Aim ïcêtijfó onó: MARKTEN VRIJDAG 7 MEI 1937 VOETBAL D.H.V.B.-uitslagen Een goedgeslaagde Juniorendag GEEL-WIT—O.I.V. 3—3 VOLENDAM—H.B.C. 1—8 Promotie-degradatie I.V.C.B. D.H.V.B. De kampioenen over alle linies sterker R. K. Voetbalvereeniging D.S.S. R.C.H.—'T GOOI Voetballende ambtenaren ZandvoortSpaarnevogels 31 CRICKET DAMESHOCKEYCLUBS VAN HET DIOCEES HAARLEM Sportdag, georganiseerd door den Sportraad van de Graal DAMES-HOCKEY Rood en Wit- Grashoppers H.C. 5—2 CRICKET Rood en WitA.C.C. HAARLEMSCHE CRICKET BOND Jaarvergadering LICHTWEDSTRIJD HAARLEM —REST VAN HAARLEM 4—1 Goed spel van de roodbroeken WIELRENNEN H.R.C. De Jonge Kampioen R.K.W.V. „Achilles" H.S.V. „de Kampioen" BILJARTEN Heinekens Beker HONKBAL Het programma SCHAKEN Zomerwedstrijden Schaakclub „De Rochade" HILLEGOMSCHE BRIEVEN Sport RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN A AFDEELING NOORD Reserve 3e Klasse SVA 2Berdos 3 AFDEELING CENTRUM Reserve 2e Klasse St. Martinus 2De Meer 3 WA 3—DOSS 3 Reserve 3e klasse WZ 4—WA 4 India 3—DES 2 i Reserve 4e klasse B RKAV 5—De Meer 5 DOSS 6—WA 5 3—2 3—4 1—2 3—0 3—0 9—0 16 Het district Haarlem van den D. H. V. B. heeft Hemelvaartsdag een juniorendag gehou den, 'die vooral wat opzet betrof, buitengewoon goe<3 geslaagd mag heeten. 'in den loop van dit seizoen had onze beken de propagandist voor de veredeling van ons voetbalspel, de heer F. van Veen, een drietal avonden in Haarlem gehouden, om de jeugd voor te houden hoe gespeeld moet worden niet alleen, maar vooral ook hoe een echte Room- sche voetballer zich moet gedragen. En het was vooral naar aanleiding van deze z.g. cur sussen, dat de juniorencommissie met aan het hoofd onzen bekenden Rector J. P. v. Zon, ad viseur van den D. H. V. B., eens iets geheel nieuws in het leven riep, n.m. nu eens niet enkel te letten op het aantal goals, dat een ploeg kan scoren, maar ook en vooral hoe de gedragingen zijn van de spelers. Om kwart voor 12 waren 15 van de 16 inge schreven clubs in de parochiekerk aan den Hee- renweg te Heemstede aanwezig, waar Rector v. Zon een H. Mis opdroeg (v. Nispen was niet opgekomen). Onder deze H. Mis, die al als een der glanspunten van het tournooi mag genoemd worden, daar de kerk voor het overgroote deel gevuld was met de Spes Patria van onzeRoom- sche voetbalbeweging uit het district Haarlem, sprak Rector van Zon een kort woord, waarbij hij naar aanleiding van het feest van Hemel vaartsdag de jeugd wees op het hoogere plan van onze R. K. voetbalbeweging dan alleen goals maken en wedstrijden winnen, n.m. het einddoel van ons aller leven, onze Hemelvaart. Het is niet-doenlijk om alle acht wedstrij den hier onder de loup te nemen. Wij willen ons dan ook enkel bepalen met de mededee- ling, dat het district Haarlem, wat de jeugd betreft, over uitstekend materiaal beschikt. Wat de uitslagen betreft, deze waren als volgt: Santpoort—Onze Gezellen T.Y.B.B.—H.B.C. B.S.M.—D.E.K. Geel-Wit—O.I.V. T.Z.B.—D.S.O. VogelenzangD.E.K. AllianceConcordia D.S.S.—V.V.F. 1—0 2—1 0—7 2—2 2—4 3—2 1—1 0—2 Het vrij groote programma werd snel afge werkt, zoodat dit om enkele minuten over vij ven gereed was. Toen kwam het werk van de jury, om de punten te berekenen, en in dien tijd trad in de groote zaal van het Vereenigingsgebouw, dat tenslotte tot in de uiterste hoeken was volge- loopen, eerst de Jazzband op van de Heem- steedsche JozefgezeUen, waarna. de Heemsteed- sche Verkenners de' jongelui prettig bezig hiel den met eenige negerdansen, een wedstrijd in „Eerste hulp bij ongelukken", een kampvuur en verkennersspelen en kampliederen, waarna de heer van Veen allereerst zijn bevindingen uit eenzette over het verloop van dezen middag. Vervolgens deelde de heer van Veen de uit slag mee van de jury. Ie. prijs T.Y.3.B. 254 p., 2e pr. H.B.C. 246 p., 3e pr. Santpoort 234 p., 4e pr. Onze Gezellen 229 p., 5e pr. Alliance 199 p. De prijzen bestonden uit beker, voetballer, zil veren bal, lauwerkrans en tak. De overige clubs behaalden 't volgende pun tental V.V.F. 196 p., Concordia 195 p., B.S.M. 181 p., D.E.K. 172 p., Vogelenzang 163 p., O.I.V. 162 p., Geel-Wit 154 p.. D.S.S. 135 p., D.S.O. 135 p., T.Z.B. 127 punten. De Z.Eerw. heer Pastoor C. van Mierlo was bereid gevonden om de prijzen uit te reiken. De heer Boot, voorzitter van het district Haarlem, vervolgens het woord verkrijgend, wil den dank, aan 't district gebracht, geheel over brengen op de commissie voor de junioren, en wil ook de tolk zijn van het geheele bestuur en de jongens voor de leerzame avonden en voor dezen zoo succesvollen dag, en dan in het bij zonder aan Rector van Zon. Hierna traden de Kruisvaarders van Heem stede op met verschillende spelen en dansen, terwijl de H.B.C.