Cristobal. BREEDIJK, 29 April van R'dam te New Orleans. VOLENDAM. 3 Mei n.m. 5 uur van New-York te Plymouth verw. HALCYON LIJN STAD ARNHEM, 30 April van Savona te Benisal ROZENBURG, naar Malta, was 29 April 6 u. 40 n.m. 30 mijlen Z.O. van Niton. STAD HAARLEM, naar Oran. was 29 April 6 U. 20 n.m. 170 mijlen Z.Z.W. van Lands End. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALDABI, 1 Mei van B.-Aires te R'dam. ALPHERAT, thuisreis, 30 April te Santos. KON. PAKETV. MIJ. JAPARA, 30 April van Lorenzo Marques naar Durban. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJINEGARA, 29 April van Hongkong n. Amoy. MIJ. NEDERLAND MOENA, thuisreis, 1 Mei van Belawap. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. uitreis, 29 April 'Van Colombo. POELAU BRAS, 1 Mei van Amst. te Batavia. JOHAN DE WITT, thuisreis, 30 April van Singapore. BENGKALIS, uitreis, pass. 30 April Gibraltar. ENGGANO, 1 Mei van Hamburg te Amst. POELAU ROEBIAH. I Mei van Amst. n. Hamb. java-new-york lijn TABIAN, 29 April van Philadelphia te New-York HOLLAND-WEST-AFRIKA lijn MAASKERK, 1 Mei van Hamburg te Amst. REGGESTROOM, 30 April van Amst. n. Hamb. REGGESTROOM, 1 Mei van IJmUlden naar W. Afrika. MIJ. OCEAAN ALCINOUS, Java naar Amst., 29 April van Marseille. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, 1 Mei van Z.-Amerika te Amst. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN HEEMSKERK, 30 April van Hamburg n. Amst.; wordt 1 Mei n.m. 4 uur te IJmuiden verwacht. BLOEMFONTEIN, thuisreis, 30 April n.m. 5 u. te Antwerpen; vertrekt 3 Mei naar R'dam. JAGERSFONTEIN, 30 April n.m. 6 uur van Hamburg naar IJmuiden. HEEMSKERK, 1 Mei van Hamburg te Amst. JAGERSFONTEIN, uitreis, 1 Mei van IJmuiden. HOLLA ND-AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, uitreis, pass. 30 April Gibraltar. MELISKERK, thuisreis, was 30 April 6 u. 55 v.m. 78 mijlen Z.W. van Niton. MELISKERK. thuisreis, 1 Mei te Duinkerken. HOLLAND-O. AZIE LT.IN GROOTEKERK. Antwerpen naar R'dam, 30 April te Vllssingen. DIVERSE SCHEPEN COLYTTO, 30 April van Rosario naar Sydney (C.B.). HOOGLAND, 30 April v. Immingham te Bremen. MIDSLAND, l Mei van Seaham te Harlingen. THEMISTO, 30 April van Rio Janeiro naar B. Aires v.o. ST. ANNALAND, 30 April van Grangemouth n. Rotterdam. LEKHAVEN, Antwerpen naar Montevideo, pass. 30 April Ouessant. WESTLAND, 1 Mei van Leith naar R'dam. HUMBER en WITTE ZEE, sleepbooten. 1 Mei van Bergen naar Oslo, met een droogdok van 15.000 ton op sleeptouw. Scheepsbuw. Het bij de Kon. Mij. De Schelde te Vllssingen, voor rekening van den Rotterdamschen Lloyd ge bouwde m.s. „Brastagi". groot bruto c.a. 7500 ton, heeft op de Noordzee den öfficieelen proef tocht gehouden. Schepenverkoop. Het s.s. ,;Garvogus", groot bruto 360 ton, ge bouwd in 1897, van C. H. Campbell Ltd. te Lon den, is naar Nederland rerkocht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6