-junioren den middag besloten met een leuk en oassend tooneelspelletje geti teld: 40, waarbij zij toonden ook op de planken iets aardigs te kunnen geven. Tenslotte deelde Rector van Zon nog mede, dat er 2en Pinksterdag op het H.B.C.-terrein als voorwedstrijd van een H.B.C.-kampioens- wedstrijd, een ontmoeting zal plaats hebben tus- schen een Haarlemsch en een Amsterdamsch junioren-elftal. Dat belooft dus wel iets. En toch valt die boeman mee! In *t dagelijksch leven zelfs een aange naam mensch, maar op den weg Zoo zijn er meer! Fietsers, motor rijders, automobilisten evengoed als gezoolde weggebruikers, die te veel aan zichzelf denken en te weinig rekening houden met anderen op den weg. En zoodoende wordt het verkeer stroef enbnveilig! 1 Onder flinke belangstelling, vooral uit IJmui- den, werd gisteren de tweede wedstrijd gespeeld om een plaats in den IVCB, waarbij OIV over het geheel genomen sterker bleek dan Geel- Wit. Het einde van dezen spannenden strijd kwam echter onbeslist. OIV was het eerst ingespeeld en nam spoe dig de leiding, toen v. Rixel zij het volgens velen in off side-positie den bal kreeg toege speeld en hard inschoot (01). In de hierna volgende periode kwam OIV sterk in de meer derheid, waarbij de achterhoede der Haarlem mers slechts met kunst- en vliegwerk wist stand te houden. Treuzelen in de Haarlemsche ach terhoede gaf Thijssen ten slotte gelegenheid nummer twee achter Heemskerk te deponeeren. In het laatste kwartier voor de rust zakte OIV merkbaar af, waarvan Geel-Wit echter niet wist te profiteeren. Het was min of meer een sensatie, dat Geel- Wit in de tweede helft reeds na tien minuten gelijk had gemaakt. OIV werd geheel overspeeld en spoedig lag een onhoudbare kopbal van Dijk- mans in 't net, vijf minuten later gevolgd door een scherp vleugelschot van Heesterbeek (2—2). Wederom namen de IJmuidenaren bij 'n doel- worsteling door De Rooy de leiding (2—3).Toen Wigman echter een van zijn gevaarlijke vrije trappen in den doelmond plaatste, moest Van Bakkum zwichten voor een kopbal van Dijk- mans en de stand was weer gelijk (33), Het laatste kwartier van den strijd was meer spannend dan fraai, met een uitzondering mis schien voor een kogel van Nanne, die onder applaus door den Haarlemschen keeper werd gestopt, evenals een penalty, welke na afloop werd genomen vanwege een protest, door OIV ingediend. Het wachten is thans op den kampioen van de reserve le klasse DHVB, H.B.C. benutte den Hemelvaartsmiddag met een trip naar Volendam en een wedstrijd te gen den oud-rivaal Volendam I welke in een uitgesproken overwinning voor de kam pioenen eindigde. Zelfs kan i.e. niet gespro ken worden van een geflatteerden uitslag, want zoowel technisch als wat snelheid be treft konden de Volendammers het niet ha len bij de Heemstedenaren. Duidelijk bleek dezen middag dat het spel der Volendammers sins vorig jaar heel wat aan kracht ingeboet heeft. In de voorhoede was Pooijer weer opgesteld en Sier bleek zijn plaats onder de lat weer te ruggevonden te hebben. De thuisclub begint met tegen den wind te spelen. H.B.C. is direct sterker en reeds na vijf minuten heeft Martin de score geopend. (01). De Volendammers komen nu even opzetten doch het blijven slechts pogingen van aanvallen, waaraan Neve zelfs niet hoeft te pas te komen. Aan den overkant moet Sier herhaaldelijk handelend optreden, o.m. voor een hard schot van Martin van korten afstand. Als Sier eens te ver is uitgeloopen profiteert de links-binnen er van om den voorsprong te vergrooten. In 'n pe riode van sterk H-overwicht zien we Konings er met den bal vandoor gaan, afgemeten legt hij het leder voor Pooijer's voeten, die maar voor het inschieten heeft. (21). Geïnspireerd door dit succes komen de Vo lendammers nu wat meer in den aanval en worden drie corners geforceerd. Een vrije schop wegens hands, op 20 M. afstand, wordt door Neve gestopt. Dan is 't weer de beurt aan H.B.C. en met meer succes, want spoedig heeft Toledo er 31 van gemaakt. Sier moet dan nog eens een harden schuiver van Martin uit den hoek grabbelen. Tijdens het scoren van het vierde doelpunt klinkt het signaal voor de rust. In de tweede helft schijnt de thuisclub het er nog niet bij te willen laten zitten. Zelfs de backs staan op de H.-helft en dit wordt voor de Volendammers noodlottig, want, plotseling gaat Toledo er met dén bal van door en met de backs op z'n hielen maakt hij er „op zn akkertje" 5—1 van. Hiermede is het voorgoed met Volendam gedaan. Over alle linies zijn at gasten sterker en iedere poging oer thuisclub om een aanval op te zetten wordt in de klem gesmoord. Eerst is het Toledo die er 5—1 van maakt en met regelmatige tusschenpoozen scoort Martin, die dezen middag wel bijzondei opviel, no. 6, 7 en 8. De Volendammers lieten het laatste kwartier den moed geheel zinken. Zondag a.s. 9 Mei geeft D. S. S., ter afsluiting van het seizoen, voor de leden en donateurs (trices) een cabaret-dansant-avond in de Kroonzaal van Brinkmann, Groote Markt, aan vang half negen. Er zijn een beperkt aantal introducties te ver krijgen, waarvoor men zich tot de leden kan wenden. Het elftal van de Racing verschijnt in de volgende ongewijzigde opstelling: Bergsma v. Thiel Prevost Sr. v. d. Bel Slot Prevost Jr. Paape v. d. Horst Kedde Hoogendoorn Lenselink Het elftal van 't Gooi staat daar als volt te genover: Peeters J. Cohen N. Cohen Kok Winthorst v. Es Dorland Cregten v. Rheenen Spaans M. Cohen De leiding voor dezen wedstrijd berust in handen van den heer S. T. Stasse, die zal wor den geassisteerd door de neutrale grensrechters P. Krom en A. Fransema. Op Hemelvaartsdag organiseerde de Voetbal vereeniging van Rijks-Ambtenaren een voetbal- toumooi in het Noorder Sportpark, waaraan de ambtenarenvereenigingen van Haarlem, Am sterdam en Den Haag deelnamen. Als wissel- prijs had de hoofdinspecteur der Dir. Bel., de heer C. M. Moolenburgh een beker beschikbaar gesteld. Reeds om 12 uur werd aangevangen met een wedstrijd tusschen Haarlem en Den Haag. In dezen wedstrijd bleek duidelijk, dat Den Haag over geroutineerde krachten be schikte. Nadat de rust met een 10-voorsprong voor Den Haag was ingegaan, kwam het einde met een 31-overwinning voor de Hagenaars. De volgende wedstrijd werd eveneens een over winning voor de Haagsche ambtenaren, die hun Amsterdamsehe collega's met 51 klopten. Hiermede waren zij tevens voor een jaar hou der van den beker. De strijd om den 2en prijs werd spannender dan de voorgaande wedstrij den, en slechts na groote moeite slaagde Am sterdam erin met 2—1 de Haarlemmers er on der te houden. In café-restaurant „Bolwerk" reikte de heer Moolenburgh met een toepasselijke speech de prijzen aan de aanvoerders uit. De eerste aanvallen zijn voor Spaarnevogels, maar het schieten is zeer slordig. Zandvoort verdedigt en geeft zijn voorhoede door het slechte plaatsen geen enkele kans. Totdat er eindelijk meer vuur in den aanval komt en'het Spaarnevogels-doel bekogelt wordt zonder een enkelen voltreffer. In de tweede helft neemt Zandvoort een cor- ,ner en een der backs plaatst dan den bal in eigen doel (10). Doch van den aftrap af gaat Spaarnevogels er vandoor en laat Visser vis- schen (1—1). Daa rna krijgen we eindelijk open spel te zien en met een afgemeten pas van A. Weber geeft Jb. de Muinck Zandvoort de leiding (21). Direct daarop scheert 'n schot van Spaarnevogels de lat. Van den Bos passeert een tweetal tegenstanders, zet goed voor en A. Weber brengt den stand op 31, waarmeae Zandvoort de finale van het kampioenschap van Haarlem bereikt. Op Hemelvaartsdag heeft de Sportraad van de Graal een hockeydag georganiseerd voor de bij zijn organisatie aangesloten clubs. Het weer was voor hockey ideaal te noemen, ter wijl de beide velden te Overveen, waar gespeeld werd, in prima conditie verkeerden. De deelnemende vereenigingen waren: Thor, The Unity en Wilskracht uit Amsterdam; Hurry Up van Overveen, Quick Girls van Haarlem en Keep Fit Den Haag. Om 12 uur bonden Thor en Wilskracht het eerst den strijd aan, terwijl even later op het tweede veld Keep Fit en The Unity tegen elkaar uitkwamen. Thor maakte spoedig het eerste doelpunt hetgeen het beslissende bleek te zijn. Keep Fit en The Unity speelden gelijk (00), zoodat hier doelschoten de beslissing moesten brengen, welke in het voordeel van The Unity viel. (21). Hurry Up kwam hierna tegen Quick Girls, en won met 10. De partij tusschen Wilskracht en Keep Fit eindigde wederom gelijk 11. Na doelschoten won Wilskracht 31. Van de beide winnaars Thor en The Unity bleef Thor met 1—0 in de meerderheid. Wils kracht kon het tegen Quick Girls niet bolwer ken en verloor met 03. Alle aandacht concentreerde zich daarna op de finale tusschen Hurry Up en Thor. Hoewel Hurry Up over veel meer wedstrijdroutine be schikt, bleek het dat Thor niet van plan was zich hierdoor te laten intimideeren. Direct na de beginbully moest de verdediging van H. Up alle zeilen bijzetten tegen de snelle voorhoede van Thor, waarin het bijzonder op den linker vleugel uitstekend vlotte. De eerste strafcorner moest op het doel van H. Up genomen worden, maar leverde niets op. Een volkomen gelijk- opgaande strijd volgde nu. Uit een aanval, waarbij de geheele voorhoede van Thor be trokken was, maakte de midvoor op keurige wijze het eerste doelpunt. De vreugde was ech ter van korten duur, want na vijf minuten profiteerde H. Up van een fout in de achter hoede van Thor om den stand gelijk te maken In de tweede helft kwam H. Up in de meer derheid, maar doelpunten bleven uit. Na ver lenging maakte H. Up het winnende doelpunt; de stand 2I gaf de verhouding goed weer. Ge zegd moet worden, dat deze wedstrijd niet alleen voor de speelsters, doch ook voor de be langstellenden langs de lijn spannend was. Hierna volgde nog een wedstrijd tusschen twee elftallen, samengesteld uit de beste speel sters van alle clubs, welke de keuze van een voorloopig Diocesaan elftal ten doel had. Deze wedstrijd 'die eindigde mét een 2—0-overwin- ning voor het roode elftal, bracht nog niet direct de beslissing voor een definitief Dioce sane ploeg. Er zullen meer van dergelijke wed strijden moeten volgen om een juist beeld te krijgen van de beste combinatie. Maar het begin is er en een eventueele uitnoodiging tegen de Vlaamsche Dameshockeyclub kan met een voorloopig elftal worden aangenomen. Nog valt te vermelden, dat de onderlinge ver standhouding tusschen de speelsters niets te wenschen overliet, hetgeen veel tot het succes van dezen dag bijdroeg. Rijden op een voor rangjweg beteelcent, dat u bij kruisingen ook voorrang hebt boven van rechts naderend verkeer. HET BETEEKENT NIET. dat u zich nu als een wegdictator moogt misdragen en niet meer zoudt behoeven uit te k Ij ken /Vie op de pas Ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). Het dames-hockey-elftal van de bekende Zwitsersche Sportvereeniging de Grashoppers te Zurich, vertoeft in ons land en speelde Woens dag te Heemstede den eersten wedstrijd tegen Rood en Wit, dat de volgende combinatie in het veld bracht: Jibben (d.), A. v. Tienhoven, B. Hobijn (a.), T. Mulder, Janke Goeting, A. Steyn Parré (m.), Mevr. M. Kammeijer-Strebe, T. Leeuwenberg, W. van Bueren, M. v. Beeck Vollenhoven, T. Goeting (v.). Rood en Wit gaf een vlot spel te zien. Vooral de voorhoede, goed gesteund door de midden- linie, waarin mej. Goeting uitblonk, combineer- d~ uitstekend en het meeste gevaar voor de Zwitsersche achterhoede dreigde van rechts. In tactiek en techniek waren de Haarlemsche da mes superieur. Het aanvalsspel van de gasten was weliswaar vrij snel, doch te doorzichtig. Bovendien werd de bal te ver vooruitgespeeld, zoodat de overigens niet sterke doch wel actieve Haarlemsche achterhoede niet veel moeilijks te verwerken kreeg. Waar ook het Haarlem sche binnentrio meer schotvaardigheid toonde te bezitten verkreeg Rood en Wit een 51 voorsprong, waarna de Zwitsersche midden voor 10 minuten vóór het einde van dezen zeer geanimeerden strijd den achterstand met een goed schot verkleinde. Op Hemelvaartsdag spelen de Zwitsersche dames tegen Amsterdam. Rood en Wit opende met invallers voor Cap tain Mr. F. A. Davidson, Yates, W. Kramer en P. C. Hagenaar het seizoen aan de Spanjaards laan met een wedstrijd tegen A.C.C. De Amster dammers batten eerst en openden met Staats en de Baare op v. d. Togt en Kapteyn den Bouw meester. Alhoewel het bowlen de noodige sco ringskansen bood, kwamen er in het eerste half uur slechts 15 runs op het scoringsbord. Daarna ging het sneller doch kwamen ook kansen die de fielders niet benutten. Bij de lunchpauze had A.C.C. het goede totaal van 100 runs voor het verlies van 1 wicket bijeengebracht, een ope- ningsstand, dien captain Van Bueren door de Baare voor 38 te bowlen, wist te breken. Staats werd topscorer met een gelukkige 59. H. Prent (17) Disselkoen (14) en v. Vliet met een harde 23 brachten het eindtotaal op 177. A. van Baasbank nam 314, Kapteyn den Bouwmeester 230, Van Rossum 249, P. van Bueren 19 en A. v. d. Togt 036. Rood en Wit bracht er daarna weinig van terecht. Oliver en P. Sanders ruimden de wickets van Van Bueren, Van Tets, A. van Baasbank, v. d. Togt en Van Rossum voor 17 runs op. Al leen Th. Elias hield eènigen tijd stand. Voor 37 runs zat Rood en Wit aan den kant. Oliver (3), Sanders (2) J. Prent (2) Disselkoen (2) veroverden de wickets voor een luttel aantal runs. Ongeoefendheid en de gure weersgesteld heid speelden wel een rol om een verontschul diging voor het slechte debuut van Rood en Wit te vinden. A.C.C. won de match met 140 runs en zal in het komende seizoen zeker een leidende rol in de overgangsklasse spelen. Woensdag hield de H. C. B. in „De Leeuwerik" zijn algemeene vergadering. De voorzitter, jhr. C. L. van Lennep, bracht woorden van hulde aan het adres van den schei denden penningmeester H. C. Klerk, die onge veer 20 jaar zitting in het bestuur van den bond heeft gehad. Het bestuur had besloten de func ties van secretaris en penningmeester in één hand te leggen. De heer Roggeband, die als secretaris fungeert, zal in het vervolg eveneens het penningmeesterschap waarnemen. In de vacature-Klerk werd de heer P. Lichtenstein als bestuurslid gekozen. Overigens onderging het b«stuur geen wijziging, daar alle zittende leden bij acclamatie werden herkozen. De secretaris had voor een zeer uitgebreid jaar verslag zorggedragen, zulks in verband met het vorig jaar plaats gehad hebbende 25-jarig jubi leum. In een zeer welverzorgd stuk proza werden de aanwezige cricketenthousiasten geruimen tijd bezig gehouden met een stuk geschiedenis, waarin talrijke scores en bijzondere prestaties waren verwerkt. Terecht had de heer Rogge band een bijzonder woord van dank voor zijn velen arbeid te incasseeren. Rest ons nog te vermelden dat behalve de d.d. 15 Mei a.s. aanvangende competitie van den H. C. B. nog wedstrijden tegen de Flamingo's; Amsterdamschen en waarschijnlijk Rotterdam- schen Cricketbond op het programma staan. Beduidend later dan gewoonlijk werd de ver gadering met een opwekkend woord voor het komende seizoen door den voorzitter gesloten. Als onderdeel van de attracties ter gelegen heid van de B.E.L.-week georganiseerd werd Woensdagavond op het Haarlem-terrein een lichtwedstrijd gespeeld van Haarlem tegen De Rest van Haarlem. In beide elftallen waren eenige wijzigingen noodig gebleken. Bij de roodbroeken bleek be halve Effern ook Van der Hulst geblesseerd. In de combinatie ontbraken van het oorspron kelijk gekozen elftal K. Haak en S. Sterk. Onder leiding van scheidsrechter Vrugt kwa men nu de volgende elftallen in het veld: Haarlem: Vijgeboom, Verhappen en Huys- man, De la Mar, Kammeyer en Van Gooi, De Winter, W. v. Daalen Jr., Smit, Van Polanen en Hurkmans. Rest van Haarlem: Hollenberg (Stormvogels), D. Haak (Stormvogels) en Drijver (H. F. C.), Van Os (V. S. V.), H. Beyk (Bloemendaal) en Leemhuis (Bloemendaal), Heins (V. S. V.), Schijvenaar (E. D. O.), De Groot (Kennemers), De Bock (Bloemendaal) en v. d. Schalie (E.D.O.) Al spoedig brengt een kopbal van Smit Hurk mans vry voor het doel, maar Hollenberg weet het schot te stoppen. Ook een hard schot van Smit ondergaat dit lot Leemhuis brengt enkele malen den bal goed op, maar De Bock schiet over en naast het doel en ziet eenige tieter ge richte schoten door Vijgeboom gehouden. Uit een goed door Hurkmans genomen hoekschop kopt Smit den bal tegen de lat. Smit is met zijn talrijke goede kopballen niet gelukkig, want niet alleen weet Hollenberg er enkele te stop pen, eenige malen gaat de bal juist langs het doel. De Bock geeft de Groot een prachtkans voor open doel, maar het harde schot is niet goed gericht en Vijgebpom, die een goeden wed strijd speelt, weet er een hoekschop van te maken. Als De Bock vervolgens alleen voor Vijgebpom komt, schiet hij recht in diens han den. Na een half uur plaatst Van Polanen na een hoekschop den bal onhoudbaar voor Hol lenberg in het doel: 10. Haarlem speelt dan een snel aanvallend spel en eerst verhoogt De Winter met een schitterend schot den voor sprong en dan heeft Smit eindelijk succes met een kopbal, waardoor de rust kómt met een 30-voorsprong van Haarlem. In de tweede helft speelt de middenlinie van De Rest vrij zwak en vrij regelmatig is Haarlem dan ook in den aanval. Het schieten is hierbij onzuiver, waardoor nogal enkele kansen verloren gaan. Een omzetting van De Bock met de Groot brengt eenige verbetering in den aanval van De Rest en nadat Heins tot tweemaal toe een hard schot door Vijgeboom ziet gestopt, benut De Bock 'n goeden pass van De Groot om 'n keurig doel punt te scoren. De Haarlem-aanval, waarin Van Daalen goed debuteerde, scoort dan nog een vierde doelpunt als Hurkmans een goeden pass van De la Mar weet in te schieten. Met 4—1 voor Haarlem komt hierna het einde, Hemelvaartsdag reed bovengenoemde veree- niging een wedstrijd over 60 K.M. De uitslag is: A-klasse: 1. J. Smit 1.57.40; 2. v. Dijk 1 uur 59 min. B-klasse 1. J. Munk 1.58.52; 2. H. Munk; 3. Peters B. M. C-klasse: 1. Knaap 2 uur 6.46; 2. de Vries pech. Junioren (25 K.M.)1. K. Meijer 1 uur 8 min. 15 sec.; 2. K. Neeft, zelfden tijd. Op Hemelvaartsdag reed R. K. W. V. „Achil les" een rit over 70 K.M., waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Dank zij den buitenge woon straffen wind waren er zeer veel uitval lers. Ook waren er enkelen, die door pech op moesten geven, o.a. moest Cor Siebeling, die bij de wegloopers zat, door een lekken band op geven, terwijl Koelemij, die zich met v. Sprun- del van de C-klassers en Junioren had weten los te maken, door een val werd uitgeschakeld. De uitslag der A en B-klassers, die 70 K.M. reden, was: 1. J. Klinkenberg (2 uur 2 min. 15 sec.) op een lengte; 2. C. de Vos; 3. De Been; 4. D. Groenendijk; 5. C. v. Egmond; 6. D. Claasen; 7. J. H. Schijf; 8. T. Janssen. C-klasse en Junioren: (35 K.M.) 1. v. Sprun- del (1 uur 3min. 35 sec.); 2. J. Stet 1.15.15; 3. J. Duyns; 4. F. Peetoom; 5. J. Ekel; 6. Por- tegies; 7. Slingerland. A.s. Zondag wordt de laatste rit der korte- afstand-competitie over 20 K.M. gereden, ver trek 10 uur Houtplein. Hemelvaartsdag organiseerde de H. S. V. „de Kampioen" een trainingspelotonrit over 60 K.M., waarvoor 5 pelotons van 6 renners aan den start verschenen. De uitslag was als volgt: le, peloton bestaande uit: Scheidier, Esveld, v. Nes, Burger, D. Drost en Th. Drost; tijd 1 uur 40 min. 20 sec. 2e, peloton: Kinket, Schaper, S. Bos, de Best, J. Bos en R. Hessels, tijd: 1.40.40. 3e, peloton: Terburg, Dalfsen, P. Bakker, Sietsma, Koelemeyer en Feye, tijd: 1.46.28. 4e, peloton: Steinman, N.N., v. d. Mark, Pols en v. Halst, tijd: 1.50.52. 5e, peloton: W. Jansen, Wolff, Keizerswaard, v. d. Anker, v. Waard en H. Bos, tijd: 1.53.23. Gezien den zeer straffen wind, is de prestatie geleverd door het le peloton, met den tijd van 1.40.20, fenomenaal te noemen, daar dit een ge middelde aanwijst van 36 K.M. per uur en dat over een afstand van 60 K.M. De plaatselijke ontmoeting Insulinde—D.E.S. was zeer spannend. De thuisclub nam voorloo pig een voorsprong van 8 caramboles. Hieronder de uitslagen: Ins. D.EJ3. brt. h.s. gem Hasselmeyer 109 30 18 3.63 v. d. Hoek 150 30 24 5.— v. d. Water 125 32 19 3.90 Osterthun 97 31 24 3.12 v. d. Wetering 100 w - 31 13 3.22 Strijbos 74 30 li 2.46 De Jong 100 31 21 3.22 Vooges 87 30 15 2.90 Christoffels 75 32 9 2.34 L. Vlug 58 31 7 1.87 N. N. 41 45 4 -.91 Kuyken 50 45 5 1.11 Leemreise 48 30 7 1.60 Uittenbogaard 90 30 24 3 Totaal 598 606 Vrijdagavond wordt deze match in café Bol werk beëindigd. Voor deze week vermeldt het programma de volgende wedstrijden: Eerste klasse Zaterdag: Quick I—H. H. C. I Zondag: Haarlem IE. D. O. I Tweede klasse Zaterdag: The Catchers I—R. C. H. I A. M. V. J. I—D. E. C. S. H. E. L. L.Haarlem II Zondag: H. H. C. I—D. W. S. E. D. O. II—Z. R. C. De wedstrijden Blauw-Wit I—V. V. G. A. I en D. E. V. IA. F. C. I zijn uitgesteld. De ontmoeting Haarlem IE. D. O. I vindt plaats op het Gem. Sportterrein aan de Van Nesstyaat en begint om half tien. Om tien uur begint op het E. D. O.-terrein E. D. O. II—Z. R. C. en om kwart over twee eveneens in het N. Sportpark de wedstrijd H. H. C. II—D. W. S. By voldoende deelname zal de Schaakclub „De Rochade" weer evenals verleden jaar ge durende de maanden Juni, Juli en Augustus een grooten Zomerwedstrijd houden, waaraan kan worden deelgenomen door leden van Schaak clubs en niet-aangesloten schakers uit Haarlem en omliggende gemeenten. Er zal wederom worden gespeeld in vier klas sen, t. w. Hoofdklasse, Ie, 2e en 3e klasse, in groepen van 6 8 spelers. De wedstrijd zal wor den gehouden in het Clublocaal van Jtochade" in Café Suisse, Rijksstraatweg 191, Haarlem. Er zal worden gespeeld eiken Maandagavond van 8 tot 12 uur. Aanmelding kan geschieden tot 31 Mei 1937 bij den secretaris der club, Duinoordstraat 52, en aan het Clubgebouw. Tont bi) de Jaarlijksche Inzameling voor de katholieke Universiteit, dat gij in liefde voor een der edelste Cultuurgoederen, de wetenschap, bij nie mand wilt ten achter blijven en dat gij in geloofsijver allen wilt overtreffen. Het Hoogwaardig Episcopaat bi) het eerste lustrum der Kath. Universiteit. 'n Onuitputtelijke materie! Iets van onzen tijd! Iets goeds, iets kwaads, iets geks, iets on misbaarsIets? pardon lezer, niets of alles! Sport is oud en nieuw, met duizend een scha keeringen, met uitwassen en tekortkomingen: een weg ten hemel en ter helle. Een manie, een godheid, een begeerte en een hartstocht! 'n On- verzadelijke, een vriend- en vijandkweekster. Boeken verschijnen over haar deugd en haar gevaren; sportparken verrijzen; sportpaleizen sieren, stadions wedijveren. In een gezond li chaam huist een gezonde ziel. Door alle eeuwen heen was er sport, bizonder bedoeld tot staling der spieren. De sport verwerd: hoeveel takken van sport bevorderen de gezondheid niet, doch schaden haar? De sport domineert vandaag in 't leven van miljoenen: zij is een god die uit eindelijk van God vervreemdt, Zijn dag ont wijdt, Zijn eer verkort. Sport en Film, voor tal loos velen zijn die beide alleen de wegen tot geluk. We zijn nog niet half klaar met onze beschouwingen: de contrasten zijn legio; boek- deelen kunnen gevuld worden met den lof en blaam van wat sport is (of niet is); de bladen groote en kleine dienen volledig ingesteld te zijn op uitgebreide sportrubrieken en wee 't blad, dat daaraan zich zou durven onttrekken: het ware ten ondergang gedoemd. Hoe groot de bekoring voor ons is, nog ko lommen te vullen over deze Heerscheresse van den tijd zullen we ons zoet gemijmer vervangen door een en ander in het midden te brengen over de sport ter plaatse. Het zou beteekenen naar den bekenden weg te vragen, indien we bizonderlijk moesten mededeelen, dat ook Hillc- gom sportief is in de diverse „takken van be drijf". We hebben hier uitstekende kaarters, voetballers, zwemmers, loopers, enz. enz. En naast de beoefenaren komen de belangstellen den, de kijkers, de donateurs, de helpers, de steunverstrekkenden. De jeugdorganisaties de kleurlooze en de confessioneele leiden haar pupillen op in de sport, bevorderen ze in hooge mate. Het is goed gezien; het kan opvoedend werken, het kan afhouden van het kwade. Ko men we nu tot een beschouwing der Roomsche Sport ter plaatse, bizonder tot de Roomsche Voetbalsport, beleden en uitgedragen door Concordia. Ondanks de betweterij van sommige katholieken heeft de Geestelijke Overheid het heusch wel bij 't rechte eind als zij den paro chianen voorhoudt en voorschrijft, dat de jon geren zich moeten organiseeren in Roomsch sportverband en dat de volwassenen verplicht zijn te steunen. Het moest zoo vanzelfsprekend zijn, dat het niet behoefde uitgesproken te worden. Als het Kerkelijk Gezag, van Paus tot Bisschop en Pastoor aandringt de sport uitslui tend in Roomsch verband te beoefenen, dan moet het uit zijn. Dan is dit noodzakelijk en ook mogelijk. En dan moest het in Hillegom met overwegend Katholieke bevolking zelfs ge makkelijk zijn en vanzelfsprekend. En toch lezer schrik niet het is niet zoo. In de elf tallen der neutrale clubs hebben Katholieken soms een leidende functie. En 't Roomsche pu bliek blijft voortgaan met z'n belangstelling te geven (èn zijn geld) aan neutrale Voetbalver- eenigingen. Het is werkelijk erg. Concordia heeft een wakker bestuur; in het Parochieblad hameren de zeereerw. heeren pastoors regel matig op dit aambeeld en tochMen vraagt zich af, hoe is 't mogelijk. Als er een offer ge vraagd wordt van ernstig willen en van moed, zal dan de vrucht daarvan uitblijven? Dat kan toch niet? Men behoeft niet grof te worden, om den jongens te beduiden, dat er geen enkel bizonder voorrecht aan het lidmaatschap der neutrale voetbalvereenigingen is verbonden en dat 't ook voor henzelf een voldoening is de ge lederen van Concordia te versterken. Maar de volwassenen, de katholieke ouders en andere^ katholieke voetballiefhebbers kunnen door hup voorbeeld in 't gezin en daarbuiten zoo gewel dig veel bereiken. Als ze het eenvoudig vertik ken om geld aan de neutrale voetbalsport te geven in welken vorm ook, zijn we heel gauw waar we moeten zijn. Het bestuur van Concor dia, zijn sympathieke geestelijke adviseur en zoovelen verdienen aller hulp. Want het moet anders, beter worden dan tot nu. En het kan, mits de wil aanwezig is. Laat het dus afgesproken zijn: elke katho lieke voetballer is lid van Concordia en een Katholiek gaat alleen kijken op de terreinen van Concordia en verstevigt haar kas. Ik dank U. HILLEGOMMER. OVER: AAN ALLE OUD-LEERLINGEN VAN DE HEIBLOEM IN HAARLEM EN OMGEVING. Zondag 9 Mei zal op feestelijke wijze het feit herdacht worden dat hier in Haarlem vijf jaar geleden een afdeeling werd opgericht der Vereeni- ging „Oud-Heibloem". Het zou ons te ver voeren, hier breedvoerig het doel van den Bond uiteen te zetten. Genoeg zij, dat het streven is door vriendschapsband van de ouderen met de jongeren hen, die pas de „Hei bloem" verlaten hebben, te steunen in het gees telijk en maatschappelijk leven. Daarvoor is dus noodig, dat allen zich aansluiten. Reeds veel is er in de diverse afdeelingen in andere plaatsen en hier in Haarlem bereikt. Wij noodigen daarom alle oud-leerlingen uit tot bijwoning van ons eerste lustrumfeest op Zon dagavond 9 Mei a.s„ ter kennismaking, in de R. K. Militairenvereeniging, Zoetestraat 14, Haarlem. Aanvang 7 uur precies. Onze Amsterdamsehe afdeeling zal opvoeren een Revue en een Heibloempotpourri. Toegang alleen oud-Heibloemers en naaste fa milieleden. Vrienden komt allen. Kaarten en nadere inlichtingen tot Zaterdag avond 8 Mei a.s. te verkrijgen bij H. C. Koenders, secretaris, Archipelstraat 43, Haarlem Nrd. HAARLEM, 5 Mei. Groentenmarkt. Lof 1016, Knakpeen 25 cent per kg. Spinazie 0.201, An dijvie 0.401.10, Raapstelen 6090 cent. Poste lein 0.801 per kist. Bloemkool 512. Komkom mer 1014, Roode kool 812 cent per stuk. Ra dijs 1—5, Rabarber 7—11, Selderie 2_5, Prei 25, Peterselie 415 cent per bos. Sla 2.00—5 per 100 krop. HOOFDDORP, 5 Mei. Granen en Zaden. (Boe- rennoteeringen). Rogge 8.509, Chevalier Gerst 8.258.75, Haver 7.507.85, Duivenboonen 9.00— 10, Bruine Boonen 10.0011, Groene Erwten 8.75 9.40, Gele Mosterd 14.0015, Kanariezaad 14.50 15.50, Karwijzaad 23.2523.75, Blauwmaanzaad 23.50—24. Per 100 kg. IJMUIDEN, 7 Mei. Rijksvischafslag. Tarbot 40 62 cent per kg. Griet 11.0035 per 50 kg. Tong 65 90 cent per kg. Zetschol 21.00, kleine Schol 3.60 16, Schar 2.355.30, Pieterman en Poon 2.25— 2.70, kl. midd. Schelvisch 12.00, kleine Schelvisch 8.5011.50 per 50 kg. Kabeljauw 1837.50 per 125 kg. Gullen 6.6012 per 50 kg. Leng 1.08 1.60 per stuk. Wijting 1.603.80, Makreel 2.70 per 50 kg. van de Vrijdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Maria. 200 manden 1400.—, Raaf 70 manden 810.Bruinvisch 90 manden 940 LOGGERS Sch. 130 930.—, K.W. 12 120.—, KAV. 43 560.—% WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zaterdag 8 Mei. Vloed; 0.53 uur vjn. en 1125 uur n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2